Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-14, 20:18   #4981
biindier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 156
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
g.Jak wychodzę z domu to makijaż,ale nie podrażnia mi cery ani nie zatyka porów,chyba po prostu w końcu dobrałam sobie dobre kosmetyki szukam tylko jeszcze fluidu idealnego,który pokrywałby rozszerzone pory i był bardzo jasny.
U mnie 6sty miesiąc,ani jednego pryszcza.dawka 60mg dziennie.
Zdradź jaki makijaż stosujesz

A ja jestem teraz na dawce 30 mg/dobę i cera stała się bardziej matowa, czuję, że to co w środku było wychodzi na wierzch, zmiany się zasuszają jednak po kilku dniach. Tylko takie małe z czubkami czasem wycisnę, ale staram się ograniczać

Powiedzcie mi, bo izo trzeba przyjmować wraz z jedzeniem - ja połykam tabletkę między jedną a drugą kanapką i popijam wtedy herbatą - i właśnie nie wiem czy tak można? Bo leków w sumie nie powinno popijać się niczym innym niż wodą, ale z kolei ten trzeba brać z jedzeniem, a przy jedzeniu piję herbatę, więc już nie wiem. Może to głupie pytanie, ale mnie zastanawia

Szukam też teraz nowego filtra, bardziej nawilżającego - do tej pory używałam LPR Dermo Pediactris, jednak był on dobry do mojej tłustej cery, a teraz przy izo obawiam się trochę go stosować, zwłaszcza, że ma alkohol. Więc na tą resztkę zimy szukam czegoś bardziej nawilżającego - co polecacie? Zastanawiałam się nad Lirene 50, bo czytałam, że dużo osób ją stosuje, ale coś czytałam, że jego ochrona jest wątpliwa, albo nad LPR Lait Veloute, bo kiedyś go już miałam, nie zawiera alkoholu i chyba mi dość podpasował, ale był troszkę za ciężki to może akurat teraz się nada.. A jakie są Wasze typy?
biindier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-14, 20:31   #4982
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Oho Acnenormin zaczyna mi troszkę wysuszać skórę, takie drobinki skóry- moja dermatolog twierdzi, ze zatem zaczyna działać juhu
Ja jeszcze jakiejś wyspecjalizowanej pielęgnacji nie stosuję( i nawilżenia póki co, poczekam, aż wysuszenie będzie bardziej widoczne), poza tym moja pani dermatolog powiedziała, że póki, co jestem na wstępie kuracji i mam swojej buzi filtrami nie obciążać, po 5 tygodniach dopiero będziemy się zastanawiać, bo to zależy wszystko od tego jak moja skóra zareaguje.
Hm, ale makijaż normalnie , choć buźka wydaje mi się przyjemnie zmatowiona, to jednak stosuję moje minerały w końcu są one znacznie mniej szkodliwe od zwykłej kolorówki.
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-14, 21:18   #4983
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez biindier Pokaż wiadomość
Zdradź jaki makijaż stosujesz

A ja jestem teraz na dawce 30 mg/dobę i cera stała się bardziej matowa, czuję, że to co w środku było wychodzi na wierzch, zmiany się zasuszają jednak po kilku dniach. Tylko takie małe z czubkami czasem wycisnę, ale staram się ograniczać

Powiedzcie mi, bo izo trzeba przyjmować wraz z jedzeniem - ja połykam tabletkę między jedną a drugą kanapką i popijam wtedy herbatą - i właśnie nie wiem czy tak można? Bo leków w sumie nie powinno popijać się niczym innym niż wodą, ale z kolei ten trzeba brać z jedzeniem, a przy jedzeniu piję herbatę, więc już nie wiem. Może to głupie pytanie, ale mnie zastanawia

Szukam też teraz nowego filtra, bardziej nawilżającego - do tej pory używałam LPR Dermo Pediactris, jednak był on dobry do mojej tłustej cery, a teraz przy izo obawiam się trochę go stosować, zwłaszcza, że ma alkohol. Więc na tą resztkę zimy szukam czegoś bardziej nawilżającego - co polecacie? Zastanawiałam się nad Lirene 50, bo czytałam, że dużo osób ją stosuje, ale coś czytałam, że jego ochrona jest wątpliwa, albo nad LPR Lait Veloute, bo kiedyś go już miałam, nie zawiera alkoholu i chyba mi dość podpasował, ale był troszkę za ciężki to może akurat teraz się nada.. A jakie są Wasze typy?
Korektor Kanebo-01(najjaśniejszy),teraz nie masz aż tyle do maskowania,ale pod oczy zawsze się przydaje.Fluid Max Factor-Lasting Performance(kolor 102 pastelle),bardzo ładnie stapia się z cerą,kryje jako nieliczny rozszerzone pory,nie podreśla ich,nie włazi w nie,tylko je pokrywa(oczywiście nie całkowicie,ale i tak jestem z niego zadowolona,a brałam próbki fluidów chanel,estee lauder i innych znakomitości i wyglądały one na u mnie gorzej niz max factor).Na to puder sypki Prisme Libre firmy Givenchy.Jeśli masz rozszerzone pory baaardzo polecam produkt clinique-pore minimizer.Puder,korektor są drogie ale wystarczają na bardzo długo,na tak długo.Puder na ponad rok.czasami nawet martwię się czy można go po otworzeniu tak długo używac,ale jeśli na skórze spisuje się dobrze to chyba wszystko jest ok.

Co do połykania izo podczas jedzenia to wcale nie głupie pytanie,bo wczesniej pytałam dokładnie o to samo Tu chyba nie obowiązuje zasada popijania wodą,bo słyszałam,że można popić mlekiem(mleko ma tłuszcz więc izo się przyjmie).Ja połykam w połowie posiłku albo po całym posiłku..tak żeby izo miało tłuszczyk i żeby się wchłonęło.Mam nadzieję,że dobrze robię.W sumie izo działa.Buzia bez pryszczy,ale tak strasznie boję się odstawienia Chcę już zawsze mieć taką cerę..
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-14, 21:23   #4984
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

biindier, LauraS
jak się tapetujecie to filtry raczej u Was i tak nie dadzą ochrony
nawet filtry od Avene (bez Parsolu) jak nałozy sie na niego fluid, to mniej chroni, nawet arcydelikatnie i metodą stemplowania - ściera filtr (wiem po sobie )
ochrona Lirene spf50+, może i poddawana jest w wątpliwość, ale używałam ją w największe letnie upały, a buzie miałam chłodną po zmyciu go i nigdy nie miałam rumienia, a po Antku, barwionym SVR mi się zdarzały i na mniejszym słonku. (cera blada, wrazliwa, wymęczona kwasami, retinoidami i antybiotykami uzywanymi od 3 lat non stop)

trzeba samemu wypróbowywać, a typy i ciekawe recenzje mozna wyszukać na KWC w dziale ultrawysoka ochrona anty-UV
ciekawym wyborem dla osób stosujących fluid jest Uriage, Hyseac, Sun Care Fluid SPF 50,
dla osób uzywających wszelkich pudrów - filtry od Avene,
a dla reszty (tych co uzywaja pudru bambusowego, skrobii, dry floo, etc) cała reszta filtrów

kupiłam ostatnio Pollena-Ewa, Eva Sun, Krem ochronny na superwrażliwe miejsca SPF50+, mam dobre przeczucia co do niego, ale chyba zostawie go do testowania na lato, ale jakby któraś z Was go uzywała to podzielcie sie opiniami, bo na KWC sa tylko 2 recki.


Co do kuracji : dziś caaały dzień rollowałam skórę z twarzy, a w czasie kąpania z całego ciała jest bosko! chociaz krosty wyłażą, zaskorniki siedzą, grudki mnie nawiedzają, prosaki nie znikają... aleee! cera jest normalna, wygląda na zdrowszą, skóa na ciele mimo okropnej wysypki jest gładka i tez normalna a nie tłusta, włosy myję co drugi dzień - zasłużony odpoczynek od mycia 2 x na dobę
zaczynam się czuć jak normalna dziewczyna, moj świat nie kręci się wokół mycia, suszenia, poprawiania cery pudrem, matowienia jej bibulkami, zapomnialam już o peelingach, szorstkich gabklach i innych specyfikach do mycia tłiustej skóry całego ciała, nie pojawiaja mi sie tam krosty, a sebum juz sie tak mocno nie wydziela, moge się nawilzac balsamami i nic sie nie zapycha, wreszcie!
mam więcej wolnego czasu, jestem czysta, świeża cały dzień i jest bosko!

(kto miał silny łojotok (ja miałam przez 13 lat) wie jakie to uczucie wyzwolic sie spod jego jarzma!)

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-02-14 o 21:28
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-14, 22:36   #4985
Karlitooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 82
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Co do brania tabsow z jedzeniem to juz o tym mowilem.

To czy wezmiecie przed, po lub w trakcie posilku to juz zupelnie bez znaczenia. Po prostu tabletka musi wymieszac sie z pokarmem i razem zostac strawiona, dlatego trza zjesc tluszcze do tego.

Tak samo popijac mozna wszystkim, wódką, woda, colą itp bo to jest calkiem bez roznicy.

No najlepiej jest mlekiem jak juz ktos pisał i ja osobiscie tak robie w ostatnim posilku dnia mniej wiecej o 23-24 biore akne - szklanka mleka + kanapka z serem lub parówka i nie ma obawy ze sie na noc nie wchłoni tableta


Tak czytam ile wy stosujecie tych preparatów do mycia twarzy i sie zastanawiam czy tez cos nie kupic, bo ja z rana i na wieczor przemywam samą woda

żel Baby dream od Silweny bedzie chyba ok

Edytowane przez Karlitooo
Czas edycji: 2010-02-14 o 22:39
Karlitooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-14, 23:22   #4986
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Karlitooo Pokaż wiadomość
Co do brania tabsow z jedzeniem to juz o tym mowilem.

To czy wezmiecie przed, po lub w trakcie posilku to juz zupelnie bez znaczenia. Po prostu tabletka musi wymieszac sie z pokarmem i razem zostac strawiona, dlatego trza zjesc tluszcze do tego.

Tak samo popijac mozna wszystkim, wódką, woda, colą itp bo to jest calkiem bez roznicy.

No najlepiej jest mlekiem jak juz ktos pisał i ja osobiscie tak robie w ostatnim posilku dnia mniej wiecej o 23-24 biore akne - szklanka mleka + kanapka z serem lub parówka i nie ma obawy ze sie na noc nie wchłoni tableta


Tak czytam ile wy stosujecie tych preparatów do mycia twarzy i sie zastanawiam czy tez cos nie kupic, bo ja z rana i na wieczor przemywam samą woda

żel Baby dream od Silweny bedzie chyba ok
wodą z kranu?bałabym się że wysuszy itd.ja też nie myję buzi wieloma rzeczami,plyn micelarny+tonik nawilżający.

---------- Dopisano o 00:22 ---------- Poprzedni post napisano o 00:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
biindier, LauraS
jak się tapetujecie to filtry raczej u Was i tak nie dadzą ochrony
nawet filtry od Avene (bez Parsolu) jak nałozy sie na niego fluid, to mniej chroni, nawet arcydelikatnie i metodą stemplowania - ściera filtr (wiem po sobie )
ochrona Lirene spf50+, może i poddawana jest w wątpliwość, ale używałam ją w największe letnie upały, a buzie miałam chłodną po zmyciu go i nigdy nie miałam rumienia, a po Antku, barwionym SVR mi się zdarzały i na mniejszym słonku. (cera blada, wrazliwa, wymęczona kwasami, retinoidami i antybiotykami uzywanymi od 3 lat non stop)

trzeba samemu wypróbowywać, a typy i ciekawe recenzje mozna wyszukać na KWC w dziale ultrawysoka ochrona anty-UV
ciekawym wyborem dla osób stosujących fluid jest Uriage, Hyseac, Sun Care Fluid SPF 50,
dla osób uzywających wszelkich pudrów - filtry od Avene,
a dla reszty (tych co uzywaja pudru bambusowego, skrobii, dry floo, etc) cała reszta filtrów
Silwena,do tapetowania mi daleko,robię lekki makijaż i nie zrezygnuję z niego po pierwsze nie szkodzi on mojej cerze a po drugie lubie miec lekki makijaż i wtedy czuję się lepiej sama ze sobą.
Stosowałam jakiś czas temu podkład pod makijaz z filtrem60 i to bylo super rozwiązanie.Poza tym staram się wybierać kolorowe kosmetyki z filtrami a na szczęście jest ich coraz więcej.Mam tylko nadzieję,że ten podkład z filtrem nadaje się jeszcze(długo leżał w szufladzie)bo przez trądzik i w sumie inne problemy nie wychodził z domu przez dłuuugi czas.Data ważności na kosmetyku dotyczy także kosmetyku otworzonego jakiś czas temu??bo obawiam się użyć czegoś przeterminowanego :/
pozdrawiam Was i trzymam kciuki za leczenie
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-14, 23:37   #4987
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Data ważności na kosmetyku dotyczy także kosmetyku otworzonego jakiś czas temu??bo obawiam się użyć czegoś przeterminowanego :/
Hmm... nie wiem czy jestem znawcą, ale pamiętam, że nam na farmakologii tłumaczyli, że data ważności tak naprawdę tyczy się tylko sterylnie zamkniętych produktów, a w przypadku otwarcia czas bezpiecznego używania się skraca. Jeśli ten krem leżał tam dość długo, to może nie warto ryzykować? Bo niestety bakterie kochają kosmetyki, a szkoda Twojego wysiłku włożonego w kurację. W każdym razie musisz to przmyśleć i powodzenia w kuracji
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-14, 23:40   #4988
biindier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 156
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

LauraS- dzięki za odpowiedź
I mam nadzieję, że wiesz, iż podklad z filtrem nie daje ochrony przeciwsłonecznej takiej jak jest napisane na opakowaniu? Musiałabyś go nałożyć w o wiele większej ilości zeby taką ochronę dawał, a tak to z spf 50+ może nawet spaśc do spf 5, czy coś koło tego. Nie pamiętam dokładnie ale na biochemii dużo było wątków tego typu i przeliczniki też. Chyba, że znowu coś odkryli i coś się zmieniło, bo dawno nic na ten temat nie czytałam, ale w sumie to wątpię

Co do filtrów to swego czasu czytałam mnóstwo rzeczy na ten temat, bo już od ok. 4 lat ich używam Nakładałam prawie przepisową ilość, żeby zniwelować ten efekt ścierania, potem się okazało, że ta przepisowa ilość i tak była zawyżona, więc nakładałam tyle ile uważałam za słuszne, na to makijaż i wszystko było ok. Nie tapetowałam się nigdy jakoś strasznie, w sumie na filtr to uzywałam tylko samego korektora mineralnego z Maybelline i skrobi z cynamonem Obydwa są kompatybilne z filtrami, więc nie osłabiają ich działania.
Jednak zawsze rozglądałam się za filtrami dla cery tłustej, a teraz jak potrzebuję czegoś treściwszego to mam dylemat - avenki mnie zawsze odrzucały bo po nich miałam na twarzy maskę, którą moglam zdrapywać paznokciem..
No nic, kupię chyba Antka LV i zobaczymy jak się teraz spisze

Co do mycia twarzy to ja gorąco polecam olejki hydrofilowe do mycia - to moje niedawne odkrycie, bo wcześniej nie mogłam się do nich przekonać, ale kupilam, użyłam i się zakochałam, więc polecam !

Edytowane przez biindier
Czas edycji: 2010-02-14 o 23:43
biindier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 00:27   #4989
imma
Zadomowienie
 
Avatar imma
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 486
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Karlitooo Pokaż wiadomość
Co do brania tabsow z jedzeniem to juz o tym mowilem.

To czy wezmiecie przed, po lub w trakcie posilku to juz zupelnie bez znaczenia. Po prostu tabletka musi wymieszac sie z pokarmem i razem zostac strawiona, dlatego trza zjesc tluszcze do tego.

Tak samo popijac mozna wszystkim, wódką, woda, colą itp bo to jest calkiem bez roznicy.

No najlepiej jest mlekiem jak juz ktos pisał i ja osobiscie tak robie w ostatnim posilku dnia mniej wiecej o 23-24 biore akne - szklanka mleka + kanapka z serem lub parówka i nie ma obawy ze sie na noc nie wchłoni tableta
ABSOLUTNIE SIĘ Z TOBĄ NIE ZGODZĘ!

Wybacz, że od takiego alarmującego tonu zaczynam swój udział w tym wątku, ale to co piszesz, może doprowadzić osoby stosujące AKNENORMIN, IZOTEK itp. do tragedii!!! ŻADNYCH ale to absolutnie żadnych leków nie wolno popijać colą, sokami, a już na pewno nie alkoholem! Podam swój przykład - popiłam antybiotyk sokiem jabłkowym i znalazłam się w szpitalu ze wstrząsem anafilaktycznym. Utrata świadomości i prawie że obrzęk płuc. Mam nadzieję, że ku przestrodze wystarczy i pozwolicie mi pominąć szczegóły tego stanu. Co prawda retinole nie są antybiotykami, ale są bardzo silnymi lekami i tak samo wchodzą w reakcje chemiczne jak antybiotyki! Od czasu tego wstrząsu nawet witaminy popijam wodą, nawet herbatą się boję.

Co do pory przyjmowania leku - w przypadku retinolu tak jak jest to stwierdzone w ulotce - po posiłku. Z palca tego nie wyssali. Jako osoba z ogromnymi problemami z żołądkiem czuję, jaki wpływ ma na żołądek tabletka przyjęta na czczo, a jaki po jedzeniu. Nie rozumiem Karlitoo dlaczego piszesz, że "trza zjeść tłuszcze do tego". Właśnie, że nie "trza"! Bo wątroba i tak jest już wystarczająco obciążona retinolem, więc po co jej dostarczać dodakowej pracy? Skonsultowałam branie tego leku z moim gastrologiem, więc nie piszę bzdur.

A co do mojego przypadku - AKNENORMIN stosuję od lipca do tej pory. Takie długie stosowanie wynika także z ww. problemów z żołądkiem, przyjmuję małe dawki leku. Efekt jest jednak oszałamiający. Żałuję, że nie zrobiłam nigdy zdjęcia "przed", żeby porównać je z "po" Musicie wziąć pod uwagę, że stany depresyjne należą do rzadkości. Zastanawia mnie, dlaczego nikt nie bierze pod uwagę tego faktu decydując się np. na antykoncepcje hormonalną, która przyprawia częściej o poważne stany depresyjne niż AKNENORMIN.

Moim jedynym zmartwieniem jest czas, który należy odczekać od zaprzestania kuracji do zajścia w ciążę. Jest tak różnie określany, że sama nie wiem, ile powinnam odczekać. Czy jest na forum jakaś Wizażanka, która urodziła dziecko już po skończonej kuracji? Jeśli nie tutaj, to proszę o odpowiedź na priv.
__________________

imma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 01:16   #4990
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez imma Pokaż wiadomość
ABSOLUTNIE SIĘ Z TOBĄ NIE ZGODZĘ!

Wybacz, że od takiego alarmującego tonu zaczynam swój udział w tym wątku, ale to co piszesz, może doprowadzić osoby stosujące AKNENORMIN, IZOTEK itp. do tragedii!!! ŻADNYCH ale to absolutnie żadnych leków nie wolno popijać colą, sokami, a już na pewno nie alkoholem! Podam swój przykład - popiłam antybiotyk sokiem jabłkowym i znalazłam się w szpitalu ze wstrząsem anafilaktycznym. Utrata świadomości i prawie że obrzęk płuc. Mam nadzieję, że ku przestrodze wystarczy i pozwolicie mi pominąć szczegóły tego stanu. Co prawda retinole nie są antybiotykami, ale są bardzo silnymi lekami i tak samo wchodzą w reakcje chemiczne jak antybiotyki! Od czasu tego wstrząsu nawet witaminy popijam wodą, nawet herbatą się boję.

Co do pory przyjmowania leku - w przypadku retinolu tak jak jest to stwierdzone w ulotce - po posiłku. Z palca tego nie wyssali. Jako osoba z ogromnymi problemami z żołądkiem czuję, jaki wpływ ma na żołądek tabletka przyjęta na czczo, a jaki po jedzeniu. Nie rozumiem Karlitoo dlaczego piszesz, że "trza zjeść tłuszcze do tego". Właśnie, że nie "trza"! Bo wątroba i tak jest już wystarczająco obciążona retinolem, więc po co jej dostarczać dodakowej pracy? Skonsultowałam branie tego leku z moim gastrologiem, więc nie piszę bzdur.

A co do mojego przypadku - AKNENORMIN stosuję od lipca do tej pory. Takie długie stosowanie wynika także z ww. problemów z żołądkiem, przyjmuję małe dawki leku. Efekt jest jednak oszałamiający. Żałuję, że nie zrobiłam nigdy zdjęcia "przed", żeby porównać je z "po" Musicie wziąć pod uwagę, że stany depresyjne należą do rzadkości. Zastanawia mnie, dlaczego nikt nie bierze pod uwagę tego faktu decydując się np. na antykoncepcje hormonalną, która przyprawia częściej o poważne stany depresyjne niż AKNENORMIN.

Moim jedynym zmartwieniem jest czas, który należy odczekać od zaprzestania kuracji do zajścia w ciążę. Jest tak różnie określany, że sama nie wiem, ile powinnam odczekać. Czy jest na forum jakaś Wizażanka, która urodziła dziecko już po skończonej kuracji? Jeśli nie tutaj, to proszę o odpowiedź na priv.
kurcze..ja biorę bardzo często w trakcie jedzenia,Wydaje mi się,że przeciez tabletki i tak sie rozpuszczą popijam woda albo mlekiem,jogurtem do picia.Myslałam,że robie dobrze,bo wszystkie pryszcze zeszły..czy tradzik moze wrócic przez to ze zle przyjmowałam tabletki??Co powinnam zrobić zeby kuracja zakonczyła się sukcesem?
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 08:14   #4991
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

teraz to i ja mam szoka..biore jedna tabletke dziennie rano miedzy jedna a druga kanapką.. staram sie nawalic masła i szynki żeby było troche tłusto.. i w sumie nie wiem czy robie dobrze czy źle..
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-15, 08:22   #4992
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
teraz to i ja mam szoka..biore jedna tabletke dziennie rano miedzy jedna a druga kanapką.. staram sie nawalic masła i szynki żeby było troche tłusto.. i w sumie nie wiem czy robie dobrze czy źle..
ja tak samo myślałam.czasami nawet boję się,że jak za dużo się naobżeram a tabletki połkne w połowie posiłku to one się tam zagubią gdzieś i nic nie zdziałają..wiem,ze głupie,ale mam straszne schizy z powodu pryszczy i zrobie wszystko zeby nie wróciły..tylko od 6 miesiecy łykam izo..wiadomo ile pieniedzy na to wydaję a tu nagle kuku i że wszystko zle
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 09:00   #4993
ewka1987
Rozeznanie
 
Avatar ewka1987
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 681
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

a ja mam pytanie do dziewczyn, które współżyją a mianowicie zastanawiam się czy izo wpływa na nawilżenie podczas stosunku? Przez tabletki anty mam małe z tym problemy jednak zele nawilżające w zupełności wystarczają jednak obawiam się ze jak dołożę do tego retinoid to mogą nie być wystarczająco dobre.
z góry dzieki za odp- jak by co mozna też PW
ewka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 09:19   #4994
biindier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 156
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

imma - a ja się nie zgodzę z Tobą w tej kwestii, że na ulotce wyraźnie jest napisane 'kapsułki należy przyjmować Z pokarmem' - ani przed, ani po jedzeniu, tylko z. Zastanowiło mnie tylko to popijanie herbatą.. A co do jedzenia tłuszczy podczas przyjmowania izo to też jest bardzo słuszna rzecz, bo wtedy lek się lepiej rozpuszcza - sama pani dermatolog mi przykazała jedzenie czegoś tłustszego z tabletką (poza momentami brania tabletki oczywiście tłuszcze ograniczamy ze względu na wątrobę). Czytałam nawet na różnych forach, że jak się nie bierze z tłuszczem to izo może gorzej działać, bo się gorzej rozpuszcza itd. Dlatego ja wolę nie ryzykować i kanapkę grubo smaruję margaryną
biindier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 09:59   #4995
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

hejka
na początek wyjaśnienie, bo widzę, że dziewczyny się spowiadają z majijaży,
dla mnie tapeta to to samo co makijaż, a makijaż to dla mnie nawet samo nałożenie fluidu, więc wyluzujcie
tapetujecie się (choćby nakładacie pudry), więc przestrzegam o tym, że
stosując makijaż trzeba wiedzieć jakich filtrów nie nakładać, a jakie nakładać (filtry z parsolem w składzie nie wolno matowić pudrami z talkiem i micą, nakładac na nie fluidów z micą i talkiem itd)

LauraS masz jakiś fluid spf 60?, jest on chociaż fotostabilny?
(raczej filtry mają okresloną datę do uzytku po otwarciu, zerknij na opakowanie)

są ludzie, którzy nie uzywaja filtrów przy Izo i żyją, sa tacy którzy nakłądaja na buzie tylko krem tłusty i tez zyją (nawet na pełnym zimowym słoncu przy -30stopni), jasne, że chciałabym tak samo, ale mam blada i wrazliwą twarz i nie raz wyjście bez ochrony konczyło się dla mojej skóry źle
dlatego przestrzegam, a jak ktoś nie chce stosowac fotostabilnych filtrów, bo uwaza, ze nie ma się przed czym chronić, czy woli nakładać na twarz cokolwiek byle miało napisane ze to NIBY filtr, albo woli makijaż od ochrony skóry - to jego wybór, bo i jego wola
Mam nadzieję, że Ci będa w grupie tych, którym się nic nie stało i oby nie stało im się w późniejszym wieku

ja do filtrów nie namawiam
namawiam natomiast do opalania sie bez ochrony i do solarek, bo jak juz pisałam, jestem podła jak cholera i zacieram rączki na samą myśl, że ktoś tu wejdzie do tematu i napisze, że ma poparzenie słoneczne, albo rumienie i podrazenienie, że złazi mu skóra, że boli i robią się bąble
a dla tych, którzy tego na swojej skórze nie chcą przeżywać napisałam jakie jest ultimatum.

ewka1987
prawdopodobnie
1. ze względu na tabsy antykoncepcyjne, które powoduja suchość pochwy
(skoro współżyjesz napewno je bierzesz, dodatkowa gumka ze środkiem nawilżajacym rozwiązuje problem, a po stosunku tabsy Cicatridina)
2. jedna osoba w tym temacie podała suchość jako skutek uboczny (chyba nie brała tabs), więc może i sam Izo coś tam broi, w końcu śluzówki wysusza, więc pewnie w jakims stopniu tamtą też

Co do brania tabs, na Izoteku pisze, że można w trakcie albo po posiłku, tabletki raczej popija się wodą (w trakcie posiłku nie powinno się popijac jedzenia płynem-zalecenia dietetyków) Co do tłuszczy, chodzi o to, że jeśli odzywiamy się zdrowo, w przynajmniej 4 posiłkach dziennie na 6 ustalonych powinny sie znaleźć zdrowe tłuszcze, więc nie jemy nic na siłe, ani specjalnie, po prostu bierzemy lek wtedy gdy jemy też tłuszcze (ponieważ izotretinoina rozpuszcza się tylko w tłuszczach, więc jak weźmiemy tabse z posiłkiem białkowym, tableta się nie rozpuści - nie wchłonie jak powinna)

tyle wiem, tym się dziele

EDIT:
ale biindier derma kazała Ci jeść coś tłustszego? czyli co?
bo zdrowe tłuszcze pomagające na cerę, włosy, paznocie, nawilżają ciało od wewnątrz, pomagajace uporac się z alergiami, łuszczycami, itd itp czyli wystaczy jeść garść orzechów laskowych, garść pestek słonecznika, pestek dyni, kilka orzechów włoskich, ryby (dorsz, łosoś) - pieczone, duszone, albo pić tabsy z Omega 3, Omega 6 (wiesiołek, ogórecznik, tran, olejem z rekina itp), albo smazyc na oliwie z oliwek, dodawac ja do sałatek podobnie inne oleje z pestek winogron, ze słonecznika, jeść siemienie lniane (np z serkiem wiejskim, swiezo imelone ofkors, trzeba znac zasady) - a to tak na poczekaniu wymyslam, bo zdrowe tłuszcze to i zwykłe żarcie posiada, ale mnie się spieszy, bo już mi wysiadaja oczyska..

tłuszcz to nie tylko słonina, smalec, boczek, wedlina, żeberka ociekajace słoniną, skwarki itp itd - od tego watroba siada i bez pomocy Izo

pozdrówka

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-02-15 o 10:12
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 10:46   #4996
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez biindier Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi, bo izo trzeba przyjmować wraz z jedzeniem - ja połykam tabletkę między jedną a drugą kanapką i popijam wtedy herbatą - i właśnie nie wiem czy tak można? Bo leków w sumie nie powinno popijać się niczym innym niż wodą, ale z kolei ten trzeba brać z jedzeniem, a przy jedzeniu piję herbatę, więc już nie wiem. Może to głupie pytanie, ale mnie zastanawia
A nie możesz po prostu zjeść tych dwóch kanapek i popić tabletkę wodą po jedzeniu? Skurcze i ruchy żołądka i tak wymieszają całą papkę pokarmową z tabletką
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 10:51   #4997
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
hejka
na początek wyjaśnienie, bo widzę, że dziewczyny się spowiadają z majijaży,
dla mnie tapeta to to samo co makijaż, a makijaż to dla mnie nawet samo nałożenie fluidu, więc wyluzujcie
tapetujecie się (choćby nakładacie pudry), więc przestrzegam o tym, że
stosując makijaż trzeba wiedzieć jakich filtrów nie nakładać, a jakie nakładać (filtry z parsolem w składzie nie wolno matowić pudrami z talkiem i micą, nakładac na nie fluidów z micą i talkiem itd)

LauraS masz jakiś fluid spf 60?, jest on chociaż fotostabilny?
(raczej filtry mają okresloną datę do uzytku po otwarciu, zerknij na opakowanie)

są ludzie, którzy nie uzywaja filtrów przy Izo i żyją, sa tacy którzy nakłądaja na buzie tylko krem tłusty i tez zyją (nawet na pełnym zimowym słoncu przy -30stopni), jasne, że chciałabym tak samo, ale mam blada i wrazliwą twarz i nie raz wyjście bez ochrony konczyło się dla mojej skóry źle
dlatego przestrzegam, a jak ktoś nie chce stosowac fotostabilnych filtrów, bo uwaza, ze nie ma się przed czym chronić, czy woli nakładać na twarz cokolwiek byle miało napisane ze to NIBY filtr, albo woli makijaż od ochrony skóry - to jego wybór, bo i jego wola
Mam nadzieję, że Ci będa w grupie tych, którym się nic nie stało i oby nie stało im się w późniejszym wieku

ja do filtrów nie namawiam
namawiam natomiast do opalania sie bez ochrony i do solarek, bo jak juz pisałam, jestem podła jak cholera i zacieram rączki na samą myśl, że ktoś tu wejdzie do tematu i napisze, że ma poparzenie słoneczne, albo rumienie i podrazenienie, że złazi mu skóra, że boli i robią się bąble
a dla tych, którzy tego na swojej skórze nie chcą przeżywać napisałam jakie jest ultimatum.

ewka1987
prawdopodobnie
1. ze względu na tabsy antykoncepcyjne, które powoduja suchość pochwy
(skoro współżyjesz napewno je bierzesz, dodatkowa gumka ze środkiem nawilżajacym rozwiązuje problem, a po stosunku tabsy Cicatridina)
2. jedna osoba w tym temacie podała suchość jako skutek uboczny (chyba nie brała tabs), więc może i sam Izo coś tam broi, w końcu śluzówki wysusza, więc pewnie w jakims stopniu tamtą też

Co do brania tabs, na Izoteku pisze, że można w trakcie albo po posiłku, tabletki raczej popija się wodą (w trakcie posiłku nie powinno się popijac jedzenia płynem-zalecenia dietetyków) Co do tłuszczy, chodzi o to, że jeśli odzywiamy się zdrowo, w przynajmniej 4 posiłkach dziennie na 6 ustalonych powinny sie znaleźć zdrowe tłuszcze, więc nie jemy nic na siłe, ani specjalnie, po prostu bierzemy lek wtedy gdy jemy też tłuszcze (ponieważ izotretinoina rozpuszcza się tylko w tłuszczach, więc jak weźmiemy tabse z posiłkiem białkowym, tableta się nie rozpuści - nie wchłonie jak powinna)

tyle wiem, tym się dziele

EDIT:
ale biindier derma kazała Ci jeść coś tłustszego? czyli co?
bo zdrowe tłuszcze pomagające na cerę, włosy, paznocie, nawilżają ciało od wewnątrz, pomagajace uporac się z alergiami, łuszczycami, itd itp czyli wystaczy jeść garść orzechów laskowych, garść pestek słonecznika, pestek dyni, kilka orzechów włoskich, ryby (dorsz, łosoś) - pieczone, duszone, albo pić tabsy z Omega 3, Omega 6 (wiesiołek, ogórecznik, tran, olejem z rekina itp), albo smazyc na oliwie z oliwek, dodawac ja do sałatek podobnie inne oleje z pestek winogron, ze słonecznika, jeść siemienie lniane (np z serkiem wiejskim, swiezo imelone ofkors, trzeba znac zasady) - a to tak na poczekaniu wymyslam, bo zdrowe tłuszcze to i zwykłe żarcie posiada, ale mnie się spieszy, bo już mi wysiadaja oczyska..

tłuszcz to nie tylko słonina, smalec, boczek, wedlina, żeberka ociekajace słoniną, skwarki itp itd - od tego watroba siada i bez pomocy Izo

pozdrówka
Nie mam akurat w mieszkaniu we wrocku bazy pod makijaz z filtrem.Jak pojadę do domu rodzinnego to upewnię się jaka to jest.To jest chyba MAC Prep + Prime, Face Protect SPF 50/ PA++.Po tym i po nałóżeniu pudru,w zasadzie twarz się nie opalała i nie wypryszczało mnie,oby tylko data waznosci była dobra..bo izo wykańcza mnie finansowo,a do tego dobre kosmetyki,filtry..
Poza tym w tym roku chce jak najmniej wystawiać twarz na słońce. A ja mam nadzieje,że nie będziesz miała tej satysfakcji i żadna z Nas nie spali się na słońcu.Lekki makijaż robię i nie nazywam tego tapetowaniem,szpachli do demakijazu nie potrzebuję
Poza tym używam na tyle dobrych kosmetyków do makijażu,że cera jest po nich fajna,zero zapychania,podrażnienia,w ięc nie wiem czemu mniałabym się nie malować?
Ja cierpię na zaburzenia odżywiania i bardzo róznie z moim jedzeniem ale zawsze przyjmuję tabletkę z posiłkiem w którym jest tłuszcz,choćby mleko.
Dlaczego na niektóre filtry nie mozna nakładac pudru/fluidu?
__________________
zmieniać..

Edytowane przez LauraS.
Czas edycji: 2010-02-15 o 10:56
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 11:16   #4998
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Karlitooo Pokaż wiadomość
Tak samo popijac mozna wszystkim, wódką, woda, colą itp bo to jest calkiem bez roznicy.
Czy Ty człowieku oszalałeś? ;o Nie no, luzik, skoro dla Ciebie popijanie leków wodą czy wódką nie ma żadnej różnicy, to gratuluję
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 11:20   #4999
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
izo wykańcza mnie finansowo
nie tylko Ciebie

Cytat:
używam na tyle dobrych kosmetyków do makijażu,że cera jest po nich fajna,zero zapychania,podrażnienia,w ięc nie wiem czemu mniałabym się nie malować?
a ktoś Ci zabraniał malować się?

Cytat:
Dlaczego na niektóre filtry nie mozna nakładac pudru/fluidu?
blokery słoneczne (potocznie zwane filtrami) najczęściej w swym składzie zawierają po kilka filtrów, np methylene bis-benzotriazolyl, tetramethylbutylpheno- Tinoscorb S, butyl methoxydibenzolymethane- Parsol i inne octocrylene, thylhexyl methoxycinnamate- filtry UVB

kazdy z nich wchodzi w różne reakcje, między innymi wiemy wszyscy, że butyl methoxydibenzolymethane zwany Parsolem destabilizowany jest talkiem i miką. Destabilizowany czyli jak w kosmetyku są 4 filtry (w tym parsol), to gdy się położy na buźkę puder z talkiem, parsol zostaje wyeliminowany, czyli cały bloker nie daje juz takiej ochrony, tak stabilnej, mocnej

Cytat:
A ja mam nadzieje,że nie będziesz miała tej satysfakcji i żadna z Nas nie spali się na słońcu.
nadal mam nadzieje na to
właśnie przez to, że nawet takich podstaw nie znasz, mało czytasz, mało wiesz i jestes na dobrej drodze do tego by sobie czymś zrobic krzywdę
(jak nie brakiem filtra - bo w sumie bierzesz IZO od 5 miechów i wszystko jest ok na razie, to napewno czymś innym )

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-02-15 o 11:22
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-15, 11:24   #5000
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez imma Pokaż wiadomość
Co do pory przyjmowania leku - w przypadku retinolu tak jak jest to stwierdzone w ulotce - po posiłku. Z palca tego nie wyssali. Jako osoba z ogromnymi problemami z żołądkiem czuję, jaki wpływ ma na żołądek tabletka przyjęta na czczo, a jaki po jedzeniu. Nie rozumiem Karlitoo dlaczego piszesz, że "trza zjeść tłuszcze do tego". Właśnie, że nie "trza"! Bo wątroba i tak jest już wystarczająco obciążona retinolem, więc po co jej dostarczać dodakowej pracy? Skonsultowałam branie tego leku z moim gastrologiem, więc nie piszę bzdur.
Nie trza? Dla Ciebie i dla gastrologa również
Izotretynoina to pochodna kwasu retinowego, a więc kwasu witaminy A. Witamina A jest jedną z tych witamin, która rozpuszcza się w tłuszczach. Bez dostarczenia tłuszczu w pokarmie tabletka nie zostanie w pełni wchłonięta i już.

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Cytat:
Napisane przez ewka1987 Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie do dziewczyn, które współżyją a mianowicie zastanawiam się czy izo wpływa na nawilżenie podczas stosunku? Przez tabletki anty mam małe z tym problemy jednak zele nawilżające w zupełności wystarczają jednak obawiam się ze jak dołożę do tego retinoid to mogą nie być wystarczająco dobre.
z góry dzieki za odp- jak by co mozna też PW
Tak, izo wpływa na nawilżenie pochwy Nie używam tabletek anty, więc wiem, że to przez izo. Jednak żele nawilżające minimalizują ten problem
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 11:28   #5001
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

aktogimka
nie opadają Ci już ręce?
mnie troszkę tak
Ty to już pisałaś parę razy, ja to pisałam parę razy, pare razy pisał to nawet Karlitooo, choć często też wali failami, ale w tym miał racje akurat

i zgroza mnie ogarnia jak sobie pomyślę, że to nic nie daje

aktogimka masz dziennik na Izotek.pl ?
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 11:40   #5002
imma
Zadomowienie
 
Avatar imma
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 486
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Nie trza? Dla Ciebie i dla gastrologa również
Izotretynoina to pochodna kwasu retinowego, a więc kwasu witaminy A. Witamina A jest jedną z tych witamin, która rozpuszcza się w tłuszczach. Bez dostarczenia tłuszczu w pokarmie tabletka nie zostanie w pełni wchłonięta i już.
Ale co to w ogóle za bzdura, że trzeba z tłuszczem Aknenormin wcinać, ja tego nie rozumiem naprawdę To jest POCHODNA witaminy A, to po pierwsze, a po drugie nie ma takiej możliwości, żeby coś nie zostało w pełni wchłonięte, no chyba, że to zwymiotujesz. Proszę Cię nie szydź sobie ani ze mnie, ani z gastrologa, bo podejrzewam ze z naszej trójki najmniej się na tym znasz. Ja mówię na swoim przykładzie, a wiedz, że na temat swojej choroby żołądka wiem wszystko.
__________________

imma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 11:41   #5003
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość


nadal mam nadzieje na to
właśnie przez to, że nawet takich podstaw nie znasz, mało czytasz, mało wiesz i jestes na dobrej drodze do tego by sobie czymś zrobic krzywdę
(jak nie brakiem filtra - bo w sumie bierzesz IZO od 5 miechów i wszystko jest ok na razie, to napewno czymś innym )
Dzięki,że mi tak dobrze życzysz Akurat nie dam Ci tej satysfakcji Uwierz,ze czytam dużo i zasypuję dermatologa pytaniami,a na forum myślałam,że jeśli mam problem,wątpliwości to mogę się z Wami podzielic i liczyć na pomoc.Kto pyta nie błądzi.Walczę z trądzikiem wiele lat i uwierz mi,że zrobie wszystko żeby było dobrze.Wcześniej czytałam o antybiotykach,maseczkach, masciach,zelach,kwasach,l aserach..widocznie nie posiadłam całej wiedzy tak jak Ty.I będę pytała nadal.
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 11:43   #5004
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
aktogimka
nie opadają Ci już ręce?
mnie troszkę tak
Ty to już pisałaś parę razy, ja to pisałam parę razy, pare razy pisał to nawet Karlitooo, choć często też wali failami, ale w tym miał racje akurat

i zgroza mnie ogarnia jak sobie pomyślę, że to nic nie daje

aktogimka masz dziennik na Izotek.pl ?
Czasem opadają, dodałabym coś jeszcze, ale już się powstrzymam

Tak, mam tam dziennik
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 11:51   #5005
imma
Zadomowienie
 
Avatar imma
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 486
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
ja tak samo myślałam.czasami nawet boję się,że jak za dużo się naobżeram a tabletki połkne w połowie posiłku to one się tam zagubią gdzieś i nic nie zdziałają..wiem,ze głupie,ale mam straszne schizy z powodu pryszczy i zrobie wszystko zeby nie wróciły..tylko od 6 miesiecy łykam izo..wiadomo ile pieniedzy na to wydaję a tu nagle kuku i że wszystko zle

Na pewno takie przyjmowanie nie wpływa na działanie tabletki, to o czym pisałam wcześniej, to raczej ze względu na ochronę żołądka. Na mojej ulotce Aknenorminu jest napisane, że po, nie z. Nie wiem, dlaczego występuje różnica. Jakkolwiek by nie pisało, z pewnością nie brałabym z posiłkiem ze względu na swoje problemy. Wg gastrologa zakłóca to pracę mojego żołądka podczas przyjmowania posiłku. Ja mu ufam, wyleczył mnie, ale każdy zrobi przecież jak uważa. Życzę powodzenia i efektów w leczeniu
__________________

imma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 12:02   #5006
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez imma Pokaż wiadomość
Ale co to w ogóle za bzdura, że trzeba z tłuszczem Aknenormin wcinać, ja tego nie rozumiem naprawdę To jest POCHODNA witaminy A, to po pierwsze, a po drugie nie ma takiej możliwości, żeby coś nie zostało w pełni wchłonięte, no chyba, że to zwymiotujesz. Proszę Cię nie szydź sobie ani ze mnie, ani z gastrologa, bo podejrzewam ze z naszej trójki najmniej się na tym znasz. Ja mówię na swoim przykładzie, a wiedz, że na temat swojej choroby żołądka wiem wszystko.
Ja wiem swoje, Ty wiesz swoje, z nikogo nie szydzę, a swoje podejrzenia możesz schować do kieszeni. Jesteś pierwszą osobą, którą spotykam gdzieś tam na swojej drodze i która trąbi, że po co tłuszcze. Skoro naprawdę masa ludzi wcina retinoid z tłuszczem, skoro lekarze tak nam zalecają, to może jednak coś w tym jest, hm? No chyba, że wszyscy trafiliśmy na konowałów
Pomyśl, że może Twój gastrolog zalecił Ci inaczej właśnie ze względu na ochronę żołądka?

I bez spinki, po co się wściekać.

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Moja ulotka mówi "Kapsułki należy przyjmowąć doustnie z pokarmem.
Aczkolwiek ja łykam zaraz po jedzeniu, a nie w trakcie.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 13:25   #5007
Karlitooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 82
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

dobra no z ta wódka to przesada, przeciez wiadomo ze tego nie polecam ;p ale chcialem tylko zobrazowac w ten sposob, ze czym sie popija nie ma wiekszego znaczenia.

Silwena o jakich failach mowisz ? moze przytoczysz kilka, bo nie przypominam sobie zebym pisal cos nie tak

Edytowane przez Karlitooo
Czas edycji: 2010-02-15 o 13:26
Karlitooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 13:40   #5008
ewka1987
Rozeznanie
 
Avatar ewka1987
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 681
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
ewka1987
prawdopodobnie
1. ze względu na tabsy antykoncepcyjne, które powoduja suchość pochwy
(skoro współżyjesz napewno je bierzesz, dodatkowa gumka ze środkiem nawilżajacym rozwiązuje problem, a po stosunku tabsy Cicatridina)
2. jedna osoba w tym temacie podała suchość jako skutek uboczny (chyba nie brała tabs), więc może i sam Izo coś tam broi, w końcu śluzówki wysusza, więc pewnie w jakims stopniu tamtą też
Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Tak, izo wpływa na nawilżenie pochwy Nie używam tabletek anty, więc wiem, że to przez izo. Jednak żele nawilżające minimalizują ten problem
dzieki za odpowiedzi ja i tak jestem dopiero w fazie poszukiwania dermatologa, który podjąłby się leczenia bo na razie jedyny u którego byłam w tej sprawie wyśmiał mnie twierdząc że u mnie nawet nie widzi trądziku- może rzeczywiście nie mam bolących, ropiejących stanów zapalnych ale bardzo upierdliwe i nie znikające od paru lat zaskórniki, podskórne grudki, przebarwienia i ogólnie moja twarz wygląda ciągle "brudno" i nieświeżo.
i w związku z tym że leczenia najprawdopodobniej nie zaczne przez najbliższe 2 miesiące zastanawiam się czy w ogole można przyjmowac Izo w czasie wiosny/lata czy jednak nalezy poczekac do okresu mniej słonecznego?
ewka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 14:12   #5009
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Karlitooo Pokaż wiadomość
Silwena o jakich failach mowisz ? moze przytoczysz kilka, bo nie przypominam sobie zebym pisal cos nie tak
chociażby to, że nie doczytałes o leku, a pisałeś, że wybranie chociażby tego minimum przez okres kuracji to głupota bo iles tam ludzi wybrało mniej i nie ma nawrotu a ilestam ludzi wybrało ponad 180mg/kg masy ciała i ma nawrót

później ustalałes sobie sam dawki - znajac sie niby lepiej niz lekarz prowadzacy

nastepnie doczytałes i już sie nie kłociłes

albo tekst, że jak ropniaki już nie wyłażą to powinno sie zakonczyc kuracje - a co z ludźmi co maja tradzik głownie zaskornikowo-grudkowy? po miesiącu nie maja juz ropniaków, ale reszta syfu siedzi im w twarzach od lat

negowałeś też potrzebę dbania o twarz (i ciało), mowiąc, że kurz, pot itd nie przyczyniaja sie do powstawania tadziku - wyjasniałyśmy, że owszem, nagle osoba nigdy nie majaca tradziku nie dostanie go bo raz się nie umyła, ale osoby z cerami tradzikowymi nie mogą sobie odpuszczać
BTW ja nie rozumiem jak można się nie umyć 2 razy dziennie, bez wzgledu na to jakąs sie ma cere


teraz ten tekst o popijaniu wódką zabawny ale lepiej tak nie pisać, bo widząc po trybie myślenia niektórych osób, mogą się na to powołać

to dla mnie faile, zaznaczam tylko, że nie chcę ponownie wracać do tych tematów, bo nie czuje sie na siłach wałkowania ponownie tego samego

czasem lepiej odpuścić
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 14:44   #5010
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
albo tekst, że jak ropniaki już nie wyłażą to powinno sie zakonczyc kuracje - a co z ludźmi co maja tradzik głownie zaskornikowo-grudkowy? po miesiącu nie maja juz ropniaków, ale reszta syfu siedzi im w twarzach od lat
Tak, tak, pamiętam to
U mnie ropniaki nie wyłaziły już od pierwszego tygodnia stycznia, a ostatnio coś się posypało i wylazło kilka sztuk. Więc dzięki, jeśli miałabym zakończyć kurację wtedy w styczniu, bo akurat było czysto

Ale nie wyciągajmy żadnego topora wojennego. Warto wymieniać poglądy i uczyć się czegoś od siebie
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:43.