Co z tym żółtym serem ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-01, 16:16   #1
zubee
Raczkowanie
 
Avatar zubee
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 49

Co z tym żółtym serem ??


Witam wszystkie odchudzajace sie wizazanki ja od miesiaca juz walcze ze swoimi slabosciami nie jestesm otyla i nie potrzebuje jakiegos drastycznego odchudzania co nie zmienia faktu ze na wiosne chce zrobic cos dla swojego ciala wiec nie jadam kolacji i slodyczy (ale czasem przegrywam z soba i skusze sie na wuzetke np oraz cwicze .

I teraz moje pytanie ktore naszlo mnie dzisij przy sniadaniu ile wlasciwie kalorii ma ser zolty ???
"Sery żółte obfitują w kalorie. Plaster (20 g) to aż
240-300 kcal!"

W innych tabelach znalazlam ze 100 g sera ma od 280 do 380 zalezy od rodzaju a z kolei w takim momim malym krazku w ktorym sprawdzam kalorie pisze ze plasterek sera zoltego ma 70 kcal i sama nie wiem
bardzo lubie roztopiony ser np w tostach lub z mikroafli z pomidorem i z kolei ktos mi kiedys powiedzial ze roztopiony ser ma jeszcze wiecej ale ja nie rozumiem przeciez jest to tn sam produkt czy slyszalyscie o tym ??
wiec co z tym zoltym serem ?xDDD
zubee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 17:38   #2
avivi
Raczkowanie
 
Avatar avivi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 148
Dot.: Co z tym żółtym serem ??

jeden plasterek ma 40 kcal. więc od czasu do czasu możesz sobie pozwolić, chociaż na R nie jest polecany
__________________


avivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 11:49   #3
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Co z tym żółtym serem ??

Hm ja czasem lubie sobie zjesc kanapke z chuda drobiowa szynka i chudym zoltym serem light na razowym chlebku i jakos mi w odchudzaniu to nie szkodzi...
PS: Dzisiaj zanotowalam spadek nastepnego kilograma To juz bedzie SIODMY kg od 1 stycznia
Powoli zblizam sie do stanu z podstawowki )))))

PS: Nie wiem czemu tak jest, ale generalnie ser na tostach, pizzy itp jest bardziej szkodliwy i mniej dietetyzny...nawet moj zoladek inaczej reaguje na tost z rostopionym serem niz na kanapke z tym serem...

dziwne...ktos moze wyjasnic?
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 18:23   #4
alexiana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 354
Dot.: Co z tym żółtym serem ??

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Hm ja czasem lubie sobie zjesc kanapke z chuda drobiowa szynka i chudym zoltym serem light na razowym chlebku i jakos mi w odchudzaniu to nie szkodzi...
PS: Dzisiaj zanotowalam spadek nastepnego kilograma To juz bedzie SIODMY kg od 1 stycznia
Powoli zblizam sie do stanu z podstawowki )))))

PS: Nie wiem czemu tak jest, ale generalnie ser na tostach, pizzy itp jest bardziej szkodliwy i mniej dietetyzny...nawet moj zoladek inaczej reaguje na tost z rostopionym serem niz na kanapke z tym serem...

dziwne...ktos moze wyjasnic?
Może pod wpływem ciepła uwalniają się inne składniki odżywcze, tamte zanikają, rozpuszczają się..? Ja tam nie wiem, nie lubię suchego sera żółtego, ale jak dawno nie jem np. od 3 miesięcy, to jak zobaczę świeży serek żółty, to aż mi się uszy trzęsą A na redukcji trzeba uważać...
alexiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 21:56   #5
zubee
Raczkowanie
 
Avatar zubee
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 49
Dot.: Co z tym żółtym serem ??

hmm a mi jako mega wielkiemu lakomczuchowi smakuje w toscie jeszcze bardziej niz normalnie xD tylko nadal nie wiemy czemu ma on wiecej kalorii jako roztopiony i czy wogole ma wiecej kalorii
zubee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 23:42   #6
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Co z tym żółtym serem ??

też chciałabym to wiedzieć :P
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 16:10   #7
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Co z tym żółtym serem ??

To nie jest możliwe, żeby ser po stopieniu stał się bardziej kaloryczny niż był wcześniej. Może najwyżej zmniejszyć swoją objętość, ale kalorii będzie miał tyle samo.
Ale stopiony jest bardzo ciężkostrawny i długo zalega w żołądku, dlatego nie jest zdrowy. Przynajmniej tak słyszałam
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-03, 18:41   #8
Ewik86
Zakorzenienie
 
Avatar Ewik86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 6 051
Dot.: Co z tym żółtym serem ??

ja jeszcze słyszałam, że roztopiony ser jest rakotwórczy heh
__________________
Niebo czuwa nad tymi, którzy odeszli.





Dominika

Alicja
Ewik86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 17:55   #9
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Co z tym żółtym serem ??

Cytat:
Napisane przez zubee Pokaż wiadomość
Witam wszystkie odchudzajace sie wizazanki ja od miesiaca juz walcze ze swoimi slabosciami nie jestesm otyla i nie potrzebuje jakiegos drastycznego odchudzania co nie zmienia faktu ze na wiosne chce zrobic cos dla swojego ciala wiec nie jadam kolacji i slodyczy (ale czasem przegrywam z soba i skusze sie na wuzetke np oraz cwicze .

I teraz moje pytanie ktore naszlo mnie dzisij przy sniadaniu ile wlasciwie kalorii ma ser zolty ???
"Sery żółte obfitują w kalorie. Plaster (20 g) to aż
240-300 kcal!"

W innych tabelach znalazlam ze 100 g sera ma od 280 do 380 zalezy od rodzaju a z kolei w takim momim malym krazku w ktorym sprawdzam kalorie pisze ze plasterek sera zoltego ma 70 kcal i sama nie wiem
bardzo lubie roztopiony ser np w tostach lub z mikroafli z pomidorem i z kolei ktos mi kiedys powiedzial ze roztopiony ser ma jeszcze wiecej ale ja nie rozumiem przeciez jest to tn sam produkt czy slyszalyscie o tym ??
wiec co z tym zoltym serem ?xDDD
Chcesz coś dobrego dla siebie zrobić, to jedz kolację. Jej brak spowalnia Ci przemianę materii.
Ser możesz jeść, ale nie łącz z węglowodanami.
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:08.