Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-09-28, 22:32   #301
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Rayne, olejki kupuję wcale nie z Polleny, tylko właśnie z Avicenny, Etja, Profarm i Kej. Są dużo tańsze niż Pollena, ale tylko Pollena ma górną półkę, czytaj róża, neroli, sandał.

Miksturę polecam bardzo!!!

Dzięki za gratulacje, o wykształceniu myślę podobnie jak Ty, w wielu wypadkach jest przeszkodą, w poprzedniej pracy moja szefowa nie miała skończonych studiów, więc wiadomo, jaki był jej stosunek do mnie. Ja np. w CV ukrywam, że skończyłam 2 kierunki, a studiuję trzeci. Piszę z reguły o dwóch.
Taki nasz OT.
Smoku, dziękuję za odpowiedź Zrobię sobie zamówienie wobec tego chyba w Avicennie. Tak sobie myslę, że przynajmniej mamy jakiś pożytek z tłustej bądź mieszanej cery - nie wiem, czy dałabym radę finansowo z olejkami, gdybym miała suchą
A co do offtopa, to ja w poprzedniej szkole językowej musiałam ukryć, że mam CPE, bo pani szefowa sama mogła się pochwalić tylko Advancem i to na B - to gdzie ja tu z CPE na A miałabym startować... uświadomiła mnie pracująca tam już koleżanka. Teraz mam nadzieję, że w Warszawie będzie to atutem, a nie powodem do ukrywania - zobaczymy.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-28, 22:36   #302
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Smoku, dziękuję za odpowiedź Zrobię sobie zamówienie wobec tego chyba w Avicennie. Tak sobie myslę, że przynajmniej mamy jakiś pożytek z tłustej bądź mieszanej cery - nie wiem, czy dałabym radę finansowo z olejkami, gdybym miała suchą
A co do offtopa, to ja w poprzedniej szkole językowej musiałam ukryć, że mam CPE, bo pani szefowa sama mogła się pochwalić tylko Advancem i to na B - to gdzie ja tu z CPE na A miałabym startować... uświadomiła mnie pracująca tam już koleżanka. Teraz mam nadzieję, że w Warszawie będzie to atutem, a nie powodem do ukrywania - zobaczymy.
To widzę, że tez masz podobne doświadczenia.

Olejki śmiało kupuj w Avicennie.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 08:10   #303
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
zauważyłaś? Biochemia to pierwsze forum na które zaglądam od razu gdy wejdę na wizaż. I to zaglądam z wielką radością i przyjemnością. Na resztę wchodzę z obowiązku, tu się relaksuję
Mój Rossamnn to jakiś ubogi jest nie ma w nim octu jjabłkowego, serii niebieskiej Babydream, tylko ta beżowa...HIPP pewnie też nie będzie.
A toniki kwasowe są świetne. Na twarz stosuję już co drugi dzień, codziennie nie ma potrzeby ale na dekolt i na plecy co wieczór, zawsze miałam problemy z drobnymi wypryskami i szorstkością skóry .
Teraz zrobię może sam mlekowy w/g przepisu z mazideł

Wstyd przyznac ale nie mam żadnego olejku eterycznego. Chyba najwyższy czas jakiś nabyć, myślę nad herbacianym.
Serię całą Hipp widziałam w Tesco w Galerii, nawet wcześniej niz w Rossmannie - o ile pamiętam jesteś z Łodzi...?
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 15:16   #304
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Zeszlej zimy podczas kwaszenia uzywalam na noc oleju z Avocado i bardzo bylam zadowolona,nie mieszalam go z innymi olejkami-a o tym,na co mialam ochote to za droga impreza by sie na poczatek okazala chociaz nie powiem bo bardzo mnie kusi cos w stylu Decleora Aromaessence Neroli

Niedawno kupilam olej ze slodkich migdalow i bardzo ciekawa jestem jak on bedzie sie spisywac.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 15:51   #305
Megaan
Zakorzenienie
 
Avatar Megaan
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 5 399
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Czy oleje tez tak jak hydrolanty powinno sie trzymać w lodówce? Nabyłam z dzikiej rózy i póki co stoi na półce.
__________________
Aktualny status moich zamówień KLIK


16.06.2012 moje 53 cm szczęścia

Megaan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 16:02   #306
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Serię całą Hipp widziałam w Tesco w Galerii, nawet wcześniej niz w Rossmannie - o ile pamiętam jesteś z Łodzi...?
mam też znacznie bliżej TESCO na Pojezierskiej
Ja bym chciała coś na kształt olejku Lotus albo dr Hauschka
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 16:52   #307
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Oleje i hydrolaty.

A do mnie dotarły parę dni temu zamówione w ECOspa olejki z makademii i pestek moreli

Właśnie zrobiłam sobie peeling i wsmarowałam ten z makdemii (mieszając w dłoni z HA) buźkę i muszę powiedzieć, że całkiem całkiem
Ładnie się wchłonął, buźka mięciutka, dobrze nawilżona, zero połysku. Olejek ma taki miły słodko-jadalny orzechowy zapach
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-29, 16:57   #308
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
mam też znacznie bliżej TESCO na Pojezierskiej
Ja bym chciała coś na kształt olejku Lotus albo dr Hauschka
Coś na kształt Lotusa trudno do końca zrobić, bo zawiera on olejek lotosowy (nie widziałam go jeszcze w żadnej ofercie,) poza tym zawiera też nie najtańszy rumianek. Myślałam o zrobieniu czegoś na kształt Santal do cery naczynkowej - ale on się składa z lawendy, sandału i kardamonu, tego ostatniego tez nigdzie nie widziałam.

Na LU w dziale Domowe Laboratorium Urody jest przepis np. na aromaesencje Decleora Ylang i inne fajne przepisy z udziałem oleju z dzikiej róży i olejków eterycznych, rózy i neroli właśnie. Do zrobienia tylko w wyobraźni.

Pomysły Hexx o Neroli są zbyt drogie w realizacji. Olej awokodo bardzo ponoć rzecz do suchej skóry.

Hauschkę trudno zrobić, bo to jest nie mieszanka oleju z olejkami eterycznymi, ale też mieszanka rozmaitych olejów i maceratów.

A czy ktoś miał do czynienia z olejkiem karotenowym Diaderma
http://dakpol.com.pl/?id=9
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 18:29   #309
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
A czy ktoś miał do czynienia z olejkiem karotenowym Diaderma
http://dakpol.com.pl/?id=9
Smoku znalazlam watek o tym olejku, nie za duzo o nim napisaly dziewczyny, ale rzuc okiem => http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=Diaderma
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 19:03   #310
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Smoku znalazlam watek o tym olejku, nie za duzo o nim napisaly dziewczyny, ale rzuc okiem => http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=Diaderma
Wątek znam, wszak sama w nim brałam udział, a parę dni temu go odgrzebałam i podciągałam.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 19:17   #311
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Coś na kształt Lotusa trudno do końca zrobić, bo zawiera on olejek lotosowy (nie widziałam go jeszcze w żadnej ofercie,) poza tym zawiera też nie najtańszy rumianek. Myślałam o zrobieniu czegoś na kształt Santal do cery naczynkowej - ale on się składa z lawendy, sandału i kardamonu, tego ostatniego tez nigdzie nie widziałam.

Na LU w dziale Domowe Laboratorium Urody jest przepis np. na aromaesencje Decleora Ylang i inne fajne przepisy z udziałem oleju z dzikiej róży i olejków eterycznych, rózy i neroli właśnie. Do zrobienia tylko w wyobraźni.

Pomysły Hexx o Neroli są zbyt drogie w realizacji. Olej awokodo bardzo ponoć rzecz do suchej skóry.

Hauschkę trudno zrobić, bo to jest nie mieszanka oleju z olejkami eterycznymi, ale też mieszanka rozmaitych olejów i maceratów.

A czy ktoś miał do czynienia z olejkiem karotenowym Diaderma
http://dakpol.com.pl/?id=9
tak myślałam że będzie to trudno do osiągniecia.
Cóż, zostaje mi prostszy skład, mam nadzieję że skuteczny jak te dwa gotowe olejki
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-29, 19:19   #312
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Wątek znam, wszak sama w nim brałam udział, a parę dni temu go odgrzebałam i podciągałam.
Chcialam Ci pomoc, ale nie doczytalam watku do konca i skucha
Ale wracajac do tematu - tego olejku uzywala przyjaciolka mojej Mamy (kobieta po 50), ale glownie na zabarwienie skory jaki daje, i byla zadowolona. Mowila rowniez, ze olejek dobrze nawilza, ale tu juz nie do konca wiem czy dzieki olejkowi, czy jest to efekt polaczenia olejku i innych mazidel gornopolkowych.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 19:29   #313
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Coś na kształt Lotusa trudno do końca zrobić, bo zawiera on olejek lotosowy (nie widziałam go jeszcze w żadnej ofercie,) poza tym zawiera też nie najtańszy rumianek. Myślałam o zrobieniu czegoś na kształt Santal do cery naczynkowej - ale on się składa z lawendy, sandału i kardamonu, tego ostatniego tez nigdzie nie widziałam.

Na LU w dziale Domowe Laboratorium Urody jest przepis np. na aromaesencje Decleora Ylang i inne fajne przepisy z udziałem oleju z dzikiej róży i olejków eterycznych, rózy i neroli właśnie. Do zrobienia tylko w wyobraźni.

Pomysły Hexx o Neroli są zbyt drogie w realizacji. Olej awokodo bardzo ponoć rzecz do suchej skóry.

Hauschkę trudno zrobić, bo to jest nie mieszanka oleju z olejkami eterycznymi, ale też mieszanka rozmaitych olejów i maceratów.

A czy ktoś miał do czynienia z olejkiem karotenowym Diaderma
http://dakpol.com.pl/?id=9
Masz racje Smoku,realizacja czegos na ksztalt Decelora to bardzo droga impreza-pamietam,ze kiedy zachwycona tym olejkiem pytalam dziewczyny na Kosmetyczce o porade to Sylwiasta i Pitipiel pomagaly okreslic co bedzie potrzebne na podstawie skladu,a olejek Neroli jest drakonsko drogi Rumianek tez plus dodatki....w kazdym razie mowiac szczerze odechcialo mi sie kombinacji i w przyplywie gotowki kupilam gotowego Decelora-bajkaniemniej moj stan konta juz nie byl taki bajeczny...... ale...


Olej Avocado jest naprawde bardzo dobry;zreszta darowalam sobie wszelkiej masci kremy-mam tylko podstawowy niezbednik z Ocerin,Young Antybakteryjny i koncowke Avene HOL.
Ubiegloroczna jesien i zime na noc dawalam caly czas olej Avocado i sprawdzil sie.Teraz juz stoi zakupiony olej ze slodkich migdalow i mysle o dokupieniu oleju Jojoba.

Osobiscie uwazam,ze te oleje wiecej mi pomogly i przyniosly pozytku niz wszelkie gotowe kremy roznej masci
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 19:46   #314
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Czy mnie coś ominęło czy ja nie wiem skąd wy bierzecie ten olej migdałowy ? Na mazidłach znalazłam migdałowy, ale kwas .
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 19:46   #315
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Chcialam Ci pomoc, ale nie doczytalam watku do konca i skucha
Ale wracajac do tematu - tego olejku uzywala przyjaciolka mojej Mamy (kobieta po 50), ale glownie na zabarwienie skory jaki daje, i byla zadowolona. Mowila rowniez, ze olejek dobrze nawilza, ale tu juz nie do konca wiem czy dzieki olejkowi, czy jest to efekt polaczenia olejku i innych mazidel gornopolkowych.
Dzięki za pomoc. Olejek mnie jednak kusi, bo jest mieszaniną wielu cennych olejów i przyjaznych skórze wyciągów roślinnych. Być może dla suchych cer można go używac pod krem.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 19:49   #316
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Czy mnie coś ominęło czy ja nie wiem skąd wy bierzecie ten olej migdałowy ? Na mazidłach znalazłam migdałowy, ale kwas .
Profarm,Pollena Aroma maja w swojej ofercie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 19:51   #317
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Masz racje Smoku,realizacja czegos na ksztalt Decelora to bardzo droga impreza-pamietam,ze kiedy zachwycona tym olejkiem pytalam dziewczyny na Kosmetyczce o porade to Sylwiasta i Pitipiel pomagaly okreslic co bedzie potrzebne na podstawie skladu,a olejek Neroli jest drakonsko drogi Rumianek tez plus dodatki....w kazdym razie mowiac szczerze odechcialo mi sie kombinacji i w przyplywie gotowki kupilam gotowego Decelora-bajkaniemniej moj stan konta juz nie byl taki bajeczny...... ale...


Olej Avocado jest naprawde bardzo dobry;zreszta darowalam sobie wszelkiej masci kremy-mam tylko podstawowy niezbednik z Ocerin,Young Antybakteryjny i koncowke Avene HOL.
Ubiegloroczna jesien i zime na noc dawalam caly czas olej Avocado i sprawdzil sie.Teraz juz stoi zakupiony olej ze slodkich migdalow i mysle o dokupieniu oleju Jojoba.

Osobiscie uwazam,ze te oleje wiecej mi pomogly i przyniosly pozytku niz wszelkie gotowe kremy roznej masci
No właśnie ceny niektórych olejków eterycznych przyprawiają o zawrót głowy. Ale byłaś, z tego co pamiętam, bardzo zadowolona z tego Decleora Neroli?

Olej jojoba to dobry pomysł, możesz dodać go trochę do awokado albo migdałowego, to przedłuzy żywot temu awokadowemu/migdałowemu i nada skórze gładkość.


Ja też w zasadzie nie używam kremów. Wolę olejki, bo moge kontrolować składniki. W dodatku moja tłusta buzia lubi takie tłuste olejki, cały czas mnie to zadziwia, a kremów nie chce.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 19:52   #318
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Dzięki za pomoc. Olejek mnie jednak kusi, bo jest mieszaniną wielu cennych olejów i przyjaznych skórze wyciągów roślinnych. Być może dla suchych cer można go używac pod krem.
Fakt skład ma fajny i tym kusi, tylko ten marchewkowy kolor nie tego Wolałabym pozostać przy swoim naturalnym kolorycie cery
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 19:59   #319
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Fakt skład ma fajny i tym kusi, tylko ten marchewkowy kolor nie tego Wolałabym pozostać przy swoim naturalnym kolorycie cery
Basia, ale używałaś z powodzeniem Hauschkę, a też zawierał olejek marchewkowy.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-29, 20:17   #320
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Basia, ale używałaś z powodzeniem Hauschkę, a też zawierał olejek marchewkowy.
No tak tyle, że on nie zmieniał w żaden sposób kolorytu cery bo pewnie miał niewielki dodatek tej marchwii
Przy tym olejku DIADERMA jest wyraźnie napisane, że dzięki wysokiej zawartości beta-karotenu poprawia koloryt cery, nadaje ciemniejszą karnację. Pogłębia i utrwala opaleniznę. W naturalny sposób zwiększa wydzielanie pigmentu, nadając skórze ciepły, złocisty odcień.

W tym wątku, któy podała contax i który podciągnełaś też dziewczyny pisały, że daje zabarwienie i jest polecany raczej do ciemniejszej karnacji.

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...5&postcount=28

Ciekawa jestem jak to jest z tym olejkiem, wychodzi marchewa na twarzy, czy nie wychodzi
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 20:40   #321
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

No to czekamy na jakiegoś króliczka, który kupi i użyje i powie, czy kolor się zmywa. Ja też lubię być - jak każda filtrofanka - blada.

Tu jest skład:
Olea Europea (Olive) Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower Oil), Archis Hypogea (Peanat) Oil, Zea Mays (Corn) Germ Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Glycine Soja (Soy-bean) Oil, Daucus Carota (Carrot) Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Ledum Palustre (Labrador Tea) Extract, Benzyl Benzoate, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

Marchewa nie jest dość wysoko.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 20:47   #322
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
No to czekamy na jakiegoś króliczka, który kupi i użyje i powie, czy kolor się zmywa. Ja też lubię być - jak każda filtrofanka - blada.

Tu jest skład:
Olea Europea (Olive) Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower Oil), Archis Hypogea (Peanat) Oil, Zea Mays (Corn) Germ Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Glycine Soja (Soy-bean) Oil, Daucus Carota (Carrot) Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Ledum Palustre (Labrador Tea) Extract, Benzyl Benzoate, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

Marchewa nie jest dość wysoko.
Ja już mam
Niestety jeszcze nieotwarty - muszę najpierw zużyć to co otworzyłam.

Myślałam o tym oleju jako składniku ekspresowego serum HA - jedwabnego.

BTW - ostatnio wkropiłam sobie kilka kropel maceratu z alg do w/w i niestety obudziłam się z 3 pokaźnymi prycholami, nie wiem czy to alg sprawka była, ale po innych olejach nie miałam podobnych problemów.

Oczywiście mógł to być zbieg okoliczności, w każdym razie dla alg niekorzystny - resztę próbki wykorzystałam do nacierania moich skórzanych torebek .
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 20:52   #323
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Chciałabym tez ukręcić coś dla suchej, naczynkowej, dojrzałej cery,jaką ma moja mama, ale tu pojaia się problem, bo w większości przepisów jest róża (350 zł), neroli (350 zł), sandał (70 zł), rumianke 90 zł. Ceny olejków za: Pollena-Aroma. Niestety na takie eksperymenty mnie nie stać.

Cera tłusta jest tańsza w obsłudze olejkowej.
Smoku a może nadałyby się te oleje, które ja kupiłam:

Olej makadamia 100 ml - 15.70PLN
Olej z pestek moreli 100 ml - 13.60PLN

Info z różnych źródeł, nie edytowałam, tylko wklejam jak leci

Olejek z orzeszków MAKADEMIA

*Olejek ten jest wartościową alternatywą do pielęgnacji skóry jak również ma zastosowanie w dermatologii oraz przy pielęgnacji włosów dotkniętych rozwarstwianiem i szorstkością, czyni skórę miękką i elastyczną. Posiada naturalny filtr przeciwsłoneczny 4-5. Zalecany jest szczególnie dla skóry wrażliwej i delikatnej, przeciwdziała wysuszaniu skóry i utracie jej sprężystości oraz zanikowi zdolności skóry do samo regeneracji. Dzięki swojej zdolności do nadawania skórze sprężystości jest ten olejek bardzo dobrym produktem przeciwzmarszczkowym.
Skład: 56-65% kwasy olejowe, do 25% kwas palmitynowy, 15% nasycone kwasy tłuszczowe

*Olej makadamia - olej wyciskany z orzechów zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe oraz fitosterole i lecytynę. Hamuje starzenie się skóry chroniąc lipidy ścian komórkowych przed działaniem wolnych rodników. Daje niezwykle aksamitne odczucie na skórze.

*Olej macadamia posiada wyjątkowe właściwości regeneracyjne. Zawarty w nim olej palmitooleinowy to również składnik ludzkiej skóry. Z tego względu olej makadamia jest doskonale wchłaniany i tolerowany przez skórę. Olej makadamia chroni komórki skóry przed zniszczeniem (działaniem wolnych rodników czyli utlenianiem). Makadamia doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry starzejącej się, znajduje również zastosowanie w zwalczaniu cellulitis. Ponadto doskonale zmiękcza i wygładza naskórek, leczy niewielkie uszkodzenia skóry oraz podrażnienia po opalaniu. Ojej makadamia jest bezpieczny dla skóry delikatnej i wrażliwej.

Olej z PESTEK MORELI

*Olej morelowy jest łatwo wchłaniany przez skórę. Ma właściwości nawilżające i wygładzające naskórek. Polecany jest do wszystkich rodzajów skóry. Stosowany na skórze dojrzałej ogranicza powstawanie zmarszczek. Może być stosowany do skóry wrażliwej, podrażnionej, z zapaleniami i suchej. Dzięki swoim właściwościom jest stosowany do masażu dorosłych jak również i dzieci.

*Zawiera ok. 65% kwasu olejowego, ok. 30% kwasu linolowego, kwas palmitynowy, posiada śladowe ilości witaminy: A, B, E oraz składniki mineralne.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 20:54   #324
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Ja już mam
Niestety jeszcze nieotwarty - muszę najpierw zużyć to co otworzyłam.
O Kate będziesz króliczkiem
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 20:58   #325
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
No właśnie ceny niektórych olejków eterycznych przyprawiają o zawrót głowy. Ale byłaś, z tego co pamiętam, bardzo zadowolona z tego Decleora Neroli?

Olej jojoba to dobry pomysł, możesz dodać go trochę do awokado albo migdałowego, to przedłuzy żywot temu awokadowemu/migdałowemu i nada skórze gładkość.


Ja też w zasadzie nie używam kremów. Wolę olejki, bo moge kontrolować składniki. W dodatku moja tłusta buzia lubi takie tłuste olejki, cały czas mnie to zadziwia, a kremów nie chce.

Neroli Decleora jest boskie ale cena juz mniej i chociaz bardzo bylam zadowolona to na chwile obecna nie jestem sobie w stanie na niego pozwolic a upatrzylam ,ze na Truskawce teraz mozna kupic poj.15ml za 152zl a 50ml za 345,50zl ceny i tak zostaly obnizone na obecna chwile ale to bardzo konkretny wydatek juz poprzednio kiedy TZ zobaczyl przypadkiem rachunek to nie mogl zrozumiec jak mozna dac tyle kasy za takie malenstwo bo 15ml kosztowalo mnie ponad 200zl....
Moze jeszcze kiedys sie pokusze na ten olejek kiedy bede miala wolna gotowke i mozliwosc zakupu bo pomimo,ze to tylko 15ml to bardzo diable wydajne

Na poczatku troche sie balam uzywania olejow ale...zobaczylam,ze nic zlego sie nie dzieje a wrecz przeciwnie,skora wyglada o wiele lepiej.
W okresie letnim nie dalam rady dawac ich nawet na noc,zreszta podczas takich temperatur trudno mi bylo myslec o takiej peielgnacji-wtedy stawialam na rzeczy lekkie a tresciwe
Jednak w okresie nadchodzacej pory kaloryferowej oraz uzywania kwasow oleje z powrotem wracaja do lask i takim oto sposobem zostane im wierna
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 21:07   #326
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Profarm,Pollena Aroma maja w swojej ofercie
Dziękuję. Szukam w googlach i jakoś nie widzę. Można to kupić w sklepie zielarskim czy raczej szukać w aptece? Supermarketów, rossmana ani nic takiego u mnie w mieście nie ma.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 21:11   #327
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Oleje i hydrolaty.

anciaahk

http://www.profarm.com.pl/

http://shop.pollenaaroma.com/
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 21:12   #328
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Dziękuję. Szukam w googlach i jakoś nie widzę. Można to kupić w sklepie zielarskim czy raczej szukać w aptece? Supermarketów, rossmana ani nic takiego u mnie w mieście nie ma.
Pollena Aroma ma swoj sklep netowy ale minusem jest czas realizacji do 14 dni
Profarm jest dostepny na Esentii.

Jednak jak sie dobrze poszuka to dobry sklep zielarski powinien miec oleje w swojej ofercie a jezeli nie to zawsze moga zamowic-raz tak robilam,chociaz coraz bardziej preferuje zakupy przez net.
Poszperam jeszcze bo mialam zapisane kilka stron gdzie mozna bylo zaopatrzyc sie w oleje i olejki roznej masci
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 21:20   #329
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Olejek np. z drzewa herbacianego z Avicenny jest dostępny w aptekach.
Wiem, bo tam kupiłam bez żadnego problemu a mieszkam w małej miejscowości.

W związku z tym mam pytanko.
Dostałam z Mazideł próbkę maceratu z brzozy. Czy mogę ten olej wymieszać z olejkiem herbacianym?
Potem chcę zrobić kombinację polecaną przez niezawodnego Smoka - olejek Hippa z herbacianym.

Chciałabym stworzyć taki olejek, który oczyszczałby cerę. Czy to będą dobre kombinacje?
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-29, 21:47   #330
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Ja już mam
Niestety jeszcze nieotwarty - muszę najpierw zużyć to co otworzyłam.

Myślałam o tym oleju jako składniku ekspresowego serum HA - jedwabnego.

BTW - ostatnio wkropiłam sobie kilka kropel maceratu z alg do w/w i niestety obudziłam się z 3 pokaźnymi prycholami, nie wiem czy to alg sprawka była, ale po innych olejach nie miałam podobnych problemów.

Oczywiście mógł to być zbieg okoliczności, w każdym razie dla alg niekorzystny - resztę próbki wykorzystałam do nacierania moich skórzanych torebek .
Kate czekam na relację. Myślę, że to fajny pomysł, żeby ten olejek był bazą serum.
To bardzo możliwe, że macerat z alg Cię zapycha, bo niektórzy tak z algami mają. Ja akurat nie. Basia kiedyś na moją prośbę napisał parę słów o algach, można poczytać:
http://www.biochemiaurody.fora.pl/vi...highlight=algi
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:30.