Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-03, 16:40   #4561
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakie oleje polecacie do mieszania z HA do skory tlustej/tradzikowej z ropnymi wypryskami i bliznami?

Myslalam o lnianym, konopnym, z miodli indyjskiej... mialyscie ktorys z nich?
Konopny ma specyficzny zapach, taką zieloną barwę, stosuję go aktualnie w OCM, używałam też lnianego, nie szkodził mi. Dobry jest też olej z pachnotki, bo zabija jeden z rodzajów bakterii, które wywołują trądzik. Musisz sama przetestować, który będzie ci służył.
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 22:57   #4562
wiercia
Raczkowanie
 
Avatar wiercia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 364
Question Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witam,
i ja dołączam do wielbicielek kosmetyków naturalnych
Co prawda jestem osobą początkującą w biochemii, ale ostatnio żyje tylko biochemią przebrnęłam przez wiele wątków i blogów poświęconych tej właśnie tematyce, ale nadal mam mętlik w głowie i nie mogę się zdecydować co ma się znaleźć w moim pierwszym zamówieniu .
Jestem alergiczką, z cerą mieszaną, z wykwitami ropnymi i zaskórniakami. Od dziś zaczęłam stosowanie skinorenu

Myślałam aby zamówić:
~ hydrolat różany
~ kwas hialuronowy
~ olejek herbaciany
~ olej z nasion z malin
~ algi morskie
~ olej z miodli indyjskiej
~o lej z pachnotki, jojoba lub tamanu (tu nie mogę się zdecydować który wybrać)
Myślałam aby na wysuszone i popękane dłonie wziąć macerat z aloesu, masło shea lub(i) mocznik.

Kochane, proszę pomóżcie w weryfikacji mojej listy
__________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie gaś nigdy światła nadziei...



wiercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 13:20   #4563
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakie oleje polecacie do mieszania z HA do skory tlustej/tradzikowej z ropnymi wypryskami i bliznami?

Myslalam o lnianym, konopnym, z miodli indyjskiej... mialyscie ktorys z nich?
Hej Zywiec
Mam nadzieje, ze Cie nie zniechece, ale ja kilka dni temu zaczelam stosowac HA+oleje (jakies 30%HA) i...koszmar! Nie wiem, czy to alergia, czy zapchane pory, ale cale czolo mam usiane jakimis grudkami . Jestem pewna, ze to od tego, poniewaz byla to jedyna zmiana pielegnacji od miesiecy...
Nie wiem, czy HA ma potencjal alergizujacy, czy to jakis konserwant, ale jestem w szoku. Radze przetestowac najpierw mieszanke gdzies za uchem lub na przedramieniu. Ja naprawde nie mam pojecia, jak ja jutro w pracy sie pokaze
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 16:05   #4564
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Hej Zywiec
Mam nadzieje, ze Cie nie zniechece, ale ja kilka dni temu zaczelam stosowac HA+oleje (jakies 30%HA) i...koszmar! Nie wiem, czy to alergia, czy zapchane pory, ale cale czolo mam usiane jakimis grudkami . Jestem pewna, ze to od tego, poniewaz byla to jedyna zmiana pielegnacji od miesiecy...
Nie wiem, czy HA ma potencjal alergizujacy, czy to jakis konserwant, ale jestem w szoku. Radze przetestowac najpierw mieszanke gdzies za uchem lub na przedramieniu. Ja naprawde nie mam pojecia, jak ja jutro w pracy sie pokaze
A stosowałaś wcześniej te oleje? Nigdy nie miałam problemu z HA
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 16:32   #4565
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez nomissn Pokaż wiadomość
A stosowałaś wcześniej te oleje? Nigdy nie miałam problemu z HA
Tak, te same oleje stosowalam zarowno w czytstej postaci jak i w kremach od miesiecy. Pomyslalam, zeby wzbogacic je wlasnie w HA a tu ZONK! Wygladam jak pryszczata nastolatka .
Tez mnie to ogromnie zdziwilo.
Po raz pierwszy zastosowalam HA jakis miesiac temu i byla tylko lekka reakcja, odstawilam. Pomyslalam jednak, ze moze to przypadek, bo niewiele osob ma problemy. Sprobowalam ponownie no i mam za swoje.
Niby w gre wchodzilaby jeszcze reakcja na zywnosc, ale biorac pod uwage, ze problem dotyczy jedynie twarzy - watpie...
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 22:38   #4566
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Tak, te same oleje stosowalam zarowno w czytstej postaci jak i w kremach od miesiecy. Pomyslalam, zeby wzbogacic je wlasnie w HA a tu ZONK! Wygladam jak pryszczata nastolatka .
Tez mnie to ogromnie zdziwilo.
Po raz pierwszy zastosowalam HA jakis miesiac temu i byla tylko lekka reakcja, odstawilam. Pomyslalam jednak, ze moze to przypadek, bo niewiele osob ma problemy. Sprobowalam ponownie no i mam za swoje.
Niby w gre wchodzilaby jeszcze reakcja na zywnosc, ale biorac pod uwage, ze problem dotyczy jedynie twarzy - watpie...
Niestety, trudno zrozumieć reakcje skóry, kto by spodziewał się, że niewinny HA może zaszkodzić. Za to musisz pamiętać, żeby unikać go w składzie innych kosmetyków, a wiele go zawiera. Jest dużo innych nawilżaszy, ale chyba tylko ten można stosować w dużym stężeniu, pozostałe koniecznie trzeba już stosować w kosmetykach z innymi składnikami
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 07:47   #4567
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

no niestety, to co innym bardzo pasuje, nam niekoniecznie
ja się przekonałam o tym na przykładzie Effaclar Duo, gdzie prawie wszyscy go chwalą a mi zrobił taką masakrę na buzi, że leczyłam ją dwa miesiące
ale trzeba przyznać, że ze ZSK chyba wszystko mi pasuje, prócz szałwiowego hydrolatu, który okropnie śmierdzi
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 08:48   #4568
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dwa tygodnie temu zrobilam swoje pierwsze zamowienie z zsk

do tej pory zamawialam z mazidel bo mialy szersza oferte ale widze, ze po paru latach zsk rowniez dodalo sporo produktow ktorych wczesniej nie mieli

skupie sie glownie na kremie.
Wybralam formule przeciwtradzikowa. Krem jest fajny. Ladnie nawilza i nie zapycha jest na hydrolacie szalwiowym ale jego zapach mi nie przeszkadza.

Inne moje zdobycze to spirulina(ktora do tej pory zamawialam na mazidlach ale jeszcze nie wyprobowalam), ekstrakt z truskawki(uwielbiam zapach), kwas hialuronowy 1,5% i oleje: konopny, arganowy, zloty jojoba i z orzechow laskowych(tylko z orzechow wczesniej stosowalam wszystkie wczesniejsze ktore wymienilam sa dla mnie nowoscia )

Jestem bardzo zadowolona z kremu dlatego na pewno zloze jeszcze tam zamowienie. Mysle tez zeby cos dla mamy zamowic dla jej cery dojrzalej. Macie jakies doswiadczenia>?
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 10:13   #4569
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez nomissn Pokaż wiadomość
Konopny ma specyficzny zapach, taką zieloną barwę, stosuję go aktualnie w OCM, używałam też lnianego, nie szkodził mi. Dobry jest też olej z pachnotki, bo zabija jeden z rodzajów bakterii, które wywołują trądzik. Musisz sama przetestować, który będzie ci służył.

Dzięki, chyba się skuszę na tą pachnotkę
Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Hej Zywiec
Mam nadzieje, ze Cie nie zniechece, ale ja kilka dni temu zaczelam stosowac HA+oleje (jakies 30%HA) i...koszmar! Nie wiem, czy to alergia, czy zapchane pory, ale cale czolo mam usiane jakimis grudkami . Jestem pewna, ze to od tego, poniewaz byla to jedyna zmiana pielegnacji od miesiecy...
Nie wiem, czy HA ma potencjal alergizujacy, czy to jakis konserwant, ale jestem w szoku. Radze przetestowac najpierw mieszanke gdzies za uchem lub na przedramieniu. Ja naprawde nie mam pojecia, jak ja jutro w pracy sie pokaze

U mnie się nigdy nic nie działo i taka mieszanka sprwuje się lepiej niż jakikolwiek krem
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 10:23   #4570
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

wg mnie i siostry pachnotka nic nie robi, zreszta chyba wiele osób na tym wątku też tak twierdziło(albo na innym forum już nie pamiętam) o wiele lepszy jest tamanu na stany zapalne
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 10:32   #4571
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
wg mnie i siostry pachnotka nic nie robi, zreszta chyba wiele osób na tym wątku też tak twierdziło(albo na innym forum już nie pamiętam) o wiele lepszy jest tamanu na stany zapalne

dzieki za opinie, mialam tylko tamanu z BU poki co. Myslalam o zmianie ale skoro to w sumie najlepszy olej przy cerze tradzikowej to moze sie skusze.
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 11:02   #4572
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

ja swego czasu miałam aż 3 buteleczki pachnotki z gratisów, chyba im nie schodził ten olej, skoro tak ochoczo go rozdawali
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 11:27   #4573
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
ja swego czasu miałam aż 3 buteleczki pachnotki z gratisów, chyba im nie schodził ten olej, skoro tak ochoczo go rozdawali
O, a jak ostatnio chciałam go zamówić, to go nie było
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 12:00   #4574
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
ja swego czasu miałam aż 3 buteleczki pachnotki z gratisów, chyba im nie schodził ten olej, skoro tak ochoczo go rozdawali
Można do nich pisać żeby dawali coś innego w gratisie
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 13:10   #4575
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Można do nich pisać żeby dawali coś innego w gratisie
tak, wiem
ale tak się składało, że często zamawiałam, a to dla siebie ze 3 razy a to dla siostry, raz na spółkę z koleżanką i się uzbierały te trzy buteleczki

myślę co zamówić następnym razem, teraz kupiłam sporo ekstraktów i byłam bardzo zadowolona
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 18:01   #4576
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Przejrzałam wizaż i zauważyłam, że nie tylko mnie nie podpasowało serum SAP :/ Mam po nim taką brzydką, niefajnie ściągniętą z szerokimi porami (!) cerę. W dodatku lepi się, ble. Za to jestem bardzo zadowolona z maceratu z morszczynu pęcherzykowatego, keratyny, korundu, konserwantu (w końcu nie muszę robić żelu lnianego co chwilę :P)i myślę nad wykorzystaniem kwasu mlekowego (zastanawiałam się czy jak użyję go w 80% oryginalnym stężeniu to skóra mi zejdzie i blizny potrądzikowe będą mniej widoczne, bo moja skóra nosorożca po próbie uczuleniowej z tymże kwasem była tylko zaczerwieniona przez pół godziny :P).

Czy któraś z Was stosowała coś z ZSK w celu zwężenia porów lub pozbycia się blizn? O oleju tamanu słyszałam, ale wolałabym poczytać opinie stosujących tutaj, na stronie sklepu widzę zachwalany praktycznie każdy produkt :P
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 06:51   #4577
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was stosowała coś z ZSK w celu zwężenia porów lub pozbycia się blizn? O oleju tamanu słyszałam, ale wolałabym poczytać opinie stosujących tutaj, na stronie sklepu widzę zachwalany praktycznie każdy produkt :P
Kwas lipohydroksylowy, niestety, po chyba pięciu podejściach na jakiś czas pory się zwęziły, ale ostatnio wróciły do pierwotnego stanu . No ale kwasik się cały rok też nie mogę, żeby efekt się utrzymywał.
W sumie to nie wiem czy na mnie cokolwiek działa jeśli chodzi o zmniejszenie porów, bo nawet obdzieranie przy pomocy kwasów i retinoidów niewiele dało. Taki chyba urok niektórych skór, zwłaszcza tych wydzielających więcej sebum.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 13:21   #4578
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, czy można Kwas kojowy używać latem jak jest słońce?
Chciałabym zrobić sobie różany tonik depigmentacyjny, ale nim mi paczka przyjdzie i zacznę go stosować, będzie mocne słońce bo Maj, czy można z nim iść na słońce po porannym użyciu, czy nie dostanę jakiś dodatkowych plam na twarzy?
Chcę rozjaśnić/ujednolicić cerę.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 13:32   #4579
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy można Kwas kojowy używać latem jak jest słońce?
Chciałabym zrobić sobie różany tonik depigmentacyjny, ale nim mi paczka przyjdzie i zacznę go stosować, będzie mocne słońce bo Maj, czy można z nim iść na słońce po porannym użyciu, czy nie dostanę jakiś dodatkowych plam na twarzy?
Chcę rozjaśnić/ujednolicić cerę.
Jeśli będziesz stosować filtry to nie powinnaś się nabawić plam
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-10, 13:36   #4580
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Kwas lipohydroksylowy, niestety, po chyba pięciu podejściach na jakiś czas pory się zwęziły, ale ostatnio wróciły do pierwotnego stanu . No ale kwasik się cały rok też nie mogę, żeby efekt się utrzymywał.
W sumie to nie wiem czy na mnie cokolwiek działa jeśli chodzi o zmniejszenie porów, bo nawet obdzieranie przy pomocy kwasów i retinoidów niewiele dało. Taki chyba urok niektórych skór, zwłaszcza tych wydzielających więcej sebum.

Dzięki będę próbować
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 14:03   #4581
Anka234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 24
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Zapach wg mnie jest ok.
Anka234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 20:33   #4582
2011801131227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 723
GG do 2011801131227 Send a message via Skype™ to 2011801131227
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

wrrr czemu oni wiecznie i wiecznie nie mają frakcji sojowej? jest owszemna mazidłach, ecospa i naturalisie i co z tego, jak ogolnie ceny są tam wyzsze i mniejszy wybór...

Wiec na czym się konczy? Ze robie 2 razy zakupy placac 2 razy przesylke takiej samej ceny jak produkt.... Od roku im o tym nawracam, masa dziewczyn przeciez jej uzywa , ale oni dalej swoje :sciana:

edit:

JEST FRAKCJA! jako nowość Juhu juhu! ktoś z krk ma ochote na wspolne zamowienie?

Edytowane przez 2011801131227
Czas edycji: 2013-04-10 o 23:01 Powód: dopis
2011801131227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 22:52   #4583
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny mam do was pytanie dotyczące kwasu hialuronowego - otóż szukam czegos mocno nawilżającego, wszystkie kremy których do tej pory uzywałam strasznie mnie zapychały, a dodatkowo czesto nie nawilżały wystarczająco, a mam naprawdę sucha skórę, stad pytanie czy kwas hialuronowy to dobry wybór i czy będę go musiała zmieszać z jakimś olejkiem czy mogę nakładać na twarz bez niczego ? no i czy waszym zdaniem ma on szanse nawilzyc lepiej, niz wiekszosc kremow i czy moze mnie zapchac ?
a moze cos innego kojarzycie z zsk co dobrze nawilza ?
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 23:09   #4584
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez czarna_kiecka Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam do was pytanie dotyczące kwasu hialuronowego - otóż szukam czegos mocno nawilżającego, wszystkie kremy których do tej pory uzywałam strasznie mnie zapychały, a dodatkowo czesto nie nawilżały wystarczająco, a mam naprawdę sucha skórę, stad pytanie czy kwas hialuronowy to dobry wybór i czy będę go musiała zmieszać z jakimś olejkiem czy mogę nakładać na twarz bez niczego ? no i czy waszym zdaniem ma on szanse nawilzyc lepiej, niz wiekszosc kremow i czy moze mnie zapchac ?
a moze cos innego kojarzycie z zsk co dobrze nawilza ?
Raczej powinnaś go zmieszać, choćby właśnie z olejem. Ja osobiście nie wyobrażam sobie nałożyć go na twarz solo, aczkolwiek wiem, że niektóre osoby tak robią. Mnie jednak niemiłosiernie ściąga bez wzbogacenia i wtedy wcale nie nawilża. Kwestia zapychania to sprawa indywidualna i tego nikt nie przewidzi, niestety Dlatego powinnaś zwrócić szczególną uwagę na oleje, jakie wybierzesz
Z zsk polecam ekstrakt z aloesu. Nie tylko jako dodatek do kwasu hialuronowego, ale i do toników, maseczek, na włosy... Produkt szalenie uniwersalny i dla mnie rewelacyjny. Poza tym gliceryna roślinna, d-pantenol, jedwab, alantoina, kwas mlekowy, mocznik, spirulina... Jest w czym wybierać
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 23:35   #4585
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

bardzo Ci dziekuje za odpowiedz, a tak ogolnie jak oceniasz jego dzialanie nawilzajace ? w porownaniu do kremow jest lepsze ?
w takim razie zmieszalabym go np z lnianym olejem albo arganowym, musze to jakos zakonserwowac ?
z gory dziekuje : )
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 00:21   #4586
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Raczej powinnaś go zmieszać, choćby właśnie z olejem. Ja osobiście nie wyobrażam sobie nałożyć go na twarz solo, aczkolwiek wiem, że niektóre osoby tak robią. Mnie jednak niemiłosiernie ściąga bez wzbogacenia i wtedy wcale nie nawilża. Kwestia zapychania to sprawa indywidualna i tego nikt nie przewidzi, niestety Dlatego powinnaś zwrócić szczególną uwagę na oleje, jakie wybierzesz
Z zsk polecam ekstrakt z aloesu. Nie tylko jako dodatek do kwasu hialuronowego, ale i do toników, maseczek, na włosy... Produkt szalenie uniwersalny i dla mnie rewelacyjny. Poza tym gliceryna roślinna, d-pantenol, jedwab, alantoina, kwas mlekowy, mocznik, spirulina... Jest w czym wybierać
Ja mam z tym problem, że wszystkie do tej pory próbowane oleje (z nasion malin, pszenicy, jojoba) strasznie mnie zapychają. A kwas hialuronowy dodany do jedynego nie zapychającego kremu - Humektanu - nie robi żadnej różnicy, poza "poślizgiem" zastanawiam się czy to ja coś źle robię, czy to jednak możliwe, że ma mnie nie działa.
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 07:28   #4587
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez czarna_kiecka Pokaż wiadomość
bardzo Ci dziekuje za odpowiedz, a tak ogolnie jak oceniasz jego dzialanie nawilzajace ? w porownaniu do kremow jest lepsze ?
w takim razie zmieszalabym go np z lnianym olejem albo arganowym, musze to jakos zakonserwowac ?
z gory dziekuje : )
Sam może niekoniecznie, ale jako dodatek jak najbardziej Myślę, ze fajnym rozwiązaniem byloby ukręcić sobie jakieś proste, bezolejowe serum na bazie HA właśnie z dodatkiem nawilżaczy, ewentualnie HA jako jeden ze składników, a do zagęszczenia guma ksantanowa [jeśli nie lubisz wodnej konsystencji]. Możesz przejrzeć gotowe receptury, nie tylko ze zsk, ale innych sklepów z półproduktami. Myślę, że to będzie najlepszy pomysł, bo wtedy wszystko, czego będziesz potrzebowała, się wyklaruje i unikniesz niepotrzebnych pudełeczek oraz wpadki z proporcjami Co do zmieszania samego oleju z aloesem, nigdy tego nie próbowałam i nie bardzo wiem, jak sobie w tej sytuacji poradzić, ale chyba bezpieczniej dodać aloes do czegoś innego i mieszać z olejem z zagłębieniu dłoni. Tak myślę Ja ostatnio leję z trzech butelek i jest w porzadku
Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Ja mam z tym problem, że wszystkie do tej pory próbowane oleje (z nasion malin, pszenicy, jojoba) strasznie mnie zapychają. A kwas hialuronowy dodany do jedynego nie zapychającego kremu - Humektanu - nie robi żadnej różnicy, poza "poślizgiem" zastanawiam się czy to ja coś źle robię, czy to jednak możliwe, że ma mnie nie działa.
Próbowałaś pachnotki albo krokosza? One generalnie nie powinny zapchać i mnie nie zapchały, a mam ogromną tendencję do tego Jednak pachnotka była raczej lekkim olejem, ale do wzbogacenia kremu w sam raz na moje potrzeby Z tego, co się orientuję, może sprawdzić się też wiesiołek, konopny, lniany, z orzechów włoskich [miałam przy ocm i również było w porządku ] Moim pierwszym w ogóle był tamanu i on się u mnie nie sprawdził. pomijając, ze pozapychał, to i działaniem nie zachwycił. Za to uwielbiam arganowy i mimo, że czasem [choć na szczęście nie zawsze] zapcha, to ratuje mi życie w naprawdę kryzysowych sytuacjach. Na półce czeka także cierpliwie z pestek moreli, ale zużyć te wszystkie specyfiki to nie lada wyczyn...
Ja teraz przymierzam się [powoli, bo mam ogromne zapasy... ] do ukręcenia jakiegoś lekkiego kremu-bazy, który nada się na dzień pod minerał i wystarczająco nawilży, a na noc wystarczy zmieszany z olejem właśnie.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:

Edytowane przez EbonyLuna
Czas edycji: 2013-04-18 o 07:33
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 09:55   #4588
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ebony Luna dziękuje : )
wiesz ja mam naprawdę zerowe doświadczenie z wszelkimi półproduktami wiec musiałabym poszukać jakiejś prostej receptury, zamówiłam ostatnio krem nawilzający himalaya to jeszcze zobaczę jak zadziała i jeśli to będzie kolejna porazka to oszukam jakiejś receptury z wykorzystaiem HA...tym bardziej że jestem z Wrocławia i mam zaraz obok uczelni mydlarnię, w której jest duzo produktów z ZSK a jeśli czegoś zabraknie, to dostarczają, więc zawsze to zaoszczędzę na przesyłce : )
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 15:16   #4589
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez czarna_kiecka Pokaż wiadomość
Ebony Luna dziękuje : )
wiesz ja mam naprawdę zerowe doświadczenie z wszelkimi półproduktami wiec musiałabym poszukać jakiejś prostej receptury, zamówiłam ostatnio krem nawilzający himalaya to jeszcze zobaczę jak zadziała i jeśli to będzie kolejna porazka to oszukam jakiejś receptury z wykorzystaiem HA...tym bardziej że jestem z Wrocławia i mam zaraz obok uczelni mydlarnię, w której jest duzo produktów z ZSK a jeśli czegoś zabraknie, to dostarczają, więc zawsze to zaoszczędzę na przesyłce : )
Cieszę się, że choć trochę pomogłam
Wiesz, nie jestem jakimś specem, ale interesuję się tym ogólnie i lubię sobie sama coś 'skonstruować'. Chętnie dzielę się moim [niewielkim, mimo wszystko] doświadczeniem i spostrzeżeniami Tym bardziej, że mogę w ten sposób komuś pomóc, a sama nie raz korzystam z porad innych. Tylko musimy pamiętać, że nawet jak u kogoś innego coś pomaga, nam nie zaszkodzi, niestety.
Możesz też wypróbować Humektan, o którym wspomniała parodia. Sama go nie miałam, ale wyczytałam wiele pozytywnych opinii i mówiąc szerze, próbuję go kupić od roku Nie wychodzi, bo zawsze wpadnie po drodze coś innego
Lub Cetaphil.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 22:41   #4590
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dziekuję raz jeszcze, ja dopiero zaczynam szukac jakiejs alternatywy dla drogeryjnych produktów i każda rada jest cenna, Cetaphil u mnie zakończył się tragedią, a kupiłam i ten żel do mycia i krem, okropnie mnie pozapychał, ale humektan w takim razie dodam do listy zakupów : )
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:54.