lampy kolagenowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-31, 19:53   #1
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487

lampy kolagenowe


Nie wiem czy to właściwe miejsce
Co prawda dawno nie pisałam na Wizażu ale często korzystam z bogatej wiedzy.
Pomimo używania wyszukiwarki nie umiem nic znaleźć na temat lamp kolagenowych, które niby wspomagają odbudowe kolagenu w skórze.
Czy może się ktoś wypowiedzieć: ściema to czy coś w tym jest ?
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 20:45   #2
kaskaderka
Rozeznanie
 
Avatar kaskaderka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 908
Dot.: lampy kolagenowe

A co to za nowe cudo te lampy?Możesz coś więcej o nich?Ciekawie to brzmi...
__________________
Konto nieaktywne-wtajemniczeni wiedzą

kaskaderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 20:59   #3
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: lampy kolagenowe

wkleje fragment reklamy z jakiegoś solarium które między innymi używa tych lamp. Ale brzmi to bardzo optymistycznie obawiam sie że za bardzo


"Specjalnie dobrane pasmo światła czerwonego ma nieocenione, potwierdzone medycznie właściwości. Ich działanie polega na uruchomieniu fibroblastów, które tworzą kolagen i elastynę. Dzięki temu redukuje zmarszczki, poprawia napięcie, jędrność i wilgotność skóry, nadaje jej młody wygląd. Ponadto zwiększa krążenie krwi w skórze, leczy zmiany skórne (wypryski, krosty), przebarwienia (plamy, piegi), odbudowuje skórę uszkodzoną przez słońce, zmniejsza pory skóry i odbudowuje jej strukturę bez konieczności stosowania peelingu, chirurgii czy zastrzyków. Nowoczesne badania oddziaływania światła czerwonego na organizm ludzki przeprowadziła NASA. Stwierdzono jego pozytywne działanie na pobudzenie gojenia ran i wzrostu (może lepiej aktywację, bo wzrost komórek może kojarzyć się z nowotworem ?) komórek ludzkiej skóry.


Jak to działa? Widzialne światło czerwone o określonej długości fali wnika do tkanki na głębokość 8-10 mm. Warstwy skóry z powodu dobrego unaczynienia i zawartości wody bardzo dobrze je absorbują i oddają wystarczającą ilość energii do pobudzenia odpowiednich procesów. W miarę procesu starzenia spada aktywność komórkowa i poziom energii. Światło czerwone zwiększa aktywność komórkową na poziomie skóry. Podczas dostarczania światła o prawidłowej długości fali, komórki skóry otrzymują czynnik odmładzający z energii światła. Stymulacja światłem zwiększa przepływ krwi, pomaga dostarczyć substancje odżywcze i czynniki wzrostu do leczonych obszarów. Światło czerwone pobudza produkcję fibroblastów i kolagenu w skórze ze zmarszczkami. Otwierają się kanały limfatyczne i następuje lepszy drenaż, co ułatwia usuwanie substancji toksycznych i powoduje, że skóra wygląda zdrowiej. Jest jedna z najskuteczniejszych metod pomagających odmłodzić i naprawić uszkodzenia skóry.

Proponowane seanse terapeutyczne to 4 razy w tygodniu po 15 minut przez 3 tygodnie a następnie raz w tygodniu przez 4 tygodnie. W przypadku ciemnej karnacji czas seansów można nieco przedłużyć. Po tym czasie zaobserwujemy wyraźną redukcję zmarszczek, zmian skórnych i kurzych łapek oraz zmniejszenie porów, poprawę wilgotności skóry i przyspieszenie procesów gojenia. "
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 21:28   #4
zakochana 1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Question Dot.: lampy kolagenowe

witam jestem tu nowa,i mam problem niewiem gdzie mam szukac na temat prac kontrolnych z kosmetologii, dermatologii czy anatomii .prosze o pomoc
zakochana 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 09:18   #5
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: lampy kolagenowe

Cytat:
Napisane przez zakochana 1 Pokaż wiadomość
witam jestem tu nowa,i mam problem niewiem gdzie mam szukac na temat prac kontrolnych z kosmetologii, dermatologii czy anatomii .prosze o pomoc
tu niema takich rzeczy hahahaah
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 21:21   #6
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: lampy kolagenowe

Witam!
W Niemczech ten temat jest bardzo rozwinięty, tam lampy-solaria kolagenowe nie dziwią nikogo, tego uzywa się od kilku lat. W polsce temat mało znany, osobiście znałazłam jedno lózko w warszawie z samymi lampami kolageowymi, nie opalającr ( nie lączone jak monamie z uv) no i wybieram się
To jest świetna metoda, tylko niestety wymaga sstematycznej serii zabiegów, 10 minut nie da wam super efektu, a więc nie wyjdzie ostatecznie tanio, ale warto podobno.
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 17:07   #7
mischievous
Zakorzenienie
 
Avatar mischievous
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 901
Dot.: lampy kolagenowe

podbijam

czy ktos moze powiedziec wiecej na ten temat? Ja zaczynam chodzic na seanse, dzis 20 minut zaliczone, najbardziej mi zalezy na zaniknięciu rozstepow, jest ktos kto moze sie tym podzielic? W internecie jest bardzo malo opinii..
__________________


Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć






mischievous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-29, 23:35   #8
Armanek
Raczkowanie
 
Avatar Armanek
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 35
Exclamation Dot.: lampy kolagenowe

Cytat:
Napisane przez justina1985 Pokaż wiadomość
Witam!
W Niemczech ten temat jest bardzo rozwinięty, tam lampy-solaria kolagenowe nie dziwią nikogo, tego uzywa się od kilku lat. W polsce temat mało znany, osobiście znałazłam jedno lózko w warszawie z samymi lampami kolageowymi, nie opalającr ( nie lączone jak monamie z uv) no i wybieram się
To jest świetna metoda, tylko niestety wymaga sstematycznej serii zabiegów, 10 minut nie da wam super efektu, a więc nie wyjdzie ostatecznie tanio, ale warto podobno.
Jak mnie irytuje, gdy ludzie nie mogą napisać "w Polsce" poprawnie.
Armanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 20:54   #9
malutkaa91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: lampy kolagenowe

witam. obecnie sama chodzę na tego typu solarium, tylko że opalanie odbywa się na stojąco. kabina wzbogacona w lampy kolagenowe z większą siłą grzania. efekt nieziemski. wystarczą 3 serie co dwa dni w przebiegu 5-7 min. później wyatsrczy iść raz na 2tyg. skóra bardziej sprężysta i gładka, znikają z twarzy wszelkie niedoskonałości w tym piękny kolorek. więc jednak w zastosowaniu tych lamp jest dużo prawdy. serdecznie polecam.
malutkaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.