Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-06, 22:00   #1681
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czy składniki takiego kremu mogłyby zapychać?
http://www.zrobsobiekrem.pl/?203,lek...ikowej-3-x-50g

Lub tego:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?221,del...-z-kwasami-pha

Lub ten:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?223,kre...inami-3-x-50-g

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2010-09-06 o 23:04
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-07, 07:48   #1682
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Nie powinny, ale to kwestia indywidualna, jak pewnie wiesz.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-07, 07:52   #1683
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A moge stosować olejek tamanu co kilka dni na noc na skore boje sie troche zebym nie miała wiekszego wysypu zaskornikow pa nim
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-07, 15:09   #1684
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja stosuję i mnie nie zapycha, ale chyba lepiej go rozcieńczyć...ja tak robię, bo przeczytałam o tym w jego opisie na BU.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-07, 15:29   #1685
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Ja stosuję i mnie nie zapycha, ale chyba lepiej go rozcieńczyć...ja tak robię, bo przeczytałam o tym w jego opisie na BU.
A jaki krem stosujesz na noc

Ja gdzies czytałam ze nie powinno sie stosowac kremow odzywczych przy cerze tlustej bo to jej szkodzi i powoduje wieksze swiecenie
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-07, 22:50   #1686
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
A jaki krem stosujesz na noc

Ja gdzies czytałam ze nie powinno sie stosowac kremow odzywczych przy cerze tlustej bo to jej szkodzi i powoduje wieksze swiecenie
W nocy bym się nie przejmowała świeceniem , na dzień przy jakimś nawilżaczu - tak
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-08, 09:15   #1687
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Kupiłam dziś w aldi oliwę z oliwek , podobno tłoczona wyłącznie mechanicznie 12zł/750ml. Ma jakiś certyfikat. Ciekawe, jaka będzie. Czy któraś z Was ją już używała ? Ja zamierzam używać do OCM i może czasem na noc. Na razie wysmarowałam nią uda i dłonie, ładnie się wchłonęła

Edytowane przez karolamaria89
Czas edycji: 2010-09-08 o 09:59
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-08, 10:03   #1688
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
A jaki krem stosujesz na noc

Ja gdzies czytałam ze nie powinno sie stosowac kremow odzywczych przy cerze tlustej bo to jej szkodzi i powoduje wieksze swiecenie
Jestem żywym przykłądem że takie twierdzenie to bzdruuuura dawniej miałam typowoą mieszaną cere przetłuszczający się nos + czoło oraz "normalne" policzki, obecnie od jakiegoś czasu porządnie nawilżam i natłuszczam buźkę (stosuję też filtry na dzień) i zdecydowanie jets poprawa - obecnie powiedziałabym ze mojej cerze blizej jest do normalnej niż mieszanej
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-08, 19:37   #1689
VooDooDoll
Raczkowanie
 
Avatar VooDooDoll
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 104
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Uff.. przebrnełąm przez cały wątek I nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie wiec pytam- czy używała któraś z was oleju z ostropestu? Kupiłam zimnotłoczony nierafinowany i nakładam na lico od trzech dni. Na dzień nakładam odrobinę pod filterek na noc na Glyco A, zamiennie z rycynowym. Mam tłusta odwodniona skórę skłonną do niespodzianek i masę blizn na policzkach po zmasakrowanych gulach. Bardzo widoczne pory na policzkach i czole, skłonne do zapychania. Po wielu miesiącach prób doszłam do tego, ze zapycha mnie parafina, caprylic, gliceryna, wszelkie silikony i talk. Więc poszłam w oleje. Ten z ostropestu jest lekki, bardzo dobrze sie wchłania, u mnie po 5 minutach do satynki, w porównaniu z innymi kremami, czy to nawilżającymi czy matującymi skóra po dwóch godzinach nie włącza produkcji sebum pełną parą. Moze to również byc zasługa hydrolatu z kocanki, którego uzywam od 2 tygodni, ale wyraźnie od kilku dni mam mniejsze pory i skóra naprawdę sie uspokoiła.
__________________
voodoodoll@op.pl
VooDooDoll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 07:49   #1690
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

VooDooDoll, nie używałam, ale brzmi to ciekawie. A jakiej firmy masz ten olej? Kupiłaś pewnie w jakimś sklepie ze zdrową żywnością?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 13:53   #1691
blond_asik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 6
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hej, witam wszystkie olejomaniaczki
Też jestem uzależniona, bawię się olejami od grudnia i raczej już nie wrócę do "tradycyjnej" pielęgnacji
Mam do Was pytanie; czy któraś z Was używała masła z avocado? dobre na buźkę? i gdzie jest lepsze na ecospa czy beautiful project?
blond_asik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-10, 15:29   #1692
VooDooDoll
Raczkowanie
 
Avatar VooDooDoll
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 104
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
VooDooDoll, nie używałam, ale brzmi to ciekawie. A jakiej firmy masz ten olej? Kupiłaś pewnie w jakimś sklepie ze zdrową żywnością?
Kupiłam w Bomi, poszłam po olej z orzecha włoskiego oleofarmu albo dziką różę, ale nie było a ostropest mnie zaintrygował. Firma Efavit. Zapłaciłam chyba 14 zł za 250 ml. Przy jego wydajności nie zużyję nawet przez rok. Wiem, że wewnętrznie stosuje się go pomocniczo przy niewydolności wątroby, ma dużą zawartość naturalnej sylimaliny, z niego zresztą robi się sylimarol
i dla zainteresowanych za wujkiem google:
Warto wiedzieć, że do produkcji kremów stosowany jest olej z ostropestu, zawierający 1% sylimarynę. Sylimaryna ochrania błony komórkowe przed wolnymi rodnikami, czyli min. starzeniem.
Kosmetyki zawierające w swoim składzie olej z ostropestu pomagają min. w zmniejszaniu zaczerwienień skóry, rozjaśniają cerę i co najważniejsze poprawiają zdolności regeneracyjne skóry.

Zastosowanie zewnętrzne:

- oparzenia,
- rany,
- procesy ropne,
- egzema,
- nadmierne rogowacenie,
- świerzbiączki.
"...łagodzi stany zapalne i hamuje zmiany skórne związane z łuszczycą..."

Póki co u mnie zwęził znacznie pory i wygładził. Odstawiłam kremy i wcieram go rano, po powrocie z pracy i na noc mieszając z rycynowym.
__________________
voodoodoll@op.pl
VooDooDoll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 15:53   #1693
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez VooDooDoll Pokaż wiadomość
Kupiłam w Bomi, poszłam po olej z orzecha włoskiego oleofarmu albo dziką różę, ale nie było a ostropest mnie zaintrygował. Firma Efavit. Zapłaciłam chyba 14 zł za 250 ml. Przy jego wydajności nie zużyję nawet przez rok. Wiem, że wewnętrznie stosuje się go pomocniczo przy niewydolności wątroby, ma dużą zawartość naturalnej sylimaliny, z niego zresztą robi się sylimarol
i dla zainteresowanych za wujkiem google:
Warto wiedzieć, że do produkcji kremów stosowany jest olej z ostropestu, zawierający 1% sylimarynę. Sylimaryna ochrania błony komórkowe przed wolnymi rodnikami, czyli min. starzeniem.
Kosmetyki zawierające w swoim składzie olej z ostropestu pomagają min. w zmniejszaniu zaczerwienień skóry, rozjaśniają cerę i co najważniejsze poprawiają zdolności regeneracyjne skóry.

Zastosowanie zewnętrzne:

- oparzenia,
- rany,
- procesy ropne,
- egzema,
- nadmierne rogowacenie,
- świerzbiączki.
"...łagodzi stany zapalne i hamuje zmiany skórne związane z łuszczycą..."

Póki co u mnie zwęził znacznie pory i wygładził. Odstawiłam kremy i wcieram go rano, po powrocie z pracy i na noc mieszając z rycynowym.
Kokos Cię nie zapycha? Zawiera trójglicerydy, które wymieniłaś we wcześniejszy poście jako zapychacze.
Edit: Zwracam honor, nigdzie nie napisałaś o kokosie, przepraszam za moje niedokładne przeczytanie

Edytowane przez skarpetta
Czas edycji: 2010-09-10 o 16:02
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 16:35   #1694
VooDooDoll
Raczkowanie
 
Avatar VooDooDoll
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 104
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Zapycha nawet na dekolcie. Mogę używać tylko na włosy, chociaż nie zauważyłam żadnych spektakularnych efektów. Wolę combo rycyna+nafta+avocado lub orzech laskowy
__________________
voodoodoll@op.pl
VooDooDoll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 17:56   #1695
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Blond_asik, miałam masło awokado z EcoSpa, tego drugiego sklepu nie znam. Podobało mi się - stosowałam czasem na buzię, częściej pod oczy i na dłonie. Fajnie się rozsmarowuje, ma ładny kolorek. Mnie ni zapychało.

VooDooDoll
, dzięki za informację o ostropeście - brzmi intrygująco. Może zabłądzę kiedyś do Bomi....
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 19:02   #1696
blond_asik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 6
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dzięki Niezaminna! Tak właściwie to na Ciebie liczyłam, mnie raczej nic nie zapycha, więc napewno się skuszę!
blond_asik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 21:10   #1697
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

niezamienna masło z awokado stosowałaś na buzię na dzień czy na noc? Pytam, bo właśnie odstawiłam kolejny krem na dzień (zapychacz) i dziś rano posmarowałam twarz masłem jojoba, na to filtr mineralny i żyję Docelowo chyba chciałabym zrezygnować z kremu na dzień (oprócz filtra oczywiście). Nie wiem, czy to rewolucyjny pomysł, czy tylko tak mi się wydaje, bo jestem przyzwyczajona do kremów
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 07:05   #1698
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Sicilio, na dzień, w zimie na mrozy.
Pomysł odstawienia kremów jest mi bardzo bliski - od dawna już ich nie używam. Teraz na dzień stosuję frakcję oleju sojowego z jakimś olejem i HA.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 20:37   #1699
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Para mi jeszcze z głowy bucha , uprzejmie donoszę co wymyśliłam , proszę o uwagi troche jeszcze skarbow mam więc jakies zmiany są mozliwe :

Hydrolat z róży 55%
soja 40% 2%
żel hialuronowy 4,5%
ekstrakt z jabłka 5%
RKM 5%
D pantenol 5%
niacynamid 5%
guma ksantanowa 0,5%
olej z róży pizmowej 18 %

i równie uprzejmie proszę by mocno nie krzyczec jak coś jest źle

Dodam jeszcze bo to pewnie istotne , że używam obecnie oleju z wit. C i wędruje do mnie serum Renew.
Do zwykłego olejku np.kokosowego dodałaś wit.C ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-14, 20:59   #1700
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Do zwykłego olejku np.kokosowego dodałaś wit.C ?
Chodzi o tzw. olejową witaminę C, tetraizopalmitynian askorbylu, rozpuszczalną w tłuszczach (choć do kokosa bym jej nie dodawała). Jest dostępna w Mazidłach i - w gotowym zestawie - w BU.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 21:03   #1701
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Sicilio, na dzień, w zimie na mrozy.
Pomysł odstawienia kremów jest mi bardzo bliski - od dawna już ich nie używam. Teraz na dzień stosuję frakcję oleju sojowego z jakimś olejem i HA.
Dzięki za info Cały czas się człowiek uczy, jeszcze nie tak dawno nie wpadłabym na to, żeby olejek zamiast kremu stosować. Choć zaczęłam stosować na noc (np. serum Renew), ale jakoś nie wpadłam na to, żeby tak samo robić na dzień (przyzwyczajenie do kremów mnie zaćmiło )
Czy każdy olejek można mieszać z HA? Chodzi mi o same olejki (np. jojoba), a nie o gotowce z BU (jak np. serum olejowe).
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 21:06   #1702
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Chodzi o tzw. olejową witaminę C, tetraizopalmitynian askorbylu, rozpuszczalną w tłuszczach (choć do kokosa bym jej nie dodawała). Jest dostępna w Mazidłach i - w gotowym zestawie - w BU.
Dziękuję, będę musiała zamówić zestaw z BU, może choć trochę rozjaśni mi cerę
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 07:45   #1703
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny mam pytanie. Kupiłam olej ekologiczny tamanu z Mazideł. Użyłam od razu po przyjściu i było ok, ale tam pisze, by trzymać go w lodówce. Po wyjęciu z lodówki, jest nie do użycia - ma postać stałą. Czy jak będę go trzymać w szafce to szybko się zepsuje? Jak sobie z tym radzicie, może wyjmujecie na 2-3 godziny przed użyciem? Zastanawiam się czy takie "rozmrażanie" nie zaszkodzi olejowi. A może tylko ja mam taką wersję?
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 07:56   #1704
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Czy każdy olejek można mieszać z HA? Chodzi mi o same olejki (np. jojoba), a nie o gotowce z BU (jak np. serum olejowe).
Każdy. Sera olejowe z BU też.

Aliś, możesz wyjmować olej z lodówki przed każdym użyciem albo przelać sobie mniejszą porcję do buteleczki i trzymać w łazience. Olej tamanu to jeden z najbardziej stabilnych olejów - przez jakiś miesiąc (a tak naprawdę i duuuużo więcej) spokojnie postoi w temperaturze pokojowej.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 10:39   #1705
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Aliś, możesz wyjmować olej z lodówki przed każdym użyciem albo przelać sobie mniejszą porcję do buteleczki i trzymać w łazience. Olej tamanu to jeden z najbardziej stabilnych olejów - przez jakiś miesiąc (a tak naprawdę i duuuużo więcej) spokojnie postoi w temperaturze pokojowej.
Dziękuje, wobec tego przeleję sobie połowę do pojemniczka
Użyłam ostatnio oleju śliwkowego . Jak wrażenia? Ja generalnie za króko używam olejów by powiedzieć coś o ich działaniu, ale ogólne wrażenia są takie, że olej jest lekki, fajnie się wchłania (mam wrażenie że daje taki silikonowy poślizg) i pachnie. Nie znoszę niczego marcepanowego, ale jak na olej ten zapach mi się podoba, bo przynajmniej pachnie jadalnie, a nie jak maggi albo stary rosół
Olej lanolinowy - troszkę się rozczarowałam, ale nie działaniem (kładę na noc po kwasach), a konsystencją. Krem sutkowy wydawa mi się tępy, ale ten jest bardzij, bo trzymam go w lodówce. Mam taki sposób nakładanie, że meiszam z hialuronem i migiem na twarz, bo wówczas ma jako taki posliz, ale po kilku sekundach gdy zniknie poślizg hialuronu musze go mocno rozcierać na twarzy. Gdybym mogła trzymac go poza lodówką byloby ok. Za to na usta jest superrr!
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 16:28   #1706
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Niezamienna a jaki olej mogę dać do lub na Liposomowy eliksir dla cery dojrzałej?
I co do Niezmydlanej Frakcji Sojowej?Gdzieś czytałam ze fajnie z czymś pomieszać bo wtedy te drobinki się rozpuszczają ale nie mogę znaleźć i pomyślałam że Ty będziesz wiedzieć
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 17:21   #1707
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Każdy. Sera olejowe z BU też.
Dzięki niezamienna Mam jeszcze jedno pytanie, choć widzę, że wszyscy Cię tu męczą pytaniami, ale tak to jest, jak się jest ekspertem
Czy taka pielęgnacja (z naciskiem na obecność oleju/masła w połączeniu z innymi kosmetykami) jest OK:
rano: olejek myjący do twarzy - hydrolat różany - masło jojoba na twarz - krem pod oczy - krem z filtrem mineralnym - puder bambusowy jako primer - puder mineralny - lekki makeup i do pracy
wieczorem: demakijaż w postaci płyn micelarny - olejek do demakijażu oczu - olejek myjący (lubię dokładnie wszystko zmyć, sam olejek myjący to dla mnie za mało) - do wyboru tonik z kwasami (aktualnie clinique 3)/ hydrolat różany - przed snem do wyboru serum Renew/ pasta lassari (miejscowo na aktualny wysyp)/ diacneal/ calenculacreme BD/ masło jojoba/ olejek arganowy.
Czy te oleje/sera/masła nie "pogryzą się" z innymi kosmetykami? Tam, gdzie zaznaczyłam do wyboru to oczywiście jedno z, a nie wszystko naraz
Z olejami i hydrolatami mam małe doświadczenie, stąd moje nieporadne pytania i wątpliwości. Zrewanżuję się chętnie w temacie (szkodliwych) składników kosmetycznych, kosmetyków naturalnych, itp.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 07:55   #1708
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Aliś, ja oleju śliwkowego używam zwykle w małym stężeniu, do perfumowania mieszanek, bo uwielbiam jego zapach. Faktycznie jest lekki i świetnie wnika w skórę, bardzo dobrze nawilża.

SzatAnko, DO eliksiru możesz dać dowolny olej, choć warto chyba użyć jakiegoś o silnym działaniu przeciwzmarszczkowym i regenerującym (argan, róża, wiesiołek, opuncja, granat). Jeśli chcesz kłaść olej NA eliksir, również może to być olej dowolny, trzeba jednak pamiętać, że nakłada się go dopiero po wchłonięciu eliksiru.
Z frakcją sojową można mieszać wszystkie oleje. Ja używam frakcji jak normalnego oleju (tylko że w postaci stałej) - daję kapkę HA na dłoń, dodaję odrobinkę frakcji i jeszcze kroplę jakiegoś oleju dla poślizgu. Mieszam i chlup na buzię.

Sicilio, pielęgnacja jest ok, oczywiście pod warunkiem, że Ci posłuży, ale to już Ty sama ocenisz. Jeśli chcesz ograniczyć przetłuszczanie się skóry, a nawet okresowe wysypy (i zechcesz przyjąć nie-olejową radę ), to raziłabym spróbować ograniczyć mycie twarzy do jednego razu - wieczorem. Rano wystarczy hydrolat. Olejek myjący jest wprawdzie bardzo delikatny, ale to jednak zmywacz.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 12:04   #1709
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Sicilio, pielęgnacja jest ok, oczywiście pod warunkiem, że Ci posłuży, ale to już Ty sama ocenisz. Jeśli chcesz ograniczyć przetłuszczanie się skóry, a nawet okresowe wysypy (i zechcesz przyjąć nie-olejową radę ), to raziłabym spróbować ograniczyć mycie twarzy do jednego razu - wieczorem. Rano wystarczy hydrolat. Olejek myjący jest wprawdzie bardzo delikatny, ale to jednak zmywacz.
Ślicznie dziekuję i polecam się w sprawach składników kosmetyków (właśnie dorzuciłam literaturę na ten temat w swoim profilu).
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 10:26   #1710
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziękuję Niezamiennabardzo się cięszę że tu trafiłam i pozbyłam się kremówchoć na zimę chyba kupię Dolivę ale to jeszcze zobaczę
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:13.