Kosmetologia czy dietetyka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-06, 22:09   #1
xyz1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3

Kosmetologia czy dietetyka?


Hej dziewczyny,
W tym roku podjełam złą decyzje, poszlam na kierunek studiów, który okazał się kompletnie nie dla mnie, ale dzięki niemu dowiedziałam się przynajmniej, że zależy mi na pracy z ludźmi a nie laboratorium. Matura z biologii i chemii rozszerzona napisana, chemie w tym roku mam zamiar poprawiać.
Po rezygnacji ze studiów udało mi się jeszcze załapać do szkoły policealnej na kierunek higienistka stomatologiczna z którego jestem na maxa zadowolona, jednak od października pragnę połączyłyć studia z szkołą policealną. Piszę w sumie prosząc o poradę, być może są tu jakieś studentki/absolwentki kosmetologii lub dietetyki? Bo zastanawiam się nad tymi dwoma kierunkami.
Kosmetologia to coś o niczym tak na poważnie nie myślałam, nie jestem jakąś nie wiadomo jaką pasjonatką, po prostu podoba mi się praca z człowiekiem, pomaganie mu / upiększanie.
Po dietetyce natomiast obawiam się czy znajdę pracę, interesuje mnie dietetyka i wszystko co z nią związane, ale rynek pracy nie wygląda zbyt korzystnie dla absolwentów dietetyki.
Także proszę o wasze opinie i porady, co lepsze?
xyz1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 22:24   #2
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Kosmetologia czy dietetyka?

Cytat:
Napisane przez xyz1995 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
W tym roku podjełam złą decyzje, poszlam na kierunek studiów, który okazał się kompletnie nie dla mnie, ale dzięki niemu dowiedziałam się przynajmniej, że zależy mi na pracy z ludźmi a nie laboratorium. Matura z biologii i chemii rozszerzona napisana, chemie w tym roku mam zamiar poprawiać.
Po rezygnacji ze studiów udało mi się jeszcze załapać do szkoły policealnej na kierunek higienistka stomatologiczna z którego jestem na maxa zadowolona, jednak od października pragnę połączyłyć studia z szkołą policealną. Piszę w sumie prosząc o poradę, być może są tu jakieś studentki/absolwentki kosmetologii lub dietetyki? Bo zastanawiam się nad tymi dwoma kierunkami.
Kosmetologia to coś o niczym tak na poważnie nie myślałam, nie jestem jakąś nie wiadomo jaką pasjonatką, po prostu podoba mi się praca z człowiekiem, pomaganie mu / upiększanie.
Po dietetyce natomiast obawiam się czy znajdę pracę, interesuje mnie dietetyka i wszystko co z nią związane, ale rynek pracy nie wygląda zbyt korzystnie dla absolwentów dietetyki.
Także proszę o wasze opinie i porady, co lepsze?
Po kosmetologii sytuacja nie jest za ciekawa. Kuzynka skończyła na SUMie, z jej znajomych tylko jedna osoba powiedzmy, że pracuje w zawodzie - w Sephorze. W salonach kosmetycznych, w których miała praktyki, była niezbyt miło traktowana - panie kosmetyczki łagodnie mówiąc średnio tolerowały kogoś, kto będzie potencjalnie robił to samo, co one, ale z wyższym od nich wykształceniem. Jeśli masz plany typu praca przy tworzeniu kosmetyków, to marne szanse - zdaniem kuzynki większą na to szansę mają np. absolwenci farmacji.
Z dietetyką - zależy. Są osoby, które założyły gabinet i im idzie super, bo mają do tego dryg, zarażają pozytywną energią. Ale można studiować pewnie na co drugiej uczelni, więc spora konkurencja.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 15:08   #3
romanelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2
Dot.: Kosmetologia czy dietetyka?

Hej! Ja jestem na kosmetologii na społecznej akademii w łodzi i jestem mega zadowolona! Robiłam też praktyki już i jak na razie widzę, że ten kierunek jest dla mnie. Mega ciekawe zajęcia i w ogóle. Dietetyka pewnie też fajna, ale tutaj już nie wiem za wiele, bo nie studiowałam. Generalnie nie wiem, gdzie się wybierasz, ale mogę ci polecić swoją uczelnię. Pozdrawiam!
romanelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 11:32   #4
katiet93
Katiet93
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: Kosmetologia czy dietetyka?

Rozważałam podobny dylemat, aczkolwiek zdecydowałam się na studia kosmetologiczne. Są one związanie z wyglądem zewnętrznym, ale dodatkowo pogłębiam swoją wiedzę z zakresu dietetyki na osobnym polu (internet, książki), aczkolwiek studia <...> dały mi możliwość kształcenia się w ponadczasowym kierunku. Z pewnością nie jest mi teraz obca wiedza na temat różnego rodzaju nowoczesnych zabiegów kosmetycznych chociażby przeciwko cellulitowi. W końcu nieraz dieta uzupełnia się o takowe zabiegi, a medycyna rozwija się tak dynamicznie, że nowe techniki masażu wyszczuplającego oraz ultradźwięki, spa oraz cała branża wellness dają gigantyczne możliwości. Polecam ten kierunek i dodatkowo zgłębianie na bieżąco nowych trendów dietetycznych.

Edytowane przez Majka1503
Czas edycji: 2016-07-28 o 12:43 Powód: reklama
katiet93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 12:07   #5
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Kosmetologia czy dietetyka?

Myślę, że oba te kierunki są dość podobne pod względem sytuacji absolwentów. wielu będzie narzekać, bo rynek jest nasycony i absolwentów jest dużo. Z drugiej strony będzie też wielu, którzy dobrze sobie poradzili, bo po prostu byli bardziej zaradni, a rynek zapotrzebowania na takie usługi ciągle jednak rośnie. Więc dużo tu będzie zależeć od Twoje zaangażowania i pewnie trochę od szczęścia. Ja bym celowała w to, co Cię bardziej interesuje. Dietetyków (tak jak i kosmetologów) na świecie jest dużo, ale jednak trafić na takiego, który jest na bieżąco z badaniami naukowymi i naprawdę indywidualnie traktuje pacjenta, ciągle trudno niestety.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 15:17   #6
littlemissy
Przyczajenie
 
Avatar littlemissy
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: Kosmetologia czy dietetyka?

Każdy kto jest zdeterminowany i zaradny znajdzie pracę w kosmetyce. Rynek jest bardzo duży, dla wytrwałych zawsze znajdzie się miejsce. To nie budżetówka.

Pozdrawiam
littlemissy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 01:01   #7
katiet93
Katiet93
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: Kosmetologia czy dietetyka?

Każdy może zabłysnąć i przebić się na rynku! Kwestia odpowiedniego zaangażowania i nabywania umiejętności! Można być najlepszym w swoim fachu, konkurencja wtedy zanika.
katiet93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-04 02:01:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:56.