Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach :) - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-03, 14:36   #331
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez panna_migotka_86 Pokaż wiadomość
Eeee ja tam się z tym nie zgadzam Takie plotki rozpuszczają chyba producenci danego koncernu
To mit taki sam jak ten, że do pielęgnacji twarzy należy używać tych samych preparatów. Stosuję to co mi odpowiada. Tak jak i w pielęgnacji, tak jak w przypadku filtrów. Dlaczego mam zmieniać te przyzwyczajenia skoro to mi nie szkodzi?
A masz pewnośc, że ze stosowanie filtrów dwóch różnych firm nie szkodzi? Robiłaś jakieś badania?

Cytat:
Zresztą gdyby spojrzeć na sprawę obiektywnie: jak mam używać takiego samego podkladu jak filtr skoro Bioderma nie ma podkladów? A z kolei Avene- filtry i nie tylko- wg mnie ma beznadziejne produkty.
Można używac podkładu bez filtrów dowolnej firmy.

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
(...)dlatego tez uważam, że forum, szczególnie nasze wizażowe jest wartościowe, ponieważ umożliwia zdobycie chociaz orientacji w temacie, dzięki czemu potencjalna kobietka ma szanse uniknąć nieszczęscia w gabinecie takiego właśnie lekarza albo jakiejś niedouczonej kosmetyczki.
Mądrze powiedziane
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 14:58   #332
panna_migotka_86
Raczkowanie
 
Avatar panna_migotka_86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 179
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
A masz pewnośc, że ze stosowanie filtrów dwóch różnych firm nie szkodzi? Robiłaś jakieś badania?
Nie, nie robilam badań. Po prostu widzę to po mojej cerze.
__________________
05.07.- White Sensation 2008 Amsterdam !
29.08.- Egipt, czyli wakacje mojego życia !
PS. Wszelkie porady dotyczące wyjazdu do Egiptu mile widziane.
panna_migotka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 16:46   #333
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez panna_migotka_86 Pokaż wiadomość
Nie, nie robilam badań. Po prostu widzę to po mojej cerze.
Ale zgodzisz się że filtrów nie widac i niewiadomo jaką one mają wartosc. Rozumiem że taki zestaw dobrze chroni Twoją skóre przed UVB, ale przecież nie wiadomo jak jest z promieniowaniem UVA i czy filtry przed nim chroniące się nie destabilizują.
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 18:47   #334
panna_migotka_86
Raczkowanie
 
Avatar panna_migotka_86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 179
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Ale zgodzisz się że filtrów nie widac i niewiadomo jaką one mają wartosc. Rozumiem że taki zestaw dobrze chroni Twoją skóre przed UVB, ale przecież nie wiadomo jak jest z promieniowaniem UVA i czy filtry przed nim chroniące się nie destabilizują.
Zawsze używam kremów, które chronią także przed UVA.
__________________
05.07.- White Sensation 2008 Amsterdam !
29.08.- Egipt, czyli wakacje mojego życia !
PS. Wszelkie porady dotyczące wyjazdu do Egiptu mile widziane.
panna_migotka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 10:57   #335
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez panna_migotka_86 Pokaż wiadomość
Uważam, że rady dermatologa, kosmetyczki czy też podręcznika do dermatologii są cenniejsze niż internetowe forum urodowe. Nie sądzę, żeby takie myślenie bylo objawem braku pokory

ja tu tylko na chwilke,wtrace 3 grosze i znikam.
Od kilku lat poram sie z przebarwieniami roznego pochodzenia.Mialam kwasy robione u kosmetyczki,ani slowa wzmianki o filtrach-plamy nie zniknely(wyzarla mi tylko skore)Rok pozniej green peel-rowniez zero o ochronie.Masci i rozne kremy typu HQ-Od DERMATOLOGA,filtry??????
Nie musze tego komentowac.
Plam powoli znikaja,a wiesz komu to zawdzieczam?
Wlasnie tym forum.
A co do filtrow i podkladow roznych firm...dziewczyny maja 100% racji.
Podziwiam ich wiedze i doswiadczenia.
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 12:07   #336
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez panna_migotka_86 Pokaż wiadomość
Zawsze używam kremów, które chronią także przed UVA.
Karli chodzi o to, że najczesciej stosowany filtr UVA - Parsol 1789 (INCI: Buthyl Methoxydibenzoylmethane) pod wpływem większości podkładów/pudrów ulega destabilizacji.
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 12:24   #337
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez panna_migotka_86 Pokaż wiadomość
Zawsze używam kremów, które chronią także przed UVA.
W to nie wątpie, ale nie wiesz czy te filtry UVA sie nie destabilizują w momencie stosowania produktów z filtrami dwóch różnych firm, skoro nie robiłaś badań, a na sobie ocenic tego nie mozesz, bo skutki promieniowania UVA widać dopiero po kilku latach.
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-04, 19:50   #338
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość

ja tu tylko na chwilke,wtrace 3 grosze i znikam.
Od kilku lat poram sie z przebarwieniami roznego pochodzenia.Mialam kwasy robione u kosmetyczki,ani slowa wzmianki o filtrach-plamy nie zniknely(wyzarla mi tylko skore)Rok pozniej green peel-rowniez zero o ochronie.Masci i rozne kremy typu HQ-Od DERMATOLOGA,filtry??????
Nie musze tego komentowac.
Plam powoli znikaja,a wiesz komu to zawdzieczam?
Wlasnie tym forum.
A co do filtrow i podkladow roznych firm...dziewczyny maja 100% racji.
Podziwiam ich wiedze i doswiadczenia.
Ano racja! Mi to forum więcej pomogło w walce o piękniejszą cerę niż lata kosztownych wizyt u kosmetyczki czy wizyty u dermatologa.
A jeśli chodzi o wiedzę niektórych dziewczyn z forum to chylę czoła i mam nadzieję posiąść jej chociaż małą cząstkę.
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 08:20   #339
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

no to i ja napsioczę tu trochę na dermatologa. otóż moja pani doktor na pytanie: 'czy stosując plastry antykoncepcyjne można się opalać" odpowiedziała " tak, nie ma przeciwwskazań". brak słów... być może zdarzaja się dermatolodzy dobrze zorientowani w tej materii (tzn ochrony przeciwsłonecznej), ale większość z nich kompletnie nie ma o tym pojęcia. niestety nie trafiłam jeszcze na żaden wyjątek...
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 10:35   #340
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

loss_lauri - jeszcze ginekologa bym zrozumiała, bo na środkach anty zbija złoty interes, ale dermatolog? Jemu powinno wręcz zależeć na tym, by wcisnąć jak najwięcej środków do ochrony skóry. A ten ani nie wcisnął, ani nie znał się na tym, o czym uczył się tyle lat, a co można przeczytać choćby w ulotce...

To forum bardzo dużo mi dało, pomogło wielu ludziom z poważnymi problemami, którzy byli źle leczeni przez dermatologów i dyplomowane kosmetyczki. Nie mam problemów skórnych, nie wydaję połowy wypłaty na kosmetyki - Wizaż mnie UŚWIADOMIŁ w pewnych sprawach.

Ostatnio na onecie był artykuł o tym, że znacznie więcej UV dociera do nas, gdy nie ma słonecznej pogody, ale niebo pokryte jest warstwą chmur (za wyjątkiem deszczowych, które chronią przed UV), które soczewkują promienie. Jak widać, można się poparzyć nawet w cieniu, o czym sama się przekonałam w ubiegły weekend (głupia posmarowałam samą twarz, a kark i ramiona zostawiłam gołe).
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 11:11   #341
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Smile Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Jestem pewna,że mnóstwo dziewczyn zawdzięcza wizażowi wiedzę, której nie zdobyłyby nigdzie indziej! Ja także jestem tego przykładem...Leczyłam się u dermatologa (recepty), a resztę doczytywałam na forum! gdyby nie zmiana pielęgnacji na samoróbki i świadomy dobór kosmetyków, kto wie jak dzisiaj wyglądałaby moja buzia? Już prawie całkowicie uporałam się z trądzikiem, na którego samo przypomnienie aż cisną mi się łzy do oczu... I zawdzięczam to w jakiejś części dermatologowi, ale w głównej mierze właśnie wizażowi (dzięki niemu zaczęłam stosować dodatkowo kwasy, filtry, nawilżacze, antyoksydanty,suplementac ję)
Jeżeli podważasz wartość merytoryczną wizażu- miej ku temu podstawy, przebrnij przez wszystkie tematy i posty. Pokaż, że dziewczyny się mylą. Potrzebne są dowody, a nie zwyczajne "widzimisię". Jak już zaczniesz czytać-obiecuję,że nieraz się zdziwisz.
Poza tym nie zapominajmy o aspekcie psychologicznym. Wizaż to coś więcej niż "forum z poradami", to cała społeczność, gdzie dziewczyny wspierają się, pomagają sobie nawzajem. Tutaj każdy z radością dzieli się swoją wiedzą jeśli ma ona komukolwiek pomóc, a cierpliwość Rdzennych Wizażanek jeśli chodzi o tłumaczenie chyba nie zna granic Sam fakt szukania(i odnajdywania) informacji i robienia czegoś "ponad" tym co powie, zazwyczaj oszczędny w słowach lekarz ma znaczenie terapeutyczne! Wiem, bo studiuję psychologię.
Ja i mnóstwo innych dziewczyn pozostaniemy Wizażankom wdzięczne na zawsze
__________________
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-14, 17:44   #342
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

[quote=Malla;8211703]loss_lauri - jeszcze ginekologa bym zrozumiała, bo na środkach anty zbija złoty interes, ale dermatolog? Jemu powinno wręcz zależeć na tym, by wcisnąć jak najwięcej środków do ochrony skóry. A ten ani nie wcisnął, ani nie znał się na tym, o czym uczył się tyle lat, a co można przeczytać choćby w ulotce...

quote]
na szczęście chodzę już do innego lekarza - ale ten przypadek tylko potwierdza to, iż niektórzy nawet studiujac 6 lat medycynę nie posiadaja takiej podstawowej wiedzy, która jest dostępna tu na Wizażu.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 12:26   #343
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Witam

Mam pytanie. Wiem, że na filtr nie powinno sie już nic nakładać, ale jeżeli ok. godzine po aplikacji delikatnie nałoże krem matujący to może zdestabilizowac filtr? lub znacznie obniżyć ochronę?

tak sobie wydedukowałam, że jeżeli dziewczyny używają podkladu po filtrze to może kremu tez można, ale wolę sie upewnić.
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 14:07   #344
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez cochonnetta Pokaż wiadomość
Witam

Mam pytanie. Wiem, że na filtr nie powinno sie już nic nakładać, ale jeżeli ok. godzine po aplikacji delikatnie nałoże krem matujący to może zdestabilizowac filtr? lub znacznie obniżyć ochronę?

tak sobie wydedukowałam, że jeżeli dziewczyny używają podkladu po filtrze to może kremu tez można, ale wolę sie upewnić.
niestety tak - to, że odczekasz godz nic nie da bo filtr nie wchłania się całkowicie tylko pozotaje na skórze jako warstwa ochronna. podkładu/pudru(z talkiem i miką)możesz używać na filtry, które mają inny filtr niż Parsol, czyli np Avene, Klorane. a krem matujący nakłada się pod filtr
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 14:48   #345
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

witam. mam pytanko. nie stosowałam nigdy w życiu filtru ....mam naturalnie bardzo bladą cerę i nie miałam nigdy przebarwien. ....teraz chce zaczac powolutku kuracje kwasem migdalowym i potem owocowymi....(o tym juz odrobinke wiem) ale doradzcie mi dobry, mocny i nawilzający filtr? widze ze tu się poleca Avene...? a co sądzicie np o lirene? ponieważ jest dośc tani... ...ja nie stosuje ani podkladow ani pudru chyba że okazjonalnie wiec makijażu na filtrze nie będzie.....ale powinien być nawilżający do cery tłustej, może mieszanej. Doradzcie, poratujcie.
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 14:53   #346
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

i na jakie składniki mam zerkac przy kupnie, czego unikac?
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 16:17   #347
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Polecam lekturę "wizażowej biblii filtromaniaczek" w wątku:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 21:30   #348
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Filtry

Czy filtry, które powinno się stosować przez caly rok do twarzy to sa takie normalne filtryu jak do opalania na plazy? Jak ich uzywac?
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 11:17   #349
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry

Na te pytania znajdziesz odpowiedzi na Biochemii - poczytaj forum. Nie bedziemy po raz setny przepisywac tego samego.

Polecam zaprzyjażnić się z wyszukiwarką.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-12, 11:54   #350
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Czy filtry, które powinno się stosować przez caly rok do twarzy to sa takie normalne filtryu jak do opalania na plazy? Jak ich uzywac?
Zajrzyj jeszcze tutaj
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=filtry

Wyszukiwarka bywa bardzo pomocna i popieram L_V
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 20:37   #351
Jaco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 124
Paula Begoun a "nasze" zasady

Witam,
Przepraszam jeśli juz gdzieś o tym pisałyście ale nie jestem tego w stanie odnaleźć wśród milionów postów a od kilku dni bardzo mnie to nurtuje.

Na Wizażu jest promowany system pielęgnacji, który zakłada, że kwasy i retinoidy tylko na noc a na dzień krem z wysokim filtrem, najlepiej SPA50+.

Tymczasem guru (?) kosmetyczne Paula Begoun w swoich opracowaniach codziennej pielęgnacji sugeruje
*używanie kwasów i serum anty zmarczkowego zarowno na noc jak i na dzień
* na dzień używanie kremu z filtrem SPF 15

Tak, wiem, w Stanach nie ma wyższych filtrów ale to nie zmienia faktu, że zasady, którymi kierujemy się tutaj są odmienne od tych, które promuje Paula. Zastanawia mnie z czego to wynika. Jedno co mi przychodzi do głowy to moc używanych kosmetyków ale przeciez takie kwasy Pauli są mocne, sporo mocniejsze niż np effaclar K. A mimo to sugeruje ona używanie ich zarówno na dzień jak i na noc i najwyraźniej filtr SPF 15 jest wystarczający do codziennej ochrony, bo w przeciwnym razie zarówno ona jak i jej Klientki powinny miec masę przebarwień itp.

No więc jak to jest? Czy my nie przesadzamy z tymi ogromniastymi filtrami na codzień? Moze przy normalnym, nie hardcorowym uzywaniu kwasów i retinoidów krem z filtrem SPF15 PPD18 (taki np Vichy Aqualia UV) bedzie wystarczający? A ten wyższy jest przydatny wtedy, gdy stosujemy bardzo intensywna kurację...?

Wiem, że wsadzam kij w mrowisko ale nie potrafię tak bezkrytycznie trzymać się jednego schematu i nie zastanawiac się czy to nie może działać inaczej
Jaco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 21:18   #352
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Paula Begoun a "nasze" zasady

Cytat:
Napisane przez Jaco Pokaż wiadomość
No więc jak to jest? Czy my nie przesadzamy z tymi ogromniastymi filtrami na codzień? Moze przy normalnym, nie hardcorowym uzywaniu kwasów i retinoidów krem z filtrem SPF15 PPD18 (taki np Vichy Aqualia UV) bedzie wystarczający? A ten wyższy jest przydatny wtedy, gdy stosujemy bardzo intensywna kurację...?
Z tego co mi wiadomo, dokładnie taki system jest stosowany tu na forum. A taki temat już jest - nazywa się "Zwątpienie filtrowe ...".
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 00:31   #353
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Paula Begoun a "nasze" zasady

Zwątpienie znajdziesz tutaj. Nie używałabym kwasów na dzień, nawet pod duży filtr.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 09:31   #354
Jaco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 124
Dot.: Paula Begoun a "nasze" zasady

Hmmm no niezupełnie o to mi chodziło. Dziewczyny wątpiące albo nie nakładają filtra wcale albo nakładają go w nieprzepisowej ilości.. A ja chciałam dyskusji na temat zupełnie innych zasad. Kwasy na dzień i na to NORMALNY, nawilżający krem zawierający filtr a nie typowy krem z filtrem.


Malla,
No własnie o tym chciałam porozmawiać. Dlaczego nie? Skoro taka Paula na przykład poleca, żeby tak? I to mocne kwasy a nie taki tyci Effaclar k?
Jaco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 10:53   #355
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Paula Begoun a "nasze" zasady

Cytat:
Napisane przez Jaco Pokaż wiadomość
No własnie o tym chciałam porozmawiać. Dlaczego nie? Skoro taka Paula na przykład poleca, żeby tak? I to mocne kwasy a nie taki tyci Effaclar k?
może dlatego, że PaulaB. sprzedaje środki wybielające...? (np.na przebarwienia wywołane zbyt niską ochroną przed UV podczas głębszego złuszczania)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 12:00   #356
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Paula Begoun a "nasze" zasady

Wydaje mi się, że wątpiące nakładają filtry i mają dosyć tłustości, bielenia itp.

"Normalny", nawilżający krem z filtrem zazwyczaj różni się od typowego filtra tym, że nie jest fotostabilny. Nie mam nic przeciwko tańszym produktom nieaptecznych firm (sama mam filtr Oriflame i używam tylko w słoneczne dni, w pochmurne coś lżejszego, matującego lub z filtrem typu "no name"), ale naprawdę ciężko dorwać normalny krem z porządnymi filtrami.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 19:41   #357
sigila86
Wtajemniczenie
 
Avatar sigila86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 673
Czy istnieje filtr który nie jest tłusty i nie zostawia białych śladów???

no własnie, czy taki ISTNIEJE??? po lekturze wizaż stwierdziłam, że moje kremy ze standardowym spf 15 musze zamienić na coś mocniejszego ale z kremów nawilżających znalazłam tylko iwostina 20stke, wszystkie mocniejsze o których czytałam m.in. w KWC mają tłustą konsystencje i bielą twarz. Czy nie ma wyjątku? koloryzujące mnie nie interesują
sigila86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 22:45   #358
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Czy istnieje filtr który nie jest tłusty i nie zostawia białych śladów???

Witam

Zanim zalozysz nowy watek,przejrzyj prosze watki redakcyjne i juz istniejace tematy tymbardziej,ze kwestia filtrow powraca jak bumerang

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 08:32   #359
sigila86
Wtajemniczenie
 
Avatar sigila86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 673
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

no dobrze w takim razie nie zakladam oddzielnego tematu (przepraszam za tamto) tylko zadaje moje pyt.tutaj:
Czy ma w ogole sens używanie filtru skoro potem chce nałożyć dermacol? czy filtr sie nie zetrze???
sigila86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 18:02   #360
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Arrow Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach :) CZ.II

Czytelnie zebrane zasady przez Noor
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...39&postcount=6

Cytat:
Napisane przez Noor
Dziewczyny napisały już dokładnie, więc zbiorę to w jeszcze prostszych i bardziej żołnierskich słowach:
  1. myjesz twarz jak zwykle
  2. tylko jeśli naprawdę musisz (!), nakładasz coś lekkiego z antyoksydantami (serum, krem) i czekasz, aż się wchłonie ok. 15 minut (cięższe preparaty nałożone pod filtr utrudniają jego wchłanianie i obniżają protekcję Najlepiej pod filtr nie nakładać nic, kremy z filtrem są zwykle wystarczająco nawilżające)
  3. nakładasz krem z filtrem (na samą twarz minimum 1-1,25 ml; na twarz i szyję 1,5 - 1,8 ml - ta ilość może być podzielona na dwie następujące po sobie aplikacje)* i dajesz mu się wchłonąć minimum przez 20 minut (!); i nie myśl sobie, że nakładając połowę wymaganej ilości filtra zmniejszasz deklarowaną przez producenta ochrone również tylko o połowę - przy 0,5 ml z SPF30 robi się SPF5, a z SPF50 - SPF7
  4. powinno się unikać odciskania w chusteczkę i absorbentki i nakładania na krem z filtrem czegokolwiek, bo to zawsze w jakiś sposób ściera filtr i obniża protekcję. Jeśli nie można zrezygnować z makijażu, lekki podkład powinno się delikatnie wklepać, a nie rozcierać na twarzy, a puder wklepać miękkim pędzlem miejsce koło miejsca, unikając wszelkiego tarcia
  5. jeśli krem z filtrem zawiera Parsol 1789 (Avobenzone, Buthyl Methoxydibenzoylmethane - nie ma go w filtrach Avene i Klorane) lepiej unikać w kosmetykach substancji, które go destabilizują (octyl methoxycinnamate -> popularny filtrzyk UVB, dodawany do podkładów; talk; mika; tlenek cynku; dwutlenek tytanu; niektóre barwniki CI -> zaleca się używać podkłady i pudry, w których pigmenty-tlenki żelaza są w silikonowych otoczkach - w Polsce dostępne są takie Avene Couverance i LRP Unifiance Touche Pro oraz Toleriane Make-up
  6. bezpiecznie można używać jako pudru matującego filtry skrobie spożywcze modyfikowane lub niemodyfikowane (ziemniaczaną, kukurydzianą, ryżową, z tapioki i z maranty). Dla poprawienia ich koloru niektórzy dodają odrobinę cynamonu
  7. jeśli nie wiesz, czy krem, który zamierzasz kupić zawiera fotostabilne filtry, najbezpieczniej jest wybrać coś z powszechnie dostępnych ofert koncernu L'Oreal, Avene, Biodermy, La Roche-Posay, Vichy, Klorane, na szczęscie producentów przybywa - w 2007 roku nawet Nivea i Rossmann wypuściły fotostabilne filtry
  8. koniecznie przeczytaj:
    http://www.biochemiaurody.fora.p l/oc...wienia-f3.html
    i
    http://www.makeupalley.com/user/note...reenFAQ/#apply
* Hurra! Jeszcze niedawno zalecano 1,6-1,8 ml na samą twarz, a na twarz i szyję ok. 2,5 ml, ale okazało się, że generalna zasada: 2mg filtra na 1 cm2 skóry, została obliczona na podstawie danych stosowanych w medycynie w przypadku poparzeń i utraty skóry, które to dane mowią, ile średnio wynosi powierzchnia skóry dla poszczególnych częsci ciała, równiez dla głowy i szyi - ale medycyna bierze pod uwagę całą powierzchnię skóry głowy i szyi, także część owłosioną i całą szyję (również kark), dlatego zalecane ilości filtra się zmniejszyły, bo w wiekszości nie jestesmy łyse. __________________
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-02-07 o 07:40
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.