guma do żucia a odchudzanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-02, 02:16   #1
~nana~
Raczkowanie
 
Avatar ~nana~
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 129
Question

guma do żucia a odchudzanie


slyszalam juz chyba wszystkie mozliwe wrsje dotyczace tego zagadnienia- od "żucie gumy przyczynia sie do utraty kilogramow" do "podczas diety nie nalezy zuc gumy pod zadnym pozorem" ?!? zglupialam... to jak to w koncu jest?
przyznam, ze osobiscie jestem wielka zwolenniczka "zucia"... i nie wiem co robic... to chyba nie mozliwe zeby mala guma ( mowie tu oczywiscie o tych bez cukru ) mogla zniweczyc mi diete?
~nana~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 03:41   #2
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: guma do żucia a odchudzanie

Cytat:
Napisane przez ~nana~
slyszalam juz chyba wszystkie mozliwe wrsje dotyczace tego zagadnienia- od "żucie gumy przyczynia sie do utraty kilogramow" do "podczas diety nie nalezy zuc gumy pod zadnym pozorem" ?!? zglupialam... to jak to w koncu jest?
przyznam, ze osobiscie jestem wielka zwolenniczka "zucia"... i nie wiem co robic... to chyba nie mozliwe zeby mala guma ( mowie tu oczywiscie o tych bez cukru ) mogla zniweczyc mi diete?
nie no, nie dajmy sie zwariowac z jedzeniowymi teoriami jest tak, ze jest ich wiele, ale nie istnieje ta jedyna, sluszna, niepodwazalna. co i rusz pojawiaja sie nowe rewelacje, kazda nowa wiadomosc zaprzecza poprzedniej i wez tu czlowieku nie zglupiej trzeba filtrowac na swoje potrzeby, obserwowac uwaznie co dla nas zadziala.
ja osobiscie zuje gume i mysle, ze pomaga mi w diecie. czasem chodzi za mna caly dzien slodkie, albo mam ochote cos pociamkac, a nie jestem glodna, wtedy zuje gume (bezcukrowa oczywiscie), a gdyby gumy nie bylo to wiem, ze rzucilabym sie na jakies cukierki albo orzeszki, ktore jestem pewna zaszkodzilyby mojej diecie duzo bardziej. czesto jak pozuje gume to mija mi ochota na przekaszenie czegos miedzy posilkami - na mnie to dziala i nie zamierzam rezygnowac. i udalo mi sie schudnac zujac sporo gumy, dodam tylko.
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 12:05   #3
~nana~
Raczkowanie
 
Avatar ~nana~
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 129
Dot.: guma do żucia a odchudzanie

uff... nie ukrywam, ze z takiej odpowiedzi sie ciesze. wieczorem dopada mnie wilczy glod- ale taki slodyczowy (ja chyba naprawde jestem od nich uzalezniona) i wtedy jedynym wyjsciem jest siegnac po gume bezcukrowa. niestety jestem perfekcjonistka i jak uslysze za chwile od kogos (a tak sie stalo), ze gumy spowalniaja chudniecie- to zalamuje sie i dochodze do wniosku, ze cala dieta na nic (urzadzam sobie wtedy dzien "wyzerki" rzecz jasna, i wiadomo do czego to prowadzi...) ale jesli piszesz vanilla, ze zujesz i chudniesz to lece do sklepu po paczuszke...
~nana~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 12:22   #4
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: guma do żucia a odchudzanie

Mi guma nie przeszkodziła w odchudzaniu Schudłam juz 15 kg, a gumę żumę tak co drugi dzień... choć może gdybym nie żuła schudłabym 30 kg, kto wie?
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 12:41   #5
~nana~
Raczkowanie
 
Avatar ~nana~
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 129
Dot.: guma do żucia a odchudzanie

15? wow! gratuluje i zazdroszcze mysle jednak, ze gdybys nie zula tej gumy to schudlabys 7,5 kg i tej wersji sie trzymajmy
~nana~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 12:48   #6
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: guma do żucia a odchudzanie

Cytat:
Napisane przez ~nana~
15? wow! gratuluje i zazdroszcze mysle jednak, ze gdybys nie zula tej gumy to schudlabys 7,5 kg i tej wersji sie trzymajmy
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 20:49   #7
bietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 188
Dot.: guma do żucia a odchudzanie

bo z gumami nigdy nie wiem oj nie wie sie... a tak na serio to chodzi o to, że guma powoduje wydzilanie śliny, poprzez ślinę żołądek zaczyna wytwarzać enzymy trawienne, które powodują głód, ale oczywiscie nie jest tak u wszystkich i jeśli guma wam pomaga to jest nawet wskazane żebyście ją żuly i pamniętajta: nie dajmy sie zwariować
bietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-03, 09:40   #8
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: guma do żucia a odchudzanie

A ja żuje gumy i jest mi z tym dobrze
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.

Edytowane przez Nati02
Czas edycji: 2013-06-03 o 09:30
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 17:21   #9
VelvetDream
Raczkowanie
 
Avatar VelvetDream
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 172
Dot.: guma do żucia a odchudzanie

wlasnie - zucie gumy powoduje wytwarzanie enzymow trawiennych i tym samym szybciej stajemy sie glodne. w dietach wlasnie dlatego zalecaja, zeby ich nie zuc. jednak jesli podejdziemy do sprawy z drugiej strony (na korzysc dla gum i firm je produkujacych) - to wlasnie zucie gumy chroni nas przed podjadaniem (jak wczesniej napisala vanilla_sky: pociamkac nam sie chce, ale nie czujemy glodu ) mysle, ze bez obaw mozemy zume guc
__________________
jestem niepoważna
VelvetDream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 17:51   #10
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: guma do żucia a odchudzanie

ja jak sie odchudzalam tez zulam gume i schudlam 20 kg...ale tak na serio to mysle ze nieduza zasluga w tym gumy w kazdym razie zulam ja zeby nie myslec o jedzeniu
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 22:07   #11
~nana~
Raczkowanie
 
Avatar ~nana~
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 129
Dot.: guma do żucia a odchudzanie

no tez mi sie tak cos zdawalo, ze chodzi tu glownie o uczucie glodu, ktore moze wywolywac. jesli tak, to super gdyz sek tkwi w tym, ze ja ja zaczynam zuc kiedy juz jestem glodna wlasnie dlatego zaczynam ja zuc
~nana~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:26.