Odstawienie tabletek anty- owulacja .. Pilne!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-09, 16:29   #1
pfkanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 253
Unhappy

Odstawienie tabletek anty- owulacja .. Pilne!!


Witam... Mam do was bardzo wazne pytanie.... odstawilam tabletki anty z powodu wypadku....... (musialam brac inne leki) i teraz mam taki dylemat ,,,, jak wyglada owulacja po braniu... czy objawy były takie jak wczesniej ... czyli sluz jak bialko kurze itp?? czy raczej nie wiedzialyscie o tym fakcie?? mam pewne obawy poniewaz ostatnio wspolzyłam z chlopakiemm bez zapezpieczenia co prawda nie mial erekcji we mnie ale istnieje ejakulat .... prosze o odpowiedz
pfkanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 16:38   #2
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Odstawienie tabletek anty- owulacja .. Pilne!!

U mnie owulacja wyglądała tak jak przed braniem anty, miałam ją 3-4 dni już po odstawieniu tabletek (tzn. po "niby 7 dniowej przerwie" czyli od ostatniej tabletki minęło 10-11 dni), śluz miałam dosyć charakterystyczny czyli własnie białawy, i kuł mnie jajnik.

Erekcja to inaczej wzwód czyli gdy penis stoi, natomiast wytrysk to ejakulacja. Tobie chodzi zaś o preejakulat który może wystapić przed wytryskiem.
kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 16:59   #3
wyemigrowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 236
Dot.: Odstawienie tabletek anty- owulacja .. Pilne!!

mój chłopak powiedziałby tak "nie ma żadnych naukowych dowodów, by doszło do zapłodnienia bez wytrysku w środku, czyli przez ten właśnie płyn preejakulacyjny" bo ja też miałam takie wątpliwości
wyemigrowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 17:38   #4
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Odstawienie tabletek anty- owulacja .. Pilne!!

Cytat:
Napisane przez pfkanna Pokaż wiadomość
Witam... Mam do was bardzo wazne pytanie.... odstawilam tabletki anty z powodu wypadku....... (musialam brac inne leki) i teraz mam taki dylemat ,,,, jak wyglada owulacja po braniu... czy objawy były takie jak wczesniej ... czyli sluz jak bialko kurze itp??
Owulacja może być nawet wtedy, gdy nie ma śluzu typu białko jajka.
A po odstawieniu tabletek to już w ogóle trudno stwierdzić, które dni są płodne, a które nie. Zwłaszcza jeśli nie prowadzi się samoobserwacji. Prowadzisz je?

Cytat:
czy raczej nie wiedzialyscie o tym fakcie?? mam pewne obawy poniewaz ostatnio wspolzyłam z chlopakiemm bez zapezpieczenia co prawda nie mial erekcji we mnie ale istnieje ejakulat .... prosze o odpowiedz
Możliwe, że jesteś w ciąży. Następnym razem po prostu użyjcie prezerwatyw.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 12:32   #5
wontrubka
Wtajemniczenie
 
Avatar wontrubka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 641
Dot.: Odstawienie tabletek anty- owulacja .. Pilne!!

pfkanna, trudno jest cokolwiek zaobserwować w pierwszym cyklu po odstawieniu. Może on być równie dobrze bezowulacyjny... ale teraz już wiem (piąty miesiąc bez tabletek), że ja owulację miałam już w pierwszym cyklu (typowe objawy, czyli kłujący jajnik i śluz), ale tego nie skojarzyłam, bo nastąpiła bardzo szybko a cały cykl był tylko 22dniowy. Potem się to uregulowało i już 3 miesiące mam normalne 28dniowe cykle... Ale proszę Cię, nie baw się w ryzyko, jak jeszcze nie znasz swojego cyklu... ostatnio pozwoliłam sobie na mały, "nieogumiony" stosuneczek, bez kończenia w środku, dzień przed okresem (teoretycznie niepłodne) i mam megaschiza lepiej się zabezpieczyć i potem nie schizować bez potrzeby
__________________
Zacznij. Reszta pójdzie łatwo






wontrubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:20.