Tak bardzo chcę schudnąć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-15, 20:42   #1
gabrielka27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Smile

Tak bardzo chcę schudnąć


Hej w lipcu 2009 urodziłam śliczną córeczkę przed zajściem w ciąże ważyłam 60 kg przy wzroście 164 było ok,ale w ciąży przytyłam do 97 myślałam że waga szybko mi spadnie niestety myliłam się mała ma już 7 miesięcy a ja ważę 80kg jakby tego było mało złamałam bardzo poważnie nogę i nie mogę chodzić na pewno potrwa to ok pół roku, a apetyt mam ogromny mogłabym jeść cały czas próbowałam już wszystkiego proszę pomóżcie mi sama sobie z tym nie poradzę czy ktoś spróbuje zemną może razem będzie łatwiej
gabrielka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 21:44   #2
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: Tak bardzo chcę schudnąć

Hej, zapraszamy serdecznie do nas:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=391658

Chudniemy już od początku stycznia (z różnymi wynikami) ale chętnie przyjmiemy nowe osoby do naszego grona.
Radzę poczytać dużo postów podwieszonych (szczególnie tych związanych z 10 przykazaniami żywieniowymi wg. Berardiego) albo możesz wejść na mojego bloga (tam jest mały skrót informacji a także moje osobiste zmagania)
https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=13495

Powodzenia w osiągnięciu celów!!!
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 22:03   #3
snuff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 327
Dot.: Tak bardzo chcę schudnąć

Chcieć znaczy móc. Powodzenia.
snuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 00:16   #4
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Tak bardzo chcę schudnąć

Ja dołączę

Na wstępie gratuluje córeczki, tez tak bardzo bym juz chciała.
Mówiłas, ze po porodzie ważylas 97kg, a teraz jest 80 - czyli super! Jest się z czego cieszyc! 17 kg w dół to bardzo duzo, a Ty sie tak umartwiasz.
Ja przy 170cm waże około 73, nie wiem ile dokładnie, bo jakis juz czas sie nie wazylam, ale z dnia na dzien jest wiecej i wiecej. Na początku zeszłego roku bardzo zdrowo jadłam, nie byla to zadna dieta, poprostu baardzo ograniczyłam słodycze i jadłam zdrowo ( co nie znaczy mało ) i biegałam co drugi dzien około godzinke. Schudlam z 72 do 68, ale potem sobie odpuscilam. Przestalam begac i znowu zaczełam jesc smieciowe jedzenie noi jest teraz 73 jak nie wiecej Nie wygladam dobrze, wiem, ze musze cos ze sobą zrobic, ale kurcze tak bardzo brak mi motywacji. Codziennie budze sie i mówie sobie "dzis pobiegam" a popołudniu juz jest syndrom " najadlam sie wiec bede miala kolke przy biegach" lub "od jutra". Wypadaloby napisac znowu "od jutra", ale jutro jest pancake day... noi masz ci los Nie wszystko od roku uklada mi sie tak jak bym tego chciala i to tez nie pomaga mi się wziac za siebie. Siedze w domu i opycham sie ciastkami, za ktorymi nawet nie przepadam, jem wszystko, praktycznie nie ma rzeczy ktorych nie lubie. Ok, jutro pancake day, noi pancaki bede jadla, ale poza tym jutro bede starala sie jeść "ładnie". Na poczatek postaram sie przez 1-2 tygodnie odstawic słodycze. Jak juz sie przyzwyczaje do braku slodyczy, zmodyfikuje swoj jadlospis.

Gabi ogarniamy sie razem! Postaraj sie lajtowo ograniczyc. Bez rezimu, bo bedzie Cie on przytlaczal, bedziesz nim wkurzona ,co jeszcze bardziej bedzie popychalo Cie do ciasteczek i rzucenia wszystkiego w cholere. Ja zrobie tak jak w zeszlym roku czyli poprostu zmiana nawykow na zdrowsze, powoli i bez przesady.
Moge wiedziec co sie stalo z nogą? Postaraj sie mimo wszystko ruszac jak najwiecej, może jakies ćwiczenia na ręce z hantelkami-ladnie ujędrniaja biust.

Na jutro zostalismy zaproszeni do znajomego na nalesniki z okazji pancake day, moze bedzie miał wage to skorzystam i spojrze smutnej prawdzie w oczy
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg

Edytowane przez sss7
Czas edycji: 2010-02-16 o 11:42
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 10:43   #5
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Tak bardzo chcę schudnąć

Witaj!

Jeżeli jest to dopiero Twój początek odchudzania powinnaś dobrze zapoznać się z informacjami dotyczącymi odżywiania, jak też Twoja wiedza dotycząca składników pokarmowych, czy poprawnego komponowania jadłospisów powinna być poszerzona.

Na samym początku zastanów się czy, aby na pewno diety potrzebujesz. Pamiętaj, nie da się schudnąć miejscowo. Nie ma specjalniego przekaźnika, którym zaznaczysz, że chcesz, aby tłuszczyku ubyło z brzucha. Na nieszczęście wielu kobiet coś takiego nie istnieje. Chudnąc, chudniesz z każdej partii ciała. Zarówno twarz się wyszczupli, jak też biust również straci na swoim obwodzie. Jeżeli zależy Ci na wymodelowaniu konkretnej partii ciała zdecydowanie bardziej polecam swoją uwagę skupić na ćwiczeniach, w tym pomocne Ci będzie podforum >>Fitness<<

Jeżeli jednak dojdziesz do wniosku, że dieta to, to czego Ci trzeba musisz swoją wiedzę dotyczącą odżywiania znacznie powiększyć, aby sobie nie zrobić krzywdy. Źle skomponowana dieta może w naszym organizmie dokonać dużego spustoszenia. Myślę, że łamliwe paznokcie, wypadające włosy i szara skóra to nie to, czego kobiety oczekują.

Od czego zacząć?
Ważne jest wyliczenie własnego zapotrzebowania kalorycznego. Twój dzienny bilans kalorii na redukcji musi wynosić powyżej 1000 kcal. Jedynie takie diety są przez forum popierane. Diety monotoniczne i te, których bilans wynosi mniej niż 1000 kcal są niezdrowe i takich diet należy się wystrzegać. Najlepiej, jeżeli wszelkiego typu kopenhaskie, kapuściane i inne diety cud odejdą w zapomnienie. Niestety nie ma diety cud. Jest tylko dieta szybka, po której oprócz tego, że jesteśmy wycieńczone i osłabione otrzymujemy efekt jojo.

Należy pamiętać, że zdrowe chudnięcie wynosi od 0,5 do ok. 1 kg tygodniowo. Jednak bardzo często na samym początku odchudzania "na wadze" widzimy większy spadek. Możliwy nawet do 3-4 kg, ale wynika to z tego, że wtedy z naszego organizmu "spada" woda, a ciężkie jedzenie zamieniamy na lekkie. Zrzucanie wagi jest procesem długotrwałym i trzeba być bardzo sumiennym, aby efekty były i zagościły na stałe.

Etapy zrzucania wagi:
Cytat:
Etap 1: Przez pierwsze 3 dni diety tracimy 70% wody, 5% białka, 25% tłuszczu
Etap 2: Do 13 dnia diety tracimy 19% wody, 12% białka, 69% tłuszczu
Etap 3: Między 21 a 24 dniem diety tracimy 15% białka, 85% tłuszczu
Etap 4: Od 24 dnia diety tracimy 25% białka, 75% tłuszczu
Aby wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne możemy posłużyć się tym oto wzorem:
Cytat:
Dla mężczyzny:
1. Mnożymy wagę x 24 godziny = podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x współczynnik aktywności = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

Dla kobiety:
1. Mnożymy wagę x 24 godziny = podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x 0,9 = poprawiony BMR dla kobiet
3. poprawiony BMR x współczynnik aktywności = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne


Współczynnik aktywności:
- Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne ćwiczenia + praca fizyczna przez większa cześć dnia)
- Aktywny = 1.3 1.4 (Codzienne intensywne ćwiczenia + praca 'na nogach')
- Średnio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Ćwiczenia 3 razy/tydzień + praca siedząca)
-Nisko Aktywny = 1 (brak ćwiczeń + praca siedząca)
Należy jednak pamiętać, że jest on niedokładny. Nie należy się go dokładnie trzymać, ma być dla nas mniej więcej znakiem ile nasze zapotrzebowanie kaloryczne wynosi.
Będąc na redukcji w celu schudnięcia dzienne zapotrzebowanie kaloryczne powinniśmy uciąć maksymalnie o 500 kcal.
Jednak nie dla wszystkich są diety z typowym wyliczaniem kalorii ze względu na to, że jest dość pracochłonne, bo musimy sobie wszystko dokładnie przeliczyć i sumiennie komponować jadłospisy. Jeżeli nie będziemy na diecie, która konkretnie zarysowuje ilość kalorii jaką dziennie zjadamy powinniśmy trzymać się kilku zasad, aby się z nimi zapoznać kliknij TUTAJ


Kiedy już wiemy na ile kalorii dziennie możemy sobie pozwolić możemy zacząć komponować jadłospis, ale najpierw musimy się zapoznać z poprawnym łączeniem składników.

Cytat:
Jak wygląda prawidłowo skomponowany posiłek na redukcji?

Białko + zdrowe tłuszcze + warzywa,
Białko + węglowodany (+ warzywa).

Białko powinno być w każdym posiłku (na redukcji przyjmujemy 2g/kg masy ciała, wartość jaką nam wyszła dzielmy na ilość posiłków, czyli... osoba ważąca 60kg na redukcji powinna jeść 120g białka, dzielimy na 6 posiłków dziennie = 20g białka w każdym.) Warzywa także powinny stanowić dodatek do każdego posiłku... na oko tyle ile zmieści się w jednej szklance Owoce profilaktycznie traktować lepiej jako węgle niewarzywne. Nie łączymy tłuszczy i węglowodanów w jednym posiłku -> dopuszczalne, bezpieczne granice: 10g ww niewarzywnych i 10g tłuszczu - generalnie im mniej, tym lepiej. Pamiętajmy o urozmaicaniu źródeł białka, zdrowych tłuszczy i węglowodanów.

Białka: Mięsa (wołowina, piersi z kurczaka/indyka i inne chude mięsa, ew. wieprzowina), ryby tłuste/chude , jajka , twarogi chude/półtłuste, serki wiejskie, odżywki białkowe,

Tłuszcze: Oliwa z oliwek (podstawa) , tran , olej lniany, jajka , tłuste ryby, nasiona słonecznika, pestki dyni, olej MCT, orzechy włoskie/laskowe, migdały, avocado,

Węglowodany: Ryż ciemny/paraboliczny, makaron zwykły/razowy, płatki owsiane zwykłe/górskie, pieczywo pełnoziarniste, kasza gryczana/jęczmienna, warzywa (podstawa), owoce, naturalne kefiry/maślanki/jogurty, mleko 0-1.5%, odrobina miodu naturalnego.

* tłuszcze nasycone (zwierzęce)
* tłuszcze jednonienasycone (np. oliwa z oliwek, avocado)
* tłuszcze wielonienasycone (olej lniany, rybi , orzechy i nasiona itp.)
Jeżeli nie jesteś w stanie sam ułożyć jadłospis mam dla Ciebie rozwiązanie. Możesz korzystać z gotowych już jadłospisów! Aby się z nimi zapoznać kliknij TUTAJ

Pamiętaj, że gotowe jadłospisy nie zwalniają Cię z tego, aby swoją wiedzę dotyczącą odżywiania poszerzać.
  • Musisz znać podstawowe informacje, które ułatwią Ci odchudzanie KLIK
  • Warto też zapoznać się ze zbawczym działaniem białka KLIK
  • Metabolizm też nie może być Ci obcy! KLIK




Jeżeli potrafisz rozróżnić białka/węglowodany/tłuszcze, wiesz jak wygląda poprawnie skomponowany posiłek, czy też znasz zasady zdrowego odżywiania możesz rozpocząć odchudzanie. Wszystkie ww informacje nie zostały Ci przekazane tylko dlatego, żeby Ci zabić czas, ale po to, aby piękną sylwetka była w Twoim posiadaniu, bez efektu jojo.
Pamiętaj też, że całe forum jest kopalnią wiedzy. Wszystko co tu znajdziesz służy Ci pomocą.

Zapraszam również do wątków:
a w wolnej chwili.. poplotkuj z nami czyli na dietetyce niekoniecznie o dietach KLIK

Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości oraz owocnego zrzucania kilogramów!
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 15:47   #6
alita1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 13
Dot.: Tak bardzo chcę schudnąć

Ja bardzo serdecznie polecam dietę pięciu przemian - najlepiej zacząć od przeczytania książek Anny Ciesielskiej "Filozofia zdrowia " i "Filozofia życia". Ja stosuję tę filozofię odżywiania od wiosny 2009 i schudłam ok. 12 kg - wcale się nie ograniczając, tylko zmieniając nawyki żywieniowe. Po prostu zwracam uwagę na energię pożywienia, a nie na kalorie. Poza tym znacznie lepiej sie czuję, mam więcej energii, minęły moje bóle głowy.
Szczegóły dotyczące tej diety na stronie :
http://www.centrumanna.pl/kontakt.php

Pozdrawiam ciepło
alita1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 10:10   #7
ania128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 244
Dot.: Tak bardzo chcę schudnąć

Bardzo dobrze napisała Marzeniatko, zgadzam się w 100%. Dietę którą mogę polecić, bo stosowałam osobiście to DIETA NIEŁĄCZENIA. Dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, jednak trzeba zapoznać się z zasadami tej diety. Do tego polecam pilates. Ograniczenie słodyczy i dodatków do posiłków (np. tłuste sosy itp...) Ważne żeby jeść często, zdrowo i w małych ilościach.

ania128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-27, 17:14   #8
bless_ya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 10
Dot.: Tak bardzo chcę schudnąć

Witam!
Mam 18 lat ważę 55 kg przy 160cm wzrostu . Chciałabym schudnąć , otóż wszyscy mi mówią że przytyłam sama nawet to zauważyłam dodam , że jem mało rano : kanapki 2 z szynką i biały ser obiadu czasami nie jem wgl. a jak jem to : zupa kolacja: kanapki + herbata . oczywiście zdarza się , że zjem jakieś ciastko lub owoce , sałatki itd. (słodyczy prawie wcale) , a więc dlaczego przytyłam i jak mogę schudnąć ?? : prosi:

Czekam na odpowiedź
bless_ya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.