problem z dobraniem biustonosza! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-25, 21:17   #1
mloda198777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 77
Cool

problem z dobraniem biustonosza!


hej dziewczyny!

ostatnio mam problem z dobraniem odpowiedniego biustonosza!
przez co (tak mi się wydaje zaczęły się bóle piersi, uciążliwy ból)
chodzi o to że u góry mam luz co dziwnie wygląda jakbym miała za duży, a po bokach się "wylewa" i uciska jakbym miała za mały. do tego jak podnoszę ręce to cały stanik się podnosi (co nie powinno mieć miejsca), w ogóle cały mi chodzi jakbym NIC nie miała pod biustonoszem może przesadzam! a znowu bok piersi się wylewa. (nie wiem czy piszę sensownie, ale chyba jestem już zmęczona więc proszę o wybaczenie)
najlepiej czuję się z lekkim push-up'em, mam rozmiar ok 75B
tak mi się wydaje... taki zawsze kupuję.
*obwód pod biustem: 75cm
*obwód w biuście: 81cm
mloda198777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 21:52   #2
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: problem z dobraniem biustonosza!

Cytat:
Napisane przez mloda198777 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!

ostatnio mam problem z dobraniem odpowiedniego biustonosza!
przez co (tak mi się wydaje zaczęły się bóle piersi, uciążliwy ból)
chodzi o to że u góry mam luz co dziwnie wygląda jakbym miała za duży, a po bokach się "wylewa" i uciska jakbym miała za mały. do tego jak podnoszę ręce to cały stanik się podnosi (co nie powinno mieć miejsca), w ogóle cały mi chodzi jakbym NIC nie miała pod biustonoszem może przesadzam! a znowu bok piersi się wylewa. (nie wiem czy piszę sensownie, ale chyba jestem już zmęczona więc proszę o wybaczenie)
najlepiej czuję się z lekkim push-up'em, mam rozmiar ok 75B
tak mi się wydaje... taki zawsze kupuję.
*obwód pod biustem: 75cm
*obwód w biuście: 81cm
Nic dziwnego, że Ci się wylewa i odstaje bo masz źle dobrany. Przy takim obwodzie nie nosi się biustonosza 75, a 75B to już plaga kobiet, wszystkie myślą że mają taki rozmiar.
Rozmiar jest albo taki albo taki a nie około.

Po pierwsze gdzie kupujesz biustonosze? Na bazarku czy w sklepach?
Jeżeli masz obwód pod biustem 75 to powinnaś spróbować 70 lub 65 zależy od firmy i tego jak się będziesz czuła. Mi za pierwszym razem wydawało się, że strasznie ciasno ale wcale tak nie jest (też kiedyś nosiłam bazarkowe 75B) - obecnie noszę 65F.

Polecam wątek nosimy dobrze dobrane biustonosze i przede wszystkim udanie się do porządnego sklepu z braffitingiem, gdzie profesjonalnie Cię pani zmierzy i dobierze rozmiar i fason odpowiedni. Trzeba liczyć się z kosztem, dobry biustonosz nie kosztuje mało ale lepiej mieć 2-3 dobre niż 10 źle dobranych.
Z czasem się przekonasz i stopniowo będziesz powiększać swoją kolekcję

Niestety większość pań ekspedientek ma fatalną wiedzę na temat doboru biustonosza dlatego tak ważne jest trafić na dobry sklep.
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 22:08   #3
mloda198777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 77
Dot.: problem z dobraniem biustonosza!

kupuję różnie, ale raczej nie są to drogie biustonosze, ok 20,00zł/30,00zł. szczerze, to wolałabym kupić jeden a porządnie dobrany, tylko nie wiem czy u nas w mieście znajdę profesjonalną obsługę, przeważnie moje zakupy biustonosza kończą się tak że wybieram najładniejszy dla mnie w rozmiarze 75B przymierzam, w przymierzalni ok, a przychodzę do domu to leży inaczej...a przeważnie po paru dniach.
Miseczkę myślę że mam B, ponieważ A jest za mała a C za duża.
Chciałabym w końcu ucieszyć się z idealnego biustonosza a tak wszystkie które mam w ogóle nie leżą i najlepiej chodziłabym bez (jakbym miała o rozmiar większy biust)
mloda198777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 23:04   #4
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: problem z dobraniem biustonosza!

Cytat:
Napisane przez mloda198777 Pokaż wiadomość
kupuję różnie, ale raczej nie są to drogie biustonosze, ok 20,00zł/30,00zł. szczerze, to wolałabym kupić jeden a porządnie dobrany, tylko nie wiem czy u nas w mieście znajdę profesjonalną obsługę, przeważnie moje zakupy biustonosza kończą się tak że wybieram najładniejszy dla mnie w rozmiarze 75B przymierzam, w przymierzalni ok, a przychodzę do domu to leży inaczej...a przeważnie po paru dniach.
Miseczkę myślę że mam B, ponieważ A jest za mała a C za duża.
Chciałabym w końcu ucieszyć się z idealnego biustonosza a tak wszystkie które mam w ogóle nie leżą i najlepiej chodziłabym bez (jakbym miała o rozmiar większy biust)
Tylko miseczki się różnią w zależności od rozmiaru pod biustem! zobacz tu
Polacam zajrzeć na forum biuściastych, tam się więcej dowiesz.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 23:30   #5
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: problem z dobraniem biustonosza!

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;39458619]Tylko miseczki się różnią w zależności od rozmiaru pod biustem! zobacz tu
Polacam zajrzeć na forum biuściastych, tam się więcej dowiesz.[/QUOTE]
Dokładnie, panuje błędne przekonanie co do wielkości miseczek tym bardziej że masz obwód źle dobrany.

To ewidentnie kupujesz jakiś "badziew" że się tak wyrażę.
U mnie w mieście też nie ma jako takiego sklepu ale warto pojechać ciut dalej i kupić porządny biustonosz niż się tak męczyć.
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 09:11   #6
mloda198777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 77
Dot.: problem z dobraniem biustonosza!

O.k dziękuję!
Następny mój biustonosz na pewno będzie lepiej przemyślany, i raczej pojadę za nim gdzieś poza miasto
mloda198777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 11:46   #7
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: problem z dobraniem biustonosza!

Cytat:
Napisane przez mloda198777 Pokaż wiadomość
O.k dziękuję!
Następny mój biustonosz na pewno będzie lepiej przemyślany, i raczej pojadę za nim gdzieś poza miasto
Mam nadzieję, że Ci się uda kupić coś fajnego i w końcu będziesz czuła się dobrze
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-27, 11:07   #8
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: problem z dobraniem biustonosza!

Zdecydowanie polecam udać się na brafitting Ja za mój pierwszy porządny stanik dałam 150 zł, ale byłam z niego mega zadowolona - dosłownie nie czułam, że mam cycki O wiele ładniej wyglądał dekolt i nie garbiłam się. A też niby miałam 75B, z tego sklepu wyszłam z 75F Mam teraz 4 staniki takie właśnie porządnie dobrane i bez porównania z tymi z sieciówek
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 12:22   #9
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: problem z dobraniem biustonosza!

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Zdecydowanie polecam udać się na brafitting Ja za mój pierwszy porządny stanik dałam 150 zł, ale byłam z niego mega zadowolona - dosłownie nie czułam, że mam cycki O wiele ładniej wyglądał dekolt i nie garbiłam się. A też niby miałam 75B, z tego sklepu wyszłam z 75F Mam teraz 4 staniki takie właśnie porządnie dobrane i bez porównania z tymi z sieciówek
Oj tak
czuć różnice, a myślałam że nigdy miękkiego biustonosza nie będę nosić a teraz... tylko takie lubię
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 12:56   #10
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: problem z dobraniem biustonosza!

Mi jednak wygodniej jest w usztywnianych No chyba że takie prześwitujące dla Tż
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 12:15   #11
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: problem z dobraniem biustonosza!

Polecam firmę Atlantic! Mają mega promocje, ja za moje 65 C dałam 30 zł za sztukę Co prawda rozciągają się po jakimś czasie, ale co to jest 30-50 zł za dobrze dobrany stanik.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-28, 17:07   #12
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: problem z dobraniem biustonosza!

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Polecam firmę Atlantic! Mają mega promocje, ja za moje 65 C dałam 30 zł za sztukę Co prawda rozciągają się po jakimś czasie, ale co to jest 30-50 zł za dobrze dobrany stanik.
A ja wręcz przeciwnie, nie polecam takich firm jak atlantic poniewaz szybko sie niszcza i szkoda nawet tych 50 zł jesli jest promocja ale ciezko z rozmiarami jesli chodzi o te ceny promocyjne.

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Mi jednak wygodniej jest w usztywnianych No chyba że takie prześwitujące dla Tż
Moje też nie są jakoś strasznie miękkie i prześwitujące ale nie są takie usztywniane jak te z bazarków.
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 11:24   #13
WickedVirgo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 494
Dot.: problem z dobraniem biustonosza!

Ja mam stanik z atlantic już z rok i normalnie wygląda nic się nie rozciąga. To już zależy od tego jak i ile kto nosi nie wiem, mi się nie zdarzyło żeby coś się rozciągnęło.
WickedVirgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 16:44   #14
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: problem z dobraniem biustonosza!

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Polecam firmę Atlantic! Mają mega promocje, ja za moje 65 C dałam 30 zł za sztukę Co prawda rozciągają się po jakimś czasie, ale co to jest 30-50 zł za dobrze dobrany stanik.
Rozciąganie dyskwalifikuje biustonosze w moich oczach. Jestem wierna firmie triumph. Co prawda nie sa to tanie rzeczy, ale wolę kupić taki i mieć go bardzo bardzo bardzo długo.

Niestety nagminnie kobiety noszą źle dobrane biustonosze. Jak zobaczylam u koleżanki rozmiar 90C to mnie wryło. Jest szczuplutka i nie wiem co jej przyszło do głowy, żeby wziąć taki obwód.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 11:00   #15
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: problem z dobraniem biustonosza!

Zle dobrany biustonosz powoduje deformacje piersi i moze prowadzic do torbieli. Dlatego warto poznac swoj wlasciwy rozmiar nie tylko ze wzgledow estetycznych, ale i zdrowotnych. Nalezy pamietac, ze biust zmienia sie wraz z naszym cialem. Jak chudniemy zmniejsza sie, tyjemy - powieksza. Dlatego rozmiar biustonosza moze zmieniac sie nawet co roku.

Ja polecam biustonosze firmy Vena. Cena 40-60zl. Wykonane solidnie. Ja piore w pralce i sa jak nowe. O niebo lepsze niz przereklamowany Triumph
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 09:09   #16
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: problem z dobraniem biustonosza!

Cytat:
Napisane przez giovanna92 Pokaż wiadomość
Zle dobrany biustonosz powoduje deformacje piersi i moze prowadzic do torbieli. Dlatego warto poznac swoj wlasciwy rozmiar nie tylko ze wzgledow estetycznych, ale i zdrowotnych. Nalezy pamietac, ze biust zmienia sie wraz z naszym cialem. Jak chudniemy zmniejsza sie, tyjemy - powieksza. Dlatego rozmiar biustonosza moze zmieniac sie nawet co roku.

Ja polecam biustonosze firmy Vena. Cena 40-60zl. Wykonane solidnie. Ja piore w pralce i sa jak nowe. O niebo lepsze niz przereklamowany Triumph
Nie uważam, żeby triumph był przereklamowany. Firmy Vena nie znam kompletnie, ale zaciekawiłaś mnie i wpadłam na ich stronkę. Powiedz, te biustonosze można kupić stacjonarnie tylko w sklepie w Białymstoku czy można zrobić "zwykłe" zakupy też w ich hurtowniach?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 16:30   #17
martakwiat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 8
Dot.: problem z dobraniem biustonosza!

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Zdecydowanie polecam udać się na brafitting Ja za mój pierwszy porządny stanik dałam 150 zł, ale byłam z niego mega zadowolona - dosłownie nie czułam, że mam cycki O wiele ładniej wyglądał dekolt i nie garbiłam się. A też niby miałam 75B, z tego sklepu wyszłam z 75F Mam teraz 4 staniki takie właśnie porządnie dobrane i bez porównania z tymi z sieciówek

Równiez polecam wycieczkę na brafitting, ost byłam i Pani bardzo sympatyczna bardzo mi pomogła. Dobrała mi taki biustonosz ze teraz wyglądam jak z okładki(oprócz tego jest jeszcze mega wygodny) Mało tego rady które mi udzieliła pozwolą na samodzielny zakup
martakwiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:08.