AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-12, 13:43   #61
larethhe
Raczkowanie
 
Avatar larethhe
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 99
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

hej dziewczyny, pamiętam, że w poprzednim wątki pisałyście coś o 2 rodzajach ubezpieczeń w Szwajcarii. Mogłybyście przypomnieć jak to jest? Trzeba mieć oba? Jak się nazywają? Ile kosztują? Za które płaci rodzinka?
Moja koleżanka gada ze szwajcarską rodzinką i chce się zapytać.
larethhe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 14:35   #62
mabo
Rozeznanie
 
Avatar mabo
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 557
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Witam au-pairki!

Mam pytanie do Dziewczyn, które wyjechały/wyjeżdżają/są we Francji. Czy mogłybyście w dwóch słowach opisać jakie formalności musiałyście wypełnić w związku z podjęciem na terenie Francji pracy? Ewentualne zgody na podjęcie pracy au pair, itp. Przekonana byłam, że jest to niepotrzebne, ale ostatnio docierają do mnie sprzeczne informacje. Byłabym więc bardzo wdzięczna gdyby wytłumaczył mi to ktoś, kto sam przez to przechodził.

I czy wątek podgląda może osoba, która zdecydowała się na au pairowanie w Nowej Zelandii?

Poszukująca-rodziny-ja witam wszystkich!
mabo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 15:02   #63
bubbles
Raczkowanie
 
Avatar bubbles
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 117
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Ale się rozpisałyście! Człowiek chwilę nie zagląda i już 3 strony do tyłu

Wydaje mi się, że dość sporo tu dziewczyn ze Szwajcarii, mam więc takie pytanie: czy sądzicie że to dobre miejsce na wakacyjne au pairowanie? Moim głównym celem jest nauka francuskiego, ale chciałabym też coś zobaczyć, pozwiedzać, a tam komunikacja strasznie droga i w ogóle drogie życie Czy w okolicach Zurychu dogadam się tylko po francusku (bo kanton niby niemiecki)?
bubbles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 15:10   #64
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
Dusiu, przypomnij mi, gdzie szukasz?
UK albo Hiszpania czerwiec-sierpien. EWENTUALNIE szwajcaria, belgia itp./.. tylko ze ja znam tylko angielski
__________________
81 -> 70 -> 60 kg
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 15:16   #65
very niceee
Zadomowienie
 
Avatar very niceee
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 257
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Ja też zaczynam być coraz bardziej przekonana do Szwajcarii. Odrzuciłam już oferty 2 rodzinek, teraz napisała do mnie następna. Zobaczymy czy coś z tego będzie.
very niceee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 15:29   #66
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

1. Ubez. W Szwajcarii: od wypadku i zdrowotnee.

2. Kantonie Zurych sie pow po niemiecku lub w dialekcie Zurich Dutsch. Watpie czy po francusku. Jest to typowy niemiecki kanton.do nauki Francuskiego polecam Neuchatel, Lausanne, Valais. Wiecej nie widzialam

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Verynicee, a co z rodzika w Chambery?
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 16:30   #67
jst_
Raczkowanie
 
Avatar jst_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: toruń
Wiadomości: 40
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Hej wszystkim ponownie.
U mnie jednak z rodziną z Paryza nic nie wyszło, ale za to udało mi się znaleźć inną i to bez obowiązku GOTOWANIA
Rodzinka jest z Annecy, Francja, 2 dzieci 7 i 10 lat.
Mieszkaja w dużym domu z widokiem na góry i jezioro Annecy, które ejst uważane za najczystsze w Europie. Geenralnie cała okolica jest dość ekskluzywna, w sensie mieszkają tam głównie wykształceni, ustawieni ludzie, mówiący powrzechnie po angielsku. Do centrum jest 15 minut autobusem.
Do Genevy 45 minut pociągiem/autobusem. Ogólnie miasto jest nazywane Wenecją Alp i patrząc na zdjecia musze przyznać że naprawde piękne.
Godzin pracy jest około 20 - 25 / tygodniowo. Wynagrodzenie 80 euro/tyg. Do obowiazków należy zawożenie dzieci rano do szkoły, przywożenie około 16.30 i spędzanie z nimi czasu do koło 20. Host mama przygotowuje wszelkie posiłki. Cała rodzina jest dwujęzyczna.
Brzmi świetnie, rozmowa na skype już za mną, pozostaje tylko czekać czy mnie wybiorą czy nie
jst_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-12, 17:34   #68
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Czy umowa au pair musi być wypełniona w formularzach takich jak au pair world proponuje czy może być samodzielnie ułożona?
Czy zawsze potrzebna jest pieczątka urzędu i oświadczenie lekarza o stanie zdrowia au pair? Jak było u Was?

Ja znalazłam taki formularz:
http://www.aupair-world.net/inc/imag...ontract_uk.pdf

Jakie umowy Wy podpisywałyście (o ile w ogóle?)?
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg

Edytowane przez kmb1
Czas edycji: 2012-04-12 o 17:39
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 17:41   #69
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez blackberry456 Pokaż wiadomość

tak czy inaczej, używa któraś z Was msn (komunikator taki)? mam dzisiaj gadac z jedna hostka, ale oni nie maja skype a ja sie nie orientuje za bardzo w tym msn, tam sie rozmawia przez kamerki normalnie czy tylko pisze?
zainstaluj i sprawdz z jakims znajomym- dziala jak Skype, mozna glosowo, mozna pisac, mozna tylko z wideo...fajny program

Cytat:
Napisane przez mabo Pokaż wiadomość
Witam au-pairki!

Mam pytanie do Dziewczyn, które wyjechały/wyjeżdżają/są we Francji. Czy mogłybyście w dwóch słowach opisać jakie formalności musiałyście wypełnić w związku z podjęciem na terenie Francji pracy? Ewentualne zgody na podjęcie pracy au pair, itp. Przekonana byłam, że jest to niepotrzebne, ale ostatnio docierają do mnie sprzeczne informacje. Byłabym więc bardzo wdzięczna gdyby wytłumaczył mi to ktoś, kto sam przez to przechodził.

I czy wątek podgląda może osoba, która zdecydowała się na au pairowanie w Nowej Zelandii?

Poszukująca-rodziny-ja witam wszystkich!
witaj na watku!

ja bylam we francji 3 razy- zadnych formalnosci nie musisz miec, napewno jesli chcesz byc summer au pair

Cytat:
Napisane przez bubbles Pokaż wiadomość
Ale się rozpisałyście! Człowiek chwilę nie zagląda i już 3 strony do tyłu

Wydaje mi się, że dość sporo tu dziewczyn ze Szwajcarii, mam więc takie pytanie: czy sądzicie że to dobre miejsce na wakacyjne au pairowanie? Moim głównym celem jest nauka francuskiego, ale chciałabym też coś zobaczyć, pozwiedzać, a tam komunikacja strasznie droga i w ogóle drogie życie Czy w okolicach Zurychu dogadam się tylko po francusku (bo kanton niby niemiecki)?
sporo jak sporo...2 nas jest :P

Na wakacje to dobre miejsce- owszem, zycie i komunikacja droga, ale....zarabia sie tu takze inaczej. Mieszkajac w Szwajcarii z latwoscia mozesz kraje dookola takze zwiedzac.
Ah, no i w kantonach niemieckojezycznych ciezko bedzie sie nauczyc francuskiego, gdyz dookola siebie bedziesz miec tylko niemiecki albo szwajcarski...ale moze Ci sie uda znalezc rodzinke mowiaca po francusku. ale nie nastawiaj sie na wiele...bo tak czy siak jak wyjdziesz do pubu, do parku, sklepu..bedziesz musiala uzywac niemieckiego.

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
Czy umowa au pair musi być wypełniona w formularzach takich jak au pair world proponuje czy może być samodzielnie ułożona?
Czy zawsze potrzebna jest pieczątka urzędu i oświadczenie lekarza o stanie zdrowia au pair? Jak było u Was?

Ja znalazłam taki formularz:
http://www.aupair-world.net/inc/imag...ontract_uk.pdf
moze byc samodzielnie ulozona, ale nalezy pamietac o kazdym szczeg. dlatego najlepiej jest sciagnac taka prawidlowa z internetu, np. z APW

Ta ktora pokazalas jest bardzo dobra, doskonale wszystko opisuje i wyjasnia.
Ja mam wlasciwie taka sama tylko ze w j. francuskim.

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
1. Ubez. W Szwajcarii: od wypadku i zdrowotnee.

2. Kantonie Zurych sie pow po niemiecku lub w dialekcie Zurich Dutsch. Watpie czy po francusku. Jest to typowy niemiecki kanton.do nauki Francuskiego polecam Neuchatel, Lausanne, Valais. Wiecej nie widzialam

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Verynicee, a co z rodzika w Chambery?
w szczegolnosci Neuchatel

Powaznie, slyszalam juz niejednokrotnie od mojej nauczycielki ze szkoly, takze znajomych i przypadkowych ludzi od moich dzieci ze szkoly, ze Neuch jest najelpszym miejscem do nauki francuskiego w szwajcarii francusko jezycznej, bo ludzie tu mowia wyraznie i wolno i bardzo ladnie- uzywaja ladnych zwrotow i zwracaja uwage na to co i jak mowia...poza tym, neuchatel ma swoj specyficzny akcent- taki delikatny i dosc charakterystyczny bardzo fajnie sie tu uczy, faktycznie
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 17:50   #70
roxi92
Raczkowanie
 
Avatar roxi92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 407
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Sprawdzam poczte co 5minut, w oczekiwaniu na jakis positive...
Dodam, ze poszukuje summer au pair. :< A jak wam idą poszukiwania?
__________________
*60->58->53

*pani magister!
*samorealizacja!
*walka o formę na LATA, nie na lato!
*dbam o włosy i cerę

Burza w garnkach- gotuję!
już trochę mniej...
roxi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 17:57   #71
milen_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 52
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

mnie fatalnie:-( też szukam summer aupair i nic
milen_ka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-12, 18:10   #72
MUTD
Rozeznanie
 
Avatar MUTD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk!
Wiadomości: 842
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

ja również i też nic!
__________________
summer au pair - UK! - trzeci raz!
MUTD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 18:35   #73
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Roux, a załatwiałaś tą pieczątkę urzędu? W jakim urzędzie? Wybaczcie, że tyle pytam
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 18:45   #74
cu.Kinia
Wtajemniczenie
 
Avatar cu.Kinia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 009
GG do cu.Kinia
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Tak, ja też jestem za Neuchatel

P.S. Ojej, Edeldredzia, my się chyba skądś znamy!!!!

Dziewczyny, nie ma już listy operkowej? Która to powstawała X lat temu? Jestem ciekawa, która gdzie była

Pozdrawiam "dinozaury" i nowe dziewczyny, byłam Summer Au Pair w Niemczech, w razie pytań służę pomocą

Edytowane przez cu.Kinia
Czas edycji: 2012-04-12 o 18:48
cu.Kinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 18:53   #75
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
Roux, a załatwiałaś tą pieczątkę urzędu? W jakim urzędzie? Wybaczcie, że tyle pytam
Nie, nie musialysmy miec zadnej pieczatki. Umowa jest wazna i bez tego )

Pytaj pytaj!

Cytat:
Napisane przez cu.Kinia Pokaż wiadomość
Tak, ja też jestem za Neuchatel

P.S. Ojej, Edeldredzia, my się chyba skądś znamy!!!!

Dziewczyny, nie ma już listy operkowej? Która to powstawała X lat temu? Jestem ciekawa, która gdzie była

Pozdrawiam "dinozaury" i nowe dziewczyny, byłam Summer Au Pair w Niemczech, w razie pytań służę pomocą

no wlasnie nie wiem, myslicie ze mam ja zaktualizowac? Straszie duzo balaganu z nia...


przeszlo mi przez mysl...ze zeby sie jakos w watku nei gubic, nie lazic na 1 strone, zeby sprawdzic kto gdzie....moze w pospisach dziewczyny ktore czesto siedza na watku...by sobie poustawialy ze byly albo sa tu i tu...bedzie latwiej wizualnie zobaczyc...

Tak mi sie pomyslalo, bo odchudzajace sie dziewczyny maja podpisy, tkre ulatwiaja bardzo duzo i nie trzeba im zadawac pytan ....

Co wy na to???
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 19:08   #76
lucyohlucy
Wtajemniczenie
 
Avatar lucyohlucy
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 2 962
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez mabo Pokaż wiadomość

I czy wątek podgląda może osoba, która zdecydowała się na au pairowanie w Nowej Zelandii?
Ja myślałam A ostatnio o Australii Ale to z przyczyn sercowych

Roux, też o tym myślałam! To by wiele ułatwiło, ja jestem jak najbardziej ZA
__________________
Instagram
Monnotone
lucyohlucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 19:14   #77
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez lucyohlucy Pokaż wiadomość
Ja myślałam A ostatnio o Australii Ale to z przyczyn sercowych

Roux, też o tym myślałam! To by wiele ułatwiło, ja jestem jak najbardziej ZA
Swietnie! Mysle, ze to tez pozwoli nam sie tez nieco wyroznic sposrod pozostalych wizazanek)

Macie jakies pomysly na wzor podpisu?
cos klasycznego w stylu: Au Pair w Polsce ( hehe taki przykladzik)
albo Ex- Au Pair- Kosmos


a dla przyszlych au pair: Bede Au Pair Tu i Tu..
Oczekujace au pair moga sobie tez odliczac, bedzie nam tez latwiej sie domyslac i le komu czasu zostalo, ewentualnie czekac na newsy i sprawdzac czy nie zostaly przerobione na paszteciki ( kiepski zart!)

?

Malo kreatywna jestem dzisiaj, ale faktycznie ulatwi nam to zycie, zamiast chodzic na 1 strrone i sprawdzac kto gdzie byl, kto gdzie jest ...albo kto gdzie sie wybiera....


edit:
Lucy, a Pan L. to w Australii? Znaczy, ja wiem ze on z Australii, ale obecnie chyba jest w UK? Jak to z nim tak naprawde? co on w UK wyprawia? Bedzie wracal do Australii???
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood

Edytowane przez roux666
Czas edycji: 2012-04-12 o 19:17
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 19:25   #78
lucyohlucy
Wtajemniczenie
 
Avatar lucyohlucy
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 2 962
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Ja u siebie napiszę coś w tym stylu: 3 raz summer au pair w Londynie - start 20 maja i ile dni zostało czy coś w ten deseń

Nie wiem, myśle, że jakkolwiek się to napisze i będzie dobrze, byle była taka informacja!

Cytat:
Lucy, a Pan L. to w Australii? Znaczy, ja wiem ze on z Australii, ale obecnie chyba jest w UK? Jak to z nim tak naprawde? co on w UK wyprawia? Bedzie wracal do Australii???
Nie, pan L jeszcze przez 13 miesięcy w UK, później kończy mu się wiza I są 2 opcje - albo znajdzie na tyle dobra pracę i pracodawcę, który go zasponsoruje, albo będzie wracał. Zobaczymy jak to będzie, czy razem będziemy itp. Tak po prostu wstępnie myślałam, że jakby mu z pracą nei wyszło i musiałby wracać, to mogłabym pojechać na wakacje do australii jako au pair Nie byłabym mu na głowie i na jego utrzymaniu, a blisko Ba, megablisko, w tym samym mieście (Sydney) a nie na drugiej półkuli Nie wyobrażam sobie być od niego... do góry nogami Ale to odległa przyszłość
__________________
Instagram
Monnotone
lucyohlucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 19:43   #79
bubbles
Raczkowanie
 
Avatar bubbles
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 117
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Roux, Edeldredzia - dzięki za odpowiedz
Trochę mnie zmartwiłyście z tym Zurychem, bo ja niemieckiego ni w ząb. Rodzienka która do mnie pisała jest fr-niem, dzieciaki też dwujęzyczne, ale jak się nie będę mogła w ogóle z otoczeniem dogadać to nie bardzo mi się to uśmiecha.
No nic, szukam dalej
bubbles jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-12, 19:59   #80
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Kinga M. Glupku

Edytowane przez 201610310857
Czas edycji: 2012-04-12 o 20:02
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 20:03   #81
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Roux, dziękuję za odpowiedź
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 21:35   #82
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez lucyohlucy Pokaż wiadomość
Ja u siebie napiszę coś w tym stylu: 3 raz summer au pair w Londynie - start 20 maja i ile dni zostało czy coś w ten deseń

Nie wiem, myśle, że jakkolwiek się to napisze i będzie dobrze, byle była taka informacja!


Nie, pan L jeszcze przez 13 miesięcy w UK, później kończy mu się wiza I są 2 opcje - albo znajdzie na tyle dobra pracę i pracodawcę, który go zasponsoruje, albo będzie wracał. Zobaczymy jak to będzie, czy razem będziemy itp. Tak po prostu wstępnie myślałam, że jakby mu z pracą nei wyszło i musiałby wracać, to mogłabym pojechać na wakacje do australii jako au pair Nie byłabym mu na głowie i na jego utrzymaniu, a blisko Ba, megablisko, w tym samym mieście (Sydney) a nie na drugiej półkuli Nie wyobrażam sobie być od niego... do góry nogami Ale to odległa przyszłość
Fajny pomysl! to i ja biore sie za zmiane podpisu

ah, masz racje to dosc pdlegla przyszlosc...ale jakby nie bylo to bedzie dobrze, czy zostanie czy wyjedzie- w ostatecznosci takze mozesz tam do niego dolaczyc, chocby jako au pair)
Cytat:
Napisane przez bubbles Pokaż wiadomość
Roux, Edeldredzia - dzięki za odpowiedz
Trochę mnie zmartwiłyście z tym Zurychem, bo ja niemieckiego ni w ząb. Rodzienka która do mnie pisała jest fr-niem, dzieciaki też dwujęzyczne, ale jak się nie będę mogła w ogóle z otoczeniem dogadać to nie bardzo mi się to uśmiecha.
No nic, szukam dalej

nie ma za co, nie poddawaj sie!)
Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
Roux, dziękuję za odpowiedź
Nie ma za co




Ok to ja takze zmieniam swoj podpis, Was takze zachecam!
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 22:02   #83
rom4ntyczk4
Rozeznanie
 
Avatar rom4ntyczk4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: De
Wiadomości: 735
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

To i ja zmieniam podpis Dobry pomysł
A co z tą ankietą dla przyszłych au pairek?
Nam się powoli kończy urlop w Pl, rodzice już zaczynają lamentować
Dzisiaj byliśmy na kręglach z moimi i Tż rodzicami
__________________
Au pair w De do 09.2013 (z Tż)

26.04.2007

12.09.2012

26.07.2014

rom4ntyczk4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 08:24   #84
laines
Raczkowanie
 
Avatar laines
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 241
Wyślij wiadomość przez Yahoo do laines
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez mabo Pokaż wiadomość
Witam au-pairki!

Mam pytanie do Dziewczyn, które wyjechały/wyjeżdżają/są we Francji. Czy mogłybyście w dwóch słowach opisać jakie formalności musiałyście wypełnić w związku z podjęciem na terenie Francji pracy? Ewentualne zgody na podjęcie pracy au pair, itp. Przekonana byłam, że jest to niepotrzebne, ale ostatnio docierają do mnie sprzeczne informacje. Byłabym więc bardzo wdzięczna gdyby wytłumaczył mi to ktoś, kto sam przez to przechodził.
Ja obecnie jestem ua pair w Paryżu. Gdy wyjeżdżałam na rok potrzebowałam aktu urodzenia - do ubezpieczenia, któe hości mi płacą, tłumaczenia świadectwa z 3 liceum i listu motywacyjnego dlaczego chcę być au pair we Francji- te dokumenty były potzrebne do umowy jaką podpisaliśmy z hostami i oni ją wysłali do urzędu.

Jeśli chcesz być tylko summer au pair albo hości nie będą podpisywać z Tobą umowy, potzrebujesz tylko dowód/ paszport i to wszytsko

Jak masz jakieś pytania, chętnie odpowiem.


Ja chyba zwariuje, czekam na wyniki rekrutacji na studia. 8 czerwiec. Zdąże chyba popaść w nerwicę, osiwieć. Chcę wiedzieć już, by w razie czego robić plany na następny rok.
laines jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 09:28   #85
_Japonka_
Rozeznanie
 
Avatar _Japonka_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 739
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Też zmieniłam podpis, mam nadzieję że wiadomo o co chodzi i że niedługo będę mogła wpisać tam jakiś konkret
__________________
au pair lipiec sierpień wrzesień - Haga

They make it look so easy. Connecting with another human being. It's like no one told them it's the hardest thing in the world.
_Japonka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 15:14   #86
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

aaaaaaaaaaa, musze się pochwalic, dostalam bilet do Holandii...;dddd
niestety, kupili tez powrotny, na 26 września, a myślałam, że pogadam z nimi zeby np kolo 20 juz od nich wyjechac, bo 1 zaczynam studia a bym chciala wyjechac ze znjaomymi, no ale trudno... nie bede wybrzydzac. szkoda, ze wszystko jest napisane po holendersku i srednio sie orientuje na tej rezerwacji co i jak, ale pozniej przestudiuje ze słownikiem
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 16:00   #87
MUTD
Rozeznanie
 
Avatar MUTD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk!
Wiadomości: 842
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

ooo kurcze no to super moya! zazdroszczę
__________________
summer au pair - UK! - trzeci raz!
MUTD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 16:09   #88
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

w sumie, jakbym byla hostka, nigdy w zyciou nie wykupowala od razu powrotnego. Nie zna mnie na dobra sprawę, nie wie czy się sprawdze, i może to jest wywalnie pieniedzy w bloto...
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 16:22   #89
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

Cytat:
Napisane przez rom4ntyczk4 Pokaż wiadomość
To i ja zmieniam podpis Dobry pomysł
A co z tą ankietą dla przyszłych au pairek?
Nam się powoli kończy urlop w Pl, rodzice już zaczynają lamentować
Dzisiaj byliśmy na kręglach z moimi i Tż rodzicami

Mysle, ze ona jest dobrym pomyslem.
mam o niej wspomniec w 1 poscie?
tylko...malo kto czyta poczatek watku, jak do niego dolacza i tak bedziemy musialy dziewczynom przypominac...

Cytat:
Napisane przez _Japonka_ Pokaż wiadomość
Też zmieniłam podpis, mam nadzieję że wiadomo o co chodzi i że niedługo będę mogła wpisać tam jakiś konkret
wiadomo wiadomo! Kciuki!

Cytat:
Napisane przez moya07 Pokaż wiadomość
aaaaaaaaaaa, musze się pochwalic, dostalam bilet do Holandii...;dddd
niestety, kupili tez powrotny, na 26 września, a myślałam, że pogadam z nimi zeby np kolo 20 juz od nich wyjechac, bo 1 zaczynam studia a bym chciala wyjechac ze znjaomymi, no ale trudno... nie bede wybrzydzac. szkoda, ze wszystko jest napisane po holendersku i srednio sie orientuje na tej rezerwacji co i jak, ale pozniej przestudiuje ze słownikiem

Pieknie

Cytat:
Napisane przez moya07 Pokaż wiadomość
w sumie, jakbym byla hostka, nigdy w zyciou nie wykupowala od razu powrotnego. Nie zna mnie na dobra sprawę, nie wie czy się sprawdze, i może to jest wywalnie pieniedzy w bloto...
oj nie stresuj sie, to tylko wakacje..a poza tym, gdyby bylo az tak zle, ze musialabys wracac przed czasem- to wg mnie nie ma kasy wyrzuconej w bloto, po prostu - jesli to bedzie Twoja deczyja o powrocie- oddasz im kase, albo jesli oni Cie wywala- zobaczymy co powiedza.

A jaki to koszt?

Zreszta...nie ma sie co martwic na zapas, tylko skupic na tym, co by to zrobic i jak zeby miec wspaniale wakacje:P
Zacznij od szukania znajomych tam!
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-13, 16:28   #90
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: AU PAIR- Bylas?Jestes? Chcesz byc? Zapraszamy tutaj! part IX

wiem, wiem, ale chodzi mi, że jakbym sama chciała miec np au pair keidys do sowich dzieci, to nie kupowałabym juz tak pochopnie.

Wlansie, jaram sie tym strasznie, w sumie to mam w Holandii kilku znajomych w okolicy, są to dosyc bliskie osoby, dlatego może nie będzie ogromnego homesick.

Teraz bardziej boję sie o maturę ;]
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.