Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-06, 10:21   #61
agucha1712
Raczkowanie
 
Avatar agucha1712
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 224
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Ostatnio kupiłam kolejną emulsje Cetaphil , sprawdziłam skład i okazało sie że kolejność składników jest inna niz na poprzedniej buteleczce a na KWC skład jest całkowicie inny to ja już nie rozumiem używam go na dłuższą mete (bez przerwy od jakis 2 lat) i nie wiem czy mi nie zaszkodzi, mam cere trądzikowa obecnie po kuracji retinoidami doustnymi.

Cetaphil emulsja skład z KWC:
Skład: Purified Water, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Plalmate, PEG-7 Glycerol Cocoate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Acrylates/Steareth-20 Methacrylate Copolymer, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Masking Fragrance, Panthenol, PEG-60, Hydrogenated Castor Oil, Disodium ETDA, Methylparaben

Cetaphil skład z wcześniejszej butelki:
woda oczyszczona, alkohol cetylowy, glikol propylenowy, laurylosiarczan sodu, alkohol stearylowy, p-hydroksybenzoesan metylu, p-hydroksybenzoesan propylu, p-hydroksybenzoesan n-butylu

Cetaphil skład z obecnej butelki:
Aqua, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Butylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Lauryl Sulfate, Stearyl Alcohol


1. Skład zmienił sie na lepsze ? czy na gorsze ?
2. Czy faktycznie jest taki delikatny? (nie uczuli, nie wysuszy, nie zapcha? )
z góry dzięki
agucha1712 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 11:39   #62
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam ponownie, dziekuje za poprzednia odpowiedz !

Mam kolejne pytanie. Niedlugo zaczynam stosowanie Effclar. Czy moge go stosowac z kremem na naczynka Auriga Auriderm XO, Oto sklad:
Skład: aqua, alcohol denat, ethoxydiglycol, propylene glycol, caprilyc capric triglyceride*, phytonadione (oxyde), sodium acrylate, sodium styrene, sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, triethanolamine, tocopheryl acetate, tocopherol, PEG-10 maleate, poluisobutene, lecithin, nonoxynol 10 maleate, caprilyl capryl glucoside, carbomer, acrylate copolymer, ascorbyl palmitate, nonoxynol-4, disodium edta.

* czy ten cct to ten skladniek najczesniej odpowiedzialny za zapychanie???

No i jako, ze mika z Cernora XO podraznia naczynka, czy mozna uzywac Auriderm pod oczy na cienie?

Edytowane przez dzwoneczek186
Czas edycji: 2008-03-09 o 18:22
dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 13:19   #63
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziewczyny, bardzo prosze was o pomoc.
Mam bardzo suchą cere, ale skłonną do zapychania oraz alergii, a obecnie moja cera stała się nadwrażliwa i dosłownie wszystko mnie podrażnia. Mam bardzo zaczerwienione i piekące policzki. Zastanawiam się nad zakupem jednego z tych kremów, jednak bardzo boje się zaryzykować, żeby nie pogorszyć stanu mojej cery. Zależy mi na czymś co załogodziłoby podrażnienia na policzkach.
Myślałam o kremie Ocerin bądź Ocerin Plus.

Oceanic, Ocerin, Krem do cery suchej, wrażliwej z odczynem zapalnym

Skład: Cetyl Alcohol,Glyceryl Stearate, Tristearyl Citrate, Stearic Acid, Steareth 100, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Dimethicone, Mineral Oil, Petrolate, Isopropyl Myristate, Glycerin, Urea, Arginine, Carbomer, Bisacharide Gum-1, Lactic acid, Purified Water, Phenoxyethanol, Parabens.

Oceanic, Ocerin Plus - Krem do cery wrażliwej z odczynem zapalnym

Skład: Biosaccharide Gum-1, Glycyrrhetinic Acid, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Sorbitan Stearate, Polysorbate -60 Mineral Oil, Petrolate, Pentylene Glycol, Purified Water.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 14:36   #64
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez agucha1712 Pokaż wiadomość
Ostatnio kupiłam kolejną emulsje Cetaphil , sprawdziłam skład i okazało sie że kolejność składników jest inna niz na poprzedniej buteleczce a na KWC skład jest całkowicie inny to ja już nie rozumiem używam go na dłuższą mete (bez przerwy od jakis 2 lat) i nie wiem czy mi nie zaszkodzi, mam cere trądzikowa obecnie po kuracji retinoidami doustnymi.

Cetaphil emulsja skład z KWC:
Skład: Purified Water, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Plalmate, PEG-7 Glycerol Cocoate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Acrylates/Steareth-20 Methacrylate Copolymer, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Masking Fragrance, Panthenol, PEG-60, Hydrogenated Castor Oil, Disodium ETDA, Methylparaben

Cetaphil skład z wcześniejszej butelki:
woda oczyszczona, alkohol cetylowy, glikol propylenowy, laurylosiarczan sodu, alkohol stearylowy, p-hydroksybenzoesan metylu, p-hydroksybenzoesan propylu, p-hydroksybenzoesan n-butylu

Cetaphil skład z obecnej butelki:
Aqua, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Butylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Lauryl Sulfate, Stearyl Alcohol


1. Skład zmienił sie na lepsze ? czy na gorsze ?
2. Czy faktycznie jest taki delikatny? (nie uczuli, nie wysuszy, nie zapcha? )
z góry dzięki
Skład z poprzedniej butelki i obecny to to samo- tylko kolejność składników różna, może teraz jest więcej parabenów niz sodium lauryl sulfate. Jeśli poprzedni Ci nie szkodził, to i ten nie powinien
Natomiast skład z KWC jest zupełnie innym składem
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 14:43   #65
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo prosze was o pomoc.
Mam bardzo suchą cere, ale skłonną do zapychania oraz alergii, a obecnie moja cera stała się nadwrażliwa i dosłownie wszystko mnie podrażnia. Mam bardzo zaczerwienione i piekące policzki. Zastanawiam się nad zakupem jednego z tych kremów, jednak bardzo boje się zaryzykować, żeby nie pogorszyć stanu mojej cery. Zależy mi na czymś co załogodziłoby podrażnienia na policzkach.
Myślałam o kremie Ocerin bądź Ocerin Plus.

Oceanic, Ocerin, Krem do cery suchej, wrażliwej z odczynem zapalnym

Skład: Cetyl Alcohol,Glyceryl Stearate, Tristearyl Citrate, Stearic Acid, Steareth 100, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Dimethicone, Mineral Oil, Petrolate, Isopropyl Myristate, Glycerin, Urea, Arginine, Carbomer, Bisacharide Gum-1, Lactic acid, Purified Water, Phenoxyethanol, Parabens.

Oceanic, Ocerin Plus - Krem do cery wrażliwej z odczynem zapalnym

Skład: Biosaccharide Gum-1, Glycyrrhetinic Acid, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Sorbitan Stearate, Polysorbate -60 Mineral Oil, Petrolate, Pentylene Glycol, Purified Water.

Pierwszy krem zawiera emolienty, w tym też emolienty mogące zapychać (pogrubione), trochę składników łagodzących (na zielono), z konserwantów fenoksyetanol- może podrażnić
Drugi krem- zdecydowanie mniej konserwantów, mniej zapychaczy, ale i mniej substancji aktywnych. Mimo wszystko postawiłabym na niego. Mogę na silne podrażnienie polecić Ci krem Avene Tolerance extreme- w tubkach po 5 ml, do zuzycia w ciągu 3 dni 9nie ma konserwantów), goi podrażnienia i nie zapycha. Jedna tubka niestety ok 10 zł, ale w ciągu 3-4 dni wyleczyła mi silnie podrażnioną skórę.
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 19:05   #66
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez wholelottalove Pokaż wiadomość
Pierwszy krem zawiera emolienty, w tym też emolienty mogące zapychać (pogrubione), trochę składników łagodzących (na zielono), z konserwantów fenoksyetanol- może podrażnić
Drugi krem- zdecydowanie mniej konserwantów, mniej zapychaczy, ale i mniej substancji aktywnych. Mimo wszystko postawiłabym na niego. Mogę na silne podrażnienie polecić Ci krem Avene Tolerance extreme- w tubkach po 5 ml, do zuzycia w ciągu 3 dni 9nie ma konserwantów), goi podrażnienia i nie zapycha. Jedna tubka niestety ok 10 zł, ale w ciągu 3-4 dni wyleczyła mi silnie podrażnioną skórę.
czyli mam rozumieć, że możliwość uczulenia lub podrażnienia przez krem Ocerin Plus jest bardzo mała? Ja po prostu bardzo się boje, żeby nie pogorszyć sobie jeszcze tej cery
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 21:48   #67
zaczarowana
Zadomowienie
 
Avatar zaczarowana
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 300
Smile Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam
Proszę o pomoc

1) PharmaCF, Venus, Balsam do ciała: mikroalgi & zielona herbata & olej z winogron. Likwiduje cellulit wspomaga odchudzanie.

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Mineral Oil, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol/and/ Ceteareth-20, Cera Alba, Magnesium Sulfate, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate /and/ PEG-100 Stearate, Isopropyl Myristate, Vitis Vinifera, Camellia Senensis Leaf Extract, Butylene Glycol, Petrolatum, Fucus Vesiculosus, Propylene Glycol, Propylparaben, Polyacyrlic, Acid, Triethanolamine, Parfum, Citronellool, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Lyral, Limonene, Linalool, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, PEG-8 and Tocopherol and Ascorbyl Palmitate and Ascorbic Acid and Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol.

"Balsam do ciała przeznaczony do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Wspomaga odchudzanie ( ) oraz likwiduje objawy cellulitu. Połączenie wyciągu z zielonej herbaty, mikroalg oraz oleju winogronowego sprawia, że balsam wzmacnia tkankę podskórną, skutecznie przeciwdziała utracie jędrności oraz stymuluje procesy energetyczne w komórkach. Dostarcza także skórze witaminę E, witaminy z grupy B i C, sole mineralne, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz substance odżywcze. Balsam poprawia ukrwienie, regeneruje i nawilża.
Codzienne stosowanie balsamu sprawi, że skóra stanie się gładka i miękka w dotyku, a także odzyska naturalną elastyczność i jędrność."

To zapewnienia producenta, a jak się ma to do rzeczywistości?
Czy w składzie zawarte są jakieś składniki, które mogą pomóc pozbyć się cellulitu? Czy balsam będzie ujędrniał i/lub dobrze nawilżał?

2) i Garnier, Intensywna Pielęgnacja Bardzo Suchej Skóry, Regenerujące mleczko do ciała z syropem z klonu.
Skład: Aqua, paraffinum liquidum/mineral oil, glycerin, cyclopentasiloxane, elaeis guineensis/palm oil, petrolatum, butyrospermum parkii/shea butter, cetearyl alcohol, aluminum starch octenylsuccinate, acer saccharinum/sugar maple extract, allantoin, coco-glucoside, ammonium polyacrylodimethyl taurate, xanthan gum, disodium EDTA, imidazolidinyl, BHT, parfum/fragrance.

Tu proszę o analizę składu pod kątem właściwości pielęgnacyjnych.
Na KWC jest bardzo dobrze oceniany - czy rzeczywiście jest taki rewelacynjny?



3) Soraya, Beauty Creator, Koktajl Witaminowo - Mineralny Ultranawilżanie 20+, Żel do mycia twarzy nawilżająco-oczyszczający.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, PEG-20 Glyceryl Laurate, PEG-4 Rapeseedamide, Sodium Chloride, Tocopherol, Panthenol, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Copper Gluconate, Propylene Glycol, Allantoin, Disodium EDTA, Citric Acid, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Hydroisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Methyl Ionone.

Czy producent nie zapędził się czasem z tym "nawilżaniem"?
Na początku składu ma przecież SLS, więc jak może nawilżać?
To chwyt marketingowy?

Czy żel ma w składzie jakieś agresywne detergenty, które mogą podrażnić skórę, bądź ją wysuszyć?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Venus.jpg (15,7 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Garnier.jpg (39,3 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Soraya.jpg (86,3 KB, 1 załadowań)

Edytowane przez zaczarowana
Czas edycji: 2008-03-07 o 12:08
zaczarowana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-07, 12:52   #68
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
czyli mam rozumieć, że możliwość uczulenia lub podrażnienia przez krem Ocerin Plus jest bardzo mała? Ja po prostu bardzo się boje, żeby nie pogorszyć sobie jeszcze tej cery
Przez ten drugi wymieniony przez Ciebie- minimalna.
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 18:07   #69
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo prosze was o pomoc.
Mam bardzo suchą cere, ale skłonną do zapychania oraz alergii, a obecnie moja cera stała się nadwrażliwa i dosłownie wszystko mnie podrażnia. Mam bardzo zaczerwienione i piekące policzki. Zastanawiam się nad zakupem jednego z tych kremów, jednak bardzo boje się zaryzykować, żeby nie pogorszyć stanu mojej cery. Zależy mi na czymś co załogodziłoby podrażnienia na policzkach.
Myślałam o kremie Ocerin bądź Ocerin Plus.
Dziewczyny, nigdzie nie moge znaleźć tego kremu Ocerin, w aptece usłyszałam, ze został wycofany A pilnie potrzebuje coś na złagodzenie podrażnień na policzkach.
Znalazłam jeszcze krem nawilżający z firmy Oceanic z serii Help. Jednak boje się kupić w ciemno, bo moje policzki są w naprawdę złym stanie i nie chciałabym im jeszcze zaszkodzić. Pomożecie?
Czy ten krem złagodzi podrażnienia i nie zaszkodzi mi?

Oceanic, AA Help, Krem nawilżający

Skład: Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Pentylene Glycol, Glycerin and Ethoxydiglycol and Sodium Polyacrylate and Caprylyl Glycol, Arachidyl Alcohol and Behenyl Alcohol and Arachidyl Glucoside, Di C12-C13 Alkyl Malate, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbate 80, Myristyl Myristate, Squalane, Cetyl Alcohol, Borage Officinalis Oil, Cucurbita Pepo Seed Extract, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Stearic Acid, Dimethicone, Allantoin


Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2008-03-07 o 18:39
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 19:06   #70
malgos_t
Raczkowanie
 
Avatar malgos_t
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: gdzieś na biegunie zimna :)
Wiadomości: 57
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Skusiłam się na zakup balsamu wyszczuplającego z firmy Evelin, miałam wcześniej serum z tej firmy baaardzo chłodzące, natomiast to, które zakupiłam jest rozgrzewające (nawet bardzo) i nie wiem czy nie zaszkodzi mi na popękane naczynka krwionośne na nogach, z którymi ciągle się borykam. Bardzo proszę o analizę również pod kątem działania antycelluitowego

Eweline Slim Extreme 3D
Termoakywne Serum Wyszczuplające Antycellulit

Skład: Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Mineral Oil, Isopropyl Myristate, Petrolatum / Cholesterol / Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glycerin, Propylene Glicol, Cetyl Alcohol, Octyldodecanol, Caffeine, Sodium Polyacrylate, Caffeine/Sodium Salicylate/Lecithin/Silica, Centella Asiatica, Ginkgo Bibola Extract, Hedera Helix (Ivy) Extract, Water /Butylene Glycol/ Laminaria Hyperborea Extract, Hyaluronic Acid, Vanillyl Butyl Ether, Phenoxyethanol / Methylparaben, / Buthyparaben / Ethylparaben / Propylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Disodium EDTA, Limonene
malgos_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 22:38   #71
catty_s
Przyczajenie
 
Avatar catty_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 20
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Warto kupić?:
Rossmann, Sunozon F30:

Aqua, ethylhexyl methoxyvinnamate, butyl methoxydibenzoylmethane, glycerin,4-methylbenzylidene camphor, c12-15 alkyl benzoate, phenylbenzimidazole sulfonic acid, cyclopentasiloxane, potassium cetyl phosphate, stearyl dimethicone, propylene glycol, sodium hydroxide, carbomer, tocopheryl acetate, glyceryl stearate citrate,polyglyceryl-2 sesquiisostearate, phenoxyethanol, pantenol, parfum, methylparaben, disodium edta, propylparaben

Krem a.t.w acne blocker dla cery trądzikowej:

aqua, isopropyl palmitate, polyacrylamide, c13-14 isoparaffin, laureth-7, paraffinum liquidum, glycyrrhiza glabra succus, rheum palmatum root extract, d-panthenol, gemma populi extract, azulene, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben

Mam nadzieję, że czegos nie pomyliłam
catty_s jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-07, 22:48   #72
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez catty_s Pokaż wiadomość

Krem a.t.w acne blocker dla cery trądzikowej:

aqua, isopropyl palmitate, polyacrylamide, c13-14 isoparaffin, laureth-7, paraffinum liquidum, glycyrrhiza glabra succus, rheum palmatum root extract, d-panthenol, gemma populi extract, azulene, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben

Mam nadzieję, że czegos nie pomyliłam
Polyakrylamid na 3 miejscu w składzie!!!
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 10:07   #73
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

witam, krem niance finline gold, nigdy o tej firmie nie słyszałam, na \kwc nic, a dostała go siostra ze skórą tłustą przesuszoną przebarwioną. Skład: Aqua, paraffinum Liquidum, Glyceryl Stearate, Isostearyl Isostearate, Tocopheryl, \Acetate, Urea, Panthenol, Oleyl Oleate, PEG-7 Hydrogenated Castor Oil, Bellis Perennis, Carbomer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Perfume, Metylparaben, Propylparaben, Methylisothiazolinone, Propylparaben, Methylisothiazolinone/and/Methylchoroisothiazolinon e.
Jakoś dużo tego i tłusto mi się zdaje. Dziewczyny pomóżcie czy ona może tego używać?
Dzięki.
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 11:42   #74
maxima20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 323
Biotherm Nutrisource i aquasource

Chciałabym prosić o analizę kremu do cery suchej Aquasource i Nutrisource.
O ile skład aquasource jest dostępny na KWC:
Skład: Aqua/Water, Prunus Armeniaca/Apricot Kernel Oil, Butyrospermum Parkii/Shea Butter, Glycerin, Alcohol Denat., Dimethicone, Cyclohexasiloxane, Cyclopenthasiloxane, Ammonium Polacryloyldimethyl Taurate, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Vitreoscilla Ferment, Copper Gluconate, Serine, Citrulline, 2-Oleamido-1, 3-Octadecanediol, Ceramide 3, Hydrohypalmitoyl Sphinganine, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Oleate, Glyceryl Linolenate, Cholesterol, Biosaccharide Gum-1, Fructose, Glucose, Sucrose, Urea, Alanine, Aspartic Acid, Hexylene Glycol, Dextrin, Glutamic Acid, Hexyl Nicotinate, Menthoxypropanediol, Glycine Soja/Soya Bean Oil, Tocopherol, Polyperfluoromethylisopro pyl Ether, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethiconol, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Acrylates/Steareth-20 Methacrylate Copolymer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Methylparaben, Ethylparaben, Buthylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, CI 19140/Yellow 5, CI 14700/Red 4, Parfum/Fragrance.

o tyle Nutrisource nie mogę nigdzie znaleść, a waham sie nad kupnem tego kremu i chciałabym wiedzieć czy jest lepszy niż Aquasource... Czy może ma ktoś ten kremik, a może zna jego skład? Będę meeeeeeeeeeeeeeeeeeega wdzięczna za pomoc Chodzi o Nutrisource do skóry bardzo suchej, taki jak ten: http://www.allegro.pl/item321847763_...ucha_cera.html
maxima20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 19:50   #75
sylwusia3688
Rozeznanie
 
Avatar sylwusia3688
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 579
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Oriflame - super podkład nawilżający SPF 8

AQUA (WATER), CYCLOPENTASILOXANE, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, NYLON-12, BUTYLENE GLYCOL, POLYGLYCERYL- 4 ISOSTEARATE, HEXYL LAURATE, CETYLPEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, CERA ALBA (BEESWAX), BIS-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE, POLYMETHYL METHACRYLATE, PRUNUS ARMENIACA (APRICOT KERNEL OIL), SODIUM CHLORIDE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, TALC, PROPYLENE GLYCOL, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, GLYCERIN, SUCROSE DISTEARATE, PARFUM (FRAGRANCE), ETHYLENE/METHACRYLATE COPOLYMER, DISODIUM EDTA, VITIS VINIFERA (GRAPE FRUIT EXTRACT), UREA, SODIUM PCA, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, TRIMETHOXYCAPRYLYLSILANE, SODIUM HYALURONATE, ISOPROPYL TITANIUM TRIISOSTEARATE, TOCOPHERYL ACETATE, PHENOXYETHANOL, TREHALOSE, POLYQUATERNIUM-51, VACCINIUM MYRTILLUS (EXTRACT), ROSA CANINA (FRUIT EXTRACT), PLANTAGO MAJOR (LEAF EXTRACT), ASCORBYL GLUCOSIDE, CHLORPHENESIN, BENZOIC ACID, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, (+/- CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499) May contain TITANIUM DIOXIDE, IRON OXIDES.


Proszę o analizę pod względem nawilżania i zapychania
sylwusia3688 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-09, 16:48   #76
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Forever Living, Aloe Vera Gelly (Galaretka aloesowa)

Skład: Naturalnie stabilizowany miąższ Aloe Vera (84,8%), woda dejonizowana, gliceryna, trietanolamina, karbomer, tokoferol (naturalna witamina E), alantoina, kwas askorbinowy, diaolidinylomocznik, metyloparaben.

co sadzicie o jego 'zdrowotności'? bo zapychać chyba nie bedzie..
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-09, 17:12   #77
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

ekspertem nie jestem, ale zastanawiam się co z połączeniem kwasu askorbinowego z aloesem, bo naczytałam się już na forum, że nie powinno się go łączyć z ekstraktami roślinnymi :P
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-09, 18:09   #78
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Proszę o analizę składu Lirene emulsja do opalania SPF 61 pod kątem zapychania. Czy nadaje się ona jako ochrona przed słońcem podczas używania acne-derm lub Glyvo A?

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, 4-metylbenzylidene camphor, C12-15 alkylbenzoate, cetyl alcohol, glycerin. butyl methoxydibenzoylmethane, titanum dioxide, caprylic/capric triglyceride, dimethicone, potassium cetyl phosphate, propylene glycol, dicaprylyl ether, PVP/hexadecene copolymer, tocopheryl acetate, polyacrylamide, alumina, xanthan gum, shea butter, C13-14 isoparaffin, triethanolamine, simethicone, BHA, laureth-7, benzyl alcohol, methylparaben, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiaziolinone
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-09, 20:19   #79
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo proszę o analizę poniższych produktów. Mam cerę mieszaną trądzikową, bardzo zależy mi na tym, aby dodatkowo sobie nie szkodzić, dlatego wręcz błagam o pomoc. Czy ten puder i fluid nie czynią nic złego? Nie zapychają? Wysuszają?
I co do fluidu - na moim opakowaniu (pierwszy) i na KWC (drugi skład) znalazłam nieco odmienne składy. Nie orientuję się czy to inne nazewnictwo czy już wręcz inny produkt.

PUDER MATUJĄCY PAUL SAGANE
Talc, Mica, Polymethylmethacrylate, Dimethicone, Cetearyl octanoate, Propylparaben, [+/-CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77007].

KOLASTYNA SATIN MAKE-UP
1.Aqua, Cyclomethicone, Butylene Glycol, PPG-15 Stearyl Ether, Nylon-12, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Magnesium Sulfate, Cera Alba, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Polygliceryl-4 Isostearate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Silica Dimethyl Silylate, Pafrum, PEG-8 TocopherolAscorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyhe, Limonene, Linalool, CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499

KOLASTYNA SATIN MAKE-UP
2.Aqua, Cyclomethicone, Butylene Glycol, Nylon-12, Cross-linked, Methylmethaacrylate, Isohexadecane, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Sodium Chloride, Cera Alba, Panthenol, Magnesium Sulfate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Silica Dimethyl Silylate, Pafrum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Hydroxymethylpentylcydohe xane Carboxaldehyhe, Limonene, Linalool, CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499.

Bardzo proszę i z góry dziękuję . Zycie mi uratujecie.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-09, 21:33   #80
dziewczynka z zapalkami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczynka z zapalkami
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Mannheim
Wiadomości: 30
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

neutrogena visibly CLEAR 2in1 reinigung gel/maske

sklad:
aqua, glycerin, kaolin, bentonite, sodium methyl cocoyl taurate, titanium dioxide, trideceth-9, salicylic acid, menhol, PEG-5 ethylhexanoate, coconut acid, xanthan gum, sodium chloride, disodium EDTA, citric acid, sodium citrate, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, chlorphenesin, parfum

bardzo prosze o analize tego zelu, mam cere mieszana, czy nie wysuszy mnie za mocno? szczegolnie stosowany w postaci maseczki (producent zaleca pozostwienie zelu na twarzy przez ok 5 min)

Bede wdzieczna
dziewczynka z zapalkami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 17:58   #81
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witajcie drogie biochemiczki,

Zakupiłam dzisiaj nowy szampon i odżywkę, zastanawiam się czy są coś warte. Zależy mi na nawilżeniu.
Oto sklady:
Guhl Shampoo Feuchtigkeits Balance
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Bishydroxyethyl Dihydroxypropylstearammon ium Chloride, Cocamide MEA, Triticum vulgare (to pszenica , coś jednak wiem <była na obrazku>), Hydrolyzed Wheat Protein, Polyquaternium-10, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-4, Malic Acid, Benzyl Alcohol, Disodium EDTA, Sodium Chloride, PPG-7, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Cl 14700, Cl 47005
Guhl Balsam-Spülung Feachtigkeits Balance
Aqua, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Steartrimonium Chloride, Isopropyl Palmitate, Paraffinum Liquidum, Triticum Vulgare, Hydrolyzed Wheat Protein, Lactic Acid, Sodium hydroxide, Methylparaben, Propylparaben, DMDM Hydantoin, Cl 15985, Cl 47005, Parfum
dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 10:04   #82
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Uprzejmie prosze o rozszyfrowanie żeluczy zapycha i nadaje sie dla naczynkowców?

Lirene Dermoprogram, Beauty Care, Nawilżająco-kojący żel do mycia twarzy

Skład: Aqua, Glycerin, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Betaine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PPG-26-Buteth-26, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethoxydiglycol, Ethylhexyl Salicytate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Panthenol, Butylene Glycol, Benzyl Alcohol, Linden (Tilia Cordata) Extract, Arnica (Arnica Montana) Extract, Methyl Paraben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, CI 42090, CI 60730.
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 10:07   #83
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez malgos_t Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę kremu pod oczy pod kątem przeciwzmarszczkowym i nawilżającym

Oceanic AA Face Krem pod oczy i na powieki z kofeiną, karnityną i witaminami A, E

Aqua, Ethylhexyl Stearate, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Steareth-2, Cetearyl Alcohol, Triisononanoin, Steareth-21, Butylene Glycol and Carnitine and Caffeine and Carbomer and Esculin and Hydrocotyl Extract and Atelocollagen and Sodium Chondroition Sulfate, Passiflora Incarnta, Sodium Hyaluronate, Cyclomethicone, Dimethicolon, Panthenol, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol DMDM Hydantoin.

Od razu piszę,że w kolagen w kremie prosze nie wierzyć

Poza tym jednym "kłamstewkiem" to krem powinien się dobrze spisywac. własciwosci nawilżające ma dobre, powinien sobie tez radzic z płykimi, niewielkimi zmarszczkami.

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Proszę o analizę tego kremu gł pod kątem zapychania i dobroczynnych właściwości (jeśli jakieś są ):

Dax Cosmetics, Perfecta Cera Naczynkowa krem obkurczający naczynia krwionośne (do cery tłustej i mieszanej)

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Soya Lecithin, D-Panthenol, Trlaureth-4-Phosphate, Sorbitol, Glycerin, propylene Glycol, Citric Acid, Hamamelis Virginiana, Aesculus Hippocastanum, Rutin, Magnesium L-Ascorbyl pcl, Vitis Vinifera, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Octyl Methoxycinnamate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Butylene Glycol, Nymphaea Alba, Caprylol Glycine, Sarcosine, Cinnamomum Zeylanicum, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Acrylates/ C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Xantan Gum, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropanone-1,3-Diol, Parfum
Jeśłi to ma byc produkt do cery tłustej i mieszanej to dyskwalifikuje go parafina na początku skłądu - pozapycha na bank, zwłąszcza że dalej jest jeszcze lecytyna, gliceryna.
Natomoasy jesli chodzi o skąłdniki stricte do cer naczyniowerych to krem jest naprawde w nie bogaty (wspomniana juz lecytyna, olej z winogron, wit C).
Mogłoby być mniej konserwantów.

Cytat:
Napisane przez dzwoneczek186 Pokaż wiadomość
Witam ponownie, dziekuje za poprzednia odpowiedz !

Mam kolejne pytanie. Niedlugo zaczynam stosowanie Effclar. Czy moge go stosowac z kremem na naczynka Auriga Auriderm XO, Oto sklad:
Skład: aqua, alcohol denat, ethoxydiglycol, propylene glycol, caprilyc capric triglyceride*, phytonadione (oxyde), sodium acrylate, sodium styrene, sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, triethanolamine, tocopheryl acetate, tocopherol, PEG-10 maleate, poluisobutene, lecithin, nonoxynol 10 maleate, caprilyl capryl glucoside, carbomer, acrylate copolymer, ascorbyl palmitate, nonoxynol-4, disodium edta.

* czy ten cct to ten skladniek najczesniej odpowiedzialny za zapychanie???

No i jako, ze mika z Cernora XO podraznia naczynka, czy mozna uzywac Auriderm pod oczy na cienie?
Tak, CCT często zapychają ale w tym kremie masz alkohol, wiec CCt mogę tu pełnić funkcję "równaważącą".

Możesz go stsować z Effaclarem.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 10:54   #84
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez zaczarowana Pokaż wiadomość
Witam
Proszę o pomoc

1) PharmaCF, Venus, Balsam do ciała: mikroalgi & zielona herbata & olej z winogron. Likwiduje cellulit wspomaga odchudzanie.

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Mineral Oil, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol/and/ Ceteareth-20, Cera Alba, Magnesium Sulfate, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate /and/ PEG-100 Stearate, Isopropyl Myristate, Vitis Vinifera, Camellia Senensis Leaf Extract, Butylene Glycol, Petrolatum, Fucus Vesiculosus, Propylene Glycol, Propylparaben, Polyacyrlic, Acid, Triethanolamine, Parfum, Citronellool, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Lyral, Limonene, Linalool, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, PEG-8 and Tocopherol and Ascorbyl Palmitate and Ascorbic Acid and Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol.

"Balsam do ciała przeznaczony do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Wspomaga odchudzanie ( ) oraz likwiduje objawy cellulitu. Połączenie wyciągu z zielonej herbaty, mikroalg oraz oleju winogronowego sprawia, że balsam wzmacnia tkankę podskórną, skutecznie przeciwdziała utracie jędrności oraz stymuluje procesy energetyczne w komórkach. Dostarcza także skórze witaminę E, witaminy z grupy B i C, sole mineralne, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz substance odżywcze. Balsam poprawia ukrwienie, regeneruje i nawilża.
Codzienne stosowanie balsamu sprawi, że skóra stanie się gładka i miękka w dotyku, a także odzyska naturalną elastyczność i jędrność."

To zapewnienia producenta, a jak się ma to do rzeczywistości?
Czy w składzie zawarte są jakieś składniki, które mogą pomóc pozbyć się cellulitu? Czy balsam będzie ujędrniał i/lub dobrze nawilżał?

2) i Garnier, Intensywna Pielęgnacja Bardzo Suchej Skóry, Regenerujące mleczko do ciała z syropem z klonu.
Skład: Aqua, paraffinum liquidum/mineral oil, glycerin, cyclopentasiloxane, elaeis guineensis/palm oil, petrolatum, butyrospermum parkii/shea butter, cetearyl alcohol, aluminum starch octenylsuccinate, acer saccharinum/sugar maple extract, allantoin, coco-glucoside, ammonium polyacrylodimethyl taurate, xanthan gum, disodium EDTA, imidazolidinyl, BHT, parfum/fragrance.

Tu proszę o analizę składu pod kątem właściwości pielęgnacyjnych.
Na KWC jest bardzo dobrze oceniany - czy rzeczywiście jest taki rewelacynjny?



3) Soraya, Beauty Creator, Koktajl Witaminowo - Mineralny Ultranawilżanie 20+, Żel do mycia twarzy nawilżająco-oczyszczający.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, PEG-20 Glyceryl Laurate, PEG-4 Rapeseedamide, Sodium Chloride, Tocopherol, Panthenol, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Copper Gluconate, Propylene Glycol, Allantoin, Disodium EDTA, Citric Acid, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Hydroisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Methyl Ionone.

Czy producent nie zapędził się czasem z tym "nawilżaniem"?
Na początku składu ma przecież SLS, więc jak może nawilżać?
To chwyt marketingowy?

Czy żel ma w składzie jakieś agresywne detergenty, które mogą podrażnić skórę, bądź ją wysuszyć?
Balsam Venus:

Eeee, niezbyt widze te jego wyszczuplająco-ujędrniające właściowści. tzn owszem, są w skłądzie substancje za to odpwpoiedzialne, ale jest ich zbyt mało, żeby działąnie było zauważalne.

Garnier z klonem:
Do suchej skóry powinien być super, bo w skłądzie same konkretne emolienty.
Taki ciężki, zimowy balsam.

Soraya:
Nie polecam: po pierwsze SLSy, po drugie: agresywne konserwanty. Nie ma tam nic nawilżającego.

Cytat:
Napisane przez catty_s Pokaż wiadomość
Warto kupić?:
Rossmann, Sunozon F30:

Aqua, ethylhexyl methoxyvinnamate, butyl methoxydibenzoylmethane, glycerin,4-methylbenzylidene camphor, c12-15 alkyl benzoate, phenylbenzimidazole sulfonic acid, cyclopentasiloxane, potassium cetyl phosphate, stearyl dimethicone, propylene glycol, sodium hydroxide, carbomer, tocopheryl acetate, glyceryl stearate citrate,polyglyceryl-2 sesquiisostearate, phenoxyethanol, pantenol, parfum, methylparaben, disodium edta, propylparaben

Krem a.t.w acne blocker dla cery trądzikowej:

aqua, isopropyl palmitate, polyacrylamide, c13-14 isoparaffin, laureth-7, paraffinum liquidum, glycyrrhiza glabra succus, rheum palmatum root extract, d-panthenol, gemma populi extract, azulene, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben

Mam nadzieję, że czegos nie pomyliłam
Sunozon:
Filtr nie będzie fotostabiny. To filtr Parsolowy.

Krem a.t.w.
Wg mnie dyskwalifikuje go obecność poliakrylamidu na 3 miejscu w skłądzie


Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
witam, krem niance finline gold, nigdy o tej firmie nie słyszałam, na \kwc nic, a dostała go siostra ze skórą tłustą przesuszoną przebarwioną. Skład: Aqua, paraffinum Liquidum, Glyceryl Stearate, Isostearyl Isostearate, Tocopheryl, \Acetate, Urea, Panthenol, Oleyl Oleate, PEG-7 Hydrogenated Castor Oil, Bellis Perennis, Carbomer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Perfume, Metylparaben, Propylparaben, Methylisothiazolinone, Propylparaben, Methylisothiazolinone/and/Methylchoroisothiazolinon e.
Jakoś dużo tego i tłusto mi się zdaje. Dziewczyny pomóżcie czy ona może tego używać?
Dzięki.
Krem na pewno nie pomoże na przebarwienia - nie taka jego rola. Do skóry odwodnionej nadaje sie jak najbardziej, z tymże nei wiem jak zareaguje skóra Twojej siostry (parafina na początku skłądu - może zapychać). Trzeba przetestować.

Cytat:
Napisane przez efelka Pokaż wiadomość
Forever Living, Aloe Vera Gelly (Galaretka aloesowa)

Skład: Naturalnie stabilizowany miąższ Aloe Vera (84,8%), woda dejonizowana, gliceryna, trietanolamina, karbomer, tokoferol (naturalna witamina E), alantoina, kwas askorbinowy, diaolidinylomocznik, metyloparaben.

co sadzicie o jego 'zdrowotności'? bo zapychać chyba nie bedzie..
W porządku No zapychać nie ma czym
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 12:13   #85
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Był już analizowany żel do mycia twarzy z tej serii, ale jednak tonik ma trochę inny skład;

Soraya, Beauty Creator, Koktajl witaminowo- mineralny, tonik nawilżająco- odświeżający

INCI:
Aqua, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, Tocopherol, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Copper Gluconate, Disodium EDTA, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, DMDM Hydrantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Hydroisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Methyl Ionone.

Interesuje mnie głównie ilość i szkodliwość użytych konserwantów oraz czy minerały w tej postaci rzeczywiście będą dawały jakieś efekty. Z góry dziękuję za pomoc.
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 12:34   #86
dafne75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 46
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo prosiłabym o ocene tego kremu, jest to

Farmix krem wiesiołka z vit.E półtłusty.

Opisany jest w następujący sposób: Zawiera naturalny olej wiesiołkowy, witaminę
"młodości" E oraz sole magnezu. Polecany do każdej cery,
a zwłaszcza wrażliwej, skłonnej do podrażnień i zmarszczek.
NIE ZAWIERA KONSERWANTÓWNa podstawie badań przeprowadzonych w Klinice
Dermatologicznej Akademii Medycznej stwierdzono, że krem
posiada właściwości odżywcze, regenerujące
i nawilżająco-natłuszczające. Może wspomagać leczenie łuszczycy,
podrażnień skórnych, egzem i trądzika. CZY faktycznie takie działanie ma ten krem???podtrzebuje dobrego nawilżenia po retinie sprawdzi się, no i czy może zapychac?

aqua ,vaselin, lanolin cera, glycerin, parafin ,castor oli, magnesium sulfate,Oenothera biennis, tocopheryl acetate ,Perfum

Z góry dziękuję za dopowiedź
dafne75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 15:17   #87
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nigdzie nie moge znaleźć tego kremu Ocerin, w aptece usłyszałam, ze został wycofany A pilnie potrzebuje coś na złagodzenie podrażnień na policzkach.
Znalazłam jeszcze krem nawilżający z firmy Oceanic z serii Help. Jednak boje się kupić w ciemno, bo moje policzki są w naprawdę złym stanie i nie chciałabym im jeszcze zaszkodzić. Pomożecie?
Czy ten krem złagodzi podrażnienia i nie zaszkodzi mi?

Oceanic, AA Help, Krem nawilżający

Skład: Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Pentylene Glycol, Glycerin and Ethoxydiglycol and Sodium Polyacrylate and Caprylyl Glycol, Arachidyl Alcohol and Behenyl Alcohol and Arachidyl Glucoside, Di C12-C13 Alkyl Malate, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbate 80, Myristyl Myristate, Squalane, Cetyl Alcohol, Borage Officinalis Oil, Cucurbita Pepo Seed Extract, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Stearic Acid, Dimethicone, Allantoin
To będzie krem lekko natłuszczający, o takie działanie CI chodzi?

Cytat:
Napisane przez malgos_t Pokaż wiadomość
Skusiłam się na zakup balsamu wyszczuplającego z firmy Evelin, miałam wcześniej serum z tej firmy baaardzo chłodzące, natomiast to, które zakupiłam jest rozgrzewające (nawet bardzo) i nie wiem czy nie zaszkodzi mi na popękane naczynka krwionośne na nogach, z którymi ciągle się borykam. Bardzo proszę o analizę również pod kątem działania antycelluitowego

Eweline Slim Extreme 3D
Termoakywne Serum Wyszczuplające Antycellulit

Skład: Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Mineral Oil, Isopropyl Myristate, Petrolatum / Cholesterol / Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glycerin, Propylene Glicol, Cetyl Alcohol, Octyldodecanol, Caffeine, Sodium Polyacrylate, Caffeine/Sodium Salicylate/Lecithin/Silica, Centella Asiatica, Ginkgo Bibola Extract, Hedera Helix (Ivy) Extract, Water /Butylene Glycol/ Laminaria Hyperborea Extract, Hyaluronic Acid, Vanillyl Butyl Ether, Phenoxyethanol / Methylparaben, / Buthyparaben / Ethylparaben / Propylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Disodium EDTA, Limonene
Jeśłi chodzi o skłąd, to serum jest naprawdę niezłe.Rozgrzewanie t sprawka Vanillyl Butyl Ether, który jest alkoholem, czyli niezbyt mile widizany przy porblemach naczyniowych. Mogę jedynie doradzic uważna obserwację skóry - jeśłi będzie wyraźnei zaczerwieniona po aplikacji, zrezygnowałabym z tego preparatu.

Cytat:
Napisane przez maxima20 Pokaż wiadomość
Chciałabym prosić o analizę kremu do cery suchej Biotherm Aquasource i Nutrisource.

O ile skład aquasource jest dostępny na KWC:
Skład: Aqua/Water, Prunus Armeniaca/Apricot Kernel Oil, Butyrospermum Parkii/Shea Butter, Glycerin, Alcohol Denat., Dimethicone, Cyclohexasiloxane, Cyclopenthasiloxane, Ammonium Polacryloyldimethyl Taurate,Tocopheryl Acetate, Panthenol, Vitreoscilla Ferment, Copper Gluconate, Serine, Citrulline, 2-Oleamido-1, 3-Octadecanediol, Ceramide 3, Hydrohypalmitoyl Sphinganine, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Oleate, Glyceryl Linolenate, Cholesterol, Biosaccharide Gum-1, Fructose, Glucose, Sucrose, Urea, Alanine, Aspartic Acid, Hexylene Glycol, Dextrin, Glutamic Acid, Hexyl Nicotinate, Menthoxypropanediol, Glycine Soja/Soya Bean Oil, Tocopherol, Polyperfluoromethylisopro pyl Ether, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethiconol, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Acrylates/Steareth-20 Methacrylate Copolymer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Methylparaben, Ethylparaben, Buthylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, CI 19140/Yellow 5, CI 14700/Red 4, Parfum/Fragrance.

o tyle Nutrisource nie mogę nigdzie znaleść, a waham sie nad kupnem tego kremu i chciałabym wiedzieć czy jest lepszy niż Aquasource... Czy może ma ktoś ten kremik, a może zna jego skład? Będę meeeeeeeeeeeeeeeeeeega wdzięczna za pomoc Chodzi o Nutrisource do skóry bardzo suchej, taki jak ten: http://www.allegro.pl/item321847763_...ucha_cera.html
Na przyszłość porsze o podawanie producenta, nie tlyko nazwy produktu.

Co do Aquasource: krem jest całkiem OK. Cery naczyniowe musza jedynie uważac na lkohol w skąłdzie, chociaz jest tam sporo emolientów, które powinny zrównowazyc jego obecność.

Nie znam skłądu Nutrisource.

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
ekspertem nie jestem, ale zastanawiam się co z połączeniem kwasu askorbinowego z aloesem, bo naczytałam się już na forum, że nie powinno się go łączyć z ekstraktami roślinnymi :P
Nie powinno się łączyc wit C z ekstraktami jesli nie mamy pewnosci czy rośliny, z ktorych uzyskano ekstrakty są czyste ekologicznie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 15:36   #88
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez zbecka Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu Lirene emulsja do opalania SPF 61 pod kątem zapychania. Czy nadaje się ona jako ochrona przed słońcem podczas używania acne-derm lub Glyvo A?

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, 4-metylbenzylidene camphor, C12-15 alkylbenzoate, cetyl alcohol, glycerin. butyl methoxydibenzoylmethane, titanum dioxide, caprylic/capric triglyceride, dimethicone, potassium cetyl phosphate, propylene glycol, dicaprylyl ether, PVP/hexadecene copolymer, tocopheryl acetate, polyacrylamide, alumina, xanthan gum, shea butter, C13-14 isoparaffin, triethanolamine, simethicone, BHA, laureth-7, benzyl alcohol, methylparaben, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiaziolinone
Wg mnei nie nadaje się, gdyż filtr nie jest fotostabilny (a Glyco-A to bardzo silny preparat).
Co do zapychania - ma ku temu duże predyspozycje poprzez obecność w skł. trójg;licerydów, gliceryny, alkoholu cetarylowego, masła shea...

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę poniższych produktów. Mam cerę mieszaną trądzikową, bardzo zależy mi na tym, aby dodatkowo sobie nie szkodzić, dlatego wręcz błagam o pomoc. Czy ten puder i fluid nie czynią nic złego? Nie zapychają? Wysuszają?
I co do fluidu - na moim opakowaniu (pierwszy) i na KWC (drugi skład) znalazłam nieco odmienne składy. Nie orientuję się czy to inne nazewnictwo czy już wręcz inny produkt.

PUDER MATUJĄCY PAUL SAGANE
Talc, Mica, Polymethylmethacrylate, Dimethicone, Cetearyl octanoate, Propylparaben, [+/-CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77007].

KOLASTYNA SATIN MAKE-UP
1.Aqua, Cyclomethicone, Butylene Glycol, PPG-15 Stearyl Ether, Nylon-12, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Magnesium Sulfate, Cera Alba, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Polygliceryl-4 Isostearate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Silica Dimethyl Silylate, Pafrum, PEG-8 TocopherolAscorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyhe, Limonene, Linalool, CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499

KOLASTYNA SATIN MAKE-UP
2.Aqua, Cyclomethicone, Butylene Glycol, Nylon-12, Cross-linked, Methylmethaacrylate, Isohexadecane, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Sodium Chloride, Cera Alba, Panthenol, Magnesium Sulfate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Silica Dimethyl Silylate, Pafrum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Hydroxymethylpentylcydohe xane Carboxaldehyhe, Limonene, Linalool, CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499.

Bardzo proszę i z góry dziękuję . Zycie mi uratujecie.
Podkłąd Kolatyny powinien być OK (różnice w skłądach sa minimalne, raczej nie wpłyną na jakość produktu). Mógłby mieć mniek konserwantów - to taka uwaga jakbys zauważyłą, że skóra jest przesuszona, to pewnie dzięki DMDM Hydratoin.

Co do pudru Paul Sagne - bardzo prosty skłąd, kwestia tlyko tego jak twoja skóra toleruje talk i mikę. Niektórych talk zapycha, a mika podrażnia - to przestestowania.

Cytat:
Napisane przez dziewczynka z zapalkami Pokaż wiadomość
neutrogena visibly CLEAR 2in1 reinigung gel/maske

sklad:
aqua, glycerin, kaolin, bentonite, sodium methyl cocoyl taurate, titanium dioxide, trideceth-9, salicylic acid, menhol, PEG-5 ethylhexanoate, coconut acid, xanthan gum, sodium chloride, disodium EDTA, citric acid, sodium citrate, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, chlorphenesin, parfum

bardzo prosze o analize tego zelu, mam cere mieszana, czy nie wysuszy mnie za mocno? szczegolnie stosowany w postaci maseczki (producent zaleca pozostwienie zelu na twarzy przez ok 5 min)

Bede wdzieczna
Seria neutrogeny Visibly Clear to seria lekko złuszczająca i domykająca pory, a to dlatego, że wszystkieprodukty zawierają trochę kwasu. W tym przypadku - kwa ssalicylowy. Mysle ze to bedzie bardzo dobry produkt do stosowania max 1-2 razy w tyg, własnie jako maseczka.

Cytat:
Napisane przez dzwoneczek186 Pokaż wiadomość
Witajcie drogie biochemiczki,

Zakupiłam dzisiaj nowy szampon i odżywkę, zastanawiam się czy są coś warte. Zależy mi na nawilżeniu.
Oto sklady:
Guhl Shampoo Feuchtigkeits Balance
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Bishydroxyethyl Dihydroxypropylstearammon ium Chloride, Cocamide MEA, Triticum vulgare (to pszenica , coś jednak wiem <była na obrazku>), Hydrolyzed Wheat Protein, Polyquaternium-10, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-4, Malic Acid, Benzyl Alcohol, Disodium EDTA, Sodium Chloride, PPG-7, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Cl 14700, Cl 47005
Guhl Balsam-Spülung Feachtigkeits Balance
Aqua, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Steartrimonium Chloride, Isopropyl Palmitate, Paraffinum Liquidum, Triticum Vulgare, Hydrolyzed Wheat Protein, Lactic Acid, Sodium hydroxide, Methylparaben, Propylparaben, DMDM Hydantoin, Cl 15985, Cl 47005, Parfum
Odżywka baardzo mi się podoba - jak to nie nawilży włosów, to chyba juz tylko olej .
Szampon tez wygląda nieźle, ma co prawda SLSy, ale licze na to, ze te wyciągi z przenicy i glicerydy zneutralizują ich działąnie.

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Uprzejmie prosze o rozszyfrowanie żeluczy zapycha i nadaje sie dla naczynkowców?

Lirene Dermoprogram, Beauty Care, Nawilżająco-kojący żel do mycia twarzy

Skład: Aqua, Glycerin, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Betaine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PPG-26-Buteth-26, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethoxydiglycol, Ethylhexyl Salicytate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Panthenol, Butylene Glycol, Benzyl Alcohol, Linden (Tilia Cordata) Extract, Arnica (Arnica Montana) Extract, Methyl Paraben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, CI 42090, CI 60730.
Ani nie powinien zapychać, ani podrażniać naczynek.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 15:46   #89
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo prosze was o pomoc.
Mam bardzo suchą cere, ale skłonną do zapychania oraz alergii, a obecnie moja cera stała się nadwrażliwa i dosłownie wszystko mnie podrażnia. Mam bardzo zaczerwienione i piekące policzki.Zależy mi na czymś co załagodziłoby podrażnienia na policzkach.
Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Czy ten krem złagodzi podrażnienia i nie zaszkodzi mi?

Oceanic, AA Help, Krem nawilżający

Skład: Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Pentylene Glycol, Glycerin and Ethoxydiglycol and Sodium Polyacrylate and Caprylyl Glycol, Arachidyl Alcohol and Behenyl Alcohol and Arachidyl Glucoside, Di C12-C13 Alkyl Malate, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbate 80, Myristyl Myristate, Squalane, Cetyl Alcohol, Borage Officinalis Oil, Cucurbita Pepo Seed Extract, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Stearic Acid, Dimethicone, Allantoin

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
To będzie krem lekko natłuszczający, o takie działanie CI chodzi?
Mam bardzo suchą, ale alergiczną, skłonną do uczuleń oraz zapychania (niestety) cere. Za każdym razem jak użyłam tłustego bądź półtustego kremu wyskakiwała mi duża czerwona, ropna krosta Obecnie mam bardzo czerwone, podrażnione i piekące policzki. Chciałabym się dowiedzieć czy ten krem złagodzi podrażnienia oraz czy zawiera dużo składników uczulających oraz podrażniających?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 15:47   #90
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Był już analizowany żel do mycia twarzy z tej serii, ale jednak tonik ma trochę inny skład;

Soraya, Beauty Creator, Koktajl witaminowo- mineralny, tonik nawilżająco- odświeżający

INCI: Aqua, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, Tocopherol, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Copper Gluconate, Disodium EDTA, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, DMDM Hydrantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Hydroisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Methyl Ionone.

Interesuje mnie głównie ilość i szkodliwość użytych konserwantów oraz czy minerały w tej postaci rzeczywiście będą dawały jakieś efekty. Z góry dziękuję za pomoc.
Jeśłi interesują Cie konserwanty, to nie mam dobrych wieści: DMDM Hydratoin w połowie skłądu to dla mnie bardzo dużo (jak na konserwant upodejrzewany o uwalnianie formaldehydu). Niestety, Soraya dużo go używa
Poza tym jednym zastrzezeniem - OK.

Cytat:
Napisane przez dafne75 Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym o ocene tego kremu, jest to

Farmix krem wiesiołka z vit.E półtłusty.

Opisany jest w następujący sposób: Zawiera naturalny olej wiesiołkowy, witaminę
"młodości" E oraz sole magnezu. Polecany do każdej cery,
a zwłaszcza wrażliwej, skłonnej do podrażnień i zmarszczek.
NIE ZAWIERA KONSERWANTÓWNa podstawie badań przeprowadzonych w Klinice
Dermatologicznej Akademii Medycznej stwierdzono, że krem
posiada właściwości odżywcze, regenerujące
i nawilżająco-natłuszczające. Może wspomagać leczenie łuszczycy,
podrażnień skórnych, egzem i trądzika. CZY faktycznie takie działanie ma ten krem???podtrzebuje dobrego nawilżenia po retinie sprawdzi się, no i czy może zapychac?

aqua ,vaselin, lanolin cera, glycerin, parafin ,castor oli, magnesium sulfate,Oenothera biennis, tocopheryl acetate ,Perfum

Z góry dziękuję za dopowiedź
Tak, krem faktycznie ma takie działąnie - wyciąg z wiesiołka jest przezcież znany ze swoich leczniczych właściwości. Od razu mówię, że krem będzie tłusty. Tak, może zapchać, ale i tak przetestuj (bo po retinie to różnie bywa) ;0


Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Pięknie proszę o analizę kremów pod względem składników mogących pozapychać moje biedne pory No i co generalnie Drogie Ekspertki sądzicie o tych specyfikach? Na razie poszukuje kremów bez silikonów, bo podejrzewam je o zapychanie

Apotheker Scheller - Aktywnie chroniący nawilżający krem marchewka - pomarańcza:
Skład (INCI)

Aqua, Aloe Barbadensis, Glycerin, Isoamyl p-Methoxycinnamate, Tri-C14-15 Alkyl Citrate, Sodium Stearoyl Lactylate, Glycine Soja, Decyl Olivate, Squalane, Myristyl Alcohol, Olea Europaea, Buxus Chinensis, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Phenethyl Alcohol, Tocopherol, Glyceryl Stearate SE, Hippophae Rhamnoides, Daucus Carota, Beta-Carotene, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Dimethicone, Myristyl Glucoside, Xanthan Gum, Acrylates/Vinyl Isododecanoate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Citrus Amara, Limonene, Linalool, Citral, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Citrus Dulcis, Parfum
Nie wiem czy zapychaja Cie tylko silikony, czy niektóre z emolientów tez. Widzisz, kremy Schellera są z nurtu ekologicznego i zawsze znajdziesz w nich sporo emolientów podejrzewanych o zapychanie (co nie znaczy, że dana kombinacja emolientów akurat zapcha Twoje pory).

Zaznaczyłąm tutaj na czarno te "wredniejsze" emolienty. Plusem jest, ze nie widnieja na poczatku skłądu, wiec jest spora szansa, ze nie zapcha.

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Apotheker Scheller - Uspokajający krem na dzień zielona herbata i algi morskie:
Skład (INCI)

Aqua, Glycine Soja, Pentylene Glycol, Buxus Chinensis, Olea Europaea, Squalane, Alcohol Denat., Glycerin, Hydrogenated Lecithin, Tocopheryl Acetate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii, Panthenol, Camelia Oleifera, Algae, Fucus Vesiculosus, Sodium Carboxymethyl Betaglucan, Ceramide 3, Sodium Hyaluronate, Silica, Kaolin, Sodium Carbomer, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Silver Chloride
Silikonów brak, jest alkohol, ktory ewentualnie zrównoważy te tłuściejsze skłądniki..l Powinno być OK, bo skłąd naprawde ciekawy.


Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Eco cosmetics - krem nawilżający do twarzy:
Skład INCI:
Aqua, Glycine Soja Oil*, Punica Granatum Extract *, Caprylic/capric Triglyceride, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Alcohol, Simmondsia Chinensis Oil *, Vitis Vinifera Leaf Extract *, Hydrogenated Coco-Glycerides, Lecithin Hydrogenated, Butyrospermum Parkii Butter*, Olea Europaea Leaf Extract *, Vitis Vinifera Seed Oil*, Cocos Nucifera Oil*, Carica Papaya Extract, Punica Granatum Oil *, Xanthan Gum, Sodium PCA, Tocopherol, Parfum, Limonene, Linalool, Citronellol
Tez bez silikonów, same emolienty. Bardzo ciekawy kremik.

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Eco cosmetics - balsam do twarzy:
Skład INCI:
Aqua, Glycine Soja Oil*, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Olea Europaea Oil*, Argania Spinosa Oil*, Simmondsia Chinensis Oil*, Butyrospermum Parkii*, Hydrogenated Palm Glycerides, Olea Europaea Leaf Extract*, Citrus Aurantium Amara Flower Destillate*, Hippophae Rhamnoides Extract*, Sorbitol, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Alcohol, Hippophae Rhamnoides Oil, Xanthan Gum, Lecithin Hydrogenated, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Parfum (Essential Oils), Limonene, Linalool, Citronellol


Wiem, że skład kremu nawilżającego z Eco był już analizowany, ale zauważyłam, że nie był to skład inci i różniła się znacząco kolejność składników, więc pozwoliłam sobie jeszcze raz poprosić o jego analizę
Zerto silikonów, krem oparty jedynie na emolientąch, z kropelką alkoholu jako konserwant.



Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
I jeszcze krem Bielendy. Oprócz potencjalnych zapychaczy ciekawa jestem gdzie w składzie jest witamina C (deklarowana przez producenta), bo nie widzę ani kwasu askorbinowego ani jego pochodnych

Bielenda - krem kasztanowy na noc, półtłusty:
Skład (INCI):
Aqua, Ethylhexyl Stearate, Paraffinum Liquidum, Petrolatum, Glycerin, Dicocoyl Pentaerythrityl Distearyl Citrate, Cera Microcristallina, Glyceryl Oleate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cera Alba (Beewax), Magnesium Sulfate, Biosaccharide Gum-1, Propylen Glycol, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Malpighia Puncifolia (Acerola) Fruit Extract, Troxerutin, Rutin, Aluminium Stearates, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol

Z góry dziękuję za odpowiedź

Witaminy C brak, niestety sporo skąłdnikow potencjalnie zapychajacych.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:02.