Problemy z irokezem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-05, 19:06   #1
Ditch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 6

Problemy z irokezem


Mam takie male pytanie...Bylem u fryzjera i nie moge dobrze wymodelwoac irokeza... czy oprucz zelu jest cos innego potrzebnego jakies dodatkowe kosmetyki...jak piank aczy cos........jakas porada pomoc...

Edytowane przez Ditch
Czas edycji: 2006-09-05 o 23:42
Ditch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 11:34   #2
xalpen
Raczkowanie
 
Avatar xalpen
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bp/Krk/Rz-ów
Wiadomości: 338
Dot.: Problemy z irokezem

Proponuję gumę usztywniającą do włosów-Ja mam z Joanny, w niebieskim opakowaniu i irokez mi po niej długo stoi
Słyszlalam o dobrej gumie z welli, ale nie miałam jeszce okazji wypróbować...
xalpen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 11:48   #3
kosmetolog22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 139
Dot.: Problemy z irokezem

Cytat:
Napisane przez Ditch Pokaż wiadomość
Mam takie male pytanie...Bylem u fryzjera i nie moge dobrze wymodelwoac irokeza... czy oprucz zelu jest cos innego potrzebnego jakies dodatkowe kosmetyki...jak piank aczy cos........jakas porada pomoc...
No dla niewprawionych to zel chyba najgorsza rzecz do stylizacji wlosow. Bardzo latwo przesadzic z jego iloscia. duzo latwiej jest nalozyc troszke pianki (na mokre wlosy) i mozna przejechac przez srodek glowy grzebieniem (ale cala dlugoscia grzebienia, ta waska strona). Choc pianke te latwo "przedawkowac" heh. Wlosy mozesz tez ukladac na wlosach suchych lub lekko wilgotnych, modelujac i nadajac im ksztalt za pomoca palcow i wykorzystujac np. kremy i gumy, wosk badz tez paste. W zaleznosci od efektu jaki chcesz uzyskac. Osobiscie lubie pasty bo nadaja naturalny, matowy wyglad, ale kiedys tez stosowalem wosk. Generalnie trzeba zachowac umiar w stosowaniu preparatow. No i miec cierpliwosc przy ukladaniu. Po ulozeniu radzilbym Ci lekko wzmocnic wlosy lakierem.
kosmetolog22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 12:06   #4
Ditch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 6
Dot.: Problemy z irokezem

Ta cierpliwosc...mi juz jej czasem brakuje;p.....czyli zel na tym etapie jest raczkowania jak dla mnie jest zlym rozwaizaniem.....eh sproboje tymi innych specifikow i skorzystam z porad i pomocy bardzio serdzecznie dziekuje......
Ditch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 13:23   #5
gurcia
Raczkowanie
 
Avatar gurcia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: :) ściana wschodnia :)
Wiadomości: 431
GG do gurcia
Dot.: Problemy z irokezem

Dla mnie najlepszą metodą na zrobienie dobrze trzymjącego sie irokeza jest tapirowanie cienkich warstw włosów, a następnie utrwalanie lakierem i układanie. Takie rozwązanie stosowałam u wielu koleżanek i u siebie i zawsze działało. Na koniec jeszcze boki podpinam wsówkami i całość lakieruje jak do tąd wszystkie fryzury wytrzymały najbardziej szalone imprezy myśle że powinno sie udać ja osobiście do irokaza ani żelu ani pianki nie stosuje bo włosy są po nich za "ciężkie" i źle sie układają miłego czesania Pozdrawiam
gurcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 15:37   #6
MARTA301215
Raczkowanie
 
Avatar MARTA301215
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 158
GG do MARTA301215
Dot.: Problemy z irokezem

Cytat:
Napisane przez xalpen Pokaż wiadomość
Proponuję gumę usztywniającą do włosów-Ja mam z Joanny, w niebieskim opakowaniu i irokez mi po niej długo stoi
Słyszlalam o dobrej gumie z welli, ale nie miałam jeszce okazji wypróbować...


Też stawiam na gumę mam tą z welli i jest super Nawet jest napisane jak uformować irokeza: " rozetrzyj w dłoniach porcję wielkości orzecha Gumy Massive Plastik Elastik. Uformuj włosy na koguci grzebień, aby zmatowić fryzurę użyj Kremu Massive Gliniasty Wygłupiasty , aby szybko zmienić fryzurę po prostu zwilż włosy i uformuj nową"
MARTA301215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 22:43   #7
Ditch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 6
Dot.: Problemy z irokezem

a mam jeszce pytanie cio do tylniej czesci...bo z przodu calkiemdobrze wychodzi....jakas metoda jak ulozyc wlosy i wymodelowac w tylniej czesci....?
Ditch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-07, 19:35   #8
*Vivi*
Raczkowanie
 
Avatar *Vivi*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z mroku narastającym w mej duszy....
Wiadomości: 184
Dot.: Problemy z irokezem

Cytat:
Napisane przez Ditch Pokaż wiadomość
Mam takie male pytanie...Bylem u fryzjera i nie moge dobrze wymodelwoac irokeza... czy oprucz zelu jest cos innego potrzebnego jakies dodatkowe kosmetyki...jak piank aczy cos........jakas porada pomoc...
Najlepszym sposobem(sprawdzonym) jest szare mydło. Mój kolega robi tak: tapiruje sobie włosy, nakłada trochę szarego mydła i układa iroka. Gumy, pasy, żele, lakiery, pianki i inne badziewia nie pomagaja, bo irok opada po jakis dwóch godzinach, nie wspomniec tutaj o pogo
*Vivi* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 20:08   #9
Ditch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 6
Dot.: Problemy z irokezem

a czy lekkie tapirowanie tez jest potrzebne...jak tak to jak to zrobic...?
Ditch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 21:32   #10
HolyBoy
Raczkowanie
 
Avatar HolyBoy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 371
GG do HolyBoy
Dot.: Problemy z irokezem

boze, o czym wy tu mowicie.. tapirowanie, szare mydlo... zestaw prawdopodobnie polecany do szybkiego zniszczenia wlosow....

a tak generalnie... ja polecam gume osis schwarzkopfa (ta czerwona)... 27 pln w hurtowni fryzjerskiej... nie zaluje zadnej zlotowki ktora wydalem... bardzo wydajna... nie niszczy wogle wlosow, a nawet je pielegnuje..
gumy joanny, welli i inne takie tandetne tanie badziewia sa beznadziejne... susza wlosy jak cholera... nie polecam...

a do irokeza proponuje takiz zestaw:
1)po umyciu wlosow i podsuszeniu recznikiem nakladamy nieduza ilosc pianki termoochronnej
2)suszymy wlosy suszarka modelujac irokeza przy pomocy sztokli (jesli wogle wlosy sa takiej dlugosci ze mozna w ten sposob)
3)krecone wlosy mozna podprostowac prostownica wycigajac je do gory
4)wcieramy we wlosy gume
5)spryskujemy ulozone wlosy lakierem (bez przesady)
Irokez trzyma sie do wieczora i nic go nie ejst w sanie zniszczyc

P.S. oczywiscie uzywamy tylko i wylacznie profesjonalnych kosmetykow
HolyBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 17:37   #11
*Vivi*
Raczkowanie
 
Avatar *Vivi*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z mroku narastającym w mej duszy....
Wiadomości: 184
Dot.: Problemy z irokezem

Cytat:
Napisane przez HolyBoy Pokaż wiadomość
boze, o czym wy tu mowicie.. tapirowanie, szare mydlo... zestaw prawdopodobnie polecany do szybkiego zniszczenia wlosow....

a tak generalnie... ja polecam gume osis schwarzkopfa (ta czerwona)... 27 pln w hurtowni fryzjerskiej... nie zaluje zadnej zlotowki ktora wydalem... bardzo wydajna... nie niszczy wogle wlosow, a nawet je pielegnuje..
gumy joanny, welli i inne takie tandetne tanie badziewia sa beznadziejne... susza wlosy jak cholera... nie polecam...

a do irokeza proponuje takiz zestaw:
1)po umyciu wlosow i podsuszeniu recznikiem nakladamy nieduza ilosc pianki termoochronnej
2)suszymy wlosy suszarka modelujac irokeza przy pomocy sztokli (jesli wogle wlosy sa takiej dlugosci ze mozna w ten sposob)
3)krecone wlosy mozna podprostowac prostownica wycigajac je do gory
4)wcieramy we wlosy gume
5)spryskujemy ulozone wlosy lakierem (bez przesady)
Irokez trzyma sie do wieczora i nic go nie ejst w sanie zniszczyc

P.S. oczywiscie uzywamy tylko i wylacznie profesjonalnych kosmetykow
Troche tak lalusiowato, tak to robią sobie technołomy góra zelu az smierdzi heh, ale ok jak wam tak się podoba...Nie żebym miała coś przeciwko.
*Vivi* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-08, 22:17   #12
kosmetolog22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 139
Dot.: Problemy z irokezem

Cytat:
Napisane przez Ditch Pokaż wiadomość
a mam jeszce pytanie cio do tylniej czesci...bo z przodu calkiemdobrze wychodzi....jakas metoda jak ulozyc wlosy i wymodelowac w tylniej czesci....?
to bardzo proste duzo prostsze niz na przodzie po prostu bierzesz wlosy miedzy obie rece (palce zlozone) i tak je ciagniesz do tylu, przechodzac ku gorze bo wazne jest, zeby naturalnie laczyly sie one w calosc z przodem. potem ogladasz w lusterku odbicie z lustra i ewentualnie poprawiac palcami. spryskujesz lakierem i gotowe. Pozdrawiam
kosmetolog22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 10:59   #13
shinsa
Rozeznanie
 
Avatar shinsa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 595
Dot.: Problemy z irokezem

ta guma jest swietna, tylko jak sie za duzo zalozy to sie kruszy i wyglada to jak lupiez
__________________
Don't worry, don't cry, smoke grass and fly : )

Z każdym dniem coraz bliżej Ciebie M.
shinsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 17:11   #14
suwa89
Zadomowienie
 
Avatar suwa89
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 244
Dot.: Problemy z irokezem

moj irokezik nawet na zelu byl cosik slaby...... ale luz ja uzywalam zelu do wlosow z tafta ten czarny - mocny ot co i nawet dobry hm
__________________
jestem m a m ą
***
zapuszczam włosy
dbam o figurę (waga 50 kg jest super!)
dbam o paznokcie
myślę o synku
idę do przodu, zapominam...
suwa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 20:03   #15
HolyBoy
Raczkowanie
 
Avatar HolyBoy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 371
GG do HolyBoy
Dot.: Problemy z irokezem

Cytat:
Napisane przez *Vivi* Pokaż wiadomość
Troche tak lalusiowato, tak to robią sobie technołomy góra zelu az smierdzi heh, ale ok jak wam tak się podoba...Nie żebym miała coś przeciwko.
kurde.. a czy ja wspomnialem cos o zelu... wlasnie NIE!!! zel to okropnosc... chcial gosc przepis na irokeza to mu dalem... nie chodzilo mi o to zeby sobie smalec na glowie zrobil... teraz moda na wilgotne mody poszla w las...
HolyBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 20:04   #16
HolyBoy
Raczkowanie
 
Avatar HolyBoy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 371
GG do HolyBoy
Dot.: Problemy z irokezem

Cytat:
Napisane przez shinsa Pokaż wiadomość
ta guma jest swietna, tylko jak sie za duzo zalozy to sie kruszy i wyglada to jak lupiez
chyba mowisz o gumie joanny... bo z osisa nie ma mowy o kruszeniu: wlosy sa elastycze
HolyBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 20:11   #17
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Problemy z irokezem

A jakbys nie mial kasy na gume z Oasisa, to polecam paste Remix L'oreala -
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=2028

Coz za niedopatrzenie, jeszcze jej nie zrecenzowalam! Zaraz sie za to zabieram.

Edit - faktycznie jeszcze czarny super mocny zel Tafta daje rade, ale wydaje mi sie ze po pascie wlosy sa bardziej elastyczne i mniej sztywne niz po zelu.

Edytowane przez mimbi
Czas edycji: 2006-09-09 o 20:12 Powód: jeszcze zel!
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:40.