Najzdrowsze przekaski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-27, 08:22   #1
lashqueen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Mediolan
Wiadomości: 172

Najzdrowsze przekaski


Jest kilka tematow dotyczacych zlych nawykow, podjadania czipsow, slodyczy itd. a ja sie zastanawiam, jakie sa Wasze najzdrowsze przekaski - co mozna podjadac, co jednoczesnie dostarczy nam cennych skladnikow i nie sprawi, ze waga pojdzie w gore. Ani czipsow ani slodyczy nie lubie, wage mam prawidlowa, co widac w avatarku, ale ostatnio mam fiola na punkcie zdrowego odzywiania

Ja ostatnio czesto zjadam ananasa, oczywiscie swiezego. Kroje calego na czastki, do szczelnego pojemniczka i do lodowki. W ciagu dnia, gdy mam ochote na cos slodkiego, to siegam po tego ananasa.
Dobra rzecza sa tez chyba suszone owoce - zjadam czasem kilka suszonych sliwek lub moreli, swietne na przemiane materii, ale nie sa do konca takie niewinne, bo zawieraja konserwanty.
Czasem pochrupie kilka orzechow wloskich i max 3 kostki gorzkiej czekolady (po wiekszej ilosci czekolady juz mnie mdli). Czekolade warto jesc, ze wzgledu na cenne polifenole.
A Wy co zdrowego podjadacie?
__________________

lashqueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 13:31   #2
Shpilcia
Zakorzenienie
 
Avatar Shpilcia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 3 064
Dot.: Najzdrowsze przekaski

czekolada lindt gorzka 70% lub wyższa 2 kostki wystarczą
często sięgam po kiwi, pomarańcza, jabłka
czasem banan zmiksowany z kefirem lub twarogiem
oczywiście owoce suszone! morele i śliwki
nasiona słonecznika, dyni
orzeszki włoskie, laskowe i czasem migdały
mam słabosć do chipsów owocowych: bananowych i jabłkowych
słupki marchewki z dipem
wafle ryzowe (najbardziej multi rain lub musli)
Shpilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 16:17   #3
Mekare
Raczkowanie
 
Avatar Mekare
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 155
Dot.: Najzdrowsze przekaski

Bardzo chętnie podjadam sobie wafle ryżowe Są bardzo lekkie, co jest dla mnie wielką zaletą. Następnie lubię sobie zjeść 2-3 łyżeczki miodu, jest zdrowy, wchłania się bezpośrednio do krwi i w ogóle. Kolejką pyszną przekąską są pomidorki koktajlowe. Są takie małe i smakują prawie jak truskaweczki, pychotka! Muszę przyznać, że często sięgam też po musli "na sucho". Bardzo dobrze zapycha i pomaga pozbyć się pewnych problemów z jelitami. Oczywiście z wszystkim można przesadzić, ale w odpowiednich ilościach takie przekąski są niezastąpione
__________________
ليشوف العالم في حبة الرمل
و السماء في الزهرة الوحشية
و ليمسك اللانهاية في يدك
و الأبد في الساعة الواحدة
Mekare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 08:49   #4
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Najzdrowsze przekaski

suszone owoce sa bardzo zdrowe, moze i zawieraja konserwanty, ale to chyba jednak nadal jedna z najzdrowszych przekasek, choc nie taka LIGHT jakby sie wydawalo , bo zawiera cukier
Ja jako ze mam hopla na pkt zdrowego odzywiania rowniez i do tego sie odchudzam, staram sie przekaszac cos zdrowego i light
A takie sa chipsy jablkowe - pyszne!
albo wlasnorecznie suszone jablka.

Moja kolezanka robi pocorn bez soli w mikrofali, ale ja nie probowalam.

Wszelkie owoce....aha, i jak dla mnie bomba: milkshake (mleko 1,5%, slodzik, owoce typu truskawki, mango, maliny, jagody, rzadziej banan),

robie tez taie zdrowe ciastka, mieszam corn flakesy z miodem, jajkiem, tak zeby byla taka papka, potem rozplaszczam na blasze i pieke
pycha...
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 23:24   #5
vivien24
Przyczajenie
 
Avatar vivien24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23
Dot.: Najzdrowsze przekaski

Witajcie,

ja dzisiaj mialam dzien weszenia za czyms do podjadania i zdecydowalam sie na melona miodowego - wylozylam sobie na talezyku duzo wycietych kuleczek i widelcem ganialam je po talezu bo uciekaly...

Na ogol podjadam pomidorki koktajlowe, papryke pokrojona w slupki albo ogorki surowe, albo w zalewie octowej. Wydaja mi sie one najmniej "szkodliwe".

A ostatnio mam faze na szalotke i oliwki. Wyjadam ze sloikow. Ale po kilku mam dosc i o to wlasnie chodzi

Ostatnio kupuje tez owoce w oplatku. Duzo sprawsowanych owocow (moje ulubione to zurawinowe i lesne) oblozonych oplatkami. Jest to w kszalcie malych kostek - idealnie na jeden kes. Pychotka MNIAM
__________________


POETA: Spadnę na ciebie deszczem, łabędziem przyfrunę, zaszemrzę, zaszeleszczę...

MUZA: A co, normalnie nie umiesz..?



Vivien
vivien24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 10:51   #6
Agattek33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 85
Dot.: Najzdrowsze przekaski

Ja uwielbiam seler naciowy pokrojony w kawalki posmarowany maslem orzechowym, tak zeby wypelnic selerowy rowek. Kawalki jabluszka z orzechowym tez sa dobre. Uwielbiam orzechy ale na nie uwazam bo potrafie sie przyssac i zjadam za duzo a to dosc kaloryczny przysmak.
Agattek33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.