spuchnięte oko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-07, 15:01   #1
dziennikarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2

spuchnięte oko


Ostatnio od czasu do czasu puchnie mi oko. Nie wiem od czego tak sie dzieje... nie potrafie znalezc przyczyny...
Najgorsze jest to ze nie chce to zejsc tak szybko i mecze sie z nim przez tydzien... nic nie pomaga... rumianek, herbata.. okaladnie lodem... nic... ot tak po tygodniu schodzi... a za miesiac znoe niespodziewanie sie pojawia... Puchnie tylko gorna powieka... jest ciagle zaczerwieniona... skora robi sie sucha i zaczyna sie luszczyc...
dziennikarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 15:14   #2
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: spuchnięte oko

Tylko jedno oko?

Mnie to wygląda na silne zapalenie spojówki, może być spowodowane alergią, koniecznie idź do okulisty!

Może to też być problem z zatokami (nie masz innych dolegliwości?).

Gdyby puchły obie powieki, sugeruję kompleksowe badania, to mogłoby oznaczać zaburzenia w pracy narządów wewnętrznych (woreczek żółciowy, trzustka, wątroba - nerki raczej nie, wtedy puchnie dolna powieka).

Ale u Ciebie widać też silne zaczerwienienie, dlatego stawiam na spojówkę.

Powodzenia!

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 15:25   #3
basiak
Raczkowanie
 
Avatar basiak
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 480
Re: spuchnięte oko

Nie wiem czy Cie to pocieszy, ale mialam kilka razy to samo. Objawy identyczne, wyglad oka rowniez. Powtarzalo sie raz na 2 - 3 mies. Zaczynalo sie od swedzenia gornej powieki, potem puchniecie, zaczerwienienie, a jak opuchlizna juz zeszla przez dlugi czas walczylam z sucha skora na powiece....jednym slowem koszmar Tez nic nie pomagalo i rowniez nie mam pojecia jaka byla przyczyna tego zjawiska. Naszczescie juz prawie od roku sie nie pojawia, wiec mam spokoj (odpukac)...
Wykluczylam uczulenie na kosmetyki kolorowe i kremy pod oczy. Sama chcialabym sie dowiedziec co to jest???

Pozdrawiam

P.S. Prosze wybaczyc brak polskich literek, ale cos mi sie komp buntuje
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/wff22n0ayfdjpnfn.png

Szymek 16.04.2010
basiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 15:42   #4
kasia_k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 50
Re: spuchnięte oko

Dziennikarko zarówno wizualnie jak i z tego co opisujesz wygląda mi to na jęczmień czyli zapalenie gruczołu Meiboma albo Zeisa. Idź z tym koniecznie do okulisty, ewentualnie zapytaj w aptece czy nie mają czegoś na jęczmień bez recepty.
kasia_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 15:50   #5
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Re: spuchnięte oko

To mi wygląda na obrzęk Quinkego - do dermatologa albo alergologa marsz! To pewno reakcja alergiczna no coś - trza najpierw zaleczyć a później zrobić testy. Jak zaniedbasz to stan moze sie zrobić na tyle przewlekły, że nawet przerw nie bedzie pomiędzy spuchnięciami... poza tym może za którymś razem zająć całą twarz - więc do lekarza pędusiem...
Sama z obrzękami i atopowym zapaleniem skóry cokolwiek przeszłam - i wiem, że domowymi metodami nie da sie praktycznie nic zrobić (zazwyczaj lądowałam na tydzień, dwa w szpitalu). Doraźnie skórę natłuść czymś zupełnie neutralnym (np. Bepanthenem w maści) i sio do doktora...
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 15:56   #6
kasia_k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 50
Re: spuchnięte oko

Alraune obrzęk naczyniowy Quinckego to obrzęk jamy ustnej i krtani powodujący chrypkę i utrudnione połykanie. Wierz mi, że powieki tam nie puchną, więc nie strasz
kasia_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-07, 16:40   #7
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Re: spuchnięte oko

Obrzek Quinckego to przede wszystkim twarz - jak idzie dalej to obejmuje również jamę ustna i krtań - mojej matce np., tylko powieki puchną , a bratu usta ja zazwyczaj mam balona z całej gęby : (
Odsyłam tutaj - http://www.astma.edu.pl/wydawnictwo.php?id=10&art=64

Zresztą cokolwiek to by nie było -to i tak bez wizyty u lekarza się nie obejdzie....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-07, 21:47   #8
dziennikarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2
Re: spuchnięte oko

Bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki. Oczywiscie odwiedze lekarza jak mi do jutra nie zejdzie ale chcialam zobaczyc czy ktos miał podobny problem. Podejrzewam ze to jeczmien wlasnie, ale chyba jest jakos pod powieka...
Oby jaknajmniej takich problemow!
Pozdarwiam
dziennikarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-08, 10:42   #9
blo
Raczkowanie
 
Avatar blo
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 274
Re: spuchnięte oko

Na pewno wizyta u ikulisty Cie nie ominie, ja tylko dodam że takie same objawy miała moja córeczka i w takich samych odstepach czasu, zapychał jej sie kanalik przy oku w tym wewnetrznym konciku i musieli jej to przepchnąć igłą ale od tej pory objawy ustały, identycznie to wygladało..
blo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.