Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-14, 22:20   #4351
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez sylazbarc Pokaż wiadomość
witam

Mam pyt. czy w okresie karmienia piersią mozna używać Effaclar K ??

Nigdzie takiej info. nie mogę znaleźć

Planuję używać go tylko na nos, ewentualnie brodę, bo tylko tam mam zaskórniki
No nie można, kwas salicylowy w kazdej formie i w kazdym stezeniu jest niebezpieczny zaróno w ciazy jak i okresie karmienia.


Cytat:
Napisane przez mazidla
Uwaga!: preparaty z kwasem salicylowym nie mogą być stosowane przez osoby uczulone na salicylany oraz kobiety w ciąży i matki karmiące.
BU
Cytat:
Napisane przez BU
Ze względu na obecność kwasu salicylowego tonik NIE może być używany przez osoby uczulone na salicylany (np. aspirynę) oraz przez kobiety w ciąży i w okresie karmienia.
skład kremu :
Skład: aqua, di-c12-13 alkyl malate, cyclohexasiloxane, propylene glycol, aluminum starch octenylsuccinate, peg-100 stearate, glyceryl stearate, salicylic acid, cetyl alcohol, peg-4 laurate, zinc pca, sodium hydroxide, capryloyl salicylic acid, xanthan gum, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, iodopropynyl butylcarbamate, peg-4, parfum
na pomaranczowo kaws salicylowy na rozowo kwas LHA

Edytowane przez Julianka_7oo7
Czas edycji: 2011-01-14 o 22:22
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 00:53   #4352
amedaheda
Raczkowanie
 
Avatar amedaheda
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 161
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Halo
jestem tutaj nowa,aczkolwiek informacji o Effaclarach mam duzo. Od kilku (nastu prawie)lat walcze z tradzikiem. Jestem juz stara krowa i co najmniej dziwnie wygladam z tymi krostami na twarzy..
Zaczynam wlasnie kuracje effaclarem duo,moze jest ktos kto zaczalby ze mna? Takie wsparcie jest mi potrzebne,jestem na skraju zalamania,a w grupie razniej.
Bede tu zagladac,moze mi ktos odpowie
__________________
walka z kilogramami wygrana
teraz toczę bój o ładną cerę
no i tę najtrudniejszą-zaakceptować samą siebie..
amedaheda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 12:22   #4353
sylazbarc
Raczkowanie
 
Avatar sylazbarc
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 60
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Julianka_7oo7 dziękuję za odpowiedź
Domyślałam się, że coś jest na rzeczy, ale wolę być pewna na 100%, poza tym kupuję na BU jednak nigdy nie kupowałam tam nic z kwasami, pewnie dlatego nie zauważyłam

A ktoś ma ulotkę od tego kremu, jestem ciekawa co w niej jest napisane?
sylazbarc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 20:55   #4354
lalilou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 75
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Stosuję Effaclar na noc i moje pytanie brzmi, czy krem nawilżający ma iść 'pod' czy 'na' kwasy? sama się zastanawiam, bo do tej pory dawałam "na" i nie wiem, czy zle nie robiłam
lalilou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 22:13   #4355
migotka1010
Zakorzenienie
 
Avatar migotka1010
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 456
GG do migotka1010
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Witajcie dziewczyny, mam pewnie problem bowiem chciałam sobie zrobić kuracje kwasami Effeclar i za bardzo nie wiem czy wszystko bede robić dobrze. Może pokróce o mojej cerze. Mam cere mieszaną, z dużymi porami na brodzie, czole i mega wielkimi na nosie, a także zaskórnikami na policzkach i przy rzuchwie. Mam 23 lata, raczej wielkiego tradziku nie mam, ale zdarza sie ze mi coś wyskoczy Nie mam cery wrażliwej.

Może opisze co chcialabym używać i ewentulnie linki do produktów podeśle

Rano:
żel effaclar +krem pod oczy ze świetlikiem+ krem ellaclar duo+filter effaclar 50 + makijaż

(wiem ze czasem jest to istotne czego używam więc może napisze,

podkład astor badz EL DW
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=27951&next=1
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ukt=726&next=1

puder w kompakcie mac badz avon
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=19105&next=1
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=21191&next=1

róz mac rozswietlacz jaki mam pod reka

wieczór

zmywanie makijazu: płyn miceralny z biodermy
zel do mycia twarzy Effaclar
krem pod oczy ze swietlikiem,
krem Effaclar K


teraz przed kuracja uzywam albo kremu z ziaji do cery tlustej i mieszanej, badz tez z prefekty kremu do cery mieszanej, ktory jak dla mnie jest swietny

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...kt=6005&next=1
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=12282&next=1


Czy mogłbyś ewentualnie wskazać mi jakies bledy, badz polecic cos co udoskonali taka kuracje?

Mam pytanie raz na jaki czas mozna stosowac taka kuracje? bo rozumiem, ze nie wolno ciagle a w szczegolnosci w okresie letnim?

Dzieki, za przeczytanie, i licze ze ktoś odpowie na moja wiadomość
__________________
04.07.2015

[...] i ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę [...]



Od jutra się uczę!
migotka1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 12:36   #4356
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Ja przed zakupem Effaclar K troche poczytalam w necie na ten temat i bylo wiele razy pisane,zeby nie stosowac w nadmiarze Effaclar tzn kilku produktów z tej serii,a w szczegolnosci effaclar K i duo, ze przy ich polaczeniu mozna sobie zrobic problem na buzi. Moze poszukaj w internecie troche na ten temat i sie upewnij.
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 17:09   #4357
migotka1010
Zakorzenienie
 
Avatar migotka1010
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 456
GG do migotka1010
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

W takim razie, który lepszy? który lepiej zastosowac? \Duo czy K?
__________________
04.07.2015

[...] i ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę [...]



Od jutra się uczę!
migotka1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 18:12   #4358
amedaheda
Raczkowanie
 
Avatar amedaheda
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 161
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

migotka1010 duo jest mocniejsze z tego co sie orientuje

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

migotka1010 a od kiedy zaczynasz kuracje?czy moze juz zaczelas? ja jestem w trakcie-dzis mija 9 dzien kuracji i troche mnie wysypuje,najbardziej denerwuja mnie podskorne dosc duze gule,ktorys dotychczas nie mialam. na szczescie nie ma ich az tak duzo,teraz sa dwie.. na noc daje duo, rano pod makijaz krem nawilzajacy z biodermy,a kiedy jestem w domu to na srupki(jestem maniaczka wyciskania,ale od 9 dni tego nie robie chociaz strasznie mnie swedza rece)masc z witamina A lub w skrajnych przypadkach tribiotic i blizny.strupy pieknie znikaja.
__________________
walka z kilogramami wygrana
teraz toczę bój o ładną cerę
no i tę najtrudniejszą-zaakceptować samą siebie..
amedaheda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 06:41   #4359
migotka1010
Zakorzenienie
 
Avatar migotka1010
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 456
GG do migotka1010
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Dopiero zaczne od pryszłego tygodnia, bowiem najpierw musze nakupowac kosetykow, ale jestli duo jest mocniejszy to bede uzywac duo

Prosze jeszcze kogos o potwierdzienie czy aby na pewno dobrze bede robić
__________________
04.07.2015

[...] i ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę [...]



Od jutra się uczę!
migotka1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 08:16   #4360
raspberry88
Raczkowanie
 
Avatar raspberry88
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 161
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Hej!

Hmm wydaje mi sie, ze cos robie nie tak... effaclar stosuje juz od ok. 2 tygodni i na poczatku mialam malutki wysyp. Teraz juz wszystko sie uspokoilo ale jest jednak jedna rzecz, ktora mnie martwi; po pierwsze ten moj wysyp byl dosyc ubogi jak na moja ilosc zaskornikow i boje sie, ze krem za bardzo mnie nie oczyscil. Bede oczywiscie stosowac dalej, widze efekty ale niestety ilosc zaskornikow nie zmiejszyla sie jakos znaczaco. Wyrownal sie koloryt skory, mam ladny, zdrowy odcien cery i nie pojawiaja mi sie nowe niespodzianki (a to juz bardzooo duzo) ale niestety; zaskorniki jak byly tak sa Po drugie nie widze efektu zluszczania; skora w ogole mi sie nie luszczy, ani troche. Krem nawilzajacy stosuje tylko rano, a effaclar K wieczorem.

Pozatym duzym moim bledem jest chyba fakt, ze nie stosuje filtrow... a nie robie tego dlatego, ze boje sie ze sa za ciezkie i by mnie zapchaly. Nie umiem ich stosowac Z drugiej strony przeczytalam tu, na forum, co nieco na temat kwasow i filtrow i wiem, ze nie stosujac ich moge sobie zrobic duza krzywde.... Moglby mi ktos doradzic jakis lekki, nie zapychajacy filtr do skory mieszanej? Czytalam tutaj o tym z Avene (50) ale jestem zielona w temacie i nie wiem juz co myslec...
raspberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 09:59   #4361
amedaheda
Raczkowanie
 
Avatar amedaheda
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 161
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

raspberry88 ja stosuje 10ty dzien duo i mam wysyp,ale tez maly jak na moje mozliwosci. ale zaobserwowalam,ze z prawego policzka zeszlo mi wszystko elegancko,zaskornikow nie ma,ale na lewym jeszcze sa. a wagry wylaza mi na wierzch same i wystarczy,ze przetre recznikiem nos(bo tam glownie mam)i znikaja,a tam gdzie sa duze i czarne dzis rano lekko wycisnelam i nie ma po nich sladu.Złuszczenie najwieksze i najbardziej widoczne mialam na samym poczatku,ale podzialalam kremem nawilazajcym i jest ok,tzn zluszcza sie ale nie jakos strasznie-platy skory mi nie odstaja:PJak na razie jestem bardzo zadowolona.
filtra szczerze powiem tez jeszcze nie stosowalam,ale to dlatego,ze nie mam narazie funduszy zeby kupic jakis dobry,a nie chce byle czego co mnie zapcha.no i wiekszosc tego czasu siedze w domu,albo tak sie ostatnio sklada,ze wychodze wieczorem, wiec raczej slonce mnie nie dosiega poki co.badz co badz po stypendium,czyli juz za kilka dni bede szczesliwa posiadaczka filtra.Chyba skusze sie na ten Avene, o ktorym slyszalam wiele pozytywnych opinii.
__________________
walka z kilogramami wygrana
teraz toczę bój o ładną cerę
no i tę najtrudniejszą-zaakceptować samą siebie..
amedaheda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-17, 11:37   #4362
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
czekac az sie maxymalnie splyci i przebic najzyzej zalupic kwas migdalowy albo salicylowy ( osobiscie na ta chwile wole migdal bo jest delokatniejszy i ciezej sobie kuku zrobic nawet w duzym stezeniu) alkohol salicylowy i cieniutki pedzeleknasypac troche go do miseczki ( ja wiem tak na koniec pilniczka do paznokci) kilka kropel alkoholu tak by zrobic dosc stezony roztwor najlepiej tak aby tylko sie rozpuscilo i pedzelkiem ponanosic punktowo ( bardzo dokladnie zeby nie powychodzic za daleko na skore) na zaskorniaki ja tak dotykam kilka razy i zostawiam az przeschnie i znow dotykam jak zaczyna lekko kluc juz nie powtarzam po tym powinny zbielec -te plycej bedzie widac bo zbieleja im "glowki" i beda wygladac jak male ropniaczki a glebsze beda tez zbielale ale dodatkowo sie jakby "splaszcza" po kilku dniach do tygodnia mozna sie spodziewac ze odpadna a z tych glebszych zejdzie wierzchnia warstwa naskorka przez co zrobia sie bardziej plaskie wazne zeby klasc punktowo i dosc dokladnie pedzelek mozna dostac w plastyku, alkohol w aptece a kwas na zsk
hm, zaskórniki występują w skupiskach, a nie pojedynczo, szczególnie otwarte, nie da się ich pojedynczo czymkolwiek smarować.

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
No nie można, kwas salicylowy w kazdej formie i w kazdym stezeniu jest niebezpieczny zaróno w ciazy jak i okresie karmienia.



BU
skład kremu :
Skład: aqua, di-c12-13 alkyl malate, cyclohexasiloxane, propylene glycol, aluminum starch octenylsuccinate, peg-100 stearate, glyceryl stearate, salicylic acid, cetyl alcohol, peg-4 laurate, zinc pca, sodium hydroxide, capryloyl salicylic acid, xanthan gum, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, iodopropynyl butylcarbamate, peg-4, parfum
na pomaranczowo kaws salicylowy na rozowo kwas LHA
właśnie, często na wizażu się pojawia ta informacja

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
hmmm ciezko powiedziec. trzeba przeczytac ulotke. ale chyba mozna pod warunkiem ze nie smaruje sie duzej powierzchni ciala. gdzies czytalam o kwasie salicylowym ze max do 40% skory na raz moze byc smarowane bo salicylany sa toksyczne . ale effaclar ma male ich stezenie . z tego co patrze w necie to mozna byleby dziecko nie mialo bezposredniego kontaktu z kremem
jak czegoś nie jesteśmy pewne, to nie radźmy, szczególnie w takiej sprawie jak ciąża, bo możemy komuś bardzo zaszkodzić....

Cytat:
Napisane przez lalilou Pokaż wiadomość
Stosuję Effaclar na noc i moje pytanie brzmi, czy krem nawilżający ma iść 'pod' czy 'na' kwasy? sama się zastanawiam, bo do tej pory dawałam "na" i nie wiem, czy zle nie robiłam
na
też często poruszane na forum.

Cytat:
Napisane przez migotka1010 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, mam pewnie problem bowiem chciałam sobie zrobić kuracje kwasami Effeclar i za bardzo nie wiem czy wszystko bede robić dobrze. Może pokróce o mojej cerze. Mam cere mieszaną, z dużymi porami na brodzie, czole i mega wielkimi na nosie, a także zaskórnikami na policzkach i przy rzuchwie. Mam 23 lata, raczej wielkiego tradziku nie mam, ale zdarza sie ze mi coś wyskoczy Nie mam cery wrażliwej.

Może opisze co chcialabym używać i ewentulnie linki do produktów podeśle

Rano:
żel effaclar +krem pod oczy ze świetlikiem+ krem ellaclar duo+filter effaclar 50 + makijaż

(wiem ze czasem jest to istotne czego używam więc może napisze,

podkład astor badz EL DW
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=27951&next=1
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ukt=726&next=1

puder w kompakcie mac badz avon
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=19105&next=1
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=21191&next=1

róz mac rozswietlacz jaki mam pod reka

wieczór

zmywanie makijazu: płyn miceralny z biodermy
zel do mycia twarzy Effaclar
krem pod oczy ze swietlikiem,
krem Effaclar K


teraz przed kuracja uzywam albo kremu z ziaji do cery tlustej i mieszanej, badz tez z prefekty kremu do cery mieszanej, ktory jak dla mnie jest swietny

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...kt=6005&next=1
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=12282&next=1


Czy mogłbyś ewentualnie wskazać mi jakies bledy, badz polecic cos co udoskonali taka kuracje?

Mam pytanie raz na jaki czas mozna stosowac taka kuracje? bo rozumiem, ze nie wolno ciagle a w szczegolnosci w okresie letnim?

Dzieki, za przeczytanie, i licze ze ktoś odpowie na moja wiadomość
tak jak już Ci powiedziano, nie łączyć effaclarów, a co do filtra - pamiętaj, żeby nie destabilizować go makijażem, nie wiem jaki skłąd ma ten filtr, nie znam go, ale poczytaj o stabilności filtrów

ach i mi przy codziennym długotrwałym [prawie rocznym] stosowaniu żel effaclar jakby... hm, przestał służyć? zaczął jakby wysuszać, ale nie tak, żeby pomógł na to krem nawilżający, tak... inaczej
wbrew pozorom okazał się dość silny po pewnym czasie.

Cytat:
Napisane przez raspberry88 Pokaż wiadomość
Hej!

Hmm wydaje mi sie, ze cos robie nie tak... effaclar stosuje juz od ok. 2 tygodni i na poczatku mialam malutki wysyp. Teraz juz wszystko sie uspokoilo ale jest jednak jedna rzecz, ktora mnie martwi; po pierwsze ten moj wysyp byl dosyc ubogi jak na moja ilosc zaskornikow i boje sie, ze krem za bardzo mnie nie oczyscil. Bede oczywiscie stosowac dalej, widze efekty ale niestety ilosc zaskornikow nie zmiejszyla sie jakos znaczaco. Wyrownal sie koloryt skory, mam ladny, zdrowy odcien cery i nie pojawiaja mi sie nowe niespodzianki (a to juz bardzooo duzo) ale niestety; zaskorniki jak byly tak sa Po drugie nie widze efektu zluszczania; skora w ogole mi sie nie luszczy, ani troche. Krem nawilzajacy stosuje tylko rano, a effaclar K wieczorem.

Pozatym duzym moim bledem jest chyba fakt, ze nie stosuje filtrow... a nie robie tego dlatego, ze boje sie ze sa za ciezkie i by mnie zapchaly. Nie umiem ich stosowac Z drugiej strony przeczytalam tu, na forum, co nieco na temat kwasow i filtrow i wiem, ze nie stosujac ich moge sobie zrobic duza krzywde.... Moglby mi ktos doradzic jakis lekki, nie zapychajacy filtr do skory mieszanej? Czytalam tutaj o tym z Avene (50) ale jestem zielona w temacie i nie wiem juz co myslec...
hm, zaskórniki leczy się miesiącami, nie dziw się więc, że po 2 tyg. nie ma efektu. używaj więc spokojnie jeszcze effaclaru bez stresu
to poza tym bardzo łagodny krem, więc może po prostu jest za słaby? ale stwierdzić to się da po dłuższym używaniu...

z tymi filtrami to ciężka przeprawa, trzeba trafić na swój, tak samo jak i na swój sposób walki z zaskórnikami. najlepiej jest wziąć z apteki próbki, albo może od którejś wizażanki na wymiankowym tak, żeby nie wyrzucić w błoto 50 zł... teraz taka pora roku, że trudno o próbki w aptece, w maju pewnie będzie z czego wybierać.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 15:13   #4363
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

dziewczyny piszecie, że nie można stosować razem effaclar duo i k, a czy wiecie czy można stosować wieczorem - effaclar k, a rano skinoren? czy to może być niezbyt dobre połączenie? do dermatologa ide dopiero za 2 tyg., a chciałabym się już dowiedzieć by stosować
xox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 15:39   #4364
amedaheda
Raczkowanie
 
Avatar amedaheda
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 161
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Szczerze powiem,ze nie wiem,Nigdy nie mialam Skinorenu.Ja uzywam Differinu na zmiane z Effaclar duo-na noc,raz jeden raz drugi. Dla mnie w ogole niewykonalne jest samrowanie sie czymkolwiek na tradzik(oprocz kremu nawilzajacego)pod puder,bo efekty zawsze sa oplakane.No chyba,ze ktos sie nie maluje
__________________
walka z kilogramami wygrana
teraz toczę bój o ładną cerę
no i tę najtrudniejszą-zaakceptować samą siebie..
amedaheda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 11:12   #4365
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez xox Pokaż wiadomość
dziewczyny piszecie, że nie można stosować razem effaclar duo i k, a czy wiecie czy można stosować wieczorem - effaclar k, a rano skinoren? czy to może być niezbyt dobre połączenie? do dermatologa ide dopiero za 2 tyg., a chciałabym się już dowiedzieć by stosować
Skinoren to kwas azelainowy (jak w acne derm), więc stosowanie na dzień odpada. Dziewczyny, podstawowa zasada - kwasów nigdy nie kładziemy na buzię na dzień, chyba, że chcecie się nabawić przebarwień i blizn. Na dzień nawilżający krem z filtrem, aby chronić skórę, która po kwasach staje się dużo delikatniejsza.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 14:22   #4366
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

ja nigdy nie stosowałam preparatów anty-trądzikowych na dzień, ale ostatnio mi to poleciła dermatolog, bo na noc miałam co innego stosować.
dzięki za radę, będę teraz stosowała ten krem tylko na noc i na zmianę z Effaclar K.
xox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 15:16   #4367
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez xox Pokaż wiadomość
ja nigdy nie stosowałam preparatów anty-trądzikowych na dzień, ale ostatnio mi to poleciła dermatolog, bo na noc miałam co innego stosować.
dzięki za radę, będę teraz stosowała ten krem tylko na noc i na zmianę z Effaclar K.
Proszę.
Z resztą jeśli używasz kosmetyków do makijażu to podejrzewam, że i tak nie dałabyś rady kłaść pod nie skinorenu - ma tępą konsystencję.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 16:53   #4368
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Raczej K jest mocniejszy... Przynajmniej na mnie mocniej działa.
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 11:03   #4369
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Kochane, od 3 tygodni stosuję Effaclar K na noc. Wygładził lekko cerę i to wszystko wysypu nie miałam żadnego.. Mój trądzik ma podłoże hormonalne (przyjmuję leki) , mam pełno zaskórników zamkniętych jak i otwartych.. Możecie polecić coś mocniejszego?
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-07, 16:28   #4370
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Kochane, od 3 tygodni stosuję Effaclar K na noc. Wygładził lekko cerę i to wszystko wysypu nie miałam żadnego.. Mój trądzik ma podłoże hormonalne (przyjmuję leki) , mam pełno zaskórników zamkniętych jak i otwartych.. Możecie polecić coś mocniejszego?
hm, dermatolog!
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 19:02   #4371
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Kochane, od 3 tygodni stosuję Effaclar K na noc. Wygładził lekko cerę i to wszystko wysypu nie miałam żadnego.. Mój trądzik ma podłoże hormonalne (przyjmuję leki) , mam pełno zaskórników zamkniętych jak i otwartych.. Możecie polecić coś mocniejszego?
po 1 endokrynolog-ginekolog by uregulowal hormony to raz;D po 2gie cynk! 20 mg na dzien - mi pomogl i wlosy przestaly sie przetluszczac a mialam duzy problem bo tak samo jak Ty mam problem z hormonamido tego wyczytalam w ulotce ( dziwne bo nigdzie wiecej tego nie znalazlam juz ) ze reguluje hormony po 3 po wyregulowaniu zewnetrznie lub wewnetrznie retinoidy - zalezy od Ciebie i wynikow badan jak i dermatologa ja przeszlam jeszcze zanim zrobilam badania na hormony retinoidy wewnetrzne s bardzo dobrym skutkiem zaskorniakow prawie wogole nie mam na ta chwile ( jakis 8-9 miesiac po kuracji i dopiero 2 miesiac hormonow- i tak dobrze ze mnie w tej przerwie nic nie popsulo sie) . jak cos sie zaczyna psuc klade triacneal kilka nocy pod rzad na przemian z kremem nagietkowym babydream. jak jest ok to co 2-3 noc effaclar by nic sie nie zmienilo
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2011-02-07 o 19:05
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 22:44   #4372
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

hej zamierzam kupic Effaclar K, moze w koncu uporam sie ze swoja cera;/ i mam pare pytan, bo nie moge znalezc na forum odpowiedzi:
czy na dzien oprocz kremu z filtrem (na razie chyba kupie la roche posay anthelios spf 30, potem 50-na wiosen i lato) mam jeszcze nakladac krem nawilzajacy (np. Olay rozswietlajacy)? Jesli tak,to w jakiej kolejnosci?
Z góry dziekuje za pomoc!
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 11:04   #4373
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

A potrzebujesz nakładać oba? Filtry zazwyczaj mają zazwyczaj dość bogaty skład. Jeśli jednak oba - najpierw olay, później filtr, choć moim zdaniem lepiej zaopatrzyć się w krem z filtrem, który już będzie sam w sobie wystarczająco nawilżający.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 12:55   #4374
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 01:12   #4375
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

wlasnie nie wiem, sprobuje najpierw bez kremu SPF 30 z la roche starczy na zime?
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 08:23   #4376
anetus77
Raczkowanie
 
Avatar anetus77
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 186
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

hej dziewczyny! od wczoraj używam effaclar k ( udało mi sie kupic za 50zł razem z zelem do mycia twarzy 50ml)
potrzebuje waszej rady a mianowicie czy to dobre połączenie:
makijaż zmywam płynem micelarnym z ziaji buzie myje zelem effaclar pozniej wszytko zmywam chusteczkami dla dzieci (nie uzywam wody do twarzy) później na noc smaruje effaclar k a na dzień emulcje nawilzającą z olay. czy to dobre połączenie? dodam ze mam skóre tłustą z zaskórnikami i trądzikiem gdzie niegadzie. doradźcie jeszcze prosze jaki podkład uzywać? zeby nie zapychał za bardzo???obecnie uzywam kobo matt
anetus77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 13:48   #4377
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez anetus77 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny! od wczoraj używam effaclar k ( udało mi sie kupic za 50zł razem z zelem do mycia twarzy 50ml)
potrzebuje waszej rady a mianowicie czy to dobre połączenie:
makijaż zmywam płynem micelarnym z ziaji buzie myje zelem effaclar pozniej wszytko zmywam chusteczkami dla dzieci (nie uzywam wody do twarzy) później na noc smaruje effaclar k a na dzień emulcje nawilzającą z olay. czy to dobre połączenie? dodam ze mam skóre tłustą z zaskórnikami i trądzikiem gdzie niegadzie. doradźcie jeszcze prosze jaki podkład uzywać? zeby nie zapychał za bardzo???obecnie uzywam kobo matt
nie widzę powodu, dla którego ten zestaw miałby nie być dobry.
ewentualnie filtr, którego brakuje.
no i o podkładzie poczytaj na odpowiednich wątkach, KWC.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 14:55   #4378
anetus77
Raczkowanie
 
Avatar anetus77
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 186
Smile Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

dzieki za odpowiedz...filtry temat rzeka...
nie byłam pewna czy płyn micelarny to dobre połączenie z effaclarem k.
nie wiem czy to po użyciu effaclaru ale dzis juz mam pare takich podskórnych niespodzianek, a moze to zbieg okolicznosci zobaczymy.
anetus77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 17:45   #4379
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez malaga20 Pokaż wiadomość
wlasnie nie wiem, sprobuje najpierw bez kremu SPF 30 z la roche starczy na zime?
Chyba nie ma wielkiej różnicy między promieniowaniem w zimie i latem. Moim zdaniem 30-stka jest dobra na cały rok.
Dla mnie ciężkie filtry były zmorą, zapychały i nic dobrego z tego nie wyszło, więc sama nie używam wyższych. To jakiś tam mój kompromis, czy dobry...
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 21:20   #4380
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
hm, dermatolog!
Moja Droga, mam 21 lat, a od 12 roku życia nie robię nic innego jak ciągłe wizyty u dermatologa, endokrynologa, ginekologa i kosmetyczki.
Co przeszłam - nie mówię tutaj tylko o wyglądzie ale również o psychice - wiem tylko ja i moja mama.
Więc niestety Twoja rada jest zbędna.

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
po 1 endokrynolog-ginekolog by uregulowal hormony to raz;D po 2gie cynk! 20 mg na dzien - mi pomogl i wlosy przestaly sie przetluszczac a mialam duzy problem bo tak samo jak Ty mam problem z hormonamido tego wyczytalam w ulotce ( dziwne bo nigdzie wiecej tego nie znalazlam juz ) ze reguluje hormony po 3 po wyregulowaniu zewnetrznie lub wewnetrznie retinoidy - zalezy od Ciebie i wynikow badan jak i dermatologa ja przeszlam jeszcze zanim zrobilam badania na hormony retinoidy wewnetrzne s bardzo dobrym skutkiem zaskorniakow prawie wogole nie mam na ta chwile ( jakis 8-9 miesiac po kuracji i dopiero 2 miesiac hormonow- i tak dobrze ze mnie w tej przerwie nic nie popsulo sie) . jak cos sie zaczyna psuc klade triacneal kilka nocy pod rzad na przemian z kremem nagietkowym babydream. jak jest ok to co 2-3 noc effaclar by nic sie nie zmienilo

Jestem pod opieką endokrynologa-ginekologa i dermatologa od kilku ładnych lat. Również od tych kilku ładnych lat przymuję leki hormonalne (PCO+insulinoodporność) przez co mam strasznie obciążoną wątrobę dlatego najzwyczajniej w świecie boje się jeszcze dodatkowo niszczyć ten narząd retinoidami, ale mam coraz większą ochotę żeby spróbować..
Dziękuję za radę z tym cynkiem, jutro biegnę do apteki i napewno wypróbuję Mam nadzieje,że pomoże
Krem z babydream posiadam ale niestety nie wpływał dobroczynnie na moją cerę. Zauważyłam, że gdy używam do twarzy tylko i wyłącznie dermokosmetyków to jest znacznie w lepszej kondycji, dlatego nie chce już używać drogeryjnych kosmetyków, chociaż mój portfel strasznie cierpi przez tą moją apteczną i jak dla mnie- bardzo drogą pielęgnację..
Dziękuje Kochana ślicznie za rady i za chęć niesienia pomocy ;*
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-28 09:37:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.