Wizażanka buduje dom - krok po kroku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-09, 19:14   #1
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Smile

Wizażanka buduje dom - krok po kroku


Witam, chciałabym wybudować dom. Jak na razie nie mam nic tylko działke "na oku" i rozeznanie w sprawie przyznania kredytu. Chciałbym was prosić, żebyście w tym wątku podzieliły się ze mna swoimi doświadczeniami z budowy domu , jakie czekaja mnie niespodzianki i na co mam zwrócic szczególną uwagę? Gdzie czyhają pułapki? Może mi podpowiecie gdzie kupić najtańsze projekty itp?
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 19:38   #2
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: zaczynam budowę domu

Niestety w moim przypadku budowa domu to w chwili obecnej tylko marzenie, ale może pomoże Ci ten artykuł:
http://www.muratordom.pl/7681_1698.htm
__________________
Album wędrował od listopada 2008: elia damurek nir hejasz kamilcia malgwa pupil jambolaja sol katasiaczek i dotarł w październiku 2011

BLOG
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 10:16   #3
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: zaczynam budowę domu

Cytat:
Napisane przez klaudyjka
Witam, chciałabym wybudować dom. Jak na razie nie mam nic tylko działke "na oku" i rozeznanie w sprawie przyznania kredytu. Chciałbym was prosić, żebyście w tym wątku podzieliły się ze mna swoimi doświadczeniami z budowy domu , jakie czekaja mnie niespodzianki i na co mam zwrócic szczególną uwagę? Gdzie czyhają pułapki? Może mi podpowiecie gdzie kupić najtańsze projekty itp?
Nie chce Cie martwić, ale jesli masz działke dopiero "na oku" a nie w księdze wieczystej to do budowy domu jeszcze daleka droga, bardzo daleka droga, :/ niestety,
Wiem coś o tym bo jestem w podobnej sytacji, razem z moim TŻ tez planujemy. Działke juz mamy, wybrany projekt tez, teraz trzeba załatwic pozwolenie na budowe a potem kredyt i dopiero wtedy pierwsze wbicie łopaty. Minie jeszcze sporo czasu, a ja tak juz bym chciała urządzac nasz domek
Polecam Ci forum muratora, ja tam zagladam juz od dłuzszego czasu i dowiedziałam sie całe mnóstwo rzeczy o których wczesniej nie mialam pojecia. Odnośnie niespodzianek i pułapek własnie na forum mozesz znalezc mnóstwo informacji http://forum.muratordom.pl/
W ogóle na stronie muratora możesz znalezc równiez projekty, nie wiem czy najtańsze ale jakies sa.
Ja ostatnio myszkowalam po stronie http://www.domfort.pl/ i własnie tam znalazłam projekt który razem z TŻ wybraliśmy http://www.domfort.pl/projekt.php?op...u=HOBBIT%20III
W necie masz całą masę stron z pracowni architektonicznych, wystarczy ze w google wpiszesz "projekty domów".
Miłego szukania
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 21:22   #4
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Smile

BEAUX- dzięki za artykuł. Wydrukowałam sobie listę czynności , które musze wykonać i załatwić zanim mój wymarzony domek stanie gotowy.

KATTIE7-niestety ale juz nie mam działki "na oku" , bo właśnie przeszła mi "koło nosa". Działki nie chcemy dużej , bo nie mamy za dużo kasy na start a w zasadzie całość budowy chcemy kredytować. Stronę muratora wczoraj prześledziłam i zainteresował mnie projekt o nazwie : Murator c33- rozważny. Nas interesuje niewielki domek z poddaszem użytkowym . Tak więc zaczynamy od zera i dalej poszukujemy działki.. Jak dużą działkę macie ?

ps. teraz nie na temat ale od początku jak się zarejestrowałam na wizaż-u zastanawia mnie skrót TŻ - od czego pochodzi? I co oznacza? /domyślam sie, że chodzi o faceta. Może mnie uświadomisz?

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2007-10-16 o 17:18 Powód: POST POD POSTEM - KORZYSTAJ Z FUNKCJI "EDYTUJ"
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 22:17   #5
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
Dot.: zaczynam budowę domu

Toważysz życia
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 09:40   #6
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: zaczynam budowę domu

Cytat:
Napisane przez klaudyjka
KATTIE7-niestety ale juz nie mam działki "na oku" , bo właśnie przeszła mi "koło nosa". Działki nie chcemy dużej , bo nie mamy za dużo kasy na start a w zasadzie całość budowy chcemy kredytować. Stronę muratora wczoraj prześledziłam i zainteresował mnie projekt o nazwie : Murator c33- rozważny. Nas interesuje niewielki domek z poddaszem użytkowym . Tak więc zaczynamy od zera i dalej poszukujemy działki.. Jak dużą działkę macie ?

ps. teraz nie na temat ale od początku jak się zarejestrowałam na wizaż-u zastanawia mnie skrót TŻ - od czego pochodzi? I co oznacza? /domyślam sie, że chodzi o faceta. Może mnie uświadomisz?
No to szkoda z tą działeczką, ze sobie poszła, ale wiesz, ziemi w tym kraju nie brakuje i napewno cos znajdziecie.

hihi..... ja też na poczatku głowiłam się z tym TŻ-etem ale po godzinie na forum byłam już uświadomiona /Toważysz Życia/

Co do działki to mamy 1050 m2, ale działka jest wąska a długa tzn. 21m x 50 m, wiec jestesmy troche ograniczeni jesli chodzi o wymiary domu. Ale nie musimy sie za to matrwic o media, bo wszystkie są na działce
A co do projektu rozważny --> bardzo sympatyczny domek
Nasz jest bez poddasza uzytkowego ze względu na ograniczenie kosztów budowy /też na kredyt 100% inwestycji / Poza tym ja i tak chciałam parterowy, bo od urodzenia mieszkam w domu 2-piętrowym i juz szczerze mam dośc latania po schodach w te i z powrotem sto razy na dzien, o myciu i pastowaniu schodów nie wspomne A mój TŻ z kolei od dziecka mieszka w bloku i tez nie chce schodów bo jest przyzwyczajony że ma wszystko pod ręką I tak wyszedł nam parterowy /choć to sie może zmienić bo kuszą mnie okna połaciowe z widokiem na niebo i skosy na poddaszu /
Pozdrawiam
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 18:32   #7
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Red face

dzięki wam za -TŻ - już sie nie muszę przynajmniej nad tym głowić.

A co do domu - to ciągle szukamy działki. Chcemy kupić ją od gminy /nie od osoby prywatnej/ i chyba będziemy stawać do przetargu. O rany !!! Nigdy w czymś takim nie uczestniczyłam. Chyba ,że zanim dojdzie do przetargu -znajdziemy coś ciekawego i oczywiście taniego. Juz jestem zmęczona tym ciągłym myśleniem a tak na prawdę to nawet nie ruszyliśmy z miejca. Nie wiem co to będzie jak budowa ruszy pełna parą. Jestem na szczęście w tej komfortowej sytuacji ,że mój TŻ wybuduje sam ten nasz dom. Odpadną mi koszty robocizny i szukanie odpowiedniej ekipy.

KATTIE7- jak ja ci zazdroszczę ,że masz już działkę i to uzbrojoną !!! Też już bym chciała wiedzieć gdzie będę mieszkać w przyszłości. Cieszę się ,że podoba ci sie "nasz" projekt. Mamy dwie córki dlatego szukaliśmy taki projekt, żeby każdy miał swój pokój i rodzina mogła przenocować . Obecnie mieszkamy w bloku i mamy dwa pokoje. Na początku tak się cieszyłam z tego mieszkania a teraz już marzę o domku. No cóż... apetyt rośnie w miarę jedzenia ..

a tak mi dzisiaj przyszło do głowy takie pytanko... Jak uda nam się zakupić już tą działkę to w jaki sposób należy ją przygotowac i jakie pozwolenia itp. załatwić ,żeby można było zacząć kopanie fundamentów? Może któraś się orientuje jakie są koszty np. prac geodezyjnych i jakiś tam mapek wykonanych przez geodetę? Nie bardzo wiem o co chodzi ale słyszałam ,że trzeba sporządzić jakieś mapki zanim przystąpi się do banku z wnioskiem o przyznanie kredytu. A karczowanie działki ? Czy musze "załatwiać" gościa z koparką ,żeby mi przekopał tą działkę? Jakie to są koszty?

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2007-09-30 o 22:24 Powód: POST POD POSTEM - KORZYSTAJ Z FUNKCJI "EDYTUJ"
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-13, 21:48   #8
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: zaczynam budowę domu

Cytat:
Napisane przez klaudyjka
a tak mi dzisiaj przyszło do głowy takie pytanko... Jak uda nam się zakupić już tą działkę to w jaki sposób należy ją przygotowac i jakie pozwolenia itp. załatwić ,żeby można było zacząć kopanie fundamentów? Może któraś się orientuje jakie są koszty np. prac geodezyjnych i jakiś tam mapek wykonanych przez geodetę? Nie bardzo wiem o co chodzi ale słyszałam ,że trzeba sporządzić jakieś mapki zanim przystąpi się do banku z wnioskiem o przyznanie kredytu. A karczowanie działki ? Czy musze "załatwiać" gościa z koparką ,żeby mi przekopał tą działkę? Jakie to są koszty?
Geodeta- około 700 zł (dolnośląskie)
Projekt + mapka- i do Starostwa po pozwolenie na budowę; z pozwoleniem- po wydanie "Dziennika budowy" - i łopata w ziemię
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 22:36   #9
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: zaczynam budowę domu

Cytat:
Napisane przez primavera
Geodeta- około 700 zł (dolnośląskie)
Projekt + mapka- i do Starostwa po pozwolenie na budowę; z pozwoleniem- po wydanie "Dziennika budowy" - i łopata w ziemię
Ja do tego dodałabym jeszcze:
1. jeżeli na danym terenie nie ma uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (sprawdza sie to w gminie) to trzeba złozyc wniosek o warunki zabudowy i zagospodarowania terenu (WZiZT, czyli wu-zetka)
2. jeżeli działka nie jest uzbrojona to trzeba z zakładami: energetycznym, gazowym i wodociagowym ustalić warunki przyłaczy (wnioski o przyłacza)
3. do tego jeszcze sprawy z kanalizacja, czy jest miejska czy tez bedzie sie budowac przydomowe szambo (musi byc na to tez pozwolenie)

.... i dopiero wtedy składa sie wniosek o pozwolenie na budowe, poniewaz wyzej wymienione trzeba dołączyc do wniosku. Uff...
I jak masz juz pozwolenie na budowe to dopiero mozesz cos (cokolwiek)zacząc robic na działce. Według przepisów przed uzyskaniem pozwolenia nie wolno ci wbic zadnej łopaty, wykopać drzewa, i pare innych drobiazgów, bo gdyby nie daj boze wpadła kontrola uznaja to za samowole budowlaną i o pozwoleniu mozesz zapomniec.
A załatwianie kredytu zostawiasz na sam koniec.
A dokładniej podpisanie umowy kredytowej zostawiasz na sam koniec bo załatwiac mozesz wcześniej oczywiście. Chodzi o to, ze z reguły banki wyznaczają 2-etni okres w czasie którym musisz te pieniadze wykorzystac = wybudować dom. Więc jezeli umowe o kredyt podpiszesz wczesniej, a bedziesz jeszcze naprzykład 6 miesiecy czekac na pozwolenia to niepotrzebnie stracisz pół roku, i do wybudowania domu zostanie ci 1,5 roku. I nie bedzie wesoło. A bank bedzie kontrolowal kazdy etap budowy.

Chyba wszystko, co na te chwile pamietam

Pozdrawiam
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 18:10   #10
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: zaczynam budowę domu

Cytat:
Napisane przez Kattie7
Ja do tego dodałabym jeszcze:
1. jeżeli na danym terenie nie ma uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (sprawdza sie to w gminie) to trzeba złozyc wniosek o warunki zabudowy i zagospodarowania terenu (WZiZT, czyli wu-zetka)
Ach-racja; zapomniałam o tym.
Koszt-50 zł (rok temu)

Odnośnie uzbrojenia- to nie orientuję sie, gdyż nasza działka już wszystkie media posiada.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 20:08   #11
ellaella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 262
Dot.: zaczynam budowę domu

witam..
dziewczyny,Wy zaczynacie budowę,a ja wlaśnie zmierzam pooowoolii ku końcowi.
może w przyszlym roku na wiosnę już zamieszkamy w swoim nowym domku
potwierdzam,to co dziewczyny już pisaly,duużo zalatwiania i mnóstwo papierkowych spraw...ale warto
ellaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-16, 20:25   #12
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: zaczynam budowę domu

Cytat:
Napisane przez ellaella
witam..
dziewczyny,Wy zaczynacie budowę,a ja wlaśnie zmierzam pooowoolii ku końcowi.
może w przyszlym roku na wiosnę już zamieszkamy w swoim nowym domku
potwierdzam,to co dziewczyny już pisaly,duużo zalatwiania i mnóstwo papierkowych spraw...ale warto
OO- zazdroszczę Ci
My w sumie nie ustalamy zadnej daty przeprowadzki czy ukonczenia- od początku załozyliśmy, ze budowa będzie trwała tyle, ile bedzie i jak wyjdzie i że nie planujemy żadnej daty ukończenia-ale tak cichutko też mi się wiosna marzy...

Na jakim jesteś etapie?
I czy prace budowlane wykonujecie sami czy budowlańcy?
(bo jeśli sami-to "wystosuję" do ciebie parę pytań)
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 15:38   #13
ellaella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 262
Dot.: zaczynam budowę domu

jesteśmy na etapie centralnego ogrzewania.
część prac robiliśmy sami np:fundamenty,strop,ścian ki dzialowe,rozprowadzenie prądu po domu,zalewanie podlóg,schody,
ekipa budowlana postawila mury,ale trzeba bylo ich pilnować,bo kiepscy z nich fachowcy byli.
dach,woda ,ogrzewanie też robily firmy tym się zajmujące..
w razie pytań ,to śmialojakby co to zapytam męża,bo ja średnio się znam na budowaniu.
za to nie mogę się doczekać wykańczania wnętrz
ellaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 17:05   #14
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: zaczynam budowę domu

Mytakże praktycznie wszystko robimy sami; teraz kończymy elektrykę i weźmiemy się za tynkowanie-rozumiem, ze macie już to za sobą?
Jakie tynki polecacie?
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 19:27   #15
ellaella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 262
Dot.: zaczynam budowę domu

nie,jeszcze nie mamy tynków,
mamy narazie rury od centralnego i wody w podlodze ,i teraz trzeba podlogi zalać betonem.
dopiero potem tynki.jeszcze nie wiem jakie te tynki bo się jeszcze nie orientowaliśmy w tej sprawie
a przy okazji mam pytanie:
czy zlewozmywak pod oknem to dobry pomysl?
ellaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 19:46   #16
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: zaczynam budowę domu

Wysmarowałam długiego posta, ale rozłączyło mnie z kompem i wcięło wszystko...

My zdecydowaliśmy się na CO po ścianach-w listwach przypodłogowych. Najpierw myśleliśmy o podtynkowym, ale nam odradzano. Tylko w kilku miejscach będzie pod podłogą-bo nie mamy progów w domu. Tak więc najpierw wytynkujemy, potem CO i wylanie posadzek.

Mamy już prawie elektrykę i całą hydraulikę - czas pomyśleć o tynkach. Jeszcze się nie rozglądaliśmy tak konkretnie-ale jest tego cała masa: gipsowe, akrylowe, mineralne, maszynowe, gładzie, strukturalne...pytaliśmy raz w Castoramie, ale nie potrafili nam żadnego polecic czy coś więcej powiedzieć...

Na pewno będziemy robili sami- gdyż takie firmy tynkarskie strasznie dużo biorą...
A z czego macie domek? My z suporexu.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 20:10   #17
ellaella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 262
Dot.: zaczynam budowę domu

Z betonu komórkowego Solbet.
co do tynków,to też myślimy ,żeby samemu jakoś zrobić.
w ogóle warto samemu robić to co się potrafi ,bo te firmy budowlane to
strasznie dużo biorą pieniędzy.
no,chyba ,że ktoś ma ich w nadmiarze to 2 miesiące i po budowie(mam nadzieję,że nie przesadzilam)
my budujemy się już 3 lata.
ellaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 20:56   #18
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: zaczynam budowę domu

Cytat:
Napisane przez ellaella
Z betonu komórkowego Solbet.
co do tynków,to też myślimy ,żeby samemu jakoś zrobić.
w ogóle warto samemu robić to co się potrafi ,bo te firmy budowlane to
strasznie dużo biorą pieniędzy.
no,chyba ,że ktoś ma ich w nadmiarze to 2 miesiące i po budowie(mam nadzieję,że nie przesadzilam)
my budujemy się już 3 lata.
Firmy zdzierają okrutnie, to fakt
My na początku mielismy murarzy-ale szybko i niemile się pożegnaliśmy-stwierdziliśmy z TŻ, ze lepoiej samemu, bo chociaż dłuzej to porządnie za to.
Nie mieliśmy nic pojęcia o budowaniu-ale się nauczyliśmy
Tylko dach nam robili górale, a teraz hydraulikę wujek (też to niezbyt dobrze wspominam: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=106750 )

Beton komórkowy-to to samo, co suporex? Takie białe pustaki, tak? (nasze tak wyglądają)

My budowę zaczęliśmy wiosną zeszłego roku- dokładnie 2 kwietnia wylewaliśmy fundamenty (wcześniej-wiadomo; była robota papierkowa).

Do jesieni dosiągnęliśmy mury, przez zimę mieliśmy przestój- czekaliśmy na okna. Na wiosnę wstawili nam okna i zaczęlismy prace-ocieplilismy poddasze, teraz kable i woda...

Praca na własnej budowie, mimo iż męcząca-sprawia dużo satysfakcji, tylko kurczę-czasu mało

Co do tynków- wiem, ze robia firmy agregatowe- kuzynka robiła w zeszłym roku- fajnie, bo w 4 dni otynkowali wszystko, ale koszt... 6 tys
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 21:41   #19
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Smile Dot.: zaczynam budowę domu

witam, słuchajcie mój TŻ zna się na sprawach budowlanych. Sam wykańcza ludziom domy , robi tynki strukturalne i w ogóle raczej zna sie na "tych sprawach". Jeżeli macie pytania -to walcie śmiało -bede go angażować. Spytałam go o te tynki i powiedział ,że teraz wszyscy robią tynki gipsowe.
Niestety moje budowanie pozostało na etapie planowania i marzeń. Okazało się, że wystąpiły problemy odnośnie kredytu / moi rodzice nie zgodzili sie połaczyć swoich dochodów z moimi - inaczej nie wychodzi nam zdolność kredytowa/i jak na razie nici z mojego budowania.
całuski
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 22:15   #20
ellaella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 262
Dot.: zaczynam budowę domu

nie wiem czy beton kom.i suporex to jest to samo.
ale tak,to takie biale duże pustaki
a nasi murarze byli fajni..
malo brakowalo i zapomnieliby zostawić otwory na okna
nie mogę za to narzekać na ekipę od dachu i centralnego..Ci znali się na swojej robocie
ellaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 22:51   #21
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: zaczynam budowę domu

Cytat:
Napisane przez klaudyjka
witam, słuchajcie mój TŻ zna się na sprawach budowlanych. Sam wykańcza ludziom domy , robi tynki strukturalne i w ogóle raczej zna sie na "tych sprawach". Jeżeli macie pytania -to walcie śmiało -bede go angażować. Spytałam go o te tynki i powiedział ,że teraz wszyscy robią tynki gipsowe.
Niestety moje budowanie pozostało na etapie planowania i marzeń. Okazało się, że wystąpiły problemy odnośnie kredytu / moi rodzice nie zgodzili sie połaczyć swoich dochodów z moimi - inaczej nie wychodzi nam zdolność kredytowa/i jak na razie nici z mojego budowania.
całuski
Dzięki
Ok-czyli będziemy pytać o tnki gipsowe

Klaudyjko-a odnośnie waszej budowy-nie dacie rady bez kredytu?
W budowaniu najdroższa jest robocizna; cenymateriałów nie są aż tak powalające... a zwłaszcza jak twój TŻ zna się na tym...

Powiem ci, że my nie braliśmy kredytu i wcale nie mielismy odłożonej bardzo dużej kwoty- stwierdziliśmy, ze "do odważnych świat należy" i zaczynamy, a jkak się kasa skończy-to będzie przestój w budowie.

Liczymy się z każdą złotówką, większośćrzeczy kupujemy na promocjach, a prace wykonujemy sami - efekt jest taki,że nikt nam nie wierzy,jak wymieniam kwotę do tej pory wydaną ( a znam ją dokładnie, bo w specjalnym zeszycie zapisuję wszystkie wydatki budowlane).

Przemyślcie sprawę z TZ jeszcze raz-może dacie radę?
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 08:06   #22
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Smile Dot.: zaczynam budowę domu

Klaudyjko-a odnośnie waszej budowy-nie dacie rady bez kredytu?
W budowaniu najdroższa jest robocizna; cenymateriałów nie są aż tak powalające... a zwłaszcza jak twój TŻ zna się na tym...



Wiesz Primavera - my nie mamy nic odłożone. Nawet złamanej złotówki. Nawet działki nie mamy -więc nie ma nawet o czym mówić. POczekamy, może zdaży się cud i bedą w bankach takie oferty na kredyty hipoteczne, że sie załapiemy. Liczyliśmy na to ,że zaoszczędzimy na robociźnie i na materiałach /mój TŻ załatwił nam już promocyjne ceny/ ale ,żeby na czymś zaoszczędzić to trzeba najpierw coś mieć. Nie da się zaoszczędzić na niczym.
Trochę mi żal ,bo już się napaliłam na ten dom a moje córki już miały wybrane pokoje.
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 16:14   #23
ellaella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 262
Dot.: zaczynam budowę domu

Cytat:
Napisane przez klaudyjka
Klaudyjko-a odnośnie waszej budowy-nie dacie rady bez kredytu?
W budowaniu najdroższa jest robocizna; cenymateriałów nie są aż tak powalające... a zwłaszcza jak twój TŻ zna się na tym...



Wiesz Primavera - my nie mamy nic odłożone. Nawet złamanej złotówki. Nawet działki nie mamy -więc nie ma nawet o czym mówić. POczekamy, może zdaży się cud i bedą w bankach takie oferty na kredyty hipoteczne, że sie załapiemy. Liczyliśmy na to ,że zaoszczędzimy na robociźnie i na materiałach /mój TŻ załatwił nam już promocyjne ceny/ ale ,żeby na czymś zaoszczędzić to trzeba najpierw coś mieć. Nie da się zaoszczędzić na niczym.
Trochę mi żal ,bo już się napaliłam na ten dom a moje córki już miały wybrane pokoje.


my na początek mieliśmy tylko dzialkę.
żadnych odlożonych pieniędzy.
wzięliśmy trochę kredytu.ale nie jakąś tam zawrotną sumę.
Klaudyjko gdybyś mogla,to dowiedz się jakie tynki poleca Twój TŻ.
chodzi mi o zewn. i wewn.
ellaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 20:07   #24
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: zaczynam budowę domu

Ach-rozumiem
Szkoda, ale wiesz,jak to mówią - co się odwlecze, to nie uciecze i w końcu będziecie cieszyć się własnym domkiem

Odnośnie tynków-ja też mam jeszcze pytanie - jakie konkretnie poleca twój TŻ? (chodzi mi o konkretną nazwę firmy, z której tynk poleca).
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 14:54   #25
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Smile Dot.: zaczynam budowę domu

witam was dziewczyny
/Primavera-dzieki za karmę -to moja pierwsza /
Mój TŻ twierdzi ,że tynki zewnetrzne najlepsze sa akrylowe i mineralne . Poleca wszystkie firmy oprócz firmy Fast /nie wiem czy dobrze napisałam nazwę firmy, bo pisze ze słyszenia/., a wewnetrzne firmy Knauf, rodzaje tynków rotband i goldband /gipsowe/ - nie wiem czy nie robie błędów w tych nazwach ale pierwszy raz posługuje sie tymi nazwami. Na tynkach akurat mój misiu nie zna sie za dobrze , bo akurat nie zajmuje sie tynkami. Myśle ,że najlepiej będzie jak popytacie wśród znajomych ,którzy pobudowali domy.
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 18:57   #26
ellaella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 262
Dot.: zaczynam budowę domu

dzięki Klaudyjko za odpowiedz
niedlugo mi się to przyda
ellaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 19:17   #27
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: zaczynam budowę domu

Ja też się przymierzam . Jak oszacowaliście sobie koszty budowy a co za tym idzie kwotę kredytu? Chodzi mi o to ile planujecie przeznaczyć na budowę?
W tej chwili właśnie poszukuję działki i przyznaję, że jest z tym kłopot. Nie wiem czy wybrać wieś czy obrzeża miasta, czy dużą czy raczej max 10 arów. Czym kierowałyście się przy wyborze?
No i projekt - nie wiem czy dom ma być parterowy czy z użytkowym poddaszem (czyt:droższy w budowie i utrzymaniu, więc chyba się nie zdecydujemy).
dzielcie się wrażeniami, proszę o rady.
Pozdrawiam.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 19:42   #28
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: zaczynam budowę domu

Cytat:
Napisane przez anciaahk
Ja też się przymierzam . Jak oszacowaliście sobie koszty budowy a co za tym idzie kwotę kredytu? Chodzi mi o to ile planujecie przeznaczyć na budowę?
My kredytu nie braliśmy; wyszliśmy z załozenia, ze jak nie będzie pieniędzy-to zrobimy przerwę w budowie. Odliczajac koszty robocizny (która jest straaaasznie droga; najdroższa z wszystkiego) i robiąc wszystko samemu- budowa nie wychodzi tak drogo.

Cytat:
Napisane przez anciaahk
W tej chwili właśnie poszukuję działki i przyznaję, że jest z tym kłopot. Nie wiem czy wybrać wieś czy obrzeża miasta, czy dużą czy raczej max 10 arów.
A czy teraz nie weszły jakieś przepisy regulujacy minimalną wielkość działki? Sprawdź, bo coś mi tak świta...
A gdzie wybrać-zależy od was. Czasami wieś leży 10 km za miastem (dojazd czasowo praktycznie taki sam) a cena takiej działki jest sporo niższa. Ja bardziej patrzyłabym na to, gdzie będzie blizej do szkoły, lekarza, sklepu, kościoła...

Cytat:
Napisane przez anciaahk
No i projekt - nie wiem czy dom ma być parterowy czy z użytkowym poddaszem (czyt:droższy w budowie i utrzymaniu, więc chyba się nie zdecydujemy).
Ja mam piętro + poddasze.
Tak chciałam (lubię schody w domu) ale i też musiałam (musieliśmy projekt dostosować do warunków).
Nie wiem, czy wybudowanie poddasza jest aż tak drogie- parterówki też zazwyczaj mają, tylko że nieużytkowe- wiec to chyba tylko dochodzi koszt podniesienia o parę pustaków, a wykańczać nie trzeba od razu przecież.
A utrzymanie... podobno piętrowy domek łatwiej (i taniej) ogrzać niż samą parterówkę (ciepło i tak idzie do góry, więc nie trzeba tam mocno grzać).

Parterówka zajmuje wiecej miejsca na działce- jeśli jest duża, to ok; ale przy mniejszej- chyba trochę szkoda ogrodu...

Mi w parterze+poddaszu pasuje też to, że na dole mam strefę gościnno-używalną (kuchnia, salon...) a na górze sypialnie- niedostępne dla gości, więc nie muszę tam rygorystycznie dbać o porządek
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 19:55   #29
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: zaczynam budowę domu

Co do działki - są przepisy regulujące min.wielkość działki, znam je . Co do wsi- dokładnie te same cechy działki mnie przyciagają (czyli wielkość, cena, spokój) i zniechęcają (odległość) - co Ciebie.
A jaki miałaś projekt?
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 20:03   #30
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: zaczynam budowę domu

anciaahk- ja mam domek (już prawie, bo jeszcze nie jest wykończony) na wsi
Nie brałam pod uwagę innej opcji, bo tutaj tą ziemię dostałam po prostu; ale i tak gdybym miała szukać działki-to wybrałabym wieś. Tylko jak już wspomniałam, jest wieś i wieś ( u mnie jest przedszkole, szkoła, Ośrodek Zdrowia, Centrum Kultury, kościół, apteka, bary - to jest istotne dla mnie). Aha-dojazd do miasta do pracy zajmuje mi o wiele mniej czasu, niż znajomym mieszkającym w mieście

Co do projektu- to mielismy indywidualny, robiony na zamówienie.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-13 13:37:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:53.