Otwieranie drzwi nieznajomym/policji - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-22, 17:27   #91
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-22, 17:31   #92
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Serio mas, problem z otwieraniem drzwi policjantom? Przecież nie przychodzą zawsze z nakazem przeszukania. Mnie raz wypytywalino podejrzana działalność sąsiada, raz pytali czy tez słyszałam halasy w nocy na klatce itd. Nic strasznego.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Kilka miesięcy mieszkałam w mieszkaniu gdzie nie było wizjera.
Pukanie do drzwi
- Otwierać policja
- w jakiej sprawie
- proszę otworzyć Policja
- nie mam zamiaru, dopóki nie dowiem się o co chodzi.
- mamy nakaz proszę otworzyć
- skoro mają Państwo nakaz to proszę wejść razem z drzwiami.
(Cisza, chwila zastanowienia z drugiej strony)
- proszę otworzyć
- powiedziałam, że nie mam zamiaru.

Podeszłam do okna, a z klatki wcale nie wyszli policjanci. Tłumaczenie było, że niby kogoś szukali...


Zdecydowanie mam różne "przygody".

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-22, 17:36   #93
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Serio mas, problem z otwieraniem drzwi policjantom? Przecież nie przychodzą zawsze z nakazem przeszukania. Mnie raz wypytywalino podejrzana działalność sąsiada, raz pytali czy tez słyszałam halasy w nocy na klatce itd. Nic strasznego.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
niektórzy na samo słowo "policja" stają się niesamowicie nieufni i czasem wręcz agresywni. wydaje mi się że to jest związane z wysłuchiwaniem od najmłodszych lat jacy to są ci policjanci tacy i owacy. i widząc patrol policji pod drzwiami zamiast najpierw pomyśleć o sprawach takich jak, że może chcą o coś albo kogoś zapytać, to od razu wyobrażają sobie że ich ci ludzie zakatują w ich własnym mieszkaniu, a potem dla rozrywki przewalą wszystkie rzeczy w poszukiwaniu niczego.

do mojego rodzinnego domu przyszli kiedyś policjanci z nakazem przeszukania. bo okazało się że ktoś na nasz adres zamówił sobie z internetu sprzęt do hodowania marihuany. no i co...przyszli przeszukali, nic oczywiście nie znaleźli, spisali raporty i pojechali. taka praca. jak ktoś nie ma nic za uszami to chyba nie ma się co spinać...

żeby nie było... policjant też człowiek i można łatwo trafić na idiotów - jak w każdym zawodzie. należy też wylegitymować każdą grupę, która puka do drzwi - normalny policjant zrobi to bez problemu. ale nie ma co panikować że nagle przyjdzie policja i co wtedy.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-23, 07:28   #94
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Policja przychodzi także, w przypadkach kiedy trzeba zawiadomić rodzinę o nagłej śmierci/wypadku jakiegoś jej członka.
No niestety, mnie głownie z tym kojarzy się "policjant pukający nocą". :/
Oni wtedy nie dzwonią, przychodzą osobiście.

Kiedyś (daawno jak byłąm nastolatką) też miałam sytuację, że dzielnicowy chodził od domu do domu gdzie były jakieś nastolatki i przeprowadzał rozmowę ostrezgajacą i nastolatki i rodziców, bo było podejrzenie, ze w okolicy grasuje niebepieczny osobnik napadający nastolatki. Jka go zapali tez wszyscy dostali powiadomienie.
Mysle że to byłą całkiem skuteczna forma dotarcia do rozumu nastolatek, bo co innego jak w gazecie/tv powiedza, to się wydaje jakies takie "odległe" dotyczące innych nie nas, a taka pogadanka oko w oko, spowodowała ze faktycznie przysiedliśmy na tyłkach i pilnowalismy się żeby się nie ęetać gdzie i kiedy nie trzeba.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-23, 13:06   #95
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Fajny wątek. Wydawało mi się, że jestem aspołeczna, bo jak nie jestem z nikim umówiona, to w życiu nie ruszę żeby sprawdzać, co za jajeczka czy ulotni dzownią. A jednak jest nas więcej.

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Policja przychodzi także, w przypadkach kiedy trzeba zawiadomić rodzinę o nagłej śmierci/wypadku jakiegoś jej członka.
No niestety, mnie głownie z tym kojarzy się "policjant pukający nocą". :/
Oni wtedy nie dzwonią, przychodzą osobiście.
Hm, o tym nie wiedziałam.

W sumie to przykry skutek uboczny, że przez te zastępy świadków Jehowy, sprzedawców jajeczek i roznosicieli ulotek wiele osób nie otworzy, kiedy policja przyjdzie w ważnej sprawie. No ale nie wyobrażam sobie, żeby reagować na każdy dzwonek domofonu z tego powodu.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-23, 13:17   #96
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Policję bym wypuściła, o ile bym była pewna, że to policja. Ostatnio zaraz obok oszustw na wnuczka, popularne były oszustwa na policjanta. Nie wiem czy tylko starsi się na to nabierają, czy oszuści są tak przekonujący. Kasy do łapy nikomu nie dam, ale taki delikwent może też chcieć wejść do mieszkania wybadać teren.
Zachowała bym pewną dozę podejrzliwości, że tak powiem i jakby chciał wejść do środka, faktycznie chyba bym zadzwoniła na posterunek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-23, 13:19   #97
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Policję bym wypuściła, o ile bym była pewna, że to policja. Ostatnio zaraz obok oszustw na wnuczka, popularne były oszustwa na policjanta. Nie wiem czy tylko starsi się na to nabierają, czy oszuści są tak przekonujący. Kasy do łapy nikomu nie dam, ale taki delikwent może też chcieć wejść do mieszkania wybadać teren.
Zachowała bym pewną dozę podejrzliwości że tak powiem i jakby chciał wejść do środka, faktycznie chyba zadzwoniła na posterunek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zawsze jak pukała policja to pokazywali legitymację przez wizjer. No i mam też łańcuch w drzwiach wiec nawet jak otworze by pogadać, to nikt od razu nie wejdzie.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-23 13:19:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:41.