prawo jazdy w niemczech - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-22, 09:35   #1
MonaLisa02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 15

prawo jazdy w niemczech


czy ktos zdawal prawko w niemczech nie znajac zbytnio jezyka??np w braunschweigu? jak poszlo bylo trudno? ile mniej wiecej to kosztuje?
MonaLisa02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 20:55   #2
Martolek
Zakorzenienie
 
Avatar Martolek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 13 778
Dot.: prawo jazdy w niemczech

Moja siostra, która tam mieszka (w Niemczech, ale akurat nie w braunschweigu) twierdzi, że kosztuje 4 razy więcej niż u nas, ale ręki sobie nie dam uciąć
__________________
I tylko Twój uśmiech pcha mnie do przodu.





Martolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 06:41   #3
MonaLisa02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 15
Dot.: prawo jazdy w niemczech

napewno 4 razy wiecej w przeliczeniu na zlotowki..ale przy dojezdzaniu do polski na jazdy i te wszystkie inne formalnosci pewnie wiecej bym stracila..
MonaLisa02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 20:11   #4
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 977
Dot.: prawo jazdy w niemczech

Siostra TZ (zna jezyk) zdawala kilka lat temu (chyba ze 2, nie jestem pewna). Zdala za 2-gim razem, nie wiem jakim cudem, bo jak patrze jak jezdzi to strach jechac z nia, ale nie wazne. Kurs kosztuje w granicach 1000 euro, moze ciut mniej. Plusem jest to, ze uczysz sie na duzym samochodzie, a nie na micrze, corsie, yarisie czy fabii.

Jedyny problem, ktory ja tu widze to nieznajomosc jezyka. Jesli znasz choc komunikatywnie to problemu raczej nie bedzie, ale jak ani me ani be to raczej wiekszych szans nie ma, bo trzeba sie przeciez z instruktorem, a potem egzaminatorem jakos porozumiec.

Proponuje przejsc do jakiejs Fahrschule i popytac. Oni dadza Ci najlepsze informacje, bo moje wiadomosci moga byc tez juz z lekka nieaktualne.

Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2011-03-25 o 20:13
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 13:56   #5
Magdalenka22
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenka22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
Dot.: prawo jazdy w niemczech

Cytat:
Napisane przez MonaLisa02 Pokaż wiadomość
czy ktos zdawal prawko w niemczech nie znajac zbytnio jezyka??np w braunschweigu? jak poszlo bylo trudno? ile mniej wiecej to kosztuje?
Prawko w Niemczech jest o wiele latwiej zdobyc niz w Polsce i nie ma tam placu tak jak u nas tylko wszystko zaliczasz na miescie.Prawko kosztuje plus minus 1000 euro. Warzne abys znala pare zwrotow w jezyku niemiecki ( prawo,lewo,zawroc,zatrzym aj sie itp.) aby porozumiec sie z instruktorem, najwazniejsze jednak jest abys rozumila to co on do Ciebie mowi. Jesli chodzi o teorie to nie musisz sie obawiac bo masz mozliwosc ja zdawania w jezyku polskim ( EU).
Najlepiej przejdz sie z kims kto zna komunikatywnie niemiecki do szkoly jazdy ktora Cie interesuje i zapytaj o szczegoly.

Edytowane przez Magdalenka22
Czas edycji: 2011-03-31 o 13:58
Magdalenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 15:50   #6
Nadine Labaki
Przyczajenie
 
Avatar Nadine Labaki
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: prawo jazdy w niemczech

Kurs prawa jazdy zrobiłam w Warszawie, ale nie udało mi się✂zdać egzaminu. Niedługo przeprowadzam się✂do Berlina i zastanawiam się, czy mogę✂tam zdać✂egzamin państwowy bez powtarzania całego kursu. Bede wdzieczna za odpowiedz.
Nadine Labaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 11:57   #7
Magdalenka22
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenka22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
Dot.: prawo jazdy w niemczech

Cytat:
Napisane przez Nadine Labaki Pokaż wiadomość
Kurs prawa jazdy zrobiłam w Warszawie, ale nie udało mi się✂zdać egzaminu. Niedługo przeprowadzam się✂do Berlina i zastanawiam się, czy mogę✂tam zdać✂egzamin państwowy bez powtarzania całego kursu. Bede wdzieczna za odpowiedz.
Najlepiej jak juz tam bedziesz to idz do pierwszej szkoly jazdy i zapytaj
Magdalenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-11, 19:49   #8
filupka
Rozeznanie
 
Avatar filupka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 656
Dot.: prawo jazdy w niemczech

Cytat:
Napisane przez Nadine Labaki Pokaż wiadomość
Kurs prawa jazdy zrobiłam w Warszawie, ale nie udało mi się✂zdać egzaminu. Niedługo przeprowadzam się✂do Berlina i zastanawiam się, czy mogę✂tam zdać✂egzamin państwowy bez powtarzania całego kursu. Bede wdzieczna za odpowiedz.
Kurs na prawo jazdy w Polsce i Niemczech rozni sie TROCHE!! przede wszystkim Niemcy maja obowiazek dodatkowo zdania testow psychologicznych- czego w Polsce nie ma...

Poza tym cena to okolo 1000 euro...
__________________
* I dont want to make any money -I just wanna be wonderful *

_______________
7.07.2013 II Kreseczki
Emil Alexander 25.03.2014


http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbj44jqkxnhzqe.png
filupka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 18:58   #9
Zosia-Samosia
Raczkowanie
 
Avatar Zosia-Samosia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 109
Dot.: prawo jazdy w niemczech

Niemcy maja obowiazek dodatkowo zdania testow psychologicznych- czego w Polsce nie ma...



Bzdura
Testy psychologiczne przechodzi sie jedynie po utracie prawa jazdy.
Zosia-Samosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 22:13   #10
olivien
Raczkowanie
 
Avatar olivien
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 442
GG do olivien
Dot.: prawo jazdy w niemczech

moja dobra koleżanka mieszka w Niemczech, zdawała jakiś czas temu, za kurs płaciła 1600 euro, najpierw mają obowiązek wyjeździć jakoś ok.12 godzin, a później instruktor zapisuje na egzamin po takim czasie jak już stwierdzi, że jeździsz dobrze. egzamin zdaje się na samochodzie, na którym się uczysz, nie ma placu, obok siedzi instruktor, a z tyłu egzaminator. tam każdy zdaje zazwyczaj za pierwszym, nieliczni za drugim lub trzecim. mówiła, że tam za takie błędy jak ja oblewałam w Polsce i tak zdałabym egzamin..

nie wiem czy tak jest wszędzie, tak mi koleżanka opowiadała, jak chcesz coś konkretnego wiedzieć, to mogę zapytać aaa i w Polsce jest opcja tłumacza, więc w Niemczech na pewno też musi być sama kiedyś widziałam jak obcokrajowiec wsiadał z tłumaczem do samochodu, trzeba tylko podanie napisać, tam pewnie jest podobnie
__________________
zapuszczam naturalki, ostatnie farbowanie 25.09.2013r
dbam o zdrowie i o włosy
olivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:52.