Praca inżynierska - marketing - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-26, 15:24   #1
Livia91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 13
Question

Praca inżynierska - marketing


Witam serdecznie wszystkie wizażystki

W tym semestrze rozpoczęłam etap związany z pracą inżynierską. Pomimo tego , iż moje studia kończą się tytułem inżyniera, miałam możliwość wyboru promotora oraz co za tym idzie napisania pracy obracając się w strefie marketingu Moja decyzja m.in. wynika z faktu , iż spodobał mi się przedmiot związany z badaniem potrzeb, punktu widzenia konsumentów (badania marketingowe) Moim zadaniem jest za dosłownie kilka dni wybrać konkretną firmę (najlepiej taką , z której mogę pozyskać najwięcej informacji - po znajomości tym lepiej, ale niestety z ) oraz wybrać/zlokalizować w niej dany problem z zakresu marketingu , który mogłabym rozwiązać. Problem polega na tym , iż totalnie brak mi jakiegokolwiek pomysłu Promotor podpowiedział tylko , iż może chodzić przykładowo o poszerzenie reklamy, nowa forma promocji, wprowadzenie jakiejś usługi/produktu (tym samym zwiększenie popytu, umocnienie pozycji na rynku itp.), czy też sprawy związane z planem marketingowym, kanałami dystrybucji, strategią itp.
Jednakże do tej pory nie mogę połączyć jakiegokolwiek zagadnienia (problemu) , którym mogłabym się zająć i jednocześnie powiązać z nim daną firmę.

Prosiłabym bardzo mocno o jakiekolwiek podpowiedzi z Waszej strony, które ułatwią mi codzienną burzę mózgu i dzięki którym udałoby mi się podjąć ostateczną decyzję. Wszelkie nawet drobne podpowiedzi wraz z podsunięciem firmy będą bardzo , bardzo mile widziane

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem oraz wszelkie podpowiedzi
Livia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 09:45   #2
b57b0c36aac5e3558a14a2d0d269fc6e062f42ab_5d436f084516d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 804
Dot.: Praca inżynierska - marketing

Cytat:
Napisane przez Livia91 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkie wizażystki

W tym semestrze rozpoczęłam etap związany z pracą inżynierską. Pomimo tego , iż moje studia kończą się tytułem inżyniera, miałam możliwość wyboru promotora oraz co za tym idzie napisania pracy obracając się w strefie marketingu Moja decyzja m.in. wynika z faktu , iż spodobał mi się przedmiot związany z badaniem potrzeb, punktu widzenia konsumentów (badania marketingowe) Moim zadaniem jest za dosłownie kilka dni wybrać konkretną firmę (najlepiej taką , z której mogę pozyskać najwięcej informacji - po znajomości tym lepiej, ale niestety z ) oraz wybrać/zlokalizować w niej dany problem z zakresu marketingu , który mogłabym rozwiązać. Problem polega na tym , iż totalnie brak mi jakiegokolwiek pomysłu Promotor podpowiedział tylko , iż może chodzić przykładowo o poszerzenie reklamy, nowa forma promocji, wprowadzenie jakiejś usługi/produktu (tym samym zwiększenie popytu, umocnienie pozycji na rynku itp.), czy też sprawy związane z planem marketingowym, kanałami dystrybucji, strategią itp.
Jednakże do tej pory nie mogę połączyć jakiegokolwiek zagadnienia (problemu) , którym mogłabym się zająć i jednocześnie powiązać z nim daną firmę.

Prosiłabym bardzo mocno o jakiekolwiek podpowiedzi z Waszej strony, które ułatwią mi codzienną burzę mózgu i dzięki którym udałoby mi się podjąć ostateczną decyzję. Wszelkie nawet drobne podpowiedzi wraz z podsunięciem firmy będą bardzo , bardzo mile widziane

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem oraz wszelkie podpowiedzi
Może troche nie na temat, ale jestem w szoku, że można robić inżyniera z marketingu. Serio aż mi kopara opadła a jaki kierunek studiujesz, że się już tam zpytam
b57b0c36aac5e3558a14a2d0d269fc6e062f42ab_5d436f084516d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 12:23   #3
Livia91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 13
Dot.: Praca inżynierska - marketing

Wiem, że to trochę dziwne ale wynika to z faktu , iż studiuję na tzw. 'unikatowym' kierunku, jakim jest zarządzanie inżynierskie - połączenie przedmiotów technicznych z biznesowymi.

Prosiłabym o jakiekolwiek rady odnośnie tematu
Właściwie interesuje mnie merchandising , jednakże nie wiem jak podpasować do tego konkretną firmę

Bardzo proszę

Edytowane przez Livia91
Czas edycji: 2013-02-27 o 14:24 Powód: dodanie czegoś
Livia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 15:38   #4
Livia91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 13
Dot.: Praca inżynierska - marketing

czy nikt nie jest w stanie podać jakichkolwiek wskazówek? zapodać czegoś co mogłabym rozpatrzeć i zacząć zbierać o tym informacje?
Livia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:51.