Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-17, 17:43   #1
Aneta_Marzena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 69

Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe


Czesc
Mam raczej płytkie blizny potrądzikowe(moze z 3 sa głebsze) ale bardzo mi przeszkadzają.Chciałabym sie ich pozbyc i zastanawiam sie gdzie sie zgłosic z tym problemem.Czytałam wiele Waszych wątków jednak nadal mam wątpliwosci.Chciałaby wiedziec ile mniej wiecej potrzebuje takich zabiegów(np kwasami czy tez na mechaniczne scieranie naskówka u dermatologa)-nie wiem które z zabiegów beda skuteczniejsze.Nie chce wyrzucic pieniedzy w błoto.Poza tym zastanawiam sie czy robic takie zabiegi w swoim miescie czy moze udac sie do wiekszego(Wrocław)-moze tam bedą lepsi specjalisci.Chciałabym wiedziec ile kosztują takie zabiegi.Moze któras z Was poleciłaby mi konkretnego lekarza(z Wrocławia).Dziekuje za odp

Ostatnio czytałam tez o laserowym usuwaniu blizn potrądzikowych(koszt ok 500zł-jednorazowo).Zastanawiam sie ile takich zabiegów potrzebuje...dwa by wystarczyły?
Aneta_Marzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 18:24   #2
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

Mi dermatolog odradzil wizyty u kosmetyczek bo niewiadomo na jaka sie trafiii.Moze lepiej bys sie udala do dermatologa i on Ci poradzi jaki zabieg na usuwanie blizn!!
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 11:24   #3
martusia810
Raczkowanie
 
Avatar martusia810
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 307
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

U dobrej kosmetyczki możesz zrobic serię 6-10 zabiegów kwasami, z pwenością ci pomogą.
martusia810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 20:37   #4
Aneta_Marzena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 69
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

-->Martusia-a miałas robione tego typu zabiegi(albo ktos z two=oich znajomych)?
Aneta_Marzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 21:08   #5
honey_20
Raczkowanie
 
Avatar honey_20
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 91
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez martusia810 Pokaż wiadomość
U dobrej kosmetyczki możesz zrobic serię 6-10 zabiegów kwasami, z pwenością ci pomogą.

Zgadzam sie z Martusia810 -ja takze mialam niewielkie blizny na policzkach i poszlam wlasnie do kosmetyczki-mialam 4 zabiegi z kwasami i teraz ani sladu-policzki gladziutkie jak pupcia niemowlaczka
honey_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 08:24   #6
Aneta_Marzena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 69
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

To dziwne bo przeczytałam wiele watków w ktorych dziewczyny negatywnie wypowiadały sie na temat kwasów(mowiły ze to na przebarwienia a nie na blizny).Mozna wiedziec jakie kwasy stosowałyscie?Owocowe?Ja własnie boje sie isc...bo nie wiem ktora kosmetyczka w moim miescie jest dobra(chodze tylko na regulacje brwi,raz byłam na oczyszczaniu twarzy to sie przeraziłam...kosmetyczka miała tipsy i ciezko jej było oczyscic twarz-zle to wspominam).Zadna z moich kolezanek nie była na tego typu zabiegach, nie mam wiec od kogo zasiegnąc opini.

Wracajac do dermatologa-->jak myslicie czy powinnam jechac do wiekszego miasta(Wrocław)?Myslałam tez spróbowac od razu z laserem.Tylko nie wiem czy 2 zabiegi by wystarczły-bo wydaje mi sie ze laser powinnien byc skuteczniejszy od tych wszystkich kwasów.Boje sie ze te kwasy mi nie pomoga i bedzie to tylko strata kasy
Aneta_Marzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 14:20   #7
Aneta_Marzena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 69
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

Jak myslicie: czy laserowe zabiegi mozna wykonywac latem?Bo wiem ze kawy tylko jesienia i wiosna(choc dziwi mnie to ze wiosna mozna je wykonywac przeciez dni są ciepłe,świeci słonce)
Aneta_Marzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-22, 17:34   #8
nefretam
Raczkowanie
 
Avatar nefretam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 395
GG do nefretam
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

Ja polecę ci swoją dermatolog. Jest dość specyficzna (ciągle szczerzy zęby co mnie strasznie wkurza), ale dośc kompetentna (chociaż o filtrach nie wspomniała, ale o takiego lekarza to chyba trudno). Przyjmuje w szpitalu na ul.Kamieńskiego oraz w Citodent ul. Wojciecha z Brudzewa 10 (przy moście szczytnickim) tel. 3459115. W Citodent robi zabiegi kwasami i mikrodermabrazję na Fundusz. Nie płacisz nic, więc nawet jak efekt cię nie zadowoli to nie tracisz kasy. Nazywa się Wiesława Gregor

Edytowane przez nefretam
Czas edycji: 2007-03-22 o 17:39 Powód: literówki
nefretam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 18:55   #9
Aneta_Marzena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 69
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

Naprawde za darmo robia takie zabiegi?W moim miescie(Lubin) nikt o tym nie wspomniał.Moze robia je (za darmo)tylko osoba z powaznymi bliznami?Pani dermatolog u ktorej byłam jakies 6 miesiecy temu powiedziała ze te zmiany sa niewielkie i zebym poszła do kosmetyczki bo ona jest od upiększania-zdenerwowałam sie bo nawet nie mogła dokładnie zobaczyc moich blizn(gabinet ciemny,babka siedzi za biurkiem...a ja na twarzy korektor)zreszta zle oceniła tez moje znamie stwierdzajac ze to nic takiego...z kolei we Wrocławiu usuneli mi to znamie(doktor uznał ze kształt i kolor jest niepokojacy i z uwagi na to ze moge podrazniac znamie lepiej bedzie je usunąc.Czekałam tylko 2 tygodnie w kolejce i nie musiałam za to płacic)

Miałas moze wykonywane takie zabiegi z kasy chorych(bądz ktos z twoich znajomych)?

Mam jeszcze jedno pytanie: czy długo sie czeka na wizyte, zabiegi?Bo jak z miesiąc to raczej juz nie zdązy mi ich zrobic bede musiała czekac do jesieni...bo z tego co wiem pozną wiosna-latem nie wykonuje sie tego typu zabiegow

Edytowane przez Aneta_Marzena
Czas edycji: 2007-03-22 o 19:11 Powód: dokonczenie postu
Aneta_Marzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 15:29   #10
nefretam
Raczkowanie
 
Avatar nefretam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 395
GG do nefretam
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

Miałam robioną mikrodermabrazję, a jakiś hiper blizn nie mam - trochę przebarwień. A na wizytę czeka się około 1,5-2 tygodni. A i pani doktor przyjmuje tylko w środy i piątki.
nefretam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 15:55   #11
Aneta_Marzena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 69
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

-->nefretam dzięki za informacje Na pewno wybiore sie do tej dermatolog.Moge jeszcze tylko wiedziec jaką ilośc zabiegów Ci zrobiła...i czy efekt Cię zadowolił?Myslisz ze mozna te zabiegi jeszcze w maju wykonywac?Jestem tez ciekawa w jakich odstepach czasu sie je wykonuje
Aneta_Marzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-23, 16:43   #12
immortal_20
Raczkowanie
 
Avatar immortal_20
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kolobrzeg
Wiadomości: 52
GG do immortal_20
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

Uf... To ja się wypowiem na ten temat, co mnie też dotyczy . Tak się składa, że po trądziku zostało mi sporo blizn (miałam różny rodzaj trądziku - ropotwórczy, grudkowo-krostkowy) i nie powiem, żeby było łatwe. Mam dosyć głębokie blizny. Około 2 miesiące temu zdecydowałam się na złuszczanie twarzy u dermatologa kwasem. Te naprawdę niewielkie blizny zosały usunięte i byłam w miarę zadowolona z zabiegu. Gorzej z tymi głębszymi... :/. Jeden, mój pierwszy zabieg kosztował 250 zł. Mimo wszystko spodziewałam się po nim większych cudów. Niedawno po rozmowie dermatolog uświadomił mi, że warto zrobić jeszcze kilka takich zabiegów, bo za pierwszym razem nic tak od razu nie znika. Po około 3 zabiegach dopiero jest już duże wyeliminowanie blizn. No ale na kogoś, kto ma skromny budżet domowy to jest spory kłopot... Pani dermatolog zaproponowała mi jeszcze usuwanie blizn laserem, ale laserem do rumieńca brunatnego, czy jak o tam się nazywa, w każdym razie występuje u małych dzieci . Laser ten świetnie podobno redukuje czerwony lub bordowy kolor blizny. Taki zabieg także kosztuje około 250 zł. Aha, jeżeli byś wykonywała któryś ze zabiegów, to musiałabyś chronić się przed dużym słońcem.
A co do miejsca zabiegów, powinien zrobić Ci je dobry dermatolog, o którym dużo słyszałaś . Niekoniecznie w dużym mieście. Ja mieszkam w Kołobrzegu, chodzę do wyśmienitej pani dermatolog i jestem bardzo zadowolona. A jeżeli w twoim mieście nie ma dermatologów o dobrej reputacji, radziłabym Ci pojechać do jakiegoś innego miasta i dobrego dermatologa .
Pozdrawiam i w razie czego służę pomocą. Na forum albo na gg: 5403265.
immortal_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 16:57   #13
nefretam
Raczkowanie
 
Avatar nefretam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 395
GG do nefretam
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

Na razie miałam 1 zabieg. Teraz idę do niej w środę i zobaczymy czy będę miała zabieg bo idę przede wszystkim pokazać się po zakończeniu kuracji tetralysalem. Efekt nie był raczej spektakularny, mówiła że nastepne zabiegi będa mocniejsze, więc może i efekty też lepsze. Powiem ci że gdybym za to płaciła to bym się nie zdecydowała na kolejne, bo szkoda by mi było kasy, ale jeżeli nie płacę to czemu nie. A co do tego czy mozna robic zabiegi o takiej porze roku to nie wiem. Pani doktor mówiła, że już trzeba uważać na słońce więc możliwe, że ja będe już miała tylko 1 czy 2 i nastepne jesienią. Gdybyś mieszkała we Wrocławiu to nie byłoby problemu, a tak to trochę szkoda przejechać tyle kilometrów na darmo. Ten telefon który podałam jest do rejestracji, ale myślę że mozesz się spytać o numer pani doktor i porozmawiac bezposrednio z nią- powiedzieć jaki masz problem i czy teraz wiosną ma sens za zabieranie się za to. Może sensowniej poczekać do jesieni??
nefretam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 19:56   #14
Aneta_Marzena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 69
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

Chyba masz racje.Popytam sie jeszcze dermatolog i najwyzej dopiero jesienią zaczne


-->immortal_20

Ile miałas tych zabiegów kwasem(i jakim)?Jaki jest koszt za jeden?
Czytałam troche o zabiegach laserowych...Myslałam ze po dwoch takich zabiegach bedzie po wszytkim(jeden kosztuje 500zl) ale widze ze walka z bliznami jest nieco dłuższa

Kiedys widziałam w TV(jakis zagraniczny program...juz nie pamietam dokładnie) pewnego chłopaka-miał sporo blizn i do tego głębokie.Został poddany zaledwie 2 czy 3 zabiegom(w odstępach) po których jego cera była nie do poznania.Widziałam ten program jakies 1,5 roku temu-wtedy jeszcze nie interesowałam sie takimi rzeczami i nie słuchałam uwaznie programu...wiec nie wiem nawet jakim zabiegom został poddany Pamiętam tylko ze po zabiegu był cały czerwony...wyglądał strasznie,jakby był popazony.Długo sie tez kurował do kolejnego zabiegu

Ale mysle ze taki zabieg byłby drogi- w koncu było to pokazywane w telewizji...wiec musieli byc przy tym specjalisci(to był program w stylu: metamorfozy)
Aneta_Marzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 20:38   #15
martusia810
Raczkowanie
 
Avatar martusia810
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 307
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

Jeden zabieg kwasami w Kielcach to ok. 100zł. Sama miałam usuwaną bliznę laserowo i jeden zabieg kosztował 50 zł (miałam ich ok. 7, dokładnie nie pamietam) i efekty były piorunujące., ale była to blizna przerostowa i mała, a na blizny potrądzikowe byłaby zastosowana zapewnw inna wiązka światła laserowego, a więc i koszty inne. Popytaj w gabinetach medycyny estetycznej.
martusia810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 23:33   #16
immortal_20
Raczkowanie
 
Avatar immortal_20
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kolobrzeg
Wiadomości: 52
GG do immortal_20
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez Aneta_Marzena Pokaż wiadomość
-->immortal_20

Ile miałas tych zabiegów kwasem(i jakim)?Jaki jest koszt za jeden?
Czytałam troche o zabiegach laserowych...Myslałam ze po dwoch takich zabiegach bedzie po wszytkim(jeden kosztuje 500zl) ale widze ze walka z bliznami jest nieco dłuższa

Kiedys widziałam w TV(jakis zagraniczny program...juz nie pamietam dokładnie) pewnego chłopaka-miał sporo blizn i do tego głębokie.Został poddany zaledwie 2 czy 3 zabiegom(w odstępach) po których jego cera była nie do poznania.Widziałam ten program jakies 1,5 roku temu-wtedy jeszcze nie interesowałam sie takimi rzeczami i nie słuchałam uwaznie programu...wiec nie wiem nawet jakim zabiegom został poddany Pamiętam tylko ze po zabiegu był cały czerwony...wyglądał strasznie,jakby był popazony.Długo sie tez kurował do kolejnego zabiegu

Ale mysle ze taki zabieg byłby drogi- w koncu było to pokazywane w telewizji...wiec musieli byc przy tym specjalisci(to był program w stylu: metamorfozy)
No więc tak, o ile dobrze pamiętam, był to kwas trójchlorooctowy. Miałam jeden zabieg, który kosztował mnie 250 zł, ale zastanawiam się nad (narazie) drugim, bo pani dermatolog powiedziała, że przy pierwszym zabiegu nie ma zbytnich efektów (przynajmniej ja nie widziałam przy tych moich bliznach głębokich), ale przy następnych zabiegach będzie duża poprawa. I tak jak pisałam wyżej pani dermatolog zaproponowała mi jeszcze zabieg laserowy, ale nie taki specjalny (i DROGI) do blizn, tylko do rumieńca brunatnego. Niby na co innego, ale podobno działa na kolor brunatno - czerwony, czyli takie jak moje blizny .

Anetko_Marzenko, a jak te twoje blizny dokładnie wyglądają? To nie są takie dziury w twarzy, nie?
Oj... dla mnie walka z bliznami jest jeszcze gorsza od walki z trądzikiem... A myślałam, że nie ma nic gorszego...
I pamiętaj, że blizny też po jakimś czasie zanikają. To malutkie po roku już powinno ich nie być widać, te głębsze też się zmniejszają... Ale dlaczego mamy im nie pomóc, skoro są dzisiaj różne metody?
Ja narazie stosuję dodatkowo maść Contractubex - jest to żel na blizny, kosztuje tylko około 30 zł, a w ogóle nie różni się od tych nowych, drogich preparatów na blizny za 90 zł. Blizny po tym żelu mam jaśniejsze i zauważyłam, że je też spłyca . HURA!
immortal_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 13:10   #17
Aneta_Marzena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 69
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

Moje bizny nie maja koloru(wiec nie musze je rozjasniac masciami)...to sa po prostu ubytki w skórze(nazwałabym je wklęsnięciami...nie sa głebokimi dziurkami).Nie wiem jak to wyjasnic...moze zrobie jakies zdjecie.Tylko musze isc do kolezanki zeby mi zrobiła bo nie mam aparatu cyfrowego(nie wiem tez czy zdjecie dobrze pokaze moje blizny...wszystko zalezy od ujecia.Kiedys widziałam fotki jednej dziewczyny i na kazdej wyglądały inaczej-chyba były robione w róznym swietle,pod róznym kątem).

Jeden zabieg to rzeczywiscie za mało...a mowiła ci ta pani po ilu bedą efekty?Jak sie wygląda po takim zabieg?tzn czy mozna po dniu, po dwóch dniach normalnie isc do szkoły czy tez pracy?

--->Martusia

Czyli powinnam zgłosic sie do lekarzy zajmujących sie medycyna estetyczną? Mialabym chyba wieksze szanse na pozbycie sie tych blizn niz po zabiegach u dermatologa.Płaci sie za wizyte?Chciałbym porozmawiac...zasiegnąc opini zarówno dermatologa jak i lekarza(medycyny estetycznej).

Na początku myslałam ze za 1000zł pozbęde sie tego problemu(wydawała mi sie to duza suma) ale widze ze te zabiegi nie naleza do najtanszych(do tego trzeba jeszcze doliczyc wszystkie kremy ochronne przed słoncem itd)
Aneta_Marzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 13:12   #18
Aneta_Marzena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 69
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

zastanawiam sie tez czy wykonaja mi takie zabiegi.Niestety nie mam do konca wyleczonego trądziku(mam zaskorniki)-stanowi to jakis problem?
Aneta_Marzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 13:54   #19
Patricia25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

Powiedzcie czy te zabiegi są bardzo bolsesne? Co się odczuwa?
Patricia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-24, 14:13   #20
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez Aneta_Marzena Pokaż wiadomość
zastanawiam sie tez czy wykonaja mi takie zabiegi.Niestety nie mam do konca wyleczonego trądziku(mam zaskorniki)-stanowi to jakis problem?
Zaskórniki to nie trądzik

Jeżeli chcesz coś dopisać to jest taka funkcja jak edytuj
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 17:35   #21
Aneta_Marzena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 69
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

Zawsze myslałam ze zaskórniki zalicza sie do rodzajów tradzika(widocznie sie myliłam).W kazdym razie dermatolog zawsze przepisuje mi to samo(od 2 lat) differin.Obecnie od 5 miesiecy go nie stosuje..bo nie widze zadnej poprawy.Bardziej sie jednak przejmuje bliznami niz zaskornikami(bo z nimi juz nie wiem jak walczyc)
Aneta_Marzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 22:26   #22
dusia1000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 51
Send a message via Skype™ to dusia1000
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

Ja ze swojej strony mogę wam zaproponowac coś lżejszego i tańszego: krem SORAYA care&control antybakteryjny i leczący blizny potrądzikowe. Jeśli ktoś go stosuje regularnie i w międzyczasie nie wyciska, to naprawdę daje efekty. Ja widziałam różnicę już po miesiącu. Samam może bym i miała kasę na taki zabieg ale najpierw musze poczekac az mi trądzik minie. Co sięchyba nigdy nie zdarzy...
dusia1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 09:27   #23
martusia810
Raczkowanie
 
Avatar martusia810
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 307
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

Dla mnie usuwanie blizny było niestety bardzo bolesne, ale zaciskałam zęby i jakoś to przeżyłam, bo czego się nie rpbi...., natomiast kwasy trochę szczypią.
martusia810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 18:28   #24
Aneta_Marzena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 69
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

a po czym jest lepszy efekt?Po kwasach czy mo mikrobracji(nie wiem czy dobrze napisałam)?
Aneta_Marzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 13:28   #25
immortal_20
Raczkowanie
 
Avatar immortal_20
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kolobrzeg
Wiadomości: 52
GG do immortal_20
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

No to jezeli masz takie wklesniecia, a nie takie 'kolorowe' blizny, to prawda, zadne mascie ani laser nie pomoze. Jak dla mnie powinnas wykonac sobie zabieg zluszczania, a przed wszystkim ZMIENIC DERMATOLOG. Nie powinna Ci przepisywac od 2 lat tej samej masci, gdyz skora sie uodparnia i masc po prostu na nia nie dziala (mialam Differin, wiec u mnie bylo tak samo, ale po 3 miesiacach mialam zmieniona). Na takie typu blizny musi poradzic typowy DOBRY dermatolog, wiec radze Ci pojechac do jakiegos znanego i o którym sie dobrze mówi. On Ci poleci jakis konkretny zabieg, zbada Twoja skore i blizny. My tu mozemy sobie gdybac i mówi, co by bylo najlepsze, ale nie ma to jak fachowiec .
Ja przynajmniej uwazam, ze warto zrobic GLEBOKIE zluszczanie, ale tylko, jezeli z tradziku jestes wyleczona, bo glebokie zluszczanie zaostrza tradzik. Zaskorniki to nie jest tradzik. Ma je prawie kazdy, i mlodszy i dorosly. No ale dokoncze o zluszczaniu... . Mysle, ze kilka zabiegow i Twoja skora by sie wyrownala. Zluszczanie jest zabiegiem ktory doglebnie niszczy naskorek i wypycha nowa, piekna skore. Tak jak ta reklama z Vischy, nie wiem czy widzialyscie . Najpierw naklada sie kwas na okolo 2 minuty i zalezy jak gleboki (stezenie). Przez te 2 minuty, fakt, myslalam, ze oszaleje... Po prostu pieczenie, jakby ktos przypalal mi twarz w piekarniku. A ja mam wysoki prog bólu, wiec sama sie zdziwilam. Ale zacisnelam zeby i powiedzialam, ze wytrzymam. I wytrzymalam i jestem szczesliwa . Proces zluszczania trwal okolo 6 - 7 dni. Przez ten czas nie moglam wychodzic na dwor, ale ze wzgledow estetycznych, bo wygladalam okropnie . To moze po kolei.
1 dzien - zluszczanie, bardzo pieklo i przez kilka godzin po zabiegu bylam czerwona jak buraczek, ale wieczorem zeszlo.
2 dzien - wygladalam normalnie, pod wieczor skora stala sie napieta,
3 dzien - zauwazylam, ze skora gdzieniegdzie lekko peka i sie luszczy,
4 dzien - w niektorych miejscach (czolo, broda) zaczela juz lekko sie odrywac, schodzic skora,
5 i 6 dzien - po prostu skora schodzila w malych kawaleczkach,
7 i 8 dzien - juz gdzieniegdzie, po bokach twarzy konczylo sie 'schodzenie skory', a 8 dnia mialam gladziutka twarz jak pupka niemowlaka

Prze caly czas procesu zluszczania uzywalam kremu Biotherma do skory megowrazliwe, kilka probek po 5 ml dostalam od pani doktor . Nie moglam dotykac twarzy rekoma ani zrywac naskorka. Aha, jezeli wykonuje sie glebokie zluszczanie, to skora schodzi calymi platami, co nie bylo w moim przypadku, gdyz mialam plytkie, ze wzgledu na tradzik. A juz sie prawie zalamalam jak zobaczylam nowa ropna krostke. Skora przy procesie zluszczania jest malo odporna, bo sie odbudowuje, wiec sie rozniosla, a co za tym idzie, dostalam niewielkich blizn. Przez ten czas uzywalam tez recznikow papierowych i dbalam o czystosc twarzy.

Edytowane przez immortal_20
Czas edycji: 2007-03-29 o 13:51
immortal_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 13:57   #26
immortal_20
Raczkowanie
 
Avatar immortal_20
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kolobrzeg
Wiadomości: 52
GG do immortal_20
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez Aneta_Marzena Pokaż wiadomość
a po czym jest lepszy efekt?Po kwasach czy mo mikrobracji(nie wiem czy dobrze napisałam)?
Pisze sie mikrodermabrazja . Cóz, jest ona droga, ale wiem, ze daje efekty juz po pierwszym razie. I to dosyc duze! I moze byc lepsza na takie wkleslowate blizny. Chociaz mysle, ze kilka zabiegow kwasow, a jedna mikodermabrazja = to samo i ten sam koszt
immortal_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 18:02   #27
Aneta_Marzena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 69
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

Dzięki za odp Poszłabym do dobrego dermatologa...tylko takiego nie znam.W moim miescie takiego raczej nie znajde a z Wrocławia zadnego nie znam.

W kazdym razie prawdą jest ze musze poradzić sie dobrego lekarza.Myslisz ze 1000zł starczy mi na zabiegi(jesli okazałyby sie płatne) łącznie z kremami ochronnymi itd?
Aneta_Marzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 15:38   #28
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

Wy tu piszczecie o bliznach,ktore sa napewno trudniejsze do usunięcia niz przebarwienia. A co byloby najlepsze na przebarwienia?
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 16:36   #29
Ashia
Rozeznanie
 
Avatar Ashia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Warszawa/Dublin
Wiadomości: 639
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez immortal_20 Pokaż wiadomość
Pisze sie mikrodermabrazja . Cóz, jest ona droga, ale wiem, ze daje efekty juz po pierwszym razie. I to dosyc duze! I moze byc lepsza na takie wkleslowate blizny. Chociaz mysle, ze kilka zabiegow kwasow, a jedna mikodermabrazja = to samo i ten sam koszt
nie daje efektów po pierwszym razie, poza tym byłam w renomowanym salonie w Wawie i teraz od pól roku lecze twarz, tragedia
Ashia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 09:35   #30
Aneta_Marzena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 69
Dot.: Dermatolog czy kosmetyczka?- blizny potrądzikowe

--->Ashia

Rozumiem ze miałas juz ten zagieg mikrodermabrazja-jak tak to ile przeszłas takich zabiegow?Obecnie w jaki sposob leczysz twarz(mam na mysli preparaty,leki)?Wiem ze teraz(latem) nie mozna stosowac zadnych kwasow ani nawet tej mikrodermabrazji ze wzgledu na silne promienie słoneczne
Aneta_Marzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.