Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-05, 18:48   #1261
_anguisette_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 91
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A ja sie wybralam dzis do lekarza i dostalam antybiotyk. Lekarz (nie deramtolog)powiedzial ze lepiej zebym przerwala branie Acne na czas kuracji antybiotykiem coby nie obciazac organizmu. Czy to konieczne? Brala ktoras z was Acne z Augumentinem?
__________________
"Kochaj jak wola Twoja"
_anguisette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 19:14   #1262
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez _anguisette_ Pokaż wiadomość
A ja sie wybralam dzis do lekarza i dostalam antybiotyk. Lekarz (nie deramtolog)powiedzial ze lepiej zebym przerwala branie Acne na czas kuracji antybiotykiem coby nie obciazac organizmu. Czy to konieczne? Brala ktoras z was Acne z Augumentinem?
Moja derma powiedziała, że w razie konieczności brania antybiotyków lepiej jest odłożyć Izo, łykać antybiotyki, wyleczyć się i wrócić do Izo, niż nie brać antybiotyków wcale i nabawić się jakichś poważniejszych powikłań...
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 19:36   #1263
dyskalkulja
Przyczajenie
 
Avatar dyskalkulja
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z warszawy
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

jutro juz będą moje pierwsze 2 tygodnie jescze jakieś 30 i będzie po sprawie na razie zauważam duże uwrażliwienie skóry na twarzy, reszta ciała jest niewzruszona (mo może poza dłońmi) i nie mam tego komfortu nieprzetłuszczających sie włosów, wprost przeciwnie od tłustych kremów i filtra wydają się jeszcze szybciej przetłuszczać
dyskalkulja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 19:48   #1264
_anguisette_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 91
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Moja derma powiedziała, że w razie konieczności brania antybiotyków lepiej jest odłożyć Izo, łykać antybiotyki, wyleczyć się i wrócić do Izo, niż nie brać antybiotyków wcale i nabawić się jakichś poważniejszych powikłań...
dziekuje za odp.
Nie mam z moja dermatolog kontaktu tel. wiec nie moglam jej zapytac.
Nie wiem po prostu czy przerwanie kuracji nie sprawi ze bedzie ona nieskuteczna. Dzis dopiero moj 6 dzien wiec moze nic sie nie stanie jak przerwe...nie wiem.
__________________
"Kochaj jak wola Twoja"
_anguisette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 20:49   #1265
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez _anguisette_ Pokaż wiadomość
Nie wiem po prostu czy przerwanie kuracji nie sprawi ze bedzie ona nieskuteczna. Dzis dopiero moj 6 dzien wiec moze nic sie nie stanie jak przerwe...nie wiem.
Mój lekarz mówił, że lepiej odstawić nawet w razie przeziębienia. Ale ja Curacne brałam podczas kuracji Duomoxem i nie czułam się gorzej. Także myślę, że to zależy od organizmu, i od dawki antybiotyku.
O skuteczność nie musisz się martwić, lek zadziała
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 22:07   #1266
_anguisette_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 91
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dzieki. Wzielam pierwsza dawke antybiotyku i zobaczymy jak bedzie.
Kurcze, dopiero zaczynam kuracje Acne a juz wysycham. Usta spierzchniete, na nosie luski... Dobrze, znaczy chyba ze dziala
__________________
"Kochaj jak wola Twoja"
_anguisette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 07:36   #1267
gossaa24
Raczkowanie
 
Avatar gossaa24
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 115
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez _anguisette_ Pokaż wiadomość
A ja sie wybralam dzis do lekarza i dostalam antybiotyk. Lekarz (nie deramtolog)powiedzial ze lepiej zebym przerwala branie Acne na czas kuracji antybiotykiem coby nie obciazac organizmu. Czy to konieczne? Brala ktoras z was Acne z Augumentinem?
Chciałam powiedzieć, że mi augmentin super pomógł na cerę chociaż było to jego działanie pośrednie. Także nawet jak odstawisz retinoid na chwilę to myślę że nic nowego Cię nie zaskoczy;] Zresztą w leczeniu retinoidami liczy się przecież całkowita przyjęta dawka więc tygodniowa przerwa na pewno nie wpłynie na ostateczny efekt leczenia. Do tego antybiotyku koniecznie zaopatrz się w osłonę na żołądek!!!Ja to trochę zaniedbałam i miałam niezłe sensacje z jelitami...

Edytowane przez gossaa24
Czas edycji: 2010-05-06 o 15:57
gossaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 11:33   #1268
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

co do osłonki na żołądek to popieram. ja również przy antybiotyku brałam. jeśli odstawisz na kilka dni Akne to nic nie powinno się stać, nie ma prawa się stać ja chyba na pierwsze 2dni odstawiłam, bo mama się uparła i nawet dzwoniła do doktorka, żeby się upewnić, że tak można.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 18:28   #1269
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

gossaa24, chyba chodziło Ci o tabletki w stylu Lacidofil (a to bardziej ochrona dla jelit, a nie dla żołądka) To one zawierają te dobre dla naszego organizmu bakterie, które bytują w układzie pokarmowym Niestety antybiotyki mają tę właściwość, że zabijają wszystkie bakterie, nawet te nasze dobre _anguisette_, jeśli lekarz nic Ci nie zalecił, to na własną rekę kup Lacidofil/Lakcid/coś innego z bakteriami Lactobacillus


***
Byłam dzisiaj u dermy, werdykt - łykam Curacne 20mg/dziennie do 31 maja, przez miesiąc buzię traktuję tak, jakbym nadal łykała tabsy (czyli wysoka fotoprotekcja, kremy nawilżające, zero peelingów), a później dostanę na pół roku coś zewnętrznego typu Skinoren...

Tym samym dawka skumulowana, jaką przyjmę będzie wynosiła 126,55 mg/kg m.c. Finiszuję!
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!


Edytowane przez aktogimka
Czas edycji: 2010-05-06 o 18:29
aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 18:35   #1270
_anguisette_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 91
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny,
Wielkie dzieki za podpowiedz kupilam Lacidofil. Acne narazie nie odstawilam bo wszystko jest git. Ale jakby co to wiem ze mozna, dziekuje
__________________
"Kochaj jak wola Twoja"
_anguisette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 18:41   #1271
mallflower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 155
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Czy koniecznoscia jest stosowanie preparatow zewnetrznie na skore po zakonczeniu kuracji? nie dosc ze pol roku na tabletkach to jeszcze masciami nastepne pol???
__________________
Antoine de Saint-Exupéry Mały Książę (XVII)
- Na pustyni jest się trochę samotnym.
- Równie samotnym jest się wśród ludzi.
mallflower jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 18:45   #1272
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Wczoraj skończyło mi się Curacne w ogole wylecialo mi z glowy ze to już koniec opakowania i wybrałam się do apteki. A tam?! Nie ma. Wczesniej jakoś dzień czekałam i sprowadzili z hurtowni, a teraz mówia ze w najblizszych hurtowniach nie ma i w ogole. Obdzwoniłam wszystkie apteki w mojej miejscowosci i w wiekszych miasteczkach odleglych o jakies 60 km. Nigdzie nie ma , trzeba czekac 3 dni :O.
W jednej aptece powiedzieli że jest Izotek, no a to takie same działanie, to zadzwoniłam do swojej dermy i sie zapytalam czy moge to brac, powiedziala ze tak, a nastepnym razem zebym w warszawie zrobila zakupy tabletek Curacne.

Wystraszylam sie ze nigdzie nie maja, a nie mozna przerywac jako tako kuracji .

Mam nadzieje, ze nie bede miala jakiegos wysypu czy jakis wiekszych widocznych skutkow ubocznych ze wzgledu na zmiane leku. ;>.

Jeeej! i za Izotek zapłaciłam 20 zł drożej niz za Curacne wczesniej... Niby 20 zł, ale grosz do grosza... . Izotek 20mg ok. 180 zl . Czytalam na forach ze po 100 zl sa w niektórych aptekach jest ten lek!

Uroki mieszkania w małej miejscowosci .
Jadę na wizyte do Warszawy za 3 tygodnie to wczesniej przeanalizuje sobie gdzie najtaniej kupowac Curacne 20mg w stolicy. Może wiecie?
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 19:06   #1273
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mallflower Pokaż wiadomość
Czy koniecznoscia jest stosowanie preparatow zewnetrznie na skore po zakonczeniu kuracji? nie dosc ze pol roku na tabletkach to jeszcze masciami nastepne pol???
Moja derma twierdzi, że tak To dla podtrzymania efektu Mówiła, że będę te maści stosowała wieczorem co drugi dzień Zanim trafiłam do tej dermy, to miałam od innej Differin i też stosowałam go co drugi dzień. Za tubę zapłaciłam 40 zł, a miałam dłuuuugo, więc stosowanie tych maści to żaden wydatek, względem tabletek


walicnazwe, za Curacne 20 mg płacę 89 zł Nawet 'znajomemu' z forum wysyłałam, bo on u siebie wszystkie preparaty miał mega drogie On mi wysyłał recepty i robił przelew na konto, a ja jemu najtańszą wysyłką odsyłałam tabsy W sumie mam za dużo tego Curacne kupione i dwa blistry nie zużyję, nie wiem co mam z nimi zrobić Szkoda mi strasznie, bo to w sumie 2/3 opakowania kupione na marne
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 20:04   #1274
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
walicnazwe, za Curacne 20 mg płacę 89 zł Nawet 'znajomemu' z forum wysyłałam, bo on u siebie wszystkie preparaty miał mega drogie On mi wysyłał recepty i robił przelew na konto, a ja jemu najtańszą wysyłką odsyłałam tabsy W sumie mam za dużo tego Curacne kupione i dwa blistry nie zużyję, nie wiem co mam z nimi zrobić Szkoda mi strasznie, bo to w sumie 2/3 opakowania kupione na marne

w sumie ciekawy pomysł z tym 'znajomym'
zapiszę sobie gdzieś Ciebie i jak coś to może zgadamy się co do tych niezużytych twoich .
tak jak pisalam, pod koniec maja jade do dermy, to zobacze co tam ona mi powie, bo moze badanie beda zle (odpukac) albo coos.. (odpukac) i bede musiala przerwac.
too... za miesiac pewnie sie odezwe do ciebie, dobraa?
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 20:47   #1275
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez walicnazwe Pokaż wiadomość
w sumie ciekawy pomysł z tym 'znajomym'
zapiszę sobie gdzieś Ciebie i jak coś to może zgadamy się co do tych niezużytych twoich .
tak jak pisalam, pod koniec maja jade do dermy, to zobacze co tam ona mi powie, bo moze badanie beda zle (odpukac) albo coos.. (odpukac) i bede musiala przerwac.
too... za miesiac pewnie sie odezwe do ciebie, dobraa?
Ok, nie ma problemu W sumie wychodzi, że z tego nieużywanego opakowania będę musiała zjeść 6 tabletek, a 24 mi zostaną
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 21:29   #1276
dyskalkulja
Przyczajenie
 
Avatar dyskalkulja
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z warszawy
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

aaaa, zaczęło się pospolite ruszenie, wszystko mi wyłazi, twarz nie aż tak jak cała reszta, nie spodziewałm się, że mam syfy na udach poprostu jestem chropowata w dotyku, ale nic a nic nie ruszam to przynajmniej jest jednolity koloryt
ps. walicznawce starsznie duuużo płacisz za tabsy ja zapłaciam za izo 20mgx30 89zł, a za aknenormin 86zł (aptekarka zaproponowała mi sama w zastępstwie akne bo izo miała tylko jedną paczkę) tylko nie dostałm pomadki ochronnej do aknenorminu a ta od izo już m sie zużyła, w warszawie na bank będzie taniej
dyskalkulja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 21:36   #1277
mallflower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 155
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

@aktogimka czyli rozumiem jestes juz po kuracji?wow to opowiadaj!podnies nas na duchu jak dlugo trwala?jakie efekty?co do masci jak co drugi dzien na noc to ok tak na marginesie - czego uzywacie do mycia twarzy?ja wlasnie bedac przed chwila pod prysznicem czytalam sklad mojego i pelno tam parabenow az mi oczy wyszly a i zawiera kwas salicylowy w skladzie-czy to ok?
__________________
Antoine de Saint-Exupéry Mały Książę (XVII)
- Na pustyni jest się trochę samotnym.
- Równie samotnym jest się wśród ludzi.
mallflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 22:12   #1278
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mallflower Pokaż wiadomość
@aktogimka czyli rozumiem jestes juz po kuracji?wow to opowiadaj!podnies nas na duchu jak dlugo trwala?jakie efekty?co do masci jak co drugi dzien na noc to ok tak na marginesie - czego uzywacie do mycia twarzy?ja wlasnie bedac przed chwila pod prysznicem czytalam sklad mojego i pelno tam parabenow az mi oczy wyszly a i zawiera kwas salicylowy w skladzie-czy to ok?
Aj, aj... Pozwól, że w odpowiedzi na Twój post zacytuję swój, który napisałam tu kilka godzin temu:

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj u dermy, werdykt - łykam Curacne 20mg/dziennie do 31 maja, przez miesiąc buzię traktuję tak, jakbym nadal łykała tabsy (czyli wysoka fotoprotekcja, kremy nawilżające, zero peelingów), a później dostanę na pół roku coś zewnętrznego typu Skinoren...

Tym samym dawka skumulowana, jaką przyjmę będzie wynosiła 126,55 mg/kg m.c. Finiszuję!
O końcowych efektach napiszę, jak już kurację skończę
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 08:30   #1279
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

_anguisette_
powrotu do zdrowia!

aktogimka
ja bym na Twoim miejscu wybrała paczkę do końca
biorąc np tabse co dwa dni

walicnazwe
nie wymyślaj, mieszkam w bardzo małej wsi, z jedną małą apteką,
Izo koszyuje 110zł/120zł, w zbliżonej cenie jest Akne,
uroków życia w małej miejscowości jest dużo

u mnie 104 dzień kuracji
gule co ostatnio wyszły nadal się wchłaniają, zarówno te na twarzy jak i na plecach, pare zaskórników zamkniętych siedzi mi w policzkach, nadal mam prosaki i nie schodzą (jeden tylko z moją pomocą wyszedł z kąta oka)

włosy nadal myję codziennie (czasem dają radę wytrzymać półtorej dnia),
czyli przetłuszczanie nadal mam niestety

ból mięśni, stawów czasem jest tak okropny, że posiłkuję się lekami na recepte, usta wysychają jak zawsze, a ostatnio też dłonie muszę częściej kremować, te mdłości codzienne ustąpiły, nie wiem co to było, przypisałam do skutków ubocznych Aknenorminu, pieczenie oczu, widzenie za mgłą nadal mam, plus doszła mi straszna wrazliwość na światło (już tak miałam na początku kuracji, w zimie od śniegu)

cera odznacza się od reszty ciała, znow ma dziwny "niezdrowy" wygląd

trudno, to dopiero 3 miesiace z hakiem, liczę na cud w najbliższych 2óch miesiącach

pozdrówka

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-05-07 o 08:32
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-07, 10:12   #1280
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
***
Byłam dzisiaj u dermy, werdykt - łykam Curacne 20mg/dziennie do 31 maja, przez miesiąc buzię traktuję tak, jakbym nadal łykała tabsy (czyli wysoka fotoprotekcja, kremy nawilżające, zero peelingów), a później dostanę na pół roku coś zewnętrznego typu Skinoren...

Tym samym dawka skumulowana, jaką przyjmę będzie wynosiła 126,55 mg/kg m.c. Finiszuję!
gratuluje i zazdroszcze ze juz konczysz

Cytat:
Napisane przez mallflower Pokaż wiadomość
Czy koniecznoscia jest stosowanie preparatow zewnetrznie na skore po zakonczeniu kuracji? nie dosc ze pol roku na tabletkach to jeszcze masciami nastepne pol???
niektorzy dermatolodzy nie przepisuja zadnych masci, ale z tego co wiem to lepiej jest sie nimi smarowac bo wtedy zmniejsza sie ryzyko nawrotu... trzeba sie jeszcze troche pomeczyc ale czego sie nie robi zeby dobrze wygladac, ja sama musze sie mojego w czerwcu spytac co on mi planuje dalej zrobic
Cytat:
Napisane przez walicnazwe Pokaż wiadomość

Mam nadzieje, ze nie bede miala jakiegos wysypu czy jakis wiekszych widocznych skutkow ubocznych ze wzgledu na zmiane leku. ;>.

Jeeej! i za Izotek zapłaciłam 20 zł drożej niz za Curacne wczesniej... Niby 20 zł, ale grosz do grosza... . Izotek 20mg ok. 180 zl . Czytalam na forach ze po 100 zl sa w niektórych aptekach jest ten lek!

Uroki mieszkania w małej miejscowosci .
Jadę na wizyte do Warszawy za 3 tygodnie to wczesniej przeanalizuje sobie gdzie najtaniej kupowac Curacne 20mg w stolicy. Może wiecie?
o to to sie nie martw ze zmiana leku spowoduje ze kuracja bedzie mniej skuteczna albo ze jakis mega wysyp bedzie, bo te leki to to samo tylko cena, nazwa i opakowanie inne
ja kupowalam w malej miejscowosci dosyc i tam cena za tretinex to 85zl, nie wiem jak tam inne ale chyba bede sie musiala zainteresowac skoro tretinexu w hurtowniach nie ma
Silwena jak milo cie znowu widziec!

Edytowane przez KarolciaU2
Czas edycji: 2010-05-07 o 10:14
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 11:52   #1281
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny, idę w poniedziałek do dermatologa pierwszy raz prywatnie. Dotychczas leczyłam się u kilku dermatologów na kase i ciagle przepisywali mi maści, płyny itp, które nie pomagały a jedynie wysuszały i podrażniały skóę. Raz tylko miałam antybiotyk (Tetracyclinum) po którym i tak wszystko wróciło

Mam zamiar poprosić Panią doktor o IZOTEK (nie wiem czy się w ogóle zgodzi, bo teraz z moją cerą nie jest najgorzej, ale bywa tak, że z domu nie wychodzę gdy nie muszę ). Martwią mnie trochę te skutki uboczne. Jedni piszą, że do miesiąca po odstawieniu leku nie można zajść w ciążę, inni, że 5 m-cy, a jeszcze ktoś, że do 2 lat Nie jestem już taka młoda, mam 23 lata, biorąc pod uwagę, że trzeba ten lek brać ok. 8 m-cy, później jeszcze dajmy na to te 2 lata hmmm... nie wiem czy w takim czasie nie zajdę w ciążę
I jak jest z tym słońcem, w ogóle nie można się opalać i używać tylko wysokich filtrów tak, nawet gdy sie wychodzi w lato np. na zakupy, spacer?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 12:34   #1282
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

o matko dziewczyno 23lata a ty na mowis ze nie jestes juz taka mloda nie przesadzaj! biorac nawet pod uwage to ze twoja kuracja bedzi trwala rok, ale jak pojdziesz do dobrego dermatologa i bedziesz dobrze znosic skutki uboczne to zmiescisz sie w pol roku, co do okresu odczekania to na mojej ulotce pisze 2miesiace, ja bym dla pewnosci odczekala przynajmniej pol roku, no ale liczmy ze nawet rok, no to w sumie kuracja rok, odczekanie rok to zaledwie dwa lata i bedziesz miala wtedy 25, moim zdaniem to wcale nie jest zapozno na dziecko! Wrecz bym powiedziala ze w sam raz.
Skutki uboczne sama musisz przezyc i zobaczyc jak to jest, co z tego ze ci napiszemy ze tu nas boli a tam swedzi jak kazdy moze miec co innego ale na bank bedziesz miala przynajmniej na poczatku sucha skore i usta, ale to jest do przezycia, no i niektorzy maja na poczatku wysyp, ja np mialam
ze sloncem to nie jest tak ze mozesz wychodzic dopiero po zmroku, uzywasz filtrow odpowiednich i jest ok, ale opalanie sie jest zbronione
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 13:02   #1283
Konna
Raczkowanie
 
Avatar Konna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 138
GG do Konna
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hej wszystkim. mam 17 lat, trądzik od jakiegos 13 roku zycia. kiedys juz go wyleczylam, ale teraz znow sie mecze. bralam unidox, duac, metronidazol, zineryt. wszystko mi ladnie poschodzilo. nie bralam antybiotykow przez jakies 2-3 lata. teraz mam z 15 czerwonych bol i duzo przebarwien. stosuje pewna masc -epiduo, od miesiaca. (duzo gorzej niz przed rozpoczeciem, bo leczylam sie na same zaskorniki, a teraz pelo tych pryszczy :<) slyszlam, ze epiduo to bardzo silny lek, a na mnie nie dziala i powoduje tylko czerwone plamy...boje sie ze pozostaje mi kuracja Izotekiem, bo slyszalam, ze antybiotyki za drugim razem sa nieskuteczne...(moze po prostu za bardzo paniukuje, ale dzis mam tragedie na twarzy)

Mam teraz sredni tradzik, cere mieszana (rzadko mi sie swieci, tylko np. po tlustym kremie czy jak mam gruby podklad) zastanawiam sie, czy moja skora mogla sie uodpornic na leki i tylko izo mi zostaje? czy tylko epi bylo niewypalem

Proszę o odpowiedz!!! Naprawdę nie wiem co robić!!!
__________________
Dbam o siebie:
-walczę o piękną cere 21.08.2012
-walcze o zdrowe i mocne włoski 11.09.2012
-staram się zdrowo odżywiać
-trzeba zacząć myśleć pozytywnie!

Studentka stomatologii I rok- obym dała rade !

Edytowane przez Konna
Czas edycji: 2010-05-07 o 17:28
Konna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 13:13   #1284
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
walicnazwe
nie wymyślaj, mieszkam w bardzo małej wsi, z jedną małą apteką,
Izo koszyuje 110zł/120zł, w zbliżonej cenie jest Akne,
uroków życia w małej miejscowości jest dużo
nie wymyslam. .
no jest bardzo duzo , ale jak dla mnie wiecej wad niz zalet.
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 14:41   #1285
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez KarolciaU2 Pokaż wiadomość
o matko dziewczyno 23lata a ty na mowis ze nie jestes juz taka mloda nie przesadzaj! biorac nawet pod uwage to ze twoja kuracja bedzi trwala rok, ale jak pojdziesz do dobrego dermatologa i bedziesz dobrze znosic skutki uboczne to zmiescisz sie w pol roku, co do okresu odczekania to na mojej ulotce pisze 2miesiace, ja bym dla pewnosci odczekala przynajmniej pol roku, no ale liczmy ze nawet rok, no to w sumie kuracja rok, odczekanie rok to zaledwie dwa lata i bedziesz miala wtedy 25, moim zdaniem to wcale nie jest zapozno na dziecko! Wrecz bym powiedziala ze w sam raz.
Skutki uboczne sama musisz przezyc i zobaczyc jak to jest, co z tego ze ci napiszemy ze tu nas boli a tam swedzi jak kazdy moze miec co innego ale na bank bedziesz miala przynajmniej na poczatku sucha skore i usta, ale to jest do przezycia, no i niektorzy maja na poczatku wysyp, ja np mialam
ze sloncem to nie jest tak ze mozesz wychodzic dopiero po zmroku, uzywasz filtrow odpowiednich i jest ok, ale opalanie sie jest zbronione
Hehe, no może trochę przesadziłam W około wszscy znajomi to biorą ślub, to na dzieciaczka czekają i tak jakoś mi się wydawało

Chciałabym spróbować z tym Izotekiem, ale boję się, bo nie stosuję antykoncepcji hormonalnej, kiedyś stosowałam i źle to wspominam, wolałabym do tego nie wracac A wiadomo, że przy innych metodach nie ma takiej pewności...ehhh
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 16:19   #1286
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

U mnie w sumie bez zmian. Pryszcze jako tako nie wychodzą, wągry jak siedziały tak siedzą. 6 maja minęły dwa miesiące kuracji...i jakoś tak wszystko stoi w miejscu. Dekolt gładki, buzia też w dotyku jest gładka. Cierpią tylko usta, skóra twarzy się nie łuszczy.

Słuchajcie, przebarwienia po krostach bez łuszczenia się.. ile czasu mogą schodzić? Chciałabym mieć jednolity kolor twarzy, a tu policzek bez pryszczy a przebarwienia siedzą.


A, i pytanie. Czy dziewczyny które zrezygnowały z tabletek anty zauważyły u siebie potem unormowanie się cholesterolu i trójglicerydów? Bo za tydzień? albo za dwa mam wizytę i się boję, że znowu coś będzie źle. Tabletek nie biorę. Dieta też na pewno lepsza niż kiedyś.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 19:50   #1287
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

KarolciaU2
dziś dzwoniła babka z neostrady potwierdzić, że nie przedłużam umowy, więc już niewiele czasu mi z Wami zostało

szkoda, bo nie chcę zostać sama z kuracją bez możliwości pomarudzenia, czy poinformowania o postępach, no tak bywa

nowym w temacie i tym co idą prosić o recepte życzę powodzenia, tym co się zastanawiają czy poprsic o kurację życzę mądrej decyzji

pozdrówka
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 21:07   #1288
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
aktogimka
ja bym na Twoim miejscu wybrała paczkę do końca
biorąc np tabse co dwa dni
No właśnie mi derma powiedziała, żeby ostatnią tabsę wziąć 31 maja i definitywnie koniec, a na kontrolę przyjśc 2 tygodnie po odstawieniu...

PS1 Barwiony SVR nie doszedł
PS2 Szkoda, że nie będziesz tu już zaglądała...
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 09:23   #1289
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

U mnie 3 miechy z hakiem..
czas zbliżony do Silweny, jednak dawke wyjadłam chyba mniejszą..
nie chce mi sie teraz liczyć, ale przez pierwszy miesiąc jadłam 20 mg /60 kg , potem przez poltora miesiaca 30 mg / 60 a teraz mam 40 mg dziennie i odkad tak biore zauwazylam poprawe , szczerze, wszystkie te wokół ust ktore miałam POSCHODZILY , ale męczyłam sie prawie 3 miechy.. wysyp za wysypem.. masakra , teraz blizny i plamki buuuuuuu, za to od poczatku kuracji miałam spokoj z gladkim pieknym czolem, teraz czuje jakies 4 bolące guule..
ogolnie jestem zadowolona

matura wcale nie takla straszna, jeszcze tylko ustne zostaly, podczas matur troche zmniejszylam dawke do jednej tabletki dziennie, zeby moc sie maxymalnie skupic
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-08, 09:24   #1290
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

na wlasna reke sprobowalam zwiekszyc dawke z 30 na 40 mg by szybciej skonczyc kuracje. nadnych skutkow ubocznyc. przynajmniej nie wiejszych niz zawsze za to wykoczyla mi gula na zuchwie jakos mnie to nie przejmuje gdyz resta twarzy aksamitnie gladka jesli utrzymam wieksza dawke zostalo mi.....2 dni do konca kuracji
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.