pomoc dobre kremy i podklad - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-07, 22:55   #1
malenstwo8484
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 32

pomoc dobre kremy i podklad


witam,
mam do Was prosbe o pomoc w wyborze kremu na dzien i na noc podkladu i czegos brazujacego bo jestem strasznie blada...
mam 25lat cere sucha albo przesuszona raczej problemow z nia nie mam czasami cos mi wyskoczy ale to zazwyczaj w strefie T...
prosilabym o pomoc jaki krem na noc kupic napewno jakis nawilzajacy rewitalizujacy etc... ale nie mam pojecia jakiej firmy... teraz uzywam lirene nawilzajacy (ten z bachleda-curus) ale nie wiem czy jest odpowiedni dla mojej cery tzn w moim wieku czy nie powinnam juz uzywac czegos przy okazji przeciwzmarszczkowego;p

jesli chodzi o balsamy brazujace rowniez szukam jakiegos albo moze chusteczki? ale jakiej firmy? nigdy sie tym nie lubilam smarowac a na twarzy nawet nigdy nie eksperymentowalam boje sie zeby nie porobic sobie smug moze jest cos do ciala i do twarzy co latwo rozprowadzic i rzadko wystepuja smugi...

co do podkladu - mam jasna cere probowalam roznych podkladow ale praktycznie po wszystkich mam okropne suche skorki na twarzy nie stac mnie na podklad za 100zl taki do 50 jeszcze przezyje ale wlasnie jaki polecacie...nie chce zeby bardzo kryl bardziej zeby ujednolicil koloryt skory zeby nie bylo widac tych skorek no i zebym wygladala troche zdrowiej bo moja blada cera wygladam jakbym miala anemie...

przegladalam kwc i jakies watki na forum ale...
o kremach ogolnie jest malo o brazujacych tez a podklad to juz w ogole inna bajka ehh....

z gory dziekuje za wszelka pomoc i podpowiedzi
malenstwo8484 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 01:01   #2
Mloda
Zakorzenienie
 
Avatar Mloda
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Frankfurt am Main
Wiadomości: 6 541
Send a message via Skype™ to Mloda
Dot.: pomoc dobre kremy i podklad

To masz w koncu cere sucha czy przesuszona? Bo wiesz to jest bardzo duza róznica, nawet cera tłusta moze byc przesuszona. Sprawdz to na 100% przed kupnem kremów.
Osobiscie bardzo lubie i polecam firme DAX, dla mojej cery (tłustej) produkuja bardzo fajne kremy, ale oczywiscie nie dla kazdego jest to samo dobre, co wielokrotnie udowadnia KWC- ten sam kosmetyk ma skrajnie opinie.
Kremow Lirene natomiast nie trawie, a ich kosmetyki do ciala uwielbiam (to taka mała dygresja ).
No i w Twoim wieku mozna juz stosowac kremy przeciw zmarszczkom mimicznym .

Co do podkładu- zaden, nawet taki za 200zł nie zniweluje Ci suchych skórek na twarzy, od tego sa peelingi. I tu znowu musisz znac dokladnie rodzaj cery. A po peelingu stosuje sie (oczywiscie nie tylko po ) maseczki np nawilzajace, potem dobry krem. Jezeli własciwie zadbasz o twarz i dostarczysz jej odpowiedniego nawilzenia to skórki znikna.
Firmy- ja bardzo lubie podkład równowazacy z Inglota (a słyszałam ze te z serii AMC sa lepsze, ale nie testowałam wiec sie nie wypowiadam). W kazdym razie ten równowazacy ujednolica twarz (chyba 34zł albo cos kolo tego)

Co do brazerów, samoopalaczy itp. Ja tez jestem blada jak smierc na chorągwii i powiem Ci ze nie stosuje zadnych takich specyfików (poza balsamem brazujacym na nogi w okresie letnim ) bo przewaznie efekt jest.... jak by to nazwac..... no mnie w kazdym razie nie zadowala.
Natomiast dla ozywienia buzi polecam róz- to jest moim zdaniem kosmetyk absolutnie niezbedny w kosmetyczce kazdej kobiety. Umiejetnie nalozony daje efekt zdrowej, wypoczetej buzi. I tu tez polecam Inglota bo maja ogromna palete kolorów, na pewno znajdziesz tam swój odcien . Kosztuje zeby Cie nie sklamac cos koło 20zł.

Na dzis to tyle, mam nadzieje ze pomogłam
__________________
Nie zgadzam sie na kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć!!!

Młoda bloguje- http://www.82inez.blogspot.com/
Młoda rozbija sie na YT http://www.youtube.com/user/82Inez
Mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 15:45   #3
malenstwo8484
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 32
Dot.: pomoc dobre kremy i podklad

dzieki wielkie za pomoc
co do cery nie wiem czy sucha czy przesuszona a jak to sprawdzic?;p wiem ze np widze roznice jak posmaruje buzke kremem lirene jest taka jakby lepiej odzywiona lepiej wyglada, jak nie posmaruje to jestem bardziej blada i ogolnie taka jakby zmeczona... no i te skorki po nalozeniu podkladu po tym pomyslalam ze jest przesuszona...
ogolnie krem lirene dobrze toleruje tylko wlasnie pojawia sie pytanie czy nie powinny to byc juz kremy jakies wlasnie np przeciwzmarszczkowe... a jesli tak to jakich firm...
maseczki nawilzajace stosuje srednio raz w tygodniu staram sie tak samo jak peeling twarzy...
a mozesz cos napisac wiecej o podkladach inglota? o jakim konkretnie piszesz? jakie nazwy?
malenstwo8484 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 17:14   #4
biannie
Raczkowanie
 
Avatar biannie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Środek
Wiadomości: 486
Dot.: pomoc dobre kremy i podklad

Swietny jast podkład la roche posay!!moje odkrycie.Drogi, bo az 57 zł w allegro, w porywach do 78 bez zniżki w aptece, ale jak dostanę wypłatę,to sobie kupię.Na razie mam trzy próbki z apteki.jedna wystarcza na 4 razy!Genialny
biannie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 17:50   #5
malenstwo8484
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 32
Dot.: pomoc dobre kremy i podklad

la roche posay toleriane teint? czy jakis inny? bo tylko ten znalazlam na allegro.

tylko z tego co sie zorientowalam to podklad kryjacy do skory wrazliwej a ja bym chciala ujednolicajacy koloryt skory i do cery suchej...
malenstwo8484 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 19:01   #6
Mloda
Zakorzenienie
 
Avatar Mloda
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Frankfurt am Main
Wiadomości: 6 541
Send a message via Skype™ to Mloda
Dot.: pomoc dobre kremy i podklad

Znalazłam to w internecie- przeczytaj:
"Jest na to kilka sposobów. Jeśli rano skóra świeci się na całej twarzy, to znaczy, że jest tłusta, jeśli na brodzie, nosie i czole (tzw.litera T) - mieszana. Skóra sucha nie świeci się wcale, ale po umyciu wodą czujesz jej ściągnięcie na całej twarzy. Inaczej jest w przypadku cery miesznej, bo ściagnięcie odczuwasz na policzkach. Natomiast przy tłustej nie poczujesz go w ogóle. Jeżeli w ciągu dnia masz uczucie, że makijaż rozpływa się po całej twarzy, masz cerę tłustą. Dodatkiem do takiej cery są zaskórniki w wielu miejscach twarzy. Podobnie jest z cerą mieszaną, tyle tylko, że problemy z zaskórnikami i płynącym makijażem napotkasz w obrębie "litery T". Kłopotów z zaskórnikami i rozmazywaniem się makijażu nie będzie miła osoba o cerze suchej. Przy tej cerze może jednak wystąpić skłonność do łuszczenia się naskórka i większa podatność na powstawanie zmarszczek mimicznych. Gdybyś zauważyła, że Twoja cera nerwowo reaguje na zmiany temperatury, często piecze i bywa zaczerwieniona, to można stwierdzić, iż masz skórę wrażliwą. Osoby posiadające cerę tłustą najpóźniej zauważą u siebie zmarszczki na twarzy. Jest to cera najtrudniejsza do pielęgnacji i wymaga odpowiedniego doboru kosmetyków. Cera z problemami naczynkowymi objawia się widocznymi czerwonymi żyłkami w górnej partii policzków. Trzeba wtedy jak najszybciej zareagować, aby powstrzymać dlasze pękanie i rozlewanie się po twarzy."

W internecie mozna tez znalezc testy nacere. Odpowiadasz na pytania i masz wynik.
Oczywiscie najlepiej z czyms takim przejsc sie do kogos kto sie na tym zna np. przy okazji czyszczenia twarzy u kosmetyczki zapytaj jaka Jej zdaniem masz cere.
W Gliwicach w Naturze przeprowadzaja test na cere za pomoca takiego małego aparatu. Mierza nawilzenie, napiecie, elastycznosc skóry twarzy a pozniej polecaja kosmetyki. Badanie jest bezpłatne, tyle tylko ze nie wiem czy tylko w Gliwicach czy we wszystkich Naturach

Co do Inglota- ja uzywam i polecam podkład równowazacy (biały pojemnik, czarna nakretka- http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ownowazacy.htm). Ładnie sie dopasowuje do koloru twarzy, jest dosc kryjacy, choc wiadomo ze na wieksz rzeczy potrzebny jest korektor. Duza paleta kolorów pozwala idealnie dobrac odcien- a ja jak juz wczesniej pisałam jestem bardzo blada i z tym mam zawsze problem.

No a kremy- jezeli dobrze tolerujesz Lirene to zostan w tej firmie. Mozesz juz uzywac krem przeciw zmarszczkom mimicznym, nie mylic z przeciwzmarszczkowym bo na ten masz jeszcze czas . Przydalby sie tez krem pod oczy, ale w Twoim wieku wystarczy nawilzajacy o konsystencji np zelu, lub lekkiego kremu.
Wiesz ciezko komus polecic firme, bo nie wszystko jest dla wszystkich. To niestety musisz znalezc sama.

A i jeszcze jedno- skórki na twarzy. Moze Ty po prostu musisz czesciej robic sobie maseczki, bo masz wymagajaca cere? Spróbuj 2 razy w tygodniu. No i oczywiscie nic Cie tak nie nawilzy jak odpowiednia ilosc płynow przyjetych w ciagu dnia, szczegolnie w zime gdzie jestesmy narazeni na skoki temperatury (ogrzewane pomieszczenie, zimno na dworze).

Jak bedziesz miała dalsze pytania to pisz


A no i zapomnialam!!! Przejdz sie do Inglota i popros o probki podkladów- tego równowazacego, i jeszcze drugiego z serii AMC (ponoc lepszy, ale nie uzywałam)

Ale sie rozpisałam.....
__________________
Nie zgadzam sie na kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć!!!

Młoda bloguje- http://www.82inez.blogspot.com/
Młoda rozbija sie na YT http://www.youtube.com/user/82Inez

Edytowane przez Mloda
Czas edycji: 2009-12-09 o 19:03
Mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 22:33   #7
biannie
Raczkowanie
 
Avatar biannie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Środek
Wiadomości: 486
Dot.: pomoc dobre kremy i podklad

Cytat:
Napisane przez malenstwo8484 Pokaż wiadomość
la roche posay toleriane teint? czy jakis inny? bo tylko ten znalazlam na allegro.

tylko z tego co sie zorientowalam to podklad kryjacy do skory wrazliwej a ja bym chciala ujednolicajacy koloryt skory i do cery suchej...
zdecydowanie toleriane tient. ujednolici pięknie kolor skóry.Nawilży i matuje tam gdzie trzeba.Poproś na początek o próbkę w aptece.Myślę,że będziesz zadowolona.Pewnie to taki nowoczesny podkaład "inteligentny",bo świetnie się dopasowuje do koloru i rodzaju cery.pozdrówki!
biannie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-10, 23:21   #8
malenstwo8484
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 32
Dot.: pomoc dobre kremy i podklad

dziekuje Wam bardzo za odpowiedzi
Mloda a Tobie szczegolnie tylko wiesz co nie moge jakos dojsc do tego jaka mam cere... musze poszukac tych testow w necie albo faktycznie przejsc sie do kosmetyczki i niech ona oceni i cos poleci
co do inglota napewno sprobuje
la roche tez wezme probke o ile u mnie gdzies beda dostepne bo znajac zycie bedzie ciezko....

w kazdym razie dziekuje bardzo za pomoc jesli bede jeszcze o cos chciala zapytac bede pisala
pozdrawiam i milej nocki zycze
malenstwo8484 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:33.