Atrederm - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-15, 19:29   #1921
kcpwmk15
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 620
Dot.: Atrederm

To może wyjaśnisz dlaczego nie mam, bo takie "suche" stwierdzenie, że nie mam racji raczej niczego nie wnosi do rozmowy... Widocznie ten, kto pisał ulotkę źle sformułował treść, bo przecież napisali by, że KAŻDY powinien używać filtrów, a ja jakoś nie widzę tego słowa w ulotce. I nie jest ono zastąpione żadnym innym podobnym słowem. Myślę, że jak wyjdę do sklepu na 5 minut to moja twarz raczej nie ucierpi. Jakoś nie mam zamiaru od nowa zaczynać leczenia tylko dlatego, żeby posmarować się na 5 minut filtrem w czasie wyjścia do sklepu.

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Z ulotki wynika, że każdy, kto wychodzi z domu, musi się smarować
A przecież nie da się całe życie siedzieć w domu, za to wyjście do sklepu z gołą twarzą może spowodować przebarwienia, które wyjdą np. za 5 lat
Tak jak pisałam, skoro ktoś chce mieć przebarwienia, to jest jego prywatna sprawa.
Filtry za to produkują też dla trądzikowców.
I widocznie Twoja pani doktor nie jest aż tak dobra. Moja jakoś mnie poinformowała o konieczności używania filtrów.
Nie. Z ulotki wynika, że każdy kto ze względów zawodowych (wiesz co to słowo oznacza?) powinien używać atre. Za względów zawodowych czyli wtedy gdy jego praca wymaga dłuższej ekspozycji na słońce. No widzisz moja mnie jakoś nie poinformowała o tym, ale zapewne był tego jakiś cel, tym bardziej że powiedziałam jej że rzadko wychodzę na słońce.
kcpwmk15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 19:40   #1922
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Atrederm

kcpwmk15, poczytaj jeszcze raz na spokojnie nasze wypowiedzi i dowiesz sie czemu nie masz racji

wani (sliczny av ), ja rowniez zauwazylam,ze dzien po atre cera jest taka inna, gladsza

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2011-12-16 o 01:18
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 19:52   #1923
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez kcpwmk15 Pokaż wiadomość
To może wyjaśnisz dlaczego nie mam, bo takie "suche" stwierdzenie, że nie mam racji raczej niczego nie wnosi do rozmowy... Widocznie ten, kto pisał ulotkę źle sformułował treść, bo przecież napisali by, że KAŻDY powinien używać filtrów, a ja jakoś nie widzę tego słowa w ulotce. I nie jest ono zastąpione żadnym innym podobnym słowem. Myślę, że jak wyjdę do sklepu na 5 minut to moja twarz raczej nie ucierpi. Jakoś nie mam zamiaru od nowa zaczynać leczenia tylko dlatego, żeby posmarować się na 5 minut filtrem w czasie wyjścia do sklepu.

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------



Nie. Z ulotki wynika, że każdy kto ze względów zawodowych (wiesz co to słowo oznacza?) powinien używać atre. Za względów zawodowych czyli wtedy gdy jego praca wymaga dłuższej ekspozycji na słońce. No widzisz moja mnie jakoś nie poinformowała o tym, ale zapewne był tego jakiś cel, tym bardziej że powiedziałam jej że rzadko wychodzę na słońce.
Aha, czyli jeśli ktoś leży plackiem na plaży, to nie musi używać filtra, bo nie leży tam w celach zawodowych? Bo to wynika z Twojego tłumaczenia.

Ale jak już pisałam, to Twoja twarz i Twoja sprawa, czy za 10 lat będziesz w kropki Mnie to nie dotknie w żaden sposób, bo moja twarz będzie jednolita, więc nie będę się już produkować dla Twojego dobra, skoro nie chcesz pomocy i wiesz lepiej po AŻ 8 miesiącach leczenia.
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 19:59   #1924
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

jyyli nie mów hop nim nie skoczysz, bo jeszcze nie wiesz co cię w życiu czeka i jak będzie z twoją buźką... zauważyłam, że niektórzy wpadli w manię filtrowania, a pojenie skóry chemią z filtrów też na pewno jej nie służy.
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 20:33   #1925
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Atrederm

jyyli, jalowa dyskusja..

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2011-12-16 o 01:18
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 21:05   #1926
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Ale jak już pisałam, to Twoja twarz i Twoja sprawa, czy za 10 lat będziesz w kropki Mnie to nie dotknie w żaden sposób, bo moja twarz będzie jednolita, więc nie będę się już produkować dla Twojego dobra, skoro nie chcesz pomocy i wiesz lepiej po AŻ 8 miesiącach leczenia.
ja się trochę zreflektowałam jak to przeczytałam, tzn wszystkie wcześniejsze wypowiedzi ad filtrowania. Przyznam ze zgrozą, że w domu (mam okna południowe, ostatnio dużo słońca) nie korzystam z filtrów.. czy mogłabym poprosić o jakieś linki ad prom uv w domu, jak to wygląda i w ogóle..
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 23:43   #1927
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Atrederm

[1=95a9c0c0ad5413d91ca5eca 5b0ed55ead7480bc2_60568ca a65742;25116005]ja się trochę zreflektowałam jak to przeczytałam, tzn wszystkie wcześniejsze wypowiedzi ad filtrowania. Przyznam ze zgrozą, że w domu (mam okna południowe, ostatnio dużo słońca) nie korzystam z filtrów.. czy mogłabym poprosić o jakieś linki ad prom uv w domu, jak to wygląda i w ogóle..[/QUOTE]

http://www.laboratoriumurody.pl/foru...va,t10862.html - tutaj jest coś
Ale żeby nie było, ja nie jestem tak ortodoksyjna, żeby wstawać rano i od razu nakładać filtr Ale filtrów używam cały rok.

Cytat:
Napisane przez Wespe Pokaż wiadomość
jyyli nie mów hop nim nie skoczysz, bo jeszcze nie wiesz co cię w życiu czeka i jak będzie z twoją buźką... zauważyłam, że niektórzy wpadli w manię filtrowania, a pojenie skóry chemią z filtrów też na pewno jej nie służy.
To prawda, że wszystko może się zdarzyć, ale wiemy na pewno, że wystawianie skóry złuszczonej kwasami i retinoidami na słońce powoduje przebarwienia, a nie wiemy jeszcze, co złego mogą zrobić filtry Niedobór wit. D3 mamy i tak wszyscy w naszej szerokości geograficznej.
A i tak uważam, że słońce jest dużo bardziej szkodliwe od chemii zawartej w filtrach. Wystarczy, że spojrze na moje ciotki, które na solarium nie chodzą, tylko w lato czasem wyjdą na słoneczko
No i chemia jest w tej chwili wszędzie, więc nie sądzę, że filtr może zrobić gorszą krzywdę niż pomidor w zimę.
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-16, 10:59   #1928
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość

wani (sliczny av )
Moj najkochanszy kroliczek... Niestety, w 2010 roku poszedl do nieba dla "kicaczy".

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Aha, czyli jeśli ktoś leży plackiem na plaży, to nie musi używać filtra, bo nie leży tam w celach zawodowych? Bo to wynika z Twojego tłumaczenia.
Czepialstwo... czyste czepialstwo o slowka
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 11:02   #1929
kcpwmk15
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 620
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Aha, czyli jeśli ktoś leży plackiem na plaży, to nie musi używać filtra, bo nie leży tam w celach zawodowych? Bo to wynika z Twojego tłumaczenia.

Ale jak już pisałam, to Twoja twarz i Twoja sprawa, czy za 10 lat będziesz w kropki Mnie to nie dotknie w żaden sposób, bo moja twarz będzie jednolita, więc nie będę się już produkować dla Twojego dobra, skoro nie chcesz pomocy i wiesz lepiej po AŻ 8 miesiącach leczenia.
Jeśli ktoś leży plackiem na słońcu musi używać filtra, bo wystawia swoje ciało na dużą ekspozycję słoneczną. Akurat tegoroczną zimę przynajmniej w Krakowie nie mieliśmy zbyt słoneczną więc wątpię abym w przyszłości miała kropki na twarzy ba! nawet gdyby było wieeeelkie słońce również siedząc w domu nie nabawiłabym się przebarwień. Niestety albo może i stety mam pokój od zachodniej strony więc słońca u mnie w ogóle nie widać nawet jeśli jest. No chyba, że filtrami mam zapychać skórę nawet wtedy gdy przez ułamek sekundy przechodzę z pokoju do kuchni albo do jakiegokolwiek innego pomieszczenia.
Z Twojego rozumowania natomiast wynika, że ulotka jest źle sformułowana, bo wpajasz mi, że mam zapychać twarz filtrami nawet gdy siedzę zamknięta w domu, tym bardziej w mroźne, bezsłoneczne dni a w ulotce raczej o tym nie piszą... Mogli przecież napisać, że "nawet gdy siedzisz w domu a jest minimalne słońce powinnaś smarować się filtrami" i wspomnieć coś o oknach przez które przenikają promienia itd. Jeśli nabawię się przebarwień w przyszłości to chyba powinnam pozwać ich do sądu, bo o tym, że mam smarować się nawet będąc w domu powinnam raczej dowiadywać się z ulotki (po to właściwie są) a nie od niekompetentnych ludzi z forum.
Ostatnie zdanie napisałaś w dość sarkastyczny sposób. Odniosę się do niego tak, że 8 miesięcy leczenia mam ciągłego, bez przerw. W sumie leczę się już ponad 4 lata.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...va,t10862.html - tutaj jest coś
Ale żeby nie było, ja nie jestem tak ortodoksyjna, żeby wstawać rano i od razu nakładać filtr Ale filtrów używam cały rok.



To prawda, że wszystko może się zdarzyć, ale wiemy na pewno, że wystawianie skóry złuszczonej kwasami i retinoidami na słońce powoduje przebarwienia, a nie wiemy jeszcze, co złego mogą zrobić filtry Niedobór wit. D3 mamy i tak wszyscy w naszej szerokości geograficznej.
A i tak uważam, że słońce jest dużo bardziej szkodliwe od chemii zawartej w filtrach. Wystarczy, że spojrze na moje ciotki, które na solarium nie chodzą, tylko w lato czasem wyjdą na słoneczko
No i chemia jest w tej chwili wszędzie, więc nie sądzę, że filtr może zrobić gorszą krzywdę niż pomidor w zimę.
Ja jednak będę skłonna powiedzieć, że zapychający filtr spowoduje na pewno większą krzywdę dla Twojej cery niż schemizowany pomidor.
kcpwmk15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 11:03   #1930
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

to ja mam pytanie...
Czy ktora z Was moze podrzucic link o filtrach, ktore sa stabilne przy stosowaniu mineralow? Cos gdzies mi dzwoni, ze z kosmetykami mineralnymi nie wszystkie filtry pracuja jak powinny i traca swoje wlasciwosci. Gdzies na pewno o tym czytalam, ale nie pamietam gdzie i nie moge tego znalezc
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 13:35   #1931
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

wani szukaj wedlug hasla 'filtry bez parsolu'
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-16, 14:42   #1932
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Atrederm

soraya nie ma parsolu
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 14:52   #1933
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Wespe Pokaż wiadomość
wani szukaj wedlug hasla 'filtry bez parsolu'
Dzieki! Juz wszystko rozumiem
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 20:44   #1934
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

Proszę bardzo kurcze przytkał mnie nowy podkład, a tak się cieszyłam z niego...:/
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 11:39   #1935
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Wespe Pokaż wiadomość
Proszę bardzo kurcze przytkał mnie nowy podkład, a tak się cieszyłam z niego...:/
Polecam Ci przejscie na mineraly... one nie "przytykaja". One lecza buzie!
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 15:02   #1936
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

a jaki podkład polecasz wani?
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 16:33   #1937
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Wespe Pokaż wiadomość
a jaki podkład polecasz wani?
Ja uzylam z Clinique podkladu mineralnego w kompakcie. Juz sie nie moge doczekac, az mi sie skonczy i bede mogla kupic sobie LilyLolo i ten podklad wlascie polceam
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 17:46   #1938
NarSan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 65
Dot.: Atrederm

no więc zakupiłem EpiDUo (jak polecił mi dermatolog) no i po kilku użyciach brak złuszczania skóry co przy atre było na porządku dziennym, tzn. dokładnie co 2 dni.... bardzo mi zależy an złuszczaniu, żeby spłyciły mi się blizny, no więc moje pytanie - czy można używać Epi i atre jakoś na zmianę?
W ulotce było, żeby nie używać innych retinoidów w czasie leczenia Epi, no ale to przecież ulotka :P
NarSan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 18:26   #1939
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez NarSan Pokaż wiadomość
W ulotce było, żeby nie używać innych retinoidów w czasie leczenia Epi, no ale to przecież ulotka :P
skoro uwazasz, ze to co w ulotce to bzdura - zycze powodzenia
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-18, 22:00   #1940
NarSan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 65
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
skoro uwazasz, ze to co w ulotce to bzdura - zycze powodzenia

nie, nie o to chodzi, że bzdura... po prostu czasami jest tak, że po prostu coś piszą, aby później nie było problemów (które mogły wystąpić u np 20% osób) jak np w przypadku atre, gdzie w ulotce jest napisane by nie łączyć z np kw. salicylowym itp. a wiele osób właśnie je łączy, w tym i ja.
NarSan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 23:00   #1941
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Atrederm

poczytaj o metodzie Klingmana - to taki peeling retinoidowy
Rezultaty po kilku tygodniach maja byc porownywalne do tych, jakie zazwyczaj uzyskuje sie przy wielomiesiecznych kuracjach retinoidami.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 11:28   #1942
kcpwmk15
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 620
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez NarSan Pokaż wiadomość
no więc zakupiłem EpiDUo (jak polecił mi dermatolog) no i po kilku użyciach brak złuszczania skóry co przy atre było na porządku dziennym, tzn. dokładnie co 2 dni.... bardzo mi zależy an złuszczaniu, żeby spłyciły mi się blizny, no więc moje pytanie - czy można używać Epi i atre jakoś na zmianę?
W ulotce było, żeby nie używać innych retinoidów w czasie leczenia Epi, no ale to przecież ulotka :P
Ja używałam epiduo przed atre. Polecam ten lek, mnie wyleczył z najgorszego trądziku. Teraz na twarz używam atre, ale za to na plecy mam przepisane epiduo i bardzo mi pomaga. Wszystko ładnie mi schodzi a na plecach mam strasznie dużo wągrów i zaskórników. Spróbuj z epiduo, nie złuszcza się po nim skóra ale też dobrze działa na zaskórniki, bruzdy i zatkane pory, przynajmniej w moim przypadku tak było. Jak dla mnie epiduo to jeden z najlepszych leków jakie miałam. I lepiej nie kombinuj z łączeniami i których pisze w ulotce, bo nigdy nie wiesz czy nie znajdziesz się w tych 20 procentach...
kcpwmk15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 12:01   #1943
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez NarSan Pokaż wiadomość
no więc zakupiłem EpiDUo (jak polecił mi dermatolog) no i po kilku użyciach brak złuszczania skóry co przy atre było na porządku dziennym, tzn. dokładnie co 2 dni.... bardzo mi zależy an złuszczaniu, żeby spłyciły mi się blizny, no więc moje pytanie - czy można używać Epi i atre jakoś na zmianę?
W ulotce było, żeby nie używać innych retinoidów w czasie leczenia Epi, no ale to przecież ulotka :P
Jałącze zorac z atredermem 0,05 czyli dwa najsilniejsze retinoidy i bardzo jestem zadowolona. Moja derma proponoała mi jesze zorac w połączeniu z epiduo. Ale na razie zostaje przy swoim "starym" zestawie. Myślę że możesz spróbować np dwa dni atre jeden epiduo i odczekać dwa dni i zobaczyć jaka będzie reakcja skóry, jeśli epi się nie polubi z atre to dasz sobie spokój. A jeśli Twoja cera polubi takie połączenie to czemu nie. Daj znać czy się skusisz i jak wrażenia. Moze na lato bym takie połączenie sobie zafundowała.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 13:59   #1944
NarSan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 65
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
Jałącze zorac z atredermem 0,05 czyli dwa najsilniejsze retinoidy i bardzo jestem zadowolona. Moja derma proponoała mi jesze zorac w połączeniu z epiduo. Ale na razie zostaje przy swoim "starym" zestawie. Myślę że możesz spróbować np dwa dni atre jeden epiduo i odczekać dwa dni i zobaczyć jaka będzie reakcja skóry, jeśli epi się nie polubi z atre to dasz sobie spokój. A jeśli Twoja cera polubi takie połączenie to czemu nie. Daj znać czy się skusisz i jak wrażenia. Moze na lato bym takie połączenie sobie zafundowała.
hmmm... no więc może spróbuję :P dzisiaj spr atre, tzn kilka dni epi, a później 1 dzień atre, zobaczymy co z tego będzie, dzisiaj jeszcze salipeg
NarSan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 15:21   #1945
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

musze powiedziec, ze po 2 tygodnia stosowania arte przestaly mnie wkurzac odstajace na mojej muzi skorki (chociaz co drugi dzien jest ich od groma )
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 12:52   #1946
Noel
Raczkowanie
 
Avatar Noel
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 67
Dot.: Atrederm

Dziewczyny, ja mam trochę nietypowe pytanie - czy retinoidy mogą mieć wpływ na paznokcie, jeśli mają z nimi kontakt np. przy aplikacji? Od niedawna stosuję atre i zbiegło się to z dużym pogorszeniem stanu paznokci. Biorę suplementy, więc sądzę, że przyczyna jest raczej gdzieś na zewnątrz. Czy to może mieć związek?
__________________
"Prosiłem o wszystko, by cieszyć się życiem, dostałem Życie po to, by cieszyć się wszystkim! (...)"
Noel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 17:00   #1947
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: Atrederm

Dziewczyny, a czy wie może któraś z was czy są jakieś przeciwwskazania do depilacji woskiem podczas stosowania atre? Chodzi mi dokładnie o usunięcie meszku z nad górnej wargi i zastanawiam się czy nie będzie żadnych przykrych konsekwencji skoro skóra podczas stosowania retinoidów jest słabsza...
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 21:21   #1948
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Atrederm

a to dobre pytanie... niestety, nie potrafie na nie odpowiedziec
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 22:56   #1949
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Wespe Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy wie może któraś z was czy są jakieś przeciwwskazania do depilacji woskiem podczas stosowania atre? Chodzi mi dokładnie o usunięcie meszku z nad górnej wargi i zastanawiam się czy nie będzie żadnych przykrych konsekwencji skoro skóra podczas stosowania retinoidów jest słabsza...
używam takich małych plasterków do depilacji pod brwiami. mimo, że nie daję tam atre to po takiej depilacji skóra jest przez kilka dni czerwona i złazi. radzę odczekać parę dni po atre i dopiero wtedy depilować
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 09:05   #1950
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Noel Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja mam trochę nietypowe pytanie - czy retinoidy mogą mieć wpływ na paznokcie, jeśli mają z nimi kontakt np. przy aplikacji? Od niedawna stosuję atre i zbiegło się to z dużym pogorszeniem stanu paznokci. Biorę suplementy, więc sądzę, że przyczyna jest raczej gdzieś na zewnątrz. Czy to może mieć związek?
Nie sądzę, przyczyna pewnie jest gdzie indziej. Wiosna się zbliża małymi krokami, i mi na wiosne i jesień zawsze trochę włosy lecą i pasnokcie też mam słabsze. Ja po atre nic takiego nie zaobserwowłam. Przecież nie moczysz w tym paznokci Mi na pazurki bardzo pomaga odżywka sally hansen złota i revalid
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-16 16:50:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:19.