Visanne = walka z endometriozą - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-06, 20:56   #3001
wyki2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

nadia09!
Ja tez się leczę w okolicach Katowic. Byłam w Angelius ale mam wrażenie że tam są bardziej nastawienięe jest na in vitro. Ja leczę się w Centrum Zdrowia Kobiety w Katowicach u docenta. Więcej informacji o nazwiskach u których już byłam podam Ci na prv.- jeślki chcesz. Przeczytaj moje historię , którą tutaj zamieściłam
wyki2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 06:29   #3002
Doniaczka
Raczkowanie
 
Avatar Doniaczka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 197
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez OLASEK83 Pokaż wiadomość
Dziękuje ślicznie na informację Własnie lekarz internista nie bardzo kumał, czy to będzie miało wpływ czy nie... biore antybiotyk na bakterię - jakies poczatki anginy. Oczywiście chciałabym być bardzo mamą, ale jednak przy przyjmowania Visanne jest ta mozliwośc ciązy pozamacicznej, więc wole ze "staraniami" zaczekać na etap już po odstawieniu leków.

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Dziewczyny, ja biorę Visanne 4 miesiąc - przez 3 miesiaca miałam ciagle plamienia krwawienia - ale to już ustało, na początku też były poty nocne, poza tym nie mam skutków ubocznych, cuzje się wręcz mega super, w koncu nic nie boli, nawet okresy nie były bolesne - niestety dośc obfite. Mam dużo siły i energi, cera super - lepiej niż przed mam wrażenie, oraz nie przytyłam a wręcz schudłam - ale to zapewne wynik bardzo zdrowej diety, którą stosuje i polecam wszystkim, ma ona chyba jednak ogromny wpływ na naszą chorobę - mniej produktów od zwierzęcych, dużo owoców warzyw, zdrowych kasz, ryżu, eliminacja cukru, tłuszczów, kawy... no i posiłki regularne co 3 godziny. W dużej mierze wszytsko oparte o produkty z eko sklepów - możecie mi wierzyć, ze do tej pory gardziłam wszelką zdrową żywnością, zajadałam sie słodyczami i piłam hetrolitry coli także, ciesze się ze zmniany - jest napewno na lepsze Jest pod opieką swietnej lekarz dietetyczki, która nie stawia na moje odchudzenie (jest dośc szczupła) a na to byśmy wspomogli walkę z chorobą - w razie chęci podam kontakt na prive.
OLASEK83 proszę bardzo Zawsze to jakaś pomoc

Zazdroszczę super cery Niestety muszę jeszcze zapomnieć o gładziutkiej buźce Jutro mam wizytę u dermatologa, to może coś poradzi Chodzę prywatnie. Od kiedy mam problemy z cerą, to dermatolodzy na kasę chorych, zrobili mi niezły poligon na twarzy Była nawet homeopatia i różne naturalne cyrki, co skutkowało pogorszeniem problemu. Ah ta nasza polska służba zdrowia
Doniaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 14:20   #3003
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

hej dziewczynki u mnie na razie ok, wyleczylam przydatki, co najwazniejsze, bo bole ustaly. Niedawno robiłam ca125 i wyszlo mi znakomite!!!przed operacja bylo takie wysokie, ze szok, a po operacji, zoladexie i 1 miesiacu na anty wyszlo mi 17
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 06:22   #3004
wyki2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
hej dziewczynki u mnie na razie ok, wyleczylam przydatki, co najwazniejsze, bo bole ustaly. Niedawno robiłam ca125 i wyszlo mi znakomite!!!przed operacja bylo takie wysokie, ze szok, a po operacji, zoladexie i 1 miesiacu na anty wyszlo mi 17
Hej!
To fajnie trzymam kciuki za Ciebie!!!
Ja przed operacja miałam Ca-125 wynik - 56.
A czemu po Zoladexie brałaś 1 miesiąc antyki? Jakie brałaś czy bierzesz dalej?
Czy operacje miałaś w Szczecinie?
wyki2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 14:55   #3005
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez wyki2011 Pokaż wiadomość
Hej!
To fajnie trzymam kciuki za Ciebie!!!
Ja przed operacja miałam Ca-125 wynik - 56.
A czemu po Zoladexie brałaś 1 miesiąc antyki? Jakie brałaś czy bierzesz dalej?
Czy operacje miałaś w Szczecinie?
tak, operacje mialam w szczecinie i antyki biore dalej
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 10:50   #3006
wyki2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
tak, operacje mialam w szczecinie i antyki biore dalej
Czy Zoladex jest lepszy w leczeniu endometriozy od Visanne ? Jakie znacie opinie lekarzy na ten temat?
Ja brałam dwa miesiące- nie zatrzymało mi to okresu i torbiel mi urosła- nie wiem czemu nie podziałało? Lekarz zmienił na Visanne i powiedział że nie jestem jedyną jego pacjentką na którą Zoladex nie podziałał- tamta pacjentka zaszła w ciąże na Zoladexie. Szok
wyki2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 06:18   #3007
Doniaczka
Raczkowanie
 
Avatar Doniaczka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 197
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez wyki2011 Pokaż wiadomość
Czy Zoladex jest lepszy w leczeniu endometriozy od Visanne ? Jakie znacie opinie lekarzy na ten temat?
Ja brałam dwa miesiące- nie zatrzymało mi to okresu i torbiel mi urosła- nie wiem czemu nie podziałało? Lekarz zmienił na Visanne i powiedział że nie jestem jedyną jego pacjentką na którą Zoladex nie podziałał- tamta pacjentka zaszła w ciąże na Zoladexie. Szok
wyki2011 szok jak najbardziej chyba pozytywny Pytanie tylko, czy Zoladex nie zaszkodziło płodowi

Co tam u Ciebie słychać ?
Doniaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-12, 06:30   #3008
wyki2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez Doniaczka Pokaż wiadomość
wyki2011 szok jak najbardziej chyba pozytywny Pytanie tylko, czy Zoladex nie zaszkodziło płodowi

Co tam u Ciebie słychać ?
Nie , właśnie lekarz mówił że nie zaszkodził!
A u mnie - pesymizm
Czekam na okres , a po nim mam zamiar wybrać się do lekarza. Nie wiem czy ta torbiel na jajniku mi rośnie czy co? Boli mnie strasznie - tak rwie ten jajnik. Najgorzej jest jak się położę wieczorem czuję jak ciągną mnie zrosty. Kiedyś musiałam wziąść Ketonal. 28 lutego będzie dopiero 2 miesiące jak nie biorę Visanne. Nie wiem co zobaczy lekarz na obrazie usg- ani jaki będzie miał pomysł na mnie. Zastanawiam się czy szukać jeszcze gdzieś w Polsce lekarza - tylko co to da. Lepiej się chyba trzymać jednego bo tak ten przynajmniej zna mój organizm.
Słyszałyście może coś o jakimś lekarzu z Krakowa , który operuje w Niepołomnicach- z tym że to prywatna klinika.
wyki2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 10:43   #3009
Doniaczka
Raczkowanie
 
Avatar Doniaczka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 197
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
hej dziewczynki u mnie na razie ok, wyleczylam przydatki, co najwazniejsze, bo bole ustaly. Niedawno robiłam ca125 i wyszlo mi znakomite!!!przed operacja bylo takie wysokie, ze szok, a po operacji, zoladexie i 1 miesiacu na anty wyszlo mi 17
Hej Kiliannko Cieszę się bardzo, że wykurowałaś się Najgorsze co może być to choroba Gratuluję super wyniku Oby wszystko się pozytywnie ułożyło

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez wyki2011 Pokaż wiadomość
Nie , właśnie lekarz mówił że nie zaszkodził!
A u mnie - pesymizm
Czekam na okres , a po nim mam zamiar wybrać się do lekarza. Nie wiem czy ta torbiel na jajniku mi rośnie czy co? Boli mnie strasznie - tak rwie ten jajnik. Najgorzej jest jak się położę wieczorem czuję jak ciągną mnie zrosty. Kiedyś musiałam wziąść Ketonal. 28 lutego będzie dopiero 2 miesiące jak nie biorę Visanne. Nie wiem co zobaczy lekarz na obrazie usg- ani jaki będzie miał pomysł na mnie.
wyki2011 oj niedobrze, że pesymistyczne myśli Ciebie atakują! Trzeba być dobrej myśli, bo nasza psychika siądzie od tego ciągłego złego myślenia!
Może okaże się, że wszystko na USG będzie ok Najlepiej czasami przestać o tym myśleć

Co do zrostów, to wiem co czujesz, bo sama się z tym zmagałam i nadal chyba będę się zmagała. Mam nadzieję, że w maju będzie propozycja o laparoskopii i pozbędę się dziadostwa na jakiś czas- no przynajmniej do czasu ciąży i porodu ( oby się tylko udało)

Trzymaj się cieplutko
Doniaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 14:52   #3010
anastazjawu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: gorące południe;)
Wiadomości: 66
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

hej,
u mnie wszystko ok, dalej jestem na antykach. Jeszcze trochę i będzie rok od mojej operacji. Bóle głowy trochę dokuczają(niestety skutek uboczny hormonów), ale do przeżycia.

Dzisiaj na głównej onetu wyświetliło mi ten odcinek:
http://vod.pl/rozmowy-w-toku-kobiety...34,w.html#play
Widziałyście?
Jakoś zachwycona nie jestem. Proponują kobiecie, które ma problemy z bardzo bolesnymi miesiączkami założenie własnego interesu, bo przecież w domu może pracować na laptopie leżąc. Sorry, ale jak boli to serio trudno się czymś zająć. Później ta laska z widowni, która mówi, że przecież od hormonów się tyje, więc ona nie chciałaby się leczyć. Mało konkretnych informacji podali.
anastazjawu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 13:27   #3011
wyki2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez anastazjawu Pokaż wiadomość
hej,
u mnie wszystko ok, dalej jestem na antykach. Jeszcze trochę i będzie rok od mojej operacji. Bóle głowy trochę dokuczają(niestety skutek uboczny hormonów), ale do przeżycia.

Dzisiaj na głównej onetu wyświetliło mi ten odcinek:
http://vod.pl/rozmowy-w-toku-kobiety...34,w.html#play
Widziałyście?
Jakoś zachwycona nie jestem. Proponują kobiecie, które ma problemy z bardzo bolesnymi miesiączkami założenie własnego interesu, bo przecież w domu może pracować na laptopie leżąc. Sorry, ale jak boli to serio trudno się czymś zająć. Później ta laska z widowni, która mówi, że przecież od hormonów się tyje, więc ona nie chciałaby się leczyć. Mało konkretnych informacji podali.
To co pokazali dla mnie jest poniżej poziomu.!!!
W Polsce wiedza i pomoc w walce z EDNOMETRIOZĄ- RACZKUJE!!!!
Szkoda gadać.

Chciałam Cię zapytać jakie antyki bierzesz- nazwę?
Jeśli lekarz karze mi przyjmować anty przez dłuższy czas żeby moja endo nie postępowała to nie wiem jakie są najlepsze przy endometriozie?.
wyki2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-14, 18:00   #3012
maluchna30
Zadomowienie
 
Avatar maluchna30
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 915
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
kochana, akurat o Tobie dzisiaj myslalam, to jakiś znak myslalam sobie, czy już urodziłaś, czy jeszcze jestes w dwupaku kochana, jak przyjdziesz do domu z dzidziunią, to koniecznie napisz nam, jak się czujecie, buziaki
Cytat:
Napisane przez Doniaczka Pokaż wiadomość
Hejka!!! Trzymaj się dzielnie. Też myślałam o Tobie i zastanawiałam się, czy już trzymasz w ramionach Twoją upragnioną i wyśnioną Oleńkę Dzięki Tobie jestem pełna optymizmu na przyszłość Trzymam kciuki!!!

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ---------
Dziękuję kochane za kciuki. Przepraszam, że tak późno się odzywam, ale dużo teraz na głowie mam. No więc Oleńka przyszła na świat 4 lutego o godz.10.45 przez cc, gdyż miałam ułożenie pośladkowe. Moja Calineczka ważyła zaledwie 2500g i mierzyła 48cm. Wszystkie ciuszki na nią za duże mam, ale nie kupuję większych, bo mam nadzieję, że lada dzień, tydzień, miesiąc przybędzie na wadze. A oto moje endo - dziecię i PAMIĘTAJCIE GŁOWA DO GÓRY!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Oleńka 10 dni na świecie 004.jpg (95,9 KB, 27 załadowań)
__________________
OLA 04.02.2013 r. 2500 g, 48 cm
HANIA 19.08.2017 r. 2800 g, 51 cm
maluchna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 06:51   #3013
strufka
Raczkowanie
 
Avatar strufka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 174
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Hej, nie wiem czy mnie ktoś jeszcze pamięta,
ale udzielałam się tu jakiś czas temu
Tak w skrócie:
po laparo w zeszłym roku i 3 miesięcznej kuracji V
jestem czysta 4-ty miesiąc ( nie będąc na żadnych anty ).
Niestety muszę wskoczyć na jakieś,
bo cały ten zabieg nic nie zmienił w moim cyklu
i czuję się coraz gorzej - dolegliwości bólowe.
Ostatniej owulacji pęcherzyk miał 32 mm
i myślałam, że się skończę :/
Wkońcu wynudziłam poziom hormonów u dr.
Moje CRP i estradiol jest ponad normę
Co to może znaczyć?
Po jakim czasie miałyście nawroty endo?

Edytowane przez strufka
Czas edycji: 2013-02-16 o 07:00
strufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 13:19   #3014
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

CRP wskazuje stan zapalny. A ile ponad normę?
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 14:35   #3015
strufka
Raczkowanie
 
Avatar strufka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 174
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez KONICZYNKA 47 Pokaż wiadomość
CRP wskazuje stan zapalny. A ile ponad normę?
Norma: 0-5.
Ja mam 1,6 :/

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Alem oślica!
Przecież to jest w normie, a ja od czwartku sraczkuje ze strachu
strufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 06:47   #3016
Doniaczka
Raczkowanie
 
Avatar Doniaczka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 197
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez maluchna30 Pokaż wiadomość
Dziękuję kochane za kciuki. Przepraszam, że tak późno się odzywam, ale dużo teraz na głowie mam. No więc Oleńka przyszła na świat 4 lutego o godz.10.45 przez cc, gdyż miałam ułożenie pośladkowe. Moja Calineczka ważyła zaledwie 2500g i mierzyła 48cm. Wszystkie ciuszki na nią za duże mam, ale nie kupuję większych, bo mam nadzieję, że lada dzień, tydzień, miesiąc przybędzie na wadze. A oto moje endo - dziecię i PAMIĘTAJCIE GŁOWA DO GÓRY!!!
GRATULUJĘ !!!! Prześliczna mała Calineczka Niech zdrowo rośnie !!!
Doniaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 08:14   #3017
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez maluchna30 Pokaż wiadomość
Dziękuję kochane za kciuki. Przepraszam, że tak późno się odzywam, ale dużo teraz na głowie mam. No więc Oleńka przyszła na świat 4 lutego o godz.10.45 przez cc, gdyż miałam ułożenie pośladkowe. Moja Calineczka ważyła zaledwie 2500g i mierzyła 48cm. Wszystkie ciuszki na nią za duże mam, ale nie kupuję większych, bo mam nadzieję, że lada dzień, tydzień, miesiąc przybędzie na wadze. A oto moje endo - dziecię i PAMIĘTAJCIE GŁOWA DO GÓRY!!!
witaj, kochana! jaka śliczna malutka niunia niech się zdrowo chowa
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 15:04   #3018
nadia09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 70
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Maluchna30 Gratulacje! Prześliczne Cudo
Dziewczyny, niedawno spotkałam się z opinią jednego lekarza,że endometriozę wywołują pasożyty. Zachęcam do poczytania na ten temat. Ja postanowiłam spróbować oczyszczania organizmu-jako ostatniej deski ratunku, jednocześnie włączają zdrową dietę zalecaną przy endo. Efekty powinne być za jakieś 3 miesiące, będę informować Was czy coś się poprawiło. Oby

i jeszcze taka ciekawostka: zawsze miałam bolesne @, po laparo i po visane również. (po ścianach chodziłam z bólu) Zbadałam tsh-wyszło hashimoto. Od kiedy biorę tabsy na tarczyce, bóle nie są tak silne, nawet czasem okres mija bez tabletki-co kiedyś było nie do wyobrażenia. Myślę,że tarczyca mogła mieć tutaj wpływ.
Wciąż szukajcie przyczyn
Wiki dziękuję za odpowiedź narazie wstrzymam się z nowym lekarzem.
nadia09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 15:39   #3019
anies1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 56
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Witam!
Z endo zmagam sie już parę lat. Miałam torbiel na jajniku, ogniska endo wszystko usunięte laparoskopią. Bralam danazol, teraz jestem na azalii, chociaż nie dokońca jestem happy, gdyż mam boleści i najgorsza moja zmora to nadmiernie wzdęty brzuch, dosłownie wygląda na 6 miesiąc ciązy. Ogólnie jestem szczupła, tylko ten brzuch. biore no-spę, espumisan i nic mi nie pomaga. lekarze na początku diagnozowali mi zespól jelita drażliwego, przepisywali mi tribux, duspatalin, ale też nic nie pomagało. Mój ginekolog stwierdził, że prawdopodobnie endo weszło na jelita i od tego mam spuchnięty brzuch. Czy któraś dziewczyny z Was tak miała? zastanawiam sie właśnie nad Visanne, czy te tabletki zlikwidują mi te dolegliwości? proszę o odpowiedź, pozdrawiam i łacze sie w bólu
anies1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-01, 10:42   #3020
wyki2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Dziewczyny jestem załamana.
Tak jak pisałam miesiąc po odstawieniu Visanne juz miałam torbiel.
Parę dni temu byłam na usg piersi i jajników. W jajniku torbiel taka jak była 2,6 cmx2,10cm, a w piersiach wiele małych torbieli prostych wielkości do 4 mm. Lekarz skierował mnie na biopsje 1 z torbieli podobno z wtretem hyperechogenicznym przyściennym. Nie wiem co teraz będzie. czym ja mam leczyć ENDO. Czy przy torbielkach w piersiach MOŻNA BRAĆ VISANNE ALBO ANTYKONCEPCJĘ. Podobno torbiele w piersiach robia sie na skutek zaburzeń hormonalnych. Brak równowago estrogenoeo-progesterownowej. Robiłam badania tarczycy i anty TPO i wyniki mam dobre. Mam jeszcze zrobić prolaktynę i progesteron w 19 dniu cyklu.
Dziś jadę do mojego lekarza prowadzacego ENDO.
wyki2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 22:08   #3021
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Też byłam ostatnio na USG piersi i mam kilka torbieli plus jakas jedna dziwną zmianę, ciezko bylo lekarzowi okreslic co to ... mam przyjść za 3 miesiace do kontroli, a jak sie zmienią rozmiary to biopsja.

Dziewczyny czy wy krwawicie przy stosunkach ?
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 13:52   #3022
wyki2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Dziewczyny , czy słyszałyście może o stosowaniu wkładki Mirena z hormonem (pochodna progesteronu) lewogestrol na leczenie - zatrzymanie endometriozy u kobiet które już rodziły i nie planują więcej dzieci.? Na stronie to znalazłam:
http://pse.aid.pl/o-chorobie/leczenie-farmakologiczne/
Czy któraś stosuje Mirenę?
wyki2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 13:47   #3023
wyki2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Czy to forum wymarło - jakaś tak cisza .....
Czy słyszałyście coś o Mirenie. Jak leczyć endometriozę przy torbielach w piersiach. Czy Visanne nie zaszkodzi?
wyki2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 06:24   #3024
Doniaczka
Raczkowanie
 
Avatar Doniaczka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 197
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez wyki2011 Pokaż wiadomość
Czy to forum wymarło - jakaś tak cisza .....
Czy słyszałyście coś o Mirenie. Jak leczyć endometriozę przy torbielach w piersiach. Czy Visanne nie zaszkodzi?
Hejka

Niestety nie pomogę Ci w odpowiedzi na Twoje pytanie.

Nie mam pojęcia o Mirenie. Nigdy też nie miałam do czynienia z torbielami w piersiach. Będziesz musiała się zapytać specjalistę odnośnie leczenia endometriozy przy torbielach piersi.

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 07:24 ---------- Poprzedni post napisano o 07:20 ----------

Witajcie dziewczynki

Już jestem po pierwszym opakowaniu Visanne I muszę powiedzieć, że wróciłam do życia bez bólu Zupełnie nie czuję już bólu pleców i jajnika lewego Wzdęcia też minęły. No i odzyskałam swoją wagę tzn.: 55 kg Już nie wyglądam jak kościotrup

Teraz walczę o piękną cerę. Jadę na antybiotyku: tetralysal i skinorenie Muszę stwierdzić, że jest poprawa Nareszcie, dzięki Visanne, nie tłuści mi się twarz Także wszystko zmierza ku lepszemu

Pozdrawiam
Doniaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 06:27   #3025
strufka
Raczkowanie
 
Avatar strufka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 174
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez Doniaczka Pokaż wiadomość
Nareszcie, dzięki Visanne, nie tłuści mi się twarz
Matko! Ja na V miałam cere jak beton :/
Każdy możliwy por zatkany i wyniesiony w górę jak wulkan to była masakra.
Brrr

---------- Dopisano o 07:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:07 ----------

Cytat:
Napisane przez anies1981 Pokaż wiadomość
Witam!
Z endo zmagam sie już parę lat. Miałam torbiel na jajniku, ogniska endo wszystko usunięte laparoskopią. Bralam danazol, teraz jestem na azalii, chociaż nie dokońca jestem happy, gdyż mam boleści i najgorsza moja zmora to nadmiernie wzdęty brzuch, dosłownie wygląda na 6 miesiąc ciązy. Ogólnie jestem szczupła, tylko ten brzuch. biore no-spę, espumisan i nic mi nie pomaga. lekarze na początku diagnozowali mi zespól jelita drażliwego, przepisywali mi tribux, duspatalin, ale też nic nie pomagało. Mój ginekolog stwierdził, że prawdopodobnie endo weszło na jelita i od tego mam spuchnięty brzuch. Czy któraś dziewczyny z Was tak miała? zastanawiam sie właśnie nad Visanne, czy te tabletki zlikwidują mi te dolegliwości? proszę o odpowiedź, pozdrawiam i łacze sie w bólu
Witaj w klubie )
Ja mam całe, życie wzdęty brzuch!
Endo mam tylko na jajnikach, reszta czysta - tak twierdzi lekarz.
Najgorzej bywało wieczorami, chciało mi go poprostu rozerwać dołem,
to nie były wzdęcia poprostu sama nie wiem co tam może tak puchnąć.
Waże ok 50 kg i mam 1,65 m więc strasznie to widać.
Będąc na V tak mi brzuch zassało,
nigdy w życiu nie miałam tak płaskiego brzucha
skakałam z radości,
ale szybko mi przeszło chyba po 2 tyg wszystko wróciło do normy :/
Teraz jestem na Atywii i muszę przyznać,
że brzuch nie spuchł mi jeszcze ani razu,
co prawda nie jest taki zassany jak na V,
ale raczej normalny i co najwazniejsze nie boli!
Niestety każdy inaczej reaguje na ten sam lek.
strufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 08:03   #3026
Doniaczka
Raczkowanie
 
Avatar Doniaczka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 197
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez strufka Pokaż wiadomość
Matko! Ja na V miałam cere jak beton :/
Każdy możliwy por zatkany i wyniesiony w górę jak wulkan to była masakra.
Brrr
No wiesz cerę mam ładną, ale z pomocą dodatkowych antybiotyków i maści na twarzyczkę Polecam skinoren w kremie Wybiela przebarwienia. Jednak na początku radzę stosować pod niego krem nawilżający, bo trochę podrażnia i skóra nie piecze aż tak mocno

A jak tam u Ciebie?

U mnie luzik, ból minął całkowicie Nareszcie życie jak w Madrycie
Doniaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 10:28   #3027
strufka
Raczkowanie
 
Avatar strufka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 174
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez Doniaczka Pokaż wiadomość
No wiesz cerę mam ładną, ale z pomocą dodatkowych antybiotyków i maści na twarzyczkę Polecam skinoren w kremie Wybiela przebarwienia. Jednak na początku radzę stosować pod niego krem nawilżający, bo trochę podrażnia i skóra nie piecze aż tak mocno

A jak tam u Ciebie?

U mnie luzik, ból minął całkowicie Nareszcie życie jak w Madrycie
Niestety trądzik mam od 10-ciu lat,
nauczyłam się już z nim żyć,
używałam długie lata Brevoxylu, ale go wycofali,
więc wskoczyłam na Benzacne.
Myślałam nad tym Skinorenem...
Ja mam głównie problem z zatkanymi porami,
całą twarz mam z czarnych kropeczek i z nich robią mi się ropne rany
(cholerny nawyk wyciskania),
myślisz, że by pomógł na taki rodzaj trądziku?
Ostatnio zmieniłam żel do mycia buzi na Avon Clearskin - Intensywnie działający kremowy żel do mycia twarzy
(Zawiera 2% kwasu salicylowego).
Muszę przyznać, że jestem w szoku po DWÓCH dniach
zniwelował mi czarne kropki z czoła i policzków,
gdzie mam bardzo rozszerzone pory i cera stała się taka bardziej gładsza.
Napewno nie jest to zasługą Atywii na której właśnie jadę,
(ma w ulotce napisane, że leczy średni trądzik)
gdyż moja siostra zauważyła taką samą poprawę u siebie.
Mam też z Avon Clearskin - Oczyszczający płyn do mycia ciała przeciw wypryskom z 2% kwasem salicylowym i to też mnie pozytywnie zaskoczyło!
Mój dekold w życiu nie wyglądał lepiej.
Niestety ramiona wciąż wyglądają tak samo ehh,
zawsze jest jakieś ale

Co do endo jutro zażywam ostatnią tabl. pierwszego opakowania Atywii
i czekam na @ z rękami uniesionymy do niebios w geście błagalnym,
aby jakoś ją przeżyć.
Pamiętam, że na V miesiączka mi się całkiem zatrzymała i też było przyjemnie
strufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 12:52   #3028
Doniaczka
Raczkowanie
 
Avatar Doniaczka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 197
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez strufka Pokaż wiadomość
Niestety trądzik mam od 10-ciu lat,
nauczyłam się już z nim żyć,
używałam długie lata Brevoxylu, ale go wycofali,
więc wskoczyłam na Benzacne.
Myślałam nad tym Skinorenem...
Ja mam głównie problem z zatkanymi porami,
całą twarz mam z czarnych kropeczek i z nich robią mi się ropne rany
(cholerny nawyk wyciskania),
myślisz, że by pomógł na taki rodzaj trądziku?
Ostatnio zmieniłam żel do mycia buzi na Avon Clearskin - Intensywnie działający kremowy żel do mycia twarzy
(Zawiera 2% kwasu salicylowego).
Muszę przyznać, że jestem w szoku po DWÓCH dniach
zniwelował mi czarne kropki z czoła i policzków,
gdzie mam bardzo rozszerzone pory i cera stała się taka bardziej gładsza.
Napewno nie jest to zasługą Atywii na której właśnie jadę,
(ma w ulotce napisane, że leczy średni trądzik)
gdyż moja siostra zauważyła taką samą poprawę u siebie.
Mam też z Avon Clearskin - Oczyszczający płyn do mycia ciała przeciw wypryskom z 2% kwasem salicylowym i to też mnie pozytywnie zaskoczyło!
Mój dekold w życiu nie wyglądał lepiej.
Niestety ramiona wciąż wyglądają tak samo ehh,
zawsze jest jakieś ale

Co do endo jutro zażywam ostatnią tabl. pierwszego opakowania Atywii
i czekam na @ z rękami uniesionymy do niebios w geście błagalnym,
aby jakoś ją przeżyć.
Pamiętam, że na V miesiączka mi się całkiem zatrzymała i też było przyjemnie
Hej,

nie mam co prawda pojęcia o tym, czy Ci pomoże ten skinoren. Według mnie powinnaś przejść się do dermatologa, ale prywatnie. Na kasę chorych nie ma sensu, bo zapisze jakąś homeopatię albo jakieś inne cuda. U mnie terapia z trądzikiem trwa blisko 15 lat. Miałam różne złuszczania, w tym TCA.
Byłam nawet na terapii izotekiem. Po nim buźkę miałam jak marzenie- gładziutka, zero błyszczenia i zaskórników. Nie musiałam się nawet tapetować
Mam sprawdzonego dermatologa, który już wiele razy przyczynił się do poprawy mojego wyglądu. Niestety od przeszło 2 lat nie chodzę do niego regularnie, bo mam do niego kawał drogi. Ostatnio jednak tak wypisanał mi receptę, że nie będę męczyła się z "wysypem" przez najbliższe 1,5 miesiąca- biorę tetralysal.

Do mycia twarzy używam Effaclar z La Roche Posay i jest dobry. Jako nawilżającego kremu używam Dermedic Hydrain 2. Skinoren jest dobry, ale trochę drogi, bo kosztuje około 45 zł. No i żeby terapia była skuteczna musisz dodatkowo stosować coś od wewnątrz. Wiadomo, zero wyciskania Chociaż wiem, że to trudne

Co do @ mam nadzieję, że nie będzie zbyt bolesna Może lepiej weź na zaś jakąś przeciwbólową, żeby pierwszy dzień był bardziej lajtowy No ja już nie męczę się ani z @ ani z bólem po @ Życie wydaje mi się piękniejsze- jakbym była na jakiś halucynach ;D Hehehehe

Pozdrawiam
Doniaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 22:08   #3029
YourSweetGoddess
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 39
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Witajcie! Mam jedno pytanie dotyczace Visanne. Czy podczas brania tabletek mozna zajsc w ciaze ? Bo sama do konca nie jest pewna. Pozdrawiam.
YourSweetGoddess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 11:56   #3030
lauretta1979
Raczkowanie
 
Avatar lauretta1979
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 136
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Nie znam przypadków zajścia w ciążę u kobiet leczonych Visanne.
__________________
nadzieja istnieje zawsze... do ostatniej chwili... ?
lauretta1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-11 09:20:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.