Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-14, 22:55   #3421
Kalafiorka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 19
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
ja też jestem po Tetralysalu (ponad 3 miesięczna kuracja). w poprzednią niedzielę zjadłam ostatnią tabletkę i nie jest dobrze. na brodzie guzy, lewy policzek też w guzach...
miałam tak samo w święta, ale bożonarodzeniowe, a w Sylwestra był koszmar! Też po Tetralysalu! To już kolejna wypowiedz w tym samym tonie o tym specyfiku. Czy on komuś w ogóle pomógł? Żałuję bardzo, że zanim lekarka po raz kolejny przepisała mi kurację tym antybiotykiem, nie przeczytałam chociażby tego forum. Ja myślałam, że tylko na mnie tak krótko działa, a tu widzę, że to nagminne. Po jego odstawieniu minął chyba tydzień i miałam masakrę na twarzy. To wtedy lekarka zdecydowała się na Izotek. Asilos Magdalena trzymaj się!
Kalafiorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 09:12   #3422
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Kalafiorka Pokaż wiadomość
miałam tak samo w święta, ale bożonarodzeniowe, a w Sylwestra był koszmar! Też po Tetralysalu! To już kolejna wypowiedz w tym samym tonie o tym specyfiku. Czy on komuś w ogóle pomógł? Żałuję bardzo, że zanim lekarka po raz kolejny przepisała mi kurację tym antybiotykiem, nie przeczytałam chociażby tego forum. Ja myślałam, że tylko na mnie tak krótko działa, a tu widzę, że to nagminne. Po jego odstawieniu minął chyba tydzień i miałam masakrę na twarzy. To wtedy lekarka zdecydowała się na Izotek. Asilos Magdalena trzymaj się!
ja miałam dwie ponad trzymiesięczne kuracje Tetralysalem. po każdej trądzik szybko wracał. zresztą po każdej innej kuracji antybiotykiem również
po jakim czasie od ukończenia Tetralysalu zaczęłaś brać Izotek?
moja nowa derma każe mi czekać ponad miesiąc
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 17:46   #3423
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

zostało mi 5 tabletek...
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 18:27   #3424
Kalafiorka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 19
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
ja miałam dwie ponad trzymiesięczne kuracje Tetralysalem. po każdej trądzik szybko wracał. zresztą po każdej innej kuracji antybiotykiem również
po jakim czasie od ukończenia Tetralysalu zaczęłaś brać Izotek?
moja nowa derma każe mi czekać ponad miesiąc
Ja już nawet nie wiem, ile miałam kuracji Tetralysalem. Najbardziej pomogła mi kuracja antybiotykiem, którego nazwy zupełnie sobie nie mogę teraz przypomnieć (były w żółtym opakowaniu). Efekt utrzymał się przez dobrych kila miesięcy.
Ostatnią kurację Tetralysalem skończyłam tydzień przed świętami. Ustaliłyśmy z dermą, że jeżeli będzie pogorszenie, to rozpoczniemy kurację. Zgłosiłam się do niej na początku roku z masakrą na twarzy i rozpoczęłam wędrówkę po lekarzach, by sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań (trochę to trwało). No i w końcu pod koniec stycznia mogłam rozpocząć przyjmowanie Izoteku. Tak, że przerwa od momentu skończenia kuracji T. była wynikiem przygotowania do Izoteku. No, ale musze przyznać, że mi się ten czas niemiłosiernie dłużył!
Kalafiorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 18:41   #3425
polcia26
Raczkowanie
 
Avatar polcia26
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mój własny kawałek nieba :)
Wiadomości: 236
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez ada_rut Pokaż wiadomość
Przez ten trądzik omijają mnie najlepsze lata młodości.

Ps. Wy też tak macie, że np. wychodząc gdzieś patrząc w lustro myślicie, jak wogóle możecie pokazywać się ludziom ,a wracając siwierdzać, że wogóle tak źle nie wyglądacie (i odwrotnie- wychodząc gdzieć myślicie że w miarę wyglądacie a wracając stwierdzacie, że masakrycznie wyglądacie, ja tak mam) ? Sorry za błędy, ale się spieszyłam

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Też tak mam! Czasem nawet patrze w meble gdzie jest szyba, lub po prostu w okno gdzie odbija się moje lico i ... jestem załamana bo widać te przeklęte dziury, a pod światło jeszcze bardziej!
A czasem mówię że nie jest tak źle, a czasem płakać mi się chce (no i czasem wyję...) młodość przesraną miałam a teraz już na karku 30 - tka i buzia jak po wojnie
Ale może to nie nawrót u Ciebie - trzymam kciuki. Wszyscy jesteśmy tak przewrażliwieni na punkcie swojej cery że jak się coś pojawi to zaczynamy wpadać w panikę - a że to nawrót, a że to IZO nie działa - też tak mam
Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Ja tez tak mam
Ja jestem 1 dzien po skonczonej miesiecznej tylko kuracji i juz pryszcz i wlasnie czuje ze juz wlosy m isie przetluszczaja oraz ze mam takie sebum w uszach! Po za tym dzis sie obudzilam z bolem ucha i juz sie zmartwilam bo w uchu mam pryszcza. Wlasnie czesto mialam w uszach takie bolące i znow mnie to dopada
Eh.. a to dopiero 1 dzien, jak szybko przyszla susza tak szybko odejdzie.
Anecko, przykro mi że musiałaś zakończyć terapię widząc tak ładne efekty po miesiącu, trzymam kciuki aby buźka nadal była ładna

Cytat:
Napisane przez Kalafiorka Pokaż wiadomość
Poza tym mam dziwną wysypkę na rękach.
Większość z nas ma wysypkę na rękach, ja mam taką że... wstyd mi czasem i widzę że niektórzy się odsuwają ode mnie
__________________
polcia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 18:59   #3426
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
zostało mi 5 tabletek...
Głowa do góry Będzie dobrze. Są upadki i wzloty, ale ogólnie jest OK
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 19:00   #3427
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Kalafiorka ten antybiotyk w zoltym op to moze Unidox?

ta wysypke a raczej egzeme na dloniach ktora przesowa sie powoli w kierunku lokci tez posiadam
dzinek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-15, 19:45   #3428
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę. jutro badania, w sobotę do dermy żeby coś powiedziała na temat dalszej pielęgnacji. jest piękna wiosna i postanowiłam być dobrej myśli
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 19:51   #3429
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

basior, to widzę, ze zaczynamy życie bez retinoidów w podobnym okresie
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 20:54   #3430
vanilia___
Raczkowanie
 
Avatar vanilia___
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 227
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziewczynki, blagam, pomozcie!!! Smarowalyscie czyms takie gule? Mi takie cos wyskoczylo juz 2-3 tygodnie temu, lekko sie zmniejszylo i nic... Mam wrazenie, ze to nigdy nie zejdzie, nadal jest twarde,a na dodatek prawie sine! Boje sie, ze bedzie blizna A jest w bardzo widocznym miejscu... Moge jakos przyspieszyc zejscie tego swinstwa?
vanilia___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 21:28   #3431
Kalafiorka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 19
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez dzinek Pokaż wiadomość
Kalafiorka ten antybiotyk w zoltym op to moze Unidox?

ta wysypke a raczej egzeme na dloniach ktora przesowa sie powoli w kierunku lokci tez posiadam
Unidox! Właśnie! Dzięki Dzinek!
Egzema!? To się teraz wystraszyłam! Do dermy idę dopiero za dwa tygodnie, ale w takim wypadku nie wiem, czy się nie wybrać wcześniej.
vanilia_ chciałabym Ci jakoś pomóc, ale ja jak mi teraz coś wyskoczy, nie smaruję niczym. Czekam aż mi samo zniknie. Myślę jednak, że gdybym miała wielki problem, to bym zaryzykowała użycie maści od dermy. Może dziewczyny używały czegoś zewnętrznego w czasie kuracji i Ci poradzą.

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------
Cytat:
Napisane przez polcia26 Pokaż wiadomość
Większość z nas ma wysypkę na rękach, ja mam taką że... wstyd mi czasem i widzę że niektórzy się odsuwają ode mnie
polcia26 Nie przejmuj się takimi ludźmi, piękna pogoda za oknem, a więc głowa do góry, uśmiech na twarzy i do przodu!

Edytowane przez Kalafiorka
Czas edycji: 2009-04-15 o 21:29
Kalafiorka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-15, 22:00   #3432
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez vanilia___ Pokaż wiadomość
Dziewczynki, blagam, pomozcie!!! Smarowalyscie czyms takie gule? Mi takie cos wyskoczylo juz 2-3 tygodnie temu, lekko sie zmniejszylo i nic... Mam wrazenie, ze to nigdy nie zejdzie, nadal jest twarde,a na dodatek prawie sine! Boje sie, ze bedzie blizna A jest w bardzo widocznym miejscu... Moge jakos przyspieszyc zejscie tego swinstwa?
Gruba warstwa maści ichtiolowej na noc i platerek. Smaruj tak dopóty dopóki nie zobaczysz że przesunął się wyżej - widać wtedy taki biały czubek jak w normalnym wykwicie ropnym - wtedy go albo zasusz, albo delikatnie wyciśnij ( wiem, że się nie powinno, ale czasem na takie gule to jedyna rada... ).
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-16, 14:08   #3433
vanilia___
Raczkowanie
 
Avatar vanilia___
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 227
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Gruba warstwa maści ichtiolowej na noc i platerek. Smaruj tak dopóty dopóki nie zobaczysz że przesunął się wyżej - widać wtedy taki biały czubek jak w normalnym wykwicie ropnym - wtedy go albo zasusz, albo delikatnie wyciśnij ( wiem, że się nie powinno, ale czasem na takie gule to jedyna rada... ).
Dziękuję za radę. Czyli jednak lepiej, żeby to wyszło niż czekać aż się wchłonie? Poza tym ja nawet nie wiem, czy jest szansa, żeby się wchłonęło Dzisiaj już zaczęło mi się robić aż takie czarne... Powinnam się bać?
vanilia___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-16, 14:32   #3434
ada_rut
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 24
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

vanilia___ miałam chyba coś takiego, co opisujesz. Na początku to była jakby podskórna gula, a potem to wyszło na wierzch. Ja to potraktowałam maścią cynkową i ichtiolową. Po jakimś bardzo długim czasie w końcu zaczęło się to zmniejszać(na lewym policzku znikło całkiem, ale pozostały po tym ogromne blizny, a na prawym znikło ale nie do końca- jest jeszcze taki jakby mały pryszcz, ale też widzę, że na pewno jak kiedyś zniknie to pozstawi także blizny). Być może te blizny sa spowodowane tym, że chciałam to jakoś wydusić jak już wyszło na wierzch(czasami to pomaga a czsaami wręcz przeciwnie). Pozdrawiam
Ps. w weekend wstawie zdjęcia
szukam_ciebie- brałam różne dawki- na początku 40 mg, później 30 mg, później 20 mg i na końcu 10 mg.
ada_rut jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-16, 14:39   #3435
vanilia___
Raczkowanie
 
Avatar vanilia___
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 227
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez ada_rut Pokaż wiadomość
vanilia___ miałam chyba coś takiego, co opisujesz. Na początku to była jakby podskórna gula, a potem to wyszło na wierzch. Ja to potraktowałam maścią cynkową i ichtiolową. Po jakimś bardzo długim czasie w końcu zaczęło się to zmniejszać(na lewym policzku znikło całkiem, ale pozostały po tym ogromne blizny, a na prawym znikło ale nie do końca- jest jeszcze taki jakby mały pryszcz, ale też widzę, że na pewno jak kiedyś zniknie to pozstawi także blizny). Być może te blizny sa spowodowane tym, że chciałam to jakoś wydusić jak już wyszło na wierzch(czasami to pomaga a czsaami wręcz przeciwnie). Pozdrawiam
Ps. w weekend wstawie zdjęcia
szukam_ciebie- brałam różne dawki- na początku 40 mg, później 30 mg, później 20 mg i na końcu 10 mg.
Nawet mnie nie strasz Mam to centralnie na lewym poliku, tam nigdy nie pojawila mi sie zadna blizna, jedynie po bokach- nie wiem z czego to wynika. Boje sie strasznie Mam jeszcze pytanie do April- czy jesli po masci ichtiolowej wyjdzie mi to na wierzch, to czy nie zostawi blizny badz nie zwiekszy takiego prawdopodobienstwa?
vanilia___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-16, 15:00   #3436
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez vanilia___ Pokaż wiadomość
Nawet mnie nie strasz Mam to centralnie na lewym poliku, tam nigdy nie pojawila mi sie zadna blizna, jedynie po bokach- nie wiem z czego to wynika. Boje sie strasznie Mam jeszcze pytanie do April- czy jesli po masci ichtiolowej wyjdzie mi to na wierzch, to czy nie zostawi blizny badz nie zwiekszy takiego prawdopodobienstwa?
Może zostawić przebarwienie - ale jeśli szybko potraktujesz je kwasem azelainowym to zniknie. Jeśli masz tendencję do bliznowców to nie ma co ryzykować. Ale przy normalnej skórze nic się nie dzieje. Niektóre dziewczyny zasuszają jak wyjdzie na wierzch - u mnie to nie zdaje egzaminu. Co prawda taka cysta wchłonie się w końcu sama, ale wyjdzie za jakiś czas w tym samym miejscu i tak w kółko - przynajmniej ja tak mam. Jeśli jest dużo takich gul to ciężko coś poradzić - ale jedną można w ten sposób potraktować. Przy czym wyciskać lub zasuszać dopiero kiedy będzie na prawdę przy powierzchi. To może zająć kilka dni, ale jak się już uporasz to nie wróci.
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-16, 15:26   #3437
ada_rut
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 24
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

vanilia___ nie straszę, tylko piszę jak to u mnie przebiegało. Mam nadzieję, że u Ciebie będzie inaczej. U mnie akurat też to było na centralnej części policzków- przy nosie i tych blizn nie za bardzo idzie zasłonić, np. włosami
ada_rut jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-16, 15:29   #3438
vanilia___
Raczkowanie
 
Avatar vanilia___
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 227
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Może zostawić przebarwienie - ale jeśli szybko potraktujesz je kwasem azelainowym to zniknie. Jeśli masz tendencję do bliznowców to nie ma co ryzykować. Ale przy normalnej skórze nic się nie dzieje. Niektóre dziewczyny zasuszają jak wyjdzie na wierzch - u mnie to nie zdaje egzaminu. Co prawda taka cysta wchłonie się w końcu sama, ale wyjdzie za jakiś czas w tym samym miejscu i tak w kółko - przynajmniej ja tak mam. Jeśli jest dużo takich gul to ciężko coś poradzić - ale jedną można w ten sposób potraktować. Przy czym wyciskać lub zasuszać dopiero kiedy będzie na prawdę przy powierzchi. To może zająć kilka dni, ale jak się już uporasz to nie wróci.
Mam tylko jedną taką gulę, mi zazwyczaj właśnie takie coś zostawiało bliznę, nawet kiedy zostawiłam to samemu sobie, ale było to zawsze w innym miejscu -właśnie z boku lub przy żuchwie, gdzie skóra wydaje mi się delikatniejsza. Kiedys, kiedy probowalam wycisnac cos podobnego, strasznie mnie bolalo, czułam takie mocne ukłucie i po takim czyms wlasnie zostawala blizna...Po pryszczach na czole, brodzie, nosie nigdy nie zostaje mi slad, mam juz je naprawde gladkie i wyczyszczone, natomiast boki zawsze mialam najgorsze i nadal są nierówne, w przebarwieniach, bliznach Moze nie są aż tak widoczne, bo przykrywają to włosy i makijaż. Mam 4 głębokie blizny, w tym jedna od ospy i bardzo boję się, żeby mi nie przybyło więcej Reszta to przebarwienia i płytkie ślady, które myślę ,że za jakiś czas uda mi się usunąć.

Siedzę już z maścia ichtiolową na twarzy

Zapomniałam się zapytać- April, gdzie taki kwas mogę dostać? Normalnie w aptece? Nakłada się go na pojedyncze przebarwienia? Myślisz, że mogę to zrobić nawet podczas kuracji retinoidami?

Edytowane przez vanilia___
Czas edycji: 2009-04-16 o 15:30
vanilia___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-16, 15:54   #3439
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

To popularny Acne Derm do dostania w aptece - niestety działa głównie na świeże przebarwienia - stare co najwyżej lekko podjaśni. Myślę, że punktowo w czasie kuracji możesz - na całą twarz nie polecam - może uwrażliwić skórę na promienie jeszcze bardziej.

Co do guli. Cały sekret tkwi w tym żeby nie dusić tego na siłę, dopiero jak jest na wierzchu a i wtedy lekko. Jeśli dalej nic nie chce isć - zostaw. Wyjdzie reszta na drugi dzień to dociśnij . W taki sposób nie ryzykujesz że cysta się rozleje i wyjdzie za chwilę nowa, albo ta będzie się jadzić w nieskończoność. Ryzyko blizny też jest wtedy mniejsze. Wiem że jak się już zacznie to trudno się oderwać od dociśnięcia reszty, ale to dla dobra skóry
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 15:57   #3440
vanilia___
Raczkowanie
 
Avatar vanilia___
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 227
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
To popularny Acne Derm do dostania w aptece - niestety działa głównie na świeże przebarwienia - stare co najwyżej lekko podjaśni. Myślę, że punktowo w czasie kuracji możesz - na całą twarz nie polecam - może uwrażliwić skórę na promienie jeszcze bardziej.

Co do guli. Cały sekret tkwi w tym żeby nie dusić tego na siłę, dopiero jak jest na wierzchu a i wtedy lekko. Jeśli dalej nic nie chce isć - zostaw. Wyjdzie reszta na drugi dzień to dociśnij . W taki sposób nie ryzykujesz że cysta się rozleje i wyjdzie za chwilę nowa, albo ta będzie się jadzić w nieskończoność. Ryzyko blizny też jest wtedy mniejsze. Wiem że jak się już zacznie to trudno się oderwać od dociśnięcia reszty, ale to dla dobra skóry
Stosowalam Acne Derm przed kuracją i rzeczywiście mi pomógł Także chyba kupię jeszcze jedną tubkę. Co do wyciskania- zawsze się bałam, że jak nie docisnę do końca to odbuduje się na nowo i moje cierpienia na nic
vanilia___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 12:10   #3441
cindy17
Raczkowanie
 
Avatar cindy17
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 251
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cześć dziewczyny
Mam do Was pytanie wiem , ze podczas kuracji nie mozna sie opalac. Ale chodzi tu tylko o tawrz czy generalnie o cale cialo?? Musze sie smarowac blokerem na calym ciele czy tylko twarz? Wiem ze to pytanie moze byc infantylne, ale do dermy ide w przyszlym miesiacu a z mojego roztrzepania zapomnialam sie zapytac;/
cindy17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 15:26   #3442
Calypso*
Raczkowanie
 
Avatar Calypso*
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 219
GG do Calypso*
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cześć, Jeśli pozwolicie dołączę się do Waszego forum. Mnie więcej roku temu lekarz przepisał mi Aknenormin, zrealizowałam receptę ale leku nie tknęłam, jakiś opór/instynt samozachowawczy/lęk mi na to nie pozwolił. W zeszłym tygodniu wybrałam się do tego lekarza po raz drugi i po raz drugi usłyszałam, że nie ma powodu do obaw i że lek stosowany z głową i pod odpowiednią kontrolą pomaga a nie szkodzi. Tak więc biorę go od 3 dni, dawka chyba niewielka 20mg na dobę. Po miesiącu kuracji lekarz ma zweryfikować efekty, jeśli jakieś będą i ewentualnie zmienić dawkę. Aha, mam 29 lat i do tej pory wydeptałam już pielrzymki do lekarzy zielarzy i kosmetyczek. Mam za sobą kilka doustnych kuracji Tetralysalem i Bactrimem, stosowałam też Differin, Zineryt, Skinoren, Dalacin i inne których nazw nie pamiętam. Przeszłam też 2 serie złuszczania kwasami, stosowałam mikrodermabrazję, kawitację. Myślę, że Aknenormin to ostatni bastion
Calypso* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 15:53   #3443
dobra_ania
Raczkowanie
 
Avatar dobra_ania
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 83
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

dziewczyny jest sposób na wyspkę na dłoniach i suche placki na przedramionach i ramionach Przynajmniej dla mnie pomogło. Pokazałam to mojej dermatolog i powiedziała, żebym kupiłam krem Dexeryl. To taki balsam w białej tubie, na bazie parafiny jak się nie mylę. Wielka tube 250ml z gratisem 100ml (wersja podróżna) kupiłam za 12zł. Nie pachnie może tak przyjemnie jak drogeryjne, ale jest skuteczny. Od kiedy smaruję tym mazidłem zero wysypek a suche placki nikną.
__________________
my eyes are green 'cause I eat a lot of vegetables
dobra_ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 16:27   #3444
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez cindy17 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Mam do Was pytanie wiem , ze podczas kuracji nie mozna sie opalac. Ale chodzi tu tylko o tawrz czy generalnie o cale cialo?? Musze sie smarowac blokerem na calym ciele czy tylko twarz? Wiem ze to pytanie moze byc infantylne, ale do dermy ide w przyszlym miesiacu a z mojego roztrzepania zapomnialam sie zapytac;/
najlepiej filtr wysoki na całe ciało, bo możesz się nabawić przebarwień tak czy siak
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-18, 11:40   #3445
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

we wtorek wzięłam ostatnią tabletkę. byłam u dermy, mówi że jest super i mam się nie przejmować powrotem dała mi dużo próbek kremu z kwasami aha. generalnie napełniła mnie nadzieją
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-18, 15:30   #3446
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

może ja się też do swojej przejść powinnam, bo jak ostatnio byłam to zapomniałam zapytać czy mam się pojawić na koniec kuracji czy nie. jak myślicie, iść? po jakieś porady co dalej itp?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-18, 15:31   #3447
Kalafiorka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 19
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
we wtorek wzięłam ostatnią tabletkę. byłam u dermy, mówi że jest super i mam się nie przejmować powrotem dała mi dużo próbek kremu z kwasami aha. generalnie napełniła mnie nadzieją
Basior, trzymam kciuki! Wierzę, że będzie dobrze! Nie zapomnij o nas
Limonatka, ja na pewno pójdę na koniec kuracji. Chciałabym usłyszeć na temat dalszej pielęgnacji. Może Twoja derma podpowie Ci coś sensownego? Na pewno nic nie ryzykujesz. Pozdrawiam

Edytowane przez Kalafiorka
Czas edycji: 2009-04-18 o 15:35
Kalafiorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-18, 16:45   #3448
andzik1111
Raczkowanie
 
Avatar andzik1111
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Świętokrzyskie,jakie cudne;)
Wiadomości: 390
GG do andzik1111
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

mozecie powiedziec jakich kremow z filtrami uzywacie.ja narazie smaruje sie na noc chociaz wiem ze zle robie i przy takiej pogodzie powinnam uzywac czegos na dzien ale nie mam zielonego pojecia co kupic mozecie cos podpowiedziec?
andzik1111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-18, 16:48   #3449
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

no ja poszłam, miałam niby pokazać wyniki ale nie sprawdzała [ale dobre mam]
i pytałam co dalej, czego używać itp. co do filtrów, używam svr bawiony, bo że niby mineralny. ale strasznie jasny. dla bladziochów ok
dzięki Kalafiorka
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-20, 15:17   #3450
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam
Jestem po kuracji Acne, nie biorę tabletek od 15 dni. Na ulotce pisze, że nawrót moze pojawić się po 2 tyg...Ogólnie cęrę mam ładną, gładką, wyskoczyły tylko 2 krostki (nieduże w sumie) na czole...Jakie jest prawdopodobieństwo, że będę miała nawrót tego paskudztwa? Szczerze, to boje się nawrotu, a te 2 krostki na czole przerażają mnie, wiem że to nic takiego w porównaniu z tym co było kiedyś, ale strach przed nawrotem jest ogromny Po jakim czasie moze nastapić nawrót? Od razu występuje wysyp, czy nastepuje to stopniowo...?

Chciałabym już się trochę opalić, ale oczywiscie mówie o opalaniu ciała bez twarzy.. Czy jak zakryje sobie buźkę w solarium jakims materiałem, czy dłońmi, to nic złego się nie stanie?
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:48.