Gwa³t. Co dalej? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania zwi±zane z ¿yciem seksualnym lub szukasz porady? Do³±cz do nas. Podziel siê do¶wiadczeniem, dodaj opiniê.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-03-30, 23:35   #1
LiquierroGirl
Raczkowanie
 
Avatar LiquierroGirl
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 118
Angry

Gwa³t. Co dalej?


Nie bardzo wiem jak mam to wszystko powiedzieæ i opisaæ.
Oczekuje jaki¶ porad, jakichkolwiek, mówcie co my¶licie bo ja ju¿ naprawdê wariujê!
Chodzi o to, ¿e 10 lat temu zosta³am zgwa³cona przez osobê, której BARDZO ufa³am. Zastanawiacie siê ju¿ na wstêpie pewnie, ¿e skoro by³o to tak dawno temu dlaczego drêczy mnie to teraz? Otó¿... to jest w³a¶nie problemem moim
Nie rozumiem tego sama. Owszem na samym pocz±tku przechodzi³am okres nienawi¶ci do wszystkich i wszystkiego, ale teraz... zamiast lepiej... jest znacznie gorzej.
Nie potrafiê o tym zapomnieæ, a najgorsze, ¿e to ma wp³yw na wszystko, co robiê. Nienawidzê, kiedy kto¶ mnie dotyka (nawet dziewczyna!), sztywnieje, kiedy kto¶ niespodziewanie to zrobi i ludzie dziwnie siê na mnie patrz±... Ale ja mam ju¿ taki odruch! nie wiem co mam robiæ!
Najgorsze jest jednak, kiedy jestem z ch³opakiem... Oczywi¶cie musi to byæ, kto¶ do kogo w 100% co¶ czujê, ale to i tak nie wystarcza bo kiedy jestem z nim w ³ó¿ku to i tak nie potrafiê czerpaæ z tego satysfakcji... jakbym wci±¿ siê czego¶ obawia³a.. ale czego?

Czy która¶ z was te¿ co¶ takiego przesz³a??? Jak sobie poradziæ z czym¶ takim??
__________________
Nie widzia³am ciê ju¿ od miesi±ca.
I nic. Jestem mo¿e bledsza,
Trochê ¶pi±ca, trochê bardziej milcz±ca,
Lecz widaæ mo¿na ¿yæ bez powietrza...
LiquierroGirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-31, 00:05   #2
musisz
Rozeznanie
 
Avatar musisz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Gwa³t. Co dalej?

To nie zniknie tak samo mimo up³ywu lat... Bêdzie ci±gle siedzia³o Ci gdzie¶ w pyschice i przypomina³o o sobie w³a¶nie w takich momentach. My¶lê, ¿e powinna¶ zg³osiæ siê ze swoim problemem do psychologa, jakie¶ poradni lub grupy wsparcia - istniej± takie, zachowujesz anonimowo¶æ. Powinna¶ co¶ z tym zrobiæ, bo bêdzie Ci to kie³kowaæ w przysz³o¶ci.
Mam podobny problem, tak samo jak Ty reagowa³am na jakikolwiek kontakt fizyczny z inn± osob± i dopóki nie "rozpruto" mnie emocjonalnie, dopóki nie wyci±gniêto tego wszystkiego ze mnie i z powrotem nie zaszyto - problem powraca³.

__________________
Zdam to prawko!

Edytowane przez musisz
Czas edycji: 2013-03-31 o 00:11
musisz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-31, 11:16   #3
LiquierroGirl
Raczkowanie
 
Avatar LiquierroGirl
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 118
Dot.: Gwa³t. Co dalej?

No w³a¶nie tylko, ¿e ja ju¿ by³am u psychologa i nic to nie da³o, bo nie jestem w stanie z nim rozmawiaæ o tym...
A Ty posz³a¶ z tym do psychologa czy wybra³a¶ co¶ innego? Jak to wygl±da³o?
Pytam bo mo¿e trafi³am na nieodpowiedniego terapeutê i dlatego nie potrafi³am siê otworzyæ?
Rozumiem, ¿e jeste¶ ju¿ po "leczeniu" czy teraz normalnie ju¿ mo¿esz funkcjonowaæ? Nie masz ju¿ ¿adnych problemów z t± kwesti± zwi±zanych?
__________________
Nie widzia³am ciê ju¿ od miesi±ca.
I nic. Jestem mo¿e bledsza,
Trochê ¶pi±ca, trochê bardziej milcz±ca,
Lecz widaæ mo¿na ¿yæ bez powietrza...
LiquierroGirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-31, 14:44   #4
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 7 346
Dot.: Gwa³t. Co dalej?

Cytat:
Napisane przez LiquierroGirl Poka¿ wiadomo¶æ
No w³a¶nie tylko, ¿e ja ju¿ by³am u psychologa i nic to nie da³o, bo nie jestem w stanie z nim rozmawiaæ o tym...
A Ty posz³a¶ z tym do psychologa czy wybra³a¶ co¶ innego? Jak to wygl±da³o?
Pytam bo mo¿e trafi³am na nieodpowiedniego terapeutê i dlatego nie potrafi³am siê otworzyæ?
Rozumiem, ¿e jeste¶ ju¿ po "leczeniu" czy teraz normalnie ju¿ mo¿esz funkcjonowaæ? Nie masz ju¿ ¿adnych problemów z t± kwesti± zwi±zanych?
Taka terapia to nie jest kilka wizyt, musisz nastawiæ siê na d³ugi cykl, zw³aszcza, je¶li od zdarzenia minê³o ju¿ tyle czasu. Mo¿liwe, ¿e trafi³a¶ na kiepskiego terapeutê, a mo¿liwe, ¿e nie da³a¶ mu szansy. Poszukaj w internecie kogo¶, kto specjalizuje siê w traumach, z dobrymi opiniami i spróbuj mu zaufaæ jak lekarzowi. Bez tego siê nie da.
__________________
Tu wyja¶niam w prostych s³owach trening, dietê i g³owê: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-01, 19:47   #5
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 4 353
Dot.: Gwa³t. Co dalej?

a czy bylasz tym na policji? sprawca tak wstretnego czynu powinien poniesc kare. jesli nie chcesz zrobic tego dla siebie zrob to z mysla o innych dziewczynach ktore rowniez moze to spotkac, skoro ten "cz³owiek" jest na wolnosci. nie zwlekaj dluzej bo sprawa moze ulec przedawnieniu.

tak jak dziewczyny pisaly: moze powinnas poszukac innego psychologa? sama chodzilam do jednego i mi nie odpowiadal (ale mialam zupelnie inny problem, wiec nie moge porownywac), a moja kolezanka mowila mi, ze po zalamaniu nerwowym( z powodu tego, ze facet wykorzystal ja emocjonalnie i fizycznie) psycholog pomogl jej na tyle, ze zaczela funkcjonowac normalnie, uratowal j±... moze poszukaj kogos kto bardziej bedzie Ci odpowiadac, wg mnie p³ec tez ma znaczenie- powinna to byc kobieta.
wsparcie kogos bliskiego ma tez duze znaczenie.

Edytowane przez Cappuccino
Czas edycji: 2013-04-01 o 19:48
Cappuccino jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-02, 10:50   #6
Infernallullaby
Wtajemniczenie
 
Avatar Infernallullaby
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 334
GG do Infernallullaby
Dot.: Gwa³t. Co dalej?

Nie jest to moje osobiste do¶wiadczenie , wiêc nie potrafiê siê wypowiedzieæ jako osoba " do¶wiadczona " . Jednak my¶lê ¿e tak jak pisa³y poprzedniczki powinna¶ spróbowac jeszcze raz u psychologa . Spróbuj znale¼æ takiego który wzbudzi w tobie zaufanie i nie bój siê otworzyæ - dla nich nie jest to obca sprawa nie bêd± patrzeæ na Ciebie nieporfesjonalnie . Nie poddawaj siê po pierwszych wizytach - jest to napewno g³êboka zadra a osobie która chce Ci pomóc musisz zaufaæ i w pe³ni siê otworzyæ a ona napewno pomoze Ci zminimalizowaæ skutki tego strasznego do¶wiadczenia . My¶lê ¿e pomoc± dla Ciebie powinien okazac siê tak¿e ch³opak z którym powinna¶ odbyæ d³uga i szczera rozmowê . Tak¿e je¿eli kontakty z nim sprawiaj± Ci ból psychiczny mo¿e zacznijcie od ma³ych kroków przyzwyczajeñ nic na tzw g³ebok± wodê .

¯yczê Ci du¿o wytrwa³o¶ci , si³y i przedewszystkim tego aby to co siê sta³o nie rzutowa³o w przysz³o¶ci na twoje ¿ycie . Pamiêtaj , ¿e spotykamy na swej drodze okropnych ludzi , ale nie wszyscy s± tacy i napewno jest wiele przychylnych osób które pomog± Ci przebrn±æ przez to wszystko
__________________
S±dowa Pani biurwa

77 kg->70 kg->59 kg

Dziewucha Policjanta
Infernallullaby jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-02, 14:20   #7
LiquierroGirl
Raczkowanie
 
Avatar LiquierroGirl
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 118
Dot.: Gwa³t. Co dalej?

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Poka¿ wiadomo¶æ
a czy bylasz tym na policji? sprawca tak wstretnego czynu powinien poniesc kare. jesli nie chcesz zrobic tego dla siebie zrob to z mysla o innych dziewczynach ktore rowniez moze to spotkac, skoro ten "cz³owiek" jest na wolnosci. nie zwlekaj dluzej bo sprawa moze ulec przedawnieniu.
Nie, nie by³am z tym na policji i nie mam zamiaru. Ta sprawa jest znacznie powa¿niejsze. Nie mogê tego zg³osiæ, bo to zniszczy³oby ¿ycie bardzo wielu osobom w tym równie¿ mnie... Uwierz mi, ¿e bardzo chcia³abym ¿eby za to zap³aci³, ale niestety muszê odpu¶ciæ

Co do reszty, mam nadziejê, ¿e macie racjê, ¿e po prostu trafi³am na z³± terapeutkê. Ci±gle co¶ zapisywa³a i by³a tak dziwnie podekscytowana jakby siê cieszy³a z moich problemów... No i zadrêcza³a pytaniami... ale mo¿e macie racjê poszukam kogo¶ innego, skoro mówicie, ¿e to na prawdê mo¿e mi pomóc.

Dziêki wam za wsparcie
__________________
Nie widzia³am ciê ju¿ od miesi±ca.
I nic. Jestem mo¿e bledsza,
Trochê ¶pi±ca, trochê bardziej milcz±ca,
Lecz widaæ mo¿na ¿yæ bez powietrza...
LiquierroGirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-04-02, 15:33   #8
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 4 353
Dot.: Gwa³t. Co dalej?

Cytat:
Napisane przez LiquierroGirl Poka¿ wiadomo¶æ
Nie, nie by³am z tym na policji i nie mam zamiaru. Ta sprawa jest znacznie powa¿niejsze. Nie mogê tego zg³osiæ, bo to zniszczy³oby ¿ycie bardzo wielu osobom w tym równie¿ mnie... Uwierz mi, ¿e bardzo chcia³abym ¿eby za to zap³aci³, ale niestety muszê odpu¶ciæ
nie boisz sie ze moze skrzywdzic kogos innego? nie bede sie wymadrzac bo nigdy nie bylam w takiej sytuacji i nie wyobrazam soebie co musi czuc dziewczyna ktora tak skrzywdzono. ale cholera mnie bierze jak pomysle, ze takie sk****el chodzi sobie po swiecie i wie, ze nic mu nie grozi za to co zrobil.
Cappuccino jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-02, 18:34   #9
turkusowa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 126
Dot.: Gwa³t. Co dalej?

Ewidentnie trafi³a¶ na niekompetentn± osobê. Sama chodzi³am do psychologa, mo¿e z ca³kiem innego powodu, ale mi siê trafi³a osoba odpowiednia, dziêki niej nauczy³am siê inaczej patrzeæ na ¶wiat. I to nie by³o kilka wizyt, odwiedza³am j± regularnie przez dobrych kilka miesiêcy. Psycholog ma za zadanie, aby odpowiednio podej¶æ swojego pacjenta, aby ten móg³ siê otworzyæ przed nim, a nie zapisywaæ jakie¶ tabletki....


Cytat:
Napisane przez Cappuccino Poka¿ wiadomo¶æ
nie boisz sie ze moze skrzywdzic kogos innego? nie bede sie wymadrzac bo nigdy nie bylam w takiej sytuacji i nie wyobrazam soebie co musi czuc dziewczyna ktora tak skrzywdzono. ale cholera mnie bierze jak pomysle, ze takie sk****el chodzi sobie po swiecie i wie, ze nic mu nie grozi za to co zrobil.
W pe³ni popieram.

Ale nie powinna¶ odpuszczaæ...

Wa¿ne jest aby¶ by³a szczê¶liwa w ¿yciu i umia³a ¿yæ i prze¿yæ ¿ycie na spokojnie.
__________________
bo w ¿yciu nic nie dziejê siê bez przyczyny...
turkusowa_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-02, 20:18   #10
moniska0790
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 46
Dot.: Gwa³t. Co dalej?

Szczerze Ci wspó³czujê, bo uwa¿am, ¿e w przypadku gwa³tu, sam czas nie jest w stanie wyleczyæ ran. Ja te¿ my¶lê, ¿e terapia u psychologa by³aby pomocna, wiem, ¿e trudno jest siê zwierzaæ obcej osobie z takich intymnych i trudnych wspomnieñ, ale potrzeba Ci takiego katharsis. Ci±gle rozpamiêtywanie niszczy cz³owieka, trzeba raz a porz±dnie siê z tym zmierzyæ i potem ju¿ nigdy do tego nie wracaæ. Trudno tak doradzaæ na forum, bo nie wiem jaki masz charakter, czy masz obok siebie bliskich, którym ufasz, czy wiedz± o tym co Ciê spotka³o, dlatego psycholog zadaje tyle pytañ, musi Ciê poznaæ. A je¶li chodzi o pój¶cie na policjê po 10 latach, to bêd±c na Twoim miejscu nie wiem czy da³abym radê, z jednej strony gwa³ciciel czuje siê bezkarny, ale z drugiej to ponowne rozdrapywanie ran.
moniska0790 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-03, 21:27   #11
paulinia18
Zadomowienie
 
Avatar paulinia18
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 1 889
Dot.: Gwa³t. Co dalej?

wiem co czujesz, czuje to samo, niestety pewnie to nigdy nie minie, mimo ¿e to by³o 9 lat temu ciagle nienawidze facetów, nie wa¿ne czy sa ok czy nie zawsze traktuje ich jak ¶mieci, wyjatkim jest mój t¿ któremu bardzo zaufa³am, na pocz±tku by³o trudno, mimo ¿e go bardzo kocha³am to zawsze sex koñczy³ siê moim p³aczem i tak przez ok 2 lata, t¿ wykaza³ siê du¿ym zrozumieniem, teraz ju¿ nie pl±cze, jest ok, ale wstrêt do facetów zosta³, panicznie bojê siê ciemno¶ci i nigdy nie wychodzê sama.
__________________


w³osy: 98cm

paulinia18 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 00:03   #12
LiquierroGirl
Raczkowanie
 
Avatar LiquierroGirl
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 118
Dot.: Gwa³t. Co dalej?

paulinia18
Bo¿e mam nadziejê, ¿e to ¼le nie zabrzmi, ale cieszê siê, ¿e nie jestem sama! Czasami wydawa³o mi siê wrêcz, ¿e jestem wariatk±, bo mam 22 lata i wci±¿ bojê siê ciemno¶ci! A co do facetów... mam wra¿enie, ¿e ka¿dy chce mnie tylko wykorzystaæ, zrobiæ krzywdê...
Dobrze, ¿e znalaz³a¶ kogo¶, kto cie rozumie i wspiera. Masz jakie¶ oparcie w nim. Ja nie mia³am tyle szczê¶cia. Niekiedy mam wra¿enie, ¿e przez to nigdy sobie nikogo nie znajdê.
__________________
Nie widzia³am ciê ju¿ od miesi±ca.
I nic. Jestem mo¿e bledsza,
Trochê ¶pi±ca, trochê bardziej milcz±ca,
Lecz widaæ mo¿na ¿yæ bez powietrza...
LiquierroGirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-07, 07:27   #13
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 1 168
Dot.: Gwa³t. Co dalej?

Cytat:
Napisane przez LiquierroGirl Poka¿ wiadomo¶æ
Nie bardzo wiem jak mam to wszystko powiedzieæ i opisaæ.
Oczekuje jaki¶ porad, jakichkolwiek, mówcie co my¶licie bo ja ju¿ naprawdê wariujê!
Chodzi o to, ¿e 10 lat temu zosta³am zgwa³cona przez osobê, której BARDZO ufa³am. Zastanawiacie siê ju¿ na wstêpie pewnie, ¿e skoro by³o to tak dawno temu dlaczego drêczy mnie to teraz? Otó¿... to jest w³a¶nie problemem moim
Nie rozumiem tego sama. Owszem na samym pocz±tku przechodzi³am okres nienawi¶ci do wszystkich i wszystkiego, ale teraz... zamiast lepiej... jest znacznie gorzej.
Nie potrafiê o tym zapomnieæ, a najgorsze, ¿e to ma wp³yw na wszystko, co robiê. Nienawidzê, kiedy kto¶ mnie dotyka (nawet dziewczyna!), sztywnieje, kiedy kto¶ niespodziewanie to zrobi i ludzie dziwnie siê na mnie patrz±... Ale ja mam ju¿ taki odruch! nie wiem co mam robiæ!
Najgorsze jest jednak, kiedy jestem z ch³opakiem... Oczywi¶cie musi to byæ, kto¶ do kogo w 100% co¶ czujê, ale to i tak nie wystarcza bo kiedy jestem z nim w ³ó¿ku to i tak nie potrafiê czerpaæ z tego satysfakcji... jakbym wci±¿ siê czego¶ obawia³a.. ale czego?

Czy która¶ z was te¿ co¶ takiego przesz³a??? Jak sobie poradziæ z czym¶ takim??
To naturalny objaw gwa³tu. Jeste¶ ofiar± do dzi¶, bo nie leczy³a¶ siê.
Musisz zdobyæ siê na odwagê i i¶æ do psychologa, najlepiej kobiety, z któr± od pocz±tku porozmawiasz o tym, co Ci siê przytrafi³o. Nawet jesli korzysta³a¶ z psychoterapii to ponownie powinna¶ rozpocz±æ leczenie. Ofiary gwa³tu czêsto s± pod opiek± psychologa przez ca³e ¿ycie. To wielki slad w psychice, zw³aszcza dla m³odej dziewczyny. Nie win siebie za to, ¿e czujesz wstrêt do blisko¶ci. To naturalny odruch ofiary. Umów sie na wizytê kochana i zacznij siê cieszyæ zwi±zkiem. Nie ka¿dy facet jest draniem, daj swojemu ch³opakowi szanse na pokochanie. Oczywi¶cie jesli go bardzo kochasz i masz do niego zaufanie pogadaj z nim o gwa³cie, na pewno bedzie Ci l¿ej.
apows jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-07, 08:09   #14
Limonkowa_
Raczkowanie
 
Avatar Limonkowa_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 70
Dot.: Gwa³t. Co dalej?

Wspolczuje Ci mega mocno i wiem jak jest ciezko, sama po zmroku na ulice nie wychodze, bo sie zwyczajnie boje.

Co do glosow o policji - ja poszlam, zrobili ze mnie dziw*e ktora na pewno sama prowokowala a sprawe umozyli bo zbyt malo mieli dowodow.
Limonkowa_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-16, 15:59   #15
pejlin
Wtajemniczenie
 
Avatar pejlin
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 2 258
Dot.: Gwa³t. Co dalej?

Witajcie,

To i ja siê wypowiem , ja polecam psychiatrê nie psychologa i tak jak wspomina³y przedmówczynie raczej d³uga terapia. Wiem ¿e ³atwo nie bêdzie ale tak jak zosta³o tutaj napisane nie leczy³a¶ siê i dlatego nadal nie potrafisz sobie z tym poradziæ. Trzymam kciuki za Ciebie bardzo mocno !!

Edytowane przez pejlin
Czas edycji: 2013-04-16 o 16:23
pejlin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Seks


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:08.