Bransoletka a'la Macrame (PANDORA) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-08, 11:14   #1
201704240924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 58

Bransoletka a'la Macrame (PANDORA)


Witam gorąco wszystkie forumowiczki i liczę na Waszą pomoc . Otóż mam zamiar wykonać własnoręcznie bransoletkę z muliny bądź makramy. Konkretnie chodzi mi o taki właśnie ażurkowy wzór: http://www.pandora.net/pl-pl/explore...spring/macrame. Zależy mi aby wykonać właśnie coś takiego nie wiem jedynie jak przeplatać aby wyszedł ten wzorek . Czy orientuje się może któraś z Was jak pleść (wiązać supełki) aby wyszedł ten szlaczek? Liczę na Was . Pozdrawiam!
201704240924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 08:35   #2
maupkah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21
Dot.: Bransoletka a'la Macrame (PANDORA)

Mnie też bardzo się spodobała Więc dołączam się do prośby
maupkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 18:54   #3
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Bransoletka a'la Macrame (PANDORA)

Makramą się nie zajmuję, więc dokładnego opisu nie podam ale może poszukajcie tutaj -
http://club.osinka.ru/topic-66969?&start=390 - to rosyjskie forum, ponad 50 stron do przejrzenia.
Wydaje mi się że ten splot będzie podobnie pleciony jak tutaj ten - http://radikal.ru/F/s003.radikal.ru/...fc098.jpg.html


A tu nasz, wizażowy watek poświęcony makramie, warto przejrzeć - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99016
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 00352effc098 b.jpg (176,7 KB, 135 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 00352effc098.jpg (176,7 KB, 99 załadowań)
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 12:46   #4
Bayberry
Raczkowanie
 
Avatar Bayberry
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 60
Dot.: Bransoletka a'la Macrame (PANDORA)

Popróbowałam i rozgryzłam ten wzór. Całość wykonuje się z ukośnych wałeczków i pozostawionych luźno nitek – podobnie jak na zdjęciu które zamieściła iza73 tylko ukośnie. W załączniku fragment z książki „makramy” o tym jak zrobić ukośne wałeczki.

Rozrysowany przeze mnie wzór: potrzebnych jest 12 nitek, każdy owal to dwa nawinięcia nitki (jeden supełek), linie łączące supełki to kierunek nitki wiodącej na której wiążemy supełki, grube linie proste to nitki pozostawione luźno między wyplatanym wzorem, kropkowane linie to miejsca gdzie wzór jest ściągnięty – wałeczki zakręcają (w kratkach trzeba było to z taką przerwą narysować, w rzeczywistości żadnej przerwy nie ma).

I moja nieco koślawa próbka tego wzoru . Miłego wyplatania .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg skośne wałeczki 1m.jpg (113,2 KB, 209 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg skośne wałeczki 2m.jpg (128,7 KB, 190 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg skośne wałeczki 3m.jpg (169,5 KB, 208 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wzór macrame.jpg (56,5 KB, 254 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg macrame.jpg (45,8 KB, 326 załadowań)
Bayberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 12:05   #5
201704240924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 58
Dot.: Bransoletka a'la Macrame (PANDORA)

Bayberry bardzo Ci dziękuję za wzór. Mam jeszcze tylko pytanie jak dlugie muszą być nitki (tak mniej więcej)? I co zrobić jak chce skręcić (przerywane linie narysowane na wzorze)? Liczę na Twoją pomoc w tych dwóch sprawach

Edytowane przez 201704240924
Czas edycji: 2011-07-18 o 17:27
201704240924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 11:36   #6
ivredevie
Raczkowanie
 
Avatar ivredevie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 139
Dot.: Bransoletka a'la Macrame (PANDORA)

Dziewczyny, a z jakich sznurków najlepiej robić makramę? Moje nieudolne próby zaczęłam muliną, staram się jak mogę, ale ciągle wychodzi nierówno Czy mulina nie jest do tego za miękka?
ivredevie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 20:41   #7
Bayberry
Raczkowanie
 
Avatar Bayberry
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 60
Dot.: Bransoletka a'la Macrame (PANDORA)

Nie ma sprawy . Odpowiadam po trochę większej przerwie z braku skanera.


Zwykle bierze się nici kilka razy dłuższe niż ma być gotowa robótka. Ja to zwykle oceniam na oko. Im więcej w robótce węzłów i skręcających nitek tym dłuższe nici są potrzebne. W tym wzorze najmniej zużywają się nitki wiodące więc one mogą być krótsze, węzełki wiąże się pozostałymi nitkami dlatego te muszą być dłuższe.


Zakręca się przekładając nitkę wiodącą w odpowiednim kierunku
(na rysunku fioletowa nitka) i zawiązując na niej węzełek (numer 4) w odwrotną stronę niż przed skręceniem (numer 3) tą samą nitką którą wiązaliśmy ostatni węzełek przed skręceniem. W miejscu przerywanych linii (na poprzednim rysunku) robótka ściąga się podczas wiązania (ostatecznie nie ma tam żadnej przerwy).


Lepsze są trochę twardsze nici, które ocierając się o siebie nie „siepią się” ale z braku lepszych i mulina się nada.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przebieg nitek nr.jpg (103,3 KB, 148 załadowań)
Bayberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 18:37   #8
Dominika1265
Przyczajenie
 
Avatar Dominika1265
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Bransoletka a'la Macrame (PANDORA)

Czy mogłabys Baybarry podac tytul tej ksiażki z której są zamieszczone te fotki??

Edytowane przez Dominika1265
Czas edycji: 2011-07-30 o 18:43
Dominika1265 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 19:48   #9
Bayberry
Raczkowanie
 
Avatar Bayberry
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 60
Dot.: Bransoletka a'la Macrame (PANDORA)

Jadwiga Turska "Makramy". To stara książka (z 1979), wielkość A6, ma 143 strony.

Edytowane przez Bayberry
Czas edycji: 2011-08-01 o 09:01
Bayberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 11:22   #10
Dominika1265
Przyczajenie
 
Avatar Dominika1265
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Bransoletka a'la Macrame (PANDORA)

bardzo dziekuje ja jestem początkująca w tym temacie ale może uda mi się zrobic tą bransoletke....

Edytowane przez Dominika1265
Czas edycji: 2011-08-01 o 11:25
Dominika1265 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 20:06   #11
MCM
Raczkowanie
 
Avatar MCM
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Goleniów
Wiadomości: 43
GG do MCM
Dot.: Bransoletka a'la Macrame (PANDORA)

Cytat:
Napisane przez Bayberry Pokaż wiadomość
Popróbowałam i rozgryzłam ten wzór. Całość wykonuje się z ukośnych wałeczków i pozostawionych luźno nitek – podobnie jak na zdjęciu które zamieściła iza73 tylko ukośnie. W załączniku fragment z książki „makramy” o tym jak zrobić ukośne wałeczki.

Rozrysowany przeze mnie wzór: potrzebnych jest 12 nitek, każdy owal to dwa nawinięcia nitki (jeden supełek), linie łączące supełki to kierunek nitki wiodącej na której wiążemy supełki, grube linie proste to nitki pozostawione luźno między wyplatanym wzorem, kropkowane linie to miejsca gdzie wzór jest ściągnięty – wałeczki zakręcają (w kratkach trzeba było to z taką przerwą narysować, w rzeczywistości żadnej przerwy nie ma).

I moja nieco koślawa próbka tego wzoru . Miłego wyplatania .
oooo właśnie tego szukałam, dobrze że już na to wpadłaś Bayberry Wielki Szacun! Cmok!

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez MCM Pokaż wiadomość
oooo właśnie tego szukałam, dobrze że już na to wpadłaś Bayberry Wielki Szacun! Cmok!
A jeszcze mam pytanie , skoro mulina jest za miękka to co byście proponowały? Sznurek świecowany raczej byłby za gruby, nawet ten 15mm...
__________________
Pozdrowionka
>>>MCM<<<
MCM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-08, 08:10   #12
mysipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar mysipyszczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 282
Dot.: Bransoletka a'la Macrame (PANDORA)

o nie... następny świetny pomysł, który wpadł mi w oko! kiedy ja to wszystko będę robić?;- ))) dziewczyny, uwielbiam to forum:-D
mysipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 19:26   #13
kostka 1000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Bransoletka a'la Macrame (PANDORA)

Dziękuję za wzór.

Edytowane przez kostka 1000
Czas edycji: 2013-01-31 o 20:43
kostka 1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:13   #14
kamyk_183
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3
Dot.: Bransoletka a'la Macrame (PANDORA)

Mam pytanie, czy wiecie może jak zrobić końcówki i ten środek na koralik ? Jakim one są sposobem wykonywane? Dziękuję z góry za odpowiedź
kamyk_183 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 08:20   #15
Bayberry
Raczkowanie
 
Avatar Bayberry
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 60
Dot.: Bransoletka a'la Macrame (PANDORA)

Środek, tam gdzie zakłada się koralik, wygląda jak ścieg wałeczkowy przerobiony dookoła, czyli nie jak w płaskiej części bransoletki ale tworzący jak gdyby rurkę. Żeby uzyskać taki efekt trzeba zacząć wiązać wałeczki w kilku miejscach jednocześnie (na tej samej wysokości) i obracając pracę dorabiać po kilka supełków do każdego wałeczka. W tej chwili nie mam pod ręką żadnej książki. Poszukam później, może znajdę jakąś ilustrację jak to zrobić.

Można też ten środek wykonać jakimś innym ściegiem, który tworzy ścisły sznureczek okrągły w przekroju. A najprościej, choć nie będzie to całkiem okrągły ścieg, zrobić w tym miejscu po prostu ścisły warkoczyk.

Zapięcie można spróbować zrobić z dużego koralika. Musi on jednak mieć otwór odpowiedniej wielkości, tak żeby oba końce bransoletki (wyplecione w formie wałeczków lub warkoczyków) dało się ciasno przez niego przełożyć (jeden od jednej strony, drugi z drugiej) i żeby zaciągając bransoletkę na ręce koralik się nie przesuwał, tylko ciasno trzymał całość. Można też użyć gotowego metalowego zapięcia do biżuterii ale wtedy najlepiej zacząć całą bransoletkę wyplatać już na metalowym kółeczku które przyczepimy do zapięcia.

A same końcówki zabezpieczamy wiążąc supełek, zakładając koralik wiążąc kolejny supełek i najlepiej jeszcze po obcięciu nadmiaru nitki na ten końcowy supełek kapnąć kropelkę kleju.

Mam nadzieję że pomogłam Poszukam jeszcze jakichś ilustracji jak będę miała chwilę.
Bayberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 11:15   #16
kamyk_183
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Bransoletka a'la Macrame (PANDORA)

Dziękuję bardzo za podpowiedź będę jeszcze bardzo wdzięczna za podrzucenie tych ilustracji
kamyk_183 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 17:29   #17
kamyk_183
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3
Dot.: Bransoletka a'la Macrame (PANDORA)

Czy udało Ci się może znaleźć tą ilustrację? Kurcze , strasznie chciałabym to zrobić a nie bardzo wiem jak...
kamyk_183 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 22:23   #18
Bayberry
Raczkowanie
 
Avatar Bayberry
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 60
Dot.: Bransoletka a'la Macrame (PANDORA)

Przeszukałam wszystkie książki i nie znalazłam. Albo widziałam to gdzieś w internecie albo coś mi się uroiło .

Na zdjęciu bransoletki ściegi w miejscu koralika wyglądają jak ściegi z bransoletek przyjaźni (czyli lewa strona wałeczków), tyle że przerobione wokół, tak że wychodzi z tego rurka. Tak bym przynajmniej początkowo próbowała to zrobić ale potem pomyślałam że może łatwiej by było zrobić to w ten sposób:
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=giThiksSWAA
traktując kilka nitek jako jedną. Trzeba by sprawdzić jak to wyjdzie...
Bayberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-10 23:23:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:10.