Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-06, 09:26   #4591
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Osobiście nie znalazłam jeszcze dobrych kropli, ale możesz sobie poczytać ten post http://www.lekinacodzien.pl/2013/10/...zmeczone-oczy/
a tutaj masz zestawienie popularniejszych kropli do oczu: http://www.lekinacodzien.pl/wp-conte...estawienie.pdf
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."

Edytowane przez Burza_1994
Czas edycji: 2015-03-06 o 09:29
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 16:28   #4592
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez gestapo Pokaż wiadomość
dziewczyny, a jakie krople do oczu polecacie? mam bardzo suche i zaczerwienione bardzo bolą mnie od tego oczy i wyglądam okropnie i niezdrowo

Ja używałam hyal multi drop i hyabak, mogę polecić.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 21:11   #4593
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja mogę polecić krople Thealoz, jak dla mnie najlepsze. Używam tez przy zapaleniu spojówek, gdy są zmęczone od komputera np,teraz na suchości :p tez spisuja się super. Minusem jest dla mnie cena,bo są droższe niż zwykle visine czy inne takie

Edytowane przez martuunia
Czas edycji: 2015-03-06 o 21:13
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 13:42   #4594
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

6 miesięcy po kuracji i dziś kolezanka w kuchni mi powiedziała " cos ci się cera pogorszyła ostatnio".... no i co? maskara jakas. rzeczywiście statnio zauwazylam ze więcej się przetluszczam i zmywa mi się make up który jeszcze miesiąc temu utrzymywal się cały dzień... ale dopiero dziś mnie olsnilo. fakt nie mam już zadnych nowych zmian ale chyba to wszystko. dziury zaczęły być bardziej widoczne, skra tłusta, cera jakby bardziej zmęczona? dziewczyny które tak jak i ja kończyły podobnie. wybieracie się teraz do kosmetyczki? laser? dermabrazja? co robic?
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 15:52   #4595
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
6 miesięcy po kuracji i dziś kolezanka w kuchni mi powiedziała " cos ci się cera pogorszyła ostatnio".... no i co? maskara jakas. rzeczywiście statnio zauwazylam ze więcej się przetluszczam i zmywa mi się make up który jeszcze miesiąc temu utrzymywal się cały dzień... ale dopiero dziś mnie olsnilo. fakt nie mam już zadnych nowych zmian ale chyba to wszystko. dziury zaczęły być bardziej widoczne, skra tłusta, cera jakby bardziej zmęczona? dziewczyny które tak jak i ja kończyły podobnie. wybieracie się teraz do kosmetyczki? laser? dermabrazja? co robic?
Ale pogorszyła ci się tylko tak, że się przetłuszcza? Bo przetłuszczenie poniżej dnia to jednak nic strasznego, normalna cera przetłuszcza się po kilku godzinach. Nie ma co oczekiwać, że cera będzie zawsze taka sama jak na izo.
Może to też kwestia "pozimowego" wyczerpania, sięgnij po witaminy, owoce, warzywa.

Ja jestem po siedmiu miesiącach od zakończenia kuracji i owszem, cera przetłuszcza się (za izo makijaż trzymał się cały dzień bez błysku) po kilku godzinach, ale kiedyś (przed izo) przetłuszczała się dosłownie po godzinie. Najgorzej, że włosy wróciły do przetłuszczania . Coś tam czasem wyskoczy, ale ja porównuję cerę ze stanem sprzed 2 lat, sprzed kuracji i widzę diametralną różnicę.
Jeśli chodzi o zabiegi to byłam na peelingu kawitacyjnym, bo mam paskudne zaskórniki, a laser zostawiam na jesień. Rozmawiałam niedawno na ten temat z dermem, ustaliliśmy, że poczekam ten rok od kuracji, do jesieni akurat, żeby cera się ustabilizowała, i wtedy laser. Na razie przepisał mi locacid na zaskórniki i "podtrzymanie" kuracji, ale nałożyłam raz i bardzo podrażnił mi cerę. Chyba jeszcze za wcześnie u mnie na taki kaliber (przed kuracją stosowałam locacid dosłownie codziennie i zero podrażnienia).
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2015-03-12 o 15:55
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 16:39   #4596
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

edit. nie ten wątek
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."

Edytowane przez Burza_1994
Czas edycji: 2015-03-12 o 20:16
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 19:06   #4597
gosza88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 7
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam serdecznie.
Przyłączę się do pogawędki
Stosuję Axotret od 4 m-cy, pierwsze 2m-ce 20 mg, następnie 40 mg.
Ze skutków ubocznych standardowo suche usta, potwornie suche dłonie, mały problem z oczami, ale zwykle krople nawilżające pomagają, od m-ca niestety dosyć uciążliwe bóle pleców.
Twarzy nie nawilżam, nie czuję takiej potrzeby, a z drugiej strony odradziła mi to moja dermatolog.

A efekty.. są Nie miałam żadnego pogorszenia stanu skóry, zaskórników już nie mam, a od półtora m-ca nie pojawiła mi się żadna niespodzianka na twarzy.
Martwią mnie trochę przebarwienia, ale moja dermatolog skutecznie mnie uspokoiła - mam cierpliwie czekać do końca kuracji. Zatem czekam...

Axotret kupuję w cenie 105 zł za 60 tab 20mg - dla mieszkanek Poznania polecam aptekę Fontana na św. Marcinie.

Pokażę zdjęcie efektów po 4 miesiącach kuracji. Uwaga, pierwsze zdjęcie jest potworne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20141111_190633.jpg (92,9 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20150301_132248.jpg (59,5 KB, 51 załadowań)
gosza88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-13, 07:29   #4598
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Ale pogorszyła ci się tylko tak, że się przetłuszcza? Bo przetłuszczenie poniżej dnia to jednak nic strasznego, normalna cera przetłuszcza się po kilku godzinach. Nie ma co oczekiwać, że cera będzie zawsze taka sama jak na izo.
Może to też kwestia "pozimowego" wyczerpania, sięgnij po witaminy, owoce, warzywa.

Ja jestem po siedmiu miesiącach od zakończenia kuracji i owszem, cera przetłuszcza się (za izo makijaż trzymał się cały dzień bez błysku) po kilku godzinach, ale kiedyś (przed izo) przetłuszczała się dosłownie po godzinie. Najgorzej, że włosy wróciły do przetłuszczania . Coś tam czasem wyskoczy, ale ja porównuję cerę ze stanem sprzed 2 lat, sprzed kuracji i widzę diametralną różnicę.
Jeśli chodzi o zabiegi to byłam na peelingu kawitacyjnym, bo mam paskudne zaskórniki, a laser zostawiam na jesień. Rozmawiałam niedawno na ten temat z dermem, ustaliliśmy, że poczekam ten rok od kuracji, do jesieni akurat, żeby cera się ustabilizowała, i wtedy laser. Na razie przepisał mi locacid na zaskórniki i "podtrzymanie" kuracji, ale nałożyłam raz i bardzo podrażnił mi cerę. Chyba jeszcze za wcześnie u mnie na taki kaliber (przed kuracją stosowałam locacid dosłownie codziennie i zero podrażnienia).

przetłuszczanie się no i nie wiem czy to słońce czy co w każdym razie blizny mi jakoś bardziej wyszły , pory się zapychają podkładem ale widać to dopiero po 2-3 godzinach od nałożenia jak zaczynam się tłuscic. może zmienić podkład? używam la roche matujący. no i te pory - okropnei to wygląda. z zaskórnikami nie mam wielkiego problemu choć widze ze pomału zaczyna się pojawiać. ide do dermy 4 kwietnia, może szybciej jak mi się uda i cos więcej się dowiem. zapytam o te pilingi i kwasy etc.
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-13, 08:04   #4599
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez gosza88 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie.
Przyłączę się do pogawędki
Stosuję Axotret od 4 m-cy, pierwsze 2m-ce 20 mg, następnie 40 mg.
Ze skutków ubocznych standardowo suche usta, potwornie suche dłonie, mały problem z oczami, ale zwykle krople nawilżające pomagają, od m-ca niestety dosyć uciążliwe bóle pleców.
Twarzy nie nawilżam, nie czuję takiej potrzeby, a z drugiej strony odradziła mi to moja dermatolog.

A efekty.. są Nie miałam żadnego pogorszenia stanu skóry, zaskórników już nie mam, a od półtora m-ca nie pojawiła mi się żadna niespodzianka na twarzy.
Martwią mnie trochę przebarwienia, ale moja dermatolog skutecznie mnie uspokoiła - mam cierpliwie czekać do końca kuracji. Zatem czekam...

Axotret kupuję w cenie 105 zł za 60 tab 20mg - dla mieszkanek Poznania polecam aptekę Fontana na św. Marcinie.

Pokażę zdjęcie efektów po 4 miesiącach kuracji. Uwaga, pierwsze zdjęcie jest potworne
Piękne efekty
Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
przetłuszczanie się no i nie wiem czy to słońce czy co w każdym razie blizny mi jakoś bardziej wyszły , pory się zapychają podkładem ale widać to dopiero po 2-3 godzinach od nałożenia jak zaczynam się tłuscic. może zmienić podkład? używam la roche matujący. no i te pory - okropnei to wygląda. z zaskórnikami nie mam wielkiego problemu choć widze ze pomału zaczyna się pojawiać. ide do dermy 4 kwietnia, może szybciej jak mi się uda i cos więcej się dowiem. zapytam o te pilingi i kwasy etc.
A może warto zrezygnować z podkładów? Albo zainwestować w podkłady mineralne? Wszystkie ogólnodostępne produkty to chemia, chemia i jeszcze raz chemia. Jeśli na dodatek źle oczyszczasz na co dzień skórę, może to rodzić takie a nie inne problemy.

Ja nie miałam nigdy problemów z tłuszczeniem się skóry, wręcz jak na ironię walczyłam z suchymi skórkami. Teraz jestem miesiąc po odstawieniu Akne i wszystko wraca do normy. Usta już nie są suche, włosy na powrót muszę być co 5 dni. Ale..odkąd zaczęłam kurację, czyli w czerwcu 2014r. przeszłam na naturalną pielęgnację/makijaż z dnia na dzień cera jest ładniejsza mimo odstawienia Stwierdziłam, że to idealny moment, żeby przestać szprycować się tym co proponują nam na co dzień. I jestem zachwycona, że tak to wyszło.
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-13, 08:30   #4600
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
6 miesięcy po kuracji i dziś kolezanka w kuchni mi powiedziała " cos ci się cera pogorszyła ostatnio".... no i co? maskara jakas. rzeczywiście statnio zauwazylam ze więcej się przetluszczam i zmywa mi się make up który jeszcze miesiąc temu utrzymywal się cały dzień... ale dopiero dziś mnie olsnilo. fakt nie mam już zadnych nowych zmian ale chyba to wszystko. dziury zaczęły być bardziej widoczne, skra tłusta, cera jakby bardziej zmęczona? dziewczyny które tak jak i ja kończyły podobnie. wybieracie się teraz do kosmetyczki? laser? dermabrazja? co robic?
a jak było przed kuracją? Może to tylko kwestia pudru, zmień na ryżowy, bambusowy. Mi np bardzo pomogła mąka ziemniaczana :p Rozumiem Cię, sama miałam takie problemy i gdy usłyszałam, że muszę wyjść na cały dzień to pierwsze co, myślałam właśnie o makijażu i o tym jak fatalnie będę wyglądać. A próbowałaś może glinek? Pół roku po kuracji nic nie powinno się wydarzyć, a odświeży cerę
-----------------------------------
mam pytanie, mówicie że nadmiernie wypadają czasem włosy, miałyście problem z rzęsami? Nie wiem czym to pohamować
Wychodzą mi czasem takie jakby rumienie na polikach, kościach policzkowych i nosie, po prostu wygląda to jakbym się zbyt długo opalała. Chciałam zapytać czy też tak miałyście i czy jest coś, co na to pomoże?

Edytowane przez martuunia
Czas edycji: 2015-03-15 o 11:22
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 12:31   #4601
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

podkład mineralny.... tego nie próbowałam...
mam glinki, robie pelling co 2 dzień, glinke używam raz w tygodniu.
nie wiem nie wiem. ale dziur mi przecież to nie zlikwiduje.
jakie podkłady polecacie?
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-17, 21:00   #4602
aniiaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
a jak było przed kuracją? Może to tylko kwestia pudru, zmień na ryżowy, bambusowy. Mi np bardzo pomogła mąka ziemniaczana :p Rozumiem Cię, sama miałam takie problemy i gdy usłyszałam, że muszę wyjść na cały dzień to pierwsze co, myślałam właśnie o makijażu i o tym jak fatalnie będę wyglądać. A próbowałaś może glinek? Pół roku po kuracji nic nie powinno się wydarzyć, a odświeży cerę
-----------------------------------
mam pytanie, mówicie że nadmiernie wypadają czasem włosy, miałyście problem z rzęsami? Nie wiem czym to pohamować
Wychodzą mi czasem takie jakby rumienie na polikach, kościach policzkowych i nosie, po prostu wygląda to jakbym się zbyt długo opalała. Chciałam zapytać czy też tak miałyście i czy jest coś, co na to pomoże?

long 4 lashes na rzęsy polecam

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

jestem 10 miesięcy po kuracji i od miesiąca nie jest za dobrze ciagle cos wyskakuje i coraz więcej tego mam nadzieje ze to nie nawrót, musze wybrac się do dermatolog
aniiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 06:53   #4603
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja jestem miesiąc po kuracji i wyskakują mi zaskórniki... takie małe gulki z wodą w środku ale mnie to wnerwia...
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 09:52   #4604
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez aniiaa123 Pokaż wiadomość
long 4 lashes na rzęsy polecam

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

jestem 10 miesięcy po kuracji i od miesiąca nie jest za dobrze ciagle cos wyskakuje i coraz więcej tego mam nadzieje ze to nie nawrót, musze wybrac się do dermatolog
Też jestem 10 miesięcy po skończeniu kuracji i mi też ostatnio ciągle coś wyskakuje Nie wiem co to może być, ale tylko na prawej stronie twarzy, lewa czyściutka
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 12:10   #4605
aniiaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Też jestem 10 miesięcy po skończeniu kuracji i mi też ostatnio ciągle coś wyskakuje Nie wiem co to może być, ale tylko na prawej stronie twarzy, lewa czyściutka
mi też właśnie głównie po prawej stronie albo na czole ;/ a smarujesz czymś twarz ?
aniiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 12:31   #4606
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja próbowałam się smarować maścią którą przepisał mi dermatolog przed kuracją... I wypaliłam sobie część twarzy(( W środę wieczorem posmarowałam a w czwartek rano skóra tam gdzie smarowałam czerwona, ja cała spuchnięta, oczu nie widać takie spuchnięte, po zastrzyku i lekach koło soboty dało się to ukryć pod podkładem... Także świeżo po kuracji radzę nie używać nic bardzo agresywnego Kupiłam serie Ziaja Liście Manuka zobaczymy jak się sprawdzi...
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 12:52   #4607
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Też jestem 10 miesięcy po skończeniu kuracji i mi też ostatnio ciągle coś wyskakuje Nie wiem co to może być, ale tylko na prawej stronie twarzy, lewa czyściutka
może od poduszki jeśli śpisz na prawym boku albo od włosów
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 20:05   #4608
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez aniiaa123 Pokaż wiadomość
mi też właśnie głównie po prawej stronie albo na czole ;/ a smarujesz czymś twarz ?
Tak ogólnie moja pielęgnacja teraz to na dzień zwykły krem nawilżający, a na noc na nos i tam gdzie mam wągry differin a reszta twarzy zazwyczaj smaruje kremem ziaji z serii liście manuka.

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
może od poduszki jeśli śpisz na prawym boku albo od włosów
Od poduszki raczej nie, bo zmieniam strony, ale możliwe, że to jest od opierania sie ręką o twarz i od telefonu może też Musze sie pilnować z tym, żeby nie dotykać twarzy i poobserwuje
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 21:30   #4609
marcia321
Zadomowienie
 
Avatar marcia321
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 375
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

jestem na etapie rozdwajających się paznokci co polecacie?
marcia321 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-19, 08:06   #4610
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[QUOTE=ursaliana;50712618]Tak ogólnie moja pielęgnacja teraz to na dzień zwykły krem nawilżający, a na noc na nos i tam gdzie mam wągry differin a reszta twarzy zazwyczaj smaruje kremem ziaji z serii liście manuka.

Jak Ci się sprawdza ten krem? Ja kupiłam całą serię właśnie i będę zaczynała używać
A nie podpierasz się ręką w ciągu dnia po jednej stronie? Na rękach podobno przenosimy dużo bakterii...
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-19, 17:36   #4611
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[QUOTE=asiuniaskc;50716710]
Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Tak ogólnie moja pielęgnacja teraz to na dzień zwykły krem nawilżający, a na noc na nos i tam gdzie mam wągry differin a reszta twarzy zazwyczaj smaruje kremem ziaji z serii liście manuka.

Jak Ci się sprawdza ten krem? Ja kupiłam całą serię właśnie i będę zaczynała używać
A nie podpierasz się ręką w ciągu dnia po jednej stronie? Na rękach podobno przenosimy dużo bakterii...
No właśnie myślałam, że może ta ręka no, teraz sie pilnuje
A co do kremu to ja nie używam go regularnie, więc sie nie wypowiem, ale na noc jest ok, ale nie widze jakis duzych efektów
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-19, 19:42   #4612
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

kurcze, a u mnie stuknie za dwa dni 4 miesiące bez izo, nie mam pojęcia kiedy to minęły. póki co cera spisuje się bardzo dobrze, czasem coś wyskoczy, np teraz mam jakiegoś małego pryszcza nieopodal ust, ale nie jest szkodliwy. czeka mnie teraz bardzo duży stres (matura), zarwane noce i trochę obawiam się jak moj organizm poradzi sobie z tym wszystkim.
jeśli chodzi o wypadanie włosow jest minimalnie lepiej (mam nadzieje, ze nie zapeszę.. ) stosuje szampon dermena, stieprox na receptę, łykam biotebal 5 i cynk dwa razy dziennie. największy problem, który ostatnio się pojawił to przetłuszczanie włosów, przed kuracją musiałam myc włosy co dwa dni, a teraz drugiego dnia włosy wygladają bardzo źle. pokładam nadzieje, że to wina szamponow, które teraz stosuje.
trzymajcie się!
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-20, 20:36   #4613
marcia321
Zadomowienie
 
Avatar marcia321
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 375
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

zauważyłam że ciężko goją się blizny po trądzikowe co polecacie?
marcia321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 07:58   #4614
aniiaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

hej, może będziecie umiały mi pomóc, juz od roku strasznie wypadają mi wlosy, używalam roznych wcierek, zazywam codziennie witaminy, czasem bylo lepiej, ale teraz znowu jest zle, a najgorsze jest to, że przy tym strasznie swędzi mnie skóra głowy, może polecicie jakiś szampon albo cokolwiek ?
aniiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 13:59   #4615
marihaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marihaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 98
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej dziewczyny.
Pozwólcie, że przybliżę wam kwestię mojego problemu z trądzikiem, dotyczącym kuracji izotretynoiną. Od gimnazjum raz po raz wyskakiwało mi coś na twarzy, szczególnie przed okresem. Swoje nasilone problemy z trądzikiem zauważyłam może jakiś rok temu, brałam tabletki anty przez jakiś czas, dostałam też antybiotyk i maść od dermatologa, co na nic się zdało, organizm oporny.. :/ Powróciłam jakiś miesiąc temu do walki z tym dziadostwem, jak zmiany trądzikowe zaczęły mi zostawiać czerwone ślady na policzkach. Byłam u dermatologa, który zadał dosłownie parę pytań, obejrzał twarz, plecy i dekolt i z marszu zlecił szereg badań ze wskazaniem do kuracji właśnie izotretynoiną. Zrobiłam te badania, wszystko ok oprócz mega podwyższonej PROLAKTYNY. Zakres referencyjny 100-492, mój wynik to prawie 700. Następna wizyta - ginekolog. Gin przepisał mi tabletki Atywia, które mają też pomóc w trądziku dorosłym kobietom, no i oczywiście dlatego, że miesiąc przed rozpoczęciem kuracji trzeba się zabezpieczać. Biorę je dopiero tydzień, zobaczymy jak to będzie. Wracając do prolaktyny, czytałam o tym sporo i wszędzie podają, że jednym z objawów podwyższonego jej poziomu jest właśnie trądzik. Zastanawiam się, czy samo zbicie poziomu prolaktyny sprawi, że trądzik się wyciszy i nie będzie już konieczne faszerowanie retinoidami? Zapewne endokrynolog będzie musiał zlecić mi więcej badań hormonalnych, żeby wykluczyć androgenizm i inne choroby z hormonami związane. Na pewno dowiem się więcej po wizycie i u endokrynologa i u dermatologa, ale kieruje też moje pytanie do Was wizażanki. Czy któraś z Was miała podobne przygody?

Dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie moich wywodów i liczę na odpowiedź. Pozdrawiam
marihaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 16:13   #4616
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez marihaaaa Pokaż wiadomość
Byłam u dermatologa, który zadał dosłownie parę pytań, obejrzał twarz, plecy i dekolt i z marszu zlecił szereg badań ze wskazaniem do kuracji właśnie izotretynoiną. Zrobiłam te badania, wszystko ok oprócz mega podwyższonej PROLAKTYNY. (...) Zastanawiam się, czy samo zbicie poziomu prolaktyny sprawi, że trądzik się wyciszy i nie będzie już konieczne faszerowanie retinoidami? Zapewne endokrynolog będzie musiał zlecić mi więcej badań hormonalnych, żeby wykluczyć androgenizm i inne choroby z hormonami związane. Na pewno dowiem się więcej po wizycie i u endokrynologa i u dermatologa, ale kieruje też moje pytanie do Was wizażanki. Czy któraś z Was miała podobne przygody
Właśnie, co już badałaś? Bo to podstawowe pytanie. Podaj wyniki.

Raczej nikt nie przewidzi, ani nie zagwarantuje ci, że samo zbicie prolaktyny rozwiąże problem, ale nie jest to wykluczone.

Mogę napisać tylko tyle, że u mnie po leczeniu hormonalnym trądzik istotnie się zmniejszył, ale nie na tyle, żebym mimo wszystko nie zdecydowała się na izo.
Na twoim miejscu prawdopodobnie wstrzymałabym się z retinoidami, żeby sprawdzić na 100% co w hormonach "piszczy".
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 18:28   #4617
marihaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marihaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 98
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziękuję za odpowiedź Przepraszam, że z capsem, ale przekopiowałam. Oto wszystko, co do tej pory badałam.

MORFOLOGIA
GLUKOZA
AIAT
TSH
CRP
SÓD
POTAS
CHOLESTEROL CAŁK.
TRIGLICERYDY
MOCZNIK
KREATYNINA
ASPAT
PROLAKTYNA
DHEAS
ANDROSTENDION

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Wszystkie wyniki są w normie, oprócz właśnie Prolaktyny, a na wynik androstendionu muszę jeszcze parę dni poczekać, bo to im 2 tygodnie zajmuje.
__________________
www.marykontraizo.blogspot.com
marihaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 21:29   #4618
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Podaj wyniki tsh i dheas. To te najważniejsze obok prolaktyny, nie wystarczy norma, musi być dolna granica. Wynik androstendionu też będzie istotny.
I nie zlecili ci testosteronu?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 08:00   #4619
marihaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marihaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 98
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

DHEAS zakres 65-405, mój wynik 264.6.
TSH zakres 0.27-4.20, wynik 0.504.
Nie, właśnie nie zlecili testosteronu. A łykam już hormony jako wstęp do kuracji izo. I tu nasuwa się pytanie - jakbym chciała teraz zbadać jeszcze np. testosteron i coś jeszcze z hormonów, to biorąc tabletki anty ich wyniki wyjdą właściwie czy musiałabym odstawić i trochę poczekać aż się unormują ?

Dzięki za pomoc!

---------- Dopisano o 09:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

P.S. Moja dermatolog stwierdziła, że zleca te badania, ale wychodzi na to, że hormony to baaardzo rzadko przyczyna trądziku, hmm...
__________________
www.marykontraizo.blogspot.com

Edytowane przez marihaaaa
Czas edycji: 2015-03-25 o 07:57
marihaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 08:09   #4620
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez marihaaaa Pokaż wiadomość
P.S. Moja dermatolog stwierdziła, że zleca te badania, ale wychodzi na to, że hormony to baaardzo rzadko przyczyna trądziku, hmm...
Mi tak powiedział zarówno endokrynolog jak i dermatolog I szczegółowych badań żaden nie zlecił. Będę szła niedługo do endo i wymuszę badania.
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.