Dieta dla sportowca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-13, 11:35   #1
Justylka
Raczkowanie
 
Avatar Justylka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 104

Dieta dla sportowca


Witam



Tańczę juz od dłuższego czasu ale nigdy nie zastanawiałam się nad dieta. Od września zaczyna się cieżki sezon, treningi, nauka :P:P, chciałam też wieczorami zacząć biegać.
Uważam ze z gibkością jest u mnie dość dobrze, lecz zajęcia wychowania fizycznego nie są szczególnie przeze mnie lubiane ( a to dlatego ,że nie lubię skakać do piasku, pchnąć kulą itp. ) za bieganiem na lekcji też nie przepadam bo musze się ścigać z czasem a wole na spokojnie w milej atmosferze wieczoru pobiegać sobie bez stresu. Lubię zajęcia kiedy gramy sobie spokojnie w siatkówkę lub rozciągamy się.
Nie miałam tutaj narzekać na lekcje w-f-u lecz prosić was o rady. :P
Jestem dość drobna osobą z 15 wiosenkami na karku, przez lato przybyło mi kilka kilogramów, lecz dobrze one wpłynęły na moja budowę. Od pewnego czasu zastanawiam się jakie witaminy i składniki odżywcze są mi potrzebne, wiem na pewno ,że wapń jest niezbędny bo kości muszą być zdrowe. Na trening przeważnie zabieram wodę nie gazowaną, zastanawia mnie jednak fakt czy ta woda dostarcza mi pewnych składników a nie jest po to tylko aby ja z powrotem wypocić. A więc pierwsze moje pytanie: Jaką wodę lub inne napoje spożywać podczas wysiłku fizycznego??( wiem ,że jest tu wątek o wodach mineralnych lecz chciałam się dowiedzieć konkretnie co jest dobre dla sportowców).
Jem dość regularnie. Przed szkołą jem zazwyczaj śniadanie lecz i to czasem omijam ( Śniadanie: mleko z płatkami, kanapki z dżemem i kakao lub mleko itp.) W szkole zjadam bułkę z warzywami, serem lub szynką. Obiad jem po przyjściu ze szkoły, zazwyczaj dwa dania lecz nie przepadam za niektórymi zupami ( obiad np. pomidorowa, ziemniaczki i kotlet z piersi kurczaka). Po obiedzie chwile odpoczywam i wybieram się na trening. Potem kolacja ( kiełbaski, jajka). Jem dużo słodyczy a mało jogurtów. Nie jestem pewna czy dostarczam odpowiednia porcje warzyw i owoców ( za owocami przepadam).
Piję dość sporo płynów. nasuwa się drugie pytanie : Jak zdrowo się odżywiać?
Dieta nie ma być odchudzająca bo ja takiej nie potrzebuje, myślałam raczej o diecie witaminowej i odżywczej. W mojej diecie czegoś mi brakuje, po prostu czuje to bo czasem kręci mi się w głowie, a nie chciałabym aby zdarzało się to na treningach. Muszę mieć pełno energii.
Dziękuję za każdą radę!! Jeśli o czymś zapomniałam napisać a jest to konieczne do stwierdzenia co jest mi potrzebne…proszę śmiało pytać.
Pozdrawiam.
Justylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 14:17   #2
Hei_di
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 420
GG do Hei_di
Dot.: Dieta dla sportowca

Hej!Też CHYBA jestem sportowcem<poniedziałek-trening koszykówki,wtorek-basen,środa-
trening piłki nożnej,czwartek-tańce,piątek-basen-Czy mogę nazwać siebie sportowcem,bo niewiem?>.Odpowiem na to,na co choć po części umiem odpowiedzieć:
1.WODA:niegazowana woda mineralna<chyba..>
2.ŚNIADANIE NIE MOŻESZ OMIJAĆ!
3.Zupy też są potrzebne,nie omijaj ich.Napewno znajdą się takie jakie lubisz
Niewiem czy dobrze,jakby coś było nie tak-niech dziewczyny mnie poprawiają...Też chętnie bym się dowiedziała,jakie produkty dodają energii,a jakie ją pochłaniająPzDrWm!
__________________
Akcja: racjonalne odżywianie
...i oczywiście TRENING!
Hei_di jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 16:54   #3
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Dieta dla sportowca

Cytat:
Napisane przez Justylka Pokaż wiadomość
nasuwa się drugie pytanie : Jak zdrowo się odżywiać?
Na początek przeczytaj podwieszone wątki. Tam jest praktycznie wszystko.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 14:50   #4
Justylka
Raczkowanie
 
Avatar Justylka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 104
Dot.: Dieta dla sportowca

Hei_di w 100% jesteś sportowcem Ja może nie powinnam sie tak nazywać..no ale wkońcu taniec to tez dyscyplina sportowa Dzieki za rady A moze jakies konkretne dania??
Justylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 20:44   #5
Hei_di
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 420
GG do Hei_di
Dot.: Dieta dla sportowca

No cóż.....Ja KOMPLETNIE się nie znam na dietetyce i tego typu rzeczach..Tzn trochę już wiem,ale to nie to samo...Więc raczej Ci nie pomogę,ale inne dziewczyny napewno)PzDr

P.S Witam sportowcu
__________________
Akcja: racjonalne odżywianie
...i oczywiście TRENING!
Hei_di jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 23:21   #6
Mercy
Zadomowienie
 
Avatar Mercy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 660
Dot.: Dieta dla sportowca

Justylka prawie wszysto jest w podwieszonych watkach jak juz mowiła Ather, pozatym na dietetyce mozesz znalesc przepisy na zdrowe dania,a jak nie tu, to jest jeszcze dział Moje gotowanieA jesli chcesz sprawdzic czy to co jesz jest dobre,zapraszam na watek "ile dzisiaj zjadłam" tam sa dziewczyny,moim zdniem specjalistki ,które potrafia bardzo dobrze ocenic posiłki i zawsze dadza Ci rady na temat zdrowego odzywiania.
__________________
Nam myoho renge kyo
Mercy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:48.