Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-12-30, 18:03   #2791
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ślicznie proszę o analizę składu olejku Alfaparf - essential oil ;D

PROPYLENE GLYCOL, ALCOHOL DENAT., AQUA/WATER, MYRISTYL ALCOHOL, CETRIMONIUM CHLORIDE, LAURYL ALCOHOL, PARFUM/FRAGRANCE, NONOXYNOL-10, PEG-75 LANOLIN, ETHOXYDIGLYCOL, LINSEED ACID, CENTELLA ASIATICA / HYDROCOTYL EXTRACT, CI 42090/FD&C BLUE NO. 1, LINALOOL, LIMONENE, CITRAL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE (LYRAL)

Czy można liczyć na poprawę kondycji włosów, długotrwałe nawilżenie czy olejek zapewni tylko efekt doraźny? Trochę mnie przeraził alkohol denat. w składzie na drugim miejscu
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-30, 19:07   #2792
Czylu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Co sądzicie o szamponie:
SVR XERIAL P
Aqua, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Urea, Sodium Cocoamphoacetate, Lauryl Glucoside, Peg-150 Distearate, Cocamide Dea, Salicylic Acid, Polyquaternium 47, Sodium Shale Oil Sulfonate, Allantoin, Avocado (Persea Gratissima) Oil, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydrogenated Lecithin, Laureth-2, Myristic Acid, Palmitic Acid, Palmitoyl Hydroxypropyl Trimonium Amylopectin / Glycerin Crosspolymer, Polyglyceryl-3-Distearate, Polysorbate 60, Stearic Acid, Tridecyl Salicylate, Wheat Triticum Vulgare Flour Lipids, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool.
Czylu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-30, 19:12   #2793
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam ostatnio zainteresowala mnie CZYSTA WAZELINA KOSMETYCZNA w wiekszych opakowaniach typu takie: http://allegro.pl/item289072931_czys...smetyczna.html

duze opakowanie to fajnie tylko mam pytanie. wiemze jest taka wazelina w malutkich opakowaniach w aptekach twarda i zbita, ale ta ktora podalam u gory rozni sie czyms?jest w postaci kremu?? glowne moje przeznaczenie to lokcie, kolana i usta a wyczytalam ze tez to twarzy, chroni przed zimnem itp. Czy to nie zaszkodzi?wydaje mi sie ze wazelina(przynajmniej ta znana mi twarda) jest tak tlusta ze pozapychalaby cala buzke i do tego bardzo by sie swiecila....
czy sie myle?
moglybyscie mi wyjasnic co z ta wazeliną 100%(widzialam tez takie na allegro) a ta co podalam linka to ma 99,85 % czystej wazeliny, jaką ma konsystencję ??
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-30, 20:22   #2794
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Poproszę o analizę kremu- neutrogena na noc z aktywną soją. Czy zawiera potencjalne zapychacze? Chciałabym go stosować co jakiś czas podczas kuracji kwasami

Aqua, Glycerin, Cetearyl Ethylhexnoate, Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Alcohol, panthenol, Glycine Soja, Vitis Vinifera, Butyrosperum Parkii, Dimethicone, Beta Sistosterol, Izopropyl Myristate, lecithin, Potassium Cetyl Phosphate, Acrylates / C-10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Acrylates Copolymer, Carbomer, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Disodum EDTA, Sodium Hydroxide, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Chlorhexidine Digluconate, Parfum

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-12-30 o 21:54
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-30, 21:16   #2795
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę kremu- neutrogena na noc z aktywną soją. Czy zawiera potencjalne zapychacze? Chciałabym go stosować co jakiś czas podczas kuracji kwasami

Aqua, Glycerin Cetearyl Ethylhexnoate, Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Alcohol, panthenol, Glycine Soja, Vitis Vinifera, Butyrosperum Parkii, Dimethicone, Beta Sistosterol, Izopropyl Myristate, lecithin, Potassium Cetyl Phosphate, Acrylates / C-10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Acrylates Copolymer, Carbomer, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Disodum EDTA, Sodium Hydroxide, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Chlorhexidine Digluconate, Parfum
Tyle zauważyłam potencjalnych zapychaczy. Nie jestem pewna co do Glycerin Cetearyl Ethylhexnoate, bo to chyba jakaś pochodna gliceryny, więc niech L_V albo Hex się wypowiedzą i uzupełnią to, co napisałam, bo na pewno coś pominęłam
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-30, 21:54   #2796
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Tyle zauważyłam potencjalnych zapychaczy. Nie jestem pewna co do Glycerin Cetearyl Ethylhexnoate, bo to chyba jakaś pochodna gliceryny, więc niech L_V albo Hex się wypowiedzą i uzupełnią to, co napisałam, bo na pewno coś pominęłam
To sa dwa rozne sklandiki nie zostaly rozdzielone przecinkiem
jest Glycerin;Cetearyl Ethylhexanoate-poprawie zaraz

Krem jest bogaty w emolienty,ktore moga pozapychac jezeli masz cere z taka przypadloscia latwiej jest to okreslic jezeli wiesz czego uzywac,unikac itd.

Jezeli szukasz czegos do kuracji kwasowej to postawilabym na prostsze nawilzacze by wyeliminowac zapychanie/podraznienie.Sporo typow przewinelo sie w watkach o kuracjach kwasowych
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-30, 21:58   #2797
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ślicznie proszę o analizę składu olejku Alfaparf - essential oil ;D

PROPYLENE GLYCOL, ALCOHOL DENAT., AQUA/WATER, MYRISTYL ALCOHOL, CETRIMONIUM CHLORIDE, LAURYL ALCOHOL, PARFUM/FRAGRANCE, NONOXYNOL-10, PEG-75 LANOLIN, ETHOXYDIGLYCOL, LINSEED ACID, CENTELLA ASIATICA / HYDROCOTYL EXTRACT, CI 42090/FD&C BLUE NO. 1, LINALOOL, LIMONENE, CITRAL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE (LYRAL)

Czy można liczyć na poprawę kondycji włosów, długotrwałe nawilżenie czy olejek zapewni tylko efekt doraźny? Trochę mnie przeraził alkohol denat. w składzie na drugim miejscu
Obawiam sie,ze prz takiej mieszance to olejek bedzie mial jedynie dzialanie dorazne bo to,co jest ciekawe znajduje sie w polowie skladu i pewnie w malej ilosci-mowiac szczerze to spodziewalabym sie czegos wiecej po takiej firmie jaka jest Alfaparf-na czele skladnik ulatwiajacy penetracje innych skladnikow w zabojczej kombinacji alkohol denat,woda i srodek kondycjonujacy;skladnik zapachowy praktycznie w czolowce

Nie,szkoda kasy.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-30, 22:02   #2798
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Czylu Pokaż wiadomość
Co sądzicie o szamponie:
SVR XERIAL P
Aqua, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Urea, Sodium Cocoamphoacetate, Lauryl Glucoside, Peg-150 Distearate, Cocamide Dea, Salicylic Acid, Polyquaternium 47, Sodium Shale Oil Sulfonate, Allantoin, Avocado (Persea Gratissima) Oil, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydrogenated Lecithin, Laureth-2, Myristic Acid, Palmitic Acid, Palmitoyl Hydroxypropyl Trimonium Amylopectin / Glycerin Crosspolymer, Polyglyceryl-3-Distearate, Polysorbate 60, Stearic Acid, Tridecyl Salicylate, Wheat Triticum Vulgare Flour Lipids, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool.
Jest to naprawde niezly preparat,sama po niego siegam od czasu do czasu ale uprzedzam zeby nie uzywac czesciej niz max 2 razy w tyg. jest tutaj mocznik,kwas salicylowy,uzyto lagodnych detergentow myjacych,alatoina,wyciag z avocado.
To tak w skrocie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-30, 22:33   #2799
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

a ja podbiję bo zostałam na poprzedniej stronie

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
Chciałabym poprosić o analizę składu szamponu - pod względem tego co zapowiada producent - regeneracji zniszczonych włosów - mnie zależy głównie na odbudowie zniszczonych końcówek, a i jeszcze czy ze względu na obecność odżywki w składzie nie będzie bardzo obciążał włosów przetłuszczających się? wiem, że nie do nich jest typowo przeznaczony, ale do tej pory używałam serii gliss kura i byłam zadowolona - dlatego jestem ciekawa jak byłoby w tym przypadku.

z góry dziękuję

Gliss Kur Głęboka Regeneracja 19, Szampon intensywnie regenerujący z odżywką
Skład: Aqua, Sodium Trideceth Sulfate, Sodium Lauroamphoacetate, Prunus Ameniaca Kernel Oil, Cocamide MEA, Sodium Chloride, Citric Acid, Cetearyl Alcohol, Parfum, Sodium Benzoate, Cetrimonium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Salicylic Acid, Panthenol, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Pantolactone, Glycerin, Hydrolyzed Wheat Protein, Lactic Acid, Panax Ginseng Root Extract, Arginine, Acetyl Tyrosine, Arctium Majus Root Extract, Hydrolyzed Soy Protein, PEG-12 Dimethicone, Polyquaternium-11, Niacinamide, Ornithine HCL, Citrulline, Biotin, Methylisothiazolinone
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-30, 22:48   #2800
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hexx możesz spojrzeć na neutrogenę na noc- post 2794
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-30, 22:50   #2801
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Madziu Haxxana juz napisała na jego temat w poście 2796
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-30, 22:54   #2802
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A no tak- to pewnie przez tą późną porę Idę spać
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-31, 00:49   #2803
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
a ja podbiję bo zostałam na poprzedniej stronie
Gliss Kur Głęboka Regeneracja 19, Szampon intensywnie regenerujący z odżywką

Skład: Aqua, Sodium Trideceth Sulfate, Sodium Lauroamphoacetate, Prunus Ameniaca Kernel Oil, Cocamide MEA, Sodium Chloride, Citric Acid, Cetearyl Alcohol, Parfum, Sodium Benzoate, Cetrimonium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Salicylic Acid, Panthenol, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Pantolactone, Glycerin, Hydrolyzed Wheat Protein, Lactic Acid, Panax Ginseng Root Extract, Arginine, Acetyl Tyrosine, Arctium Majus Root Extract, Hydrolyzed Soy Protein, PEG-12 Dimethicone, Polyquaternium-11, Niacinamide, Ornithine HCL, Citrulline, Biotin, Methylisothiazolinone

Szampon ma krotkie dzialanie na wlosach wiec nie sadze aby dochodzilo do czego takiego jak odbudowa zniszczonych koncowek,ktore sila rzeczy trzeba sciac i podobnego typu kosmetyki beda mialy jedynie funkcje zaradcza na krotki okres czasu...czyli koncowki zostana wygladzone.
W szamponie zostal wykorzystany wyciag z pestek moreli ktory ma wlasciwosci zmiekczajace i wygladzajace.
Do tego uzyto delikatnych detergentow,popularny zagestnik,srodek zapachowy,niewielka ilosc kwasu salicylowego,gliceryna,pr oteiny itd.

Ogolnie nie spodziewalabym sie po nim cudow-niestety;wg zaden szampon sam w sobie nie bedzie mial przedluzoinego dzialania jezeli do kompletu nie zastosujemu maski/serum itd.

Szampon ma dosc tresciwa baze wiec wydaje mi sie,ze moze obciazac przetluszczajace sie wlosy jezeli masz taka tendencje.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-31, 09:50   #2804
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Podbijam, również zostałam na poprzedniej stronie
Proszę o analizę kremu i toniku pod względem składników zapychających i nawilżających:

Apis, Dead Sea Line Forte, Krem energizująco-regenerujący na noc z minerałami Morza Martwego

Skład: Aqua Ginko Biloba Extract, Almond Oil, Corn Oil, Collagen Asc III, Glycerin, Linden Extract, Sesame Oil, Avocado Oil, Pumpkin Oil, Tocopherol, Ceramide, Arnica Extract, Carbomer, Pantothenic Acid, Biotin, Triethanoloamine, Salt of the Dead Sea, Alantoin, Citric Acid & Milk Amino Acid, Parfum, Methylodibromo Glutaronitrile & Phenoxyethanol, Uncaria Tomentosa Extract, Retinol

Apis, Dead Sea Line Forte, Tonik energizująco-nawilżający


Skład: Aqua, Glycerin, Melissa Extract, Salt of the Dead Sea, Allantoin, Lavender Oil, Natural Citric Oil, Retinol, Methyldibromoglutaronitri le & Phenoxyethanol, Betaine, Parfum, Uncaria Tormentosa Extract.

Z góry dziękuję.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-31, 11:20   #2805
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
To sa dwa rozne sklandiki nie zostaly rozdzielone przecinkiem
jest Glycerin;Cetearyl Ethylhexanoate-poprawie zaraz

Krem jest bogaty w emolienty,ktore moga pozapychac jezeli masz cere z taka przypadloscia latwiej jest to okreslic jezeli wiesz czego uzywac,unikac itd.

Jezeli szukasz czegos do kuracji kwasowej to postawilabym na prostsze nawilzacze by wyeliminowac zapychanie/podraznienie.Sporo typow przewinelo sie w watkach o kuracjach kwasowych
Ach, właśnie Coś mi tu nie pasowało, ale ja się na składach nie znam
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-31, 13:00   #2806
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hexx pięknie Ci dziękuję

oczywiście odżywki tez używam - tyle, że takiej leciutkiej w spray'u też z gliss kura. ale widzę, że nie jest on najgorszy, zobaczymy jak sie sprawdzi na włoskach - po 2 użyciach jestem zadowolona
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-01, 10:44   #2807
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo prosze o analizę kremu, pod kątem zapychania, a także tolerancji przez cerę wrażliwą i skłonną do naczynek. Z góry dziękuję:-*
Clinique, Superdefense triple action moisturizer, SPF 25
Skład: Oxybenzon, Water, dimethicone, ethyhehyl methoxycinnamate, butylene glycol, butyl methoxydibenzoylmethane, isononyl isononanoate, silica, benzophenone - 3 ( oxybenzone ), glycerin, polyglyceryl - 2 triisostearate, polysilicone -11, laminaria saccharina extract , triticum vulgare extract, olea europaea ( olive ) fruit extract, coffea robusta seed extract, echinacea pallida ( coneflower ) extract, rosmarinus officinalis ( rosemary ) extract, sea whip extract, adenosine phosphate, trethalose, disodium nadh, creatine, sodium rna, caffeine, nordihydroguaiaretic acid, sodium rna, phytosphingosine, linoleic acid, cholesterol, ferulic acid, ascorbyl tocopheryl maleate, sodium hyaluronate, aminopropyl ascorbyl phosphate, tocopheryl acetate, sucrose, micrococcus lysateastrocaryum murumuru butter, lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed soy protein, lecithin, tridecyl trimellitate, hexylene glybol, ethylhexyl stearate, ethylhexyl palmitate, propylene glycol dicaprate, chamomilla recutita, zeolite, maltodextrin, c 1-8 alkyl tetrahydroxycyclohexanoat w, caprylyl glycol, polyethylene, hydroxyethylcelluluose, xanthan gum, sodium chloride, pvp, laureth - 4, laureth - 23 , polysorbate 20 , ammonium acryloyldimethyltaurate / vp copolymer, tromethamine, disodium edta, chlorphenesin, phenoxyethanol, methylparaben

Edytowane przez phdwao
Czas edycji: 2008-01-01 o 13:08
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-01, 12:42   #2808
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A co powiedziecie o tych kosmetykach? Warte są cokolwiek, czy lepiej nie kupować?

Oriflame, Optimals Hydra, Energy Fluid
Aqua, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Dimethicone, Isohexadecane, Butylene Glycol, Arachidyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Behenyl Alcohol,Cyclohexasiloxane , Polyacrylate-13, Tocopheryl Acetate, Ricinus Communis, Arachidylglucoside, Parfum, Imidazolidinyl Urea, Sodium Citrate, Sodium Pca, Urea, Polyisobutene,Methylparab en, Propylparaben, Dimethiconol, Disodium Edta, Citric Acid, Trehalose,Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Sorbitan Tristearate, Sodium Hyaluronate, Polyquaternium-51, Phenoxyethanol, Copper Aspartate, Magnesium Aspartate, Manganese Aspartate, Zinc Aspartate, Chondrus Crispus, Chlorphenesin, Benzoic Acid, Ci 42090

Oriflame, Optimals Comfort, Cleansing Mousse
Aqua, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Peg-800, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, Parfum, Urea, Sodium Pca, Trehalose, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Polyquaternium-51, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Methylparaben, Benzoic Acid.

Oriflame, Optimals Comfort, Cleansing Milk
Aqua, Paraffinum Liquidum, Butylene Glycol, Isopropyl Myristate, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Peg-8, Carbomer, Canola , Parfum, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Coco-Glucoside, Propylparaben, Rubus Chamaemorus, Sodium Hydroxide, Benzophenone-4, Sodium Lauroyl Lactylate, Ceramide 3, Phytosphingosine, Cholesterol, Ceramide 6 Ii, Xanthan Gum, Ceramide 1, Ci 17200.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-01, 13:04   #2809
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analizę kremu, pod kątem zapychania, a także tolerancji przez cerę wrażliwą i skłonną do naczynek. Z góry dziękuję:-*


Clinique, Superdefense

Skład: Oxybenzon, Water, dimethicone, ethyhehyl methoxycinnamate, butylene glycol, butyl methoxydibenzoylmethane, isononyl isononanoate, silica, benzophenone - 3 ( oxybenzone ), glycerin, polyglyceryl - 2 triisostearate, polysilicone -11, laminaria saccharina extract , triticum vulgare extract, olea europaea ( olive ) fruit extract, coffea robusta seed extract, echinacea pallida ( coneflower ) extract, rosmarinus officinalis ( rosemary ) extract, sea whip extract, adenosine phosphate, trethalose, disodium nadh, creatine, sodium rna, caffeine, nordihydroguaiaretic acid, sodium rna, phytosphingosine, linoleic acid, cholesterol, ferulic acid, ascorbyl tocopheryl maleate, sodium hyaluronate, aminopropyl ascorbyl phosphate, tocopheryl acetate, sucrose, micrococcus lysateastrocaryum murumuru butter, lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed soy protein, lecithin, tridecyl trimellitate, hexylene glybol, ethylhexyl stearate, ethylhexyl palmitate, propylene glycol dicaprate, chamomilla recutita, zeolite, maltodextrin, c 1-8 alkyl tetrahydroxycyclohexanoat w, caprylyl glycol, polyethylene, hydroxyethylcelluluose, xanthan gum, sodium chloride, pvp, laureth - 4, laureth - 23 , polysorbate 20 , ammonium acryloyldimethyltaurate / vp copolymer, tromethamine, disodium edta, chlorphenesin, phenoxyethanol, methylparaben

Na poczatek dobrze by bylo gdybys podala pelna nazwe bo po skloadzie widze,ze ma filtry wiec pewnie producent okreslil jeszcze SPF ale do rzeczy bo i tak filtry nie odgrywaja tutaj istotnej roli-nie sa stabilne,krem opartyjest jedynie na Parsolu bez skladnikow stabilizujacych.

Zostal tutaj uzyty Oxybenzon i to w dwoch postaciach a on potrafi podrazniac wiec jezeli masz wrazliwa cere moze zafundowac Ci podraznienie.
Niestety Clinique lubuje sie w mega dlugich skladach(choc nie tylko on) i choc jest tutaj duzo ciekawych wyciagow to obawiam sie,ze dzialanie nie bedzie specjalnie widoczne.Trudno ocenic zawartosc przy takiej ilosci.


Poszukalabym czegos innego
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-01, 13:10   #2810
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Na poczatek dobrze by bylo gdybys podala pelna nazwe bo po skloadzie widze,ze ma filtry wiec pewnie producent okreslil jeszcze SPF ale do rzeczy bo i tak filtry nie odgrywaja tutaj istotnej roli-nie sa stabilne,krem opartyjest jedynie na Parsolu bez skladnikow stabilizujacych.

Zostal tutaj uzyty Oxybenzon i to w dwoch postaciach a on potrafi podrazniac wiec jezeli masz wrazliwa cere moze zafundowac Ci podraznienie.
Niestety Clinique lubuje sie w mega dlugich skladach(choc nie tylko on) i choc jest tutaj duzo ciekawych wyciagow to obawiam sie,ze dzialanie nie bedzie specjalnie widoczne.Trudno ocenic zawartosc przy takiej ilosci.


Poszukalabym czegos innego
dziękuję bardzow sumie nazwa kremu jest taka krótka,ale dopisałam dla jasności"podtytuł".Krem dostałam razem z tuszem, 15 ml kremu to niewiele,ale zastanawiam sie czy go wyprobowac, bo jak ma podrażaniacnie wiem pomyślę, dzięki za pomoc
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-01, 13:17   #2811
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Podbijam, również zostałam na poprzedniej stronie
Proszę o analizę kremu i toniku pod względem składników zapychających i nawilżających:

Apis, Dead Sea Line Forte, Krem energizująco-regenerujący na noc z minerałami Morza Martwego

Skład: Aqua Ginko Biloba Extract, Almond Oil, Corn Oil, Collagen Asc III, Glycerin, Linden Extract, Sesame Oil, Avocado Oil, Pumpkin Oil, Tocopherol, Ceramide, Arnica Extract, Carbomer, Pantothenic Acid, Biotin, Triethanoloamine, Salt of the Dead Sea, Alantoin, Citric Acid & Milk Amino Acid, Parfum, Methylodibromo Glutaronitrile & Phenoxyethanol, Uncaria Tomentosa Extract, Retinol

Apis, Dead Sea Line Forte, Tonik energizująco-nawilżający


Skład: Aqua, Glycerin, Melissa Extract, Salt of the Dead Sea, Allantoin, Lavender Oil, Natural Citric Oil, Retinol, Methyldibromoglutaronitri le & Phenoxyethanol, Betaine, Parfum, Uncaria Tormentosa Extract.

Z góry dziękuję.

Ciekawe sa oba kosmetyki
Trudno jest mi powiedziec,czy akurat krem bedzie Cie zapychac -osobiscie skusilabym sie na ten kosmetyk szczegolnie jezeli masz zmeczona cere,potrzebujesz dobrego nawilzacza
Sa tutaj skladniki aktywne w postaci olejow z migdalow,kukurydzy,sezamu ,dyni,avocado do tego wyciagi z Gingo Biloba,arniki;kolagen,bio tyna,mineraly z Morza Martwego

Podobnie tonik,jest tutaj gliceryna(moze byc potencjalnym zapychaczem) wyciag z melissy,mineraly z MM,alatoina;olej z lawendy.
Sklad jest krotki i ciekawy.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-01, 13:33   #2812
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
dziękuję bardzow sumie nazwa kremu jest taka krótka,ale dopisałam dla jasności"podtytuł".Krem dostałam razem z tuszem, 15 ml kremu to niewiele,ale zastanawiam sie czy go wyprobowac, bo jak ma podrażaniacnie wiem pomyślę, dzięki za pomoc
Pelna nazwa sie przyda bo jak wrzucamy kosmetyki do watku z linkami wtedy latwiej sie zorientowac co jest co

Jezeli chcesz wyprobowac to ostroznie,jezeli poczujesz pieczenie,skora stanie zaczerwieniona,wystapi kaszka to lepiej odstaw krem

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-01, 13:44   #2813
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
A co powiedziecie o tych kosmetykach? Warte są cokolwiek, czy lepiej nie kupować?

Oriflame, Optimals Hydra, Energy Fluid
Aqua, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Dimethicone, Isohexadecane, Butylene Glycol, Arachidyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Behenyl Alcohol,Cyclohexasiloxane , Polyacrylate-13, Tocopheryl Acetate, Ricinus Communis, Arachidylglucoside, Parfum, Imidazolidinyl Urea, Sodium Citrate, Sodium Pca, Urea, Polyisobutene,Methylparab en, Propylparaben, Dimethiconol, Disodium Edta, Citric Acid, Trehalose,Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Sorbitan Tristearate, Sodium Hyaluronate, Polyquaternium-51, Phenoxyethanol, Copper Aspartate, Magnesium Aspartate, Manganese Aspartate, Zinc Aspartate, Chondrus Crispus, Chlorphenesin, Benzoic Acid, Ci 42090
Baza to emolienty,silikony,poliak ryle,na czerwono konserwant ktory potrafi silnie podrazniac i jest dosc wysoko w skladzie.
Gdybym miala wybierac z tych trzech pozycji to wolalabym kupic ten fliud choc nie jest doskonaly.

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Oriflame, Optimals Comfort, Cleansing Mousse
Aqua, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Peg-800, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, Parfum, Urea, Sodium Pca, Trehalose, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Polyquaternium-51, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Methylparaben, Benzoic Acid.
NIc dobrego tutaj nie widze,polaczenie SLS skladnika zapachowego,konserwantow. Sklad krotki ale za to naladowany substancjami podrazniacymi.

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Oriflame, Optimals Comfort, Cleansing Milk
Aqua, Paraffinum Liquidum, Butylene Glycol, Isopropyl Myristate, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Peg-8, Carbomer, Canola , Parfum, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Coco-Glucoside, Propylparaben, Rubus Chamaemorus, Sodium Hydroxide, Benzophenone-4, Sodium Lauroyl Lactylate, Ceramide 3, Phytosphingosine, Cholesterol, Ceramide 6 Ii, Xanthan Gum, Ceramide 1, Ci 17200.
Wyboldowane potencjalne zapychacze,na czerwono konserwanty i skladniki podrazniajace.
Odradzalabym zakup.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-01, 19:11   #2814
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
witam ostatnio zainteresowala mnie CZYSTA WAZELINA KOSMETYCZNA w wiekszych opakowaniach typu takie: http://allegro.pl/item289072931_czys...smetyczna.html

duze opakowanie to fajnie tylko mam pytanie. wiemze jest taka wazelina w malutkich opakowaniach w aptekach twarda i zbita, ale ta ktora podalam u gory rozni sie czyms?jest w postaci kremu?? glowne moje przeznaczenie to lokcie, kolana i usta a wyczytalam ze tez to twarzy, chroni przed zimnem itp. Czy to nie zaszkodzi?wydaje mi sie ze wazelina(przynajmniej ta znana mi twarda) jest tak tlusta ze pozapychalaby cala buzke i do tego bardzo by sie swiecila....
czy sie myle?
moglybyscie mi wyjasnic co z ta wazeliną 100%(widzialam tez takie na allegro) a ta co podalam linka to ma 99,85 % czystej wazeliny, jaką ma konsystencję ??
podbijam
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-01, 19:41   #2815
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Poproszę o analizę kremu Galanea, Nawilżający krem matujący na dzień
Skład: Aqua, Cyclomethicone, Hamamelis Virginiana, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha Extract, Oleanolic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Propylene Glycol, Citrus Grandis Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Isohexadecane, Decyl Cocoate, Glyceryl Stearate, Canola Oil, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Isopropyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butyrospermum Parkii, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA

A taka notatka została podana na KWC:
" Nawilżający krem matujący na dzień z naturalną ochroną UV. Lekki, doskonale wchłaniający się krem na dzień do pielęgnacji skóry trudnej, łatwo przetłuszczającej się, z rozszerzonymi porami i skłonnością do powstawania zaskórników, grudek i zaczerwienień.
Zawiera roślinny kompleks regulująco - matujący o potrójnym działaniu, który redukuje wydzielanie sebum, zwęża pory oraz nadaje matowy wygląd nadmiernie przetłuszczonym obszarom twarzy.
Jego działanie uzupełniają wyciągi roślinne z aloesu i oczaru wirginijskiego (Hamamelis Virginiana L.), które wspomagają odnowę naskórka oraz ekstrakt z grejpfruta ograniczający namnażanie bakterii. Roślinne polisacharydy i D-pantenol łagodzą podrażnienia i zapewniają odpowiednie nawilżenie skóry. Witamina E chroni przed niekorzystnym działaniem środowiska.
Redukuje przetłuszczanie i błyszczenie skóry, skutecznie matuje tłuste partie skóry, zmniejsza skłonność do powstawania zaskórników, grudek, zaczerwienień. Zwęża pory, wygładza powierzchnię skóry i poprawia jej koloryt, zapewnia optymalne nawilżenie naskórka.
Doskonały pod makijaż. Testowany pod kontrolą dermatologa na skórze łatwo przetłuszczającej się, z rozszerzonymi porami."

Czy rzeczywiście działa jak w opisie? Czy nie podrrażni mi cery naczynkowej?
Pozdrawiam
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-01, 19:45   #2816
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Baza to emolienty,silikony,poliak ryle,na czerwono konserwant ktory potrafi silnie podrazniac i jest dosc wysoko w skladzie.
Gdybym miala wybierac z tych trzech pozycji to wolalabym kupic ten fliud choc nie jest doskonaly.

NIc dobrego tutaj nie widze,polaczenie SLS skladnika zapachowego,konserwantow. Sklad krotki ale za to naladowany substancjami podrazniacymi.

Wyboldowane potencjalne zapychacze,na czerwono konserwanty i skladniki podrazniajace.
Odradzalabym zakup.
Dziękuję wybijam sobie z głowy, chociaż ten pierwszy fluid jeszcze troszkę mnie kusi
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-01, 19:50   #2817
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Estello używam pianki do twarzy i mnie nie podrażnia mimo wrażliwej skóry, z mleczka również byłam zadowolona, było bardzo dobre dla mojej suchej skóry, także chyba nie są tak do końca be
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-01, 20:34   #2818
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ooo Snow dobrze Cię widzieć mam całe, nowe mleczko (a ja przecież mleczek nigdy nie używam, teraz dopiero się zmusiłam i nie jest tak strasznie hehe), do mycia twarzy mam jeszcze połowę garniera, miniaturę Effaclaru i 4 miniaturki Clinique. Także jeszcze się wstrzymam z zakupem
A pianka nie ściąga Ci skóry?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-01, 20:44   #2819
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Ooo Snow dobrze Cię widzieć mam całe, nowe mleczko (a ja przecież mleczek nigdy nie używam, teraz dopiero się zmusiłam i nie jest tak strasznie hehe), do mycia twarzy mam jeszcze połowę garniera, miniaturę Effaclaru i 4 miniaturki Clinique. Także jeszcze się wstrzymam z zakupem
A pianka nie ściąga Ci skóry?


Chciałam się tylko wypowiedzieć z perspektywy osoby używającej

Pianka jest bardzo delikatna, stosowałam ją przez tydzień non stop jak wyskoczyły mi jakieś niespodzianki po ziajowym mleczku, skóra stała się gładka i nie była aż tak wysuszona. Szkodzi mi woda.
Bardziej ściągniętą skórę mam jak przemyję twarz samą wodą, niż jak przemyję ją pianką i spłuczę wodą. Wg mnie jest niezła. Daje świetne poczucie odświeżenia twarzy, bardzo dobrze oczyszcza. Z tego co pamiętam, zadowolone z niej były też isa666 i Anahstasia, także nie jestem jedyna

A do mleczek się znowu zraziłam po figowej Ziaji, pokornie wróciłam do Sensibio.
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-01, 21:12   #2820
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ja mleczko dostałam w prezencie i postanowiłam zrobić kolejne podejście, na codzień te używam Sensibio. Nie jest najgorzej, skóra jest miękka, ale nie wiem czy się sprawdzi latem. Może obciążać mi skórę, która się ciągle jeszcze przetłuszcza.
Dzięki za opinię - jeśli będę miała kiedyś dostęp do Ori to przyjrzę się jejuważniej
Koniec Off top'a
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.