Perfumy od kulis - ciekawy artykuł - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-02, 19:50   #1
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa

Perfumy od kulis - ciekawy artykuł


Polecam wszystkim przeczytanie artykulu z Daily Mail o perfumach.
http://www.dailymail.co.uk/pages/liv...n_page_id=1879

Najciekawsze wnioski z artykulu:
-wyprodukowanie perfum kosztuje tylko 3% ceny, ktora trzeba za nie zaplacic w perfumerii
-reszta to marketing, opakowanie itd
-wspolczesne perfumy to chemia, syntetyki
-naturalne wyprodukowanie perfum byloby szalenie drogie-aby uzyskac 1kg olejku z jasminu trzeba by przerobic 750kg tej rosliny; dodatkowo kwitnie ona we Francji od sierpnia do pazdziernika i musi byc zbierana recznie;
-podobnie jest z rozami; koszt 1kg naturalnego olejku to 4000 funtow a syntetycznego 400....
-perfumy produkowane przez gwiazdy pokroju J.Lopez czy S.J.Parker sa robione z tanich skladnikow aby obnizac koszty produkcji co pozwala na sprzedaz ich za przystepna cene, nie da sie porownac chocby do chanel5, ktore moga przetrwac nawet do 24 godzin
-czesc domow mody wiecej zarabia na perfumach niz na ubraniach (np Burberry, YSL)
-prasa nie krytykuje zapachow, gdy czerpie profity z reklam tych produktow
Dalej artykul skupia sie na ocenach zapachow. Polecam przejrzenie zdjec z recenzjami. Niektore sa naprawde miazdzace. Wrecz wulgarne jak w przypadku zapachu Alien T. Mugler.
Na pewno niejedna z Was sie oburzy gdy przeczyta recenzje swoich ulubionych perfum.
Ale jak wiadomo, o gustach sie nie decyduje.
Pozdrawiam!
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 20:12   #2
dorotie85
Zadomowienie
 
Avatar dorotie85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Świnoujście
Wiadomości: 1 802
Dot.: Perfumy od kulis-ciekawy artykul

ciekawe
Moje ulubione zapachy (In2U, Cool Water, Code) mają prawie najniższe oceny, wyróżnia się tu tylko Deep Red - Bossa i Kenzo - Flower
dorotie85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 20:16   #3
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: Perfumy od kulis-ciekawy artykul

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Polecam wszystkim przeczytanie artykulu z Daily Mail o perfumach.
http://www.dailymail.co.uk/pages/liv...n_page_id=1879

Najciekawsze wnioski z artykulu:
-wyprodukowanie perfum kosztuje tylko 3% ceny, ktora trzeba za nie zaplacic w perfumerii
-reszta to marketing, opakowanie itd

-wspolczesne perfumy to chemia, syntetyki
-naturalne wyprodukowanie perfum byloby szalenie drogie-aby uzyskac 1kg olejku z jasminu trzeba by przerobic 750kg tej rosliny; dodatkowo kwitnie ona we Francji od sierpnia do pazdziernika i musi byc zbierana recznie;
-podobnie jest z rozami; koszt 1kg naturalnego olejku to 4000 funtow a syntetycznego 400....
-perfumy produkowane przez gwiazdy pokroju J.Lopez czy S.J.Parker sa robione z tanich skladnikow aby obnizac koszty produkcji co pozwala na sprzedaz ich za przystepna cene, nie da sie porownac chocby do chanel5, ktore moga przetrwac nawet do 24 godzin
-czesc domow mody wiecej zarabia na perfumach niz na ubraniach (np Burberry, YSL)
-prasa nie krytykuje zapachow, gdy czerpie profity z reklam tych produktow
Dalej artykul skupia sie na ocenach zapachow. Polecam przejrzenie zdjec z recenzjami. Niektore sa naprawde miazdzace. Wrecz wulgarne jak w przypadku zapachu Alien T. Mugler.
Na pewno niejedna z Was sie oburzy gdy przeczyta recenzje swoich ulubionych perfum.
Ale jak wiadomo, o gustach sie nie decyduje.
Pozdrawiam!
Ciekawa rzecz, chociaż te pogrubione to np. dla mnie żadna nowość.

Chyba wszystkie marki zarabiają więcej na perfumach, niż na czymkolwiek innym, najczęściej te zyski w części finansują kreacje haute couture, tak prestiżowe, jak i finansowo nieopłacalne dla domów mody. A wiadomo, że największą marżę zżerają dystrybutorzy, ale to już temat dawno przewałkowany.
Przypuszczam, że nawet koszt produkcji perfum ze składników 100% naturalnych nie dobiłby do 20-25% ich ceny perfumeryjnej.

A recenzje wyrocznia delficka, czy co
Cool Water ma 3 punkty na 5
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 20:19   #4
Camila1983
Zadomowienie
 
Avatar Camila1983
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Staruszek Świat
Wiadomości: 1 690
Dot.: Perfumy od kulis-ciekawy artykul

Kurcze, świetny materiał Mamy dowód na to ze często czysty snobizm każe nam kupic perfumy znanej marki lub sygnowane znanym nazwiskiem Często nie ma na to innego wytłumaczenia Dzięki za cynk o tym artykule, warto było!! A recenzje i oceny perfum świetne!
Camila1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 20:29   #5
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Perfumy od kulis-ciekawy artykul

Cytat:
Napisane przez Camila1983 Pokaż wiadomość
Kurcze, świetny materiał Mamy dowód na to ze często czysty snobizm każe nam kupic perfumy znanej marki lub sygnowane znanym nazwiskiem Często nie ma na to innego wytłumaczenia Dzięki za cynk o tym artykule, warto było!! A recenzje i oceny perfum świetne!
a z tym to ja się absolutnie nie zgodzę
Perfumy sygnowane znanym nazwiskiem, czyli jakie? Britnej, Paris, czy np. Ungaro, Gucci? Tak to już jest że każde perfumy mają swojego "kreatora" i chcąc czy nie chcąc kupujemy daną markę. Przecież nie kupię Chanel 5 tylko dlatego że jest kultowym zapachem i kosztuje dużo a kompletnie mi się nie podoba (zresztą niejedna dyskusja się już toczyła na ten temat).
Poza tym wiadomym jest fakt, że tylko nikły procent ceny to rzeczywisty koszt wytworzenia perfum a reszta to marketing i dystrybucja, wiadomo że większość perfum wytwarza się z syntetycznych składników i czy to coś zmienia? Dla mnie absolutnie nic Jakiś zapach mi się podoba to kupuję, niezależnie czy to jest Lutens, Gucci czy Paris Hilton

ps. idę się pociąć bo "mój" Alien ma ocenę 1/5
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 20:37   #6
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Perfumy od kulis-ciekawy artykul

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
Przecież nie kupię Chanel 5 tylko dlatego że jest kultowym zapachem i kosztuje dużo a kompletnie mi się nie podoba (zresztą niejedna dyskusja się już toczyła na ten temat).
Poza tym wiadomym jest fakt, że tylko nikły procent ceny to rzeczywisty koszt wytworzenia perfum a reszta to marketing i dystrybucja, wiadomo że większość perfum wytwarza się z syntetycznych składników i czy to coś zmienia? Dla mnie absolutnie nic Jakiś zapach mi się podoba to kupuję, niezależnie czy to jest Lutens, Gucci czy Paris Hilton

ps. idę się pociąć bo "mój" Alien ma ocenę 1/5
Otoz to. Kazdy ma wlasny gust. Pasuje Ci Alien, kupujesz go. Nie pasuje, kupujesz cos innego. A te wszystkie rankingi sa subiektywne, kazdy moze sobie stworzyc swoj wlasny.
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 20:39   #7
Mendosita
Zakorzenienie
 
Avatar Mendosita
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 207
GG do Mendosita
Dot.: Perfumy od kulis-ciekawy artykul

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
ps. idę się pociąć bo "mój" Alien ma ocenę 1/5
To ja też się idę pociąć A tak w ogóle to Alien jest mój, a nie Twój

Mało odkrywczy ten artykuł, właściwie niczego nowego się z niego nie dowiedziałam. To, że towar jest produkowany za ułamek ceny końcowej nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem- nie dotyczy to wyłącznie perfum, ale praktycznie wszystkich rzeczy codziennego użytku: ubrań, obuwia, akcesoriów, żywności, mebli itp.
A ocenami nigdy się nie sugerowałam
Mendosita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-06, 20:55   #8
Trista
Rozeznanie
 
Avatar Trista
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 775
Dot.: Perfumy od kulis - ciekawy artykuł

moj ck one ma 5/5 xD
__________________
***Nie umiem Cię pocieszyć kiedy patrzysz w przeszłość
Ale mogę wziąć dobre wino i pójść tańczyć w deszczu z Tobą***
Trista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:08.