Jakie rośliny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-05, 15:34   #1
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906

Jakie rośliny?


Potrzebuje porad dotyczących roślin doniczkowych. Bardzo bym chciała dokupić kilka, ale muszę brać pod uwagę, moją "sklerozę" dotyczącą podlewania Do tej pory mam 3 (dracenę, (?) i fikusa kupionego parę dni temu). Dracena sobie radzi. 2ga roślinka - nie wiem co to, podobna do zamiokulkasa z liści, ale pnie się jak bluszcz, we wszystkie strony. Gdybym wiedziała co to, to dokupiłabym parę, bo genialnie rośnie . Aż mąż się ze mnie smieje, że rosną, pomimo mojej "opieki". Co do fikusa okaże się, czy to dobry wybór.
Nie chcę kupować kaktusów. Z moimi zdolnościami to pokłuję się.
Macie jakieś pomysły co dokupić?

Edit. Mamy raczej ciemne pomieszczenie, gdyż rzadko odsłaniamy żaluzje
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney


Edytowane przez Trinette
Czas edycji: 2012-09-05 o 15:40
Trinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 12:27   #2
Nuk_Nulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 190
GG do Nuk_Nulla
Dot.: Jakie rośliny?

Dla zapominalskich i do każdego wnętrza - scindapsus (pewnie właśnie to cudo posiadasz). Jak podlewasz - rośnie jak głupie, jak nie, to cóż u nas po dwóch miesiącach niepodlewania co piąty listek odpadł, a reszta nieźle się trzyma ;P

Jak nie kaktusy to może coś z gruboszowatych? To kaktusy bez kolców.

Bardzo rożnorakie i niewymagające są też peperomie (raczej malutkie ale pełno rodzajów - plus bezpieczne dla dzieci, jak posiadasz/planujesz).

Ogólnie, jak masz jakąś wilgotność w mieszkaniu (powyżej 30% ) to zainwestuj w storczyki, są śliczne. Wbrew pozorom nie potrzebują tak dużo uwagi, byle nie ustawiać ich na zbyt słonecznych parapetach i dać odpowiednie wypełnienie doniczki.

A z ciekawostek i przypominaczy - kup sobie paprotkę, my mamy taką, która zbyt długo niepodlewana zmienia kolor z zielonego na morskawy i od razu wiadomo, że trzeba podlać kwiatki w domu po podlaniu w ciągu godziny wraca do normalnego koloru.
__________________
-> zmieniam swoje życie

Edytowane przez Nuk_Nulla
Czas edycji: 2012-09-06 o 12:30
Nuk_Nulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 13:02   #3
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: Jakie rośliny?

Cytat:
Napisane przez Nuk_Nulla Pokaż wiadomość
Dla zapominalskich i do każdego wnętrza - scindapsus (pewnie właśnie to cudo posiadasz). Jak podlewasz - rośnie jak głupie, jak nie, to cóż u nas po dwóch miesiącach niepodlewania co piąty listek odpadł, a reszta nieźle się trzyma ;P
Akurat to nie scindapsus, ale dzięki Tobie wiem, ze to prawdopodobnie peperomia i z chęcią bym ich kupiła więcej. Tylko nie bardzo wiem gdzie. Wszystkie kupowalam w carrefourze jako malutkie sadzonki

Czemu peperomie są bezpieczne dla dzieci? To jakiś kwiatków nie powinno się mieć, jeśli się dzieci planuje?

Wygląda tak jak w linku poniżej.
http://images39.fotosik.pl/191/683254af1def58e0med.jpg
Cytat:
Jak nie kaktusy to może coś z gruboszowatych? To kaktusy bez kolców.
Raczej kaktusy odpuszczam Mąż by mnie chyba z nimi wygonił
Cytat:
Ogólnie, jak masz jakąś wilgotność w mieszkaniu (powyżej 30% ) to zainwestuj w storczyki, są śliczne. Wbrew pozorom nie potrzebują tak dużo uwagi, byle nie ustawiać ich na zbyt słonecznych parapetach i dać odpowiednie wypełnienie doniczki.
Nie mam parapetu A poza tym u mnie jest strasznie duszno. Zresztą wolę jednak zielone rośliny, bez kwiatków.
Cytat:
A z ciekawostek i przypominaczy - kup sobie paprotkę, my mamy taką, która zbyt długo niepodlewana zmienia kolor z zielonego na morskawy i od razu wiadomo, że trzeba podlać kwiatki w domu po podlaniu w ciągu godziny wraca do normalnego koloru.
Są jakieś rodzaje paprotek?
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 14:35   #4
Nuk_Nulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 190
GG do Nuk_Nulla
Dot.: Jakie rośliny?

Co do roślin i dzieci - małe dzieci mają głupi zwyczaj brania do buzi wszystkiego, a niektóre kwiatki są po prostu trujące. Dlatego scindapsusa mamy na szafie. Peperomia jest może nie jadalna, ale absolutnie obojętna. Ja mam taką z okrągłymi listkami w marmurkowy wzorek

Paproci jest caaała masa. Od klasycznych paprotek po takie z liśćmi jak palmy, nasza ma bardzo bardzo pierzaste listki, niestety nazwy gatunkowej ci nie podam, bo nie mam pojęcia. Ale ogólnie paprotki są bardzo wdzięczne i trudno je zabić jedną próbowaliśmy ususzyć ale normalnie nie szło tego zrobić.

Doniczkowe roślinki mi się najlepiej kupuje w leroy merlin - na wiosnę mieli przeogromny wybór wszelkich roślinek domowych i ogrodowych, nie wiem, jak teraz.
__________________
-> zmieniam swoje życie
Nuk_Nulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 14:46   #5
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: Jakie rośliny?

Jednym słowem, jak kiedyś będę miała dzieci, to roślinki muszą być na odpowiedniej wysokości

Patrzyłam na stronie Leroy, ale same z kwiatami

Może uda mi się namówić męża, byśmy pojechali do jakiegoś centrum ogrodniczego. Tylko muszę jakieś znaleźć
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 16:04   #6
Nuk_Nulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 190
GG do Nuk_Nulla
Dot.: Jakie rośliny?

To widać nie sezon na roślinki, ja chwilę przed wakacjami kupowałam tam pnącza przeróżne i nawet takie cuda mieli jak aloes prosty i skręcony, wszelkie palmy i paprocie - normalnie, jak w raju się poczułam, bo akurat obsadzałam terrarium

Można roślinki też przez allegro zamawiać, byle nie cytrusy bo zawsze dają nieukorzenione i roślinka zdycha po dwóch dniach Popatrz na komentarze czy bubla nie wcisnęli komuś i spróbuj, zwykle ceny są bardzo niskie.
__________________
-> zmieniam swoje życie
Nuk_Nulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 12:44   #7
lolkafasolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 206
Dot.: Jakie rośliny?

zamioculcas jest prosty w uprawie i wężownica
lolkafasolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:48.