Rudowłose - część II - wątek zbiorczy - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-02, 21:11   #4441
szprotka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

To może darować sobie Allwaves - 8.4 i 7.44 i wziąć Vitality's - 8.44 i 7.44 ? które połączenie lepsze?
szprotka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-03, 09:16   #4442
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szprotka19 Pokaż wiadomość
To może darować sobie Allwaves - 8.4 i 7.44 i wziąć Vitality's - 8.44 i 7.44 ? które połączenie lepsze?
Vitalitys to najlepsze połączenie
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 09:44   #4443
szprotka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Tak uczynię A wodę 9% obojętnie jakiej firmy czy coś polecacie?
szprotka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 10:52   #4444
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szprotka19 Pokaż wiadomość
Tak uczynię A wodę 9% obojętnie jakiej firmy czy coś polecacie?
Joanna ma fajne i tanie wody, nie polecam Subriny
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 13:04   #4445
andzialekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 17
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mandarynka882 Pokaż wiadomość
hej
ja wczoraj wreszcie pofarbowałam się Mango, taki efekt, jestem nawet zadowolona, włosy ok, a po tej odżywce mięciutkie jak u mojego 2-latka hehe
jakie masz śliczne włoski!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tak w ogóle witam
obserwuje wasz wątek od czasu do czasu, będę próbowała uzyskać taki efekt tylko pomóżcie!

jeszcze 2 tygodnie temu miałam swoje naturalne włoski - mysi kolor. Koleżaka mnie załatwiła jakimś miedzianym blondem, na opakowaniu bardzo ładny kolor, jednak w połączeniu z jej utleniaczem 9% prawie nic nie złapało poza czubkiem głowy gdzie włosy były złoto marchewkowe a niżej ciemniejsze. trochę się zmyło i wyglądam jak człowiek
teraz na tych lekko rozjaśnionych powinno w końcu się udać uzyskać taki efekt jak myślicie? na początku chciałam mieć rudy zbliżony do koloru wiewiórki, później myślałam o ognistym rudym ale kolorek mandarynka882 dla mnie mistrzostwo, chcę mieć zbliżony, doradzcie czy mam kupić taką samą farbe, czy inną? i jaką wodę kupić? jestem zielona w tym, od 3 lat nie malowałam włosów, a kiedyś non stop blond blond blond ;-)
andzialekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 13:08   #4446
drevnikocurek
Raczkowanie
 
Avatar drevnikocurek
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: NibyLandia
Wiadomości: 439
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez andzialekk Pokaż wiadomość
jakie masz śliczne włoski!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tak w ogóle witam
obserwuje wasz wątek od czasu do czasu, będę próbowała uzyskać taki efekt tylko pomóżcie!

jeszcze 2 tygodnie temu miałam swoje naturalne włoski - mysi kolor. Koleżaka mnie załatwiła jakimś miedzianym blondem, na opakowaniu bardzo ładny kolor, jednak w połączeniu z jej utleniaczem 9% prawie nic nie złapało poza czubkiem głowy gdzie włosy były złoto marchewkowe a niżej ciemniejsze. trochę się zmyło i wyglądam jak człowiek
teraz na tych lekko rozjaśnionych powinno w końcu się udać uzyskać taki efekt jak myślicie? na początku chciałam mieć rudy zbliżony do koloru wiewiórki, później myślałam o ognistym rudym ale kolorek mandarynka882 dla mnie mistrzostwo, chcę mieć zbliżony, doradzcie czy mam kupić taką samą farbe, czy inną? i jaką wodę kupić? jestem zielona w tym, od 3 lat nie malowałam włosów, a kiedyś non stop blond blond blond ;-)
Najlepiej wstaw zdjęcie swoich włosków i rudego jaki chcesz uzyskać
Będzie łatwiej coś podpowiedzieć
__________________
Właścicielka czterech Kotowatych oraz mama małego Skrzata...
Moim marzeniem są dłuuugie włosy...oraz jednolity piękny ciemny rudy!


"Podążaj za pragnieniami, pamiętaj lecz, że cokolwiek zrobisz los trzykrotnie Ci odpłaci..."

Blog
drevnikocurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 13:24   #4447
andzialekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 17
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

włosy z fleszem i bez flesza... na razie tylko telefonem, nie mam jak zrobić lepszego zdjecia w rzeczywistości tak jak pisałam, najbardziej widać rudy na górze, coś jak zdj z fleszem kolor nad błyskiem a koncówki wyglądają prawie jakby farba nie załapała jednak przy naturalnym słoneczku widać, że są rozjaśnione, a marzy mi się rudy taki jak wstawiłam - ciut ciemniejszy, nie pogardzę i ten 2 rudy, który wstawiłam, mistrzostwo, jednak boję się, że po kilku myciach nie będzie nic widać
laski ratujcie mnie bo mnie chyba farba nie lubi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez flesza.jpg (20,9 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z fleszem.jpg (25,3 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rudy1.jpg (35,0 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rudy2.jpg (42,9 KB, 33 załadowań)
andzialekk jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-04, 14:02   #4448
drevnikocurek
Raczkowanie
 
Avatar drevnikocurek
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: NibyLandia
Wiadomości: 439
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez andzialekk Pokaż wiadomość
włosy z fleszem i bez flesza... na razie tylko telefonem, nie mam jak zrobić lepszego zdjecia w rzeczywistości tak jak pisałam, najbardziej widać rudy na górze, coś jak zdj z fleszem kolor nad błyskiem a koncówki wyglądają prawie jakby farba nie załapała jednak przy naturalnym słoneczku widać, że są rozjaśnione, a marzy mi się rudy taki jak wstawiłam - ciut ciemniejszy, nie pogardzę i ten 2 rudy, który wstawiłam, mistrzostwo, jednak boję się, że po kilku myciach nie będzie nic widać
laski ratujcie mnie bo mnie chyba farba nie lubi
Ten drugi rudy to jest cos jak Jesienny Liść Joanny - cały wątek o tym był
__________________
Właścicielka czterech Kotowatych oraz mama małego Skrzata...
Moim marzeniem są dłuuugie włosy...oraz jednolity piękny ciemny rudy!


"Podążaj za pragnieniami, pamiętaj lecz, że cokolwiek zrobisz los trzykrotnie Ci odpłaci..."

Blog
drevnikocurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 15:08   #4449
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez andzialekk Pokaż wiadomość
włosy z fleszem i bez flesza... na razie tylko telefonem, nie mam jak zrobić lepszego zdjecia w rzeczywistości tak jak pisałam, najbardziej widać rudy na górze, coś jak zdj z fleszem kolor nad błyskiem a koncówki wyglądają prawie jakby farba nie załapała jednak przy naturalnym słoneczku widać, że są rozjaśnione, a marzy mi się rudy taki jak wstawiłam - ciut ciemniejszy, nie pogardzę i ten 2 rudy, który wstawiłam, mistrzostwo, jednak boję się, że po kilku myciach nie będzie nic widać
laski ratujcie mnie bo mnie chyba farba nie lubi
Co do drugiego koloru to odsyłam na blog Kathy579
Swoją drogą nie wiem co w tym kolorze jest, że co jakiś czas powraca jak bumerang na wizaż ja też przy moim pierwszym farbowaniu chciałam taki uzyskać
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 16:26   #4450
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Co do drugiego koloru to odsyłam na blog Kathy579
Swoją drogą nie wiem co w tym kolorze jest, że co jakiś czas powraca jak bumerang na wizaż ja też przy moim pierwszym farbowaniu chciałam taki uzyskać
he he długie włosy, dziewczyna ładna a fryzurka modna

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 21:46   #4451
andzialekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 17
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Co do drugiego koloru to odsyłam na blog Kathy579
Swoją drogą nie wiem co w tym kolorze jest, że co jakiś czas powraca jak bumerang na wizaż ja też przy moim pierwszym farbowaniu chciałam taki uzyskać

dzieki za tyle odpowiedzi

ok okkkkkkk zaraz poszukam popatrzę, ale kurcze i co z tego jak kupię farbę w takim odcieniu jak zapewne i tak wyjdzie co innego czy musze kupic jakis mocny utleniacz? czy slabszy?
andzialekk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-04, 23:07   #4452
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez andzialekk Pokaż wiadomość
dzieki za tyle odpowiedzi

ok okkkkkkk zaraz poszukam popatrzę, ale kurcze i co z tego jak kupię farbę w takim odcieniu jak zapewne i tak wyjdzie co innego czy musze kupic jakis mocny utleniacz? czy slabszy?
Co do drugiego koloru odpowiedziałam krótko, bo już wiele Dziewczyn się o niego pytało na tym wątku i Kathy już wiele razy odpowiadała na pytanie dot. tego odcienia (po to też napisała swoje sugestie w blogu)
Ale przejdźmy do rzeczy:
Wcześniejsze farbowanie było drogeryjną farbą, czy profesjonalną?
Z tego co widzę na Twoich zdjęciach, to nie masz jakiś mega ciemnych włosów, nie do ruszenia bez rozjaśniania... Ale mogę się mylić, bo mogą być przekłamane kolory przez aparat.
Doczytałam się, że stosowałaś jakąś farbę z utleniaczem 9%. Jest dosyć dziwne, że naturalnych włosów Ci prawie w ogólnie nie chwyciło...
Może kto inny ma na to jakąś sensowną odpowiedź
Niektóre profesjonalne farby miesza się w proporcjach 1:1,5 (więcej utleniacza) i one rozjaśniają.
Po za tym drogeryjne przeważnie mają słabe utleniacze (oprócz Joanny). Nie ma co liczyć na szałowe efekty
A co do tego czy po użyciu takich farb wyjdzie Twój wymarzony kolor to nigdy nic nie wiadomo. Większość Dziewczyn otrzymuje swoje wymarzone kolory metodą prób i błędów. Wskazówki Kathy i innych dziewczyn są jakimś dobrym kierunkiem i punktem zaczepienia a reszta zależy od Twoich włosów
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 08:06   #4453
andzialekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 17
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Co do drugiego koloru odpowiedziałam krótko, bo już wiele Dziewczyn się o niego pytało na tym wątku i Kathy już wiele razy odpowiadała na pytanie dot. tego odcienia (po to też napisała swoje sugestie w blogu)
Ale przejdźmy do rzeczy:
Wcześniejsze farbowanie było drogeryjną farbą, czy profesjonalną?
Z tego co widzę na Twoich zdjęciach, to nie masz jakiś mega ciemnych włosów, nie do ruszenia bez rozjaśniania... Ale mogę się mylić, bo mogą być przekłamane kolory przez aparat.
Doczytałam się, że stosowałaś jakąś farbę z utleniaczem 9%. Jest dosyć dziwne, że naturalnych włosów Ci prawie w ogólnie nie chwyciło...
Może kto inny ma na to jakąś sensowną odpowiedź
Niektóre profesjonalne farby miesza się w proporcjach 1:1,5 (więcej utleniacza) i one rozjaśniają.
Po za tym drogeryjne przeważnie mają słabe utleniacze (oprócz Joanny). Nie ma co liczyć na szałowe efekty
A co do tego czy po użyciu takich farb wyjdzie Twój wymarzony kolor to nigdy nic nie wiadomo. Większość Dziewczyn otrzymuje swoje wymarzone kolory metodą prób i błędów. Wskazówki Kathy i innych dziewczyn są jakimś dobrym kierunkiem i punktem zaczepienia a reszta zależy od Twoich włosów


używałam farby prosalon czyli chyba profesjonalnej, a no wlasnie, prawie nie chwycilo, tzn na czubku mocno bo mialam zlote wlosy, dlatego, ze farbe trzymalam dluzej, a dalej juz jakos slabizna. przejrzalam juz blog Kathy znalazlam tam co chcialam, nawet nie wiedzialam, ze jest takie zainteresowanie tą rudością pewnie temu, że kolorek faktycznie, pasowałby chyba każdej dziewczynie

jakiś miesiąc temu malowałam włosy tonerem na rudo - też nie załapało bo wtedy na naturalne nie rozjaśniane, wiem że gdybym robiła to henną wtedy farbowanie nie wychodzi, ale tonerem??

bede próbować za tydzień, wiem już jaki odcień mam szukać no i ten utleniacz bodajże 6% .. oby coś w końcu załapało
andzialekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 09:43   #4454
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez andzialekk Pokaż wiadomość
używałam farby prosalon czyli chyba profesjonalnej, a no wlasnie, prawie nie chwycilo, tzn na czubku mocno bo mialam zlote wlosy, dlatego, ze farbe trzymalam dluzej, a dalej juz jakos slabizna. przejrzalam juz blog Kathy znalazlam tam co chcialam, nawet nie wiedzialam, ze jest takie zainteresowanie tą rudością pewnie temu, że kolorek faktycznie, pasowałby chyba każdej dziewczynie

jakiś miesiąc temu malowałam włosy tonerem na rudo - też nie załapało bo wtedy na naturalne nie rozjaśniane, wiem że gdybym robiła to henną wtedy farbowanie nie wychodzi, ale tonerem??

bede próbować za tydzień, wiem już jaki odcień mam szukać no i ten utleniacz bodajże 6% .. oby coś w końcu załapało
wygląda na to że użyłaś jakiś bardzo jasny kolor który nie pokrył naturalnego, lub zrobił to minimalnie, pamiętasz cyferki farby?
Przy twoim kolorze 6% na pierwse farbowaie wystarczy w zupełności.
Musisz pamiętać o specjalnej pielęgnacji przed farbowaniem polegającej na dobrze wymytych włosach z wszelkich silikonów i poliquatrenium, olejki (schnące), czyli najlepiej pare dni przed farbowaniem myć włosy szamponem o prostym skaładzie (np Barva, Joanna) i używć też takiej odżywki, nie używać stylizatorów. Natępnie trzeba dobrać odpowiedni kolor i utleniacz, w twoim przypadku to poziom 7 i utleniacz 6%. Użyj np. 7.64 z Alfaparf lub Mjirel lub Pro Salon 7.4. Po farbowaniu należy włosy zakwasić - po to aby pigment się nie wypłukiwał (szklanka wody + łyżka soku cytryny lub octu jabłkowego). Na twoim miejscu aby nie dostać szoku w związku intensywną koloryzacji użya bym 7.4.

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Co do drugiego koloru odpowiedziałam krótko, bo już wiele Dziewczyn się o niego pytało na tym wątku i Kathy już wiele razy odpowiadała na pytanie dot. tego odcienia (po to też napisała swoje sugestie w blogu)
Ale przejdźmy do rzeczy:
Wcześniejsze farbowanie było drogeryjną farbą, czy profesjonalną?
Z tego co widzę na Twoich zdjęciach, to nie masz jakiś mega ciemnych włosów, nie do ruszenia bez rozjaśniania... Ale mogę się mylić, bo mogą być przekłamane kolory przez aparat.
Doczytałam się, że stosowałaś jakąś farbę z utleniaczem 9%. Jest dosyć dziwne, że naturalnych włosów Ci prawie w ogólnie nie chwyciło...
Może kto inny ma na to jakąś sensowną odpowiedź
Niektóre profesjonalne farby miesza się w proporcjach 1:1,5 (więcej utleniacza) i one rozjaśniają.
Po za tym drogeryjne przeważnie mają słabe utleniacze (oprócz Joanny). Nie ma co liczyć na szałowe efekty
A co do tego czy po użyciu takich farb wyjdzie Twój wymarzony kolor to nigdy nic nie wiadomo. Większość Dziewczyn otrzymuje swoje wymarzone kolory metodą prób i błędów. Wskazówki Kathy i innych dziewczyn są jakimś dobrym kierunkiem i punktem zaczepienia a reszta zależy od Twoich włosów
zgadzam się
ja często farbujesz włoski?
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 13:40   #4455
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość

zgadzam się
ja często farbujesz włoski?
Farbuję co 1,5 miesiąca
Co gorsza to, to że cały czas farbuję je po długości... Jakoś nie potrafię się przestawić w obawie o to, że jak zrobię tylko odrosty i przeciągnę farbę po długości na koniec to wyjdzie mi nierównomiernie. Ale o tym już pisałam wcześniej
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 13:49   #4456
drevnikocurek
Raczkowanie
 
Avatar drevnikocurek
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: NibyLandia
Wiadomości: 439
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Farbuję co 1,5 miesiąca
Co gorsza to, to że cały czas farbuję je po długości... Jakoś nie potrafię się przestawić w obawie o to, że jak zrobię tylko odrosty i przeciągnę farbę po długości na koniec to wyjdzie mi nierównomiernie. Ale o tym już pisałam wcześniej
Zawsze można na odrosty nałożyć najpierw to zanim na nie nałożysz to akurat 10 minut zejdzie żeby resztę farby dać na końce
__________________
Właścicielka czterech Kotowatych oraz mama małego Skrzata...
Moim marzeniem są dłuuugie włosy...oraz jednolity piękny ciemny rudy!


"Podążaj za pragnieniami, pamiętaj lecz, że cokolwiek zrobisz los trzykrotnie Ci odpłaci..."

Blog
drevnikocurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 17:06   #4457
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez drevnikocurek Pokaż wiadomość
Zawsze można na odrosty nałożyć najpierw to zanim na nie nałożysz to akurat 10 minut zejdzie żeby resztę farby dać na końce
Własnie tak zawsze robię pierwsze farbuję odrost, a potem nakładam po długości
Ale cały proces farbowania zajmuje mi jakieś 15 minut także te moje końcówki i tak pół godziny siedzą z farbą...
Odrost zawsze mam intensywniejszy i wyrównuje się po jakiś dwóch myciach. Ale boję się, że jakbym jeszcze krócej trzymała farbę na końcach to ta różnica byłaby znaczniejsza.
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 17:16   #4458
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

kathy 7.64 niestety zostal wycofany, w nowej palecie niestety juz go nie ma, wlasnie teraz kiedy sie zdecydowalam by go sprobowac
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 17:18   #4459
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Własnie tak zawsze robię pierwsze farbuję odrost, a potem nakładam po długości
Ale cały proces farbowania zajmuje mi jakieś 15 minut także te moje końcówki i tak pół godziny siedzą z farbą...
Odrost zawsze mam intensywniejszy i wyrównuje się po jakiś dwóch myciach. Ale boję się, że jakbym jeszcze krócej trzymała farbę na końcach to ta różnica byłaby znaczniejsza.
ja wolę po długości tonery, moje włosy nie wytrzymałyby farby miesiąc w miesiąc - muszę tylko idealnie dobrać kolor teraz za jakieś 3 tygodnie będę farbować 8OR Coloance. Zastanawiałam się też nad Color Sync ale mam trochę obawy bo bardzo brzydko się wypłukiwał z koleżanki włosków ale z drugiej strony była po rozjaśnianiu więc nie ma się co dziwić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 8or.jpg (7,3 KB, 23 załadowań)
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2013-01-05 o 17:21
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-05, 18:10   #4460
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
ja wolę po długości tonery, moje włosy nie wytrzymałyby farby miesiąc w miesiąc - muszę tylko idealnie dobrać kolor teraz za jakieś 3 tygodnie będę farbować 8OR Coloance. Zastanawiałam się też nad Color Sync ale mam trochę obawy bo bardzo brzydko się wypłukiwał z koleżanki włosków ale z drugiej strony była po rozjaśnianiu więc nie ma się co dziwić.
Ten w załączniku bardzo ładny niestety nie orientuję się w tych literkowych oznaczeniach kolorów
Właśnie niejednokrotnie czytałam o tonerach to jest dobre wyjście, tylko czy do każdego koloru da się znaleźć jakiś zbliżony toner?
Póki co jestem bezgranicznie zakochana w moim 8.34 i myślę, że jeszcze na parę farbowań ze mną zostanie
Fakt, że końcówki włosów średnio wytrzymują już farbowanie, ale po długości są błyszczące nawet przy naturalnych włosach miałam problemy z końcówkami, wiecznie się rozdwajały. Więc sukcesywnie je podcinam sama w domu jak widzę, że wyglądają źle
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 18:17   #4461
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Ten w załączniku bardzo ładny niestety nie orientuję się w tych literkowych oznaczeniach kolorów
Właśnie niejednokrotnie czytałam o tonerach to jest dobre wyjście, tylko czy do każdego koloru da się znaleźć jakiś zbliżony toner?
Póki co jestem bezgranicznie zakochana w moim 8.34 i myślę, że jeszcze na parę farbowań ze mną zostanie
Fakt, że końcówki włosów średnio wytrzymują już farbowanie, ale po długości są błyszczące nawet przy naturalnych włosach miałam problemy z końcówkami, wiecznie się rozdwajały. Więc sukcesywnie je podcinam sama w domu jak widzę, że wyglądają źle
Bardzo dobrze że znasz swoje włosy i wiesz jak o nie dbać.
Tak toner znajdziesz odpowiedni do większości kolorów ale to też metodą prób i błędów.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 18:46   #4462
andzialekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 17
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
wygląda na to że użyłaś jakiś bardzo jasny kolor który nie pokrył naturalnego, lub zrobił to minimalnie, pamiętasz cyferki farby?
Przy twoim kolorze 6% na pierwse farbowaie wystarczy w zupełności.
Musisz pamiętać o specjalnej pielęgnacji przed farbowaniem polegającej na dobrze wymytych włosach z wszelkich silikonów i poliquatrenium, olejki (schnące), czyli najlepiej pare dni przed farbowaniem myć włosy szamponem o prostym skaładzie (np Barva, Joanna) i używć też takiej odżywki, nie używać stylizatorów. Natępnie trzeba dobrać odpowiedni kolor i utleniacz, w twoim przypadku to poziom 7 i utleniacz 6%. Użyj np. 7.64 z Alfaparf lub Mjirel lub Pro Salon 7.4. Po farbowaniu należy włosy zakwasić - po to aby pigment się nie wypłukiwał (szklanka wody + łyżka soku cytryny lub octu jabłkowego). Na twoim miejscu aby nie dostać szoku w związku intensywną koloryzacji użya bym 7.4.[COLOR="Silver"]

: cmok::c mok::cm ok: dziękuję, jak już to zrobię, pochwalę się efektem
andzialekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 21:35   #4463
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Bardzo dobrze że znasz swoje włosy i wiesz jak o nie dbać.
Tak toner znajdziesz odpowiedni do większości kolorów ale to też metodą prób i błędów.
Znajomość swoich włosów jest złudna chwile się wydaje, że znalazło się kosmetyk idealny, a po jakimś czasie włosy odmawiają współpracy.
Szkoda, że nie ma tak, że można przez całe życie używać jednego szamponu, jednej odżywki itd
Niestety włosy są tak kapryśne i zmienne jak ich posiadaczki
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 22:24   #4464
szprotka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Jeju jaka ja jestem ciemna;d... Kathy579 a może powinnam zrobić sobie prepigmentację na długości włosów i końcach przed nałożeniem farby? (właśnie o niej przeczytałam na Twoim blogu). Bo właśnie te końce mi farby za bardzo nie łapały... Może to by coś dało, bez tych wszystkich rozjaśniaczy?
szprotka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 10:24   #4465
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szprotka19 Pokaż wiadomość
Jeju jaka ja jestem ciemna;d... Kathy579 a może powinnam zrobić sobie prepigmentację na długości włosów i końcach przed nałożeniem farby? (właśnie o niej przeczytałam na Twoim blogu). Bo właśnie te końce mi farby za bardzo nie łapały... Może to by coś dało, bez tych wszystkich rozjaśniaczy?
na zdjęciach nie widać jasnych końcówek, w pierwszym poście napisałaś że zależy ci na bardziej żywym kolorze - więc taki osiągniesz pojaśniając włosy, najwyraziściej będzie włanie z wodą 9%. Jeśli problem tkwi jeszcze w jasnych końcówkach to już zupełnie inna sprawa - wtedy możesz zrobić prepigmentacje i 8.44+7.44 z wodą 6% - kolor będzie troche ciemniejszy.

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Znajomość swoich włosów jest złudna chwile się wydaje, że znalazło się kosmetyk idealny, a po jakimś czasie włosy odmawiają współpracy.
Szkoda, że nie ma tak, że można przez całe życie używać jednego szamponu, jednej odżywki itd
Niestety włosy są tak kapryśne i zmienne jak ich posiadaczki
jeśli chodzi o fraby to dopiero po pół roku można ocenić
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 11:09   #4466
sophisticated_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 763
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

witajcie kochane mam pare pytan jesli mozna
1. jesli chodzi plukanke octowa mam ja stosowac po kazdym myciu czy tylko po pierwszym farbowaniu zeby utrwalic kolor
2. jesli chodzi o tonery to jest cos takiego jak szamponetka ze powoli sie wymywa? duzo kosztuje taki toner? skad go zamawiacie?(strony fryzjerskie allegro)?
bo jesli chodzi o farbowanie to farbuje sie farba z joanny co miesiac(antyoksydant6%) i robi e tak ze nakladam cala mieszanke na 6minut na calosc i zmywam czy bardzo niszcze w ten sposob wlosy? bo fyzjerka mowila mi ze jest to o wiele mniej szkodliwe od tradycyjnego nakladania farby(odrost reszta ) farbuje sie od ponad roku jeszcze nie mialam problemu z rozdwajaniem czy wypadaniem ale wole zapobiegac do tego uzywam odzywek alterra granat i aloes plus stapiz repair&shine
przepraszam za glupie pytania ale malo wiem w temacie fryzjerstwa i z gory bardzo dziekuje za odp

Edytowane przez sophisticated_
Czas edycji: 2013-01-06 o 11:11
sophisticated_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 11:10   #4467
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Znajomość swoich włosów jest złudna chwile się wydaje, że znalazło się kosmetyk idealny, a po jakimś czasie włosy odmawiają współpracy.
Szkoda, że nie ma tak, że można przez całe życie używać jednego szamponu, jednej odżywki itd
Niestety włosy są tak kapryśne i zmienne jak ich posiadaczki
oj, tak. ja ciągle nakładam tą samą mieszankę, a za każdym razem wychodzi inny kolor. tylko jeden, raz miałam ten wymarzony
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 11:38   #4468
Martussssss
Przyczajenie
 
Avatar Martussssss
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Hej
Chciałabym uzyskać wyrazisty rudy kolor jak na 1 zdjęciu.
Mój naturalny kolor to ciemny blond, później farbowałam na ciemne brązy.
Zachciało mi się rudego i próbowałam już chyba wszystkiego.. Rozjaśnianie sprawiło że moje końcówki i górna część włosów była jaśniejsza od reszty. Później rude szamponetki i farby, włosy są jaśniejsze (zdj 2) niż wcześniej ale nie są takie jakie bym chciała.
Kupiłam teraz toner; http://allegro.pl/ap-toner-kolor-do-...792408270.html TANGERINE.
Myślicie że da rade ktoś z was używał już tonerów lub miał taki sam problem i wie jak go rozwiązać?
Z góry dzięki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ruda.jpg (42,7 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rudaaa.jpg (7,4 KB, 14 załadowań)
Martussssss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 12:46   #4469
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
ja wolę po długości tonery, moje włosy nie wytrzymałyby farby miesiąc w miesiąc - muszę tylko idealnie dobrać kolor teraz za jakieś 3 tygodnie będę farbować 8OR Coloance. Zastanawiałam się też nad Color Sync ale mam trochę obawy bo bardzo brzydko się wypłukiwał z koleżanki włosków ale z drugiej strony była po rozjaśnianiu więc nie ma się co dziwić.
Bardzo ładnie wygląda na tym kosmyku.
__________________
I love Vintage!
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 12:54   #4470
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
oj, tak. ja ciągle nakładam tą samą mieszankę, a za każdym razem wychodzi inny kolor. tylko jeden, raz miałam ten wymarzony
Ja mam to samo w sumie zawsze kolor wychodzi zbliżony do tego jaki chcę, ale czasami intensywniejszy, czasami jaśniejszy itd.
Ale to jest wina tego, że zawsze mieszam proporcję farby i utleniacza na oko
Mam farbę i utleniacz dokładnie na 2 farbowania i na oko dzielę wszystko na pół ale wiadomo, że raz się poleje więcej utleniacza, raz farby i kolor się lekko różni
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:08.