Który podkład wybrać - proszę o radę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-03, 13:33   #1
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Question

Który podkład wybrać - proszę o radę


Chciałabym kupić sobie podkład z wyższej półki i wybrałam kilka typów, które mają bardzo dobre opinie na KWC. Teraz nie wiem, który wybrać i jaki kolor, a wszystkich przecież nie kupię. Nie mam też możliwości, aby wypróbować je w jakiejś perfumerii, bo w moim małym mieście po prostu takich nie ma
Mam cerę trochę suchą i trochę tłustą - wg badania skóry w Dermedicu. Do tej pory podkładem, który najbardziej mi pasował i ładnie wyglądał na buźce był Revlon Colorstay Softlex nr 220 natural beige.

Zastanawiam się nad tymi podkładzikami:

1. Christian Dior, Diorskin, Sculpt (Podkład liftingujący)
2. Shiseido, Benefiance
3. Helena Rubinstein, Spectacular Foundation SPF10
4. Chanel Mat lumiere

Co radzicie ? Który wybrać ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 311036731.jpg (6,4 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 311036731_1.jpg (5,9 KB, 22 załadowań)
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/

Edytowane przez Mariola13
Czas edycji: 2008-02-17 o 16:41 Powód: wkleiłam zdjęcia Revlon Colorstay with Softlex 220
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 13:55   #2
jennifer87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 598
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Estee lauder double wear!numer 1 poczytaj opinie na KWC
jennifer87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 14:43   #3
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez jennifer87 Pokaż wiadomość
Estee lauder double wear!numer 1 poczytaj opinie na KWC
Dzięki
No popatrz wygrzebałaś jeszcze inny niż na mojej liście
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 16:36   #4
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić sobie podkład z wyższej półki i wybrałam kilka typów, które mają bardzo dobre opinie na KWC. Teraz nie wiem, który wybrać i jaki kolor, a wszystkich przecież nie kupię. Nie mam też możliwości, aby wypróbować je w jakiejś perfumerii, bo w moim małym mieście po prostu takich nie ma
Mam cerę trochę suchą i trochę tłustą - wg badania skóry w Dermedicu. Do tej pory podkładem, który najbardziej mi pasował i ładnie wyglądał na buźce był Revlon Colorstay Softlex nr 220 natural beige.

Zastanawiam się nad tymi podkładzikami:

1. Christian Dior, Diorskin, Sculpt (Podkład liftingujący)
2. Shiseido, Benefiance
3. Helena Rubinstein, Spectacular Foundation SPF10
4. Chanel Mat lumiere

Co radzicie ? Który wybrać ?
na podkład liftingujący chyba za wcześnie...

ja ze swojej strony polecam Mat Lumiere dla cery przetłuszczającej sie

co to znaczy "cera trochę tłustą, trochę suchą" - masz na myśli mieszaną, czy tłustą ale suche skórki są na niej widoczne?
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 17:36   #5
buzichocho
Zakorzenienie
 
Avatar buzichocho
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6 675
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Jesli miałabym wybierać z tych co napisałaś to wybrałabym helene ale pewnie kazda z nas bedzie Ci mówiła o swoich typach bo kazdemu pasuje co innego..najlepiej testować, ja niewyobrazam sobie jakbym miała brać podkład w ciemno
buzichocho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 18:20   #6
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
na podkład liftingujący chyba za wcześnie...

ja ze swojej strony polecam Mat Lumiere dla cery przetłuszczającej sie

co to znaczy "cera trochę tłustą, trochę suchą" - masz na myśli mieszaną, czy tłustą ale suche skórki są na niej widoczne?
No nie wiem czy za wcześnie na liftingujący.. za kilka dni stuknie mi 35.

Żadnych suchych skórek u siebie nie widzę Sama zawsze myślałam, że mam cerę normalną, aż 2 miesiące temu w aptece było stanowisko Dermedic, i sprawdzali takim mierniczkiem stan nawilżenia skóry. Kobitka stwierdziła, że moja skóra potrzebuje silnego nawilżenia, a przy tym jest trochę tłusta. Szczerze mówiąc nie bardzo to rozumiałam i zapytałam czy może być jednocześnie przesuszona i tłusta i otrzymałam odpowiedź, że tak

Cytat:
Napisane przez buzichocho Pokaż wiadomość
Jesli miałabym wybierać z tych co napisałaś to wybrałabym helene ale pewnie kazda z nas bedzie Ci mówiła o swoich typach bo kazdemu pasuje co innego..najlepiej testować, ja niewyobrazam sobie jakbym miała brać podkład w ciemno
Właśnie sama też się w tej chwili najbardziej skłaniam, ale inne też są kuszące, ech....musze jutro przejść się po mojej mieścinie i zajrzeć w miejsce, gdzie mają chyba Paula Sagane, to może będą mieli chociaż 1 z wymienionych, zawsze to byłoby coś.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/

Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2008-01-04 o 09:59 Powód: post pod postem
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 18:27   #7
buzichocho
Zakorzenienie
 
Avatar buzichocho
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6 675
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Właśnie sama też się w tej chwili najbardziej skłaniam, ale inne też są kuszące, ech....musze jutro przejść się po mojej mieścinie i zajrzeć w miejsce, gdzie mają chyba Paula Sagane, to może będą mieli chociaż 1 z wymienionych, zawsze to byłoby coś.
Jeśli nie znajdziesz to może poszukaj jakis probeczek np na all ?? podkłady troszke kosztują, głupio wydać pieniadze w błoto jesli podkład Ci nie spasi
buzichocho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-03, 21:01   #8
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez buzichocho Pokaż wiadomość
Jeśli nie znajdziesz to może poszukaj jakis probeczek np na all ?? podkłady troszke kosztują, głupio wydać pieniadze w błoto jesli podkład Ci nie spasi
patrzyłam na allegro, ale jak policzyłam to też wychodzi drogo i to za próbki. Hmm....
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 22:14   #9
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez buzichocho Pokaż wiadomość
Jeśli nie znajdziesz to może poszukaj jakis probeczek np na all ?? podkłady troszke kosztują, głupio wydać pieniadze w błoto jesli podkład Ci nie spasi
wiele kosmetyków kupiłam w ciemno (bez testów) na allegro, ale podkładu nigdy - bez próbek ani rusz i to wiele podkładów przetestowałam, więc jak nie masz innej możliwości to ja też bym polecała zainwestować w próbki (takie 1,5 ml w foliowych opakowaniach), albo dorwać jakąś resztkę - czasem ktoś sprzedaje kosmetyki i dodaje resztki podkładu "na wypróbowanie"

myślę, że najtrudniej będzie z kolorem, bo o ile o właściwościach podkładu można poczytać w miarę precyzyjne informacje to kolor trudno obiektywnie ocenić i opisać

ja nie używałam Revlona, więc w ogóle nie wiem czy podany przez Ciebie kolor jest jasny czy ciemny, różowy, beżowy, żółty, itp

np. http://www.allegro.pl/item289538332_...lair_15ml.html
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 22:23   #10
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
wiele kosmetyków kupiłam w ciemno (bez testów) na allegro, ale podkładu nigdy - bez próbek ani rusz i to wiele podkładów przetestowałam, więc jak nie masz innej możliwości to ja też bym polecała zainwestować w próbki (takie 1,5 ml w foliowych opakowaniach), albo dorwać jakąś resztkę - czasem ktoś sprzedaje kosmetyki i dodaje resztki podkładu "na wypróbowanie"

myślę, że najtrudniej będzie z kolorem, bo o ile o właściwościach podkładu można poczytać w miarę precyzyjne informacje to kolor trudno obiektywnie ocenić i opisać

ja nie używałam Revlona, więc w ogóle nie wiem czy podany przez Ciebie kolor jest jasny czy ciemny, różowy, beżowy, żółty, itp

np. http://www.allegro.pl/item289538332_...lair_15ml.html
Straszne Ci dziękuję Nawet nie wiedziałam, że mozna takie kompleciki kupić. Ja używam podkładów w kolorze jasny beż. Mam jasną karnację (nie truposz i nie opalona)
Kurczę, wiesz może jaki to kolor Clair ???

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
wiele kosmetyków kupiłam w ciemno (bez testów) na allegro, ale podkładu nigdy - bez próbek ani rusz i to wiele podkładów przetestowałam, więc jak nie masz innej możliwości to ja też bym polecała zainwestować w próbki (takie 1,5 ml w foliowych opakowaniach), albo dorwać jakąś resztkę - czasem ktoś sprzedaje kosmetyki i dodaje resztki podkładu "na wypróbowanie"

myślę, że najtrudniej będzie z kolorem, bo o ile o właściwościach podkładu można poczytać w miarę precyzyjne informacje to kolor trudno obiektywnie ocenić i opisać

ja nie używałam Revlona, więc w ogóle nie wiem czy podany przez Ciebie kolor jest jasny czy ciemny, różowy, beżowy, żółty, itp

np. http://www.allegro.pl/item289538332_...lair_15ml.html
A zamówiłam sobie Znalazłam jakiś wzornik kolorków i widzę, że jest dostć jasny, ale chyba trochę ciemniejszy niż ivory ?
Zobaczymy, ale bardzo Ci dziękuję bo tym sposobem może i inne uda mi się upolować
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/

Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2008-01-04 o 10:00 Powód: post pod postem
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 00:09   #11
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Shiseido Benefiance jest już wycofane, jednak czasem na allegro można ustrzelić- jest to super podkład, sama mam.

Jego zamiennikiem jest Shiseido Lifting Foundation- również świetny.

Dior Sculpt- także bardzo pożądny podkład, nigdy nie zawiedzie, nawilża i dba o skórę. Chyba jego bym na Twoim miejscu wybrała. Mam tylko jedno pytanie- czy skóra świeci się Tobie po pewnym czasie? Masz problem z przetłuszczaniem?
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-04, 00:19   #12
buzichocho
Zakorzenienie
 
Avatar buzichocho
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6 675
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
wiele kosmetyków kupiłam w ciemno (bez testów) na allegro, ale podkładu nigdy - bez próbek ani rusz i to wiele podkładów przetestowałam, więc jak nie masz innej możliwości to ja też bym polecała zainwestować w próbki (takie 1,5 ml w foliowych opakowaniach), albo dorwać jakąś resztkę - czasem ktoś sprzedaje kosmetyki i dodaje resztki podkładu "na wypróbowanie"

myślę, że najtrudniej będzie z kolorem, bo o ile o właściwościach podkładu można poczytać w miarę precyzyjne informacje to kolor trudno obiektywnie ocenić i opisać

ja nie używałam Revlona, więc w ogóle nie wiem czy podany przez Ciebie kolor jest jasny czy ciemny, różowy, beżowy, żółty, itp

np. http://www.allegro.pl/item289538332_...lair_15ml.html
tu sie zgodze ja mam problem aby wybrać kolor podkładu w drogerii a co dopiero przez net...znajac moje szczescie napewno nie trafiłabym z kolorem

wklejam linka do aukcji-moze Ci spasi
http://www.allegro.pl/item292349455_..._oryginal.html
buzichocho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 00:54   #13
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Shiseido Benefiance jest już wycofane, jednak czasem na allegro można ustrzelić- jest to super podkład, sama mam.

Jego zamiennikiem jest Shiseido Lifting Foundation- również świetny.

Dior Sculpt- także bardzo pożądny podkład, nigdy nie zawiedzie, nawilża i dba o skórę. Chyba jego bym na Twoim miejscu wybrała. Mam tylko jedno pytanie- czy skóra świeci się Tobie po pewnym czasie? Masz problem z przetłuszczaniem?

Ooo, widzę, że dobrze sie orientujesz w tych podkładzikach
Może doradziłabyś mi odpowiedni kolorek ? Upoluję sobie chyba na Truskawce Tylko jak tam patrzę to kolorki jakieś takie ciemne
Ja mam jasną karnację i używam podkłady w kolorze /naturalny beż/beż/jasny beż, tak jak wspomniany przeze mnie Revlon Solftlex 220 natural beige. Kolorek ja na tych zdjęciach (tylko ja uzywałam z czarną zakretką do miesznanej/tłustej)
Moja buźka nie świeci się, powiedziałabym w ogóle, może w jakieś bardzo upalne lato...

Znalazłam takie wzorniki kolorków podkładów:
1. Shiseido Lifting Foundation
2. Chanel - Mat Lumiere
3. Dior - Diorskin Sculpt
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 292604080.jpg (34,9 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: png Shiseido-Lifting Foundation.png (773 Bajtów, 85 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Mat Lumiere.jpg (49,9 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: gif Dior - Diorskin Sculpt.gif (2,1 KB, 74 załadowań)
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/

Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2008-01-04 o 10:02 Powód: post pod postem
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 01:16   #14
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Ooo, widzę, że dobrze sie orientujesz w tych podkładzikach
Może doradziłabyś mi odpowiedni kolorek ? Upoluję sobie chyba na Truskawce Tylko jak tam patrzę to kolorki jakieś takie ciemne
Ja mam jasną karnację i używam podkłady w kolorze /naturalny beż/beż/jasny beż, tak jak wspomniany przeze mnie Revlon Solftlex 220 natural beige. Kolorek ja na tych zdjęciach (tylko ja uzywałam z czarną zakretką do miesznanej/tłustej)
Moja buźka nie świeci się, powiedziałabym w ogóle, może w jakieś bardzo upalne lato...
Oj tak w ciemno to lepiej nie Powinnaś wybrać się do perfumerii i tam sprawdzić Z kolorami podkładów naprawdę nie jest łatwo.
Z Shiseido myślę, że pewnie dobre będą kolory które mają w nazwie Beige lub Opal oraz numer 20 (czyli B20, O20). Opal jest dla karnacji ciepłej, z żółtawym odcieniem- dla mnie ideał. Beige dla zimnej.

Z Diora nie pamiętam jak wypadają kolory, ja mam najjaśniejszy nr100, jest baaaardzo jasny więc pewnie dla Ciebie będzie dobry nr200.


Dla mnie z Shiseido O20 jest idealnym kolorem. Mam jasną karnację (ale nie białą) z ciepłym odcieniem. Uważam, że przed kupnem powinnaś jednak sprawdzić te kolory.


EDIT:
Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Znalazłam takie wzorniki kolorków podkładów:
1. Shiseido Lifting Foundation
2. Chanel - Mat Lumiere
Z Shiseido kolory są dość dobrze odwzorowane Dokładnie tak jak opisywałam wygląda B20 i O20.

Z Chanel nie pamiętam jak ten Mat Lumiere się prezentował, ale uważam, że na pewno te kolory są tu za ciemne.
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 01:32   #15
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Oj tak w ciemno to lepiej nie Powinnaś wybrać się do perfumerii i tam sprawdzić Z kolorami podkładów naprawdę nie jest łatwo.
Z Shiseido myślę, że pewnie dobre będą kolory które mają w nazwie Beige lub Opal oraz numer 20 (czyli B20, O20). Opal jest dla karnacji ciepłej, z żółtawym odcieniem- dla mnie ideał. Beige dla zimnej.

Z Diora nie pamiętam jak wypadają kolory, ja mam najjaśniejszy nr100, jest baaaardzo jasny więc pewnie dla Ciebie będzie dobry nr200.


Dla mnie z Shiseido O20 jest idealnym kolorem. Mam jasną karnację (ale nie białą) z ciepłym odcieniem. Uważam, że przed kupnem powinnaś jednak sprawdzić te kolory.


EDIT:

Z Shiseido kolory są dość dobrze odwzorowane Dokładnie tak jak opisywałam wygląda B20 i O20.

Z Chanel nie pamiętam jak ten Mat Lumiere się prezentował, ale uważam, że na pewno te kolory są tu za ciemne.
Bardzo Ci dziękuję za pomoc. Będę musiała jakoś się dostać do większego miasta i spróbować posprawdzać kolorki.

kupiłam sobie przed chwilą na próbę próbki Chanel Mat Lumiere 20 Clair. Jaki to będzie kolorek ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 01:38   #16
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

ja polecam sculpt. Mam 20 lat i suchą/normalną skórę więc fajnie nawilża. Używam go od 2 lat i nie uczula, dobrze się dogaduje z moją skórą
Miałam kolor 010 a teraz mam 020. Jeśli masz naprawdę bardzo jasną skórę- polecam 010. Jeśli nie jest biała jak ściana to śmiało bierz 020.
Właściwie mogłabym używać i 010 i 020, bo aż tak wielkiej różnicy nie ma między tymi odcieniami.

jutro mogę zrobić zdjęcie na twarzy 020 to sobie zobaczysz jak to wygląda.
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 01:47   #17
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

No właśnie pomyliłam kolory z Dior Sculpt- ja mam 010 i jest naprawdę jasny

EDIT:
Wrzucam moją fotkę- twarz mam umalowaną podkładem Shiseido O20 (Opal) Dual Balancing Foundation.
Ja jednak mam mieszaną cerę, ale kolor O20 jest praktycznie identyczny we wszystkich rodzajach podkładów Shiseido. Ten mój na KWC ma baaaardzo słabe opinie- ale mi wcisnęła konsultantka próbkę z niego i na szczęście go wypróbowałam- jest super, nie robi maski, nie kryje aż tak mocno i najważniejsze- nie matuje, czyli nie wysusza i nie niszczy cery (za niematowienie ma właśnie tak niskie opinie, dla mnie to plus, bo mi chodzi o to by tylko nie przetłuszczał skóry).


Mam coś z załącznikami- nie chcą się ładować- jutro spróbuję dodać


__________________

Edytowane przez SiSleyS
Czas edycji: 2008-02-08 o 01:57 Powód: lit
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 09:56   #18
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
ja polecam sculpt. Mam 20 lat i suchą/normalną skórę więc fajnie nawilża. Używam go od 2 lat i nie uczula, dobrze się dogaduje z moją skórą
Miałam kolor 010 a teraz mam 020. Jeśli masz naprawdę bardzo jasną skórę- polecam 010. Jeśli nie jest biała jak ściana to śmiało bierz 020.
Właściwie mogłabym używać i 010 i 020, bo aż tak wielkiej różnicy nie ma między tymi odcieniami.

jutro mogę zrobić zdjęcie na twarzy 020 to sobie zobaczysz jak to wygląda.
Oj tak poproszę o zdjęcie

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
No właśnie pomyliłam kolory z Dior Sculpt- ja mam 010 i jest naprawdę jasny

EDIT:
Wrzucam moją fotkę- twarz mam umalowaną podkładem Shiseido O20 (Opal) Dual Balancing Foundation.
Ja jednak mam mieszaną cerę, ale kolor O20 jest praktycznie identyczny we wszystkich rodzajach podkładów Shiseido. Ten mój na KWC ma baaaardzo słabe opinie- ale mi wcisnęła konsultantka próbkę z niego i na szczęście go wypróbowałam- jest super, nie robi maski, nie kryje aż tak mocno i najważniejsze- nie matuje, czyli nie wysusza i nie niszczy cery (za niematowienie ma właśnie tak niskie opinie, dla mnie to plus, bo mi chodzi o to by tylko nie przetłuszczał skóry).
Śliczny kolorek na buśce To dla mnie pewnie 010 będzie za jasny, bo ja mam jasną cerę ale nie bladą jak ściana . Tak się tylko zastanawiam nad odcieniem zimnym czy ciepłym, bo wizażystka z Paul Sagane powiedziała, że mam zimny odcień skóry i jak widzę Ty jesteś blondynką, a ja szatynką. Hmmmm,
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/

Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2008-01-04 o 10:04 Powód: post pod postem
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 10:03   #19
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Mariolu nie pisz wciąż postu pod postem
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-04, 10:42   #20
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Mariolu nie pisz wciąż postu pod postem
Prepaszam. Już się poprawię
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 12:17   #21
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję za pomoc. Będę musiała jakoś się dostać do większego miasta i spróbować posprawdzać kolorki.

kupiłam sobie przed chwilą na próbę próbki Chanel Mat Lumiere 20 Clair. Jaki to będzie kolorek ?
ja używam koloru 20 z Chanel i jest to jasny beżyk (ani różowy ani żółty)

niestety nie próbowałam pozostałych podkładów z Twojej listy, więc nie porównam tego koloru
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 13:24   #22
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
ja używam koloru 20 z Chanel i jest to jasny beżyk (ani różowy ani żółty)

niestety nie próbowałam pozostałych podkładów z Twojej listy, więc nie porównam tego koloru
To na bank będzie mi pasował Czy możesz zerknąć na zdjęcie Revlona, które wkleiłam wyżej w poście. Czy jest podobny do koloru 200 ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 13:28   #23
ewelinkka20
Zadomowienie
 
Avatar ewelinkka20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 032
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Witam

Ja uwazam ze kolor 20 Chanel powinien byc dla ciebie idealny.Sama mam dosc jasna cere(nie zupelnie blada) i ten kolorek jest dla mnie idealny. Z tym ze ja uzywam podkladu w kompakcie Chanel Teint Innocence.POLECAM jest genialny
__________________

ewelinkka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 15:00   #24
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez buzichocho Pokaż wiadomość
tu sie zgodze ja mam problem aby wybrać kolor podkładu w drogerii a co dopiero przez net...znajac moje szczescie napewno nie trafiłabym z kolorem

wklejam linka do aukcji-moze Ci spasi
http://www.allegro.pl/item292349455_..._oryginal.html
No właśnie wczoraj w nocy widziałam tę aukcję rónież, ale nie wiem czy te kolorek to czasem nie bardziej róż ? no i cena wychodzi ponad 20 zł za kilka ml Porównując do 15 ml CHanel w próbkach, który wczoraj kupiłam za 25 zł w przesyłką, to ta cena trochę mnie zniechęca.

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
ja używam koloru 20 z Chanel i jest to jasny beżyk (ani różowy ani żółty)

niestety nie próbowałam pozostałych podkładów z Twojej listy, więc nie porównam tego koloru
Cytat:
Napisane przez ewelinkka20 Pokaż wiadomość
Witam

Ja uwazam ze kolor 20 Chanel powinien byc dla ciebie idealny.Sama mam dosc jasna cere(nie zupelnie blada) i ten kolorek jest dla mnie idealny. Z tym ze ja uzywam podkladu w kompakcie Chanel Teint Innocence.POLECAM jest genialny
Ach to się cieszę już na Chanel, bo zamówiłam te próbki na aukcji - 20 szt i właśnie ten kolorek 20

Nigdy nie używałam podkladu w kompakcie. Nakłada się je jakoś na mokro ? Czy on czasem nie jest baaaardzo mocno kryjący ?

Tak jak myślałam. W moim mieście nic powyżej Revlona i Gosh nie dostanę, więc nici z obejrzenia kolorków
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 15:32   #25
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Ja na przykład mam kompakt z Chanel Mat Lumiere w kolorze 40 Sable. To jest ciepły odcień, taki średniojasny.
Nie wiem czy ta 20 z podkładu nie będzie jednak za jasna? Nie jest to oczywiście kolor blady, ale na pewno dla jasnej cery.

EDIT: Doczytałam, że masz jednak jasną karnację, to sądzę, że 20 powinna być idealna
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 16:15   #26
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Niestety nie zdążyłam na światło dzienne, więc zdjęcia są zrobione w sztucznym świetle.
Przed roztarciem - na twarzy
i na ręku przed roztarciem i po. Na ręku wyszło bardziej żółtawe-pomarańczowe bo zdjęcie było robione bliżej lampki


podkład diorskin sculpt 020
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.JPG (39,3 KB, 66 załadowań)
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 16:43   #27
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
Niestety nie zdążyłam na światło dzienne, więc zdjęcia są zrobione w sztucznym świetle.
Przed roztarciem - na twarzy
i na ręku przed roztarciem i po. Na ręku wyszło bardziej żółtawe-pomarańczowe bo zdjęcie było robione bliżej lampki


podkład diorskin sculpt 020
Bardzo Ci dziękuję za zdjęcia Tak to ten 020 będzie dobry dla mnie Ale on nie wpada w pomarańcz czy żółty ? To beżyk ?
Tak się jeszcze przygladam kolorowi 022.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 16:47   #28
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję za zdjęcia Tak to ten 020 będzie dobry dla mnie Ale on nie wpada w pomarańcz czy żółty ? To beżyk ?
Beż. Cenię podkłady Diora za odcienie- ani nie różowe ani nie pomarańczowe. Niestety wiadomo jak w sztucznym świetle to wygląda- bardziej żółto czy tez pomarańczowo. Może jeszcze jutro uda mi się zrobić fotki w naturalnym świetle

022 jest zdecydowanie ciemniejszy. Na tych odcieniach co dałaś z netu ( http://www.wizaz.pl/forum/attachment...postid=6196660 ) wygląda jakby był jaśniejszy niż 020, ale to nieprawda
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 17:00   #29
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Oj z tymi nie pomarańczowymi Diora to bym uważała. Wszystko zależy od podkładu Ja mam bardzo jasną cerę- 010 porcelaine Lancome to dla mnie fluid brązujący, 20 Chanel Mat Lumiere, 15 Double Perfection o wiele za ciemne (jakieś 2 tony spokojnie), a 010 Diorskin Forever pomimo tego, że mógłby się wydawać jasny w jarzeniowym świetle w perfumerii, na mojej twarzy kilka minut po nałożeniu pomarańczowieje przeokropnie, fuj.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 17:04   #30
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Który podkład wybrać - proszę o radę

Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
Oj z tymi nie pomarańczowymi Diora to bym uważała. Wszystko zależy od podkładu Ja mam bardzo jasną cerę- 010 porcelaine Lancome to dla mnie fluid brązujący, 20 Chanel Mat Lumiere, 15 Double Perfection o wiele za ciemne (jakieś 2 tony spokojnie), a 010 Diorskin Forever pomimo tego, że mógłby się wydawać jasny w jarzeniowym świetle w perfumerii, na mojej twarzy kilka minut po nałożeniu pomarańczowieje przeokropnie, fuj.
o no proszę, forever jeszcze nie testowałam, a miałam chęć. Chyba wybiorę się po próbkę
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:43.