Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-13, 09:16   #1
ptycha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 15

Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki


Moje drogie "ekspertki od urody"!

Czy mogłybyście doradzić mi, jakich składników powinnam szukać w kremach i innych preparatach kosmetycznych? Jakich kosmetyków używać?
Mam z tym problem, ponieważ jestem palaczem, moja skóra jest sucha, wrażliwa, z popękanymi naczynkami, nie ma w niej blasku, mam już pierwsze zmarszczki w okolicach oczu. Pod oczami mam też bardzo wrażliwą skórę. Używałam kremu pod oczy Avene Ystheal, ale mnie uczulił. Czego wobec tego używać?
Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.
ptycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 20:02   #2
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Cytat:
Napisane przez ptycha Pokaż wiadomość
Moje drogie "ekspertki od urody"!

Czy mogłybyście doradzić mi, jakich składników powinnam szukać w kremach i innych preparatach kosmetycznych? Jakich kosmetyków używać?
Mam z tym problem, ponieważ jestem palaczem, moja skóra jest sucha, wrażliwa, z popękanymi naczynkami, nie ma w niej blasku, mam już pierwsze zmarszczki w okolicach oczu. Pod oczami mam też bardzo wrażliwą skórę. Używałam kremu pod oczy Avene Ystheal, ale mnie uczulił. Czego wobec tego używać?
Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.

Mam pytania, czy ze skórą na ciele też masz problemy, czy chodzi tylko o cerę?
Jak wyglądała codzienna pielęgnacja Twojej skóry do dziś? Jakich kosmetyków ostatnio używałaś?

I tak na marginesie, rzuć palenie. Wstrętny nałóg, a najgorszy jest ten dym(moi rodzice palą, fuj)
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 21:01   #3
ptycha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 15
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Fuzukatsu, dziękuję bardzo za odpowiedź.

Ze skórą ciała nie mam większych problemów, może poza tym, że jest sucha.
Co do kosmetyków, to używam jakiegoś zwykłego toniku, kremu Clinique Dramatically Different Moisturizing Lotion (dla skóry suchej-mieszanej), ale on jest już zdecydowanie za słaby dla mojej skóry. No i to chyba tyle. Chciałabym używać już mocniejszych składników w kremach, tylko nie wiem, na które zwracać uwagę. Moja skóra jest blada od palenia, nie promienieje w ogóle.
ptycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 21:41   #4
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Ptycho, szukaj w kremach witaminy c, koenzymu Q10, wyciągu z ginko bilboa. Zwłaszcza witamina c powinna dać dobry efekt. Większość z nas zaczynała chyba od serum Flavo C Aurigi (do dostania w aptekach), ale możesz też zamówić zestaw do serum na http://www.biochemiaurody.com albo ukręcić sobie serum według przepisu z Mazideł: http://www.mazidla.com/
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 22:56   #5
ptycha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 15
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Niezamienna, dziękuję za pomoc.
Problem w tym, że jestem za granicą i nie mam możliwości kupienia tych kosmetyków, ani ukręcenia ich. Szukam jakichś gotowych kosmetyków.
W jaki sposób kobieta w moim wieku i z moją cerą powinna o siebie dbać? Co powinnam robić i jak często?
Poszperałam trochę na forum i widzę, że większość z Was robi własne kosmetyki. No to jestem w kropce, bo nie mam takiej możliwości. I jak tu wybrać dobry kosmetyk, skoro - jak się dowiaduję - w kremach jest tyle zapychaczy i innych niedobrych składników.
Co robić?

Edytowane przez ptycha
Czas edycji: 2009-07-14 o 07:07
ptycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 08:18   #6
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Ptycho, a gdzie mieszkasz? Wielu znakomitych kosmetyków, niedostępnych u nas, zazdrościmy właśnie dziewczynom z zagranicy Poza tym większość firm aptecznych można dziś dostać już niemal wszędzie.

Na początek napisz może, co robisz i czego używasz (ze składami). Coś poradzimy.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 08:30   #7
ptycha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 15
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Niezamienna, mieszkam w Nowym Jorku. To prawda, tutaj dobre kosmetyki są bardziej dostępne. Mam również możliwość zakupu kosmetyków aptecznych Avene, La Roche Posay, Vichy.

Obecnie używam zwykłego toniku z supermarketu CVS.
Podaję skład: purified water, PEG-4, butylene glycol, polysorbate 20, ceteth-24, choleth-24, panthenol, glycereth-26, sodium PCA, benzalkonium chloride, disodium EDTA, sodium chloride, methylparaben, propylparaben, fragrance.

Używam też emulsji Clinique Dramatically Different Moisturizing Lotion.
Skład: water purified, mineral oil (paraffinum liquidum), sesame (sesamum indicum) oil, propylene glycol, tea-stearate, glyceryl stearate, lanolin alcohol, petrolatum, methylparaben, propylparaben, fd & c yellow no. 5 (ci 19140), fd & c yellow no. 6 (cl 15985), d & c red no. 6 (ci 15985), d & c red no. 33 (ci 17200) [iln3720]

No i to w sumie tyle.
Pozdrawiam.
ptycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-14, 08:53   #8
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Ptycho, a czym myjesz twarz?
Przyznam, że te składy mnie nie zachwycają. W toniku poza kwasem i pantenolem nie ma niczego ciekawego, a w lotionie połowę składu zajmują barwniki...
Powinnaś szukać kosmetyków z olejami roślinnymi (np. migdałowym, z pestek moreli, różanym), wyciągami roślinnymi, witaminą C i K, ewentualnie lekkich kwasów owocowych, które pomogą odświeżyć cerę. Na początek spróbowałabym np. kremu Active C La Roche Posay - jest w wersji dla tłustej i dla suchej cery.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 09:02   #9
ptycha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 15
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Dziękuję!
Twarz myję zwykle żelem pod prysznic, a ostatnio kostką Dove.
A czy powinnam już używać kremów przeciwzmarszczkowych? A co z kremem pod oczy?
Pod oczy używam Avene Soint Apaisant Contour Des Yeux.
Skład: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Matricaria Extract (Chamomilla Recutita), Caprylic/Capric Trigliceride, Cyclomethicone, Glycerin, Sucrose Stearate, PEG-12, Sucrose Distearate, Triethanolamine, Batyl Alcohol, Bisabolol, Carbomer, Dextran Sulfate, Disodium EDTA, Methylparaben, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate.
ptycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 12:25   #10
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Co do żelu. Ja poszłabym do sklepu(coś pokroju real) i wybrałabym dla siebie jakiś do cery wrażliwej, suchej, naczynkowej. Skóra na ciele a twarzy różni się, nie powinno się używać do twarzy żelu pod prysznic.
Generalnie mogą to być żele dzieciaczkowe, jest w nich mniej chemii, brak agresywnych detergentów i są bardziej przyjazne dla skóry.
Poleciłabym kilka konkretnych produktów, ale nie wiem czy w NY jest to co u nas.
Macie Rossmanny? Jeśli tak to bardzo fajnie, miałabyś pod ręką sprawdzone Babydreamy.

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-07-14 o 16:08
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 15:45   #11
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Ptycho, a ile masz lat?
Do mycia twarzy powinnaś używać czegoś bardzo delikatnego, najlepiej bez SLS. Nie bój się olejków myjących (z gotowców ma taki np. Kanebo) albo myjadeł dla dzieci. I myj twarz jak najrzadziej - wystarczy raz dziennie, nawet mnie tłuścioszkowi, a co dopiero osobie z suchą cerą.
Pod oczy możesz używać tego samego, co na twarz.
Polecam wątek:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=194047
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-07-14 o 15:47
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-14, 16:07   #12
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Ptycho, a ile masz lat?
Napisała w temacie, 32
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 17:14   #13
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Faktycznie, jakoś oślepłam, dzięki.
W takim razie pielęgnacja antystarzeniowa nie zawadzi, zwłaszcza skoro Autorka pali. Co nie znaczy, że wszystkie kremy z napisem "anty-aging" będą dobre. Nie ma rady - trzeba nauczyć się czytać skład i szukać dobrych komponentów. W razie problemów dziewczyny w wątku składowym na pewno pomogą.
A opalasz się (nie daj Boże), Autorko?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 20:30   #14
ptycha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 15
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Dziewczyny, dziękuję serdecznie, jesteście cudowne!
Fuzukatsu - Rossmanów nie mamy - mamy CVS i Wallgreens.
Niezamienna - niestety opalałam się, ale po poczytaniu wątków na forum podjęłam decyzję - nigdy więcej słońca! Będę używać pudrów brązujących.
Cieszę się, że nie będę musiała kupować kremu pod oczy.

Niezamienna, czy to, że poleciłaś mi konkretny produkt La Roche świadczy o tym, że wszystkie produkty tej firmy darzysz zaufaniem, a co za tym idzie - mogę z czystym sumieniem skompletować sobie zestaw kosmetyków z tej firmy?

Edytowane przez ptycha
Czas edycji: 2009-07-16 o 08:13
ptycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 03:07   #15
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Jeśli przestałaś lubić słońce, a kiedyś lubiłaś z niego korzystać to można by to nadrobić... filtrem Mogę doradzić filtry Avene- do suchej cery będą pasowały jak ulał ale przed kupnem radziłabym pomęczyć apteki o próbki
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 03:42   #16
ptycha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 15
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Super, bo akurat mam filtr Avene (używałam go wcześniej tylko na plażę), jest to faktor 20, także na początek go zużyje, a później pomyślę o czymś mocniejszym. A ten filtr bardzo lubię, nie jest wcale taki tłusty.
Wdrażam się powoli w forum, widzę, że jest to dosłownie kompendium wiedzy o kosmetykach. Będę analizować kosmetyki, zanim coś kupię, bo widzę, że firmy kosmetyczne ładują w nie masę szkodliwych składników, fuj. No i przy okazji mam nadzieję, że z czasem ja też będę mogła komuś pomóc.
Teraz się zastanawiam, czy pod filtr używa się tylko serum, czy można użyć normalnego kremu nawilżającego...
Fuzukatsu wielkie dzięki.
ptycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 09:51   #17
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Cytat:
Napisane przez ptycha Pokaż wiadomość
Teraz się zastanawiam, czy pod filtr używa się tylko serum, czy można użyć normalnego kremu nawilżającego...
Fuzukatsu wielkie dzięki.
Sczerze mówiąc, to nigdy nie miałam takiego problemu. Zawsze z racji tłustości filtra stosuję go solo. Oczywiście można użyć kremu pod filtr, jednak ja najchętniej użyłabym jakiegoś serum z witaminami(antyoksydacyjn e E+C) lub kwasu hialuronowego
Nie wiem jak tam sucholice, ale wydaje mi się, że Avene(zwłaszcza wyższy faktor) jest dość tłuściutka i powinna wystarczyć.
Możesz jeszcze poprosić kogoś z PL o wysłanie paczki z polskimi kosmetykami
Nie musisz dziękować

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-07-18 o 09:56
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 15:23   #18
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Cytat:
Napisane przez ptycha Pokaż wiadomość
Niezamienna, czy to, że poleciłaś mi konkretny produkt La Roche świadczy o tym, że wszystkie produkty tej firmy darzysz zaufaniem, a co za tym idzie - mogę z czystym sumieniem skompletować sobie zestaw kosmetyków z tej firmy?
Nie, tak prosto to nie jest. W ogóle nie istnieją kosmetyki dla każdego... Musisz testować i już - innego wyjścia nie ma. Poleciłam Ci ten produkt, bo kiedyś (w epoce przedsamoróbkowej) go używałam i podobał mi się - wspaniale ożywiał cerę, jak wszystko, co ma witaminę c. Choć firma w ogóle niezła...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 20:29   #19
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

W składzie kosmetyków powinnaś szukać witamin C,PP, K, kwasu hialuronowego,retinolu, kwasów owocowych (rozświetlacze-cera od palenia robi się ziemista).
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-21, 13:00   #20
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Dodatkowo, witamina E, która rewelacyjnie zwalcza wolne rodniki. Dobre sa również silikony zawarte w kremach - wyrównują i wypełniają ubytki, tuszują drobne zmarszczki. Wiele kremów zawiera witamine C -ta ma silne działanie roświetlające - skóra wydaje sie w tedy bardziej świeża, zdrowa. Prawidłowa pielęgnacja to jednak nie tylko pielęgnacja od zewnątrz - stosowanie suplementów diety - witaminowych lub nawadniających (hydro - control) zapewni optymalny poziom nawilżenia , dzięki czemu skóra będzie elastyczna, jędrna, uda sie w ten sposób również spowolnić procesy stażenia.
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 07:40   #21
ptycha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 15
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Dziękuję dziewczyny!
Jak na razie pozużywam wszystkie resztki i (niestety) kosmetyczne niewypały, jak Lancome Bienfait Multivital , za który to krem zapłaciłam majątek.
A zaraz po tym zaopatrzę się w krem z vit. C La Roche, no i oczywiście będę zwracać uwagę na składy kosmetyków i pogłębiać swoją wiedzę na forum.
Pozdrowionka dla wszystkich!
ptycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 19:38   #22
vivaxyz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 93
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Hejka. Teraz mamy lato więc nr 1 to ograniczenie ekspozycji na słońce
palenie papierosów wzmaga niekorzystne działanie na skórę promieni słonecznych, ponieważ zwiększa się wytwarzanie wolnych rodników, które pozbawiają skórę elastyczności i sprawują, że coraz gorzej się regeneruje. Poza tym substancje zawarte w dymie usuwają ze skóry witaminy A, C i E będące ważnymi utleniaczami ( ich zadaniem jest właśnie ochrona skóry przed inwazją wolnych rodników ).Szukaj więc kremów właśnie z tymi witaminkami,z czystym sumieniem polecam też kwasy owocowe, złuszczające martwy naskórek i odsłaniające nowy, gładszy. Ja jestem wielką zwolenniczką wszelkiej masci złuszczania, skóra jest cudownie odnowiona, zmarszczki są spłycone więc pozbędziesz się tzw. zmarszczek palacza

vivaxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 01:39   #23
ptycha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 15
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Vivaxyz a jakie kwasy są odpowiednie dla skóry naczynkowej? Czy kwas glikolowy jest dobry? Bo używałam przez jakiś czas mikrodermabrazji właśnie z kwasem glikolowym. Kwasy stosuje się w formie kremów, czy jakichś maseczek? Jak to wygląda w praktyce?
ptycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 09:53   #24
vivaxyz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 93
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

ptysiu ze skórą naczynkową jest ten problem,że tak na prawde teoretycznie nie powinno sie traktować jej kwasami,ale...... jesli teleangiektazje nie są duże, rumień nie jest zbyt rozległy to w delikatny sposób można (wiem,że zaraz znajdzie się wielu przeciwników). Kwas np. glikolowy w małym stężeniu możesz stosować(oczywiście tylko nie latem) w kremach jest przeważnie od 1-4% więc to niedużo, na pewno nie będzie po tym zaczerwienień i złuszczania, natomiast po paru tyg. będzie efekt. Większe stęzenie tzn. od 15% w górę, ja robiłam sobie w gabinecie ,to była seria zabiegów, moje naczynka bardziej się nie rozlały, drobne zmarszczki zostały spłycone, skóra rozjaśniona, nawilżona, faktura skóry również poprawiona. Pomimo tego,że mam skórę naczynkową robiłam sobie nawet TCA , skóra zniosła to dobrze choć wyglądałam przez 2 tyg. jak po wypadku, a naczynka też wytrzymały (efekt był rewelacyjny ) . Jak Twoja skóra zniosła mikrodermabrazję? ptysiu na naczynka polecam Ci z czystym sumieniem Auriderm - gel , rewelacyjnie obkurcza naczynka i niweluje rumień.
vivaxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 10:24   #25
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Kwasy AHA bardzij podrazniaja niz BHA. Wiele naczynkowcow w tym ja nie toleruja kwasow AHA. ja moje uzywac tylko BHA, wiec radze uwazac i obserwowac cere czy dobrze znosi AHA.

I jedna z wazniejszych rzeczy obok pielegnacjil. Rzucic palenie! ja wiem ze trudno( chodz mnie przyszlo latwo), ale probowac malymi kroczkami, jesli na odrazu nie ma sie wystarczajacej sily. Cera odplaci sie za to, a proces starzenie zostanie spowolniony.

Jesli chodzi o filtry to SPF 20 to troche malawy filtr przy cerze naczynkowej. Jesli zuzyjesz juz ta 20-tke to zaopatrza sie w 50, 50+. Mnie bardzo przypadla emuslja Avene ta do ciala o poj 100ml, bardzij sie ja oplaca kupic niz te male tubki teoretycznie do twarzy. Nowe filtry Avene nie sa juz tak ciezkie jak kiedys. Kiedys to byly dla mnie klajstry i nie umialam ich uzywac. Przy cerze suchej moze sie okazac ta emulsja, zwlaszcza w zimie, za cienka. Ja wtedy nakladam pod nia krem jest juz ok.

Jesli chodzi do mycie buzi. W ta zime sprobowalam rozowego kremu do mycia i toniku Nivea
Oj widze ze cie nie uszczesliwie tymi produktami, bo Nivea bardzo ograniczyla swoj udzial na amerykanskim rynku w USA( wlasnie ob ejrzalam na stronce), a szkoda. Jak skonczylam 30-te to mi sie buzia zaczeola w zimie przesuszac i dzieki tym produktom ostatnia zime przeszlam bez problemow, cera uspokojona, nie wysuszala mi sie, nawet nie wiedzialam co to rumien.

Jednak przeczytalam ze uzywasz kostek Dove, to fajne myjadla przypominajace mydlo, a nimi nie sa to syndety. Jesli lubisz sie myc taka kostka to moze wyprobuj kostke od Avene? jest swietna, cera mi sie przy niej tez nie wysuszala, bo ona z serii do suchej skory jest. fakt ze u mnie w Niemczech jest jedna z drozszych kostek i to nawet patrzac na produkty apteczne, wiec zlozylam wieksza zamowienie w online aptece i zaoszczedzilam kilka euro. Lipika od LRP tez jest lubiana . zajrzyj na KWC. Mysle ze ekonomicznie bedzie dobrze jesli Dove bedziesz miec do ciala,a ktoras z tych aptecznych( ktora lepiej podejdzie) do twarzy. oczywiscie jesli cera dobrze reaguje na Dove to tez nie widze przeciwskazan. ja zaczelam od syndetow, a teraz przestawilam sie na mydla naturalne recznie robione. Wogole nie wliczajac rozowej serii Nivea to moja cera ma sie duzo lepiej przy syndetach i naturalnych mydlach, ktore to sa przetluszczone i nie wysuszaja, a wlasnie pielegnuja. cera sie nie rumieni, na te kilka peknietych naczynek jest obkurczonych, cera nie jest taka wrazliwa, jest odporniejsza na warunki atmosferyczne. Jak widac nie zawsze myjadlo w plynie czy mleczku i to do cery naczynkowej jest tym co sluzy naszym buziom. Kazdy musi znalesc dla siebie ten zloty srodek.
Na noc uzywam od ok 4 lat Diroseal od Avene. jest to krem z retinaldehydem jak i seria Ystheal, ktorej krem cie uczulil. Nie wiem czy to napewno uczulenie, moze cie podraznil. Z tym skladnikiem jest tak, ze on pogrubia skore, przez co cera nie jest taka wrazliwa, ale w poczatkowej fazie moze wysuszyc i spowodowac podraznienie. To normalne. trzeba sie dosmarowac czyms tlusciejszym i przetrwac ten okres, a potem cera jak inna. Jesli nie moglabys wprowadzic retinaldehydu co wieczor to mopzesz wyprobowac uzywac ten krem co druga noc. jesli nastapi taka pptrzeba to sie dosmaruj nawet zwyklym kremem Nivea jesli ci sluzy. Chodzi o to zeby nie dopuscic cere do przesuszenia, a jak sama napisalas to juz masz sucha. Skladanik ten dziala tez przeciwzmarszczkowo . retinaldehyd jest najdelikatniejszym retinoidem i dlatego polecany dla wrazliych cer.
O innych witaminach jak wit. C i E a takze Q10 dziewczyny juz pisaly, ja tutaj nie mam nic wiecej do dodania.
zycze powodzenia i pomysl nad swoim nalogiem, bo wlaka o ladna cere bedzie ciezka jesli bedziesz dalej palic.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 07:57   #26
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

CześćFlavo C jak najbardziej polecam choć teraz spróbuje z BU.A właśnie czy Biochemia nie wysyła za granice?Musze doczytać
Monika mieszkasz pięknym mieście
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 01:38   #27
ptycha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 15
Dot.: Pielęgnacja skóry palaczki, 32-latki

Cytat:
Napisane przez vivaxyz Pokaż wiadomość
Jak Twoja skóra zniosła mikrodermabrazję?
Vivaxyz moja skóra zniosła bardzo dobrze mikrodermabrazję, choć nie robiłam jej w gabinecie, ale użyłam domowej mikrodermabrazji Lancome'a. Byłam bardzo zadowolona. Zero podrażnień, skóra wyraźnie wygładzona.

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Na noc uzywam od ok 4 lat Diroseal od Avene. jest to krem z retinaldehydem jak i seria Ystheal, ktorej krem cie uczulil. Nie wiem czy to napewno uczulenie, moze cie podraznil.
Monika - tak, wydaje mi się, że to było podrażnienie, jednak bardzo nieprzyjemne, bo pod oczami. Jak rozumiem Ty używasz Diroseal pod oczy również? Czyli generalnie retinole podrażniają skórę pod oczami, ale powinno się to jakoś przetrzymać, dobrze rozmumiem?

Dziewczyny, czy retinole naprawdę zmniejszają zmarszczki, spłycają je? Bo właśnie się zastanawiam, czy na zmarszczki mimiczne pod oczami lepiej działa witamina C, czy retinol?
Buźki dla Was.
ptycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:33.