Praca a ciąża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-24, 15:16   #1
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294

Praca a ciąża


witajcie
mam do Was kochane pytanko
wlasciewie dopiero dzis dowiedzialm sie iz staż pracy nie powoduje utracenia przez moja osobe prawa do alimentow.
w zwiazku z tym postanowilam odbyc ten staz od wrzesnia tego roku(poniewaz w sierpniu sie juz nie wyrobie)zastanawia mnie jednak fakt czy ten staz mi sie nalezy poniewaz jestem aktualnie w 4 miesiacu ciazy.termin mam na poczatek stycznia wiec liczac od wrzesnia przepracowalabym 4 miesiace(jesli nie urodze wczesniej).wymagana liczba miesiec jak sie pewnie orientujecie to 3.
tak wiec co o tym myslicie?czy skladajac papiery w urzedzie pracy musze dodatkowo wypelniac jakied deklaracje z ktorych wynika iz spodziewam sie dzieciatka?jak ta sprawa wyglada w swietle prawa?moze ktoras z Was zna sie na tymbylabym bardzo wdzieczna za wszelkie odp ulatwia mi one zalatwianie wszelkiej papierkowej roboty
z gory dziekuje i caluje mocno!!
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 16:39   #2
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: ciąża a staż pracy

jak odbywałam staż swój to doszła do nas na staż dziewczyna która była w pierwszym chyba miesiącu, o tym że była w ciąży dowiedziałam się później dopiero jak odeszłam, ale z tego co pamiętam nie była na stażu do końca, ale wzięła chorobowe, dostawała normalnie pieniądze, zawsze to jakieś dodatkowe pieniądze były, więc ewentualnie takie rozwiązanie mogłabys rozważyć, ale u Ciebie jest to już chyba widoczna ciąża, więc może byc już problem z samymi badaniami u lekarza medycyny pracy i jego opinii o zdolności do pracy
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 23:29   #3
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: ciąża a staż pracy

dziekuje za odp
juz sie wszytskiego dowiedzialam u pani prawnik i niestety ze stazem musze poczekac
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 08:50   #4
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: ciąża a staż pracy

Poza tym zastanów się czy w ósmym miesiącu będziesz w 100% w stanie pracować
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 11:01   #5
klara1313
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Question Staż, prace interwencyjne, ciąża

Czesc !!Jestem tu nowa i dopiero zaczynam rozeznawac sie w wizazu Nie wiem czy w dobrym miejscu zamieszczam watek????Otóz mam pytanie Czy prace interwencyjne załatwiane przez urzad pracy to sa prace na zastępstwo(czyli jakas osoba jest np na zwolnieniu lekarskim) i ja za nią wchodze na jej stanowisko a po jej powrocie jestem juz niepotrzebna??

I jeszcze jedno: Poniewaz chcialabym zajsc w ciazy (obecnie pracuje na umoe zlecenie i nic mi sie nie nalezaloby) zaczelam sie zastanawiac czy jak bym sie przyjela na staz albo na prace interwencyjne czy cos bym z tego miala czy w czasie trwania stazu i prac interwencyjnych gdybym sie npo zle czula i nie mogla pracowac zostane zwolniona czy urzad dalej bedzie mi placil(bo jestem w ciazy) i czy po skonczonym stazu badz pracach interwencyjnych cos mi sie bedzie nalezalo czy zostaje bezrobotna???

Z gory bede wdzieczna za wasze odpowiedzi
klara1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 11:30   #6
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Staż, prace interwencyjne, ciąża

Co do ciąży i stażu, to gdybyś zaszła w trakcie, to spokojnie do końca wyznaczonego terminu stażu możesz na nim przebywać i dostawać "stażowe", nawet jesli Twój stan zdrowia wymagałby zwolnienia lekarskiego. Tak samo, gdy masz grypę i dostaniesz zwolnienie. Wynagrodzenie w zależności od długości zwolnienia jest pomniejszane.

Ale staż to nie praca i stażowy pracodawca nie ma obowiązku przedłużenia stażu do końca ciąży (tak jest w przypadku zwykłej pracy, gdy umowa o pracę kończy się w połowie ciąży, pracodawca jest zobowiązany do przedłuzenia jej, aż do czasu po porodzie - na stażu nie ma takiego obowiązku).

Prace interwencyjne, to prace interwencyjne, a praca na zastępstwo to praca na zastępstwo. Ta druga nie jest oplacana przez PUP, tylko przez samego pracodawcę. Możesz pracować jako pomoc kogoś, jako pracownik od tzw brudnej roboty, np sprzątać, przeprowadzać dzieci przez ulicę. Nigdy jeszcze nie słyszałam, by ktoś dostał w ramach prac interwencyjnych pracę w jakimś biurze. Przeważniej jest to praca fizyczna. Najczęściej tego typu pracę otrzymują więźniowe lub osoby, które mają odpracować coś społecznie.
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 11:56   #7
klara1313
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Dot.: Staż, prace interwencyjne, ciąża

wielkie dzieki juz mniej wiecej zrozumialam Bo dzwoniac do urzedu pracy w mojej miejscowosci pan niebardzo to umial wytlumaczyc powiedzial ze staz jest dla osoby ktora dopiero skonczyla szkole i iie ma doswiadczenia w pracy a ja skoro pracuje to najlepszym rozwiazaniem bylo by prace interwencyjne A nie orientujesz sie moze jak z pracami int. wyglada np przedluzenie czy to co napisalas tyczy sie i stazu i tych prac??
klara1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-14, 16:34   #8
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Staż, prace interwencyjne, ciąża

prace interwencyjne dla kobiety w ciazy to na pewno odpada...
bo to jest np odsniezanie w zimie, grabienie lisci, zbieranie smieci, jakas pomoc przy remontach np. drog
prace fizyczne po prostu.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 17:27   #9
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Staż, prace interwencyjne, ciąża

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
prace interwencyjne dla kobiety w ciazy to na pewno odpada...
bo to jest np odsniezanie w zimie, grabienie lisci, zbieranie smieci, jakas pomoc przy remontach np. drog
prace fizyczne po prostu.
obecnie prace interwencyjne, to także praca w biurach pracodawców prywatnych jak i w urzędach.

w przypadku prac interwencyjnych zwracany jest koszt utworzenia staniwska pracy (komputer, biurko) - tak więc wielu pracodawców korzysta z tej formy

Nie wiem tylko, czy za łopaty też jest zwracane

W ciążę podczas stażu, prac prawdopodobnie możesz zajść, tylko nie przysługiwałoby Ci zatrudnienie do końca okresu ciąży ani urlop macierzyński. Zwolnienie jest płatne podobnie jak w innych wypadkach.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 18:19   #10
Anthuria
Raczkowanie
 
Avatar Anthuria
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 110
Dot.: Staż, prace interwencyjne, ciąża

Witam,
prace interwencyjne to forma subsydiowanego zatrudnienia, pracodawca ma zwrot części kosztów poniesionych na wynagrodzenie i na wszelkie składki. Refundacja dopasażenia stanowiska pracy to zupełnie inna forma Prace interwencyjne niczym nie różnią się od zwykłej umowy o pracę, jeżeli osoba ma podpisaną umowę na prace interwencyjne obowiązują ją przepisy Kodeksu Pracy, czyli jeżeli zajdzie w ciążę i poinformuje o tym pracodawcę po 3 miesiącach jej trwania, to pracodawca musi jej przedłużyć umowę do dnia porodu, póżniej normalnie przysługuje jej urlop macierzyński. Pozdrawiam!!!
P.S. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem, jestem doradcą zawodowym w Urzędzie Pracy

Edytowane przez Anthuria
Czas edycji: 2007-12-14 o 18:20 Powód: literówki:-)
Anthuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 18:30   #11
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Staż, prace interwencyjne, ciąża

Cytat:
Napisane przez Anthuria Pokaż wiadomość
Witam,
prace interwencyjne to forma subsydiowanego zatrudnienia, pracodawca ma zwrot części kosztów poniesionych na wynagrodzenie i na wszelkie składki. Refundacja dopasażenia stanowiska pracy to zupełnie inna forma Prace interwencyjne niczym nie różnią się od zwykłej umowy o pracę, jeżeli osoba ma podpisaną umowę na prace interwencyjne obowiązują ją przepisy Kodeksu Pracy, czyli jeżeli zajdzie w ciążę i poinformuje o tym pracodawcę po 3 miesiącach jej trwania, to pracodawca musi jej przedłużyć umowę do dnia porodu, póżniej normalnie przysługuje jej urlop macierzyński. Pozdrawiam!!!
P.S. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem, jestem doradcą zawodowym w Urzędzie Pracy
super, że leci z nami doradca zawodowy

Jakiś rok temu załatwiałam za szefa sprawy w urzędzie, w związku z pracami interwencyjnymi, wiem, że refundowany w tamtym przypadku był także komputer i inne bajery. Może to się jakoś łączyło, nie wiem, nie wnikałam za bardzo... Ale na pewno miało nazwę interwencyjne i na pewno kupiony został nowy sprzęt.

Może czasami lepiej nie wnikać
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-14, 21:54   #12
Anthuria
Raczkowanie
 
Avatar Anthuria
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 110
Dot.: Staż, prace interwencyjne, ciąża

Zakup komputera, itp. to z refundacji doposażenia stanowiska pracy - na 100% Być może szef korzystał z różnych form subsydiowanego zatrudnienia Pozdrawiam
Anthuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 09:34   #13
klara1313
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Dot.: Staż, prace interwencyjne, ciąża

do Anthuria

P.S. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem, jestem doradcą zawodowym w Urzędzie Pracy

Czyli mam rozumiec ze wmoim wypadku gdybym poszla na staz i zaszla w ciaze nic by mi po urodzeniu nie przyslugiwalo a jesli bylabym na pracach interwencyjnych to do dnia porodu mialabym przedluzona umowe(jezeli np umowa konczyla by mi sie trzy mies przed porodem) i nalezalby mi sie urlop macierzynski??

czyli staz odpada a prace interwencyjne jak najbardziej??

A mozesz mi jeszcez powiedziec na czym polega (slyszalam ze takie cos jest) Przyuczenie do zawodu Chodzi mi kto moze isc na to , czy to tez urzad pracy ma cos z tym wspolnego, czy do jakiegos wieku to jest , ile zarabia sie -czy jak w normalnej pracy i jak ma sie to do zajscia w ciaze Zgory bede vbardzo wdzieczna za odpowiedz
klara1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 10:42   #14
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Staż, prace interwencyjne, ciąża

Niestety nie jest łatwo się dostać na "prace interwencyjne" do biura lub Urzędu. Pracodawcy wolą staże.

PS: Jeszcze coś ze strony PUP:

PRACE INTERWENCYJNE

Trwające do 6 lub do 12 miesięcy (zatrudnienie co najmniej w połowie wymiaru czasu pracy). Do tych prac mogą zostać skierowane wszystkie osoby będące w szczególnej sytuacji na rynku pracy, tzn.:
- bezrobotni do 25 roku życia,
- bezrobotni długotrwale
- bezrobotni powyżej 50 roku życia
- bezrobotni bez kwalifikacji zawodowych
- bezrobotni samotnie wychowujący co najmniej jedno dziecko do 7 roku życia
- bezrobotni niepełnosprawni.


Trwające do 12 lub do 18 miesięcy(pełny wymiar czasu pracy).
Są przeznaczone dla:
- bezrobotnych do 25 roku życia,
- bezrobotnych długotrwale
- bezrobotnych niepełnosprawnych.


Trwające do 24 lub 48 miesięcy. Są przeznaczone dla:
- bezrobotnych powyżej 50 roku życia:

przy czym:
- dla osób, które spełniają warunki konieczne do nabycia świadczenia przedemerytalnego - refundacja do 80% minimalnego wynagrodzenia i składek na ubezpieczenia od kwoty refundacji,

- dla osób, które nie spełniają warunku do nabycia świadczenia przedemerytalnego - refundacja do wysokości 50% minimalnego wynagrodzenia i składek na ubezpieczenie społeczne od kwoty refundowanej.


Prace interwencyjne - oznacza to zatrudnienie bezrobotnego przez pracodawcę, które nastąpiło w wyniku umowy zawartej ze starostą i ma na celu wsparcie osób będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy


PRZYGOTOWANIE ZAWODOWE
Przygotowanie zawodowe to zdobywanie nowych kwalifikacji lub umiejętności zawodowych poprzez praktyczne wykonywanie zadań zawodowych na stanowisku pracy według ustalonego programu uzgodnionego pomiędzy starostą, pracodawcą i bezrobotnym.


Do odbycia przygotowania zawodowego u pracodawcy, bez nawiązywania stosunku pracy mogą zostać skierowane następujące osoby:
- bezrobotni bez kwalifikacji zawodowych,
- bezrobotni długotrwale,
- bezrobotni powyżej 50 roku życia,
- bezrobotni wychowujących samotnie co najmniej jedno dziecko do 7 roku życia,
- bezrobotni niepełnosprawni.


Przygotowanie zawodowe może trwać do 6 miesięcy.


Bezrobotnemu w trakcie trwania stażu i przygotowania zawodowego przysługuje:
- stypendium w wysokości podstawowego zasiłku dla bezrobotnych (zasiłek za ten okres nie przysługuje),
- 2 dwa dni wolne za każde 30 dni odbywania stażu bądź przygotowania zawodowego (dni te są płatne),
- opłacane są składki na ubezpieczenia emerytalne, rentowe i wypadkowe.
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 11:03   #15
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Staż, prace interwencyjne, ciąża

A teraz moje pytanie klaro - dlaczego nie poszukasz normalnej pracy, tylko koniecznie staż, prace interwencyjne itd? Przecież to wiecznie trwać nie będzie, a skoro planujesz dziecko, to chyba rozsądniej byłoby szukać zwyklej pracy, nawet na pół etatu. Poza tym wg mnie to oszustwo. Z góry planujesz, że zajdziesz, pójdziesz na zwolnienie, a urząd będzie Ci płacił.
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 12:14   #16
klara1313
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Dot.: Staż, prace interwencyjne, ciąża

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
A teraz moje pytanie klaro - dlaczego nie poszukasz normalnej pracy, tylko koniecznie staż, prace interwencyjne itd? Przecież to wiecznie trwać nie będzie, a skoro planujesz dziecko, to chyba rozsądniej byłoby szukać zwyklej pracy, nawet na pół etatu. Poza tym wg mnie to oszustwo. Z góry planujesz, że zajdziesz, pójdziesz na zwolnienie, a urząd będzie Ci płacił.

Wiem ze to jest oszustwo Ale tez dbanie o samego siebie Chcialam sie zorientowac jak to wyglada z tymi stazami Obecnie pracuje na umowe zlecenie ale nie w swoim zawodzie Staram sie o prace w kilku miejscach oczywiscie juz w swoim zawodzie - fizjoterapeuta jednak nie jest to takie proste bez znajomosci w naszym miescie nic sie nie da zalatwic pracowalam w swym zawodzie tylko 4 mies (oczywiscie zalatqwione) ale niestety dluzej nie dalo rady teraz mimo ze robie magistra -licencjat juz zdobylam kazdy gada jedno i to samo nie ma pani kwalifikacji Ale jak ma sie to zdobyc skoro nikt nie przyjmnie do pracy???? jedynie tylko staz albo prace interwencyjne mnie ratuja aby czegos doswiadczyc w zawodzie i moze wtedy uda sie gdzies wkrecic za szkole place 5 tys za rok a chodze razem z mezem czyli za dwoje na rok to 10 000tys wiec nie stac mnie poki nie skoncze magistra na robienie dodatkowych kursow Maz pracuje na czas nieokreslony juz w zawodzie mi sie nie udalo Dlatego planuje rzucic obecna prace i wybrac sie gdzies na staz lub te prace interw. Dlatego chcialam sie dowiedziec czy jak bym zaszla w ciaze w trakcie jej trwania czy cos by mi sie nalezalo dodam ze maz jest odemnie 7 lat starszy i jest po tzrydziestce dlatego chcialby juz zostac ojcem a ja ....matka 6,5 roku jestesmy ze soba wszyscy sie pytaja kiedy dziecko?? Co ztego M<y bysmy bardzo bardzo chcieli ale zrobic dzidzi to nie wszystko trzeba miec sie z czego utrzymac,zarowno siebie dziecko jak i mieszkanie (oczywiscie wynajmujemy)
U nas dostac prace na czs nieokreslony w moim zawodzie graniczy z cudem bo daja najpierw na trzy mies potem gora na rok a potem kiedy czlowiek mysli ze trzecia umowe dostanie na stale robiua mu miesiac przerwy -zeby nie bylo ciaglosci i znowu moga dawac nastepne dwie np na pol roku
klara1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 16:56   #17
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Staż, prace interwencyjne, ciąża

Cytat:
Napisane przez klara1313 Pokaż wiadomość
Wiem ze to jest oszustwo Ale tez dbanie o samego siebie Chcialam sie zorientowac jak to wyglada z tymi stazami Obecnie pracuje na umowe zlecenie ale nie w swoim zawodzie Staram sie o prace w kilku miejscach oczywiscie juz w swoim zawodzie - fizjoterapeuta jednak nie jest to takie proste bez znajomosci w naszym miescie nic sie nie da zalatwic pracowalam w swym zawodzie tylko 4 mies (oczywiscie zalatqwione) ale niestety dluzej nie dalo rady teraz mimo ze robie magistra -licencjat juz zdobylam kazdy gada jedno i to samo nie ma pani kwalifikacji Ale jak ma sie to zdobyc skoro nikt nie przyjmnie do pracy???? jedynie tylko staz albo prace interwencyjne mnie ratuja aby czegos doswiadczyc w zawodzie i moze wtedy uda sie gdzies wkrecic za szkole place 5 tys za rok a chodze razem z mezem czyli za dwoje na rok to 10 000tys wiec nie stac mnie poki nie skoncze magistra na robienie dodatkowych kursow Maz pracuje na czas nieokreslony juz w zawodzie mi sie nie udalo Dlatego planuje rzucic obecna prace i wybrac sie gdzies na staz lub te prace interw. Dlatego chcialam sie dowiedziec czy jak bym zaszla w ciaze w trakcie jej trwania czy cos by mi sie nalezalo dodam ze maz jest odemnie 7 lat starszy i jest po tzrydziestce dlatego chcialby juz zostac ojcem a ja ....matka 6,5 roku jestesmy ze soba wszyscy sie pytaja kiedy dziecko?? Co ztego M<y bysmy bardzo bardzo chcieli ale zrobic dzidzi to nie wszystko trzeba miec sie z czego utrzymac,zarowno siebie dziecko jak i mieszkanie (oczywiscie wynajmujemy)
U nas dostac prace na czs nieokreslony w moim zawodzie graniczy z cudem bo daja najpierw na trzy mies potem gora na rok a potem kiedy czlowiek mysli ze trzecia umowe dostanie na stale robiua mu miesiac przerwy -zeby nie bylo ciaglosci i znowu moga dawac nastepne dwie np na pol roku
Naprawdę nie ma takiej potrzeby abyś się tłumaczyła
Czasy są takie,że jak nie zadbasz o swój interes to nikt Ci o niego nie zadba.
Rozumiem Cię doskonale jako żona, jako...matka.
Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 17:15   #18
Anthuria
Raczkowanie
 
Avatar Anthuria
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 110
Dot.: Staż, prace interwencyjne, ciąża

Witam,
przygotowanie zawodowe to forma zblizona do stażu, czyli bedąc na nim cały czas jesteś zarejestrowana jako osoba bezrobotna, nie masz podpisanej umowy, więc nie masz przywilejów pracowniczych,
pozdrawiam
Anthuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 17:19   #19
Anthuria
Raczkowanie
 
Avatar Anthuria
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 110
Dot.: Staż, prace interwencyjne, ciąża

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
Niestety nie jest łatwo się dostać na "prace interwencyjne" do biura lub Urzędu. Pracodawcy wolą staże.

PS: Jeszcze coś ze strony PUP:

PRACE INTERWENCYJNE

Trwające do 6 lub do 12 miesięcy (zatrudnienie co najmniej w połowie wymiaru czasu pracy). Do tych prac mogą zostać skierowane wszystkie osoby będące w szczególnej sytuacji na rynku pracy, tzn.:
- bezrobotni do 25 roku życia,
- bezrobotni długotrwale
- bezrobotni powyżej 50 roku życia
- bezrobotni bez kwalifikacji zawodowych
- bezrobotni samotnie wychowujący co najmniej jedno dziecko do 7 roku życia
- bezrobotni niepełnosprawni.


Trwające do 12 lub do 18 miesięcy(pełny wymiar czasu pracy).
Są przeznaczone dla:
- bezrobotnych do 25 roku życia,
- bezrobotnych długotrwale
- bezrobotnych niepełnosprawnych.


Trwające do 24 lub 48 miesięcy. Są przeznaczone dla:
- bezrobotnych powyżej 50 roku życia:

przy czym:
- dla osób, które spełniają warunki konieczne do nabycia świadczenia przedemerytalnego - refundacja do 80% minimalnego wynagrodzenia i składek na ubezpieczenia od kwoty refundacji,

- dla osób, które nie spełniają warunku do nabycia świadczenia przedemerytalnego - refundacja do wysokości 50% minimalnego wynagrodzenia i składek na ubezpieczenie społeczne od kwoty refundowanej.


Prace interwencyjne - oznacza to zatrudnienie bezrobotnego przez pracodawcę, które nastąpiło w wyniku umowy zawartej ze starostą i ma na celu wsparcie osób będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy


PRZYGOTOWANIE ZAWODOWE
Przygotowanie zawodowe to zdobywanie nowych kwalifikacji lub umiejętności zawodowych poprzez praktyczne wykonywanie zadań zawodowych na stanowisku pracy według ustalonego programu uzgodnionego pomiędzy starostą, pracodawcą i bezrobotnym.


Do odbycia przygotowania zawodowego u pracodawcy, bez nawiązywania stosunku pracy mogą zostać skierowane następujące osoby:
- bezrobotni bez kwalifikacji zawodowych,
- bezrobotni długotrwale,
- bezrobotni powyżej 50 roku życia,
- bezrobotni wychowujących samotnie co najmniej jedno dziecko do 7 roku życia,
- bezrobotni niepełnosprawni.


Przygotowanie zawodowe może trwać do 6 miesięcy.


Bezrobotnemu w trakcie trwania stażu i przygotowania zawodowego przysługuje:
- stypendium w wysokości podstawowego zasiłku dla bezrobotnych (zasiłek za ten okres nie przysługuje),
- 2 dwa dni wolne za każde 30 dni odbywania stażu bądź przygotowania zawodowego (dni te są płatne),
- opłacane są składki na ubezpieczenia emerytalne, rentowe i wypadkowe.
Niektóre z tych informacji są niestety albo stety nieaktualne , ustawa o promocji zatrudnienia została znowelizowana- od 26.10.07.
Anthuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-22, 12:29   #20
gosiakaminska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7
Po wychowawczym, druga ciąża i powrót do pracy?

Witam!!!

Poszukuję kogoś kto mógł by mi odpowiedzieć na moje pytania

Obecnie jestem na urlopie wychowawczym (do 31.08.2008r) to będzie 2 lata płatnego od 01.09 mam wrócic do pracy. Interesuje mnie gdybym była (ale jeszcze nie jestem) w ciąży to ile muszę przepracować dni zebym mogla odrazu przejsc na zwolnienie. Umowe o prace mam do lipca 2009r. Jak wtedy ewentualnie mialabym tez placone to zwolnienie wiem ze 100% ale kwoty tej naszej najzszej ?

Będe wdzieczna za odpowiedzi bądź jakies rady. Wiem ze nie chcem tam wracac do pracy a drugie dziecko tez mamy w planach.

POozdrawiam Gosia
gosiakaminska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 21:09   #21
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: Po wychowawczym, druga ciąża i powrót do pracy?

Zwolnienie w ciąży zawsze jest płatne 100% podstawy wymiaru (w praktyce to Twoje wynagrodzenie).

Ja niestety przepisów ubezpieczeniowych nie znam tak dobrze, ale o ile pamiętam z opowiesci znajomych, to przy ciąży nie ma żadnego okresu wyczekiwania po powrocie z wychowawczego. Po prostu jak lekarz stwierdza potrzebę zwolnienia to je daje i jest ono płatne. I wiele kobiet tak robi.

Chyba że ktos jest tu lepiej doinfomowany w kwestiach zasiłkowych.
kirki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 21:27   #22
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Po wychowawczym, druga ciąża i powrót do pracy?

Jeśli lekarz wystawi zwolnienie, to ni ma znaczenia, w którym tygodniu ciąży jesteś. Ale czy ja dobrze zrozumiałam - chcesz zajść w ciążę, smyknąć sobie na zwolnienie i siedzieć w domu, pobierając jednocześnie pieniądze? Może warto by pomyśleć o rezygnacji z pracy, a nie uciekaniu na zwolnienie, bo nie chce się wracać do pracy...?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 08:36   #23
gosiakaminska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7
Dot.: Po wychowawczym, druga ciąża i powrót do pracy?

Chodzi o to że moja córcia Julcia będzie wtedy miała 2,5 roku jak bede wracac do pracy a ja niestety nie mam z kim jej zostawic, zapisalam ja do przedszkola ale tu tez ktos musi dziecko zaprowadzic i przyprowadzic, a po powrocie dopracy po wychowawczym grozi mi zwolnienie bo tak robia ze wszytskimi kobietami po wychowawczym w tym zakladzie pracy , wiec wolalabym siedziec w domu i miec chociaz pieniadze ze zwolnienia niz siedziec na kuroniowce. A drugie dziecko i tak chcem wiec to by byla idealna sytuacja by postarac sie o drugie dziecko, wychowac je i znalezc wtedy prace no bo do tej i tak juz nie wroce.

Dziekuje wam za odpowiedzi. Jakby ktos jeszcze znal ten termin ile trzeba przepracowac to bede wdzieczna.
gosiakaminska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 12:18   #24
falka
Raczkowanie
 
Avatar falka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 411
Dot.: Po wychowawczym, druga ciąża i powrót do pracy?

Będę tu bronić koleżanki bo w ten sposób robi wiele osób - nie każda kobieta wracając po wychowawczym jest spokojna, wiele wie że musi od razu nowej pracy szukać (co dla młodej mamy nie jest proste) - pracodawca nie zawsze jest fair. Więc jeśli i tak drugie było w planach...
I wydaje mi się że nie musisz przepracować żadnego okresu aby iść na zwolnienie...

A ja się spytam przy okazji - jakoże planuję ciążę i jestem osobą bardzo aktywną zawodowo - jakie macie doświadczenia z powrotem do pracy po 2 latach nieobecności na wychowawczym? Łatwo? Trudno? Ta sama praca? zmieniać?
__________________
Siła zdolna zmieniać świat (...)
jest więc według ciebie Chaosem, sztuką i nauką?
Przekleństwem, błogosławieństwem i postępem?
A nie przypadkiem Wiarą? Miłością? Poświęceniem?
http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9n73qxcp5qvv.png

falka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 12:23   #25
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: Po wychowawczym, druga ciąża i powrót do pracy?

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Jeśli lekarz wystawi zwolnienie, to ni ma znaczenia, w którym tygodniu ciąży jesteś. Ale czy ja dobrze zrozumiałam - chcesz zajść w ciążę, smyknąć sobie na zwolnienie i siedzieć w domu, pobierając jednocześnie pieniądze? Może warto by pomyśleć o rezygnacji z pracy, a nie uciekaniu na zwolnienie, bo nie chce się wracać do pracy...?

I co w tym takiego zlego badz dziwnego ??? Nie jest pierwsza i ostatnia kobieta, ktora tak postapi/postapila.
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 12:30   #26
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Po wychowawczym, druga ciąża i powrót do pracy?

to, że wielu ludzi postępuje nieuczciwie nie oznacza, że tak się powinno robić. więc oburzenie jest tu całkiem na miejscu.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 08:06   #27
gosiakaminska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7
Dot.: Po wychowawczym, druga ciąża i powrót do pracy?

Dziewczyny tylko jak ciążę można nazwać nie uczciwością rozumiem gdyby była tu mowa o leweym zwolnieniu gdzie poprostu z lenistwa nie che sie wracac do pracy, a ja mowie o pracy stresujacej w ktorej jest sie od 8 do 12 godzin przy komputerze s jedna sluchawka w uchu od telefonu komorkowego a w drugim uchu od stacjonalrnego. Jest sie kilka razy na dzien u szefa który musi sie wyzyc na tobie za to ze mu zla kanapke zrobili.

Pierwsza ciaze bylam rowniez na zwolnieniu od samego poczatku bo maialam ciaze zagrozoną i byłam na podtrzymaniu nie chcialabym z powodu pracy oplakiwac utrate dziecka ktorego poprostu pragnę. Wole ciąże przechodzic w spokoju i bez stresow nie potzrebnych dla kobiety ciezarnej.


Po drugiej ciazy bede szukala pracy z ktorej bede zadowolona i z usmiechem i przyjemnoscia bede do niej chodzila wiem ze to żadkość ale jeszcze są takie zakłady pracy
gosiakaminska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 08:24   #28
falka
Raczkowanie
 
Avatar falka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 411
Dot.: Po wychowawczym, druga ciąża i powrót do pracy?

Cytat:
Napisane przez gosiakaminska Pokaż wiadomość
wiem ze to żadkość ale jeszcze są takie zakłady pracy
są Gosiu
i ja mam nadzieję że są też zakłady pracy, gdzie będąc nawet na macierzyńskim nie trzeba siedzieć w domu z telefonem przy uchu i laptopem na kolanach
__________________
Siła zdolna zmieniać świat (...)
jest więc według ciebie Chaosem, sztuką i nauką?
Przekleństwem, błogosławieństwem i postępem?
A nie przypadkiem Wiarą? Miłością? Poświęceniem?
http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9n73qxcp5qvv.png

falka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 08:37   #29
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Po wychowawczym, druga ciąża i powrót do pracy?

jest różnica między sytuacją, kiedy ciąża jest zagrożona i idzie sie na zwolnienie a kiedy z góry planuje się zwolnienie na cały okres ciąży, gdy nie ma to medycznego uzasadnienia.
przez takie podejście kobiety są dyskryminowane na rynku pracy bo pracodawcy tego właśnie się spodziewają po każdej kobiecie w wieku reprodukcyjnym.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 09:55   #30
gosiakaminska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7
Dot.: Po wychowawczym, druga ciąża i powrót do pracy?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
jest różnica między sytuacją, kiedy ciąża jest zagrożona i idzie sie na zwolnienie a kiedy z góry planuje się zwolnienie na cały okres ciąży, gdy nie ma to medycznego uzasadnienia.
przez takie podejście kobiety są dyskryminowane na rynku pracy bo pracodawcy tego właśnie się spodziewają po każdej kobiecie w wieku reprodukcyjnym.
Jest medyczne uzasadnienie - kobieta w ciąży nie powinna spędzać przed komputerem wiecej niż o ile dobrze pamietam 4 godziny, a u mnie w zakladzie jest to poprostu nie mozliwe tam nie ma zadnych przywilejow dla kobiety ciezarnej.

a jesli chodzi o ta dyskryminacje to oczywiscie masz zupelna racje, i dlatego majac dwujke juz potem dzieci mysle ze bedzie mi latwiej znalezc ta wlasciwa prace
gosiakaminska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-24 18:18:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:20.