Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-29, 20:27   #2761
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez desporadka Pokaż wiadomość
Proszę o analizę :

1.
Dax Cosmetics, Perfecta Cera Mieszana Krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc z Fito-retinolem

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Dimethicone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Medicago Sativa, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum

chciałam kupić ten krem mojej mamie, która czasem używa tego kremu, jednak w wersji 'zwężającej pory'
różnią się nieco składowo
(tamten: Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alkohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Propylene Glycol, Lecithin, Carnitine, Ubiquinone, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum. )
Ten pierwszy ma świetne opinie na KWC, dlatego mnie zastanawia.
Ta parafina na drugim miejscu w składzie mojej mamy nie zapycha.

2.
Himalaya Herbals, Gentle exfoliating apricot scrub (Scrub morelowy delikatnie złuszczający)


Skład: Apple (Pyrus malus) 40 mg, Apricot (Prunus armeniaca) 40 mg.
Oil: Wheatgerm oil (Triticum sativum) 10 mg.
Other ingredients: Aqua, Iso Paraffin, Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Carbomer, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Methylparben, BHT, Propylparben, Fragrance.

czy nadaje się do skóry tłustej?

3.
Dermaglin, Maseczka przeciwtrądzikowa

Skład: Kaolin Clay, Aqua, Aloe Vera, Avena Sativa, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben.

Czy rzeczywiście jest taka rewelacyjna?

Mam jeszcze pytanie do Korah
Czytałam w tym wątku Twoją wypowiedź odnośnie Effaclaru K (że ma dobre substancje aktywne, jednak też sporo niepotrzebnych, które wywołują efekt przeciwny od tego, który hcemy osiągnąć).
Ostatnio 'przerzuciłam' się znowu na Brevoxyl (który pomaga mi w walce z pryszczami) i mam takie pytanie - zostało mi ponad pół tubki Effaclaru K i Triacnealu Avene. I nie wiem co mam z nimi zrobić. Mogę czasami stosować pod makijaż? Może punktowo? Szkoda mi wyrzucać, sporo kosztowały.
Korah, masz jakieś zdanie na temat Brevoxylu? Mam zamiar dokupić jeszcze polecany przez Ciebie olejek z drzewa herbacianego. Pozdrawiam Twoje analizy są baaaaardzo pomocne

Dzięki za mile slowa, milo mi, że mogę pomóc

Co do kremów daxa to przyzwoitośc nie pozwala mi ich polecić nikomu i nie chodzi tylko o parafine, ale jeśli Twoja mama godzi się na tego typu sklady, to jak najbardziej możesz jej zfundować ten krem. Niewiele się różnią jednak ten przeciwzmarszkowy wydaje się lepiej wygladzić i ujędrniac cerę, zawiera więcej silikonu, a mniej substancji matujących i zwężających pory, mimo wszystko także powinien zwężyć pory i nie nablyszczy.

Maseczkę dermaglin także bym odradzila, nic specjalnego. Lepiej kupić czystą glinkę 100% i rozrobić ją np z wodą i olejem moze być slonecznikowy. Natomiast Himalaya ma dosc ryzykowny sklad no i raczej nie do cery tlustej.

Jeśli możesz podać sklad tego brevoxylu, to będę wdzieczna. Effaclar odradzam, jak mogę, samo zlo. triacneal ma dośc dobry sklad, nie najgorszy. Jego możesz zużyć, ale i tak więcej nie radzę go kupować.

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
Doliva Skin in Balance, dermatologiczny krem do twarzy


Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Olea Europaea Oil, Urea, Glycerin, Polyglyceryl-4 Diidostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Sodium LActate, Panthenol, Octyldodecanol, MAgnesium Sulfate, Lactic Acid, Olea Europaea Leaf Extract, Echium Plantagineum Seed Oil, Cardiospermum Halicacabum Leaf Extract, Helianthus Annuus Seed Oil Unsaponifiables, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Cera Alba, Tocopherol, Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Hydrogenated Palm Glycerides CItrate.

Doliva Skin in Balance, dermatologiczny balsam do ciała,


Aqua, Olea Europaea Oil, Urea, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Panthenol, Capryli/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Sodium Lactate, Glyceryl Stearate Citrate, Octyldodecanol, Silica, Pentylene Glycol, Lactic Acid, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, Echium Plantagineum Seed Oil, Cardiospermum Halicacabum Leaf Extract, Helianthus Annuus Seed Oil Unsaponifiables, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Cetearyl Sulfate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Parfum, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate.

poproszę

Obydwa są godne polecenia, ale tylko do skóry bardzo suchej, wręcz skrajnie suchej. Bardzo ciezkie mazidla. Myślę ze warto je mieć i używać doraźnie na przesuszenia.. Krem do twarzy na pewno nie jest kremem na co dzień. Tak jak pisze w nazwie, jest to krem dermatologiczny, leczniczy. Na moim osiedlu w aptece są produkty tej marki, musze zerknąć okiem na nie bliżej
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 20:28   #2762
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah
A ktory składnik w Dermaglinie jest nieodpowiedni ?
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 20:42   #2763
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
Smashbox, Photo Finish Color Correcting Foundation Primer

Skład: Cyclopentasiloxane, Cyclomethicone, Dimethicone Crosspolymer, Ethylhexyl Salicylate, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Cymbidium Grandiflorum Flower Extract, Carthamus Tinctorius Seed OiI (Safflower), Aloe Barbadensis Leaf Extract, Cymbopogon Schoenanthus Oil, Glycine Soja Oil (Soybean), Hypericum Perforatum Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Talc, Methicone, Dimethicone, Isopropylparaben, Butylparaben.

May Contain: Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77489, CI 77491, CI 77492, CI 77499), Chromium Oxide Greens (CI 77288), Chromium

Korah: co myślisz o tej bazie (interesuje nie z zielonym zabrwieniem niwelująca zaczerwienienia.) tzn. do stosowania np 2 x w tygodniu.
Załącznik tak, dla śmiechu, słodki prawda?


W porównaniu z innymi bazami jest dośc przyzwoita, ale rozsądek nakazjue nie polecać 2 razy w tygodniu nie powinno się jednak jakoś bardzo odbić na kondycji cery.

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Chodzi o tę maseczkę.
Rossmann, Rival de Loop, Reinigung Peel Off Maske Aloe Vera und Kamillenextrakt (Peelingująca maseczka z ekstraktem z aloesu i rumianku)

Skład: Aqua, Alcohol Denat., Polyvinyl Alcohol, Glycerin, Polyglyceryl-10 Laurate, Aloe Barbadensis Extract, Chamomilla Recutita Extract, Bisabolol, Butylene Glycol, Parfum, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Jedynie aloes i rumianek na dalszych pozycjach. Na pierwszym miejscu denat, a na drugim jakiś polimer.

Nazwa wskazuje, iż jest to maseczka typu PEEL-OFF, czyli taka, która po nalożeniu ma za zadanie zastygnać na twarzy tworząc mocną nierozerwalną powlokę, skorupkę, którą należy zdjąć po zabiegu w calosci. Polimer pozwala maseczce stać się maseczką typu Peel-off. Nie wnika on w skórę. Reszta tak jak napisalam wcześniej, maseczka jest wg mnie przyzwoita, po pierwsze dlatego ,że ma krótki i prosty sklad, ale i wartościowe skladniki. Napisalam także ze może wysuszac wlaśnie ze względu na alkohol wysoko w skladzie.

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
Korah,przepraszam ale znowu Cię wykorzystam... nie chcę ładować kasy w błoto,w tym przypadku ok . 50 zł... co z tego będzie najlepsze?
SVR ,Lysalpha 50
Aqua (Purified Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Dicaprylyl Carbonate, Butylene Glycol, Octocrylene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Isohexadecane, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Tridecyl Salicylate, Behenyl Alcohol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Decyl Glucoside, Zinc PCA, Tephrosia Purpurea (Wild Indigo) Seed Extract, Tiliroside, Polyacrylate-13, Xanthan Gum, Squalane, Polyisobutene, Sorbitol, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Tocopherol, Disodium EDTA, Triethanolamine, Propylene Glycol, BHT, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, O-Cymen-5-Ol, Parfum (Fragrance).

General topics,Aknicare 30
Skład: Aqua, Triethyl Citrate, Cetearyl Alkohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol Denat., Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Propylene Glycol, Glycolpalmitate, Arachidylalcohol, Dimethicone, Cetearylglucoside, Behenyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Benzyl Pca, Xanthangum, Arachidyl Glucoside Xydroxyethyl Acrylate, Decyl Glucoside, Squalane, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Polysorbate60, Sodiumhydroxide, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Bht, Parfum (Fragrance)

czy Bioderma AKN 30
Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Dodecyl Gallate, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Citric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)

General topics podoba mi się najbardziej, bioderma na drugim miejscu, bo jest cięższy, SVR do bani.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 20:44   #2764
bossy162
Raczkowanie
 
Avatar bossy162
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 99
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[QUOTE=Korah;26022041]To niestety są sklady dośc cieżkie, mogą zapychać, raczej do cery stricte suchej wbrew opisom producentów. Pomyśl o zakupie kremu arganowego Dr Scheller wersji na noc lub o kremie Alverde karotkowym ( ta firma ma tez super toniki i żele do mycia), cieżko dostepna w Polse, ale na Allegro jest, polecam też z apteki olejek z drzewa herbacianego i kapsulki Dermogal z wit A+E. Godny uwagi jest też nebieski Lotion Rossmann Babydream.

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------


Korah , bardzo dziękuję za odpowiedź . Kupuję wszystko co polecasz dlatego na pewno kupię te rybki i olejek z drzewa herbacianego . Dr Scheller jakoś nie wzbudza we mnie zaufania,ale na pewno rozważę krem karotkowy.Jednak potrzebuję czegoś na szybo ,powiedz proszę co myślisz o :

LAVERA krem z miętą :
Skład: Water (Aqua), Glycerin, Alcohol, Hydrogenated Palm Glycerides, Glycine Soja (Soybean) Oil, Tricaprylin, Squalane, Stearic Acid, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Hydrogenated Lecithin, Xanthan Gum, Sodium Cetearyl Sulfate, Zinc Lactate, Tocopheryl Acetate, Olea Europae (Olive) Fruit Oil, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Water, Lysolecithin, Althaea Officinalis Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Water, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Juniperus Communis Fruit Extract , Rosmarinus Officinalis (Rosmary) Leaf Extract, Ascophyllum Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Tocopherol, Sodium Hyaluronate, Lecithin, Citric Acid, Tartaric Acid, Lactic Acid, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Chlorophyllin-Copper Complex (CI 75810), Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Fragrance (Parfum), Citral, Geraniol, Citronellol, Limonene, Linalool.

Byłabym równiez bardzo wdzięczna gdybyś wyraziła opinię o składnikach tego kremu , który trzeba wykonać samemu:

Składniki fazy olejowej (20%) A
3% MGS 1.4 g
2% alkohol cetylowy 0.9 g
1% monostearynian glicerolu 0.5 g
3% macerat z dziurawca 1.5 ml
11% olej lniany ORGANICZNY 5.4 ml

Składniki fazy wodnej B (73%)
4% D-pantenol 75% 1.5ml
5% mocznik 2.3 g
2% witamina B3 0.9 g
2% gliceryna 0.9 g
60% hydrolat z rumianu szlachetnego 27 ml

Faza C
7% - ekstrakt przeciwtrądzikowy (liposomy) - 3.2 g

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
bossy162 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 20:54   #2765
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dzięki za mile slowa, milo mi, że mogę pomóc

Co do kremów daxa to przyzwoitośc nie pozwala mi ich polecić nikomu i nie chodzi tylko o parafine, ale jeśli Twoja mama godzi się na tego typu sklady, to jak najbardziej możesz jej zfundować ten krem. Niewiele się różnią jednak ten przeciwzmarszkowy wydaje się lepiej wygladzić i ujędrniac cerę, zawiera więcej silikonu, a mniej substancji matujących i zwężających pory, mimo wszystko także powinien zwężyć pory i nie nablyszczy.

Maseczkę dermaglin także bym odradzila, nic specjalnego. Lepiej kupić czystą glinkę 100% i rozrobić ją np z wodą i olejem moze być slonecznikowy. Natomiast Himalaya ma dosc ryzykowny sklad no i raczej nie do cery tlustej.

Jeśli możesz podać sklad tego brevoxylu, to będę wdzieczna. Effaclar odradzam, jak mogę, samo zlo. triacneal ma dośc dobry sklad, nie najgorszy. Jego możesz zużyć, ale i tak więcej nie radzę go kupować.[COLOR="Silver"]
Jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy !
Dziekuję

Brevoxyl (lek):
Skład: Brevoxyl zawiera 4% nadtlenek benzoilu jako substancję czynną.
Preparat zawiera również: alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, simeticon (emulsja), alginian propylenoglikolu, dimetyloizosorbid, substancja zapachowa X-23304, woda oczyszczona.


Zapytam jeszcze o Dax Cosmetics, Perfecta Oczyszczanie, Peeling drobnoziarnisty z minerałami morskimi i krzemionką

Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Polyethylene, Glycerin, PVM/MA Decadiene Crosspolymer, Butylene Glycol, Rosa Galica Flower Extract, Silica, Sea Salt, Lactose, Cellulose, Hydroxypropyl Methylcellulose, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Panthenol, Allantoin, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, CI 42090. (06.08.2010)

Szukam dobrego peelingu do cery tłustej, trądzikowej. Może mogłabyś coś polecić ?
__________________
-> wymieniam kosmetyki
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 21:01   #2766
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy ten peeling Alterry "Żurawina i Figa" można byłoby użyć do twarzy, do cery łojotokowej? ...ach i które w skłądzie to żurawina (ponoc wspomaga leczenie trądziku), a które to figa?

Skład: Aqua, Alcohol, Glycerin Coco Glucoside, Xanthan, Gum, Glyceryl Oleate, Silicia, Sodium Cocoyl Glutamate, Parfum, Vaccinium Macarpon Seed Powder (1), jojoba oil, Vaccinium Macrocarpon Fruit Extract (2), Lithospermum Erythrorhizon Root Extract, Ficus Carica Fruit Extract (3), Dispodium Cocoyl Glutamate, Linalool, Sodium Citrate, Citric Acid, Limonene, Geraniol

Mam ten peeling i osobiście użylam go do twarzy ze 3 razy. Nie przypadl mi jednak do gustu, gdyż wydal mi się zbyt inwazyjny, mialam po nim troche uwrażliwioną cerę i rumieńce. Podejrzewam, że ten alkohol byl sprawcą. Do ciala jest u mnie ciut za slaby, do twarzy zaś za mocny. Możesz spróbowac, nie widzę przeciwwskazań, jeśli Twoja cera nie jest zbyt wrażliwa.

Pominęlaś 2 skladniki w skladzie, powyżej je uzupelnilam i pogrubilam substancję o które pytasz
Więc tak:
1. Nasiona żurawiny
2. Wyciąg z żurawiny
3. Wyciag z figi

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Korah
A ktory składnik w Dermaglinie jest nieodpowiedni ?
Poniżej pogrubilam skladniki, które są lub mogą być nieodpowiednie:

Dermaglin, Maseczka przeciwtrądzikowa
Skład: Kaolin Clay, Aqua, Aloe Vera, Avena Sativa, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben.

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 21:05   #2767
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mam ten peeling i osobiście użylam go do twarzy ze 3 razy. Nie przypadl mi jednak do gustu, gdyż wydal mi się zbyt inwazyjny, mialam po nim troche uwrażliwioną cerę i rumieńce. Podejrzewam, że ten alkohol byl sprawcą. Do ciala jest u mnie ciut za slaby, do twarzy zaś za mocny. Możesz spróbowac, nie widzę przeciwwskazań, jeśli Twoja cera nie jest zbyt wrażliwa.
U mnie się np. na twarzy bardzo dobrze sprawdził.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 21:09   #2768
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[QUOTE=bossy162;26044511]
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To niestety są sklady dośc cieżkie, mogą zapychać, raczej do cery stricte suchej wbrew opisom producentów. Pomyśl o zakupie kremu arganowego Dr Scheller wersji na noc lub o kremie Alverde karotkowym ( ta firma ma tez super toniki i żele do mycia), cieżko dostepna w Polse, ale na Allegro jest, polecam też z apteki olejek z drzewa herbacianego i kapsulki Dermogal z wit A+E. Godny uwagi jest też nebieski Lotion Rossmann Babydream.

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------


Korah , bardzo dziękuję za odpowiedź . Kupuję wszystko co polecasz dlatego na pewno kupię te rybki i olejek z drzewa herbacianego . Dr Scheller jakoś nie wzbudza we mnie zaufania,ale na pewno rozważę krem karotkowy.Jednak potrzebuję czegoś na szybo ,powiedz proszę co myślisz o :

LAVERA krem z miętą :
Skład: Water (Aqua), Glycerin, Alcohol, Hydrogenated Palm Glycerides, Glycine Soja (Soybean) Oil, Tricaprylin, Squalane, Stearic Acid, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Hydrogenated Lecithin, Xanthan Gum, Sodium Cetearyl Sulfate, Zinc Lactate, Tocopheryl Acetate, Olea Europae (Olive) Fruit Oil, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Water, Lysolecithin, Althaea Officinalis Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Water, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Juniperus Communis Fruit Extract , Rosmarinus Officinalis (Rosmary) Leaf Extract, Ascophyllum Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Tocopherol, Sodium Hyaluronate, Lecithin, Citric Acid, Tartaric Acid, Lactic Acid, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Chlorophyllin-Copper Complex (CI 75810), Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Fragrance (Parfum), Citral, Geraniol, Citronellol, Limonene, Linalool.

Byłabym równiez bardzo wdzięczna gdybyś wyraziła opinię o składnikach tego kremu , który trzeba wykonać samemu:

Składniki fazy olejowej (20%) A
3% MGS 1.4 g
2% alkohol cetylowy 0.9 g
1% monostearynian glicerolu 0.5 g
3% macerat z dziurawca 1.5 ml
11% olej lniany ORGANICZNY 5.4 ml

Składniki fazy wodnej B (73%)
4% D-pantenol 75% 1.5ml
5% mocznik 2.3 g
2% witamina B3 0.9 g
2% gliceryna 0.9 g
60% hydrolat z rumianu szlachetnego 27 ml

Faza C
7% - ekstrakt przeciwtrądzikowy (liposomy) - 3.2 g

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Miętowy ma sklad ciekawy, może się nadać na dzień. Wydaje się być lekki.

A ten samorobiony krem warto ukręcić dobry do odwodnionej cery, nie zapychajacy.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 21:10   #2769
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah ja również jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy
dlaczego ja dopiero teraz odkryłam ten wątek
mam nadzieję, że polecisz mi niezapychający krem do tłustej cery
Nie chcę aby kolejny mój zakup spowodował powstanie nowych zaskórników
wiem, że polecany jest Milk&Lotion z Babydream ale został wycofany
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 21:15   #2770
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah dzieki miszczu ^^
w takim razie następny będzie filtr z general topics
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 21:16   #2771
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez desporadka Pokaż wiadomość
Jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy !
Dziekuję

Brevoxyl (lek):
Skład: Brevoxyl zawiera 4% nadtlenek benzoilu jako substancję czynną.
Preparat zawiera również: alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, simeticon (emulsja), alginian propylenoglikolu, dimetyloizosorbid, substancja zapachowa X-23304, woda oczyszczona.


Zapytam jeszcze o Dax Cosmetics, Perfecta Oczyszczanie, Peeling drobnoziarnisty z minerałami morskimi i krzemionką

Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Polyethylene, Glycerin, PVM/MA Decadiene Crosspolymer, Butylene Glycol, Rosa Galica Flower Extract, Silica, Sea Salt, Lactose, Cellulose, Hydroxypropyl Methylcellulose, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Panthenol, Allantoin, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, CI 42090. (06.08.2010)

Szukam dobrego peelingu do cery tłustej, trądzikowej. Może mogłabyś coś polecić ?

Polecam peeling solny do twarzy Jericho, ale Uwaga! To nie jest zwykly peeling, to zdzierak, którego raczej polecam używać na noc, przynajmniej na pocżatku, gdyż podrąznia, natomiast rano twarz jest pięknie wygojona i gladka. To jedyny zdzierak który nie rozsiewa wyprysków i ma króciutki sklad.

Tego daxa nie mogę polecić, niestety, o tej firmie możesz zapomnieć.

Brevoxyl Srednio mi się podoba ze względu na glikol propylenowy, no ale niech będzie. Jest przzwoity, bo sklad ma krótki.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 21:27   #2772
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
W porównaniu z innymi bazami jest dośc przyzwoita, ale rozsądek nakazjue nie polecać 2 razy w tygodniu nie powinno się jednak jakoś bardzo odbić na kondycji cery.

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------




Nazwa wskazuje, iż jest to maseczka typu PEEL-OFF, czyli taka, która po nalożeniu ma za zadanie zastygnać na twarzy tworząc mocną nierozerwalną powlokę, skorupkę, którą należy zdjąć po zabiegu w calosci. Polimer pozwala maseczce stać się maseczką typu Peel-off. Nie wnika on w skórę. Reszta tak jak napisalam wcześniej, maseczka jest wg mnie przyzwoita, po pierwsze dlatego ,że ma krótki i prosty sklad, ale i wartościowe skladniki. Napisalam także ze może wysuszac wlaśnie ze względu na alkohol wysoko w skladzie.

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------




General topics podoba mi się najbardziej, bioderma na drugim miejscu, bo jest cięższy, SVR do bani.

Prosty skład ale beznadziejny. To już lepiej zwykły zel aloesowy położyć. Jedyne co zrobi to wysuszy, bo aloes i gliceryna z denatem na początku składu nie poradzą sobie. Polimer utrudni dodatkowo przenikanie. Nie zapłaciłabym nawet złotówki.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 21:27   #2773
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
Korah ja również jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy
dlaczego ja dopiero teraz odkryłam ten wątek
mam nadzieję, że polecisz mi niezapychający krem do tłustej cery
Nie chcę aby kolejny mój zakup spowodował powstanie nowych zaskórników
wiem, że polecany jest Milk&Lotion z Babydream ale został wycofany


Dziekuję, milo się slucha pochwal z Waszych ust, ale naprawdę wiem tak niewiele, ze az wstyd.

To może wypróbuj niebieski Lotion z babydream, on jest zastepstwem za milk&lotion. Niestety tu musze Cię rozczarować ,bo nie znam do tlustej cery dobrych kremów. Jest jeden krem, który polecam, ale tylko osobom nie malujacym się, albo do stosowania na noc, gdyz on strasznie się roluje pod podkladami. Jest on dla naprawdę tlustych, świecących cer z rozszeżonymi porami niepotrzebujacych treściwego nawilżania na co dzień i nazywa się Purely Skincare (żolty) krem do twarzy i ciala. Są przeróżne dobre kremy np dr.scheller, hauschka, ale nie znam osobiście żadnego rewelacyjnego do takiej cery jak Twoja.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 21:33   #2774
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziekuję, milo się slucha pochwal z Waszych ust, ale naprawdę wiem tak niewiele, ze az wstyd.

To może wypróbuj niebieski Lotion z babydream, on jest zastepstwem za milk&lotion. Niestety tu musze Cię rozczarować ,bo nie znam do tlustej cery dobrych kremów. Jest jeden krem, który polecam, ale tylko osobom nie malujacym się, albo do stosowania na noc, gdyz on strasznie się roluje pod podkladami. Jest on dla naprawdę tlustych, świecących cer z rozszeżonymi porami niepotrzebujacych treściwego nawilżania na co dzień i nazywa się Purely Skincare (żolty) krem do twarzy i ciala. Są przeróżne dobre kremy np dr.scheller, hauschka, ale nie znam osobiście żadnego rewelacyjnego do takiej cery jak Twoja.
dziękuję bardzo za podpowiedzi
wypróbuję Babydream Lotion, jeśli się nie sprawdzi będę szukać dalej
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 21:37   #2775
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah
Rozumiem. Parabeny nie są dobre. A Aloes nie nawilża ? No chyba, ze moze zapychac jednoczesnie.
Pytam sie z ciekawosci oczywiscie.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 21:46   #2776
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Prosty skład ale beznadziejny. To już lepiej zwykły zel aloesowy położyć. Jedyne co zrobi to wysuszy, bo aloes i gliceryna z denatem na początku składu nie poradzą sobie. Polimer utrudni dodatkowo przenikanie. Nie zapłaciłabym nawet złotówki.


Może masz rację, nie przekreślalabym jednak tej maseczki calkwoicie, odradzilabym jedynie cerze wrazliwej, nie mówiąc już o naczynkowej. Godna wypróbowania ze względu na cenę. Znam gorsze maseczki, ta naprawde uwazam jest przystępna.

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Korah
Rozumiem. Parabeny nie są dobre. A Aloes nie nawilża ? No chyba, ze moze zapychac jednoczesnie.
Pytam sie z ciekawosci oczywiscie.

Z wlasnego doświadczenia mogę powiedzieć, iż aloes jest po prostu slaby, dziala slabiutko bez konkretniejszych substancji. Nie daje dobrych efektów. Cery suchej nie nawilży, a tlustą moze rozjuszyć. Bywa zapychający i często alergizuje.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 23:04   #2777
czernaxxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 52
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Co mi możecie powiedzieć o tym plynie micelarnym ma on nawilżać, podobno jest bez alergenów parabenów i barwników. Jest on cos wart czy nie.
Skład: Aqua, Propylene Glycol, Sodium coco-amphoacetate, Glycerin, Polysorbate 20, betaine Sodium Hyalronate, PEG-12 Dimethicone, Panthenol, Tetrasodium EDTA, Allantoin, Parfum ,Durvillea Antarctica extract, Polyaminopropyl biguanide, Citric Acid.
czernaxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 08:02   #2778
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czytam od dłuższego czasu ten wątek i przyznam szczerze chyba nikt na wizażu mnie tak jeszcze nie zaskoczył..oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Dziewczyny mają ogromną wiedzę.. a przy tym tony cierpliwości, podziwiam za chęć pomagania i bezinteresowność.
Chylę czoła..

Również mam pytanie, który z kremów poniżej będzie nadałam się do cery trądzikowej na noc, który z nich będzie lepszy i poradzi sobie z zaskórnikami?

Svr, lysalpha active creme

Skład: Aqua (Purified Water),Glucono Delta Lactone, Ethylhexyl Sterate, Mystril Alkohol, Glycerin, Glyceryl Sterate, Cetyl Alkohol, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Butylene Glycol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Dicaprylyl Carbonate, Cyclopentasiloxane, Peg-75 Sterate, Zinc PCA, Myristyl Glucoside, Tephrosia Purpurea, Silica Dimethyl Silylate, Dexstrin Palmitate, Xanthan Gum, Squalane, Palmitic Acid, Steareth -20, Ceteth-20, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance)


Czy effaclar duo:
Skład: Aqua/Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Niacinamide, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid E/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Nylon-12, Zinc PCA, Linoleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl, Hydroxyhydrocinamate, Capryloyl Glycine, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Piroctone Olamine, Myristyl Myristate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate SE, Parfum/Fragrance
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 12:57   #2779
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Kupiłam sobie w chwili zaćmienia poniższy puder.
I nie mogę powiedzieć - jak na swoją symboliczną cenę, jest świetny: transparentny, matuje, wygładza, daje efekt photoshopa. Ale niestety prawdopodobnie powoduje u mnie zwiększenie ilości zaskórników (widzę to po 3-krotnym użyciu). Ma do tego tendencję?
Zdaję sobie sobie jednak sprawę, że moja trądzikowa cera jest bardziej podatna na zapychanie niż inne i tu moje pytanie - czy zapychałby również cerę suchą, dojrzałą? (oddałabym go mamie, 48 lat).

My Secret, Loose powder transparent
<no nie, szczyt wszystkiego! na opakowaniu w ogóle nie ma składu, nie mogę go też znaleźć w necie... poszukam wieczorem po powrocie z zajęć i edytuję post, chyba że ktoś zna ten skład - w takim razie proszę o podanie>
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 13:31   #2780
bossy162
Raczkowanie
 
Avatar bossy162
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 99
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[QUOTE=Korah;26045312]
Cytat:
Napisane przez bossy162 Pokaż wiadomość


Miętowy ma sklad ciekawy, może się nadać na dzień. Wydaje się być lekki.

A ten samorobiony krem warto ukręcić dobry do odwodnionej cery, nie zapychajacy.

Bardzo dziekuję Ci za odpowiedź.Niesamowite ,że niemal cały ten obszerny wątek ciągniesz sama ! Niezastąpiona.

Dermogal A+E kupiłam i dziś użyję,szukam też olejku z drzewa herbacianego.Odstawiłam aloes i inne rzeczy,jest dużo lepiej.Krem do zrobienia samemu kupię,ale boję się ,że coś niedokładnie zrobię.

Dziękuję Ci raz jeszcze!
bossy162 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 13:52   #2781
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah
Dziękuję za odpowiedzi na pytanie
Powiem Ci, ze nie zauwazylam dzialania alergizującego po aloesie, ale bede to obserwowac
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 15:08   #2782
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
My Secret, Loose powder transparent
<no nie, szczyt wszystkiego! na opakowaniu w ogóle nie ma składu, nie mogę go też znaleźć w necie... poszukam wieczorem po powrocie z zajęć i edytuję post, chyba że ktoś zna ten skład - w takim razie proszę o podanie>
Też bym chciała! Miałam kiedyś ten puder i był baaaardzo przyjemny, niesamowicie drobny, mięciutki. Też nie umiem znaleźć składu. Próbowałam nawet na stronie producenta. Gdyby ktoś znalazł - dołączam się do prośby.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 15:35   #2783
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Wiem, że skład na pewno nie jest powalający, ale widziałam o wiele gorsze... A ten szampon uratował mi skórę głowy. Tyle od siebie mogę powiedzieć. Miałam problem swędzącej głowy i skóra schodziła mi z głowy płatami. Nic mi nie pomagało. Babydream ten niebieski wysuszył mi skórę głowy na wiór, mimo, że nie miałam do tego tendencji, włosy cienkie i delikatne a miałam takie niezdrowe siano... Po Fitomedzie już po 2 użyciach czułam poprawę, skóra nie swędzi, łupieżu brak - już zaczęłam drugą buteleczkę i nadal wszystko ok. Także dla mnie ten szampon był wybawieniem.
Właśnie zastanawiam się jak to jest, że kosmetyki, których skład zapowiada problemy, naprawdę pomagają. Tak jest u mnie w przypadku Triacnealu (wcześniej Diacnealu) odradzanego raczej w tym wątku, który trzyma w bardzo dobrym stanie moją twarz po zakończonych kuracjach antytrądzikowych. Czy rzeczywiście warto tak dokładnie analizować poszczególne składniki kremów/szamponów/odżywek itp. ? Kupiłam już co prawda szampon Alterry, ale dziękuję za opinię

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
SVR do bani.
Eh, a ja sugerując się innym wątkiem właśnie ten filtr kupiłam No nic, sprawdzę jak się spisuje.
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 17:27   #2784
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah mam pytanko
wiem, że na tym wątku polecane są Kapsułki Dermogal A+E ale nie mogę ich dostać w aptece. Czy można je zastąpić czymś innym?
a co sądzisz o oleju herbacianym i hydrolatach oczaowym i różanym dostępnych w sklepie Naturalne Piękno? czy nie zaszkodzą skórze z zaskórnikami?
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie

Edytowane przez malina333
Czas edycji: 2011-03-30 o 17:30
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 17:34   #2785
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF z BU, prosze o analize pod wzgledem zapychania, dziekuje

Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Water, L-Ascorbic Acid (witamina C - 15%), Propylene Glycol, Hyaluronic Acid (Water, Sodium Hyaluronate), Ferulic Acid Complex (Ethoxydiglycol, Glycerin, Ferulic Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Oryza Sativa Bran Oil), Ethyl Alcohol (2.5% w/w) - opcjonalnie, Mixed Tocopherols (witamina E - 1%)
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 19:06   #2786
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuję Korah za analizę składu peelingu z Alterry.
Ostatnio (po użyciu Lotion niebieski BD) stan mojej cery się pogorszył - dotąd gładkie czoło pokryło się krostami a i broda poszalała ;( Cóż w takim razie nie będę jej drażnić - skoro ten peeling jest za mocny dla twarzy wrażliwej.

Dziękuję
__________________
Tak, to ja.

Edytowane przez biala
Czas edycji: 2011-03-30 o 19:09
biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 20:31   #2787
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

witam

korah, chyba te kapsułki żelatynowe A+E mnie zapychają dwa razy użyłam ich na noc i wczoraj i dziś obudziłam się z nowymi małymi zaskórnikami!
bo to raczej nie tonik Pro odświeżający ziaji? jego używam trochę dłużej
tonik:
Skład: Aqua (Water), Glycerin, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Panthenol, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Citric Acid.

Co myślisz o kapusłkach gal serum pod oczy?
Sklad: Caprylic/Capric Triglyceride, Gelatin, Glycerin, Borago Officinalis Seed Oil, Oenothera Biennis Oil, Parfum, Hexyl Cinnam-aldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Tocopheryl Acetate, CI 16255

Edytowane przez gothika
Czas edycji: 2011-03-30 o 20:36
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 21:19   #2788
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
mam pytanie odnośnie kremu
A-Derma, Epitheliale (Krem regenerujący)

Skład: aqua, butyrospermum parkii (shea butter) fruit, glyceril stearate, glycerin, ethoxydiglycol, squalane, cyclomethicone, avena sativa (oat) kernel flour, stearic acid, avena sativa (oat) kernel oil, batyl alcohol, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, dimethiconol methylparaben, propylparaben, retinol, tocopheryl acetate, triethanolamine

czy krem ten będzie odpowiedni do cery mieszanej na noc jako krem nawilżający czy lepsza by była emulsja nawilżająca Cetaphil?Dodam, że obecnie teczę trądzik, choć większym moim problemem są zaskórniki na nosie, brodzie i czole..Poszukuję czegoś do nawilżenia buziaka.
Z gory dziękuje
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 22:45   #2789
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
Korah mam pytanko
wiem, że na tym wątku polecane są Kapsułki Dermogal A+E ale nie mogę ich dostać w aptece. Czy można je zastąpić czymś innym?
a co sądzisz o oleju herbacianym i hydrolatach oczaowym i różanym dostępnych w sklepie Naturalne Piękno? czy nie zaszkodzą skórze z zaskórnikami?
Od siebie mogę dodać, że głównie w składzie jest olejek z wiesiołka, więc może tego spróbuj
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 00:08   #2790
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Czytam od dłuższego czasu ten wątek i przyznam szczerze chyba nikt na wizażu mnie tak jeszcze nie zaskoczył..oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Dziewczyny mają ogromną wiedzę.. a przy tym tony cierpliwości, podziwiam za chęć pomagania i bezinteresowność.
Chylę czoła..

Również mam pytanie, który z kremów poniżej będzie nadałam się do cery trądzikowej na noc, który z nich będzie lepszy i poradzi sobie z zaskórnikami?

Svr, lysalpha active creme

Skład: Aqua (Purified Water),Glucono Delta Lactone, Ethylhexyl Sterate, Mystril Alkohol, Glycerin, Glyceryl Sterate, Cetyl Alkohol, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Butylene Glycol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Dicaprylyl Carbonate, Cyclopentasiloxane, Peg-75 Sterate, Zinc PCA, Myristyl Glucoside, Tephrosia Purpurea, Silica Dimethyl Silylate, Dexstrin Palmitate, Xanthan Gum, Squalane, Palmitic Acid, Steareth -20, Ceteth-20, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance)


Czy effaclar duo:
Skład: Aqua/Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Niacinamide, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid E/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Nylon-12, Zinc PCA, Linoleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl, Hydroxyhydrocinamate, Capryloyl Glycine, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Piroctone Olamine, Myristyl Myristate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate SE, Parfum/Fragrance

Lepszy będzie effaclar.

Ponieważ często padają pytania o Effaclar, a jest ich kilka rodzajów, w skrócie napiszę, ktory jest dobry, a ktory odradzam z tych co są na KWC:

DUO: Raczej nie warto
H: odradzam, dramat po prostu
K: Raczej nie warto
M MATUJĄCY: Raczej nie warto
MATT ACTIVE MOISTURISER: Odradzam, koszmar
TONIK: Dramat, nie radzę
PLYN MICELARNY: Raczej nie warto
ŻELE I PIANKI DO MYCIA: Odradzam.

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość
Właśnie zastanawiam się jak to jest, że kosmetyki, których skład zapowiada problemy, naprawdę pomagają. Tak jest u mnie w przypadku Triacnealu (wcześniej Diacnealu) odradzanego raczej w tym wątku, który trzyma w bardzo dobrym stanie moją twarz po zakończonych kuracjach antytrądzikowych. Czy rzeczywiście warto tak dokładnie analizować poszczególne składniki kremów/szamponów/odżywek itp. ? Kupiłam już co prawda szampon Alterry, ale dziękuję za opinię



Eh, a ja sugerując się innym wątkiem właśnie ten filtr kupiłam No nic, sprawdzę jak się spisuje.

Niestety bywa tak, że dopiero po jakims czasie zaczynaja się problemy ze skórą, jedno opakowanie kremu, czy stosowanie kremu sporadycznie raczej nie zaszkodzi, ale tez uwazam, że nie pomoże i może wiele zniweczyć. Gorzej, jeśli używasz kremu o takim watpliwym skladzie często i dlugotrwale. Często kosmetyki dają tą iluzję, że są cudowne i pomagają, a np po odstawieniu i kupieniu czegoś lagodniejszego cera przeżywa szok, można powiedziec, że uzależnila się od chemii. To są chemiczne wynalazki. Nie pozwalają skórze funkcjonować, funkcjonują za nią. Wylączają naturalne zdolności skóry do samoregenreacji. Przyspieszają starzenie skóry, rozleniwiają funkcje skóry.

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
Korah mam pytanko
wiem, że na tym wątku polecane są Kapsułki Dermogal A+E ale nie mogę ich dostać w aptece. Czy można je zastąpić czymś innym?
a co sądzisz o oleju herbacianym i hydrolatach oczaowym i różanym dostępnych w sklepie Naturalne Piękno? czy nie zaszkodzą skórze z zaskórnikami?

Możesz je w aptece zamówić. Moglabyś ukręcić sama taki sklad, olejek z wiesiolka, gliceryna i witaminy, ale jednak kapsulki sa o tyle lepsze, że się nie psują, a olejek z wiesiolka po otwarciu bardzo szybko jelczeje i psuje się w miesiąc, co prawda witaminy konserwuja, ale jednak nie ryzykowalabym. Na pewno znajdziesz je w aptece, ale jestem pewna, że daloby się je zamówić u farmaceuty.

Co do produktow z naturalnego piękna, to olejek z drzewa herbacianego jest godny uwagi, chociaż nie znane jest pochodzenie, najlepszy bylby olejek bio lub eko, natomiast o hydrolacie nic nie pisze o skladzie. Musialabyś zapytać sprzedawcę, czym jest ten hydrolat konserwowany i w jakiej ilości?

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF z BU, prosze o analize pod wzgledem zapychania, dziekuje

Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Water, L-Ascorbic Acid (witamina C - 15%), Propylene Glycol, Hyaluronic Acid (Water, Sodium Hyaluronate), Ferulic Acid Complex (Ethoxydiglycol, Glycerin, Ferulic Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Oryza Sativa Bran Oil), Ethyl Alcohol (2.5% w/w) - opcjonalnie, Mixed Tocopherols (witamina E - 1%)

Bardzo dobry sklad. Zawiera co prawda glikol ,ale poza tym żadnych śmieci, więc lagodny jak baranek. Szczerze polecam.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-31 o 00:06
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:48.