Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-30, 11:54   #601
fossa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: na prawo od wisły
Wiadomości: 1 876
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez gwendolyn Pokaż wiadomość
Fossa ja miałam praktyki 2 każda po miesiącu w szkole, jedna w gimnazjum, druga w liceum i jakoś przeżyłam- dasz radę Za fajnie tez wtedy nie wygladałam, ale nauczanie tak mnie pochłonęło, że nie miałam czasu by myśleć o tym jak wyglądam

A na temat miki to jest coś innego i myślę, że mądrze- przynajmniej ja wolę w to wierzyćZresztą przekonam się na własnej skórze
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...ostc ount=2150
Pracujesz w zawodzie ?
Ja w dodatku ze wygladam jak malolata to jeszcze mam pryszcze - latwo mnie pomylic z uczniakiem.

Cytat:
Napisane przez werkawerka Pokaż wiadomość
dziewczyny, staralam sie ogarnac te ponad 10 000 postów, nie jest to takie łatwe, wielu rzeczy nie rozumiem i musze je sprawdzać gdzie indziej.
Czy mogłybyście wydać opinię o moich kosmetykach?

Do mycia twarzy - jeden z żeli ZIAJA, np tintin
Tonik ZIAJA z serii Nuno
Peeling enzymatyczny z Erisa (to jak sie zbiorę raz na tydzień to jest dobrze)
Maseczka z glinką ZIAJA ( to też nie częsciej niż raz w tygodniu)
krem z zieloną herbatą ZIAJA

niedawno kupiłam taki specyfik '3 w 1' Garniera. Jest to naraz żel, peeling i maseczka. Jesli sie uzywa tego jako żelu i peelingu to sie masuje a maseczke sie pozostawia. Uzylam tego jako żelu dwa razy ,ale chyba ten peeling zbyt mocno trze i sie ogranicze do stosowania tego jako maseczki.

Znacie te kosmetyki?
Co o tym myślicie?
Niz z tego nie uzywalam.
Ale ogolnie mam dobre zdanie o kosmetykach ziaji a fatalne i zle o Garnierze - nawet jakby mi za darmo dawali to bym nie wziela.Jestem uprzedzona do Garniera.

A mnie obsypalo ale na ... plecach .
Zapewne przed okresem. Ale dawno takich gul nie mialam na plecach ani na twarzy, poprostu masakra.Wylalam sporo spirytusu salic. na nie zeby to odkazic ale nie wiem czy cos da bo caly czas sie drapie i roznosze to wszystko.
Mialam gladkie plecy a tu nagle jak filip z konopii cala kolonia pryszczy- co za los.
fossa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 12:48   #602
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez werkawerka
dziewczyny, staralam sie ogarnac te ponad 10 000 postów, nie jest to takie łatwe, wielu rzeczy nie rozumiem i musze je sprawdzać gdzie indziej.
Czy mogłybyście wydać opinię o moich kosmetykach?

Do mycia twarzy - jeden z żeli ZIAJA, np tintin
Tonik ZIAJA z serii Nuno
Peeling enzymatyczny z Erisa (to jak sie zbiorę raz na tydzień to jest dobrze)
Maseczka z glinką ZIAJA ( to też nie częsciej niż raz w tygodniu)
krem z zieloną herbatą ZIAJA

niedawno kupiłam taki specyfik '3 w 1' Garniera. Jest to naraz żel, peeling i maseczka. Jesli sie uzywa tego jako żelu i peelingu to sie masuje a maseczke sie pozostawia. Uzylam tego jako żelu dwa razy ,ale chyba ten peeling zbyt mocno trze i sie ogranicze do stosowania tego jako maseczki.

Znacie te kosmetyki?
Co o tym myślicie?
Może poszperaj na KWC? To jest niezła skarbnica wiedzy, jeśli chcesz dowiedzieć się, czy kosmetyki rzeczywiście działają (pomijam tu fakt, że każda skóra reaguje inaczej).
Ziaji nie używałam, ale czytałam całkiem pozytywne opinie na temat tych kosmetyków.. Co do Garniera podpisuję się rękoma i nogami pod tym, co napisała fossa.

Cytat:
Napisane przez fossa
A mnie obsypalo ale na ... plecach .
Zapewne przed okresem. Ale dawno takich gul nie mialam na plecach ani na twarzy, poprostu masakra.Wylalam sporo spirytusu salic. na nie zeby to odkazic ale nie wiem czy cos da bo caly czas sie drapie i roznosze to wszystko.
Mialam gladkie plecy a tu nagle jak filip z konopii cala kolonia pryszczy- co za los.
Ja ogólnie borykam się z lekkim trądzikiem na plecach. Mniej więcej raz na tydzień, dwa robię sobie na plecach peeling z soli, takiej gruboziarnistej do kąpieli. Wydaje mi się, że to zasusza krostki i ogólnie dezynfekuje skórę (mogę się mylić). Nie zauważyłam, żadnego wysuszenia, tylko lekkie szczypanie, kiedy mam sól na plecach. Oczywiście później koniecznie trzeba nałożyć coś nawilżającego. Taki troszkę niekonwencjonalny sposób, ale mi pomaga
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 13:03   #603
karliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 46
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Słuchajcie podstawowy błąd!!!! jeśli na syfa nie pomaga "coś" antybakteryjnego to oznacza ze nie siedzi tam bakteria tylko np grzyb albo cos jeszcze dlatego trzeba stosować coś innego niż na zwykłe bakterie. Kupujecie 4000 różnych preparatów antybakteryjnych i potem rozczarowanie!!!!

Polecam albo clotrimazoum ( zawiera klotrymazol)jakis czas na twarz albo Baneocin ( na recepte i zawiera bacytracyne cynkowa oraz siarke) albo maść ichtaliową.
Na gule to maść ichtaliowa ( wyciąga nie tylko bakterie ale i grzby itp. )Smaruj na noc i zaklejaj plasterkiem tego gula. Zobaczysz ta maść wyciągnie tobie te paskudztwa ze środka, zbierze cała rope na wierzch ( nie wyduszaj dopuki sama nie poczujesz ze już jest w pełni dojrzały syfek, bo jak za wczesnie wydusisz to wszystkiego nie wyciagnie z ciebie- tego co bardzo głeboko siedzi i może powstać blizna ;( buuuu)
Po maśći ichtaliowej TYLKO I WYŁĄCZNIE jak już wyciągnie z ciebie wszytko to sudocrem i smarujjj aż do bólu dopuki sie nie zagoi całkowicie.
Pozdrawiam
karliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 13:10   #604
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez karliczka Pokaż wiadomość
Słuchajcie podstawowy błąd!!!! jeśli na syfa nie pomaga "coś" antybakteryjnego to oznacza ze nie siedzi tam bakteria tylko np grzyb albo cos jeszcze dlatego trzeba stosować coś innego niż na zwykłe bakterie. Kupujecie 4000 różnych preparatów antybakteryjnych i potem rozczarowanie!!!!

Polecam albo clotrimazoum ( zawiera klotrymazol)jakis czas na twarz albo Baneocin ( na recepte i zawiera bacytracyne cynkowa oraz siarke) albo maść ichtaliową.
Na gule to maść ichtaliowa ( wyciąga nie tylko bakterie ale i grzby itp. )Smaruj na noc i zaklejaj plasterkiem tego gula. Zobaczysz ta maść wyciągnie tobie te paskudztwa ze środka, zbierze cała rope na wierzch ( nie wyduszaj dopuki sama nie poczujesz ze już jest w pełni dojrzały syfek, bo jak za wczesnie wydusisz to wszystkiego nie wyciagnie z ciebie- tego co bardzo głeboko siedzi i może powstać blizna ;( buuuu)
Po maśći ichtaliowej TYLKO I WYŁĄCZNIE jak już wyciągnie z ciebie wszytko to sudocrem i smarujjj aż do bólu dopuki sie nie zagoi całkowicie.
Pozdrawiam

ta maść ichtaliowa-w jakiej cenie? czy ona sprawia, że szybciej sie goją pryszcze?
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 13:14   #605
karliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 46
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

to znaczy, że podrażniłaś skórę albo nie wycisnełaś go do konca i zrobi się blizna...

wszędzie piszę o tym bliznach ale powaznie dziewczyny to rzadko kto zwraca na to uwagę, że od złego wyciskania zrobi sie brzydka czerwona lub brązowa blizna ponieważ skóra nie regeneruje sie prawidłowo bo cos tam w srodku siedzi jeszcze przydkiego...
Należy stosowac preparaty które wyciagną wszystko na wierzch!!!!!!!!! ;P
Moze i teraz napisze nie na temat ale dziwie się laskom, które maja pryszcze i chcą je leczyć skótkowo.. dlaczego???? Nalezy leczyc przyzynę trądziku!!!! przyczynę zewnątrzną skóry i wewnątrzną ciała !!! i przedewszystkim stosować nie produkt który łagodzi trądzik a taki ktory wyciagnie wszyttko na wierzch !!!!!!!!!!!!!!! czyli raz na zawsze!! tak, że uważam ze lepiej 4 miesiące czy nawet pol roku albo dalej w ciezkich przypadkach wyglądac jak straszydlo z pryszczami niż kurde męczyc się po 16 lat z trądzikiem!! Dlaczego? Bo niwelowało się skótki trądziku a nie przyczyne i on nadal jest w nas i tak wybija ciągle... Jestem zdania raz a porządnie..
Swoim pacjentkom zapisuje preparaty ktore wyciagaja syfki na wierzch czyli leczy się skóra od wewnątrz ( czy to jakies antybiotyki na bakterie i grzyby czy to hormony ale zawsze od wewnatrz) zewnetrznej warstwie skóry nie pomoga nawet dermatologiczne głebokie złuszczania naskórka jeśli nie bedzie ona od wewnatrz wyleczona
zastanówcie się dziewczyny nad tym
Pozdrawiam
karliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 13:15   #606
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

maść ichtailowa? a może maść ichtiolowa? O tej było sporo w wątku... wyciąga ropę na wierzch... kosztuje ok 2zł, na mnie niestety nie bardzo działa...
a klotrimazol.. to mi się kojarzy rzeczywiście z grzybami, chyba nawet gdzieć coś takiego w domu widziałam, ale wz yciu bym nie wpadła na to, żeby stosować to na twarz...

pierwsze słyszę że to wyciąga grzyby... info z opakowania:
100g masci zawiera 10g sulfobituminianu amonowego . Zastosowanie: w ropnych stanach zapalnych skóry, owrzodzeniach, czyrakach, trądziku wtórnie zakażonym, stłuczeniach, zapaleniu zył jako środek przeciwzapalny , bakteriostatyczny, ułatwiający odchodzenie ropy...

karliczka - jesteś dermatolożką?
tak z ciekawości... ?
Bo jesteś wobec tego jedyną lekarką jaką spokałam, która ma taki 'styl' leczenia. A w swoim zyciu odwiedziłam wielu dermatologów.. I wszyscy leczą trądzik tak samo... (takie miałam wrażenie) - kolejnośc przepisywania leków (a raczej specyfików z daną substancją aktywną) była podobna. Może miałam pecha.
Ale jak inaczej dopasować lek do skóry jak nie metodą prób i błędów? na podstawie jakichś wymazów czy testów można to stwierdzić? Czy więc absolutnie wszyscy dermatolodzy popełniają kardynalny błąd przepisując tylko konkretne (najczęściej drogie, polecane na sympozjach, spotkaniach reklamowych itd) leki na hasło 'trądzik' ?
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 13:16   #607
Nerchie
Zakorzenienie
 
Avatar Nerchie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 661
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

clotrimazoum to lek na grzybice POCHWY :P
__________________
Włosy: 75/100
Waga: 68/55

„Prawdopodobnie nie powiedziałbym wszystkiego, o czym myślę, ale na pewno przemyślałbym wszystko, co powiedziałem.”
Nerchie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-30, 13:18   #608
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez karliczka
Słuchajcie podstawowy błąd!!!! jeśli na syfa nie pomaga "coś" antybakteryjnego to oznacza ze nie siedzi tam bakteria tylko np grzyb albo cos jeszcze dlatego trzeba stosować coś innego niż na zwykłe bakterie. Kupujecie 4000 różnych preparatów antybakteryjnych i potem rozczarowanie!!!!

Polecam albo clotrimazoum ( zawiera klotrymazol)jakis czas na twarz albo Baneocin ( na recepte i zawiera bacytracyne cynkowa oraz siarke) albo maść ichtaliową.
Na gule to maść ichtaliowa ( wyciąga nie tylko bakterie ale i grzby itp. )Smaruj na noc i zaklejaj plasterkiem tego gula. Zobaczysz ta maść wyciągnie tobie te paskudztwa ze środka, zbierze cała rope na wierzch ( nie wyduszaj dopuki sama nie poczujesz ze już jest w pełni dojrzały syfek, bo jak za wczesnie wydusisz to wszystkiego nie wyciagnie z ciebie- tego co bardzo głeboko siedzi i może powstać blizna ;( buuuu)
Po maśći ichtaliowej TYLKO I WYŁĄCZNIE jak już wyciągnie z ciebie wszytko to sudocrem i smarujjj aż do bólu dopuki sie nie zagoi całkowicie.
Pozdrawiam
Trądzik objawia się wieloma rodzajami krostek, nie tylko malusieńkimi ropnymi, które da się wycisnąć, ale też między innymi gulami i to jest sprawa czysto indywidualna. Troszkę lekkomyślne jest stwierdzenie, że jeśli ktoś ma gulę, na którą nic nie działa, ma do czynienia z grzybem. Nie znasz każdego naszego przypadku osobiście, a skoro byłyśmy z krostkami u lekarza i został stwierdzony trądzik, nie ma powodu, żeby uważać inaczej.
Poza tym styl twojej wypowiedzi jest irytujący ze względu na czerwone zaznaczenia, duże litery i wykrzykniki.
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 13:28   #609
karliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 46
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Maść ichtaliowa w mojej aptece 1.75 groszy czyli tak okolo 2 zł. Wyciąga wszystkie brzydale na wierzch czyli szybciej pryszcze dojrzewają i ropa wychodzi na wierzch. Jest ona koloru brązowego i brzydko pachnie. Jestem zdania że lepiej jakis czas pocierpieć i miec swiety spokoj aniżeli męczyć się długio długi czas. jak to się mówi gorzki lek najlepiej leczy. Jak juz ta maść wyciagnie WSZYSTKO i nie bedzie ropy to mozna smarowac czymś na regeneracje skóry, budowe skóry.
Podkreskam ważne jest to by wyciagnąć wszystko na wierzch ( czyli zeby juz nic w środku nie zostało- musi się całe zło na wierzch wydobić wtedy zagoi się szybko i nie bedzie się paprać) polecam sudocream ( bardzo wydajny krem, może służyć również jako krem matujący okolo 10 zł w aptece)
Pozdrawiam
karliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 13:33   #610
karliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 46
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

takie pytanie do ciebie: Pomógł tobie jakiś dermatolog? jeśli by pomógł to znaczy ze nie musiałabyś tu przychodzić i szukać sposobu na pryszcze.
Ja rozumiem ze każdy przypadek jest indywidualny ale pomysl kolezanka wyżej pisała o "gulach" wielkich być może wrzodach.. zastanów się albo poszukaj w google jakie bakterie wirusy i grzyby powodują wrzody a potem dopiero szukaj lekarstwa na to co Tobie dolega... a to ze napisałam Grzyby To zrobiłam to masz racje lekkomyślnie i dość ogólnikowo ponieważ nie widzialam jej twarzy jednak moj powyższy opis powiniec dać cos do zrozumienia, ty widocznie nie zrozumiałas tego przekazu...
Pozdrawiam
karliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 13:34   #611
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

karliczko, a my polecamy cały wątek o wyciskaniu. Jakbyś przeczytała choć 3-4 ostatnie strony, to zobaczyłabyś, że Twoje sposoby nie są takie odkrywcze i większość od dawna już stosujemy. Niestety nie zawsze z takim cudownym skutkiem jaki opisujesz...
Bo maść ICHTIOLOWA (tak się to pisze, nie inaczej, wpisz w google 'ichtailowa' - zero wyników ), nie na każdy rodzaj pryszczy pomaga.

tu masz opis clotimazolu http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=549 . Nie widze tam działania na skórę twarzy... A nie ryzykowałabym, jesli nie zaleciłby tego lekarz. A takiego kogoś z siebie robisz... Cudotwórcę, który zna odpowiedź na wszystko.
I to ciekawe że piszesz o 'swoich pacjentkach' ... Może coś więcej na ten temat?
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-30, 13:37   #612
karliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 46
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Byc może teraz posłuże sie dość brutalnym oskarżeniem ale... wiesz ze niektórzy lekarze biorą łapówki za świadome przypisywanie takich a nie innych leków...? nie spotkałas się z czyms takim że ty i twoja kolezanka szlyscie do jednego lekarza? i mimo ze miałyscie cos innego na buzi miałyscie to samo przypisane?
Przepraszam bo być może tymi słowami uraże nie jednego lekarza jednak wiem ze istnieją na tym świecie super specjaliści którzy każdego pacjetna traktują indywidualnie a nie hurtem
karliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 13:43   #613
karliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 46
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Wiem i świadomie pisałam o tym w jaki sposob nalezy to robić ponieważ "mimo że wszyscy o tym wiedzą to jednak nie każdy wie" i to jest najbardziej irytujące.
Jeśli chodzi o maść ichtiolową to taki piśmienniczy lapsus językowy ( nie czepiaj się bo sama napisałaś źle nazwę zamiast clotrimazolum to ctrotimalozu)
Jak pojdziesz to lekarza to zapytaj się o clotrimazolum i czy można stosować go na twarz )))))
karliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 13:47   #614
karliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 46
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Jeszcze coś ciekawego napisze byc może Was to zbulwersuje ale będę szczera.
Co całymi dniami robiła by pani\pan dermatolog jakby każdego swojego klienta wyleczyła?? Nie miałaby co robić!!!!! a tak to zapisuje jakies preparaty hurtem i tak pacjent chodzi ciagle monotonnie do niej a ona w kolko to samo...
Zauważcie że każdy dermatolog ma super cere!! nie zastanawiało was to nigdy? hihihihi
i dlaczego proponuje wszelkie drogie zabiegi?? otóż kochane moje panie żeby zarobić
ehhh
karliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 13:50   #615
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez karliczka Pokaż wiadomość
Jeszcze coś ciekawego napisze byc może Was to zbulwersuje ale będę szczera.
Co całymi dniami robiła by pani\pan dermatolog jakby każdego swojego klienta wyleczyła?? Nie miałaby co robić!!!!! a tak to zapisuje jakies preparaty hurtem i tak pacjent chodzi ciagle monotonnie do niej a ona w kolko to samo...
Zauważcie że każdy dermatolog ma super cere!! nie zastanawiało was to nigdy? hihihihi
i dlaczego proponuje wszelkie drogie zabiegi?? otóż kochane moje panie żeby zarobić
ehhh
ale o co ci chodzi z tymi dermatologami? wiele razy któraś z nas przeklinała lekarza że przepisuje coś, co nie pomaga...
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 13:51   #616
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Stwierdzenie trądziku, a wyleczenie go to dwie różne sprawy. Myślę, że każdy dermatolog jest w stanie odróżnić trądzik od jakichkolwiek innych problemów skórnych, jednak problemem jest znalezienie przyczyny. Inne czynniki powodują trądzik, a inne grzybicę (skoro mówisz o grzybie, chyba tak można to nazwać?). Każda skóra indywidualnie reaguje na kosmetyki, dlatego trzeba działać metodą prób i błędów, ponieważ nikt jeszcze nie wynalazł leku o 100 procentowej skuteczności.
Wydaje mi się, że to, że byłam u dermatologa i nadal zmagam się z trądzikiem nie musi koniecznie oznaczać, że mój problem to nie trądzik a grzyb? Z twojego postu można wywnioskować, że skoro pojawiają mi się gule, na które nic nie działa, to mam problem z jakimś grzybem. Lekkomyślne moim zdaniem jest to, że od razu stwierdziłaś, że to nie jest trądzik, tylko coś innego.

Edit:
Dopatrywanie się ukrytych intencji w lecznieu (bądź nieleczeniu) trądziku jest dziwne. Równie dobrze można stwierdzić, że współczynnik wyleczenia ludzi z różnych rodzajów raka byłby większy, gdyby lekarze nie byli chciwi i rzeczywiście chcieli pacjentom pomóc. Dlaczego mam uważać, że lekarka nie chciała mi pomóc, skoro przepisywała mi środki o działaniu przeciwtrądzikowym? Może się wydawać, że preparaty są wypisywane hurtem (i zapewne takie przypadki istnieją), ale leki mają szerokie działanie, stąd dwie, a nawet i trzy, czy więcej osób dostaje ten sam środek.
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 13:51   #617
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

byc moze posluzysz sie brutalnym oskarzeniem, ale odpowiedzi mozna szukac blizej, a tę już napisałam. [o sympozjach, spotkaniach reklamowych; poza tym za tych chyba przemawiaja liczby? Ze np klindamycyna radzi sobie z jakim duzym ulamkiem problemow spowodowanych tradzikiem... zaraz po niej np erytromycyna itd.. (to tylko przykłady)]
po 2. od tego jest funkcja 'edytuj', zeby nie pisac posta pod postem oraz zeby poprawiac literowki, zwlaszcza w zwrotach istotnych dla wypowiedzi.
po3. wielokrotnie powtarzasz ten sam blad, wiec wnioskuje, ze nie jest to przejezyczenie, tylko po prostu bledna pisownia, wiec poprawiam, zeby ci, ktorzy szukaja informacji o danym srodku, mieli latwiejsza mozliwosc znalezienia czegos po wlasciwej nazwie.
po4. nie kazdy dermatolog ma super cere. Widocznie za malo jeszcze w swom zyciu widzialas... Nie sądzę żeby lekarzom płacili od przyjętych pacjentów czy od wypisanych recept. Chyba że wierzysz wyłącznie w prywatne wizyty, to już inna sprawa, bo prywatne gabinety to istna żyła złota. Tak samo NIGDY nie spotkalam sie z dermatologiem, ktory namawia na drogie zabiegi. Raz tylko babka zasugerowala zebym poszla na oczyszczanie twarzy. Ale sama mialam wybrac miejsce i wykonawce, wiec.. to nie jej mialam dac zarobic.

Trochę pokory i ogłady, dziewczyno, bo swoją napastliwością i "wszechwiedzą" (duży cudzysłów) nie zaskarbisz sobie niczyjej sympatii, ani tym bardziej zaufania. A to niestety jest potrzebne do tego, żeby pomagać innym. Jak ktoś nie ufa drugiej osobie, to nie będzie wierzyć w jej rady.
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 13:51   #618
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

karliczka super specjalistka od leczenia trądziku/grzyba/wrzodów na twarzy. Wydobędzie całe zło na wierzch za pomocą maści ichtailowej i preparatu na grzybice pochwy. Padalam
Powiedz jeszcze co zapisujesz swoim pacjentkom na zaskórniki? bo ja sie borykam z takim problemem i nie umiem sobie poradzić
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 13:58   #619
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

nie no, QsQs, clotrimazol ma odrobinę szersze spektrum.. pomaga tez na łupież i grzybice stóp

tak, jestem pewna, że mój trądzik jest przez to, że drapałam się stopą po twarzy ;P
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-30, 14:02   #620
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez eLWhy
tak, jestem pewna, że mój trądzik jest przez to, że drapałam się stopą po twarzy ;P
Leżę i kwiczę
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 14:04   #621
karliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 46
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Tak więc napisałam to samo tylko w innej formie skoro nie pomaga żadnen specyfik na typowy trądzik to warto spróbować na coś innego np na wirus lub grzyba. Twoja metoda prób i błedów.
Do QsQS a kto powiedzial ze to tylko preparat na grzybice pochwy- poczytaj ulotkę

Po kolejne nie zależy mi na niczyjej sympati ponieważ wiem że im bardziej ktoś jest slodziutki to tym większy kit wciśnie ludziom ( psychologia komunikacji)
Nie jestem wszechwiedząca- pisałam dobre rady a wy zróbcie co uważacie za słuszne
cyt:"" Nie sądzę żeby lekarzom płacili od przyjętych pacjentów czy od wypisanych recept. Chyba że wierzysz wyłącznie w prywatne wizyty, to już inna sprawa, bo prywatne gabinety to istna żyła złota.
Idz do jakiegokolwiek lekarza i zapytaj czy ze skarbu państwa dostaje pieniądze ( kasa chorych) za liczbe przyjetych pacjentów czy też nie? a dopiero potem się wypowiadaj hehehe teraz to ja się uśmiałam:P
i nie poprawiaj mojej pisowni bo sama robisz błedy

Pozdrawiam
karliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 14:06   #622
karliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 46
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Ty dziewczyno jestes ale śmieszna... zastanawiałaś się kiedys nad tym skąd bierze się grzybica i że nie dotyczy ona tylko i wyłacznie stóp i pochwy? może dotyczyc również np twarzy i to nie koniecznie drapania się stopami po twarzy.. Jak pojdziesz do swojego dermatologa to zapytaj a dowiesz się ze grzybica skórna może dotyczyć każdego miejsca na ciele ( nawet ucha)
karliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 14:08   #623
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez karliczka
Tak więc napisałam to samo tylko w innej formie skoro nie pomaga żadnen specyfik na typowy trądzik to warto spróbować na coś innego np na wirus lub grzyba.
Warto?

Cytat:
Napisane przez karliczka
Słuchajcie podstawowy błąd!!!! jeśli na syfa nie pomaga "coś" antybakteryjnego to oznacza ze nie siedzi tam bakteria tylko np grzyb albo cos jeszcze dlatego trzeba stosować coś innego niż na zwykłe bakterie.
Błędem nazywasz stosowanie środków przeciwtrądzikowych na trądzik, a leki przeciwgrzybiczne panaceum?
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 14:11   #624
karliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 46
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez Nerchie Pokaż wiadomość
clotrimazoum to lek na grzybice POCHWY :P
na grzybice pochwy i nie tylko, poczytaj ulotke a po drugie....
grzybica jest zaraźliwa i to łatwo np poprzez uzywanie recznika od osoby z grzybica albo od samej siebie ;(
karliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 14:15   #625
karliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 46
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
Warto?



Błędem nazywasz stosowanie środków przeciwtrądzikowych na trądzik, a leki przeciwgrzybiczne panaceum?
znów wracam do punktu wyjcia!
Skoro nie pomaga specyfikn a trądzik wywołany bakteriami to należy używać specyfiku na (wirusy lub grzyby) WARTO ponieważ skoro jest to lek na wirusa bądz brzyba to on go zniszczy i zauważymy poprawę. jednak wiadmo każdy jest inny i każdego skóra co innego przyswaja więc moze to być inne lekarstwo na np wirusa bądz grzyba..

Kiepsko się rozmawia na forum ponieważ pismem nie zawsze można wyjaśnić o co naprawde chodzi ehhh
karliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 14:19   #626
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez karliczka Pokaż wiadomość

Kiepsko się rozmawia na forum ponieważ pismem nie zawsze można wyjaśnić o co naprawde chodzi ehhh
No właśnie ja nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Zarejestrowałaś sie na forum żeby wmówić nam, że mamy grzyba albo wrzody na twarzy?
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 14:20   #627
karliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 46
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
Leżę i kwiczę
jakbyś troche poczytała to wiedziałabyś, że grzybica skórna nie dotyczy tylko stóp i pochwy lecz każdego innego miejsca na ciele np ucha... a zarazic się nią można bardzo łatwo...
i wiedzialabys jeszcze że grzybica może być również wewnętrzna w ciele np grzybica płuc

Poczytajcie kobiety troche a potem dopiero możemy dyskutować.. będąć w ogolnej nieswiadomosci czepiacie się wszystkiego.
karliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 14:22   #628
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez qsqs Pokaż wiadomość
no właśnie ja nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. Zarejestrowałaś sie na forum żeby wmówić nam, że mamy grzyba albo wrzody na twarzy?
:d:d:d
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 14:23   #629
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Tak mi się właśnie wydaje, że nie do końca napisałaś to co chciałaś. Poza tym o wiele milej widziane są sugestie dotyczące czegokolwiek, co może pomóc, a nie posty w pewien sposób negujące naszą wiedzę, która (chociaż niefachowa) niekoniecznie jest błędna. Z góry założyłaś, że źle dbamy o nasze skóry i stąd moja reakcja. Kosmetyki na trądzik mają przecież różne składy, a nie sposób przetestować wszystkie, żeby samodzielnie stwierdzić, że mamy grzybicę. Opierając się na opinii lekarza, z którym miałyśmy bezpośredni kontakt - naszym problemem jest trądzik. Twoje rady przypominają mi borowanie zębów na odległość, ponieważ (znowu się powtórzę) nie znasz żadnego z naszych przypadków osobiście.

Cytat:
Napisane przez karliczka
jakbyś troche poczytała to wiedziałabyś, że grzybica skórna nie dotyczy tylko stóp i pochwy lecz każdego innego miejsca na ciele np ucha... a zarazic się nią można bardzo łatwo...
i wiedzialabys jeszcze że grzybica może być również wewnętrzna w ciele np grzybica płuc

Poczytajcie kobiety troche a potem dopiero możemy dyskutować.. będąć w ogolnej nieswiadomosci czepiacie się wszystkiego.
Nie interesuję się grzybicą z prostego powodu - mnie ona nie dotyczy. Mój post dotyczył tylko i wyłącznie wiadomości, którą napisała eLWhy, a dokładniej jej żartobliwego zabarwienia.
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 14:25   #630
karliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 46
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez QsQs Pokaż wiadomość
No właśnie ja nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Zarejestrowałaś sie na forum żeby wmówić nam, że mamy grzyba albo wrzody na twarzy?
Nie wmawiać Tylko uświadomić was że wykwity na buzi nie koniecznie muszą mieć podłoże bakteryjne dlatego tak szeczgolną uwagę zwróciłam na te wirusy i grzyby. Dlatego więc piszę po raz kolejny skoro wszystko przecitrądzikowe czyli podłoże bakteryjne nie pomaga to albo macie na sobie jakas niespotykana dziwna bakterie na ktora nic nie pomaga albo poprostu wirusa lub grzyba.

ogólnie zauważ ze specyfik na grzybice o ktorym pisalam clotrimazolum na ulotce poczytaj ze zwalcza nie tyllko grzyby ale również bakterie dlatego warto smarować własnie czyms takim..
Nie mowie tu ze koniecznie tym specyfikiem ale czymkolwiek co zwalcza grzyby itp... od tego nikt nie umarł, zaszkodzić smarowanie napewno nie zaszkodzi a pomoże

i broń boże nie chciałam was dziewczyny urazic tym grzybem bardzo agresywnie zareagowałyscie..
Napisze jeszcze ze nie jedna osoba wyleczyla sobie maścia jak wy to mowicie na grzybice wykwity na buzi
karliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:02.