Farouk chi ionic hair color - farbowanie - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-12, 15:41   #151
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Hej! Jak tam eksperymenty z Faroukiem?? Ja się zastanawiam od dawna nad tą farbą... Kusi mnie 6AA bo walczę o zimny odcień włosów. Tak myślę jeszcze nad mixtonami. Widziałam mixton ASH albo podwójny popielaty (zielony mixton). Czy ktoś może stosował podobną mieszankę??
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 13:08   #152
paulcia666
Rozeznanie
 
Avatar paulcia666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 853
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez toosiak Pokaż wiadomość
paulcia: daj koniecznie znac jak wyszlo i co wyszlo no i jaka mialas na wlosach baze(kolor przed farbowaniem).
ja sie jeszcze nie odwazylam... :P

trzymam kciuki i pozdrawiam
masakra... Polecałam tą farbe, bo farbując nią pierwszy raz efekt był super... niestety po samodzielnym farbowaniu wyglądałam okropnie, jak już wspominałam użyłam farby 6w i wody 3%, kolor był nierównomierny i w ogóle wyszedł jakiś inny niż na palecie... Nie mam pojęcia dlaczego... Po dwóch dniach kupiłam farbę loreala jasny brąz złocisty, ale zamieniłam na swoją wode 3%, kolor jest troche lepszy, ale nadal nierównomierny, a na odrosty nie moge patrzeć... a przed farbowaniem miałam taki średni blond (kolor, który żałuje,że zmieniłam... ), który pozostał po zmyciu sie właśnie farouka i nałożeniu loreala exceel 7.13 ciemny lodowy blond. teraz codziennie myje włosy nawet kilka razy żeby farba troche zeszła... Dam im trochę odpocząć i znów pofarbuje, tym razem chyba skusze sie na wizyte u fryzjera... który używa właśnie farb farouka...
paulcia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 16:32   #153
littlei
Raczkowanie
 
Avatar littlei
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 155
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Małe pytanie, może będziecie mogły mi pomóc, bo sama nie bardzo znam się na farbach profesjonalnych.
Mam włoski średni/ciemny brąz, można by powiedzieć, że poziom 5 z palety farouk'a. Chciałabym osiagnąć kolor 7AA. Czy jest to możliwie po połączeniu tego odcienia z oxydantem np. 9% ? Wyczytałam, że można uzyskać jaśniejszy odcień bez wstępnego rozjaśniania. Czy rzeczywiście któraś z Was tak eksperymentowała??
littlei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 16:47   #154
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez littlei Pokaż wiadomość
Małe pytanie, może będziecie mogły mi pomóc, bo sama nie bardzo znam się na farbach profesjonalnych.
Mam włoski średni/ciemny brąz, można by powiedzieć, że poziom 5 z palety farouk'a. Chciałabym osiagnąć kolor 7AA. Czy jest to możliwie po połączeniu tego odcienia z oxydantem np. 9% ? Wyczytałam, że można uzyskać jaśniejszy odcień bez wstępnego rozjaśniania. Czy rzeczywiście któraś z Was tak eksperymentowała??
Marne szanse. Jeszcze pytanie czy masz farbowane włosy czy naturalne?? Na farbowanych nic nie chwyci bez wcześniejszego rozjaśniania, a naturalne mogą wyjść rude. Nie wypowiadam się tu w sprawie farb Farouk, ale mam już trochę doświadczenia z innymi farbami profesjonalnymi. Sama położyłam kiedyś na włosy (też poziomem taka ciemna 5) poziom 7 i... nie wyszło nic czyli ok 50zł poszło papa.... Także nie radzę.
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 16:57   #155
littlei
Raczkowanie
 
Avatar littlei
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 155
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Włosy mam farbowane. Rozumiem, że do osiągnięcia takiego odcienia będzie potrzebne rozjaśnianie. Sądzicie, że uda się otrzymać 7AA po rozjaśnieniu włosów do koloru... marchewki? Kiedyś miałam robioną dekoloryzację i nakładanie właściwego kolorku i właśnie po rozjaśnieniu wyszły mi pomarańczowe.
littlei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 17:01   #156
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez littlei Pokaż wiadomość
Włosy mam farbowane. Rozumiem, że do osiągnięcia takiego odcienia będzie potrzebne rozjaśnianie. Sądzicie, że uda się otrzymać 7AA po rozjaśnieniu włosów do koloru... marchewki? Kiedyś miałam robioną dekoloryzację i nakładanie właściwego kolorku i właśnie po rozjaśnieniu wyszły mi pomarańczowe.
Kolor 7AA to jest blond podwójnie popielaty - popiel ma za zadanie pokrycie (zgaszenia) pomarańczowych i miedzianych tonów na włosach więc właśnie ten kolor będzie idealny po dekoloryzacji - szczególnie że to popielaty pogłębiony.
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 17:06   #157
littlei
Raczkowanie
 
Avatar littlei
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 155
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

To się ucieszyłam Jednak w takim przypadku (gdy włosy będą rozjaśnione) wystarczy chyba niższy oxydant niż 9%?
littlei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-15, 17:23   #158
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez littlei Pokaż wiadomość
To się ucieszyłam Jednak w takim przypadku (gdy włosy będą rozjaśnione) wystarczy chyba niższy oxydant niż 9%?
Im wyższy % wody tym gorzej dla włosków... Niby 9% i 12% stosuje się w blondach, ale myślę że 6% dało by radę.
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 17:26   #159
littlei
Raczkowanie
 
Avatar littlei
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 155
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Wielkie dzięki za rozwianie moich wątpliwości. Zobaczymy co wyjdzie.
littlei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 15:50   #160
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez littlei Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki za rozwianie moich wątpliwości. Zobaczymy co wyjdzie.

I co wyszło?

Nałożyłam dziś 8AA. Jest inny niż na próbce. Nie jest popielaty. Raczej średnia mokka. Bardzo ładny i błyszczący. Może nie do końca mi pasuje ale sam kolor jest piękny.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-08-04 o 17:21
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 21:00   #161
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

majreg mogłabyś wrzucić zdjęcie jak wyszedł kolor?
Jest dużo ciemniejszy od próbnika z palety?
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-31, 04:48   #162
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
majreg mogłabyś wrzucić zdjęcie jak wyszedł kolor?
Jest dużo ciemniejszy od próbnika z palety?
Jest zupełnie inny niż w próbniku. Najbliższy 8CM. Złoto-miedziany poblask. Moja córka ma naturalne- jasny szatyn-ciemny blond. Chciałam uzyskać podobne, ale to zupełnie coś innego .Bardzo ciemny wyszedł jak na poziom 8. W wolnej chwili coś wyślę.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-08-04 o 17:21
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 16:12   #163
hiszuana
Raczkowanie
 
Avatar hiszuana
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Obecnie Kielce
Wiadomości: 132
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Ja już chyba ponad pół roku farbuje sobie u fryzjerki faorukiem, pierwszy mój kolor to był bodajże machiatto poziomie 6-7 (zdjęcie nr 1- już troche sprany), póżniej jak mi troszkę odrosły wróciłam do blondu i było to połączenie dwóch odcieni popielatego odcienia (aby zamskować zółty odcień) ASH ADDITIVE i najjaśniejszego blondu, a właściwie rozjaśniacza ULP-13N albo ULP-13A i powiem wam droge wizażanki że przy pierwszym farbowaniu kolor był nawet ok, a przy drugim był prześliczny taki jaki właśnie chciałam, ale niestety ten "ładny" blond bardzo szybko się zmył i został jak dla mnie zółtawy odcień (chciałam chłodny odcień). Na załączonych następnych dwóch zdjęciach jestem w moich prawie (bo z odrostami) naturalnych włosach, a na ostatnim zdjęciu po pierwszym farbowaniu na blond, ale to też po jakimś już czasie. W poniedziałek ide do fryzjera który pracuje na L'orealu, zobaczymy co mi doradzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wizaz 2.jpg (17,0 KB, 117 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wizaz.jpg (18,4 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wizaz 1.jpg (11,7 KB, 101 załadowań)
__________________
"Jeśli fakty nie pasują do teorii zmień teorię..."
A. Einstein

Moja strona wymiankowa

hiszuana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 18:21   #164
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Załączam 8AA z 3% wodą.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 002.jpg (152,5 KB, 157 załadowań)
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 13:04   #165
mgddddd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 124
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

moze ktos wrzucic wyrazne zdjecie tej ulotki ktora jest zamieszczona w pierwszym poscie?
mgddddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 02:09   #166
toosiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
I co wyszło?

Nałożyłam dziś 8AA. Jest inny niż na próbce. Nie jest popielaty. Raczej średnia mokka. Bardzo ładny i błyszczący. Może nie do końca mi pasuje ale sam kolor jest piękny.
wlasnie taki kolor chce uzyskac wiec nie wiem ktory numer farby wybrac, jak one tak roznie wychodza i ta paleta ma sie najczesciej nijak do efektu
toosiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 08:01   #167
Annaoj
Raczkowanie
 
Avatar Annaoj
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 238
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Dziewczyny powiedzcie proszę jak nakładać tą farbę? Kupiłam w internecie ale nie ma instrukcji i nie wiem czy na mokre /suche włosy, umyte czy raczej brudne? Proporcje utleniacza 1:1? Dzięki za wszelkie info
Annaoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 20:44   #168
willy wonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 148
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

hej kobitki, chce jutro zafarbowac sobie wloski na kolor 8A, fryzjerka z ktora rozmawialam o doborze oxydantu na pierwsze farbowanie polecila mi 3% (mam wloski trojkolorowe, odrost braz sredni, reszta wloskow orzech laskowy z blon pasemkami "pol na pol"), ale wlasnie tez mam problem z tym jak nakldac ta farbe. tzn ze mam ja rozrobic w proporcji 1:1 i nakladac na suche to wiem, ale niewiem ile uzywac farby i oxydantu (dlugosc wloskow do szyji - tam gdzie sie styka z ramionami:P) nakladac pedzlem? nakladac najpierw na odrosty potem na reszte? czy w moim przypadku od razu na cale wloski?
willy wonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 09:28   #169
eveline7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 91
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez Annaoj Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie proszę jak nakładać tą farbę? Kupiłam w internecie ale nie ma instrukcji i nie wiem czy na mokre /suche włosy, umyte czy raczej brudne? Proporcje utleniacza 1:1? Dzięki za wszelkie info
Farbuje się na suche włosy, nie trzeba myć, bo myje się po farbowaniu
A co do proporcji to 1:1
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez willy wonka Pokaż wiadomość
hej kobitki, chce jutro zafarbowac sobie wloski na kolor 8A, fryzjerka z ktora rozmawialam o doborze oxydantu na pierwsze farbowanie polecila mi 3% (mam wloski trojkolorowe, odrost braz sredni, reszta wloskow orzech laskowy z blon pasemkami "pol na pol"), ale wlasnie tez mam problem z tym jak nakldac ta farbe. tzn ze mam ja rozrobic w proporcji 1:1 i nakladac na suche to wiem, ale niewiem ile uzywac farby i oxydantu (dlugosc wloskow do szyji - tam gdzie sie styka z ramionami:P) nakladac pedzlem? nakladac najpierw na odrosty potem na reszte? czy w moim przypadku od razu na cale wloski?
Nakładać najlepiej pędzlem najpierw na odrost, później na resztę, Tzn. Nałóż najpierw dookoła głowy, później przedziałek, później tył głowy, później boki, czyli od przedziałka w bok do ucha i później to samo w drugą stronę. A później na całość taką samą metodą. Tył od czubka no i boki głowy. Nie wiem czy dobrze to opisałam, a co do ilości to tak na oko, zawsze możesz dorobić jak braknie.
A mniej więcej wiesz ile wychodzi w misce tej sklepowej farby to rozmieszaj mniej więcej tyle samo

Edytowane przez eveline7
Czas edycji: 2009-09-22 o 09:20
eveline7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-22, 17:31   #170
willy wonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 148
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Juz po farbowaniu (zabralam sie za to z rana), uzylam 30ml farby i 30ml emulsji. hmm tak do konca nie jestem w 100% zadowolona z rezultatu, myslalam ze farba bardziej pokryje moje pasemkai kolor ogolnie bedzie troszke ciemniejszy (np. taki jak na palecie). Co sie stanie jesli nastepnym razem uzyje oxydantu 6%? wloski beda jeszcze jasniejsze? ogolnie to chcialam wyrownac kolor calych wlosow. w kazdym razie na odroscie kolor wyszedl sliczny
willy wonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 12:36   #171
Becia36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez willy wonka Pokaż wiadomość
Juz po farbowaniu (zabralam sie za to z rana), uzylam 30ml farby i 30ml emulsji. hmm tak do konca nie jestem w 100% zadowolona z rezultatu, myslalam ze farba bardziej pokryje moje pasemkai kolor ogolnie bedzie troszke ciemniejszy (np. taki jak na palecie). Co sie stanie jesli nastepnym razem uzyje oxydantu 6%? wloski beda jeszcze jasniejsze? ogolnie to chcialam wyrownac kolor calych wlosow. w kazdym razie na odroscie kolor wyszedl sliczny
Zamierzam położyc 6A Farouk z 6% Oxyd. , czekam na dostawę z allegro na włosy : ciemny 3 cm odrost + reszta na wypłukany brąz po farbie Majirel 5,1 połączonej z 6,1. Ciekawa jestem efektu.
Becia36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 19:33   #172
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

dziewczyny, które farbowały się w domu faroukiem

otóż chciałabym zamówić farbkę z internetu, bo u mnie w mieścinie w hurt. fryzjerskich jej nie ma

no ale na necie jest woda (oxydant czyli utleniacz) CHI farouka tylko duza...

a ja bym chciała mniejszą, na 1 raz (no i tanszą)

jakiej wody wy użyłyście do tej farby?? (z jakiej firmy)

na all. jest dodawana do farbki (w cenie) jakaś zwykła... nie wiem czy jej można 'ufać'

licze na szybkie odpowiedzi, bo już chcę zamawiać ^^
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 12:50   #173
zielona porzeczka
Raczkowanie
 
Avatar zielona porzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gotham City
Wiadomości: 249
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

yes - myślę że firma utleniacza nie ma wpłytu na efekt, co do "mocy" nie wypowiem się bo sama mam z tym problem.

Zastanawia mnie czy któraś z Was używała tych Mixów? czy je się dodaje do innego koloru? jak wogóle tego użyć?
załączam paletke kolorów.
__________________
It was a day like this when Marco Polo left for China.
What are your plans for today.

zielona porzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 19:13   #174
angela2906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
GG do angela2906
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

witam wszystkie panie
właśnie natrafiłam na ten wątek jestem fryzjerka pracującą od połtora roku własnie na kosmetykach farouk jeśli macie jakies pytania to piszcie postaram sie odpisac
pozdrawiam
angela2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 19:24   #175
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez angela2906 Pokaż wiadomość
witam wszystkie panie
właśnie natrafiłam na ten wątek jestem fryzjerka pracującą od połtora roku własnie na kosmetykach farouk jeśli macie jakies pytania to piszcie postaram sie odpisac
pozdrawiam
mam pytanie 3 wiadomości wyżej

zielona porzeczka- dzieki za odp .
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 20:07   #176
angela2906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
GG do angela2906
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
dziewczyny, które farbowały się w domu faroukiem

otóż chciałabym zamówić farbkę z internetu, bo u mnie w mieścinie w hurt. fryzjerskich jej nie ma

no ale na necie jest woda (oxydant czyli utleniacz) CHI farouka tylko duza...

a ja bym chciała mniejszą, na 1 raz (no i tanszą)

jakiej wody wy użyłyście do tej farby?? (z jakiej firmy)

na all. jest dodawana do farbki (w cenie) jakaś zwykła... nie wiem czy jej można 'ufać'

licze na szybkie odpowiedzi, bo już chcę zamawiać ^^

Niestety woda tez powina byc farouka wtedy jest najleprzy efekt mozesz bez strachu trzymac farbe dluzej nisz 45 min poniewasz ta farba nie niszczy wlosow wiec po uplywie 45 min zaczyna ona działac jak odzywka koloryzujaca nie jak farba i wlosy maja bardziej nasycony kolor przy zwykłej wodzie niestety nieuzyskasz tego samego efektu co przy wodzie farouka ale oczywiscie nic sie niestanie jak uzyjesz innej firmy wody
co do tej wody dodawanej przy farbach musiała bym spojrzec na allegro co to jest jezeli jest to orginalnie zamkniete a nie wlewane wody do puteleczek przez sprzedajacego na allegro to raczej mozesz zaufac i sprobowac tej wody chodz wiadomo jest to najtansza woda
życze udanego farbowania

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Cytat:
Napisane przez zielona porzeczka Pokaż wiadomość
yes - myślę że firma utleniacza nie ma wpłytu na efekt, co do "mocy" nie wypowiem się bo sama mam z tym problem.

Zastanawia mnie czy któraś z Was używała tych Mixów? czy je się dodaje do innego koloru? jak wogóle tego użyć?
załączam paletke kolorów.
wszystkie additivy dodaje sie wyłacznie do innych farb ale trzeba przy tym dobrze wazyc farbe czyli jesli kladziesz np. 8G(30 gram) to dodajesz gold additive(6gram) i 10vol(36gram) chodz uwazam ze przy tej mieszance lepiej by sie sprawdziło 18gram 10vol i 18 gram 20 vol ale to juz raczej nie mieszanka do zabaw w domu

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
Napisane przez toosiak Pokaż wiadomość
wlasnie taki kolor chce uzyskac wiec nie wiem ktory numer farby wybrac, jak one tak roznie wychodza i ta paleta ma sie najczesciej nijak do efektu
jesli chodzi o twoj problem jezeli chcesz uzyskac np 8AA to nielicz na to ze wyjdzie ci na 100% taki jak na palecie bo niejest to farba chemiczna wiec nie wszystkim wychodzi taki kolor po rozrobieniu tylko jednej farby zalerzy co masz juz na wlosach polozone czy masz siwe wlosy jaki masz kolor naturalny bardzo zadko jest tak ze jesli mi chcemy uzyskac 6rb bysmy tylko dawaly 6rb najczesciej dodajemy 50-6w bo naprzykład jest zaduzo siwych i wlosy innaczej sie niepokryja dobrze pozatym czesto na odrost i reszte daje sie dwie rozne mieszanki farby jesli sie chce uzyskac bez wzglendu na to co ma sie na glowie taki kolor jak na palecie to trzeba farbowac chemiczna farba bo innaczej trudno uzyskac taki kolor jak sie chce nie znajac tej chemi

Edytowane przez angela2906
Czas edycji: 2009-11-28 o 19:44
angela2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 19:46   #177
zielona porzeczka
Raczkowanie
 
Avatar zielona porzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gotham City
Wiadomości: 249
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

dopiero przeczytała co napisałaś angela dziękuje Ci za odpowiedź, jednak zastanawiam się z czym zmieszać ten pomarańczowy additiv żeby uzyskać naprawde ostry, wyraźny efekt pomarańczy . Może masz jeszcze jakieś pomysły?
__________________
It was a day like this when Marco Polo left for China.
What are your plans for today.


Edytowane przez zielona porzeczka
Czas edycji: 2009-11-29 o 19:51
zielona porzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 22:52   #178
angela2906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
GG do angela2906
Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

jeśli chodzi o additivy nie wiem jaki kolor zamierzasz osiągnąć i jaki masz w tej chwili na włosach tak wiec napisz więcej to coś ci możne zaproponuje ale additiv wcale niemusi byc potrzebny naprawdę go się nie dodaje do karzdej farby on nie powoduje ze włosy są pomarańczowe tylko wzmacnia ton miedzniany i neutralizuje zimny ton i co tez wazne ten additiv jest przeznaczony do srednich kolorow od poziomu 4-8additivy nie maja zadanie koloryzacji tylko nadania tonu i żeby przy wypłukiwaniu się kolor nie zmywał się w jakiś inny odcień

Edytowane przez angela2906
Czas edycji: 2009-11-30 o 09:32
angela2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 14:01   #179
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Thumbs down Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

angela mam jeszcze jedno pytanie. otóż farbkę farouka muszę zamówić na all i nie mam dostępu zobaczyć na żywo palety kolorów... Dlatego prosiłabym Cię o pomoc w doborze farby...

Załączam zdjęcie z moim odrostem - chcę na taki kolor zafarbować resztę włosów no i kolorami nad którymi się zastanawiam.


Tylko problem jest taki- że na tej palecie (wzięłam ją z 1 strony tego tematu) próbki kolorów wyglądają nieco inaczej niż na all... Ale skoro pracujesz na tych farbkach, to chyba powinnaś wiedzieć co mi bedzie pasowała na ten łeb

inne wizażanki też proszę o pomoc
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 21:02   #180
angela2906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
GG do angela2906
Talking Dot.: Farouk chi ionic hair color - farbowanie

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
angela mam jeszcze jedno pytanie. otóż farbkę farouka muszę zamówić na all i nie mam dostępu zobaczyć na żywo palety kolorów... Dlatego prosiłabym Cię o pomoc w doborze farby...

Załączam zdjęcie z moim odrostem - chcę na taki kolor zafarbować resztę włosów no i kolorami nad którymi się zastanawiam.


Tylko problem jest taki- że na tej palecie (wzięłam ją z 1 strony tego tematu) próbki kolorów wyglądają nieco inaczej niż na all... Ale skoro pracujesz na tych farbkach, to chyba powinnaś wiedzieć co mi bedzie pasowała na ten łeb

inne wizażanki też proszę o pomoc

wyslij jedno zdjecie ktore pokazuje to co masz faktycznie na wlosach bo na jednym wyglada jak by to byla miedz na innym jak zloto a na jeszcze innym jak rozjasniane wiec niewiem ktorym zdjeciem mam sie sugerowac
jesli bym sie miała sugerowac zdjeciem pierwszym na tle drzew w tym drugim załaczniku bo to wydaje mi sie najbardziej naturalne z powodu robienia zdjecia w swietle naturalnym to bym powiedziala ze twoj kolor naturalny jest na poziomie 8A ale jest to dosc ciezki kolor do kladzenia i ryzykowny bo lubia kolory wychodzic zielonkowate dla osoby nieumiacej zrobic dobrej mieszanki by zneutralizowac ta zielen dlatego bym sie zastanowiła czy nielepiej by bylo polozyc inny koloru

Edytowane przez angela2906
Czas edycji: 2009-11-30 o 21:49
angela2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:37.