ginekolog - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-08, 13:55   #1
Marzena__92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 15

ginekolog


Pierwsza wizyta u ginekologa, jak wygląda? Lepiej iść do faceta czy kobiety? Słyszałam, że kobiety bywają niedelikatne, jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Marzena__92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 14:19   #2
LadyM25
Raczkowanie
 
Avatar LadyM25
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 241
Dot.: ginekolog

Pierwsza wizyta u ginekologa, jak i każda następna może być stresująca ale nie musi . Nie zawsze na pierwszej wizycie będziesz badana - możesz powiedzieć, że nei chcesz. Wizyta polega na tym, że lekarz przeprowadza z Tobą wywiad - pyta kiedy dostałaś pierwszą miesiączkę, czy są regularne, czy współżyłaś już i kiedy był termin ostatniej. To chyba takie podstawowe pytania (oprócz danych osobowych). Potem z reguły pyta jaki masz problem itp. Potem jest badanie ginekologiczne. Rozbierasz się od pasa w dół za parawanem, siadasz na taki fotel ginekologiczny. Wtedy przychodzi lekarz i Cię bada. Jeżeli jeszcze nie współzyłaś to badanie jest przez odbyt.

Jeżeli chodzi czy kobieta, czy mężczyzna to ogólnie nie ma znaczenia. Wszystko zalezy od człowieka . Ja na początku chodziłam do kobiet, bo się wstydziłam facetów. Teraz chodzę do faceta. Jest o wiele konkretniejszy i ogólnie bardzo sympatyczny. Nalepiej popytaj znajomych - niech Ci kogoś polecą - Ja wolę ginekologów mężczyzn
LadyM25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 14:30   #3
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: ginekolog

Najlepiej śmiecić.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 20:28   #4
wyemigrowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 236
Dot.: ginekolog

Lia, luz! lepiej chodź do nas się uspokoić :P

ja byłam u pani doktor, bardzo miła kobitka, oczywiście, że mnie zbadała, żeby wiedzieć, że do czasu pierwszej wizyty wszystko jest ok. byłam u niej będąc dziewicą, więc badała mnie "przez odbyt" - no niestety, nie należy to do najprzyjemniejszych czynności.. potem położyła mnie na kozetce i "wymacała"
porozmawiałyśmy i teraz odwiedzam ją przy każdych wątpliwościach czy bólach

popytaj koleżanek, które chodzą do ginekologów, których ewentualnie polecają
wyemigrowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 22:20   #5
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065
Dot.: ginekolog

idź do jakies fajnej, polecanej babki nie ma sie co bac. jak jestes z Poznania zapraszam na pw, polece Ci fajna pania dr.
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 16:42   #6
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: ginekolog

Ja podczas swojej pierwszej wizyty u ginekologa byłam dziewicą i nie badała mnie przez odbyt o.O Błony w sumie już nie miałam, ale nawet jakby, to wolałabym żeby zbadała mnie normalnie, niż badała przez tyłek...

Poszukaj najlepszych lekarzy w swojej okolicy. Jest nawet taka strona z opiniami. Ja byłam w sumie u jednej kobity, ale stawiam na facetów.
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 23:03   #7
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: ginekolog

Pierwszy raz u gina byłam z guzkiem w piersi. Poszłam do faceta, goś był dość... specyficzny, robił mi dziwne aluzje, potrafił się mnie nawet zapytać przy mojej mamie jaki chłopak mnie wymacał, że mi się naciek ropny zrobił
Drugi raz poszłam do tego samego faceta i tym razem chciałam ogólne badanie ginekologiczne (również tam na dole). W zasadzie nic nie zrobił. Dodam, że byłam dziewicą, więc stwierdził że nie może na razie badania zrobić i rzucił mi tekst żebym się szybciej oddawała
Trzeci raz poszłam już do kobiety i dodam, że nadal do niej chodzę. Jako dziewicę badała mnie jak do tej pory przez odbyt (USG), nie jest to badanie bardzo nieprzyjemne, chociaż może być pewnym dyskomfortem
Nie ma ścisłej reguły na to do kogo warto chodzić. Wszystko zależy od lekarza. Ale ginekologów nie należy się bać. To lekarz jak każdy inny i podejrzewam, że jest średnio zainteresowany czyjąś seksualnością, a jeśli jest lepiej go jak najszybciej zmienić...
Pozdrawiam.
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:30.