Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-21, 11:27   #2281
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Wyniki ok, ale cosik mnie tam czasem poboli chwilę, od dawna tak mam, nie chcę pogarszać
Myślę, że lek takiego kalibru wymaga tak czy siak dodatkowej ochrony, no ale póki co zobaczę, jak będzie do końca tego opakowania.
Nie wspomniałam o ważnej rzeczy, leczyłam kiedyś depresję, co prawda lekarz w końcu stwierdził, że nie potrzebuję tego, jedynie terapii, leki odstawiłam po tym sama i sama doszłam do siebie. Tak więc pojęcia nie mam, co będzie dalej, ale na razie czuję się wyśmienicie w główce Te muchy w nosie pierwszego dnia trochę mnie wystraszyły, ale przeszło na szczęście, myślałam, że tak cały czas będzie.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-21, 12:13   #2282
Asaniii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 17
Unhappy Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja dziś drugi dzień wzięłam Izotek ( 2 tabletki). Wzięłam je po śniadaniu i po ok 20 min rozbolał mnie brzuch, ale tak napawde konkretnie, aż się położyc musiałam, zalały mnie zimne poty. Po ok 30 min przeszło, ale nadal lekko go czuję? CZy to może być objaw tego że organizm przyzwyczaja się do leku? Nie zjadlam nic podejrzanego, więc myślę że to ewidentnie od tych tabletek. Może zjadlam za mało tego śniadania- myslicie że to może mieć znaczenie? Nie wiem co mam myślec- dopiero zaczęłam pierwsze opakowanie i nie wiem czy mam sie zapisywac do lekarza, czy jeszcze zaczekać... Może któraś z Was też miała takie bóle? A może to nie zolądek mnie rozbolał tylko wątroba.. sama już nie wiem
Asaniii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-21, 13:54   #2283
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

hmmm. Ja nie sądzę, żeby ten silny ból brzucha spowodował lek. Może musiałaś jednak zjeść coś co Ci zaszkodziło.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-21, 14:52   #2284
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Asaniii, może lepiej rozłóż sobie tą dawkę, co? Jedna rano i jedna wieczorem, 40 mg naraz przy Twojej wadze na sam początek - wg mogło, choć nie musiało, być przyczyną.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-21, 18:44   #2285
nińa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 99
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

No ja też na początek bym proponowała rozłożenie dawki na rano i wieczór, i poobserwować co się będzie działo. Ja przez kilka pierwszych dni miałam tak że po zjedzeniu tabletki czułam się jakbym mnie rozkładała choroba. Ale do tego stopnia że musiałam się kłaść bo nie byłam nawet w stanie siedzieć. Do tego jeszcze coś mi sie działo ze wzrokiem i nie mogłam ostrości.. to były jazdy teraz jest ok. więc ból brzucha to może być od tego, każdy organizm inaczej reaguje... poobserwuj.
nińa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-23, 10:23   #2286
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Mi mija wlasnie pierwszy miesiac leczenia i skutki uboczne coraz bardziej daja sie we znaki. Non stop jestem spiaca, zmeczona, jakas taka apatyczna, mam zmiany nastrojow, czesto cos mnie boli, mam bardzo uwrazliwiona skore (GŁASKANIE jest dla mnie nieprzyjemne), wypadanie wlosow. Dodatkowo wystąpiły dziwne objawy o ktorych chyba nawet nigdzie nie czytalam - olbrzymia suchosc okolic intymnych, az sama nie wiem czym to nawilzac, 'leczyc'... Jutro mam wizyte u dermy to pogadam co robic. Aha no i odbieram wyniki badan rano, modle sie zeby cholesterol nie podskoczyl...
Ale i cera jest o niebo lepsza, wiec i tak sie ciesze
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-23, 13:20   #2287
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Mnie drażnią spodnie A nie noszę obcisłych, lubię bojówki.
Na dłoniach jakieś mikro zadrapania diabli wiedzą skąd, łatwo się robią.
Głowę muszę umyć, bo wścieku dostanę, fryzjerka użyła pianki i swędzi mnie to chwilami okropnie, a nie jestem uczuleniowcem
Buzia cudna, lekki początkowy wysyp zniknął i już się tak nie świecę Ciekawe, co dalej będzie.
Nie wiem, co Ci poradzić na Twoją dolegliwość, spróbuj doraźnie oliwki dla dzieci, w przypadku podrażnień Sudocremu (taki mój zestaw dobrany w wyniku posiadania TŻta szaleńca ) Napisz, co Ci lekarka powiedziała, może się przydać.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-25, 12:11   #2288
obłoczek
Raczkowanie
 
Avatar obłoczek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 281
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

"Dodatkowo wystąpiły dziwne objawy o ktorych chyba nawet nigdzie nie czytalam - olbrzymia suchosc okolic intymnych, az sama nie wiem czym to nawilzac, 'leczyc'... Jutro mam wizyte u dermy to pogadam co robic. Aha no i odbieram wyniki badan rano, modle sie zeby cholesterol nie podskoczyl...
Ale i cera jest o niebo lepsza, wiec i tak sie ciesze [/quote]"


Moja dermatolog cos wspominala o tego typu skutkach ubocznych, ale u mnie nie występowały więc się tym bliżej nie interesowalam.

U mnie po 3 miesiącach od przerwania wszystko niby pięknie, ale.... Od jakiegoś czasu pojawiają mi się krostki... we wlosach. Mam nadzieję, że to sie nie przeniesie na twarz
__________________

Wszyscy chcą rozumieć malarstwo, dlaczego nie próbują zrozumieć śpiewu ptaków? (Pablo Picasso)
obłoczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-25, 15:10   #2289
Pokahontas22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 16
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

witajcie od dziś zaczęłam leczenie Roaccutane
czy można pić kawę bezpośrednio po zażyciu leku, zapomniałam zapytać o to lekarza.

Lek przyjmuje się w trakcie jedzenia, podpowiedziano mi że najlepiej zjeść coś w miarę tłustego, dlatego być może występują po zażyciu bóle brzucha jeśli ktoś łyknął po jedzeniu.
Pokahontas22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-25, 21:35   #2290
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziwi mnie to, ze dermatolodzy Wam tak szybko to zapisują. Ja chodze po dermatologach i lecze sie od 6 lat i żaden mi nie proponował.

Czy to prawda, że jak zacznie sie leczyć w młodym wieku to istnieje mniejsze prawdopodobienstwo nawrotow...?
Ja juz mam dość tego Stosuje rozne doraźne sposoby, więc nie mam żadnych zaskorniakow, czasem pojedynczy sie zdarzy to oczywiscie natychmiast mam pryszcza, ale to jak mowie doraźnie. I mam ochotę na coś sktecznego, tylko problem taki ze bralam 2,5 roku tetralysal i bardzo mnie wyniszczyl juz od pol roku nie biore a nadal nie moge dojsc do rownowagi po antybiotykach...więc może jakieś 3 miesiace jeszcze odczekam i poprosze o przepisanie acne, bo na tą chwile chyba moj organizm by nie dał rady
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-25, 21:43   #2291
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Pokahontas22 Pokaż wiadomość
witajcie od dziś zaczęłam leczenie Roaccutane
czy można pić kawę bezpośrednio po zażyciu leku, zapomniałam zapytać o to lekarza.
Ja piję kawę, nie wiem czy coś mi przez to grozi, nie sądzę.
Wracam z pracy, jem kolację - tabletka w trakcie, kawa przy kompie i spać No cóż, po prostu uwielbiam kawę, więc taka dziwna pora też jest dla mnie dobra
Skóra mi zaczyna złazić, najbardziej na nosie. Zaskórniki już tycie, za to pory jak 5 zł Jednocześnie na to wszystko skóra przetłuszcza się nadal, ehh, ale przynajmniej nie gromadzi się to w porach. Oczy czasami pieką, ale to mija samo, usta bez zmian, reszta w normie.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-26, 11:15   #2292
nińa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 99
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Ja juz mam dość tego Stosuje rozne doraźne sposoby, więc nie mam żadnych zaskorniakow, czasem pojedynczy sie zdarzy to oczywiscie natychmiast mam pryszcza, ale to jak mowie doraźnie.
Retinoidy to nie jest sposób na pojedyńcze, sporadyczne pryszcze, tylko poważny, przewlekły trądzik. Więc jeżeli masz pojedyńcze krostki, które wyskakują przy okazji okresu, lub z powodu stosowania złych kosmetyków, to lekarze nigdy ci nie przepiszą takije kuracji.

Ja od jakiegoś tygodnia mam straszne bóle łydek. Plecy mnie nie bolą, ale łydki tak. I to już od rana. Budzę się i mam takie wrażenie jakbym dopiero co skończyła całodzienny maraton. Nie wiem czy to przez retinoidy, czy może coś poważniejszego.... Poobserwuję, jak sie nic nie zmieni pójdę do lekarza
nińa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-26, 12:08   #2293
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

koncze popwli 2 gie opakowanie jeszce jhakies 7 tab. skutki uboczne tylko lelkko przesuszone usta- badania zrobilam wszystko ok tylko troche mam za malo dobrgo cholesterolu - jutro jade do derm pokazac mu sie i po dalsze tab. mam nadzieje ze mi przepisze wieksza dawkę bo biore tylko 20mg ma 55 kg - pozsrawiam
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-26, 12:55   #2294
RunForYourLife
Raczkowanie
 
Avatar RunForYourLife
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Okolice Siedlec
Wiadomości: 43
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziewczyny pomocy :-(

Biorę roa od połowy września, efekty marne, cera sucha jak wiór o ustach nie wspomnę.
Ze względu na słabe efekty moja derma przepisała mi Dianę-35.
Ale z tego co czytam może nastąpić wysyp, ja już tego psychicznie nie wytrzymam ! W 3 tyg brania roa też miałam wysyp i nie wychodziłam z domu bo wyglądałam jak potwór ( i nie przesadzam)
Ale Dermatolog powiedziała że mam najgorsze zmiany na tych łukach przy żuchwie a to są zmiany hormonalne i Diana na to pomoże.
Własciwie to nie wiem juz co robić bo chyba się załamie jak będzie jeszcze gorzej ;//
__________________
You are your own limit !
RunForYourLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-26, 13:10   #2295
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez RunForYourLife Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy :-(

Biorę roa od połowy września, efekty marne, cera sucha jak wiór o ustach nie wspomnę.
Ze względu na słabe efekty moja derma przepisała mi Dianę-35.
Ale z tego co czytam może nastąpić wysyp, ja już tego psychicznie nie wytrzymam ! W 3 tyg brania roa też miałam wysyp i nie wychodziłam z domu bo wyglądałam jak potwór ( i nie przesadzam)
Ale Dermatolog powiedziała że mam najgorsze zmiany na tych łukach przy żuchwie a to są zmiany hormonalne i Diana na to pomoże.
Własciwie to nie wiem juz co robić bo chyba się załamie jak będzie jeszcze gorzej ;//

MOŻE nastąpić pororszenie Ja np.zadnego ogorszenia po Diane nie miałam.
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-26, 13:11   #2296
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

1,5 miesiąca dopiero, nie za szybko na oczekiwanie trwałych efektów? Ja bym sobie dała czas, niekiedy gruntowna poprawa następuje dopiero pod koniec kuracji.
No ale z drugiej strony anty zawsze się przyda...
W każdym razie nie bój się, miałam Dianę od zeszłego roku i mnie nie wysypało. Zresztą teraz przy izo - cokolwiek wyszło, goiło się i złuszczało naprawdę w mgnieniu oka.
Warto przetrzymać ten wysyp, tak mi się wydaje kiedy obejrzałam fotki z przebiegu kuracji ludzi z naprawdę ciężką postacią trądziku.
Mam dziś dosłownie blachę na ustach, skórę ładną, matową i co z tego, skoro położe lekki makeup i oszaleje :/
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-26, 13:14   #2297
obłoczek
Raczkowanie
 
Avatar obłoczek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 281
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez RunForYourLife Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy :-(

Biorę roa od połowy września, efekty marne, cera sucha jak wiór o ustach nie wspomnę.
Ze względu na słabe efekty moja derma przepisała mi Dianę-35.
Ale z tego co czytam może nastąpić wysyp, ja już tego psychicznie nie wytrzymam ! W 3 tyg brania roa też miałam wysyp i nie wychodziłam z domu bo wyglądałam jak potwór ( i nie przesadzam)
Ale Dermatolog powiedziała że mam najgorsze zmiany na tych łukach przy żuchwie a to są zmiany hormonalne i Diana na to pomoże.
Własciwie to nie wiem juz co robić bo chyba się załamie jak będzie jeszcze gorzej ;//
Ponad miesiąc brania leku to chyba za krótki okres, żeby stwierdzać czy efekty są słabe czy nie. Wiem, ze niektóre dziewczyny zauwazają poprawę już po 2-3 tyg., ale ja np. musiałam czekac na widoczną poprawę ze 4 miesiące! A pojedyncze zmiany (grudki) mialam jeszcze pod koniec kuracji.
Wydaje mi się, ze narazie nie powinnaś się tym martwić.
__________________

Wszyscy chcą rozumieć malarstwo, dlaczego nie próbują zrozumieć śpiewu ptaków? (Pablo Picasso)
obłoczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-26, 13:56   #2298
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Oczywiści ja biore tab.od 5 wrzesnia i efekty mam znikome choc lekką zmiane na lepsze zauwaqzylam mimo to dalej wychodza mi syfy - mialam wysyp ktory pomalu sie normuje - tak wiec musisz cierpliwie czekac.
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-26, 14:17   #2299
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Mam problem z trądzikiem od ok 10lat -tradzik zaczęłam mieć wieku niecałych 8 lat co było dla mnie dziwne i straszne. Początkowo używałam różnych kosmetyków, miałam już wszystkie sklepowe, znaczną część aptecznych, miałam zineryt, teraz mam isotrexin i sumamed ale jak na razie wogule nie ma poprawy i mam wrażenie, że jest coraz gorzej. Na prawym policzku mam taki dziwny trądzik, że się robią nacieki, i często zostają mi po pryszczach blizny. Mam sporo zaskórników, lekki trądzik na dekolcie i plecach, czasem też w innych dziwnych miejscach Nie używam nic wysuszająceko do mycia/przemywania. Chodzę do dermatologa, lecz mam wrażenie, że on przepisuje wszystkim to samo. A moje pytanie brzmi-czy taka cera może kwalifikować się do retinoidów? Wiem, że pewnie nie uzyskam jednoznacznej odpowiedzi, bo to musi lekarz zobaczyć, ale jak jest w porównaniu z Wami?
__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM


martajg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-26, 16:27   #2300
obłoczek
Raczkowanie
 
Avatar obłoczek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 281
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez martajg Pokaż wiadomość
Mam problem z trądzikiem od ok 10lat -tradzik zaczęłam mieć wieku niecałych 8 lat co było dla mnie dziwne i straszne. Początkowo używałam różnych kosmetyków, miałam już wszystkie sklepowe, znaczną część aptecznych, miałam zineryt, teraz mam isotrexin i sumamed ale jak na razie wogule nie ma poprawy i mam wrażenie, że jest coraz gorzej. Na prawym policzku mam taki dziwny trądzik, że się robią nacieki, i często zostają mi po pryszczach blizny. Mam sporo zaskórników, lekki trądzik na dekolcie i plecach, czasem też w innych dziwnych miejscach Nie używam nic wysuszająceko do mycia/przemywania. Chodzę do dermatologa, lecz mam wrażenie, że on przepisuje wszystkim to samo. A moje pytanie brzmi-czy taka cera może kwalifikować się do retinoidów? Wiem, że pewnie nie uzyskam jednoznacznej odpowiedzi, bo to musi lekarz zobaczyć, ale jak jest w porównaniu z Wami?
Trądzik po którym zostają blizny jak najbardziej kwalifikuje się do leczenia retinoidami - to jest jedno ze wskazań stosowania.
__________________

Wszyscy chcą rozumieć malarstwo, dlaczego nie próbują zrozumieć śpiewu ptaków? (Pablo Picasso)
obłoczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-26, 19:25   #2301
Asaniii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

6 dzień brania IZOTEKU - skóra idealna!! To pewnie zasługa wcześniejszej wizyty u kosmetyczki w połączeniu z działanierm leku. Nie mam ani jednej ropnej krostki, zaskórników i grudek brak (nie pojawily sie po czyszczeniu). Usta troche sie przesuszają, oczy pieką (kupilam sobie krople Visine i jest ok).

Ale.. no właśnie. Niestety są pewne ALe..
Brzuch mnie non stop pobolewa. Rozdzieliłam dawke jak radziłyście i w krótkim czasie po wzięciu tabletki czuje ból brzucha (już nie tak silny jak za pierwszym razem, ale jednak boli). Tabletke biore w trakcie jedzenia, staram sie nie jesć ciezkich, smazonych rzeczy - ale niestety nadal boli.
Od 2 dni boli mnie też głowa, ale narazie obwiniam o to zmiane pogody/ciśnienia..

Niepokoją mnie te bóle, ciesze się ż poprawy stanu skóry, ale jak widać nigdy nie może być tak, zeby ze wszystkim było super..
Asaniii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 11:14   #2302
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

U mnie mija 9. tydzień leczenia. Efekty cudowne i kolosalne- wszyscy którzy mnie widzieli wcześniej mówią o wielkiej poprawie. Strasznie żałuję, że nie zaczęłam leczenia wcześniej.... Od kilku dni troszkę krwawi mi nos- ale tylko przy wydmuchiwaniu nosa. Biorę 60mg dziennie i tak dobrze się czuję, że nawet myslę o zwiększeniu do 80mg, ale nie wiem, czy to by juz nie było przegięcie trochę... czytam sobie też forum gdzie wypowiadają się głownie faceci i chyba tylko jeden pisał o dawce 80. Reszta wymieka przy 60 Widocznie mój organizm akurat ten lek dość dobrze toleruje.
Ostatnio dermatolog mi mówił o przypadku gościa, który przez 6 m-cy nie miał ZADNEJ poprawy (to dopiero musi być dołujące..) i po pół roku dopiero dosłownie z dnia na dzień wiegachna poprawa..
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 14:46   #2303
nnajnna
Raczkowanie
 
Avatar nnajnna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 162
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

hej,
nie przeczytalam calego watku ale mam wiele watpiwosci co do tych lekow....
z krostami mecze sie juz kilka lat,mam tez wiele blizn na policzkach,przede wszystkim po samodzielnym wyciskaniu
biore tabletki anty. 6 lat,pol roku temu zaczelam stosowac Diane35 o ktorej rowniez slyszalam wiele negatywnych opinii.fakt ze krost mam mniej ale to nie jest to czego oczekuje a zwlaszcza ze planuje niedlugo calkowicie odstawic pigulki i mysle ze wszystko wroci znowu do normy...czyli wysyp krost.
bylam kilk razy u dermatologow ale nic konkretnego mi nie przepisywali natomiast kilku mnie juz namawialo na IZO....
po przeczytaniu waszych wypowiedzi swtierdzam jednak ze to jest za drastyczna metoda jak dla mnie... i jeszcze te skutki uboczne...natomiast lekarze mowia ze tylko niby to mi pomoze
czy naprawde nie ma innych sposobow na pozbycie sie tradziku?przeciez to musi miec jakies podloze....jestem zrozpaczona
nnajnna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 16:08   #2304
rose87
Raczkowanie
 
Avatar rose87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 127
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
U mnie mija 9. tydzień leczenia. Efekty cudowne i kolosalne- wszyscy którzy mnie widzieli wcześniej mówią o wielkiej poprawie. Strasznie żałuję, że nie zaczęłam leczenia wcześniej.... Od kilku dni troszkę krwawi mi nos- ale tylko przy wydmuchiwaniu nosa. Biorę 60mg dziennie i tak dobrze się czuję, że nawet myslę o zwiększeniu do 80mg, ale nie wiem, czy to by juz nie było przegięcie trochę... czytam sobie też forum gdzie wypowiadają się głownie faceci i chyba tylko jeden pisał o dawce 80. Reszta wymieka przy 60 Widocznie mój organizm akurat ten lek dość dobrze toleruje.
Ostatnio dermatolog mi mówił o przypadku gościa, który przez 6 m-cy nie miał ZADNEJ poprawy (to dopiero musi być dołujące..) i po pół roku dopiero dosłownie z dnia na dzień wiegachna poprawa..

na ulotce jest napisane że leczy się dawką od 0,5 do 1mg/kg na dobę, czyli jeżeli ważysz 60kg to dawka jaką teraz masz jest dla Ciebie maksymalna, tamten koleś pewnie ważył 80kg albo więcej
__________________


Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych



rose87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 16:14   #2305
Asaniii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez nnajnna Pokaż wiadomość
hej,
nie przeczytalam calego watku ale mam wiele watpiwosci co do tych lekow....
z krostami mecze sie juz kilka lat,mam tez wiele blizn na policzkach,przede wszystkim po samodzielnym wyciskaniu
biore tabletki anty. 6 lat,pol roku temu zaczelam stosowac Diane35 o ktorej rowniez slyszalam wiele negatywnych opinii.fakt ze krost mam mniej ale to nie jest to czego oczekuje a zwlaszcza ze planuje niedlugo calkowicie odstawic pigulki i mysle ze wszystko wroci znowu do normy...czyli wysyp krost.
bylam kilk razy u dermatologow ale nic konkretnego mi nie przepisywali natomiast kilku mnie juz namawialo na IZO....
po przeczytaniu waszych wypowiedzi swtierdzam jednak ze to jest za drastyczna metoda jak dla mnie... i jeszcze te skutki uboczne...natomiast lekarze mowia ze tylko niby to mi pomoze
czy naprawde nie ma innych sposobow na pozbycie sie tradziku?przeciez to musi miec jakies podloze....jestem zrozpaczona

NNajnna-
ja trądzik leczę od wielu wielu lat. Odwiedziłam już z tym problemem bardzo wielu specjalistów różnych specjalizacji. Kilkakrotne badania hormonalne nic nie wykazały (choć lekarze otwarcie twierdzą że to jeszcze o niczym nie świadczy). Tabletni anty. biorę od ok 8 lat, przerobilam już Diane, Cilest, Regulon, Yasmin, Yasminelle. Leczyłam sie w klinice dermatologii estetycznej ulegajac zapewnieniom lekarzy, że po roznego rodzaju (kosztowntch) zabiegach napewno bedzie lepiej. Było, przez max 6 mieś. Przeszłam kilka kuracji antybiotykowych (m.in. Tetralysalem)- piękny efekt przez 4 mieś, po tym czasie totalny wysyp. Zasiegałam porad laryngologa, alergologa. Wypróbowałam większość maści, płynów i innych smarowideł z apteki- bez długotrwalego efektu. Jakieś 4 lata temu trafiłam do lekarza w Warszawskiej Klinice Dermatologicznej, który po wyprobowaniu na mnie kilku kuracji powiedział mi jasno - w przypadku tak opornego tradziku pomoże już tylko ROACCUTANE. nie zdecydowałam sie wtedy, i ze wzgledu na skutki uboczne o ktorych słyszalam i ze wzgledu na cenę (wtedy ok 400 zł za opakowanie). Przez ten czas bralam kolejne antybiotyki, przepisywano mi kolejne maści, zabiegi, złuszczania itp. I w końcu powiedzialam sobie DOŚĆ! 3 tyg. temu trafilam do tej samej kliniki dermatologii i do tego samego doktora. Nie musialam mu opowiadac calej historii i wymieniac wszystkiego czego próbowałam. Powiedział że ponad 80% pacjentów z 'opornym' trądzikiem' i tak ostatecznie decyduje sie na Retinoidy, bo to w tej chwili najskuteczniejszy sposób walki z trądzikiem. Powiedział jednocześniej że isnieje szansa nawrotu, ale jest ona niewielka- w każdyn razie warto sprobować.

Ja IZOTEK biore od 6 dni. Cera wyglada super (choć nie u kazdego poprawa przychodzi tak szybko), to też z pewnoscia zależy od dobranej przez lekarza dawki. Ja patrząc w tej chcili w lustro jestem absolutnie pewna że było warto!! A co do skutkow ubocznych, są, owszem. Mozna je minimalizować, trzeba przestrzegac terminów badań.

Ja taka cerę jak dzis mialam ostatnio po całej serii silnych antybiotyków. Buzia jest matowa, ma bardziej jednolity koloryt. Jest wyciszona, nie ma zadnych wyprysków. Jestem przygotowana na ew. wysyp ale narazie bardzo optymistycznie patrze w przyszłość!
Asaniii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 17:17   #2306
Aska23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 12
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

hej dziewczyny!
ja zgadzam sie calkowicie z Asanii ! wydaje mi sie ze duzo zalezy od dawki jaka zapisze lekarz mi od razu moj dal 75 mg na dobe i poprawe widzialam po tygodniu leczenia nie mialam rowniez zadnego wysypu teraz po 4 miesiacach leczenia poprawa jest ogroma nie mam juz praktycznie zadnych ropnych, zostaly oczywiscie blizny ale to juz pikus wporownaniu do tego co bylo!do wybrania 150mg na kilogram mojej wagi zostal mi jeszcze ponad miesia i juz nie moge sie doczekac! pozdrawiam Aska
Aska23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 17:49   #2307
RunForYourLife
Raczkowanie
 
Avatar RunForYourLife
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Okolice Siedlec
Wiadomości: 43
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dzięki za wszystkie opinie, podniosłyście mnie trochę na duchu ;-)
To zaczynam brać dzisiaj Diane i czekam dalej na efekty
__________________
You are your own limit !
RunForYourLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 19:45   #2308
Pokahontas22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 16
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witajcie
moja kuracja Roa ma trwać 4 miesiące, czy to nie za krótko?
biorę po 20mg/dzien, ważę 55 kg

czytałam że niektóre z Was zażywają o wiele wiele dłużej
Pokahontas22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 22:24   #2309
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Pokahontas22 Pokaż wiadomość
Witajcie
moja kuracja Roa ma trwać 4 miesiące, czy to nie za krótko?
biorę po 20mg/dzien, ważę 55 kg

czytałam że niektóre z Was zażywają o wiele wiele dłużej
Z taka dawką przez 4 miesiące wybierzesz tylko ok. 2400mg, co daje przy Twojej wadze dawkę sumaryczną ok. 44mg/kg. Zalecana minimalna dawka to 120-150mg/kg. Nie zwiększając dziennej porcji leku musiałabyś go brać ok. 11 misięcy żeby dojść do 120mg/kg.

RunForYourLife, wcale nie musisz mieć wysypu (ja nie miałam, gdy próbowałam się leczyć odpowiednikiem Diane), zwłaszcza po tym od roa. Tak jak pisały dziewczyny, trzeba byc cierpliwym, ja też musiałam czekać kilka miesięcy na poprawę. Teraz jestem bardzo zadowolona - już 2 tygodnie od zakończenia kuracji, skóra (i włosy) bez zmian, zero błyszzcenia.

Nnajnna, ja uważam, że warto się zdecydować. Skutki uboczne nie muszą być takie straszne, wiele osób znosi kurację dobrze - zwłaszcza przy odpowiednio dobranej dawce.
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-28, 09:03   #2310
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Pokahontas22 Pokaż wiadomość
Witajcie
moja kuracja Roa ma trwać 4 miesiące, czy to nie za krótko?
biorę po 20mg/dzien, ważę 55 kg

czytałam że niektóre z Was zażywają o wiele wiele dłużej
Dokładnie tak jak napisała espera. Twoja kuracja będzie zdecydowanie za krótka.
Pogadaj o tym z lekarzem. A jak się nie zgodzi na wydłużenie kuracji... to go zmień.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:02.