Laserowe Usuwanie Pieprzyków - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-30, 16:19   #841
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez Glamour_girl Pokaż wiadomość
avOniasta polecam Ci Consensus w Krakowie na pl. Szepanskim, usuwalam laserem CO2 niedawno, wczesniej kilka lat temu w tej samej klinice. Zaplacilam za 10 znamion chyba 400 czy 500 zl nie pamietam, wczesniej za badanie dermatoskopem 200 zl.

Narazie mam strupy, nie ladnie to wyglada, ale po usuwaniu kilka lat temu nie mam nigdzie sladu, nawet malenkiej blizny, ale tym razem robil inny lekarz.
Jak odpadna strupy czy mozna smarowac jakas mascia silikonowa typu Dermatix albo Kleo-cote?
Lekarz mowil zeby nie smarowac niczym ale sama nie wiem.. chcialabym zeby sie to szybko wygoilo
mi strupki poodpadały po 2 tygodniach, a w miejscach po pieprzykach są teraz takie różowiutkie plamki
z dnia na dzień są jednak coraz bledsze
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 21:31   #842
iamcookie
Rozeznanie
 
Avatar iamcookie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 626
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez kitkulka Pokaż wiadomość
mi strupki poodpadały po 2 tygodniach, a w miejscach po pieprzykach są teraz takie różowiutkie plamki
z dnia na dzień są jednak coraz bledsze
Pytanie może trochę głupie, usuwałaś pieprzyki płaskie czy 'wystające'?

edit: przepraszam, zagalopowałam się i nie zauważyłam Twojego posta wyżej.do usunięcia
__________________

aparatka

31.01.2013 - góra



Edytowane przez iamcookie
Czas edycji: 2011-12-30 o 21:35
iamcookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 19:50   #843
kataria19
Przyczajenie
 
Avatar kataria19
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 5
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

czesc dziewczyny!

Poltorej tygodnia temu mialam usuwany wystajacy, sredniej wielkosci pieprzyk na policzku w sposob chirurgiczny. Powiem tak, przyjechalam, cala sie trzeslam- balam sie. Lezalam na stole chirurgicznym. Wstrzyknal mi znieczulenie, odczekal chwile i do dziela. Nic nie czulam. Po 15 min gotowa z szwami. Wyszlam usmiechnieta, najgorsze bylo znieczulenie- nie ma czego sie bac. Po tygodniu mi zdjeli szwy. Dzis mam maly slad, ale chirurg powiedzial ze ten slad zejdzie wiec ok.

Dzisiaj jestem szczesliwa ze wykonalam zabieg, nie ma czego sie bac!

Pozdrawiam
kataria19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 13:58   #844
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez iamcookie Pokaż wiadomość
Pytanie może trochę głupie, usuwałaś pieprzyki płaskie czy 'wystające'?

edit: przepraszam, zagalopowałam się i nie zauważyłam Twojego posta wyżej.do usunięcia
nie szkodzi

wystające pieprzyki były
mogę zrobić fotkę jak to się wszystko goi
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 21:12   #845
dzwiedzica
Raczkowanie
 
Avatar dzwiedzica
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 57
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Blizny sa już coraz jaśniejsze i już prawie niewidoczne, a zabieg miałam niecałe cztery miesiące temu
dzwiedzica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 21:44   #846
kataria19
Przyczajenie
 
Avatar kataria19
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 5
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

A Wy też używacie na blizny maści cebulowej?
kataria19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 07:50   #847
aniuska_90
Raczkowanie
 
Avatar aniuska_90
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 423
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Ja bym chciala usunac plaskie pieprzyki (znamiona barwnikowe inaczej?) z dekoltu mam takie trzy nie sa duze ale sa i mnie denerwuja .. nie wie moze ktos gdzie moge zrobic to w łodzi? albo okolicach?
__________________
"Brak perfekcji jest piękny, szaleństwo jest geniuszem i lepiej być absolutnie niedorzecznym niż absolutnie nudnym..."
aniuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-06, 16:45   #848
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez kataria19 Pokaż wiadomość
A Wy też używacie na blizny maści cebulowej?
ja nie
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 13:25   #849
teresa andrukajtis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Witam. Niecały tydzień temu ,dokładnie w czwrtek usunełam laserem prawie 50 pieprzyków. Większośc znajdowała się na szyi. podbródku i częściowo na twarzy. Były takie małe ,niektóre wypukłe. Ze cztery były większe. Narazie mam ( 5 dzień) brązowe strupki . Niektóre podczas mycia się oderwały i robi sie ponowny strupek. Staram się jak najmniej inwazyjnie wykonywać codzienną toaletę. Bardzo denerwowały mnie te pieprzyki i nie dodawały mi urody. Teraz czekam aż odpadną mi wszystkie strupki i zobaczę jakie będą efekty. Mam bardzo dużo pieprzyków i to co usunęłam to kropla w morzu. Za jakiś czas napiszę jakie są efekty. Robiłam w gabinecie prywatnym w Elblągu.
teresa andrukajtis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 13:36   #850
iamcookie
Rozeznanie
 
Avatar iamcookie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 626
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez teresa andrukajtis Pokaż wiadomość
Witam. Niecały tydzień temu ,dokładnie w czwrtek usunełam laserem prawie 50 pieprzyków. Większośc znajdowała się na szyi. podbródku i częściowo na twarzy. Były takie małe ,niektóre wypukłe. Ze cztery były większe. Narazie mam ( 5 dzień) brązowe strupki . Niektóre podczas mycia się oderwały i robi sie ponowny strupek. Staram się jak najmniej inwazyjnie wykonywać codzienną toaletę. Bardzo denerwowały mnie te pieprzyki i nie dodawały mi urody. Teraz czekam aż odpadną mi wszystkie strupki i zobaczę jakie będą efekty. Mam bardzo dużo pieprzyków i to co usunęłam to kropla w morzu. Za jakiś czas napiszę jakie są efekty. Robiłam w gabinecie prywatnym w Elblągu.
Napisz tu za jakiś czas jak efekty
__________________

aparatka

31.01.2013 - góra


iamcookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 14:36   #851
preetamsingh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z pępka świata
Wiadomości: 1 427
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez teresa andrukajtis Pokaż wiadomość
Witam. Niecały tydzień temu ,dokładnie w czwrtek usunełam laserem prawie 50 pieprzyków. Większośc znajdowała się na szyi. podbródku i częściowo na twarzy. Były takie małe ,niektóre wypukłe. Ze cztery były większe. Narazie mam ( 5 dzień) brązowe strupki . Niektóre podczas mycia się oderwały i robi sie ponowny strupek. Staram się jak najmniej inwazyjnie wykonywać codzienną toaletę. Bardzo denerwowały mnie te pieprzyki i nie dodawały mi urody. Teraz czekam aż odpadną mi wszystkie strupki i zobaczę jakie będą efekty. Mam bardzo dużo pieprzyków i to co usunęłam to kropla w morzu. Za jakiś czas napiszę jakie są efekty. Robiłam w gabinecie prywatnym w Elblągu.
Czyli jednego dnia tyle pieprzyków usunęłaś? Wow, nie wiedziąlm, że tak się da.
p.s. nie masz dyskomfortu przy spaniu - kiedy szyja jest na poduszce i ocierają się te ślady po usunięciu o pościel?
preetamsingh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-25, 11:37   #852
kataria19
Przyczajenie
 
Avatar kataria19
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 5
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Hej!

Niby niecały miesiąc temu miałam zdejmowane szwy, ale do dziś mam zaczerwienienie i dosyć widoczny ślad. Smaruję bliznę Contractubexem jednak wydaje mi się, że nic nie pomaga . Trochę się wkurzyłam, bo chirurg powiedział, że w ciągu miesiąca to zejdzie . Co o tym myślicie? Znacie jakieś dobre produkty/domowe sposoby na ZMNIEJSZENIE widoczności blizny?
kataria19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 20:09   #853
teresa andrukajtis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Ja po laserowym usunięciu pieprzyków ( jutro będzie tydzień ) mam ślady po odpadnięciu strupków. Jeszcze pare jest strupków , ale bardzo się skurczyły i chyba nie długo odpadną. Te które odpadły bardzo wcześnie( odpadły bo o coś zachaczyłam ) pozostawiły ślad i na tym miejscu zrobił się mniejszy strupek.Czekam aż się zagoi i zacznę smarować cepanem. Uważam że z tych wszystkich maści najlepszy jest cepan. Moja szwagierka bardzo rozcieła sobie stłuczoną szybą wierzch dłoni. Miała wielką rane a póżniej szramę . Wcierała systematycznie i teraz nie ma nawet śladu. Ja jeszcze jestem pokancerowana i na efekty trochę poczekam. Zobaczymy czy warto było i czy laser zlikwidował wszystkie moje pieprzyki. Za parę dni dam znać.
teresa andrukajtis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 18:49   #854
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

ja bym chciala strasznie z nosa usunac... szpeci mnie. .. jest maly ale mnie denerwuje. i płaski. taka brazowa kropka. codizennie musze kryc korektorem:/ ale takim w szmince nie plynem ..czy laser moglby to usunac??
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 20:42   #855
dzwiedzica
Raczkowanie
 
Avatar dzwiedzica
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 57
Smile Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez teresa andrukajtis Pokaż wiadomość
Ja po laserowym usunięciu pieprzyków ( jutro będzie tydzień ) mam ślady po odpadnięciu strupków. Jeszcze pare jest strupków , ale bardzo się skurczyły i chyba nie długo odpadną. Te które odpadły bardzo wcześnie( odpadły bo o coś zachaczyłam ) pozostawiły ślad i na tym miejscu zrobił się mniejszy strupek.Czekam aż się zagoi i zacznę smarować cepanem. Uważam że z tych wszystkich maści najlepszy jest cepan. Moja szwagierka bardzo rozcieła sobie stłuczoną szybą wierzch dłoni. Miała wielką rane a póżniej szramę . Wcierała systematycznie i teraz nie ma nawet śladu. Ja jeszcze jestem pokancerowana i na efekty trochę poczekam. Zobaczymy czy warto było i czy laser zlikwidował wszystkie moje pieprzyki. Za parę dni dam znać.
A ja Wam powiem, że od czasu usunięcia pieprzyków nie stosowałam żadnej maści na blizny. Moje blizny są teraz tak jasne, że wręcz już niewidoczne (zabieg miałam we wrześniu).
Kuzynka chciała ostatnio zobaczyć jak wyglądają teraz moje blizny i nie mogła się ich nawet doszukać. A do tego blizna na szyi (tam miałam największego pieprzyka) już całkowicie jest niewidoczna i sama przez moment zastanawiałam się, czy on aby był w tym miejscu
Jestem ogromnie zadowolona
Myślę, że w ogromnym stopniu to zasługa doktora, który usuwał mi te pieprzyki.
Nie żałuję nic a nic
dzwiedzica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 01:42   #856
E f f i
Raczkowanie
 
Avatar E f f i
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 433
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

__________________




♥ na wizażu od 2007 ♥

Edytowane przez E f f i
Czas edycji: 2016-08-25 o 19:22
E f f i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 23:56   #857
teresa andrukajtis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

U mnie minęło już cztery tygodnie od usunięcia pieprzyków. Mam w tej chwili bladoróżowe plamki. Nie wiem jak długo będą jeszcze ślady ,ale z każdym dniem są coraz mniej widoczne. Ogólne jestem zadowolona. Teraz pójde na wypalenie naczynek. Z zapłatą było tak. Przygotowana byłam na zapłatę 200zł. W portfelu miałam 300zł. Kiedy leżałam na fotelu spytałam ile będzie kosztować usunięcie naczynek z twarzy . Myśłałam że moze ze 100zł . Miałam nadzieje ze przy okazji usunę razem z pieprzykami. Kiedy usłyszałam że same naczynka kosztują 600zl to powiedziałam że mam 300zł i proszę mi usunąć pieprzyków ile Pan uważa ( za te 300zł). Lekarz usunął mi około 50. To były takie małe jak piegi. Ze 4 było większych. Trwało to raptem z 5 minut. Uważam że te 300zł jest adekwatne do pracy jaką lekarz wykonał, ale czytając na tym forum jakie niektórzy płacą bajońskie sumy to mi chyba się udało. Do koleżanki która chce usunąć pieprzyka płaskiego z noska , to możesz śmiało to zrobić. Ja miałam większość płaskich i nie mam po usunięciu żadnych dziur. Jest naprawdę ok. Lekarz zrobił to bardzo dobrze.
teresa andrukajtis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 12:55   #858
iamcookie
Rozeznanie
 
Avatar iamcookie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 626
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Dziewczyny, czy pieprzyki (znamoiona barwnikowe, brązowe) wystające niecały milimetr od skóry kwalifikują się jako płaskie czy już jako wystające, wypukłe? Mam takie na twarzy i nie wiem czy dałoby się je potraktować laserem.
Obawiam się, że jako wypukłe, bo nie są to tylko malutkie plamki czy piegi.
__________________

aparatka

31.01.2013 - góra


iamcookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 17:43   #859
E f f i
Raczkowanie
 
Avatar E f f i
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 433
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

__________________




♥ na wizażu od 2007 ♥

Edytowane przez E f f i
Czas edycji: 2016-08-25 o 19:20
E f f i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 13:48   #860
wiewiora03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez iamcookie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy pieprzyki (znamoiona barwnikowe, brązowe) wystające niecały milimetr od skóry kwalifikują się jako płaskie czy już jako wystające, wypukłe? Mam takie na twarzy i nie wiem czy dałoby się je potraktować laserem.
Obawiam się, że jako wypukłe, bo nie są to tylko malutkie plamki czy piegi.
Jak dla mnie sądząc po Twoim opisie są to pieprzyki odstające ale nie sugeruj się opiniami ludźi na forum tylko idź do lekarza najpierw dermatologa, który zbada pieprzyki dermatoskopem i oceni jaką metodą można je usunąć. W moim przypadku było właśnie tak, do tego chirurg przed samym zabiegiem usunięcia jeszcze raz dokładnie je ogląda i podejmuje ostateczną decyzję. W grudniu usunęłam sześć znamion/pieprzyków odstających z pleców i karku. Były to tkz. pieprzyki uszypułowane przylegały mniejszą powierzchnią do ciała niż poza nie odstawały. Całe życie o nie zaczepiałam do tego szpeciły mi plecy. Dzisiaj mam po nich na razie małe plamki już prawie niewidoczne. Sam zabieg nic nie bolał, lekarz zrobił znieczulenie pod każdy pieprzyk. Wszystko goiło się dobrze, ważne żeby strupków nie zaczepiać. Oprócz tego chirurg obejrzał jeszcze kilka innych pieprzyków, które równiez chcę usunąć. Jeden z nich jest naprawdę duży ma średnicę około 1 cm. Pani dermatolog stwierdziła, że trzeba go będzie chyba usunąć skalpelem ale chirurg stwierdził, że nie widzi przeciwskazań do usunięcia laserowego. Ten pieprzyk też jest wystający ale już mniej niż tamte pozostałe. Wystaje około 1mm od powierzchni skóry. Dwa z pieprzyków, które już usunęłąm zostały oddane do badania histopatologicznego. Dlatego nie prawdą jest to co czytałam już na tym forum, że po takim usunięciu - laserowym nie da się tego zrobić. Naprawdę polecam wszystkim usunięcie każdego znamiona które w jakikolwiek sposób Wam przeszkadza czy powoduje dyskomfort bo źle wygląda. Całe życie się męczyłam z tymi ,,skwarkami,, bo tak właśnie wyglądały one po usunięciu jak skwarki! Teraz mam wreszcie ładne plecy i do tego bez bólu.
wiewiora03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 23:36   #861
dzwiedzica
Raczkowanie
 
Avatar dzwiedzica
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 57
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez iamcookie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy pieprzyki (znamoiona barwnikowe, brązowe) wystające niecały milimetr od skóry kwalifikują się jako płaskie czy już jako wystające, wypukłe? Mam takie na twarzy i nie wiem czy dałoby się je potraktować laserem.
Obawiam się, że jako wypukłe, bo nie są to tylko malutkie plamki czy piegi.
Uważam , że o tym powinien zdecydować lekarz. U mnie zarówno dermatolog jak i chirurg, który usuwał mi pieprzyki mówili, które nadają się do wypalenia, a które do wycięcia. Zdaj się na ich wiedzę w tej sprawie
dzwiedzica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 16:03   #862
iamcookie
Rozeznanie
 
Avatar iamcookie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 626
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez dzwiedzica Pokaż wiadomość
Uważam , że o tym powinien zdecydować lekarz. U mnie zarówno dermatolog jak i chirurg, który usuwał mi pieprzyki mówili, które nadają się do wypalenia, a które do wycięcia. Zdaj się na ich wiedzę w tej sprawie
Usuwałaś może laserowo pieprzyki z twarzy? Jestem ciekawa jak ma się kwestia ze śladami po zabiegu. Ile tu postów tyle niestety opinii, jedni mówią, że lepiej wyciąć, inni że lepszy laser chciałabym usunąć kilka pieprzyków z twarzy, ale boję się, że późniejsze ślady mogą wyglądac gorzej od samych zmian barwnikowych w najbliższych dniach udam się do dermatologa, mam nadzieje, że pomoże
__________________

aparatka

31.01.2013 - góra


iamcookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 09:59   #863
dzwiedzica
Raczkowanie
 
Avatar dzwiedzica
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 57
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Po wycięciu będzie blizna, bo to w kocu zabieg chirurgiczny. Po wycięciu mam ok 1,5 cm cienką bliznę. Po wypalaniu, gdy wszystkie strupki mi odpadły pozostawiły po sobie czerwone blizny. Teraz wszystkie już się rozjaśniły i niemal ich nie widać.
Nie miałam usuwanych z twarzy, tylko głównie z szyi i pleców. Ale za to ten z szyi (bardzo duży) nie pozostawił po sobie śladu. Podczas zabiegu nawet Pan doktor mówił, że np. bardzo ładnie się usunęły.
Na usunięcie pieprzyków z twarzy nie zdecydowałam się jeszcze - już się do nich jakoś przyzwyczaiłam bliznami chyba bym się osobiście nie przejmowala, bo mam na twarzy kilka małych blizn (po ospie i zadrapania po kotku)ale oczywiście to kwestia indywidualna.
Ale tak jak wspomniałam wcześniej - w zależności od rodzaju zmiany, którą chcesz usunąc to lekarz powinien zdecydować w jaki sposób zostanie usunięta.
dzwiedzica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 15:56   #864
wiewiora03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez iamcookie Pokaż wiadomość
Usuwałaś może laserowo pieprzyki z twarzy? Jestem ciekawa jak ma się kwestia ze śladami po zabiegu. Ile tu postów tyle niestety opinii, jedni mówią, że lepiej wyciąć, inni że lepszy laser chciałabym usunąć kilka pieprzyków z twarzy, ale boję się, że późniejsze ślady mogą wyglądac gorzej od samych zmian barwnikowych w najbliższych dniach udam się do dermatologa, mam nadzieje, że pomoże
Dokładnie tak jak mówi dzwiedzica to lekarz decyduje czy konkretne znamię/pieprzyk można usunąć laserem czy skalpelem. Logiczne jest że po skalpelu zostanie mniejsza lub większa blizna, a to zależy od indywidualnych właściwości Twojej skóry tzn. czy u Ciebie rany różnego rodzaju ogólnie goją się dobrze czy źle... Trzeba również pamiętać o założeniu szwów po nich też zostaje ślad. Mam koleżnkę, która usuwała pieprzyki spod oczu laserem w tej samej klinice co ja. Zabieg miała już chyba z trzy lata temu i tak jak mi na plecach i karku, u niej też nie ma wogóle śladu ani po pieprzyku ani po zabiegu. Mam też koleżankę, która już 10 lat temu miała usunięty ,,pieprzyk,, skalpelem z ,,zapasem,, skóry bo gołym okiem było widać, że jest to zmiana atypowa. Ma bliznę na łopatce po tym zabiegu, wycięli jej wtedy spory kawałek skóry bo około 2cm. na 2cm. Ale i tak dziewczyna się cieszy bo po badaniu histopatologicznym okazało się że rzeczywiście były tam komórki rakowe. Dlatego jeszcze raz powtarzam idź do lekarza to on zadecyduje o danej metodzie usuwania dla każdego znamienia. Ja sama bardzo się cieszę, że usunęłam już część pieprzyków i usunę następnym razem kolejne cztery.
wiewiora03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 22:20   #865
teresa andrukajtis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Jutro idę usunąć laserowo duży splot pajączków na nodze. Przy okazji usunę znowu kilka pieprzyków z szyi i pleców. Ja po usunięciu miesiąc temu dużej ilości pieprzyków mam w tych miejscach bardzo jasne zaróżowienia skóry. Z każdym dniem są coraz jaśniejsze. Mam nadzieje że do lata nie będzie śladu.Jeżeli dziewczyny chcecie coś ze swoimi pieprzykami zrobić ,to jest to najlepszy moment. Ja będę sukcesywnie się pozbywać tego szpetnego dziadostwa. Na ile oczywiście mi fundusze pozwolą. Wcześniej ze dwa miesiące temu usuwałam 8 pieprzyków u lekarza onkologa -chirurga krioterapią i mi nie pomogło . Za 8 pieprzyków wziął 250 zł i wyszły mi z powrotem . Dopiero pomógł mi laser. Jutro dowiem się nazwę tego lasera. Sukcesywnie będę Was informować jak przebiega znikanie znamion po usunięciu pieprzyków.
teresa andrukajtis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 08:28   #866
kiepaska21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

a mnie niestety zostal slad po laserowym usunieciu znamienia....albo odrasta na nowo-juz sama nie wiem.......zostala jasneijsza niz znamie plamka.....smaruje cepanem, ale nie wiem czy to cos da ehh
kiepaska21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 10:49   #867
madzioha
Rozeznanie
 
Avatar madzioha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 621
GG do madzioha
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Heja! pisałam na tym forum bardzo dawno temu, o usunięciu wystających, ciemnych pieprzyków na nfz w Kielcach, efekt: blizny i to spore w dodatku nieestetyczne.
Od jakiegoś czasu mieszkam w Warszawie, na prawym boku w okolicach biustonosza miałam kolejnego pieprza, który zaczął się trochę zmieniać i dermatolog nakazał jego usunięcie, miałam udać się tym razem do chirurga plastyka, byłam nawet na konsultacji.. ale.. właśnie, koleżanka poleciła mi bdb specjalistę w szpitalu onkologicznym w Legionowie, okazało się, że mogę wykonać zabieg na nfz (w klinice w centrum Wawy koszt usunięcia tej zmiany to 300 zł plus 100 zł konsultacja, którą już odbyłam). Pan chirurg, którego poleciła mi koleżanka zapewniał mnie, że jak wytnie "skurczybyka" świetnie się zagoi i że zszyte miejsce się nie rozejdzie jak po wcześniejszych zabiegach. Sratytaty! blizna po prawie roku od zabiegu jest taka jak reszta! okropna...wrr i widoczna, ale byłam głupia, że nie poszłam do plastyka..dobrze, że nie usuwałam piegów z szyi, bo chyba bym się załamała gdyby mi zostały takie blizny, jakbym była pocięta..to wygląda jak sznity i naokoło małe punkciki, blizny po niciach.. NIE POLECAM USUWANIA NA NFZ, chyba że w miejscach, które są niewidoczne (jak np.te moje na głowie i pod pachą).

madzioha prosi o głosy na jej recenzje Garniera
__________________
INSTAGRAM http://instagram.com/magdalena_madzioha ->
@magdalena_madzioha
FACEBOOK http://www.facebook.com/make.up.art.by.magda
Mój raczkujący BLOG http://makeupbymagdalena.blogspot.com/

*** Follow your dreams ***
madzioha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 20:58   #868
sylwia88882222
Przyczajenie
 
Avatar sylwia88882222
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 26
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Usuwałam 2 znamiona barwnikowe w Łodzi były one koło siebie jedno wieksze , drugie mniejsze ... ale lekarz usunął 2 od razu .. za to moja siostra usuwała takiego średniego pieprzyka odstającego, brązowego też laserowo...
podczas zabiegu , znieczulenie miejscowe ( nic strasznego) lekarz żartował że chyba juz chce uciekać, igła mała także nie ma się czego bać potem posmarował czymś tam , a na końcu usunął .. było czuć troszkę zapach spalenizny i troche szczypało podczas zabiegu ... po tym wszystkim u doktora spojrzałam w lustro wyglądało jakbym miala jeszcze tego pieprzyka ale tak naprawde byly to ,, brązowe pozostalości '' które dopadną wraz ze strupkiem ;d dopiero teraz to zrozumialam, gdy zdrapałam wiec nie radze ... ale potem odrósł nowy struupek i smarowałam go maścią .. znacznie sie zmniejszyl a potem odpadł .. i teraz mam różową skóre .. po zabiegu jestem niecałe dwa tygodnie takze jestem zadowolona ; DDD
sylwia88882222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 21:13   #869
sylwia88882222
Przyczajenie
 
Avatar sylwia88882222
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 26
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cześć Ja usuwałam dwa znamiona barwnikowe trochę odstające w Łodzi ... co do poprzednich pytań nie wiem kogo ale teraz odpowiadam także 2 tygodnie temu byłam na zabiegu .. było znieczulenie, potem smarowanie czymś tam no a potem laser .. czuć było troszkę spaleniznę , trochę szczypało, da się przeżyć chociaż troche się bałam XD także tego ... po zabiegu jeszce w gabinecie spojrzałam w lustro i mówie do doktora: przecież ja go jeszce widzę ... bo były to pozostalości .. wyglądało to jakby jeszcze pieprzyk tam był ale go nie było .. doktor powiedzial żeby nie zdrapywać strupka z którym odpadną tez brązowe pozstalości .. bo jakby sie z bliska przyjrzeć tego znamiona już nie było , był wypalony .. ale ku mojej ciekawości oczywiście po kilku dniach musialam go zdrapać .. była różowa skórka i krew .. także strupek zrobił sie od nowa... smarowałam go maścią i znacznie się pomniejszył .i właśnie wczoraj mi odleciał .. została blada , różowa skóra .. jestem zadowolona w razie jakichkolwiek pytań, proszę pisać a jeszcze dodam że pieprzyka suwała moja siostra tylko to nie bylo znamie normalny odsający pieprzyk, barwa taka brązowo-czarna.. troszkę ruszał jej się... mi zostały pozostalości które odpadły ze sruupkiem, ponieważ bylo to znamie.. a jej po zabiegu została dziurka , teraz ma strupka .. jestem ciekawa keidy jej odpadnie ... ja miałam to na twarzy usuwane .. a siostra na ręce. ... Pozdrawiam .. a i dodam że mam 14 lat sis 20
sylwia88882222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 09:25   #870
aniuska_90
Raczkowanie
 
Avatar aniuska_90
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 423
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez sylwia88882222 Pokaż wiadomość
Usuwałam 2 znamiona barwnikowe w Łodzi były one koło siebie jedno wieksze , drugie mniejsze ... ale lekarz usunął 2 od razu .. za to moja siostra usuwała takiego średniego pieprzyka odstającego, brązowego też laserowo...
podczas zabiegu , znieczulenie miejscowe ( nic strasznego) lekarz żartował że chyba juz chce uciekać, igła mała także nie ma się czego bać potem posmarował czymś tam , a na końcu usunął .. było czuć troszkę zapach spalenizny i troche szczypało podczas zabiegu ... po tym wszystkim u doktora spojrzałam w lustro wyglądało jakbym miala jeszcze tego pieprzyka ale tak naprawde byly to ,, brązowe pozostalości '' które dopadną wraz ze strupkiem ;d dopiero teraz to zrozumialam, gdy zdrapałam wiec nie radze ... ale potem odrósł nowy struupek i smarowałam go maścią .. znacznie sie zmniejszyl a potem odpadł .. i teraz mam różową skóre .. po zabiegu jestem niecałe dwa tygodnie takze jestem zadowolona ; DDD
Hej gdzie usuwalas dokalnie te znamiona? Poniewaz tez jestem z Łodzi i chce usunac, znamiona "pieprzyki" nie odstajace. Czy to byl laser CO2? I ile placilas??
__________________
"Brak perfekcji jest piękny, szaleństwo jest geniuszem i lepiej być absolutnie niedorzecznym niż absolutnie nudnym..."
aniuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-10 17:50:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.