Buty do chodzenia zimą po górach - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-01-21, 21:30   #61
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Buty do chodzenia zimą po górach

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Wiesz może, jakie sznurówki stosować, żeby się nie rozwiązywały? Mam o przekroju okrągłym, szorstkie, a mimo to rozwiązują się już po kilku krokach :/ W zimie zamarzają mi palce u rąk od tego ciągłego ściągania rękawiczek i wiązania sznurowadeł...
nie jestem ekspertem, ale zaobserwowałam, że okrągłe sznurówki łatwo się rozwiązują, spróbuj zmienić na płaskie i miękkie (nie sztywne) będą się łatwiej zaciskały
ja przy okrągłych sznurówkach stosuje podwójny supeł
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-21, 22:10   #62
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Buty do chodzenia zimą po górach

A płaskie będą dały się rozwiązać jak się zmoczą? Mam takie w adidasach - nie do rozwiązania po deszczu
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 15:46   #63
Meier Link
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 323
Dot.: Buty do chodzenia zimą po górach

Szukam butów do chodzenia po mieście, które by nie przemakały. Raczej nie ocieplanych, bo chciałabym też wybrać się w nich w góry na wakacjach. Nigdy jeszcze takich nie miałam. Sprzedawczyni w sklepie doradziła mi, że podeszwa "wibram" dobrze sprawdza się w górach, a do codziennego chodzenia może być za ciężka. Proszę o opinie, jak spisuje się ona w mieście. Chciałabym też zapytać o membrany - w sklepie kobieta podawała mi charakteryzujące liczby (2000 albo 3000) i ponoć bardziej szczelne są te 3000. Ja nie znalazłam ich na metce, na bucie jest tylko nazwa membrany. Czy kierować się membraną, czy ważne jest tylko, żeby była. Spodobały mi się buty Campus i Badura, w tej samej cenie i jak dla mnie dość drogie. Po przeczytaniu kilku negatywnych opinii naszły mnie wątpliwości co do Campusa, który bardziej przypadł mi do gustu. Czy miał ktoś może buty Badura? Jak sie sprawdzają?
Meier Link jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-17, 17:49   #64
miziol
Raczkowanie
 
Avatar miziol
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 429
Dot.: Buty do chodzenia zimą po górach

podeszwa Vibram wcale nie jest ciężka, zwłaszcza w takich półtrekach a wnioskuje z Twojej wypowiedzi, że chcesz takie buty miejskie które nadadzą się też w góry

http://www.allegro.pl/item552737887_...ence_blue.html
koleżanka ma takie buty i bardzo chwali
__________________
ale o so chosi ? :P
miziol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 08:08   #65
Meier Link
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 323
Dot.: Buty do chodzenia zimą po górach

Myślałam raczej o takich za kostkę
Meier Link jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-11, 15:48   #66
lajfentuzjast
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 56
Dot.: Buty do chodzenia zimą po górach

Cytat:
Napisane przez Meier Link Pokaż wiadomość
(...) Czy miał ktoś może buty Badura? Jak sie sprawdzają?
Ja mam. Zarówno normalne zimowe kozaki jak i trekkingowe. Zdecydowanie nie sa to buty do długich, górskich wycieczek i przemierzania szlaków górskich. Jest to bardzo przyjemny miejski model butów trekingowych. Nadają się do spacerów, nawet do chodzenia po śniegu i takich nie bardzo wymagających wycieczek. Ja jestem zadowolona dlatego, że moje oczekiwania spełnia doskonale. Buty nie przemakają, nie pękają, nie niszczą się jakoś specjalnie. Pamiętaj tylko, że buta trzeba odpowiednio pielęgnować żeby trzymał się przez kilka sezonów. Impregnować, czyścić no i przede wszystkim ważne jest, żeby but odpoczywał przez 2/3 czasu, a jedynie przez 1/3 być w użyciu. Podczas chodzenia obuwie nasiąka wilgocią - wodą z ulicy, potem wytwarzanym przez stopy. Skóra buta na wydalenie wilgoci potrzebuje dwukrotnie więcej czasu, niż zużyła na jej wchłonięcie.

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Cytat:
Napisane przez kalcia92 Pokaż wiadomość
Niestety, tanie często jest przeciwieństwem dobrego.
Myślę, że jeśli ktoś wyjeżdrza w góry to warto zainwestować w takiego buta. Tymbardziej, że można wykożystać go także na codzień . Tej "zimy" kozaki zakładam tylko od święta. Cały czas chodzę w trekingu bo jedną z jego zalet jest wygoda.
To prawda, tym bardziej, że Badura akurat robi buty z materiałów bardzo wysokiej jakości co też jest uzasadnieniem ich ceny. No i sa produkowane w Polsce a dla mnie to ważna informacja.
Co do kozaków - mam akurat zimowe kozaki Badury i są równie wygodne i równie ciepłe co trekkingi
lajfentuzjast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-11, 18:51   #67
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Buty do chodzenia zimą po górach

Cytat:
Napisane przez yaheira Pokaż wiadomość
nie jestem ekspertem, ale zaobserwowałam, że okrągłe sznurówki łatwo się rozwiązują, spróbuj zmienić na płaskie i miękkie (nie sztywne) będą się łatwiej zaciskały
ja przy okrągłych sznurówkach stosuje podwójny supeł

racja.... ja poza tym zawsze robie tak http://www.fieggen.com/shoelace/secureknot.htm
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:45.