Pytania i porady fryzjerskie - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2014-05-19, 16:59   #1081
malka65
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Wow, jaka szybka i konkretna odpowied¼! Nie musi mi wyj¶æ od razu taki idealnie jak na zdjêciu... A ¿e mam s³abe w³osy, to mo¿e próbwaæ najpierw na 6%? Taki kolor, to sugestia fryzjerki, ale nie powiedzia³a mi nic o wodzie. Poleci³a mi krem tonuj±cy Londa 6.4 lub 7.4 lub Le Cher Geneva (ró¿owy kwadracik), ale chcia³am to jeszcze z kim¶ skonsultowaæ.
Przy takiej mocnej zmianie, jak nak³adaæ? Najpierw odrosty? Na ile minut?
Ps. W ramach rewan¿u za wskazówki, s³u¿ê pomoc± w jêzyku angielskim

Edytowane przez malka65
Czas edycji: 2014-05-19 o 17:03
malka65 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-19, 17:49   #1082
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Dziêki Kochana. Studiujê w³a¶nie filologiê angielsk±.
Skoro kolor nie musi byæ od razu tak ja¶niutki, k³ad¼ spokojnie na 6. A jak tam odrosty wygl±daj±- ja¶niejsze, ciemniejsze? Je¶li kolor jest w miarê równy, k³ad¼ od odrostów w dó³. Czas trzymania zale¿ny od farby- wiêkszo¶æ ma tê informacjê w do³±czonej ulotce. Londa to fajna opcja, tylko ¿e musisz siê liczyæ z czerwonymi refleksami. Tej drugiej farby nie znam kompletnie.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-19, 22:23   #1083
malka65
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Odrosty w podobnym kolorze To wkrotce bede probowac z Londa. Trzymaj kciuki Bardzo dziekuje za odpowied¼!
malka65 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-20, 07:46   #1084
xxandrass
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Witajcie!!!
Dwa dni temu by³am jeszcze jasn± blondynk±, jednak ten kolor nigdy mi siê nie podoba³. Wczoraj postanowi³am przyciemniæ troszkê kolor. Chcia³am stopniowo schodziæ do br±zu wiêc na³o¿y³am dzi¶ ciemny blond z garnier natural (czy co¶ takiego, nie mam ju¿ opakowania). Z racji tego, i¿ kolor czêsto wychodzi mi zielony (kiedy¶ jaka¶ fryzjerka stwierdzi³a ¿e mam ma³o pigmentu czerwonego, nie wiem czy to mo¿e byæ prawd±), teraz te¿ wszed³ super zielony. Posz³am do salonu goldwell (¿a³ujê ¿e od razu tam nie posz³am) i dali mi goldwell colorance 7RB i do tego ☠☠☠e EXCLUSIV 1,9% creme oxyde, kazali rozrobiæ 60ml farby do 120 ml tego cremu. MAM TERAZ SUPER CZERWONE W£OSY zw³aszcza przy odro¶cie. Oczywi¶cie kolor ten jest ³adny jednak mi cale nie pasuje. Proszê, porad¼cie co mogê na to po³o¿yæ, zeby wyszed³ mi taki ³adny br±z. Za³±czy³am zdjêcie Edyty Górniak i taki br±z jasny chcia³abym ale porad¼cie cokolwiek, co sprawi ¿e moje w³osy nie bêd± czerwone ani zielone. Zale¿y mi te¿ ¿eby by³a to koloryzacja z glodwell.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg edyta-gorniak-nowa-krotsza-fryzura.jpg (28,1 KB, 3 za³adowañ)

Edytowane przez xxandrass
Czas edycji: 2014-05-20 o 07:48
xxandrass jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-20, 09:02   #1085
ewelinka1112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 25
GG do ewelinka1112
Exclamation Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Szkoda ¿e na moje pytanie nikt nie odpowiedzia³ wiêc wklejê ponownie :

Witam .
Ostatnio na Youtube przegl±da³am filmy fryzjerskie i fryzjerka pokazala preparat którym tuszowa³a niedoci±gniêcia kolorystyczne które powsta³y podczas balejarzu tzn. powsta³y dwie bia³e plamki na ciemnych pasmach - rozrobila dwa preparaty zostawi³a na 5-10 min i po problemie . Jaka jest nazwa polskich preparatów ????

link https://www.youtube.com/watch?v=P9WHjGQrFGg

Mo¿e tym razem uzyskam odpowiedz ???

Pozdrawiam
ewelinka1112 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-23, 01:26   #1086
anialunastachurska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomo¶ci: 10
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

witam
2 miesi±ce temu pomalowalam w³osy. wczoraj postanowi³am farbowaæ je znowu, bo by³y ju¿ spore odrosty. u¿y³am farby loreal prodigy numer 6.0 o nazwie d±b. w³osy s± CZERWONE, a najgorzej jest na tych nowych w³osach, co nie by³y malowane. CO ZROBIÆ?!?!?!?
anialunastachurska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-23, 20:33   #1087
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

p³ukaæ a potem po³o¿yæ br±zik z metaliczn± zieleni±- zgasi. ewentualnie, je¶li podp³ucze siê do rudego- z popielem czyli 1 po kropce.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-05-24, 15:35   #1088
angie83
Raczkowanie
 
Avatar angie83
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 342
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

witam. od dwóch lat farbê siê u fryzjerki goldwellem nr 8. naturalny mam ciemny br±z. mia³am rozjasnione w³osy i po³o¿ony colorance. ostatnio doda³a trochê jasnych pasemek.w ramach ciêæ bud¿etowych muszê pofarbowac w domu. mam spore odrosty. chcia³abym wypróbowaæ majirel nr 8.30 z woda 6% ale nie wiem czy z³apie mi ciemne odrosty. chcia³abym zostaæ przy jasnym odcieniu.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 1400938507223.jpg (68,9 KB, 4 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 1400938518555.jpg (71,3 KB, 2 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 1400938528733.jpg (63,4 KB, 3 za³adowañ)
__________________
Bartula
angie83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-24, 18:49   #1089
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

tak, powinno z³apaæ
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-24, 21:38   #1090
angie83
Raczkowanie
 
Avatar angie83
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 342
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

uff ju¿ my¶la³am ¿e nie obêdzie siê bez rozjasniania. miejmy nadziejê ¿e z³apie. dziêki za odpowied¼.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Bartula
angie83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-25, 00:45   #1091
201605161428
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 5 219
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

To i ja siê poradzê jak mo¿na
Latami farbowa³am w³osy na niemal pomarañczowy jasny rudy, na szczê¶cie w koñcu dotar³o do mnie, ¿e maj±c naturalnie ch³odne w³osy, w tej rudo¶ci wygl±dam karykaturalnie. Na chwilê przed ich stonowaniem mia³am co¶ miêdzy miedzi±, a jasnym br±zem, ale takim naprawdê jasnym i ciep³ym.
Dwa miesi±ce temu zrobi³am sobie farbê - ciemny blond popielaty - marijel 7.0 z wod± 3%. Chwyci³a zjawiskowo, na tak± blond-szaro¶æ, prawie jak mam naturalnie. Wszyscy znajomi siê zachwycali, jak mi ¶licznie. Ale minê³y dwa miesi±ce i znowu pojawiaj± siê rude przeb³yski ze sp³ukiwaniem siê farby.

Czy istnieje jaki¶ sposób, na pozbycie siê rudo¶ci i ponowne och³odzenie w³osów bez ingerencji farb±? Jakie¶ p³ukanki etc. ? Chce omin±æ farbê, bo zobaczywszy siê w tej szaro¶ci, stwierdzi³am, ¿e wracam do naturalnych, skoro dok³adnie tak wygl±daj± na zdjêciach, a super mi le¿y ten kolor.

Edytowane przez 201605161428
Czas edycji: 2014-05-25 o 00:50
201605161428 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-25, 13:29   #1092
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Spróbuj srebrnej p³ukanki. Rudo¶ci neutralizuje popiel- jedynka po kropce, wiêc mo¿e srebro pomo¿e.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-26, 08:37   #1093
ewelinka1112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 25
GG do ewelinka1112
Exclamation Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Witam
ponawiam swoje pytanie poniewa¿ nie otrzyma³am odpowiedzi a temat bardzo mnie ciekawi ????

Ostatnio na Youtube przegl±da³am filmy fryzjerskie i fryzjerka pokazala preparat którym tuszowa³a niedoci±gniêcia kolorystyczne które powsta³y podczas balejarzu tzn. powsta³y dwie bia³e plamki na ciemnych pasmach - rozrobila dwa preparaty zostawi³a na 5-10 min i po problemie . Jaka jest nazwa polskich preparatów ????

link https://www.youtube.com/watch?v=P9WHjGQrFGg
ewelinka1112 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 20:06   #1094
Milka99
Przyczajenie
 
Avatar Milka99
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Bardzo proszê jak±¶ dobr± duszyczkê o pomoc!!
Witam,
Proszê o poradê, po³o¿y³am siostrze farbê "Syoss 9-10" i w pewnym miejscu wyszed³ niechciany czerwonawy odcieñ spowodowany u¿ytym miesi±c wcze¶niej dekoloryzatorem... Zacznê od pocz±tku...
3 miesi±ce temu robione by³y pasemka blond rozja¶niaczem na ca³ej g³owie, nastêpnie 1,5 mie¶ temu (gdy by³ odrost 4cm) siostra zafarbowa³a ca³e w³osy na czerwono, lecz kolor kompletnie nie pasowa³, wiêc u¿y³a dekoloryzatora i w³osy znów sta³y siê blond z pasemkami, a ten 4 centymetrowy odrost zrobi³ siê jasno rudy po tym dekoloryzatorze. A dzi¶, jak ju¿ zrobi³ siê kolejny odrost na 2cm, po³o¿y³y¶my farbê jasny blond "Syoss 9-10" (40min na ten 6-cio centymetrowy odrost i 10min reszta). Wysz³o nastêpuj±co, odrost przy skórze g³owy z³apa³ wzglêdnie, koñcówki w³osów te¿, ale... ten odrost 4-ro centymetrowy po dekoloryzatorze zrobi³ siê czerwonawy. Nie jest to od skóry g³owy, tylko kawa³ek dalej i nie wygl±da to dobrze...
Mam nadziejê, ¿e wiadomo o co mi chodzi?
Proszê o piln± poradê co z tym zrobiæ, dodam, ¿e siostra chcia³aby pozostaæ przy blondzie...
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (29,1 KB, 9 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (20,1 KB, 8 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (20,5 KB, 6 za³adowañ)
Milka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-28, 07:46   #1095
Milka99
Przyczajenie
 
Avatar Milka99
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

SceneQueene, proszê, poradzisz co¶?
Milka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-28, 15:22   #1096
anialunastachurska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomo¶ci: 10
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

je¶li mia³am problem z farb± loreala to lepiej isc do salonu inoa czy do jean louis davisa?
anialunastachurska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-28, 20:23   #1097
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Milko, spróbowa³abym po³o¿yæ nastêpnym razem co¶ na poziomie 9 z 7 po kropce. metaliczny przygasi czerwieñ.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-29, 13:23   #1098
ewelinka1112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 25
GG do ewelinka1112
Exclamation Dot.: Pytania i porady fryzjerskie




SZKODA ¯E ¯ADEN FRYZJER NIE POTRAFI ODPOWIEDZIEÆ NA MOJE PYTANIE (( WYNIKA Z TEGO ¯E MAMY PEWNE BRAKI W SZKOLENIU INFORMACJACH ALBO BRAKU DOSTÊPNYCH ARTYKU£ÓW NA NASZYM RYNKU (((

Szkoda ¿e na moje pytanie nikt nie odpowiedzia³ wiêc wklejê ponownie :

Witam .
Ostatnio na Youtube przegl±da³am filmy fryzjerskie i fryzjerka pokazala preparat którym tuszowa³a niedoci±gniêcia kolorystyczne które powsta³y podczas balejarzu tzn. powsta³y dwie bia³e plamki na ciemnych pasmach - rozrobila dwa preparaty zostawi³a na 5-10 min i po problemie . Jaka jest nazwa polskich preparatów ????

link https://www.youtube.com/watch?v=P9WHjGQrFGg

Mo¿e tym razem uzyskam odpowiedz ???

Pozdrawia
ewelinka1112 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-29, 19:45   #1099
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Kochana, tutaj jak nie dostajesz odpowiedzi znaczy to zazwyczaj, ¿e nikt jej nie zna- a po co wprowadzaæ Ciê w b³±d, pisz±c co¶, o czym siê wiele nie wie. U nas po prostu techniki s± zgo³a inne albo farbowanie wychodzi dobrze i nie trzeba go poprawiac.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-30, 08:21   #1100
ewelinka1112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 25
GG do ewelinka1112
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Kochana, tutaj jak nie dostajesz odpowiedzi znaczy to zazwyczaj, ¿e nikt jej nie zna- a po co wprowadzaæ Ciê w b³±d, pisz±c co¶, o czym siê wiele nie wie. U nas po prostu techniki s± zgo³a inne albo farbowanie wychodzi dobrze i nie trzeba go poprawiac.
Dziêkuje za odpowiedz Z w³asnego do¶wiadczenia wiem jak fryzjerka nie jedna zrobi³a balejarz z bia³ymi plamkami i koniecznie chcia³a wiedzieæ jak szybko mo¿na uzyskaæ zadowalajacy efekt Jak to siê mówi ''RAZ NA 100 RAZY SIÊ TRAFI "

Chcia³am zapytaæ czy znacie mo¿e stronki w necie instrukta¿owe dotycz±ce strzy¿eñ w podobie step4her z opisem Polskim -tylko darmowe ? Zagraniczne s± ale naszych nie mogê znale¶æ ????
ewelinka1112 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-30, 11:36   #1101
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Nie ma sprawy, szkoda, ¿e nie mog³am pomóc.
Có¿, je¶li siê nie zrobi tego baleja¿u dobrze to pó¼niej s± problemy.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-30, 21:55   #1102
Yasmi91
Raczkowanie
 
Avatar Yasmi91
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 32
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

sama nie zamaskowalabys tego, a nie kazdy fryzjer sie zaraz do tego przyzna ze narobil ci plam gdzies tam tylko inaczej uczesze wlosy a pozniej w domu wszystko wychodzi, balejaz jest z dwoch kolorow zazwyczaj wiec trzeba by bylo rozrobic troche tej ciemnej farby z oksydanten np 3 % bo on wszystko najlepiej kryje i nalozyc delikatnie na ta plamke umiejetnie oczywiscie zeby jeszcze gorsza plama nie wyszla no i pare minutek przytrzymac.. ale z reguly gdy fryzjer takie cos widzi to juz powinien przy myjce to zrobic lub cokolwiek. albo na reklamacje idz :d
Yasmi91 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-01, 13:52   #1103
patunia0161
Raczkowanie
 
Avatar patunia0161
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 74
GG do patunia0161
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

SceneQueene tak jak obieca³am, odpisujê w tej sekcji :P
Zdecydowa³am siê ju¿ raczej i chyba zamówiê te 400 g Blondora! A co tam, jak ju¿ Wella, to na ca³ej linii :P bêdzie na ca³y rok u¿ytkowania + kupiê litrowego oxy Welloxon 6%. Bo ten 6% siê nada do rozja¶niacza, jak i do pó¼niejszego farbowania, tak? Bêdzie dobrze? Nie bêdzie za delikatny dla moich w³osów do której¶ z czynno¶ci - rozja¶niania lub farbowania? Muszê mieæ pewno¶æ je¿eli ma byæ co¶ nie tak, to wolê kupiæ 2 inne oxy (PS. Minimalne stê¿enie w Welloxonie to 6%, jak co¶ - nie ma 3%)
Co do tej mieszanki 120 ml + 60 g to faktycznie wyjdzie ca³a masa, teraz dopiero sobie wyobrazi³am. To mo¿e zrobiê tak: 60 ml oxy i 30 g rozja¶niacza ?? Bêdzie ok, czy troszkê wiêcej mo¿e trzeba?
I jeszcze ostatnia sprawa - czy Twoim zdaniem rozja¶niacz mam k³a¶æ tylko na naturalny odrost, czy na ten ciemniejszy (forever ciemny blond - wiesz o co chodzi) te¿ po³o¿yæ tego rozja¶niacza??
__________________
.
patunia0161 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-01, 18:13   #1104
ewelinka1112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 25
GG do ewelinka1112
Exclamation Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Yasmi91 Poka¿ wiadomo¶æ
sama nie zamaskowalabys tego, a nie kazdy fryzjer sie zaraz do tego przyzna ze narobil ci plam gdzies tam tylko inaczej uczesze wlosy a pozniej w domu wszystko wychodzi, balejaz jest z dwoch kolorow zazwyczaj wiec trzeba by bylo rozrobic troche tej ciemnej farby z oksydanten np 3 % bo on wszystko najlepiej kryje i nalozyc delikatnie na ta plamke umiejetnie oczywiscie zeby jeszcze gorsza plama nie wyszla no i pare minutek przytrzymac.. ale z reguly gdy fryzjer takie cos widzi to juz powinien przy myjce to zrobic lub cokolwiek. albo na reklamacje idz :d

Dziêkuje za odpowiedz
OJ TAK ! z tymi plamami ró¿nie bywa ale teraz wiem jak sobie sobie radziæ z takimi kleksikami mysle ¿e kolezanka pomoze ) i bedzie dobrze - na pewno lepiej ni¿ nic z tym nie robiæ ))

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Witam .
SZukam stronek internetowych z filmami instruktazowymi ciecia w³osow podobnych do filmów STEP4HIR w wersji polskiej .

Mo¿e ktos ma info ....???
ewelinka1112 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-01, 18:30   #1105
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez patunia0161 Poka¿ wiadomo¶æ
SceneQueene tak jak obieca³am, odpisujê w tej sekcji :P
Zdecydowa³am siê ju¿ raczej i chyba zamówiê te 400 g Blondora! A co tam, jak ju¿ Wella, to na ca³ej linii :P bêdzie na ca³y rok u¿ytkowania + kupiê litrowego oxy Welloxon 6%. Bo ten 6% siê nada do rozja¶niacza, jak i do pó¼niejszego farbowania, tak? Bêdzie dobrze? Nie bêdzie za delikatny dla moich w³osów do której¶ z czynno¶ci - rozja¶niania lub farbowania? Muszê mieæ pewno¶æ je¿eli ma byæ co¶ nie tak, to wolê kupiæ 2 inne oxy (PS. Minimalne stê¿enie w Welloxonie to 6%, jak co¶ - nie ma 3%)
Co do tej mieszanki 120 ml + 60 g to faktycznie wyjdzie ca³a masa, teraz dopiero sobie wyobrazi³am. To mo¿e zrobiê tak: 60 ml oxy i 30 g rozja¶niacza ?? Bêdzie ok, czy troszkê wiêcej mo¿e trzeba?
I jeszcze ostatnia sprawa - czy Twoim zdaniem rozja¶niacz mam k³a¶æ tylko na naturalny odrost, czy na ten ciemniejszy (forever ciemny blond - wiesz o co chodzi) te¿ po³o¿yæ tego rozja¶niacza??
Masz racjê, starczy na d³ugo d³ugo. My¶lê, ¿e przy Twojej d³ugo¶ci odpowiednie by³oby 70g oxydantu plus 35 rozja¶niacza, 90g to mo¿e byæ trochê za ma³o a lepiej mieæ wiêcej i na³o¿yæ porz±dnie, ni¿ odwrotnie. Do rozja¶niania ten oxydant wystarczy, ale je¶li chcesz zakupiæ dwa, wziê³abym 6 i 9 i ewentualnie zrobi³a sobie 7,5%, jak ostatnio rozja¶nia³am odrosty w kwadrans do z³otka. Co do farb- zale¿y, którymi chcesz farbowaæ. W³oski masz bardzo jasne, wiêc spokojnie na 6 pyknie. Kolejne rozja¶nianie zbêdne, chyba, ¿e chcesz biel . I, wiem o co chodzi, rozja¶niacz k³ad³abym tylko na odrosty. Z ciemniejsz± czê¶ci± farba 12 sobie poradzi. Je¶li chcesz koniecznie tê czê¶æ poja¶niæ- 5 minut z rozja¶niaczem, nie wiêcej.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-01, 19:33   #1106
patunia0161
Raczkowanie
 
Avatar patunia0161
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 74
GG do patunia0161
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Szczerze mówi±c, to tak - chcê biel ale nie tak± konkretn±, chcê platynkê, ch³odn± lub minimalnie ciep³± (jak doczepki które zaraz zobaczysz i o których przeczytasz ). Farbowaæ bêdê Kolestonem 12/96 (pisa³am Ci ostatnio! ). Wiêc mówisz, ¿e z tym Kolestonem oxy 6% pyknie? ;-) Bêdzie platynka czy nie? Bo na tym mi zale¿y ;P

Co do rozja¶niacza, to zrobiê tak jak mówisz - 70 ml oxy + 35 g Blondora. No i teraz nie wiem jakie braæ oxy! ;P Jaki efekt chcia³abym uzyskaæ to przecie¿ te¿ ostatnio pokazywa³am, ale jeszcze raz wklejê to zdjêcie (jakiej¶ dziewczyny z neta) Ona w³a¶nie u¿ywa³a do tego zabiegu Blondora i Kolestona - w³a¶nie prawdopodobnie 12/96! (Ale nie jestem pewna - czyta³am jej bloga, ale jako¶ nie mog³am znale¼æ informacji na temat farby, ale widzia³am opakowanie, a kolor na jej w³osach wygl±da raczej jak 12/96). Ona ma tak samo ciemne odrosty jak ja i tak fajnie jej wysz³o! Chcia³abym uzyskaæ podobny efekt rozja¶nienia, aczkolwiek kolor mniej siwy/szary - bardziej w³a¶nie chcia³abym mieæ ¶wietlist± platynkê ewentualnie z odrobink± ciep³a w³a¶nie ale moje w³osy s± ciep³e, wiêc my¶lê, ¿e ten 12/96 nie zrobi mi bia³ych w³osów od razu :P
PS. !! Doczyta³am u niej na blogu i jednak u¿y³a innego koloru ni¿ my¶la³am - 12/81 per³owego popielatego blondu (te¿ Koleston). A wyszed³ jej tak siwo :O szok

Edytujê i doklejam zdjêcie idealnej platyny ale taki ch³ód raczej by mi tak nie pasowa³, my¶lê, ¿e jakby odrobinê cieplejsza by³a... ale tak odrobinê i by by³o ok

Doklejam jeszcze jedno zdjêcie - doczepek, które kupi³am - w³a¶nie w³osy chcia³abym w takim kolorze, albo co¶ pomiêdzy tym kolorem, a platyn± (bo w tym momencie moje w³osy nie pasuj± do tych doczepek, wiêc nie mogê ich nosiæ ). A kolor doczepek nazywa siê PLATYNA w³a¶ciwie to ten kolor doczepek to idealny kolor dla mnie i o takim marzê
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (17,4 KB, 17 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg wlosycudowne.jpg (12,8 KB, 15 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg doczepiane22.jpg (104,0 KB, 15 za³adowañ)
__________________
.

Edytowane przez patunia0161
Czas edycji: 2014-06-01 o 20:17
patunia0161 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-01, 22:39   #1107
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

A przepraszam, faktycznie, widzia³am ju¿ tê fotkê. Wiesz, tyle tutaj piszê, ¿e czasem mi siê krêci.
Wtedy wziê³abym i 6 i 9%- farbowanie zdecydowanie na dziewi±tce, odrosty powinny siê rozja¶niæ na 7,5- zrobisz sobie mieszankê z oxy (pó³ a pó³). Powinno byæ idealnie. I tak, piêêêkny kolor.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-02, 15:18   #1108
patunia0161
Raczkowanie
 
Avatar patunia0161
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 74
GG do patunia0161
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Ty to jeste¶ naprawdê dobra dzi¶ by³am u fryzjerki i gada³am z ni± i powiedzia³a mi, ¿ebym zrobi³a dok³adnie tak jak Ty piszesz (aczkolwiek rozja¶niacz nie na 7,5 tylko na 6, hehe ale chyba zrobiê tak jak Ty mówisz - na ciut wy¿szym procencie 7,5. Tylko jak wtedy po³±czyæ 6 z 9 - ile czego? Kupiê sobie na Allegro litra 9% (zejdzie szybciej, ni¿ 6%, bo do farby potrzebujê a¿ 120 ml oxy) i chyba jedn± ma³± buteleczkê 60 ml 6% oxy. Co o tym my¶lisz? Bêdzie ok? Jak do 60 ml 6% oxy dodam 10-20 ml 9%?
Chocia¿ nie wiem kurczê, czy kupowaæ tego litra 9%, bo je¿eli na 1 farbowanie schodzi 120 ml, to starczy mi na ok. rok, a wydaje mi siê, ¿e oxy po roku od otwarcia ju¿ nie ma takich w³a¶ciwo¶ci jak na pocz±tku... mo¿e jednak pokupujê same ma³e butelki 60 ml ;] jakie masz zdanie na ten temat?

Edit... Jejku! Napatrzy³am siê na w³osy dziewczyn (bardzo ja¶niutkie, np Dominika Budzyñska), które rozja¶niaj± w³osy samym rozja¶niaczem (napisa³am do niej i mi powiedzia³a, ¿e rozja¶niacz u fryzjera) i tak zastanawiam siê, czy mo¿e nie przerzuciæ siê ca³kiem na sam rozja¶niacz?! Wtedy ten Blondor z 9 lub 12% i mo¿e by by³y takie ja¶niuteñkie jak ma ona wklejam jej zdj poni¿ej!
Tylko co wtedy by by³o z reszt± w³osów siê zastanawiam, czy na nie wtedy ten rozja¶niacz te¿... ? Trochê strach!
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg dommmm.jpg (14,0 KB, 8 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg domm.jpg (40,4 KB, 8 za³adowañ)
__________________
.

Edytowane przez patunia0161
Czas edycji: 2014-06-03 o 11:52
patunia0161 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-02, 19:32   #1109
takakinga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 1
Unhappy Kolorowe w³osy

Hej. Mam pewien problem, nie do koñca wiem, co z tym zrobiæ. Mianowicie moje w³osy przesz³y ju¿ naprawdê du¿o. Zniszczone jako tako nie s±, ale kolor... farbowanie zaczê³am od farb permanentnych w odcieniach czerwieni, pó¼niej zamarzy³ mi siê br±z, wysz³a czerñ z pob³yskiem czerwonym, ale oczywi¶cie siê sp³uka³a, pó¼niej nak³ada³am coraz to inne farby. W tym momencie mam w³osy w 5 kolorach- od nasady- odrosty popielaty blond, ni¿ej blond, ni¿ej rudy, pó¼niej czerwony i coraz ciemniej w dó³. Widaæ to dopiero w ¶wietle, ale mi to przeszkadza bardzo. Nie wiem, co z tym zrobiæ.... Co my¶licie? Dekoloryzator kupiæ? tylko pytanie czy chwyci wszêdzie.... Chcia³bym wyrównaæ ten kolor na taki jasny br±z, albo nawet i rudy, byle nie by³o tej ciemnej czerwieni. Co radzicie?
takakinga jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-03, 17:21   #1110
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 50 575
Dot.: Kolorowe w³osy

pój¶æ do dobrego fryzjera bo sama nie zejdziesz z kilku kolorów na g³owie.. no chyba ¿e pomalujesz na czarno pó¼niej rozja¶nisz i mo¿e ale to MO¯E by¶ mia³a w miarê jednolity.. dekoloryzator nic tu nie pomo¿e
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-11-14 10:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.