Kosmetyki M.A.C. cz.9 - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-01, 12:01   #2491
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość

O której bazie mówisz? Ja nie jestem za bardzo przekonana do silikonowych, ale może ta jest jakaś inna Miałam już próbki z UD, MUFE i Maca Timecheck - żadna mnie nie zachwyciła. Prędzej myślę o tej nowej utrwalającej mgiełce od Smashboxa.
Zastanawiam się nad Photo Finish Pore Minimizing Primer . Chce kupić baze na wesele ale żebym tez jej chciała używać później, a ta brzmi nieźle bo ja z porami mam niestety problem
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 13:08   #2492
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad Photo Finish Pore Minimizing Primer . Chce kupić baze na wesele ale żebym tez jej chciała używać później, a ta brzmi nieźle bo ja z porami mam niestety problem
Na ślub? Gratuluję Bazę lepiej mieć jednak bez SPF, bo na zdjęciach wyjdzie "flashback".
Może spróbuję podpytać w S., bo też by mi się przydała baza na lato.
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 13:31   #2493
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Na ślub? Gratuluję Bazę lepiej mieć jednak bez SPF, bo na zdjęciach wyjdzie "flashback".
Może spróbuję podpytać w S., bo też by mi się przydała baza na lato.
dzięki daj znac jak wypytasz, może cos fajnego Ci polecą

ehh, jeszcze 2 h i ide obadac le disco
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 15:29   #2494
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Byłam obadać znowu Le Disko i Patenpolishe i zrezygnowałam z jednych, jak i z drugich.
Le Disko sypie sie ten brokat, jak szalony, po 5 minutach testów miałam w nim dosłownie wszytsko
Zas Patenpolishe sa tragicznie nietrwałe. Po niecalej godzinie (sic!), zrolował mi się i w wiekszosci wyparowałal, a nic nie jadłam, tylko lazilam po sklepie! Po poprawce to samo
I to by było na tyle z LE
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 16:20   #2495
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez Magic chocolate cookie Pokaż wiadomość
Coraz bardziej skłaniam się ku stwierdzeniu, że mamy identyczny profil urodowy Pasują Ci podobne pomadki, podobne podkłady i podobne róże, do mnie, także cieszę się, bo Ty masz dostęp do MAC, a ja nie i będę wiedziała, na co zwrócić uwagę jakbym miała kupować online
A co do rozświetlacza S&G, ja mam i jego i Lightscapade, rzeczywiście L jest subtelniejszy, delikatniejszy, aczkolwiek S&G nałożony w rozsądnych ilościach też mi się podoba, chociaż przyznaję, ma dużo drobin i jest bardziej złotawy, dlatego właśnie trzeba go użyć mniej, L. daje tylko taką poświatę, taflę, a S&G to już bardziej widoczny efekt, ale wciąż bardzo lubię Ostatnio jednak jakoś najczęściej mi sie używało Perfect Topping, również przepiękny kolor
Trochę inny jednak mamy ten profil Ja mam tę przewagę, że widziałam Twoje zdjęcie na blogu i co nieco mogę porównać Ty masz cerę idącą w tony żółte, a ja w różowe. Ja do tego mam ciemnobrązowe włosy i szaro-zielone oczy Ale gdzieś z 80% wyborów kolorystycznych rzeczywiście się pokrywa (btw. też uwielbiam Powerful Estee Lauder ). Ja po prostu idę bardziej w chłodne odcienie (np. bardziej Speed Dial niż Chatterbox, o której tu kiedyś rozmawiałyśmy). Ale gust zdecydowanie mamy podobny, więc jak najbardziej się sugeruj, jeśli Ci to pomoże

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Byłam obadać znowu Le Disko i Patenpolishe i zrezygnowałam z jednych, jak i z drugich.
Le Disko sypie sie ten brokat, jak szalony, po 5 minutach testów miałam w nim dosłownie wszytsko
Zas Patenpolishe sa tragicznie nietrwałe. Po niecalej godzinie (sic!), zrolował mi się i w wiekszosci wyparowałal, a nic nie jadłam, tylko lazilam po sklepie! Po poprawce to samo
I to by było na tyle z LE
A ja z kolei wzięłam 1 Patent Polisha (Patentpink) Mi się nie rolował ani nic brzydkiego się z nim nie działo A wracając do domu z nim na ustach piłam wodę z butelki itd i po powrocie jeszcze trochę koloru było (i schodził równomiernie przede wszystkim) Jakiejś powalającej trwałości się po nim nie spodziewałam, bo to coś a' la błyszczyk czy pomadka Lustre, ale też nie ma moim zdaniem przegięć z totalną nietrwałością. Potestuję i zobaczymy, jak dalej nam się będzie żyło Nie ukrywam, że fakt, że dzięki bonowi z Douglasa zapłaciłam za tę kredkę całe 44 zł, też dodaje jej uroku

Ale za to jednak będę olewała chyba Dziewiątkę - macałam ją i kilka cieni jest ślicznych, ale żebym tak używała ich wszystkich i to w miarę często to chyba nie bardzo... Mam 2 duże palety cieni MAC (takich skomponowanych samodzielnie) i one mi w zupełności wystarczą. Szkoda mi tylko, bo sam pomysł z małą gramaturą i malutką paletką jest świetny, no ale nic na siłę

Edytowane przez vine
Czas edycji: 2015-07-01 o 16:44
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 20:46   #2496
Magic chocolate cookie
Recenzentka Miesiąca - Listopad 2017
 
Avatar Magic chocolate cookie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 637
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Trochę inny jednak mamy ten profil Ja mam tę przewagę, że widziałam Twoje zdjęcie na blogu i co nieco mogę porównać Ty masz cerę idącą w tony żółte, a ja w różowe. Ja do tego mam ciemnobrązowe włosy i szaro-zielone oczy Ale gdzieś z 80% wyborów kolorystycznych rzeczywiście się pokrywa (btw. też uwielbiam Powerful Estee Lauder ). Ja po prostu idę bardziej w chłodne odcienie (np. bardziej Speed Dial niż Chatterbox, o której tu kiedyś rozmawiałyśmy). Ale gust zdecydowanie mamy podobny, więc jak najbardziej się sugeruj, jeśli Ci to pomoże
Aaaa, no widzisz, dobrze wiedzieć, myślałam, że Ty też masz cerę taką trochę z żółtym pigmentem Ale skoro już wiem, tym lepiej dla mnie i tak jak mówiłam będę sie sugerować Twoimi wyborami, szczególnie, że napisałaś, że jesteś samozwańczym latem, ja chyba też (chociaz nie wiem do końca, ale pasują nam podobne kolory i podobne nam się też podobają)
__________________
Blog: http://addictedtomakeup1.blogspot.co.uk/
Magic chocolate cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 22:00   #2497
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Z le disco kupiłam boom boom room isay it isn't so. Czuje że będą mnie denerwować osypywaniem się,ale wmawiam sobie że znajdę na to sposób też kupiłam patentpolish w kolorze revved up - fajnie nawilża
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-02, 07:55   #2498
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Z le disco kupiłam boom boom room isay it isn't so. Czuje że będą mnie denerwować osypywaniem się,ale wmawiam sobie że znajdę na to sposób też kupiłam patentpolish w kolorze revved up - fajnie nawilża
Obadałam słocze i ten wydaję się przepiękny
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 08:52   #2499
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Jedyny najmniej brokatowy i w miare mało sypiacy się jest She Sparkless. Kolorystycznie podchodzi pod Vex. Wahalam sie nad nim, ale stwierdziłam, że użyję raz czy dwa i będzie leżał. I tak używam głownie "zwykłych" cieni.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 09:00   #2500
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez Magic chocolate cookie Pokaż wiadomość
Aaaa, no widzisz, dobrze wiedzieć, myślałam, że Ty też masz cerę taką trochę z żółtym pigmentem Ale skoro już wiem, tym lepiej dla mnie i tak jak mówiłam będę sie sugerować Twoimi wyborami, szczególnie, że napisałaś, że jesteś samozwańczym latem, ja chyba też (chociaz nie wiem do końca, ale pasują nam podobne kolory i podobne nam się też podobają)
Tzn. taką "trochę" pod żółty mam Nie jest to typowo różowy podton, taki bardziej neutralny, ale skóra wygląda mi zdrowiej w podkładach wpadających leciutko w róż/neutralnych; w typowo żółtych wyglądam, jakbym była chora. Tak więc korektora Studio Finish używam w NC15, bo lepiej się wtapia w skórę, ale jednocześnie spokojnie mogę stosować podkład NW15. Zwykle mieszam odcień różowy z żółtym i wtedy mam ideał (co jest ciężkie, bo gdy podkład się kończy, zawsze muszę zamiast 1 buteleczki kupować 2... ). Tylko 02 Luminous Silk Armaniego jest dla mnie po prostu idealny, ale Luminous ma mniej żółte tony niż Lasting i to dlatego.

Ale ogólnie masz pełną rację - mamy podobne typy zwykle i obie uwielbiamy różowe pomadki Tak więc możemy spokojnie założyć Duet Wzajemnego Generowania MACowego Chciejstwa Sp. z o.o.
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 09:08   #2501
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
dzięki daj znac jak wypytasz, może cos fajnego Ci polecą

ehh, jeszcze 2 h i ide obadac le disco
Dam znać na pewno. Nie wiem tylko, kiedy dotrę so Sephory
Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Byłam obadać znowu Le Disko i Patenpolishe i zrezygnowałam z jednych, jak i z drugich.
Le Disko sypie sie ten brokat, jak szalony, po 5 minutach testów miałam w nim dosłownie wszytsko
Zas Patenpolishe sa tragicznie nietrwałe. Po niecalej godzinie (sic!), zrolował mi się i w wiekszosci wyparowałal, a nic nie jadłam, tylko lazilam po sklepie! Po poprawce to samo
I to by było na tyle z LE
Chyba też zrezygnuję z cieni z Le Disco. Podoba mi się w sumie tylko She Sparkles, ale jak się ma z niego sypać brokat, to podziękuję.

Patentpolishe w ogóle mnie nie interesują, wolę trwalsze szminki
Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Ale za to jednak będę olewała chyba Dziewiątkę - macałam ją i kilka cieni jest ślicznych, ale żebym tak używała ich wszystkich i to w miarę często to chyba nie bardzo... Mam 2 duże palety cieni MAC (takich skomponowanych samodzielnie) i one mi w zupełności wystarczą. Szkoda mi tylko, bo sam pomysł z małą gramaturą i malutką paletką jest świetny, no ale nic na siłę
Serio? Też macałam i wydały mi się super Który chciałaś w ogóle?
Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Z le disco kupiłam boom boom room isay it isn't so. Czuje że będą mnie denerwować osypywaniem się,ale wmawiam sobie że znajdę na to sposób też kupiłam patentpolish w kolorze revved up - fajnie nawilża

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Jedyny najmniej brokatowy i w miare mało sypiacy się jest She Sparkless. Kolorystycznie podchodzi pod Vex. Wahalam sie nad nim, ale stwierdziłam, że użyję raz czy dwa i będzie leżał. I tak używam głownie "zwykłych" cieni.
Też używam zwykłych najczęściej, bo np. z pigmentami czy takimi brokatowymi cieniami to jednak trzeba się trochę pobawić, a rzadko kiedy mam na to czas.
neath jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-02, 09:13   #2502
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Serio? Też macałam i wydały mi się super Który chciałaś w ogóle?
Mi też się wydały super, żeby nie było Chciałam fiolety. Po prostu oceniłam realnie, że nie będę tych odcieni używała jakoś szalenie często, a nawet średnio często Nie jest to zarzut do samej palety, po prostu oceniłam siły na zamiary Wiesz, to sytuacja, kiedy robisz swatcha na dłoni i zachwycasz się kolorem, ale żebyś tak rwała się do robienia makijażu tymi kolorami to nie bardzo Zobaczę jeszcze, może i się skuszę z czasem, ale póki co bardziej skłaniam się ku swojej "zwykłej" palecie cieni MAC, w której mam same sprawdzone kolory i rzeczywiście ich używam

Swoją drogą pani w MAC w Douglasie powiedziała, że te Dziewiątki to limitka... Ja się upierałam, że przecież wchodzą na stałe, a ona z kolei mówiła, że takie info dostała "od źródła". To jak jest w końcu?
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 09:15   #2503
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Tzn. taką "trochę" pod żółty mam Nie jest to typowo różowy podton, taki bardziej neutralny, ale skóra wygląda mi zdrowiej w podkładach wpadających leciutko w róż/neutralnych; w typowo żółtych wyglądam, jakbym była chora. Tak więc korektora Studio Finish używam w NC15, bo lepiej się wtapia w skórę, ale jednocześnie spokojnie mogę stosować podkład NW15. Zwykle mieszam odcień różowy z żółtym i wtedy mam ideał (co jest ciężkie, bo gdy podkład się kończy, zawsze muszę zamiast 1 buteleczki kupować 2... ). Tylko 02 Luminous Silk Armaniego jest dla mnie po prostu idealny, ale Luminous ma mniej żółte tony niż Lasting i to dlatego.

Ale ogólnie masz pełną rację - mamy podobne typy zwykle i obie uwielbiamy różowe pomadki Tak więc możemy spokojnie założyć Duet Wzajemnego Generowania MACowego Chciejstwa Sp. z o.o.
Chyba mogę dołączyć, bo mamy podobną tonację skóry - ni to NC, ni to NW Z tego nowego Pro longa Nourishing NC 15 nie jest aż taki żółty, na moje oko wypada dość neutralnie, ale gasi zaczerwienienia. Teraz mam lepszą cerę (oby jak najdłużej), więc używam ciągle duetu: Korektor Pro long NC15 + kulki Guerlain Armaniego spróbuję, skoro polecasz.
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 09:18   #2504
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

dzień doberek... czy któraś z Was ma jeszcze Amber Glow? Chciałabym się zapytać, jak on po latach się trzyma, czy jest twardy czy łatwy w nakładaniu?
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 10:03   #2505
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Chyba mogę dołączyć, bo mamy podobną tonację skóry - ni to NC, ni to NW Z tego nowego Pro longa Nourishing NC 15 nie jest aż taki żółty, na moje oko wypada dość neutralnie, ale gasi zaczerwienienia. Teraz mam lepszą cerę (oby jak najdłużej), więc używam ciągle duetu: Korektor Pro long NC15 + kulki Guerlain Armaniego spróbuję, skoro polecasz.
Haha, zapraszamy! Tak tak, nowy Prolong NC15 jest ok, taki jasnobeżowy Ale co z tego, że odcień mi pasuje, skoro sam podkład już nie
Armaniego bardzo polecam - zarówno Lasting Silk, jak i Luminous Silk. Luminous wybrałam w sumie dlatego, że ma dużo lepszy odcień (Lasting to są same żółtki, co wielu odpowiada, ale mi już niekoniecznie). No i zawsze jednak wolę "dewy finish" niż mat, choć Lasting też jakiś tępy nie jest bynajmniej. Luminous to chyba mój ulubiony podkład, jakbym miała być przyciśnięta do ściany i wybrać. Tak więc z czystym sumieniem polecam (o ile masz cerę suchą/normalną, bo tłuste czy mocniej mieszane mogą się po nim świecić, od razu uprzedzam)
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 10:19   #2506
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Haha, zapraszamy! Tak tak, nowy Prolong NC15 jest ok, taki jasnobeżowy Ale co z tego, że odcień mi pasuje, skoro sam podkład już nie
Armaniego bardzo polecam - zarówno Lasting Silk, jak i Luminous Silk. Luminous wybrałam w sumie dlatego, że ma dużo lepszy odcień (Lasting to są same żółtki, co wielu odpowiada, ale mi już niekoniecznie). No i zawsze jednak wolę "dewy finish" niż mat, choć Lasting też jakiś tępy nie jest bynajmniej. Luminous to chyba mój ulubiony podkład, jakbym miała być przyciśnięta do ściany i wybrać. Tak więc z czystym sumieniem polecam (o ile masz cerę suchą/normalną, bo tłuste czy mocniej mieszane mogą się po nim świecić, od razu uprzedzam)

Luminous chyba będę musiała odpuścić, z powodu mieszanej cery.
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 10:25   #2507
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość

Luminous chyba będę musiała odpuścić, z powodu mieszanej cery.
To przetestuj sobie Lasting, może akurat odcień będzie ok. Z tego co testowałam to 02 jest bardzo żółty (ale ładnie żółty ), ale 04 już jest bardziej neutralny i może być ok. A sam podkład świetny.
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 11:16   #2508
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
To przetestuj sobie Lasting, może akurat odcień będzie ok. Z tego co testowałam to 02 jest bardzo żółty (ale ładnie żółty ), ale 04 już jest bardziej neutralny i może być ok. A sam podkład świetny.
4 już będzie sporo za ciemna, zobaczę 2
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 11:42   #2509
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Chyba też zrezygnuję z cieni z Le Disco. Podoba mi się w sumie tylko She Sparkles, ale jak się ma z niego sypać brokat, to podziękuję.

Patentpolishe w ogóle mnie nie interesują, wolę trwalsze szminki

Też używam zwykłych najczęściej, bo np. z pigmentami czy takimi brokatowymi cieniami to jednak trzeba się trochę pobawić, a rzadko kiedy mam na to czas.
No ja ostatecznie zrezygnowałam z Le Disko, "Moja" macówka tez ma do nich letnie podejscie i nie ruszają jej.

Patentpolish z zalozenia to ma byc taki blyszczyk nieklejacy sie, jako taki rzeczywiscie jest ok, ale niestety, jak psiałam, szybko znika i roluje sie jeszcze szybciej.

Za to Burgundy jest moja
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-02, 11:46   #2510
Magic chocolate cookie
Recenzentka Miesiąca - Listopad 2017
 
Avatar Magic chocolate cookie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 637
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Tzn. taką "trochę" pod żółty mam Nie jest to typowo różowy podton, taki bardziej neutralny, ale skóra wygląda mi zdrowiej w podkładach wpadających leciutko w róż/neutralnych; w typowo żółtych wyglądam, jakbym była chora. Tak więc korektora Studio Finish używam w NC15, bo lepiej się wtapia w skórę, ale jednocześnie spokojnie mogę stosować podkład NW15. Zwykle mieszam odcień różowy z żółtym i wtedy mam ideał (co jest ciężkie, bo gdy podkład się kończy, zawsze muszę zamiast 1 buteleczki kupować 2... ). Tylko 02 Luminous Silk Armaniego jest dla mnie po prostu idealny, ale Luminous ma mniej żółte tony niż Lasting i to dlatego.

Ale ogólnie masz pełną rację - mamy podobne typy zwykle i obie uwielbiamy różowe pomadki Tak więc możemy spokojnie założyć Duet Wzajemnego Generowania MACowego Chciejstwa Sp. z o.o.
Na mnie właśnie troszkę lepiej wygląda coś z lekko żółtawym tonem, ale jak już jest za żółty to wyglądam, jakbym miała żółtaczkę Np. Chanel Vitalumiere Aqua 10 jest dla mnie trochę za ciemna i za żółta, ale noszę go, bo uwielbiam ten efekt, jaki daje na buzi, nakładam wtedy jakiś trochę bielący puder i jest całkiem ok U mnie np Studio Fix podkład NC15 jest trochę za ciemny, z kolei NW13 już jest dobry pod względem jasności, ale za różowy, także lipa, ale jakbym miała kupić, to i tak chyba ten NC15, bo jednak żółć ma
Zdecydowanie powinnyśmy utworzyć takie Stowarzyszenie, czy Duet

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość

Swoją drogą pani w MAC w Douglasie powiedziała, że te Dziewiątki to limitka... Ja się upierałam, że przecież wchodzą na stałe, a ona z kolei mówiła, że takie info dostała "od źródła". To jak jest w końcu?
Ja rozmawiałam z babką na MACowym czacie ostatnio (znowu) i pytałam o te palety, ona mi powiedziała, że wchodzą do stałej, tak samo jak są te neutralne 15, także już nie wiem sama... Bo też myślałam, że wchodzą, więc mam czas, a jeśli nie to chyba będę musiała jakąś w ciemno nabyć... Chyba fioletową właśnie
__________________
Blog: http://addictedtomakeup1.blogspot.co.uk/
Magic chocolate cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 12:01   #2511
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez Magic chocolate cookie Pokaż wiadomość
Na mnie właśnie troszkę lepiej wygląda coś z lekko żółtawym tonem, ale jak już jest za żółty to wyglądam, jakbym miała żółtaczkę Np. Chanel Vitalumiere Aqua 10 jest dla mnie trochę za ciemna i za żółta, ale noszę go, bo uwielbiam ten efekt, jaki daje na buzi, nakładam wtedy jakiś trochę bielący puder i jest całkiem ok U mnie np Studio Fix podkład NC15 jest trochę za ciemny, z kolei NW13 już jest dobry pod względem jasności, ale za różowy, także lipa, ale jakbym miała kupić, to i tak chyba ten NC15, bo jednak żółć ma
Zdecydowanie powinnyśmy utworzyć takie Stowarzyszenie, czy Duet

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------


Ja rozmawiałam z babką na MACowym czacie ostatnio (znowu) i pytałam o te palety, ona mi powiedziała, że wchodzą do stałej, tak samo jak są te neutralne 15, także już nie wiem sama... Bo też myślałam, że wchodzą, więc mam czas, a jeśli nie to chyba będę musiała jakąś w ciemno nabyć... Chyba fioletową właśnie
Ja z Vitalumiere Aqua (który akurat dziś przyszedł pocztą w liczbie 2 buteleczek, bo poprzedni się kończy) robię tak: Beige 10 + Beige Rose 12 + biały pigment Make Up Forever Polecam tę mieszankę, wtedy wychodzi kolor idealny Normalnie olałabym tyle zachodu z podkładami, ale - podobnie jak Ty - uwielbiam efekt, który daje VA i tym razem zadam sobie tyle trudu
Beige są totalnie żółte, a Beige Rose totalnie różowe, niestety Chanel brakuje takich neutralnych odcieni, nie wspominając już o jasnych...

A co do paletek to ja też jeszcze pomyślę nad tą fioletową Ale ogólnie staram się ograniczać i skupić na tym, czego rzeczywiście będę używała
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 12:07   #2512
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez Magic chocolate cookie Pokaż wiadomość
Ja rozmawiałam z babką na MACowym czacie ostatnio (znowu) i pytałam o te palety, ona mi powiedziała, że wchodzą do stałej, tak samo jak są te neutralne 15, także już nie wiem sama... Bo też myślałam, że wchodzą, więc mam czas, a jeśli nie to chyba będę musiała jakąś w ciemno nabyć... Chyba fioletową właśnie
Ja juz o tym pisałam, ale powtórzę, bo widzę, ze są wątpliwości -paletki Nines wchodzą do stałej na 100%/
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 12:33   #2513
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Mi też się wydały super, żeby nie było Chciałam fiolety. Po prostu oceniłam realnie, że nie będę tych odcieni używała jakoś szalenie często, a nawet średnio często Nie jest to zarzut do samej palety, po prostu oceniłam siły na zamiary Wiesz, to sytuacja, kiedy robisz swatcha na dłoni i zachwycasz się kolorem, ale żebyś tak rwała się do robienia makijażu tymi kolorami to nie bardzo Zobaczę jeszcze, może i się skuszę z czasem, ale póki co bardziej skłaniam się ku swojej "zwykłej" palecie cieni MAC, w której mam same sprawdzone kolory i rzeczywiście ich używam

Swoją drogą pani w MAC w Douglasie powiedziała, że te Dziewiątki to limitka... Ja się upierałam, że przecież wchodzą na stałe, a ona z kolei mówiła, że takie info dostała "od źródła". To jak jest w końcu?
Wszędzie piszą, że 9-tki wchodzą do stałej. Może Pani w D. coś się pomyliło.
Z Navy mam akurat tak, że każdego koloru będę używać, więc nie mam wątpliwości. Jednak i tak będę testować na oku przed zakupem.
Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
No ja ostatecznie zrezygnowałam z Le Disko, "Moja" macówka tez ma do nich letnie podejscie i nie ruszają jej.

Patentpolish z zalozenia to ma byc taki blyszczyk nieklejacy sie, jako taki rzeczywiscie jest ok, ale niestety, jak psiałam, szybko znika i roluje sie jeszcze szybciej.

Za to Burgundy jest moja
Mnie cienie z Le Disco bardzo się podobają, ale nie widzę u siebie zastosowania I tak już poszalałam ze szminkami

Burgundy jest śliczna
Cytat:
Napisane przez Magic chocolate cookie Pokaż wiadomość
Ja rozmawiałam z babką na MACowym czacie ostatnio (znowu) i pytałam o te palety, ona mi powiedziała, że wchodzą do stałej, tak samo jak są te neutralne 15, także już nie wiem sama... Bo też myślałam, że wchodzą, więc mam czas, a jeśli nie to chyba będę musiała jakąś w ciemno nabyć... Chyba fioletową właśnie
Mnie tak samo mówiła Macówka Ale kusicie tymi fioletami

Pierwsza paczka z D. czeka już w paczkomacie
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 12:40   #2514
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Mnie cienie z Le Disco bardzo się podobają, ale nie widzę u siebie zastosowania I tak już poszalałam ze szminkami

Burgundy jest śliczna

Mnie sie podobają o tyle o ile, jednak to brokat w wiekszosci, wiec nigdy w 100% same nie będą wygladać dobrze. Najlepiej na innych cieniach. Ale to jak psiałam, uzyłam bym z 2-3 razy i tyle zabawy. Jeszcze ten brokat wszędzie Będą nowe kolekcje - fajniejsze rzeczy
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 12:50   #2515
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Le disko odpuszczę, niestety, podobają mi się ale podobnie - nie widzę u siebie zastosowania, będzie tak jak z heirloom które leżą i się kurzą

na 9-tki jestem napalona, ale dopiero pod koniec sierpnia będę mogła zmacać, Brgundy podoba mi się od początku, ale nad fioletami też myślę ... które polecacie do szaro-niebieskich oczu ?
__________________

GALAXIA
Istanbul lover

kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 13:12   #2516
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
Le disko odpuszczę, niestety, podobają mi się ale podobnie - nie widzę u siebie zastosowania, będzie tak jak z heirloom które leżą i się kurzą

na 9-tki jestem napalona, ale dopiero pod koniec sierpnia będę mogła zmacać, Brgundy podoba mi się od początku, ale nad fioletami też myślę ... które polecacie do szaro-niebieskich oczu ?
Zatem słuszna decyzja
Ja mam dzisiaj tetsowo na oku sam She Sparkless i koszmarnie sie błyszczy Wiem na pewno że leżałby

Z tego co widziałam, to Burgundy cieszy sie największą popularnością i ją bym Ci poleciła. Mnie osobiscie najbardziej chyba Purple podeszła
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 13:17   #2517
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Wszędzie piszą, że 9-tki wchodzą do stałej. Może Pani w D. coś się pomyliło.
No ewidentnie I jeszcze jak jej mówiłam, że wszędzie czytałam, że są na stałe, zaczęła mówić "No ale ja mam informacje od źródła, to komu pani wierzy?"
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 13:50   #2518
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość

Mnie sie podobają o tyle o ile, jednak to brokat w wiekszosci, wiec nigdy w 100% same nie będą wygladać dobrze. Najlepiej na innych cieniach. Ale to jak psiałam, uzyłam bym z 2-3 razy i tyle zabawy. Jeszcze ten brokat wszędzie Będą nowe kolekcje - fajniejsze rzeczy
Masz rację

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
No ewidentnie I jeszcze jak jej mówiłam, że wszędzie czytałam, że są na stałe, zaczęła mówić "No ale ja mam informacje od źródła, to komu pani wierzy?"
Panie z D. mają jakieś tajemne źródło niewiedzy, jak zauważyłam
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 14:05   #2519
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Zatem słuszna decyzja
Ja mam dzisiaj tetsowo na oku sam She Sparkless i koszmarnie sie błyszczy Wiem na pewno że leżałby

Z tego co widziałam, to Burgundy cieszy sie największą popularnością i ją bym Ci poleciła. Mnie osobiscie najbardziej chyba Purple podeszła

właśnie burgundy ujęła mnie od początku są tam cienie które i tak chciałam kupić więc taka mini wersja to dla mnie marzenie ale jak wchodzą do stałej to baaardzo dobrze, purple też będzie moja
__________________

GALAXIA
Istanbul lover

kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 14:23   #2520
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.9

Od ok. 6 rano mam cienie z le disco na oczach w postaci kresek na dole i u góry. Póki co sie trzymają i nie osypują (jakiś pojedynczy brokat zebrał mi się pod łukiem brwiowym, może 2-3 kropki).
Nałozyłam je na bazę UD i w dodatku na mokro. Minus jest taki,że kolor "bazowy" blaknie w ciągu dnia - piszę konkretnie o boom boom room (w nawiasie pisząć na moim oku pigment blue brown wyglada bardzo podobnie do boom boom room, tylko ten 2 jest migotliwy )

Myślałam,że będzie gorzej ale jakos super duper też nie jest.

Nikt nie wspominał o eyelinerach z tej kolekcji, szkoda że tylko złoto i srebro bo jak sie nimi maznęłam to szybko zastygły i mimo tarcia palcem sie trzymały.
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-06 21:23:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:54.