rzeżby z gliny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-09, 14:08   #1
AlicjaLiddell
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar AlicjaLiddell
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 7
GG do AlicjaLiddell
Cool

rzeżby z gliny


witam chcialabym sie dowiedziec czy ktos z was rzezbi w glinie i czy w tym celu kupuje gline, czy sobie bierze z lasu czy z klifow lub innych miejsc.

znalazlam ostatnio dosc duzej gliny nad morzem, ale byla troche sypka i nie wiem czy mozna ją jakos rozrobic, a kupna jest za droga (mam pomysl na wieksza rzezbe)

jak sie taka gline rozrabia? czy dodawac wode?

slyszalam ze mzna taka gline suszyc a pozniej rozrabiac, czy ktos tak robil?

baaardzo prosze o odpowiedzi...
AlicjaLiddell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 16:30   #2
bierdonka
Wtajemniczenie
 
Avatar bierdonka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...
Wiadomości: 2 048
Dot.: rzeżby z gliny

ja rzeźbię w glinie ale materiały zapewnia mi mój nauczyciel plastyki... wiem jedynie, że sprowadza ja z miejsca gdzie produkuje się cegły bo faktycznie taka kupna jest zbyt droga na kilku-kilogramowe rzeźby...
bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 21:24   #3
Dorka__00
Zadomowienie
 
Avatar Dorka__00
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 920
GG do Dorka__00
Dot.: rzeżby z gliny

ja tez rzezbie, ale gline mam w szkole wiec sama nie musze kupowac... ale napewno mozna wysuszona gline pozniej rozwodnic i znow nadaje sie ko lepienia..musisz tylko ja rozbic na jak najdrobniejsze kawalki i zalac woda..i ona rozmoknie.. jesli robisz rzezby z gliny to najlepiej odlewaj je pozniej w gipsie i a gline wsadzaj do jakiejs metalowej puszki..zeby nie wysychala..bedziesz mogla wtedy duzo rzezbic z tej samej gliny i kosz ktory ponesiesz jakos sie zwroci a gips nie jest drogi powodzenia
Dorka__00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 22:16   #4
ra-barbara
Raczkowanie
 
Avatar ra-barbara
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Swiętokrzyska wieś
Wiadomości: 230
Dot.: rzeżby z gliny

dobry pomysl na taki wątek . Ja mam chałupę na wsi gdzie gliny mnostwo , zielonej nawet .Ulepiłam raz jakieś cudo podobne do miski , ale postało na słońcu i popękało w diabły , sie zniecheciłam Pewnie suszy sie jakos te wyroby może w wysokich temperaturach [marten] cy cóś ?
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze. Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze.(ks.J.Twardowsk i)
ra-barbara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 06:51   #5
AlicjaLiddell
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar AlicjaLiddell
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 7
GG do AlicjaLiddell
Dot.: rzeżby z gliny

wypala sie w piecu w bardzo wysokich temp.
AlicjaLiddell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 21:49   #6
Bzdzioszek
Raczkowanie
 
Avatar Bzdzioszek
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 45
Dot.: rzeżby z gliny

hm od jakiegos czasu pracuje w Warsztatach Terapii Zajęciowej na pracowni ceramicznej- gline powinno suszyc sie powolij zeby rowomiernie odparowywala z niej woda, zbyt szybkie suszenie sprawia ze przedmiot jezeli jest cienki to faluje lub/i peka co do wypalu to tez zalezy od rodzaju gliny fakt faktem ja zawsze wrzucam dopieca fajans razem z przedmiotami do szkliwienia i pieke to na 1150 stopni -> hawaje wymiekaja pozdrawiam
Bzdzioszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 12:04   #7
ra-barbara
Raczkowanie
 
Avatar ra-barbara
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Swiętokrzyska wieś
Wiadomości: 230
Dot.: rzeżby z gliny

No to temperatura wysoka jednak .Ja mam piec chlebowy ciekawe czy dalo by sie w nim "upiec" tę glinke ??? I jeszcze jedno zdobyłam na wsi piękną starą donice z gliny wypalaną ale pomalowana jakąś emalią trochę wyszorowałam ale ciężko schodzi, jak by tę farbę zedrzeć i czym ???
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze. Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze.(ks.J.Twardowsk i)
ra-barbara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-07, 16:21   #8
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: rzeżby z gliny

Jeśli jest oszkliwiona to nie zdzieraj jej - sa rodzaje gliny ktore z tego o wiem trzeba szkliwić bo inaczej przedmioty użytkowe z niej wyrobione (jak donica) nie bedą nadawały się do użytku.
Jeśli tak bardzo Ci zalerzy aby szkliwo usunąc to możesz chyba jedynie je skuć....
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 05:33   #9
ra-barbara
Raczkowanie
 
Avatar ra-barbara
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Swiętokrzyska wieś
Wiadomości: 230
Dot.: rzeżby z gliny

Donica nie jest oszkliwiona, tylko pomazana na zewnątrz olejną emalią, która wżarła się wręcz w tę glinę. Próbowałam nawet szczotką drucianą. Dzięki za poradę
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze. Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze.(ks.J.Twardowsk i)
ra-barbara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.