Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek ! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-25, 10:12   #151
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez yyyyyou Pokaż wiadomość
Ja także mam trądzik, ale postanowiłam po tych 5 latach odstawić wszystkie produkty na trądzik od drogeryjnego szarego mydła, po apteczne żele Vichy i kremy na recepte, zalecane przez dermatologa. Postanowiłam ją (moją cere) traktować łagodniej, kupiłam Nivea żel i tonik Piękno i ukojenie, do cery wrażliwej, i na noc czasem posmaruje twarz Cerkodermem 30%, i wiecie co od razu lepiej. Teraz jeszcze tylko zamierzam kupić z Neutrogeny takie małe wibrujące urządzenie do twarzy, podobno dobrze sobie radzi z wągrami, a ich z miłą chęcią bym się pozbyłam. To wszystko, co jeszcze mogę polecić, hmm szczoteczkę Shiseido, dostępną w Douglasie za ok. 106 zł, jest ona co prawda troszkę droga, lecz nie umywa się do tych wszystkich rossmanowskich szczotek do twarzy, naprawdę polecam) Mam nadzieje że w jakiś sposób pomogłam.. Pozdrawiam serdecznie;**
Mam podobne spostrzeżenia. Na chwilę obecną myję twarz mydłem Dove z herbatą i ogórkiem rano, wieczorem zaś po demakijażu olejkiem- żelem oczyszczającym Delia (niezwykle dobry skład!) przy użyciu ściereczki muślinowej. Nawilżam rano żelem aloesowym Flos Leku, a wieczorem raz Cerkodermem 15%, raz kremem Eva Natura nawilżającym (ponownie, świetny skład) i moja cera ma się świetnie. Znów nie muszę używać podkładu, korektor wystarczy. Mam dużo mniej zaskórników, a o wągrach zapomniałam. Teraz jedynie pozostaje mi złuszczać delikatnie skórę w celu pozbycia się blizn. Ściereczka muślinowa i Cerkoderm działają w tym celu idelanie. Szczoteczki do twarzy w moim wypadku nie zdały egzaminu, zbyt podrażniały skórę przy regularnym stosowaniu. Muślin jednak wymiata Pozdrawiam!
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 10:36   #152
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez yyyyyou Pokaż wiadomość
Ja także mam trądzik, ale postanowiłam po tych 5 latach odstawić wszystkie produkty na trądzik od drogeryjnego szarego mydła, po apteczne żele Vichy i kremy na recepte, zalecane przez dermatologa. Postanowiłam ją (moją cere) traktować łagodniej, kupiłam Nivea żel i tonik Piękno i ukojenie, do cery wrażliwej, i na noc czasem posmaruje twarz Cerkodermem 30%, i wiecie co od razu lepiej. Teraz jeszcze tylko zamierzam kupić z Neutrogeny takie małe wibrujące urządzenie do twarzy, podobno dobrze sobie radzi z wągrami, a ich z miłą chęcią bym się pozbyłam. To wszystko, co jeszcze mogę polecić, hmm szczoteczkę Shiseido, dostępną w Douglasie za ok. 106 zł, jest ona co prawda troszkę droga, lecz nie umywa się do tych wszystkich rossmanowskich szczotek do twarzy, naprawdę polecam) Mam nadzieje że w jakiś sposób pomogłam.. Pozdrawiam serdecznie;**
Masz świętą racę!
Przez 7 lat męczyłam się z trądzikiem.... Chodziłam do dermatologa, brałam antybiotyki, smarowałam się wszystkim co miało mi pomóc. I co? Było coraz gorzej... Zaczynały mi się robić takie podskórne stany zapalne...

Od stycznia tego roku jedynie używam:
- chusteczek nawilżanych dla dzieci z lanoliną i alantoiną do zmywania makijażu i odświeżania buzi w czasie dnia,
- tonik ogórkowy Ziaja,
- krem witaminowy na noc z AA,
- na dzień używam delikatnego kremu baby dream dla dzieci z Rossmanna,
- czasem maści majerankowej do zasuszenia jakiejś większej niespodzianki...
- no i maseczek regulujących pracę gruczołów łojowych (AA) i z glinkami (okazyjnie)
- delikatny peeling 1-2 razy w tygodniu

Powiem wam szczerze, że gdybym nie miała piegów na buzi to miałabym idealną cerę teraz
Od 2 miesięcy nie miałam żadnego syfka ze stanem zapalnym. Używam bardzo mało kosmetyków, nie wyciskam niczego, zero alkoholu i wysuszających żeli do mycia buzi (polecam płyn do higieny intymnej z kwasem mlekowym).
Jest kolosalna różnica w wyglądzie mojej cery
Najciężej było mi się uporać z tym wszystkim w głowie...

Pozdrawiam wszystkich walczących i życzę wam wytrwałości i osiągnięcia celu
__________________
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 19:21   #153
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez Mrówaaa Pokaż wiadomość
Masz świętą racę!
Przez 7 lat męczyłam się z trądzikiem.... Chodziłam do dermatologa, brałam antybiotyki, smarowałam się wszystkim co miało mi pomóc. I co? Było coraz gorzej... Zaczynały mi się robić takie podskórne stany zapalne...

Od stycznia tego roku jedynie używam:
- chusteczek nawilżanych dla dzieci z lanoliną i alantoiną do zmywania makijażu i odświeżania buzi w czasie dnia,
- tonik ogórkowy Ziaja,
- krem witaminowy na noc z AA,
- na dzień używam delikatnego kremu baby dream dla dzieci z Rossmanna,
- czasem maści majerankowej do zasuszenia jakiejś większej niespodzianki...
- no i maseczek regulujących pracę gruczołów łojowych (AA) i z glinkami (okazyjnie)
- delikatny peeling 1-2 razy w tygodniu

Powiem wam szczerze, że gdybym nie miała piegów na buzi to miałabym idealną cerę teraz
Od 2 miesięcy nie miałam żadnego syfka ze stanem zapalnym. Używam bardzo mało kosmetyków, nie wyciskam niczego, zero alkoholu i wysuszających żeli do mycia buzi (polecam płyn do higieny intymnej z kwasem mlekowym).
Jest kolosalna różnica w wyglądzie mojej cery
Najciężej było mi się uporać z tym wszystkim w głowie...

Pozdrawiam wszystkich walczących i życzę wam wytrwałości i osiągnięcia celu
Czy mogłabyś napisać proszę coś więcej o maści majerankowej? Czy jest do nabycia w każdej aptece? Z góry dziękuję!
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 20:00   #154
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
Mam podobne spostrzeżenia. Na chwilę obecną myję twarz mydłem Dove z herbatą i ogórkiem rano, wieczorem zaś po demakijażu olejkiem- żelem oczyszczającym Delia (niezwykle dobry skład!) przy użyciu ściereczki muślinowej. Nawilżam rano żelem aloesowym Flos Leku, a wieczorem raz Cerkodermem 15%, raz kremem Eva Natura nawilżającym (ponownie, świetny skład) i moja cera ma się świetnie. Znów nie muszę używać podkładu, korektor wystarczy. Mam dużo mniej zaskórników, a o wągrach zapomniałam. Teraz jedynie pozostaje mi złuszczać delikatnie skórę w celu pozbycia się blizn. Ściereczka muślinowa i Cerkoderm działają w tym celu idelanie. Szczoteczki do twarzy w moim wypadku nie zdały egzaminu, zbyt podrażniały skórę przy regularnym stosowaniu. Muślin jednak wymiata Pozdrawiam!
Czy mogłabyś podać link do żelu Delia, kremu Eva Natura? Szukałam na KWC, jednak jest tam kilka takich kosmetyków.



---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
Czy mogłabyś napisać proszę coś więcej o maści majerankowej? Czy jest do nabycia w każdej aptece? Z góry dziękuję!
Ja w każdej aptece ją widuje

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Mrówaaa Pokaż wiadomość
Masz świętą racę!
Przez 7 lat męczyłam się z trądzikiem.... Chodziłam do dermatologa, brałam antybiotyki, smarowałam się wszystkim co miało mi pomóc. I co? Było coraz gorzej... Zaczynały mi się robić takie podskórne stany zapalne...

Od stycznia tego roku jedynie używam:
- chusteczek nawilżanych dla dzieci z lanoliną i alantoiną do zmywania makijażu i odświeżania buzi w czasie dnia,
- tonik ogórkowy Ziaja,
- krem witaminowy na noc z AA,
- na dzień używam delikatnego kremu baby dream dla dzieci z Rossmanna,
- czasem maści majerankowej do zasuszenia jakiejś większej niespodzianki...
- no i maseczek regulujących pracę gruczołów łojowych (AA) i z glinkami (okazyjnie)
- delikatny peeling 1-2 razy w tygodniu

Powiem wam szczerze, że gdybym nie miała piegów na buzi to miałabym idealną cerę teraz
Od 2 miesięcy nie miałam żadnego syfka ze stanem zapalnym. Używam bardzo mało kosmetyków, nie wyciskam niczego, zero alkoholu i wysuszających żeli do mycia buzi (polecam płyn do higieny intymnej z kwasem mlekowym).
Jest kolosalna różnica w wyglądzie mojej cery
Najciężej było mi się uporać z tym wszystkim w głowie...

Pozdrawiam wszystkich walczących i życzę wam wytrwałości i osiągnięcia celu
Który to ?
https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...ext=1&litera=O
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 00:02   #155
inex
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Nad Morzem...
Wiadomości: 72
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

witam Was serdecznie.
parę dni temu dowiedziałam się, że mam paciorkowca, na twarzy, właściwie na lini szczęki mam skupisko grudek,
biorę antybiotyk doustny, a co na skórę? wczytuję sie we wszelkie fora i właściwie dalej jestem zielona, wcześniej nie miałam większych problemów z cerą... podpowiedzcie mi proszę co mogę stosować na tego dziada (czyt. paciorkowiec)... myślałam nad acne derm, proszę o dużo podpowiedzi może ktoś miał podobny problem?? z góry dziękuję za odp
inex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 10:14   #156
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez Magdzia94 Pokaż wiadomość
Czy mogłabyś podać link do żelu Delia, kremu Eva Natura? Szukałam na KWC, jednak jest tam kilka takich kosmetyków.



---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------



Ja w każdej aptece ją widuje

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------
Dziękuję za odpowiedź! Muszę tą maść w takim razie czym prędzej nabyć Co do kosmetyków polecanych przeze mnie:

Żel Delii:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...zu.html&next=1
P.S. Zupełnie nie zgadzam się z opiniami, posiadam wersję z pompką, można nią idealnie dozować ilość żelu, wielkość ziarnka grochu starcza spokojnie na umycie całej twarzy i szyi.

Krem Eva Natura:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...sy.html&next=1

Pozdrawiam
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 10:49   #157
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Dziękuję za odpowiedź
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 09:53   #158
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
Czy mogłabyś napisać proszę coś więcej o maści majerankowej? Czy jest do nabycia w każdej aptece? Z góry dziękuję!
Kupisz to wszędzie za grosze
Główne zastosowanie tej maści to walka z katarkiem u niemowlaków, lecz działa ona antybakteryjnie, ściągająco i wysuszająco dzięki olejku eterycznemu z majeranku.
Czasem nawet całą buzię smarowałam tym cienką warstwą i w sumie mnie nie zapchała

Cytat:
Napisane przez Magdzia94 Pokaż wiadomość
Ja mam ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,23174,aa-nano-odzywianie-25-krem-na-noc-odzywczo-witalizujacy.html&next=1
Jest naprawdę super. Moja dermatolog kiedyś mówiła że nie mam się sugerować tym że jest np. 25+ a ja mam 21 lat. Używam i jestem bardzo zadowolona
__________________
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 15:28   #159
veganka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6
GG do veganka
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

pozwolę sobie dołożyć mój problem do tego wątku zbiorczego

trądzik od kilkunastu lat, leczony u dermatologów za pomocą antybiotyków, zewn. i wewn., jeszcze bez izoteku, którego wolałabym uniknąć

cera tłusta (choć nieco wysuszona, ale nawilżam się masłem shea), niewrażliwa (choć ostatnio wystąpiła reakcja alergiczna przy Azitroxie), zmiany zapalne na brodzie i linii żuchwy po obu stronach - to główny problem

mam jednak pytanie o codzienną pielęgnację: wybrać kosmetyki apteczne typu Bioderma, Vichy czy kosmetyki naturalne typu Alva Rhassoul? I jeszcze, czy najlepiej wziąć od razu całą serię, czy mieć preparaty różnych firm? do tej pory moja pielęgnacja była bardzo chaotyczna, stąd pytanie

osobiście skłaniam się bardziej do naturalnych kosmetyków, ale w gruncie rzeczy liczy się skuteczność

mam też problem z podkładem, używam Vichy Normateint, ale chciałabym go zmienić, jednak wśród naturalnych podkładów właściwie nie ma propozycji dla problemowych skór, czy mogę wziąć na przykład coś takiegohttp://http://www.kosmetyki-alva.pl/...-2-medium-8500 bo lekkie i naturalne czy lepiej LRP Toleraine Teint, bo tak naprawdę potrzebuję krycia i maskowania?

będę bardzo wdzięczna za radę


pozdrawiam
veganka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 17:16   #160
nadzessa
Raczkowanie
 
Avatar nadzessa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Leżajsk
Wiadomości: 453
GG do nadzessa
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Hej, mam takie pytanie. Otóż może nie mam strasznego trądziku, zazwyczaj wyskoczy mi pare niespodzianek gdy nadchodzi @. Moim najgorszym problemem są rozszerzone pory i zaskórniki. Wyglada to troche jakbym miała przesitkowaną cere, może troche przesadzam, ale czasami po całym dniu jak np. podkład wchodzi w rozszerzone pory wygląda to naprawde nieestetycznie. Zaskórnikow tez chciałabym sie pozbyc. Probowałam różnych maseczek itp, daja efekt bardzo znikomy. Dlatego chciałabym zapytać sie o peelingi u kosmetyczki, np kawitacyjny? Lub jakies inne dostepne zabiegi oferowane przez kosmetyczke. Może mikrodermabrazja, czy cos w tym stylu? Co lepsze?
__________________
jem zdrowo

STUDENTKA Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
nadzessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 20:04   #161
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Witam
Przez dobre 5 lat walczyłam z tym, od niektórych antybiotyków to moją cera świeciła się jakbym oliwką wysmarowała( nie wspominając o uczuleniu od maści, przez którą PODOBNO mogłam stracić wzrok..). Zmieniłam dermatologa bo stwierdziłam, że widocznie się nie zna ale pozytywnych efektów dalej nie było. Zrezygnowana kupiłam serię Sorayi Care&Controle(nie droga a wcześniej za małe ilości płaciło siękolosalne sumy) i teraz żadnych problemów, oprócz niewielkiej ilości wągrów bo z tym nie wiem jak już walczyć. Dlatego myślę, że lepiej poszukać takich kosmetyków niż faszerować się jak widać niepotrzebnie antybiotykami.
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-04, 20:08   #162
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez nadzessa Pokaż wiadomość
Hej, mam takie pytanie. Otóż może nie mam strasznego trądziku, zazwyczaj wyskoczy mi pare niespodzianek gdy nadchodzi @. Moim najgorszym problemem są rozszerzone pory i zaskórniki. Wyglada to troche jakbym miała przesitkowaną cere, może troche przesadzam, ale czasami po całym dniu jak np. podkład wchodzi w rozszerzone pory wygląda to naprawde nieestetycznie. Zaskórnikow tez chciałabym sie pozbyc. Probowałam różnych maseczek itp, daja efekt bardzo znikomy. Dlatego chciałabym zapytać sie o peelingi u kosmetyczki, np kawitacyjny? Lub jakies inne dostepne zabiegi oferowane przez kosmetyczke. Może mikrodermabrazja, czy cos w tym stylu? Co lepsze?
Co do peelingu to popytaj osób,które mają już sprawdzone salony u Ciebie w mieście bo moja znajoma poszła z taką niewiedzą i teraz jej cera wygląda bardzo nieestetycznie, ma wręcz takie dołki na twarzy.
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 20:11   #163
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez nadzessa Pokaż wiadomość
Hej, mam takie pytanie. Otóż może nie mam strasznego trądziku, zazwyczaj wyskoczy mi pare niespodzianek gdy nadchodzi @. Moim najgorszym problemem są rozszerzone pory i zaskórniki. Wyglada to troche jakbym miała przesitkowaną cere, może troche przesadzam, ale czasami po całym dniu jak np. podkład wchodzi w rozszerzone pory wygląda to naprawde nieestetycznie. Zaskórnikow tez chciałabym sie pozbyc. Probowałam różnych maseczek itp, daja efekt bardzo znikomy. Dlatego chciałabym zapytać sie o peelingi u kosmetyczki, np kawitacyjny? Lub jakies inne dostepne zabiegi oferowane przez kosmetyczke. Może mikrodermabrazja, czy cos w tym stylu? Co lepsze?

Co do peelingu to najlepiej pogadaj z osobami z Twojego miasta które już robiły takie zabiegi i w jakich salonach. Znajoma poszła z taką niewiedzą i teraz ma nieestetyczne, brzydkie bruzdy na twarzy. Okazało się,że kobieta nie miała odpowiedniego szkolenia i dziewczynie cerę zniszczyła.
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 22:40   #164
veronicty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez veganka Pokaż wiadomość
pozwolę sobie dołożyć mój problem do tego wątku zbiorczego

trądzik od kilkunastu lat, leczony u dermatologów za pomocą antybiotyków, zewn. i wewn., jeszcze bez izoteku, którego wolałabym uniknąć

cera tłusta (choć nieco wysuszona, ale nawilżam się masłem shea), niewrażliwa (choć ostatnio wystąpiła reakcja alergiczna przy Azitroxie), zmiany zapalne na brodzie i linii żuchwy po obu stronach - to główny problem

mam jednak pytanie o codzienną pielęgnację: wybrać kosmetyki apteczne typu Bioderma, Vichy czy kosmetyki naturalne typu Alva Rhassoul? I jeszcze, czy najlepiej wziąć od razu całą serię, czy mieć preparaty różnych firm? do tej pory moja pielęgnacja była bardzo chaotyczna, stąd pytanie

osobiście skłaniam się bardziej do naturalnych kosmetyków, ale w gruncie rzeczy liczy się skuteczność

mam też problem z podkładem, używam Vichy Normateint, ale chciałabym go zmienić, jednak wśród naturalnych podkładów właściwie nie ma propozycji dla problemowych skór, czy mogę wziąć na przykład coś takiegohttp://http://www.kosmetyki-alva.pl/...-2-medium-8500 bo lekkie i naturalne czy lepiej LRP Toleraine Teint, bo tak naprawdę potrzebuję krycia i maskowania?

będę bardzo wdzięczna za radę


pozdrawiam
Polecam Ci używać kosmetyków różnych firm. Najlepiej na początku poprosić o próbki, żebyś mogła sama przetestować, a jeśli nie będzie, to po prostu zasugeruj się opinią na wizażu, choć pamiętaj, że do tego też trzeba mieć dystans.

Co do podkładu - ja też męczę się z trądzikiem. Nie wiem jak go nazwać. Nie jest jakiś gigantyczny, ale przechodzień, który jest ode mnie np. 1m to śmiało może stwierdzić, że mam jakieś problemy z cerą, mimo makijażu. Na prawie każdej części twarzy coś jest. Najbardziej polecam Ci podkłady mineralne. W moim odczuciu wcale a wcale nie pogłębiają problemu z trądzikiem. Krycie jest o wiele fajniejsze, lekkie i zdrowo się wygląda, w dodatku nie ma problemu z kolorem, tak jak w przypadku podkładów w płynie. Naprawdę - widzę praktycznie same zalety. No może oprócz ceny, bo takie dość dobre podkłady zaczynają się od 30zł, ale naprawdę warto, bo jest to inwestycja na co najmniej kilka miesięcy.

Pozdrawiam!

Edytowane przez veronicty
Czas edycji: 2011-08-05 o 12:21
veronicty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 11:32   #165
fefelin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: Skóra w złym stanie-przesuszona, pryszcze, rozszerzone pory.

Cytat:
Napisane przez Donka94 Pokaż wiadomość
Witajcie.
Mam 16lat i problem z cerą. Nie, nie mam trądziku ani nic takiego.
Wręcz przeciwnie. Schodzi mi skóra z nosa, brody, policzki są starsznie przesudzone. Do tego rozszerzone pory. Stosuję kremy nawilżające, żele i nic to nie daje. Maluję się, ale po 2-3godzinach, podkłąd brzydko włazi w pory i uwidacznia wszystkie przesuszone miejsca,a to raczej nie wina podkładu, bo próbowałam wielu-Gosha, Revlona, Maybelline, Art Deco. Twarz jest szorstka i 'dziurkowana' (jak mniemam to rozszerzone pory). Na czole pojawiają mi się wypryski,ale z nimi walczę, chyba dosyć skutecznie.
Proszę, nie piszcie mi, abym zaprzestała się malować, że to zapewne przez kosmetyki itp. , ponieważ z make up nie zrezygnuję, ze względu na rumień na twarzy.
Proszę serdecznie o pomoc.
Pozdrawiam
co do suchej skóry do polecam ziaja klinika zdrowej skóry kuracja lipidowa fizjoderm krem na dzień/na noc skóra alergiczna, atopowa i odwodniona. wypróbowałam,jest świetny (jak dla mnie,mam 17 lat ),bo miałam taki sam problem... po 2 tyg moja skóra już była normalna. nie jest drogi,kosztuje 16,50 zł w aptece starcza na miesiąc,ponieważ jest bardzo wydajny
powodzenia!
fefelin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 13:20   #166
DariaK90
Przyczajenie
 
Avatar DariaK90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Żnin
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Hej dziewczyny! pare lat wstecz miałam duuuuzy problem z tradzikiem, miałam ogromny wysyp na twarzy pryszczy+dodatkowo jeszcze ogromne, bolace gule, udałam sie wiec na wizyte do dermatologa i po rocznej kuracji DIANE 35 wszystko mi super zeszlo i mialam cere jak marzenie...do czasu.Ok.rok temu pojawil sie kolejny problem..podskórne krostki/grudki mialam robione zabiegi u kosmetyczki(mikro a nastepnie kwasy) ale po 3 miesiacach znowu jest to samo.Najbardziej widac te grudki pod swiatlo, wyglada to fatalnie, bo mam nimi 'zawalone' prawie cale policzki. Dodam jeszcze, ze zdrowo sie odzywiam, nie jem slodyczy, unikam pikantnych i tłustych rzeczy, pije duzoo wody, jem tez sporo owocow i warzyw. Czy ktoras z Was zmagała sie z takim problemem?Co byscie mi poradzily?
__________________
57 - 56 - 55 - 54 - 53 - 52 - 51 - 50!
DariaK90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 14:29   #167
minus
Wtajemniczenie
 
Avatar minus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 724
GG do minus
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Daria ja mam podobny problem

Mam cerę tłustą. Wągry i od jakiegoś czasu zaczęły mi wyskakiwać krosty na policzkach (wczesniej tylko na czole i okolicach nosa) po których zostają ślady
Zanim udałam się do dermatologa używałam żeli do mycia twarzy, toników, kremów, niekiedy maseczek... Nic mi nie pomagało, wręcz przeciwnie- było tylko gorzej.
Pani dermatolog poleciła mi nie używać żadnych, kosmetyków do twarzy (poprostu nic z nią nie robić ;/) tylko przemywać 1 lub 2 razy dziennie buzię mydełkiem dla dzieci i zastosować dietę, jednak to również nie działa.

Cerę mam straszną

Największy kłopot mam z wągrami i nie wiem jak sobie z tym radzić, bo nic nie działa. Próbowałam: 10-io minutowa parówka, później peeling i mydełko dla bobasów. Nie działa, moja skóra się nie oczyszcza, a tylko wytwarza jeszcze więcej łoju.

Pojęcia zielonego nie mam co z tym zrobić Jestem załamana!



Jeżeli któraś z Was potrafi mi pomóc bardzo proszę

Edytowane przez minus
Czas edycji: 2011-08-13 o 14:31
minus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 14:41   #168
angelaaa94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 145
Pomocy! Bardzo problematyczna cera :(!

A więc witajcie drogie wizażanki ! Może zacznę od tego że mam 17 lat i przez ubiegłe lata moja cera nie była za bardzo problematyczna, od czasu do czasu jakiś syf się pojawił a tak to cera była w miarę czysta, nie przetłuszczała się praktycznie, jedyne co się od tego czasu nie zmieniło to fakt, że strasznie jest zaróżowiona no więc wracając do wątku była czysta do czasu[!] od jakichś 4 miesięcy zaczęło się z nią dziać coraz gorzej, a do napisania posta zmusił mnie obecny jej wygląd..jest tragicznie, na prawdę..dużo zaskórników, syfów, różowa, tlusta..bleeeeee!!!
zaczęłam uzywać peelingu głeboko oczyszczającego clean&clear i tylko pogorszyło to sprawę, syfów jest więcej, co mnie dziwi bo gdy 3 lata temu kupilam c&c zeby lekko odswiezyc twarz po uzyciu cera byla rewelacyjna! po 3 uzyciach z tego specyfiku zrezygnowalam.. kupilam takze tonik przeciw blyszczeniu się z tej samej firmy i jestem równie rozczarowana nie matuje, straaasznie śmierdzi alkoholem co skutkuje sttasznie suchą skórą[szczególnie na policzkach] i szorstką jak pumeks! proszę kochane wizażanki, pomóżcie mi! co mam zacząć stosować [w rozsadnych cenach oczywiście] żeby cerze pomóc? na pewno wśród was jest wiele dziewczyn które są dobrze obyte w tym temacie i mają odpowiednią wiedzę żeby mi pomoc! dzięki z góry!



PS. Zapomniałam dodać, że stosuję jeszcze krem apteczny brevoxyl, ale efektów nie widzę!
__________________


Edytowane przez angelaaa94
Czas edycji: 2011-08-13 o 14:43
angelaaa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 21:43   #169
bubblegun89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4
Pytanie do kosmetyczki

Witam serdecznie,

Mam 22 lata i od szesnastego roku życia zmagam się z trądzikiem. Oczywiście nie mam już takich problemów jak 6 lat temu ale większość moich koleżanek po prostu przeszła przez ten okres a ja nie.

Mam skórę mieszaną, tłustą. od 2 miesięcy biorę tabletki belissa cera i naprawdę pomagają. Stosuję żele do mycia twarzy, toniki itp itd ale gdy tylko gdzieś wyjadę i nie mam czasu co 2 godzin przemywać twarzy , po przyjeździe ...doslownie wysyp krost.

Mam wrażenie że bedę miała juz tak do końca życia;p

Co mogę jeszcze zrobić, aby bez stałego używania kosmetyków zlikwidować naturalnie ten problem?

Drugim problemem jest makijaż, stosuję podkład matujący rimmel, dodatkowo puder, na noc krem matujący AA ale dwie godziny po wykonaniu makijażu moja twarz już się świeci (a nie daj boże, że muszę być w makijazu przez cały dzień to na wieczór same krosty).

Czy mogłaby mi Pani polecić naprawdę DOBRY podkład matujący i krem matujący na dzień?

(wiem że jest mnóstwo wątków na ten temat ale chcialabym indywidualnej rady)
bubblegun89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-13, 22:43   #170
aloezdrowystyl
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4
GG do aloezdrowystyl
Dot.: Pomocy! Bardzo problematyczna cera :(!

reklama

Edytowane przez witch_18
Czas edycji: 2011-08-14 o 09:49
aloezdrowystyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 13:04   #171
anrabafi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Witam! Mam pytanie odnośnie żelu Klindacin T.
Czy któraś z Was orientuje się czy po nałożeniu tego żelu można nałożyć jakiś krem tonujący(np.antybakteryjn y, z apteki czy coś) ? Jeżeli tak, to jaki? Bo mi niestety wyszło z głowy zapytanie się Pani dermatolog o to
anrabafi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 14:52   #172
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez anrabafi Pokaż wiadomość
Witam! Mam pytanie odnośnie żelu Klindacin T.
Czy któraś z Was orientuje się czy po nałożeniu tego żelu można nałożyć jakiś krem tonujący(np.antybakteryjn y, z apteki czy coś) ? Jeżeli tak, to jaki? Bo mi niestety wyszło z głowy zapytanie się Pani dermatolog o to
Możesz nałożyć dowolny krem, ale odczekaj jakieś 30minut, żeby klindacin się wchłonął.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 16:04   #173
anrabafi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Czyli żaden krem tonujący nie przeszkodzi w ''kuracji''?
anrabafi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 16:56   #174
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Pisałam wyżej, że możesz po 30min nałożyć każdy krem [oprócz jakiegoś z kwasem].
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 18:44   #175
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

hej dziewczyny

przechodzilam dokladnie to samo.. antybiotyki, kremy, ktore w rezultacie wysuszyly mi skore tak, ze w wieku 20 lat widze juz pierwsze zmarszczki na czole..

teraz zmienilam pielegnacje. kupilam oliwe z oliwek (z pierwszego tloczenia) i przed umyciem buzi nalewam jej troche na dlonie (lyzeczka) po czym energicznie rozcieram i wcieram w twarz zwracajac szczegolna uwage na czolo. pozniej polewam skore ciepla woda i myje buzke mydlem dove. a tutaj moje preferencje to te mydelko z ogorkiem lub cytrynowe.

przez pewien czas stosowalam takze olejek herbaciany i nawet pomoglo, jednak powyzszy sposob to chyba moje antidotum. kremow nie uzywam, czasami robie calonocna maseczke z olejem kokosowym po uprzednim peelingu skory

ogolnie to jestem zadowolona teraz widze poprawe cery, bo zaczelam duzo biegac i wiecej czasu spedzac na podworku, nie jest taka ziemista

__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 15:50   #176
LusciousElegance
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 542
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

a co polecacie na potówki? Mam je troche w okolicy oczu (po bogach) i na czole najbardziej. Generalnie mam bardzo nierównomierna cere i inny odcien np. na policzkach gdzie skóra jest bardziej czerwona.
LusciousElegance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 21:26   #177
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez LusciousElegance Pokaż wiadomość
a co polecacie na potówki? Mam je troche w okolicy oczu (po bogach) i na czole najbardziej. Generalnie mam bardzo nierównomierna cere i inny odcien np. na policzkach gdzie skóra jest bardziej czerwona.
mojej siostrze lekarz na potowki poradzil czestsze branie prysznica / kapiele i stosowanie delikatnych srodkow myjacych. do tego jesli uzywasz po kapieli/prysznicu - delikatnego kremu / balsamu, bo ciezkie kremy moga zapychac zwlasza latem.

siostra stosuje sie do rad i jest poki co dobrze. pamietam, ze smarowala sie tez jakims kremem. zapytam sie jej o to
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 22:19   #178
LusciousElegance
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 542
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

ja mam tylko na twarzy, dlatego może czeste przemywanie jej.
LusciousElegance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 14:19   #179
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez LusciousElegance Pokaż wiadomość
ja mam tylko na twarzy, dlatego może czeste przemywanie jej.
dopytalam sie siostry i powiedziala, ze bardzo pomagaja peelingi. z tym, ze ona miala to na ramionach gdzie skora jest grubsza niz na twarzy. moze sprobuj delikatnego peelingu. i poinformuj o rezultatach trzymam kciuki
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 11:35   #180
rifi123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

witam was serdecznie
zastanawiam się nad kupnem całej serii kosmetyków Eucerin Dermo Purifyer lub GALENIC CAUTERETS i teraz pytanie ktore sa lepsze(lepiej działają) typ skóry tłusta czasami coś tam wyskoczy na twarzy.
Chyba że znacie lepsze kosmetyki pielęgnacyjne do buzi ,co do kasy to jest mi obojętnie ile będą kosztowały żeby tylko byly dobre . Używalem już Vichy,Avene,Bioderma,La Roche,Pharmaceris.
rifi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-11 11:50:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.